Domů » Malé spotřebiče » Nejlepší elektrické odvlhčovače vzduchu pro rok 2022

Nejlepší elektrické odvlhčovače vzduchu pro rok 2022

Ať už žijete oblasti s vlhkým klimatem nebo máte v domě místnost, která překypuje vzdušnou vlhkostí, nejlepší elektrický odvlhčovač vzduchu vám může pomoci. Nadměrná vlhkost v místnosti může vést k rychlému rozmnožení plísní a hub. Pokud je vlhkost opravdu vysoká, může dojít k poškození dřevěného nábytku nebo dokonce i samotných stěn vašeho domu. Kromě toho je vysoká vlhkost vzduch doslova pastvou pro škodlivé mikroorganismy, které mohou znepříjemnit život nejen alergikům.

Experty je doporučováno udržovat vlhkost v rozsahu 30 – 50%, abyste zajistili zdravé a bezpečné prostředí v místnosti. K udržení stabilní úrovně vlhkosti slouží právě odvlhčovače vzduchu. Pokud je vzdušná vlhkost příliš nízká, můžete je ji zlepši s pomocí kvalitního zvlhčovače vzduchu.

Odvlhčovač si můžete pořídit v řadě provedeních a setkáte se jak s odvlhčovači do jedné malé místnosti, tak i s velkým modely, jenž zvládnout pokrýt větší prostory. Zpravidla však narazíte na modely určené pro jednu místnost.

Nezapomeňte, že vzduch vysoušejí i některé jiné spotřebiče. Dobře známý je tento jev u klimatizací.

Nejprodávanější odvlhčovače vzduchu za rok 2022

V následující tabulce si můžete projít 10 nejoblíbenějších (nejen elektrických) odvlhčovačů dle Heureka.cz.

Jak vybrat nejlepší odvlhčovač vzduchu?

Odvlhčovačů je na trhu celá řada a vybrat ten nejlepší není úplně triviální. Sestavili jsme pro vás několik tipů, v nichž si představíme, na které prvky je vhodné se při výběru zaměřit.

Výkon – Výkon odvlhčovače je jedním z nejdůležitějších faktorů. Zpravidla jej výrobci uvádí jako množství vody odstraněné ze vzduchu za 24 hodin. Tento údaj se však může u různých výrobců lišit v ohledu na odpovídajících podmínkách, protože výkon je ovlivněn teplotou vzduch a jeho vlhkostí.

Se snižující se teplotou vzduchu a vlhkostí klesá také výkon odvlhčovače, čili v chladném sklepě můžete s nevhodných odvlhčovačem narazit. Většina výrobců však uvádí hodnoty platné pro teplotu 30C a vlhkost 80%.

Vzduchový výkon – Všechny elektrické odvlhčovače jsou vybaveny ventilátorem, který se stará o pohyb vzduch v místnosti, čímž zajistí efektivní odstranění vody. Pokud nemá ventilátor dostatečný výkon, nebude odstraňování vody optimální.

Vzduchový výkon se udává v m3/h. Zda je výkon dostatečný pro vaši potřebu, zjistíte porovnáním dvojnásobného objemu vaší místnosti a udaného výkonu. Pokud je výkon vyšší než objem, bude pro danou místnost dostatečný.

Spotřeba – Pro mnohé z nás je spotřeba elektřiny velmi důležitým faktorem. Pokud uvážíme, že odvlhčovač většinou běží i několik hodin v kuse, může se provoz neúsporného modelu prodražit.

Objem nádržky na vodu – Pokud nechcete neustále vylívat sebranou vodu, volte model s dostatečně velkou nádobkou na vodu.

Typ odvlhčovače – V zásadě existují 2 typy odvlhčovačů – kondenzační a adsorpční.

Běžnější jsou kondenzační (kompresorové), které jsou výkonnější, ale hlučnější. Adsorpční nejsou tak výkonné, ale na druhou stranu nejsou tak závislé na teplotě a vlhkosti vzduchu.

Ostatní funkce – Další funkce odvlhčovače zahrnují například ionizaci nebo filtraci vzduchu.

Nejlepších 5 elektrických odvlhčovačů vzduchu

Na následujících řádcích se spolu podíváme na některé z nejlépe hodnocených odvlhčovačů dostupných na českém trhu.

Noaton DF 4214 HEPA

Noaton DF 4214 HEPANoaton DF 4214 kombinuje odvlhčovač a čističku vzduchu v jednom. V režimu odvlhčování přístroj pohltí až s 14 l vody za 24 hodin. Nádobka na zachytávání vody má objem 2,3 litrů. V případě potřeby nepřetržitého provozu je možné místo vestavěné nádržky použít hadici, kterou můžete vyvést do vlastní větší nádoby nebo rovnou do odpadu.

Svým výkonem se odvlhčovač hodí do místnosti o velikosti zhruba 25 m2. Ze zajímavých funkcí můžeme uvést například automatické udržování vlhkosti nebo sušení prádla.

Kromě klasického režimu, při kterém dochází k odvlhčování vzduchu si můžete zvolit režim čištění. V tomto režimu odvlhčovač pracuje bez kompresoru, a tak dochází pouze k filtraci vzduchu přes HEPA filtr nebo přes kombinovaný HEPA-uhlíkový filtr (dokupuje se zvlášť).

Pro

 • Dobrý poměr cena / výkon
 • Design
 • Snadné ovládání

Proti

 • Mělké madla na přenášení

Najít nejnižší cenu

Sinclair CFO-20P

Sinclair CFO-20POdvlhčovač od Sinclairu s příkonem 330 W můžete využít jak k odvlhčování místnosti, tak k rychlému vysoušení prádla. Odvlhčovač je vybavený režimy Smart – automatika, Continuous, Quiet a Dry. Časovač lze nastavit v rozmezí 0,5 – 24 hodin. Odvlhčovač dále disponuje indikátorem čištění filtrů, kondenzační nádobkou o objemu 3,5 litrů a digitálním displejem. Velkou vychytávkou je automatické vypnutí v případě úplného naplnění kondenzační nádrže. Hlučnost odvlhčovače je 39 dB a výkon odvlhčování je 20 litrů za 24 hodin. Provozní teplota je pak od 5 do 32 stupňů.

Pro

 • Display s ukazatelem vlhkosti vzduchu
 • Nízká hlučnost
 • Velký výkon

Proti

 • Težší

Najít nejnižší cenu

Sakura SCF-5800

Sakura SCF-5800Jako další v pořadí jsme vybrali odvlhčovač vzduchu menších rozměrů Sakura SCF – 5800 s příkonem 90 W. Díky malému rozměru je odvlhčovač mnohem více praktičtější, nezabere vám tolik místa a váhově není vůbec těžký. Jeho hmotnost je pouze 1,9 kg. Odvlhčovač disponuje časovačem a kondenzační nádržkou o objemu 2 litry. Odvlhčovač se hodí do prostorů od 15 do 20 m2 a kapacita odvlhčování je 600 ml za den. Díky tomu, že se v přístroji nenachází kompresor a chladící plyny je tento model šetrný k životnímu prostředí.

Pro

 • Lehký
 • Malé rozměry
 • Nenáročný na obsluhu

Proti

 • Malý výkon

Najít nejnižší cenu

Trotec TTK 66 E

Trotec TTK 66 EDalší v pořadí je klasický kompresorový odvlhčovač Trotec TTK 66 E. Je to poměrně výkonný odvlhčovač, který si poradí za den až se 24 l vody v závislosti na teplotě vzduchu. Voda je zachycována do nádržky o objemu 3 litry. Pro nepřetržitý chod je možné k odvlhčovači připojit hadici.

Vzduch je pomocí ventilátoru nasáván přes předfiltr, který se postará o větší prachové částice. Díky tomu se nedostanou dovnitř přístroje a tím se prodlužuje jeho životnost.

Odvlhčovač disponuje 4 základními režimy:

 • Vysoušení vzduchu (bez indikátoru) – základní režim, u kterého si můžete navolit požadovanou vlhkost vzduchu a rychlost ventilátoru
 • – trvalý provoz nezávisle na aktuální vlhkosti vzduchu
 • Dryer – režim sušení prádla
 • SMD – Komfortní režim udržující vlhkost v rozmezí 45 – 55 %

Zajímavou možností je čištění vzduch s pomocí ionizace.

Pro

 • Vysoký výkon
 • Velká nádržka na vodu
 • Snadní ovládání

Proti

 • Na nejvyšší výkon je hlučný

Najít nejnižší cenu

REFREDO T8 plus

REFREDO T8 plusHledáte-li kompaktní odvlhčovač s tichým chodem, Refredo T8 Plus by mohl být dobrou volbou. Tento odvlhčovač funguje na jiném principu než klasické přístroje s kompresorem a chladícím plynem. Funguje na principu Peltierova článku a pracuje tak pouze s elektrickou energii. Stejný princip se využívá například u některých autochladniček.

Rozměry tohoto odvlhčovače jsou opravdu malé – 23 x 15 x 37 cm. Samozřejmě kvůli malým rozměrům a jinému principu chlazení nelze počítat s extrémním výkonem. Tento model je vhodný pouze do malých místnosti jako je například koupelna nebo spíž. Za den zvládne Refredo T8 Plus separovat až 750 ml vody. Nádržka pak pojme 2 litry vody.

Pro

 • Kompaktní rozměry – ideální do malých místností
 • Tichý chod
 • Slušná cena

Proti

 • Nižší výkon oproti kompresorovým odvlhčovačům

Najít nejnižší cenu

Test odvlhčovačů vzduchu je u konce, doufáme, že vám náš nákupní rádce pomohl s výběrem nejlepšího odvlhčovače!