Domů » Malé spotřebiče » Nejlepší kuchyňský robot na českém trhu pro rok 2024

Nejlepší kuchyňský robot na českém trhu pro rok 2024

V dnešní uspěchané době si neumíme představit život bez kuchyňských spotřebičů, které nám ušetří spoustu času. Mezi ně dozajista patří i nejlepší kuchyňský robot. Koho by bavilo ztrácet čas strouháním, mletím a sekáním, drcením apod. Ano, toto všechno kuchyňské roboty v dnešní době dokážou a ne jen to. Pojďme se tedy podrobně podívat na to, co kuchyňské roboty v dnešní moderní době umí.

Domácích robotů jsou desítky, od nejzákladnějších s jedním sekacím nožem po vychytanější modely s mnoha nástavci, které se dají vyměnit. Než si kuchyňský robot pořídíte, zvažte především jednu věc. Co a jak často v kuchyni děláte a pro kolik osob vaříte. Čtyřčlenná rodina jej využije určitě častěji, než mladý, aktivní pár. Jsme si vědomi toho, že zorientovat se na trhu může být obtížné a proto vám přinášíme několik typů jak vybrat nejlepší kuchyňské roboty.

Nejoblíbenější kuchyňské roboty 2024

Následující tabulka zachycuje nejprodávanější kuchyňské roboty na českém trhu. Data pocházejí z Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Silvercrest SKMP 1300 D3903 499 KčRecenze
KitchenAid 5KSM1759112 690 – 26 380 KčRecenze
KitchenAid 5KSM18510015 086 – 27 680 KčRecenze
Sencor STM 3780GG964 600 – 5 410 KčRecenze
Kenwood Titanium Chef Baker KVL85.124SI9710 198 – 16 189 KčRecenze
Sencor STM 7900968 390 – 10 832 KčRecenze
ETA Gratus Max III 0028 900619210 200 – 14 299 KčRecenze
Bosch MUM 5XW4010010 199 KčRecenze
Sencor STM 3624RD931 090 – 3 590 KčRecenze
Silvercrest SFPM 600 A1841 199 KčRecenze

Co kuchyňské roboty umí?

Samozřejmostí je hnětení, míchání, šlehání, sekání, krájení a strouhání. Většina z nich je také vybavena mixérem s nožem, který se může vyjmout, či naopak, který je usazen na pevno. Mnohdy také může plnit funkci drtiče. Některé roboty jsou už tak vychytané, že jsou doplněny o odšťavňovač, lis na citrusy, mlýnek na maso, či kráječ na hranolky.

Poměrně běžnou věcí je využití robotů pro přípravu různých míchaných koktejlů, přičemž některé modely disponují nádobou určenou pro tento účel. U kvalitních kuchyňských robotů jsou to nerez nádoby, obvykle doplněné uchem či tvarovaným okrajem, abyste mohli bez sebemenšího problému s nádobou manipulovat a přenášet jí tam, kam zrovna potřebujete.

Nejspíš potěšíme i milovníky kávy či zmrzliny. Některé roboty jsou vybaveny mlýnkem na kávu či zmrzlinovačem. A pokud tyto doplňky nejsou v základní verzi, můžete si je často i dokoupit.

Jak vybrat nejlepší kuchyňský robot?

Příkon kuchyňského robotu – Důležitým parametrem při koupi kuchyňského robotu je jeho příkon. Ten by měl mít minimálně 500 W. Abyste kuchyňského robota využili na 100%, je za potřebí koupit robota s příkonem 1000 W a výše. S výkonem 500 W neumelete například maso. Pokud si to můžete dovolit, tak radíme koupit kuchyňského robota s výkonem 1500 W, který je už vybaven veškerým příslušenstvím.

Materiál – Levnější kuchyňské roboty včetně míchacích nádob jsou ve většině případu vyrobeny z plastu. Ty dražší jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Proto pokud chcete zvýšit životnost vašeho robotu, raději si připlaťte za kvalitní nerezovou ocel, která Vám vydrží téměř na věky.

Způsob údržby a čištění robotu – Jak už jsme se zmínili, kuchyňský robot vám ušetří spoustu času. Musíte ale myslet taky na to, že robot má spoustu nástavců, proto se zajímejte, jestli je možno tyhle nástavce umýt i v myčce nádobí, jak robota čistit apod. Tím, že ušetříte čas sekáním a mletím, nemusíte ztrácet čas mytím kuchyňského robota.

Bezpečnost kuchyňského robotu – Při koupi kuchyňského robotu pamatujte i na bezpečnost. Někteří výrobci již své modely vybavují dvojitým bezpečnostním systémem, kdy musíte splnit spoustu podmínek, aby se robot rozběhl. Důležitá je i ochrana proti přetížení motoru. Když je motor přehřátý, sám se vypne a zapnout jej můžete, až vychladne.

Nejlepší kuchyňské roboty

Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium

Kenwood KVL 8400 S Chef XL TitaniumTento kuchyňský robot značky Kenwood s příkonem 1700 W má všestranné využití. Je „nadupaný“ funkcemi jako hnětení, šlehání, odšťavňování nebo mlýnkem na maso. Výhodou je, že pokud chcete, aby toho uměl víc, můžete si dokoupit dalších 20 doplňkových nástavců. Vybrat si můžete z 6 rychlostí. Robot je dále vybavený plynulou regulaci rychlosti, pulsním spínačem nebo planetárním systémem míchání. Nás zaujal jeho minimalistický design, který se hodí do téměř každé kuchyně.

Pro

 • Poměrně tichý
 • Precizní provedení
 • Snadné a plynulé ovládání

Proti

 • Vyšší pořizovací cena

Najít nejnižší cenu

Bosch MUM 4880

Bosch MUM4880Kuchyňský robot Bosch MUM 4880 má široké spektrum příslušenství. Najdete u něj masomlýnek, odšťavňovač citrusových plodů, nástavec pro přípravu těstovin, zmrzlinovač. Zkrátka vše, na co si vzpomenete. Velká nerezová mísa o objemu 3,9 litrů Vám pak umožní udělat velké množství těsta. Velkou výhodou robotu je jeho zabezpečení. Součástí robotu jsou kryty na nepoužívané pohony, západka na víčku daného příslušenství a spousta dalších vychytávek k zajištění vaší bezpečnosti. Příkon robotu je 600 W. Má 4 rychlostní funkce a délka přívodního kabelu je 1,2 m. Hmotnost celého robu je pak 6,50 kg.

Pro

 • Spousta příslušenství
 • Jednoduché ovládání a čištění
 • Skladný

Proti

 • Vyšší cena dokupovaného příslušenství

Najít nejnižší cenu

Philco PHSM 9000

Philco PHSM 9000Philco PHSM 9000 je všestranný, multifunkční, kuchyňský robot s příkonem 1200 W. Jak už jsme se zmínili jde o multifunkční přístroj, který nejenom šlehá, hněte a mixuje, ale navíc mele maso, strouhá, odšťavňuje, tvaruje cukroví, plní klobásy a zvládá další věci.

Samozřejmostí je široké příslušenství, jako například nerezová nádoba s 5 litrovým objemem, struhadla, metly, nebo lis na ovoce. Vybrat si můžete ze 6 rychlostních stupňů a doplněným pulsním režimem. Velkou výhodou je plastový kryt nerezové nádoby, který zabraňuje stříkancům.

Pro

 • Široké příslušenství
 • Robustnost

Proti

 • Metly nedosáhnou úplně na dno

Najít nejnižší cenu

G21 Promesso

G21 PromessoG21 Promesso je populární kuchyňský robot ze střední cenové třídy. Robot má příkon 1500 W, což jej řadí mezi nejsilnější roboty na trhu. Vybaven je bohatým příslušenstvím, díky kterému zastane celou řadu kuchyňských činností od hnětení těsta přes mixování až po plnění klobás.

Tělo robota je celokovové a kovové jsou i důležité části příslušenství. Jako řada dalších robotů, Promesso využívá při míchání surovin planetární systém. Díky němu se metly neotáčejí jen kolem své osy, ale i kolem obvodu míchací mísy podobně jako když mícháte suroviny ručním šlehačem.

Pokud si produkt zaregistrujete na stránkách G21, dostanete zdarma prodloužení záruky o 2 roky.

Pro

 • Vysoký výkon
 • Dobrý poměr cena/výkon
 • Bohaté příslušenství

Proti

 • Míchací mísa by mohla mít držadla
 • Malý násypný otvor na strouhání

Najít nejnižší cenu

Electrolux EKM 4200

Electrolux EKM 4200Jako poslední jsme si nechali kuchyňský robot od Electroluxu EKM 4200. Tělo robotu je v nerezovém provedení. Součástí balení jsou dvě mísy z nerezové oceli o objemu 4,8 litrů a menší o objemu 2,9 litrů. Dále nástavce na míchání, šlehání a hnětení, nástavec na mletí masa a 3 nástavce na strouhání. Výkon tohoto robotu je 1000 wattů. Ovládat jej budete mechanicky, to znamená knoflíky.

Pro

 • Kvalitní provedení
 • 2 hnětací mísy
 • Výkonnost

Proti

 • Ne moc ostré krouhací nástavce

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test kuchyňských robotů je pro dnešek u konce.