Nejlepší elektrické odvlhčovače vzduchu

Ať už žijete oblasti s vlhkým klimatem nebo máte v domě místnost, která překypuje vzdušnou vlhkostí, nejlepší elektrický odvlhčovač vzduchu vám může pomoci. Nadměrná vlhkost v místnosti může vést k rychlému rozmnožení plísní a hub. Pokud je vlhkost opravdu vysoká, může dojít k poškození dřevěného nábytku nebo dokonce i samotných stěn vašeho domu. Kromě toho je vysoká vlhkost vzduch doslova pastvou pro škodlivé mikroorganismy, které mohou znepříjemnit život nejen alergikům.

Experty je doporučováno udržovat vlhkost v rozsahu 30 – 50%, abyste zajistili zdravé a bezpečné prostředí v místnosti. K udržení stabilní úrovně vlhkosti slouží právě odvlhčovače vzduchu.

Odvlhčovač si můžete pořídit v řadě provedeních a setkáte se jak s odvlhčovači do jedné malé místnosti, tak i s velkým modely, jenž zvládnout pokrýt větší prostory. Zpravidla však narazíte na modely určené pro jednu místnost.

Nejoblíbenější odvlhčovače 2019

V následující tabulce si můžete projít 10 nejoblíběnějších (nejen elektrických) odvlhčovačů dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° přístroj77%265 - 545 KčRecenze
Ceresit Stop vlhkosti Aero 360 náhradní tablety 4x450g levandule90%299 - 366 KčRecenze
Ceresit Stop vlhkosti AERO náhradní tablety 2x450g87%171 - 379 KčRecenze
Hutermann HD-50094%1 420 - 1 599 KčRecenze
Silvercrest SLE 265 B3100%3 859 - 3 990 KčRecenze
Ceresit Stop vlhkosti AERO 360° včetně tablety86%249 - 329 KčRecenze
Concept OV1000 Perfect Air90%2 299 - 2 999 KčRecenze
SILIKAGEL Vysoušedlo 1 kg66%162 - 501 KčRecenze
Sinclair CFO-20N93%5 299 - 7 999 KčRecenze
Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° Koupelna přístroj + tableta?279 - 314 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší odvlhčovač vzduchu?

Odvlhčovačů je na trhu celá řada a vybrat ten nejlepší není úplně triviální. Sestavili jsme pro vás několik tipů, v nichž si představíme, na které prvky je vhodné se při výběru zaměřit.

Výkon – Výkon odvlhčovače je jedním z nejdůležitějších faktorů. Zpravidla jej výrobci uvádí jako množství vody odstraněné ze vzduchu za 24 hodin. Tento údaj se však může u různých výrobců lišit v ohledu na odpovídajících podmínkách, protože výkon je ovlivněn teplotou vzduch a jeho vlhkostí.

Se snižující se teplotou vzduchu a vlhkostí klesá také výkon odvlhčovače, čili v chladném sklepě můžete s nevhodných odvlhčovačem narazit. Většina výrobců však uvádí hodnoty platné pro teplotu 30C a vlhkost 80%.

Vzduchový výkon – Všechny elektrické odvlhčovače jsou vybaveny ventilátorem, který se stará o pohyb vzduch v místnosti, čímž zajistí efektivní odstranění vody. Pokud nemá ventilátor dostatečný výkon, nebude odstraňování vody optimální.

Vzduchový výkon se udává v m3/h. Zda je výkon dostatečný pro vaši potřebu, zjistíte porovnáním dvojnásobného objemu vaší místnosti a udaného výkonu. Pokud je výkon vyšší než objem, bude pro danou místnost dostatečný.

Spotřeba – Pro mnohé z nás je spotřeba elektřiny velmi důležitým faktorem. Pokud uvážíme, že odvlhčovač většinou běží i několik hodin v kuse, může se provoz neúsporného modelu prodražit.

Objem nádržky na vodu – Pokud nechcete neustále vylívat sebranou vodu, volte model s dostatečně velkou nádobkou na vodu.

Typ odvlhčovače – V zásadě existují 2 typy odvlhčovačů – kondenzační a adsorpční.

Běžnější jsou kondenzační (kompresorové), které jsou výkonnější, ale hlučnější. Adsorpční nejsou tak výkonné, ale na druhou stranu nejsou tak závislé na teplotě a vlhkosti vzduchu.

Ostatní funkce – Další funkce odvlhčovače zahrnují například ionizaci nebo filtraci vzduchu.

Nejlepších 5 elektrických odvlhčovačů vzduchu

Na následujících řádcích se spolu podíváme na některé z nejlépe hodnocených odvlhčovačů dostupných na českém trhu.

DOMO DO 342 DH

DOMO DO 342 DHOdvlhčovač vzduchu DOMO DO 342 DH se hodí především pro místnosti s rozměrem 37 až 57 metrů. Výkon tohoto vysoušeče je až 20 l za jeden den a to při 600 W výkonu. Nastavení vlhkosti si sami určíte v rozmezí od 35% do 80%. Led displej vám ukáže, jakou máte momentální vlhkost v místnosti. Pokud vás zajímá hlučnost tohoto přístroje, tak se pohybuje ve 45 dB. Odvlhčovač má i funkci automatického odtávání a automaticky se vypne při snížení vlhkosti. Teplotní rozsah je pak od 5 do 35 stupňů.

Pro

 • Rychlé odsávání
 • Velká nádrž
 • Lehce přenosný

Proti

 • Malinko hlučnější

Najít nejnižší cenu Koupit

Sinclair CFO-20N

Sinclair CFO-20NSinclair CFO-20N je odvlhčovač vzduchu s příkonem 330 W, to odpovídá 20 l vody denně. Odvlhčovač je vhodný do místnosti s rozměrem 20 – 30 m2. Přístroj se vyznačuje poměrně tichým chodem, což je 45 dB. Nádržka na vodu zachytí až 4,9 litrů. Z funkcí oceníte odložený start zapnutí a vypnutí – 2 hodiny, nebo 4 hodiny nebo Auto-restart.

Přístroj je poměrně těžší, váží 14,5 kg. Samozřejmostí je přehledný digitální displej, na kterém si jednoduše navolíte požadovaný režim. Provozní teplota je mezi 5 až 35 stupni.

Pro

 • Velká nádržka na vodu
 • Nízká hlučnost
 • Jednoduchá manipulace

Proti

 • Nádržka na vodu se hůře vyjímá a v vkládá zpět

Najít nejnižší cenu Koupit

Sakura SPD 10 SDR

Sakura SPD 10 SDRSakura SPD 10 SDR je mobilní odvlhčovač vzduchu s příkonem 250W, odvlhčovacím výkonem 10l za den a vzduchovém výkonu 110 m3/h. Odvlhčovač je vybaven intuitivním ovládacím panelem s mechanickým ovládáním regulace vlhkosti. Kapacita záchytné nádobky na vodu je 2,5 litrů, přičemž přístroj se automaticky vypne pokud je nádoba plná. Udáváná hlučnost je 38 dB, ale dle zkušeností uživatelů je skutečná úroveň hlučnosti vyšší.

Pro

 • Nízká spotřeba
 • Poměr cena/výkon
 • Design

Pro

 • Hlučnost

Najít nejnižší cenu Koupit

Sinclair CFO-16E

Sinclair CFO-16ESinclair je světově proslulá značka, která se soustřeďuje na výrobu klimatizační techniky. My jsme vybrali základní model CFO-16E s příkonem 280 W. Odvlhčovač je schopný odvlhčit až 16 litrů vody za 24 hodin při 80 % vlhkosti a teplotě 30 stupňů. Objem nádržky na vodu je 3 litry. Odvlhčovač je vybavený 2 rychlostmi, časovačem a digitálním displejem. Příjemným bonusem je indikace prázdné nádržky. Udávaná hlučnost je 45 dB. Hodí se především do prostorů o maximálním objemu 80 m3.

Pro

 • Tichý chod
 • Jednoduchá obsluha
 • Snadná manipulace

Proti

 • Možnost nastavení přístroje pouze na 2 nebo 4 hodiny

Najít nejnižší cenu Koupit

DAITSU ADDH 20

DAITSU ADDH 20Jako další v pořadí jsme vybrali odvlhčovač Daitsu, model ADDH 20 s příkonem 480 W. Jeho hlučnost je 40 dB. Odvlhčovač je vybavený přehledným displejem, který je doplněný světelnými kontrolkami. Navíc při výběru funkce na přístroji, odvlhčovač vydává potvrzovací tón. Zvuková signalizace vám oznámí, pokud je nádržka na vodu plná. Filtr vydrží až 250 hodin a objem nádržky na vodu je 4,9 l. Odvlhčovač se hodí do menších prostorů o velikosti 28 m2. Hmotnost odvlhčovače je 14 kg. Také tento model je vybavený časovačem. Z funkcí vyzdvihneme například FAN SPEED, což je rychlost ventilátoru ve třech úrovních, nebo AUTO DEFROST, což je automatické odmrazování.

Pro

 • Nízká spotřeba energie
 • Ukazatel aktuální vlhkosti
 • Dostatečná nádoba na vodu

Proti

 • Poněkud hlučnější

Najít nejnižší cenu Koupit

Test odvlhčovačů vzduchu je u konce, doufáme, že vám náš nákupní rádce pomohl s výběrem nejlepšího odvlhčovače!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *