Domů » Velké spotřebiče » Nejlepší kombinovaný sporák pro rok 2024

Nejlepší kombinovaný sporák pro rok 2024

Pokud jste se rozhodli pro koupi kombinovaného sporáku, určitě neprohloupíte. Je to totiž nejuniverzálnější možnost, pokud si nejste jisti, jestli si koupit plynový, či elektrický sporák. Je to taková zlatá střední cesta. Troufáme si říci, že je to dokonce jeden z nejprodávanějších typů sporáků. Spojuje výhody plynových hořáků a elektrické trouby, která výrazně eliminuje problém plynové trouby v podobě horšího pečení. Menší nevýhodou tohoto sporáku je nutnost přístupu ke zdroji elektrické energie i plynu.

Avšak kdo přístup k plynu má, určitě mu takovou volbu sporáku doporučujeme. Vzhledem k tomu, že trh je zahlcen nepřeberným množstvím sporáků různých výrobců, rozhodli jsme se věnovat článek tom jak vybrat ten nejlepší sporák.

Prošli jsme recenze kombinovaných sporáku a test sporáků časopisů jako je dTest, abychom vybrali vítěze testu.

Nejoblíbenější kombinované sporáky roku 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější kombinované sporáky dle webu Heureka.cz k.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Mora K 224 AW685 982 – 7 545 KčRecenze
Mora K 5250 AW406 289 – 8 315 KčRecenze
Mora K 865 BW877 999 KčRecenze
Mora K 563 BS947 990 KčRecenze
Mora K 662 BW887 499 KčRecenze
Beko FSM 52020 DW906 270 – 7 752 KčRecenze
Mora C 8668 BW69010 682 – 13 503 KčRecenze
AEG CKB56480BW1008 527 – 10 490 KčRecenze
Mora K 5652 CW1006 874 – 9 415 KčRecenze
Amica SPFS 28TLDZP X968 829 – 10 547 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší kombinovaný sporák

Výběr nejlepšího kombinovaného sporáku nepodceňujte. Vybírejte podle funkcí. Přemýšlejte, co skutečně využijete. Doporučujeme program samovolné čištění trouby, nebo minutku, kterou 100% využijete. Samozřejmostí je osvětlení vnitřku trouby nebo dětská pojistka.

Dalším faktorem výběru je energetický štítek. Ze zákona jim výrobce musí označit každý spotřebič. Z toho štítku se dozvíte, jaká je úspornost spotřebiče. Označení písmenem A je nejlepší, G je pak energeticky nejhorší.

Musíte se také rozhodnout, jak velký sporák budete potřebovat a kolika plynovými hořáky by měl být vybaven. Koupit si můžete sporák s klasickými 4 hořáky, ale taky menší tzn. 3 hořáky, popřípadě větší s 5 hořáky.

Nejlepších 5 kombinovaných sporáků

Amica SHM 5106TA Xx

Amica SHM 5106TA XxAmica SHM 5106TA Xx je kombinovaný sporák o šířce 50 cm a výšce standardních 85 cm. Sporák je vyveden v líbivém černo-nerezovém designu a disponuje čtyřmi plynovými hořáky:

 • 1x malý hořák o výkonu 0,65 kW
 • 2x střední hořák o výkonu 1,4 kW
 • 1x velký hořák o výkonu 2,4 kW

Hořáky jsou zapalovány elektricky. Nemusíte se tedy bát, že si nic neuvaříte, když zapomenete koupit sirky.

Na sporáku nalezneme také displej, který zobrazuje čas a nastavené programy.

Trouba o objemu 65 l je samozřejmě elektrická a nabídne celkem 9 funkcí. Mezi nechybí ani populární funkce gril. Co zamrzí, je absence, byť jediného plechu, který by byl součástí dodávky.

Pro

 • Nízká cena
 • Povedený design
 • Multifunkční trouba

Proti

 • Prostor na odkládání plechů nemá dno (plechy tak pokládáte přímo na podlahu)
 • Pečící plochy nejsou součástí balení

Najít nejnižší cenu

Mora K 865 BW

Mora K 865 BWTento sporák od Mory se řadí do energetické třídy A s příkonem 3200 W a spotřebou elektrické energie 09,97 kWh. Sporák disponuje bezpečnostní plynovou pojistkou Stop Gas a elektrickým zapalováním. Součástí sporáku je také multifunkční trouba o objemu 62 litrů s 11 programy jako grilování, rozmrazování nebo horkovzdušné pečení.

Funkce Eco Clean zaručí ohleduplné čištění k životnímu prostředí. Součástí sporáku je také rošt do trouby a hluboký pekáč. Bonusem je nastavení odloženého startu. Váha celého sporáku je 37,1 kg.

Pro

 • Pojistka Stop Gas
 • Samočištění trouby

Proti

 • Součástí výbavy je pouze jeden plech

Najít nejnižší cenu

Electrolux EKK54951OX PlusSteam

Electrolux EKK54951OX PlusSteamJako další v pořadí jsme vybrali kombinovaný sporák značky Electrolux, který spadá do energetické třídy A s příkonem 8605 W. Jako každý kombinovaný sporák je i tento vybaven elektrickou troubou s horkovzdušným systémem, jenž zajištuje rovnoměrnou cirkulaci vzduchu. Součástí sporáku je elektronický časovač. Po uplynutí nastavené doby se trouba automaticky vypne.

Trouba disponuje 12 nastavitelnými funkcemi. Výhodou je také funkce odložený start. Zapalování se provádí pomoci zasunovacího otočného knoflíku. Sporák se prodává v nerez provedení s 3 plechy a teleskopickými pojezdy pro plechy.

Pro

 • Samočištění trouby
 • Pojistka proti úniku plynu
 • Design a kvalitní zpracování

Proti

 • Absence dětské pojistky

Najít nejnižší cenu

Gorenje K5352WF

Gorenje K5352WFGorenje K5352WF je kombinovaný sporák s plynovým vařičem a horko-vzdušnou troubou. Sporák spadá do energetické třídy A se spotřebou energie 0,95 kWh. Sporák disponuje 4 plynovými hořáky s elektrickým zapalováním a pojistkou plynu. Z funkcí musíme vyzdvihnout Aqua Clean, což z názvu napovídá – snadné čištění vodou. Stačí jen nalít půl litru vody do pekáče a zapnout tuhle funkci. Pak už jen stačí mastnotu setřít hadříkem. Technologie multiAir zajišťuje ideální cirkulaci horkého vzduchu v troubě. Samozřejmostí je osvětlení trouby. Menší vychytávku vidíme v podobě funkce Warm Plate, tzn. Ohřev talířů. Součástí trouby je jeden mělký a jeden hluboký smaltovaný plech.

Pro

 • Pojezdy plechů
 • Dětská pojistka
 • Otočný gril

Proti

 • Součástí trouby jsou bohužel jen dva plechy

Najít nejnižší cenu

Mora K 662 BW

Mora K 662 BWMora K 662 BW je kombinovaný sporák v energetické třídě A, který v roce 2019 byl oceněn jako produkt roku. Sporák disponuje integrovaným zapalováním, dvoudílnou mřížkou pro snadné a bezpečné přemísťování nádobí a digitálním časovým spínačem s hodinami. Ocenili jsme také možnost odloženého startu nebo minutku. Součástí sporáku je také multifunkční trouba s 8 programy. Můžete si vybrat jak klasické pečení, horko-vzduch, nebo jen ohřev talířů. Bonusem sporáku je úložný prostor na rošt nebo pekáče, který je umístěn v dolní části.

Pro

 • Český výrobek
 • Spousta funkcí
 • Úložný prostor

Proti

 • Absence grilu

Najít nejnižší cenu

Závěr

Dnešní test kombinovaných sporáku je u konce. Doufáme, že vám článek alespoň částečně pomohl s výběrem kvalitního sporáku.