Nejlepší kombinovaný sporák pro rok 2020

Pokud jste se rozhodli pro koupi kombinovaného sporáku, určitě neprohloupíte. Je to totiž nejuniverzálnější možnost, pokud si nejste jisti, jestli si koupit plynový, či elektrický sporák. Je to taková zlatá střední cesta. Troufáme si říci, že je to dokonce jeden z nejprodávanějších typů sporáků. Spojuje výhody plynových hořáků a elektrické trouby, která výrazně eliminuje problém plynové trouby v podobě horšího pečení. Menší nevýhodou tohoto sporáku je nutnost přístupu ke zdroji elektrické energie i plynu.

Avšak kdo přístup k plynu má, určitě mu takovou volbu sporáku doporučujeme. Vzhledem k tomu, že trh je zahlcen nepřeberným množstvím sporáků různých výrobců, rozhodli jsme se věnovat článek tom jak vybrat ten nejlepší sporáku.

Prošli jsme recenze kombinovaných sporáku a test sporáků časopisů jako je dTest, abychom vybrali vítěze testu.

Nejoblíbenější kombinované sporáky 2020

V tabulce naleznete nejoblíbenější kombinované sporáky dle webu Heureka.cz k.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Amica SPFS 28TLDZP X99%6 965 - 9 490 KčRecenze
Amica SHM 5106TA Xx88%5 949 - 6 490 KčRecenze
Mora K 865 BW86%6 839 - 7 990 KčRecenze
Mora K 152 BW95%5 290 - 5 490 KčRecenze
Mora K 662 BW90%6 474 - 6 990 KčRecenze
Mora K 868 AS92%9 590 - 9 990 KčRecenze
Amica 510GE1.23PF(W)78%3 890 - 5 406 KčRecenze
Amica SHM 5108 E1 W93%4 990 - 6 168 KčRecenze
Mora K 140 AW84%4 900 - 6 587 KčRecenze
Mora K 868 AW95%8 476 - 14 385 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší kombinovaný sporák

Výběr nejlepšího kombinovaného sporáku nepodceňujte. Vybírejte podle funkcí. Přemýšlejte, co skutečně využijete. Doporučujeme program samovolné čištění trouby, nebo minutku, kterou 100% využijete. Samozřejmostí je osvětlení vnitřku trouby nebo dětská pojistka.

Dalším faktorem výběru je energetický štítek. Ze zákona jim výrobce musí označit každý spotřebič. Z toho štítku se dozvíte, jaká je úspornost spotřebiče. Označení písmenem A je nejlepší, G je pak energeticky nejhorší.

Musíte se také rozhodnout, jak velký sporák budete potřebovat a kolika plynovými hořáky by měl být vybaven. Koupit si můžete sporák s klasickými 4 hořáky, ale taky menší tzn. 3 hořáky, popřípadě větší s 5 hořáky.

Nejlepších 5 kombinovaných sporáků

AEG CKB56400BW

AEG CKB56400BWAEG CKB56400BW je kombinovaný sporák v moderním designu s příkonem 2506.8 W, který spadá do energetické třídy A. Velký objem trouby, což je 58 litrů zajišťuje dostatečný prostor pro pečení například velkého kusu masa. Funkce SteamBake se stará o křupavou kůrku na povrchu, což oceníte především při pečení chleba.

Trouba je vybavená 12 programy. Díky smaltovanému povrchu se trouba velice snadno čistí. V příslušenství najdete 1 smaltovaný plech na pečení koláčů, dále 1 černý smaltovaný plech na zachytávání mastnoty, 1 chromovaný otočný rošt a kolejnice pro rošt.

Pro

 • Pojistka proti úniku plynu
 • Plechy součástí příslušenství

Proti

 • Absence funkce samočištění trouby

Najít nejnižší cenu

Mora K 865 BW

Mora K 865 BWTento sporák od Mory se řadí do energetické třídy A s příkonem 3200 W a spotřebou elektrické energie 09,97 kWh. Sporák disponuje bezpečnostní plynovou pojistkou Stop Gas a elektrickým zapalováním. Součástí sporáku je také multifunkční trouba o objemu 62 litrů s 11 programy jako grilování, rozmrazování nebo horkovzdušné pečení.

Funkce Eco Clean zaručí ohleduplné čištění k životnímu prostředí. Součástí sporáku je také rošt do trouby a hluboký pekáč. Bonusem je nastavení odloženého startu. Váha celého sporáku je 37,1 kg.

Pro

 • Pojistka Stop Gas
 • Samočištění trouby

Proti

 • Součástí výbavy je pouze jeden plech

Najít nejnižší cenu

Electrolux EKK54951OX PlusSteam

Electrolux EKK54951OX PlusSteamJako další v pořadí jsme vybrali kombinovaný sporák značky Electrolux, který spadá do energetické třídy A s příkonem 8605 W. Jako každý kombinovaný sporák je i tento vybaven elektrickou troubou s horkovzdušným systémem, jenž zajištuje rovnoměrnou cirkulaci vzduchu. Součástí sporáku je elektronický časovač. Po uplynutí nastavené doby se trouba automaticky vypne.

Trouba disponuje 12 nastavitelnými funkcemi. Výhodou je také funkce odložený start. Zapalování se provádí pomoci zasunovacího otočného knoflíku. Sporák se prodává v nerez provedení s 3 plechy a teleskopickými pojezdy pro plechy.

Pro

 • Samočištění trouby
 • Pojistka proti úniku plynu
 • Design a kvalitní zpracování

Proti

 • Absence dětské pojistky

Najít nejnižší cenu

Gorenje K5352WF

Gorenje K5352WFGorenje K5352WF je kombinovaný sporák s plynovým vařičem a horko-vzdušnou troubou. Sporák spadá do energetické třídy A se spotřebou energie 0,95 kWh. Sporák disponuje 4 plynovými hořáky s elektrickým zapalováním a pojistkou plynu. Z funkcí musíme vyzdvihnout Aqua Clean, což z názvu napovídá – snadné čištění vodou. Stačí jen nalít půl litru vody do pekáče a zapnout tuhle funkci. Pak už jen stačí mastnotu setřít hadříkem. Technologie multiAir zajišťuje ideální cirkulaci horkého vzduchu v troubě. Samozřejmostí je osvětlení trouby. Menší vychytávku vidíme v podobě funkce Warm Plate, tzn. Ohřev talířů. Součástí trouby je jeden mělký a jeden hluboký smaltovaný plech.

Pro

 • Pojezdy plechů
 • Dětská pojistka
 • Otočný gril

Proti

 • Součástí trouby jsou bohužel jen dva plechy

Najít nejnižší cenu

Mora K 662 BW

Mora K 662 BWMora K 662 BW je kombinovaný sporák v energetické třídě A, který v roce 2019 byl oceněn jako produkt roku. Sporák disponuje integrovaným zapalováním, dvoudílnou mřížkou pro snadné a bezpečné přemísťování nádobí a digitálním časovým spínačem s hodinami. Ocenili jsme také možnost odloženého startu nebo minutku. Součástí sporáku je také multifunkční trouba s 8 programy. Můžete si vybrat jak klasické pečení, horko-vzduch, nebo jen ohřev talířů. Bonusem sporáku je úložný prostor na rošt nebo pekáče, který je umístěn v dolní části.

Pro

 • Český výrobek
 • Spousta funkcí
 • Úložný prostor

Proti

 • Absence grilu

Najít nejnižší cenu

Závěr

Dnešní test kombinovaných sporáku je u konce. Doufáme, že vám článek alespoň částečně pomohl s výběrem kvalitního sporáku.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *