Domů » Malé spotřebiče » Výběr nejlepších zvlhčovačů vzduchu pro rok 2023

Výběr nejlepších zvlhčovačů vzduchu pro rok 2023

Zachování relativní vlhkosti vzduchu mezi 40 a 50 procenty v létě a 30 až 50 procenty v zimě může pomoci zmírnit příznaky suchého vzduchu. Mezi tyto příznaky patří např. suchá svědící kůže, podrážděný nos a pálící oči. Suchý vzduch může způsobit škody i třeba na dřevě ve vaší domácnosti.

Během zimy může nízká vlhkost vzduchu váš domov udělat pocitově chladnějším. Přidáním zvlhčovače můžete snížit vaše účty za vytápění. Jak vybrat zvlhčovač? Při výběru zvlhčovače je potřeba vzít v úvahu především velikost. Bude dost velký pro celý dům, bude vhodný pouze pro jeden pokoj? Kde budete používat zvlhčovač? Budete potřebovat parní nebo ultrazvukový zvlhčovač? Tento seznam nejlepších zvlhčovačů obsahuje několik modelů, na které byste se mohli zaměřit při výběru toho pravého zvlhčovače pro váš dům či byt.

Máte naopak problém s nadměrnou vlhkost ve vaší domácnosti? V tom případě by vás mohl zajímat spíše odvlhčovač vzduchu, díky kterému udržíte vlhkost vzduchu v přijatelných mezích a zbavíte se tak i plísní.

Nejoblíbenější zvlhčovače vzduchu 2023

Přinášíme vám tabulku 10 nejoblíbenějších zvlhčovačů podle serveru Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier911 289 – 1 991 KčRecenze
Concept ZV1010 Perfect Air92949 – 1 237 KčRecenze
TrueLife Air Humidifier H5 Touch951 490 KčRecenze
TrueLife AIR Humidifier H398869 – 1 139 KčRecenze
Concept ZV1000 Perfect Air86664 – 999 KčRecenze
Malatec 16367?289 – 290 KčRecenze
Airbi STAR952 689 – 2 690 KčRecenze
Eta Airco 1629 9000071999 – 1 596 KčRecenze
Rohnson R-9517 UV-C?1 599 – 1 999 KčRecenze
Concept ZV100580745 – 799 KčRecenze

Typy zvlhčovačů vzduchu

Existují tři základní druhy zvlhčovačů, které se liší svými vlastnostmi a způsobem, jakým je vzduch zvlhčován.

Zvlhčovače vzduch pracující se studenou párou fungují na principu, kdy se vzduch zvlhčuje s pomocí speciálních filtrů, kterými vzduch prochází. Tento typem bývá efektivní pro větší místnosti. Spotřeba elektrické energie je u těchto modelů poměrně malá, nicméně je potřeba pravidelně měnit filtry, na kterých se mohou usazovat bakterie.

Ultrazvukové zvlhčovače působením ultrazvukového oscilátoru vytvářejí z vody mikroskopické kapičky vody, které jsou uvolňovány do vzduchu. Jedná se nejtišší modely dostupné na trhu a zároveň jsou energeticky úsporné. Voda použitá v těchto zvlhčovačích by měla být filtrovaná nebo destilovaná, aby se zabránilo uvolňování minerálů z vody do vzduchu. Minerály sice nejsou nijak škodlivé, ale vytváří se kvůli nim bílý prach, který se bude usazovat v okolí zvlhčovače.

A do třetice zvlhčovače pracující s teplou párou fungují na principu odpařování vody na topném prvku. Výhodou je, že při procesu odpaření dochází k likvidaci mikroorganismů. Tuto vlastnost ostatní typy nenabídnou a proto jsou často doporučovány pro alergiky a astmatiky a rovněž se hodí jako zvlhčovač vzduchu pro děti.

Nejlepších 5 zvlhčovačů

Na následujících řádcích si představíme zvlhčovače, které dle nás stojí za zvážení.

Airbi Twin

Airbi TwinPrvním z námi doporučovaných zvlhčovačů je Airbi Twin. Jedná se o ultrasonický zvlhčovač s možností ionizace vzduchu. Zvlhčovač je vhodný pro místnosti do objemu 45 m3 a jeho maximální zvlhčovací výkon je 300 ml za hodinu. Objem nádržky na vodu je solidních 5 litrů a voda je za chodu filtrována tak, aby se zamezilo vzniku nepříjemného bílého poprašku z vodního kamene na nábytku v místnosti. Pracovat dokáže jak v manuálním, tak i v automatickém režimu, kdy se přístroj sám stará o udržování zvolené relativní vlhkosti v místnosti.

Zajímavou možností tohoto modelu je fakt, že do něj lze přidávat i některé esenciální oleje a využít tak účinků aromaterapie.

Design přístroje je elegantní a moderní. Nabízen je ve dvou barevných provedeních – v bílé a černé.

Najít nejnižší cenu

Philips HU4803/01

Philips HU4803/01Philips HU4803/01 je zvlhčovač vzduchu, který funguje na bázi NanoCloud technologie. Tato technologie vytváří zvlhčení vzduchu bez jakýchkoliv bílých skvrn a mokrých fleků. Navíc garantuje až o 99% méně bakterií a vlhkost je na stálé doporučované úrovni 40-60%. Čistička vzduchu je vybavena nádržkou o objemu 2 l. Dále disponuje senzorem vlhkosti, automatickým režimem, režimem spánku, nebo elektronickým indikátorem. Vybrat si můžete z 3 úrovní vlhkosti: 40%, 50%, 60%. Hlučnost čističky je 26 dB. Výrobci radí, vyměňovat knotový zvlhčovací filtr každé 3 měsíce.

Najít nejnižší cenu

Sencor SHF 2001GR

Sencor SHF 2001GRSencor SHF 2001GR je zvlhčovač vzduchu s provozní dobou 12 hodin, aniž byste museli doplňovat vodu. Tento typ zvlhčovače je vhodný pro místnosti do 30 m2 a zvlhčovací výkon je 250 ml/hod. Výhodou tohoto zvlhčovače je speciální filtr, který zamezuje tvorbě vodního kamene s životností 6 měsíců.

Oceňujeme také světelnou signalizaci při nedostatku vody a následné automatické vypnutí při vyčerpání vody. Jelikož se jedná o velmi tichý přistroj, je vhodné jej používat také v ložnici. Zásobník na vodu disponuje vodoznakem pro kontrolu vody a vejdou se do něj 3 litry.

Pro

 • Velká nádržka
 • Tichý chod
 • Regulace množství páry

Proti

 • Absence časovače

Najít nejnižší cenu

Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier

Xiaomi Mi Smart Antibacterial HumidifierDříve byla značka Xiaomi spojována čistě s mobilními telefony. To již ale není pravda a Xiaomi mohutně expandovalo do dalších segmentů a pravidelně se zaměřuje i na domácí spotřebiče jako jsou robotické vysavače, rychlovarné konvice nebo ruční vysavače. Příkladem je i tento chytrý zvlhčovač vzduchu.

Zvlhčovač je vybaven nádržkou na vodu o objemu 4,5 litrů, což mu umožňuje pracovat až 15 hodin vkuse bez nutnosti nádržku doplnit. Samotné doplňování je velmi jednoduché – odklopíte kryt a hodu např. z konve dolijete.

Jak jste si mohli v názvu všimnout, tento zvlhčovač má antibakteriální funkci. O likvidaci bakterií a virů se stará UV lampa.

Zvlhčovač lze ovládat dálkově s pomocí aplikace nainstalované v mobilním telefonu.
Pro

 • Pěkný design
 • Příznivá cena – výborný poměr cena výkon
 • Velká nádržka na vodu – méně časté doplňování vody

Proti

 • Aplikace Mi Home je zatím jen v angličtině (leden 2022)
 • Český návod jen na internetu

Najít nejnižší cenu

Concept ZV1010 Perfect Air

Concept ZV1010 Perfect AirPokud hledáte zvlhčovač vzduchu v elegantním provedení, právě jste jej našli. Jedná se o ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, kterým za pomocí éterického oleje provoníte váš byt. Zvlhčovač se nejlépe hodí do místnosti o rozloze 20 m2, kde se postará o zvýšení vlhkosti během pár minut.

Velkou vychytávkou je tlumené noční světlo zvlhčovače a změna barev. Díky tomu si můžete vybrat vhodnou barvu do vašeho interiéru. Jedno naplnění nádržky vydrží až 60 hodin v provozu. Pokud se bojíte o spotřebu energie, tak ta je nízká, pouhých 12 W.

Pro

 • Led podsvícení
 • Použití vonného oleje
 • Elegantní vzhled

Proti

 • Světlo z tlačítka osvítí celou místnost, na noc se musí zakrývat

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test zvlhčovačů 2023 je za námi. Doufáme, že jste si vybrali ten nejlepší model pro vaší domácnost a přejeme vám, ať vám co nejdéle a nejlépe slouží.