Domů » Velké spotřebiče » Nejlepší kombinované lednice pro rok 2024

Nejlepší kombinované lednice pro rok 2024

V dnešním článku se spolu podíváme na nejlepší lednice na českém trhu. Poradíme vám, jak si tu nejlepší ledničku vybrat a čemu při výběru věnovat největší pozornost.

Lednice jsou v dnešní době naprosto nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Pokud se rozhodujete s koupí nové lednice, je potřeba si nastudovat pár informací, než se finálně rozhodnete pro určitý typ. Můžete si vybrat z nepřeberné škály značek, barev a provedení. V současnosti máte na výběr ze dvou základních typů. Jedná se o klasické ledničky a americké ledničky.

Nejoblíbenější jsou však klasické, dvoudveřové, kombinované ledničky s mrazákem. Setkat se však můžete i s menší lednicí bez mrazáku, která je v dnešní době méně častá. Jde o jedno dveřovou lednici bez absence mrazícího prostoru, nebo naopak ve vrchní části je vybavena malým mrazákem, který nemá vlastní přístup. Napřed musíte otevřít dveře lednice, abyste se dostali do mrazícího prostoru.

Dnešní oblibě se však těší velké, americké lednice. Pokud máte velkou kuchyň a velkou rodinu, pak je tato lednice vhodná právě pro Vás. Je jako klasická, dvoudveřová lednice avšak s rozdílem, že u americké lednice, dveře lednice otevíráte doprava a mrazák doleva nebo naopak. Tuto lednici s mrazákem otevíráte současně, aniž byste se museli ohýbat při otevírání mrazáku, proto nejčastěji používané potraviny máte pořád ve výšce očí. Další výhoda této lednice je její vybavenost zásobníkem ledu, nápojovým automatem apod.

Nejprodávanější ledničky za rok 2024

V následující tabulce naleznete nejprodávanější ledničky na českém trhu. Údaje pocházejí z webu Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
SAMSUNG RB38C607AS910022 990 – 28 990 KčRecenze
LG GBP62PZNBC9618 989 – 22 990 KčRecenze
Samsung RB36T675CSA9417 607 – 19 990 KčRecenze
Beko CSA270M31WN936 489 – 8 701 KčRecenze
HISENSE RB470N4SFC?15 990 – 23 170 KčRecenze
LG GBP62DSNCN19413 871 – 18 720 KčRecenze
Gorenje N619EAXL4788 589 – 36 600 KčRecenze
LG GBP31DSLZN949 692 – 12 890 KčRecenze
Beko RCSA 300 K30SN867 280 – 10 824 KčRecenze
Samsung RB36T675CWW9113 790 – 18 990 KčRecenze

Podle čeho vybrat nejlepší ledničku?

Úložné prostory a uspořádání

Před koupí lednice si zkontrolujte její vnitřní uspořádání. Každá lednice je dnes vybavena standardními policemi a úložnými boxy na zeleninu apod. Ale pokud rádi pečete a máte vždy doma plno vajec a mléka, měla by vaše lednice být vybavena i různými držáky na vejce, mléko, máslo, popřípadě držáky na láhve. Lednice také mohou mít posuvné boxy na pojízdných pantech, kdy je stačí jen vysunout, a nejoblíbenější jídlo máte za pár vteřin na dosah ruky.

Pokud jste vyznavači zdravého životního stylu, kdy doma máte spoustu zeleniny a ovoce, popřípadě pokud máte rádi maso nebo sýry zaměřte se na nejmodernější chladničky. Jsou vybaveny speciálním boxem, kde vydrží zelenina, maso, ryby podstatně déle a ve výborném stavu. Box bývá nejčastěji uveden ve spodní části chladničky, nebo odděluje chladničku od mrazáku. V tom případě Vám přibude třetí, samostatná část.

Design lednice

Když už uvažujete o koupi lednice, musíte se také rozhodnout, jestli lednici zabudujete do své kuchyně jako vestavnou, nebo volně stojící. Pokud jako volně stojící, v tom případě si musíte vybrat z mnoha designu a barev. Lednice nemusí být jen bílá. V dnešní době ji koupíte i v nerez provedení, které je velmi populární, nebo v jakékoliv barvě, která se Vám líbí. Například žlutou lednici, modrou, červenou. Záleží už na Vás, jaký máte styl.

Spotřeba a hlučnost chladničky

Když už si pořizujeme novou lednici, tak chceme, aby měla především nízkou spotřebu a byla co nejméně hlučná. Lednice není spotřebič, který zapínáme, jednou či dvakrát denně, ale naopak, běží nepřetržitě. Proto by měla lednice nést označení A+++ (nejúspornější), A++ nebo A+. Určitě byste si neměli kupovat lednici, která má označení B až G.

Toto označení spotřeby energie nemusí být však konečné. Na spotřebě energie závisí mnoho faktorů. Umístění lednice (neměla by stát příliš blízko přívodu tepla), nastavená teplota chladící i mrazící části, ale také plnost lednice. Pokud si pořídíte větší lednici a nakupovat budete jen jednou týdně, tudíž bude chladnička poloprázdná, bude mít vyšší spotřebu, než kdybyste si pořídili menší lednici, která by byla zaplněna.

Hlučnost lednice by měla být označena v Db. Vybírejte tak, aby Vám co nejméně překážel její hluk.

Počet kompresorů

Pokud se rozhodujete s koupí kombinované chladničky, musíte si ujasnit, kolik kompresorů chcete. Jednodvéřová lednice bez mrazáku, nebo s menším mrazicím boxem zabudovaným uvnitř bude mít vždy jen jeden kompresor. U kombinovaných ledniček si však můžete vybrat, jestli bude mít kompresor jeden či dva. Samozřejmě ledničky s jedním kompresorem budou mít menší spotřebu než se dvěma a taky nižší cenu.

Výhoda dvou kompresorů u chladniček je taková, že si vypnete mrazící či chladící část zvlášť, což oceníte především u rozmrazování.

Zaměřte se také na akumulační dobu lednice. Je to doba, po kterou udrží vaše lednice potraviny ve zmrazeném stavu, od chvíle, kdy je přerušen přívod elektrické energie. Tato doba je obvykle více než 10 hodin.

Nejlepší chladničky roku 2024

Pojďme se spolu nyní podívat na nejlepší kombinované chladničky. Některé z uvedených modelů byly zařazeny do testu ledniček v renomovaných časopisech. Modely jsou vybrány tak, aby byly zastoupené různé typy a velikosti ledniček.

Samsung RB37J5018SA/EF

Samsung RB37J5018SA EFTato kombinovaná, volně stojící lednice od Samsungu spadá do energetické třídy A+++. Její spotřeba za rok činí 173 kWh. Lednice je velice prostorná, čistý objem chladničky je 267 litrů. Uvnitř najdete 3 police, přihrádku na vajíčka, držák na láhve a zásuvku na maso a ryby. Ve dveřích jsou pak 4 přihrádky, které můžete variabilně umístit podle vaší představy. Vnitřní prostor lednice osvětlují úsporné LED diody. Samozřejmostí je prostorný mrazák s funkcí No Frost, která zajišťuje rovnoměrné chlazení bez vytváření námrazy a ledu. Čistý objem samotného mrazáku je 98 litrů. Hlučnost ledničky je 37 dB.

Pro

 • Nízká spotřeba
 • Velikost
 • Přesná regulace teploty

Proti

 • Menší variabilita poliček

Najít nejnižší cenu

LG GBP62DSNFN

LG GBP62DSNFNLG GBP62DSNFN je volně stojící kombinovaná lednice s moderním designem. Čistý objem chladničky je 277 litrů. Tímto objemem a svou výškou 203 cm se řadí mezi větší lednice na trhu.

Uvnitř lednice nalezneme 3 poličky z tvrzeného skla a dvě zásuvky určené primárně na ovoce a zeleninu. Ve dvířkách jsou pak vestavěny police na nápoje a vajíčka.

Mrazák má čistý objem 107 litrů a je umístěn tradičně ve spodní části lednice. Nalezneme v něm celkem 3 zásuvky. Mrazící kapacita mrazáku je 14 kg / 24 hodin a k dispozici je funkce super mrazení určená pro rychlé zamrazení většího množství potravin.

Lednice je zařazena do energetické třídy A+++ a má tak nízkou spotřebu. Průměrná spotřeba za rok je stanovena na 193 kWh.

Dveře lednice sice lze přehodit na druhou stranu a v balení najdete vše, co pro tento úkon potřebujete, nicméně politika LG je taková, že výměna svépomocí není povolena. Pokud tuto změnu sami provedete, přijdete o záruku.

Pro

 • Velký objem jak chladničky, tak mrazáku
 • Nízká hlučnost
 • Nízká spotřeba

Proti

 • Nelze svépomoci prohodit směr otevírání dveří bez ztráty záruky

Najít nejnižší cenu

Samsung RB30J3215WW

Samsung RB30J3215WWTato lednice společnosti Samsung se se svou výškou 178 cm řadí mezi středně velké lednice, které jsou zpravidla dostatečné i pro čtyřčlenné rodiny.

Chladící část je jako obvykle umístěna ve vrchní části lednice a má čistý objem 213 litrů. Vnitřní prostor je dobře uspořádaný. Nalezneme v něm jak klasické police z tvrzeného skla, tak i držák na láhve. Ten sice zmenší kapacitu jedné police, ale ve výsledku ušetří spoustu místa, které by jinak zabraly láhve.

Zásuvky na zeleninu, ovoce a maso jsou v lednici dvě. Ve dvířkách jsou samozřejmě umístěny další police na větší láhve a také na potraviny ve sklenicích jako je například kečup nebo tatarská omáčka. Kromě toho se ve dveřích nachází zásobník na vajíčka.

Mrazák disponuje čistým objemem 98 litrů a rozdělen je tradičně do tří zásuvek. Pro rychlé zamrazení většího množství potravin oceníte funkci super mrazení, která na určitou dobu sníží teplotu v mrazáku.

Lednice má dle výrobce spotřebu 244 kWh ročně a řadí se do energetické třídy A++.

Pro

 • Držák na láhve
 • Tichý chod
 • Slušný objem

Proti

 • Uložení větších předmětů jako např. vysokých hrnců může být kvůli uspořádání polic složité

Najít nejnižší cenu

Zanussi ZRG 10800 WA

Zanussi ZRG 10800 WAJako čtvrtou v pořadí Vám přinášíme jedno dveřovou lednici energetické třídy A+ s malým 9 litrovým, mrazícím prostorem uvnitř lednice. Je vhodná pro méněčlennou rodinu, která výjimečně mrazí potraviny.

Tato chladnička má zabudovaný 4 hvězdičkový oddíl, díky němuž můžete mražené potraviny uchovávat až 12 měsíců. Výhodou této lednice je jednoduché ovládání, což určitě oceníte.

Najít nejnižší cenu

Whirlpool B TNF 5323 OX

Whirlpool B TNF 5323 OXWhirlpool B TNF 5323 OX je velká volně stojící kombinovaná lednice energetické třídy A+++.  Jedná se sice již o starší model, ale stále má co nabídnout. Chladnička nabídne prostor pro uložení potravin o čistém objemu 302 litrů. V mrazáku pak máte k dispozici prostor o objemu 148 litrů.

Vnitřní prostor je uspořádán pomocí tří skleněných polic a dvou zásuvek na ovoce, zeleninu a maso. Držák na láhve je sice přítomen, nicméně funguje spíše jako stojan a prostor neušetří. Ve dveřích se nacházejí tradiční police pro uložení nápojů, menších sklenic a také vajíček.

Mrazák je jako obvykle rozdělen do tří zásuvek a bohužel nenabídne funkci super mrazení. Jeho mrazící výkon je 12 kg / 24 hodin.

Pro

 • Velký objem
 • Nízká spotřeba
 • Nulová zóna

Proti

 • Cena
 • Plastově přední nožičky

Najít nejnižší cenu