Nejlepší zvlhčovače vzduchu 2019

Zachování relativní vlhkosti vzduchu mezi 40 a 50 procenty v létě a 30 až 50 procenty v zimě může pomoci zmírnit příznaky suchého vzduchu. Mezi tyto příznaky patří např. suchá svědící kůže, podrážděný nos dírky a škody, které suchý vzduch může způsobit na dřevě ve vaší domácnosti.

Během zimy může nízká vlhkost vzduchu váš domov udělat pocitově chladnějším. Přidáním zvlhčovače můžete snížit vaše účty za vytápění. Jak vybrat zvlhčovač? Při výběru zvlhčovače je potřeba vzít v úvahu především velikost. Bude dost velký pro celý dům, bude vhodný pouze pro jeden pokoj? Kde budete používat zvlhčovač? Budete potřebovat parní nebo ultrazvukový zvlhčovač? Tento seznam nejlepších zvlhčovačů obsahuje několik modelů, na které byste se mohli zaměřit při výběru toho pravého zvlhčovače pro váš dům či byt.

Nejoblíbenější zvlhčovače vzduchu 2019

Přinášíme vám tabulku 10 nejoblíbenějších zvlhčovačů podle serveru Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Airbi Twin90%2 290 - 2 410 KčRecenze
Sencor SHF 90082%555 - 799 KčRecenze
Concept Perfect Air ZV100082%699 - 999 KčRecenze
Wellife 25 W JF-01092%699 - 768 KčRecenze
Clean Air Optima CA-60696%4 111 KčRecenze
ESPERANZA EHA003?443 - 489 KčRecenze
Hyundai HUM 77086%1 195 - 1 620 KčRecenze
Beurer LB 8886%2 199 - 3 309 KčRecenze
Rohnson R-9502100%999 KčRecenze
Hyundai HUM 28285%628 - 700 KčRecenze

Typy zvlhčovačů vzduchu

Existují tři základní druhy zvlhčovačů, které se liší svými vlastnostmi a způsobem, jakým je vzduch zvlhčován.

Zvlhčovače vzduch pracující se studenou párou fungují na principu, kdy se vzduch zvlhčuje s pomocí speciálních filtrů, kterými vzduch prochází. Tento typem bývá efektivní pro větší místnosti. Spotřeba elektrické energie je u těchto modelů poměrně malá, nicméně je potřeba pravidelně měnit filtry, na kterých se mohou usazovat bakterie.

Ultrazvukové zvlhčovače působením ultrazvukového oscilátoru vytvářejí z vody mikroskopické kapičky vody, které jsou uvolňovány do vzduchu. Jedná se nejtišší modely dostupné na trhu a zároveň jsou energeticky úsporné. Voda použitá v těchto zvlhčovačích by měla být filtrovaná nebo destilovaná, aby se zabránilo uvolňování minerálů z vody do vzduchu. Minerály sice nejsou nijak škodlivé, ale vytváří se kvůli nim bílý prach, který se bude usazovat v okolí zvlhčovače.

A do třetice zvlhčovače pracující s teplou párou fungují na principu odpařování vody na topném prvku. Výhodou je, že při procesu odpaření dochází k likvidaci mikroorganismů. Tuto vlastnost ostatní typy nenabídnou a proto jsou často doporučovány pro alergiky a astmatiky a rovněž se hodí jako zvlhčovač vzduchu pro děti.

Nejlepších 5 zvlhčovačů

Na následujících řádcích si představíme zvlhčovače, které dle nás stojí za zvážení.

Airbi Twin

Airbi TwinPrvním z námi doporučovaných zvlhčovačů je Airbi Twin. Jedná se o ultrasonický zvlhčovač s možností ionizace vzduchu. Zvlhčovač je vhodný pro místnosti do objemu 45 m3 a jeho maximální zvlhčovací výkon je 300 ml za hodinu. Objem nádržky na vodu je solidních 5 litrů a voda je za chodu filtrována tak, aby se zamezilo vzniku nepříjemného bílého poprašku z vodního kamene na nábytku v místnosti. Pracovat dokáže jak v manuálním, tak i v automatickém režimu, kdy se přístroj sám stará o udržování zvolené relativní vlhkosti v místnosti.

Zajímavou možností tohoto modelu je fakt, že do něj lze přidávat i některé esenciální oleje a využít tak účinků aromaterapie.

Design přístroje je elegantní a moderní. Nabízen je ve dvou barevných provedeních – v bílé a černé.

Najít nejnižší cenu Koupit

Philips HU4803/01

Philips HU4803/01Philips HU4803/01 je zvlhčovač vzduchu, který funguje na bázi NanoCloud technologie. Tato technologie vytváří zvlhčení vzduchu bez jakýchkoliv bílých skvrn a mokrých fleků. Navíc garantuje až o 99% méně bakterií a vlhkost je na stálé doporučované úrovni 40-60%. Čistička vzduchu je vybavena nádržkou o objemu 2 l. Dále disponuje senzorem vlhkosti, automatickým režimem, režimem spánku, nebo elektronickým indikátorem. Vybrat si můžete z 3 úrovní vlhkosti: 40%, 50%, 60%. Hlučnost čističky je 26 dB. Výrobci radí, vyměňovat knotový zvlhčovací filtr každé 3 měsíce.

Najít nejnižší cenu Koupit

Hyundai HUM 282

Hyundai HUM 282HUM 282 není zvlhčovač, který by vás oslnil nepřeberným množstvím funkcí, ale je to přesně ten model, který je levný a zároveň funguje jak má. Vhodný je spíše pro menší místnosti – výrobce doporučuje použití pro pokoje o 10 – 15 m2. Ideální je proto například pro dětský pokoj.

Podobně jako předchozí dva modely, i Hyundai pracuje na principu ultrazvuku. Kromě moderního bílo-modrého designu nabídne také nízkou spotřebu nebo ochranu před během na prázdno. Objem nádoby na vodu je 2,2 litrů a s touto zásobou dokáže běžet bez doplnění 7 – 22 hodin. Co se týče hlučnosti, tak lze říci, že se tento model s 35 dB řadí mezi ty méně hlučné.

Najít nejnižší cenu Koupit

Steba LB 5

Steba LB 5Steb LB je ultrazvukový zvlhčovač vzduch produkující studenou mlhu. Antibakteriální filtr se postará o zachycení všech bakterii a tudíž se dále nerozptylují do vzduchu. Na stejném principu funguje i vodní filtr, který zabraňuje vzniku bílého prachu, pokud používáte přístroj s příliš tvrdou vodou.

Přístroj obsahuje také ionizátor, který zajišťuje vznik svěžího ovzduší v místnosti podobně jako bouřka v přírodě.

Steba LB 5 disponuje velký LCD displejem, na kterém se dozvíte všechny důležité údaje jako je teplota vzduchu nebo jeho vlhkost. Nádoba na vodu má kapacitu 6 litrů a maximální rychlost vypařování je 400 ml za hodinu. Páru lze s pomocí režimu předehřívání ohřát na příjemnou teplotu cca 40 stupňů. Spotřeba tohoto modelu je zhruba 40 wattů a svým výkonem zvládne pokrýt místnosti do rozlohy 38 m2.

Najít nejnižší cenu Koupit

Ionic-CARE Ocean-CARE H4

Ocean-CARE H4Zvlhčovač Ocean-Care H4 vyráběný společností Ionic-Care je vhodný do prostorů s objemem cca 50 m3, tj. pokud máte doma standardně vysoké stropy, je vhodný do místností o velikosti 5 x 4 metry. Vyznačuje se poměrně nízkou hlučností, nízkou spotřebou elektrické energie, a nádržkou na vodu o objemu 3,5 litrů. V závislosti na zvoleném režimu zvlhčovač spotřebuje 58–175 ml vody za hodinu, což v přepočtu znamená až cca 65 hodin provozu na jedno naplnění.

Zvlhčovač má zabudovaný senzor vlhkosti, díky němuž je schopen v místnosti udržovat zadanou úroveň vlhkosti. Vodu, jenž je uvolňována do ovzduší je možné předehřívat. Díky tomu dochází ke zničení choroboplodných zárodků a bakterii. Plusem je rovněž demineralizační filtr, díky němuž je do nádobky možné nalít i obyčejnou vodu z kohoutku, aniž by docházelo k rozprašování vodního kamene po místnosti.

Najít nejnižší cenu Koupit

Závěr

Test zvlhčovačů 2018 je za námi. Doufáme, že jste si vybrali ten nejlepší model pro vaší domácnost a přejeme vám, ať vám co nejdéle a nejlépe slouží.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *