Domů » Malé spotřebiče » Test tyčových mixérů – který tyčový mixér je vítěz testu?

Test tyčových mixérů – který tyčový mixér je vítěz testu?

Tyčový mixér se během několika málo let stal jedním z nejpopulárnějších kuchyňských pomocníků. Je lehký, skladný, a dobře odvádí svou práci, díky čemuž máte krémovou polévku v mžiku hotovou.

Zorientovat se v široké nabídce tyčových mixérů na českém trhu je docela složitou záležitostí. Připravili jsme si pro Vás tedy test tyčových mixérů pro rok 2024. Nejlepší tyčové mixéry nemusí nutně stát fůru peněz. Naopak lze velice dobré přístroj pořídit i za pár stokorun. Který model tedy získá titul „Vítěz testu„? Pojďme se na vše podívat postupně.

V tomto článku se podíváme na výhody ponorných mixérů, jak tyčový mixér vybrat, na co si při výběru dát pozor a také se blíže budeme věnovat 5 nejlepším mixérům. Vzhůru do toho.

Nejprodávanější tyčové mixéry 2024

Následující tabulka zobrazuje ty nejpopulárnější modely dle srovnávače Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Silvercrest SSMS 600 E3 mint91599 – 649 KčRecenze
Silvercrest SSMS 600 E3 bílá?649 KčRecenze
Silvercrest SSMS 600 E6 bílá94599 KčRecenze
Silvercrest SSM 350 B1 šedá92199 – 299 KčRecenze
Bosch MSM67170921 254 – 2 169 KčRecenze
Silvercrest SSMS 600 E3 růžová100599 – 649 KčRecenze
Bosch MSM67160911 299 – 1 390 KčRecenze
Tefal HB 656838921 399 – 1 939 KčRecenze
Sencor SHB 4378 WH100719 – 1 199 KčRecenze
Silvercrest SSMS 600 D4 bílá92599 KčRecenze

Proč zvolit tyčový mixér namísto klasického?

Hlavní výhodou tyčových mixérů je přenositelnost a skladnost. Tento přístroj lze bez problému zavěsit na zeď, uložit do šuplíku nebo na polici a dokonce zabalit a s sebou vzít do práce, pokud si přejete v práci udělat čerstvé smoothie i když kolegové vás za způsobený hluk dost možná nebudou chválit :-).

Je to sice malý a lehký kuchyňský spotřebič, ale poskytuje vám opravdu silný výkon, který vyžaduje prakticky nulovou námahu.

Ponorné mixéry mohou být umístěny do jakékoliv tekutiny, takže je můžete používat přímo při vaření. Pokud chcete vytvořit krémovou polévku, nebudete muset dělat nepořádek přeléváním obsahu hrnce do stolního mixéru. S tyčovým mixérem můžete jednoduše dokončit polévku přímo v hrnci. S tyčovým mixérem je snadné u pokrmů dosáhnout konzistentní textury a dokonce jej lze použít i jako šlehač.

Poslední výhoda, kterou chceme zmínit je fakt, že se velice snadno čistí. Vše, co musíte udělat je dát trochu teplé vody do mísy nebo umyvadla a poté jej zapnout. Osušte mixér ručníkem a je hotovo! Typický ponorný mixér má tři části: rukojeť, tyč (hřídel) a čepele. Čepele většinou bývají pevně spojené s tyčí. Samotnou tyč lze vždy od těla přístroje odpojit a snadno ji pak omýt. Některé modely umožňují i mytí v myčce na nádobí.

Jak vybrat tyčový mixér

Při výběru tyčového mixéru je dobré zohlednit několik faktorů. Na následujících řádcích se na tyto faktory podrobněji podíváme.

 • Materiál – Prakticky všechny mixéry budou z plastu. Vhodné ovšem je, aby ponorné části byly vyrobeny z nerezu. Nerezové části se neopotřebí tak snadno jako plastové. Pokud tedy zvolíte mixér s nerez částmi, zajistíte si delší životnost vašeho mixéru. Cena takového přístroje však o něco vyšší než tomu je u plastových přístrojů.
 • Příkon – Zjednodušeně řečeno, čím vyšší příkon, tím lépe. Silnější mixéry zvládnou rozmixovat tvrdší potraviny aniž by docházelo ke zničení motoru. Přístroji s nižším výkonem hrozí také rychlejší přehřátí motoru. Samozřejmě pokud se chystáte mixér použít jednou za měsíc, není vysoký výkon až tak nutný.
 • Hmotnost celého mixéru – Jelikož je tyčový mixér jedno-ruční přístroj, doporučujeme Vám zvolit si raději lehčí přístroj. Delší používání těžkého mixéru rychle unaví vaše svaly. Lehčí budou samozřejmě plastové modely, které jsme Vám na předchozích řádcích nedoporučili. Bude tedy potřeba určitý kompromis a zohlednit tak jak materiál, tak i váhu a podle své úvahy se rozhodnout, co je pro Vás důležitější.
 • Cena – Zde záleží jen na Vás. Jednoduché ruční mixéry pořídíte již od několika stovek korun. Jestliže ale hledáte kvalitní přístroj, připravte se, že bude stát zhruba 1 000 Kč a více. Opět platí, že na jedno použití měsíčně opravdu není potřeba mixér za 5 000 Kč.
 • Výrobce – Doporučujeme dát přednost výrobku některého z renomovaných výrobců jako jsou Braun, Bosch, ETA nebo Tefal. Samozřejmě se najdou světlé výjimky i u jiných výrobců, jako je Sencor, Concept, a další.

Tip: Jestliže nechcete mít v kuchyni zbytečně moc spotřebičů, tak se můžete poohlédnout po ručním šlehači s tyčovým nástavcem. Práci odvede stejně dobře jako klasický tyčový mixér.

Nejlepších 5 tyčových mixérů

Na následujících řádcích naleznete krátké recenze na tyčové mixéry. Přístroje jsme vybírali na základě poměru cena-výkon, uživatelských recenzí, a výsledků testů různých magazínů, či institucí.

Braun MQ 500 Soup

Braun MQ 500 SoupBraun je populární výrobce všemožných domácích spotřebičů. Od zastřihovačů, až po kuchyňské roboty. Mixér Braun MQ 500 Soup vás na první pohled zaujme svou elegantní konstrukcí. Tyčový mixér se pyšní systémem EasyClick, který slouží na rychlou výměnu příslušenství. Oceníte také technologii SplashControl, která brání případnému rozstřiku ingrediencí po kuchyni.

K tyčovému mixéru náleží též plastová nádoba s vyznačenou stupnicí, bez obsahu škodlivého Bisfenolu A. Vybrat si můžete ze dvou rychlostí, které se ovládají jedním dotykem. Tyčový mixér je vhodný rovněž na drcení ledu. Příkon tohoto mixéru je 600 W a hlučnost je 70 dB. Délka kabelu je pak 1,2 m.

Pro

 • Jednoduchá údržba
 • Snadné ovládání
 • Tichý běh motoru

Proti

 • Absence držáku na stěnu

Najít nejnižší cenu

Sencor SHB 4460WH

Sencor SHB 4460WHSencor SHB 4460 WH s příkonem 800 W je o třídu lepší než předchozí mixér. Najdete na něm regulátor rychlosti v podobě otočného kolečka v horní části rukojeti a spínač Turbo, pomocí kterého dosáhnete maximálního výkonu. Samozřejmostí jsou praktické nástavce mixéru.

Kromě hlavní hlavice na mixování v balení najdete také šlehací metlu, nádobu se sekacími noži a nádobu na mixování. Bonusem je protiskluzová podložka nádob, která se dá zároveň použít jako víčko nádob. Hlučnost mixéru je 85 dB a délka přívodního kabelu je 1.3 m.

Pro

 • Kvalitní nože
 • Tichý motor
 • Skladný

Proti

 • Absence držáku na stěnu

Najít nejnižší cenu

Electrolux ESTM 3300

Electrolux ESTM 3300Tento tyčový mixér od Electroluxu disponuje příkonem 600 W a hravě si poradí i s tvrdými ořechy. Mixér je vybavený 2 rychlostními stupni a funkcí Turbo, která má za úkol přístroj okamžitě přivést do maximálních otáček.

Součástí tyčového mixéru je šlehací metla, mixovací nádoba s mini-sekáčkem s dvěma čepelemi a víkem a nádoba o objemu 600 ml. I když je mixér celo-plastový, tak neobsahuje škodlivý bisfenol A. Výhodou je 1,2 m dlouhý přívodní kabel.

Pro

 • Dostačující výkon
 • Příslušenství
 • Funkce Turbo

Proti

 • Pouze 2 rychlostní stupně

Najít nejnižší cenu

G21 VitalStick Pro

G21 VitalStick ProG21 VitalStick Pro je celo-kovový tyčový mixér s výkonem 1000 W. Díky jeho vysokému výkonu si hravě poradí i s těmi nejtvrdšími surovinami. Technologie Quattro Blade zaručuje efektivně, a hlavně v krátkém čase rozmělnění všech vložených potravin.

Mixér disponuje 14 rychlostmi a počet otáček se pohybuje od 11000 do 15000/min. Z funkcí si můžete vybrat krájení/sekání, drcení ledu nebo šlehání. Samozřejmostí je pulsní spínač. Bonusem je dokonalá ergonomie – sedne do každé ruky. Mixér se prodává pouze v bílé nebo černé barvě.

Pro

 • Tichý chod
 • Velký výkon
 • Spousta příslušenství

Proti

 • Absence protiskluzné plochy nádoby

Najít nejnižší cenu

ETA 3057 Rizzo

ETA 3057 RizzoNa závěr jsme vybrali tyčový mixér od ETY, model Rizzo s příkonem 400 W. Mixér disponuje 5 rychlostními stupni a tlačítkem Turbo, díky němuž dosáhnete maximální rychlosti. Ergonomický tvar rukojeti zajišťuje pohodlné mixování. Další vychytávkou je LED osvětlení v režimu ON.

Součástí mixéru je nejen šlehací nástavec, ale také sekáček se srpovitým nerezovým nožem s nádobou 500 ml nebo nádoba o objemu 600 ml. Protiskluzové nohy se postarají o bezpečnou stabilitu. Mixér je vyroben z kvalitního plastu, doplněný nerezovými prvky.

Pro

 • Tichý chod
 • Spousta příslušenství
 • Jednoduché ovládání

Proti

 • Slabší výkon

Najít nejnižší cenu