Nejlepší kombinované chladničky 2020

V dnešním článku se spolu podíváme na nejlepší lednice na českém trhu. Poradíme vám, jak si tu nejlepší ledničku vybrat a čemu při výběru věnovat největší pozornost.

Lednice jsou v dnešní době naprosto nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Pokud se rozhodujete s koupí nové lednice, je potřeba si nastudovat pár informací, než se finálně rozhodnete pro určitý typ. Můžete si vybrat z nepřeberné škály značek, barev a provedení. V současnosti máte na výběr ze dvou základních typů. Jedná se o klasické ledničky a americké ledničky.

Nejoblíbenější jsou však klasické, dvoudveřové, kombinované ledničky s mrazákem. Setkat se však můžete i s menší lednicí bez mrazáku, která je v dnešní době méně častá. Jde o jedno dveřovou lednici bez absence mrazícího prostoru, nebo naopak ve vrchní části je vybavena malým mrazákem, který nemá vlastní přístup. Napřed musíte otevřít dveře lednice, abyste se dostali do mrazícího prostoru.

Dnešní oblibě se však těší velké, americké lednice. Pokud máte velkou kuchyň a velkou rodinu, pak je tato lednice vhodná právě pro Vás. Je jako klasická, dvoudveřová lednice avšak s rozdílem, že u americké lednice, dveře lednice otevíráte doprava a mrazák doleva nebo naopak. Tuto lednici s mrazákem otevíráte současně, aniž byste se museli ohýbat při otevírání mrazáku, proto nejčastěji používané potraviny máte pořád ve výšce očí. Další výhoda této lednice je její vybavenost zásobníkem ledu, nápojovým automatem apod.

Nejprodávanější ledničky za rok 2020

V následující tabulce naleznete nejprodávanější ledničky na českém trhu. Údaje pocházejí z webu Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Samsung RB33N341MSA93%13 289 - 15 990 KčRecenze
Samsung RB30J3215SA90%9 965 - 11 993 KčRecenze
Hisense RB343D4AW184%5 989 - 6 990 KčRecenze
Beko RCSA 300 K30XP84%7 390 - 9 190 KčRecenze
Hisense RL120D4AW191%2 987 - 3 750 KčRecenze
LG GBP31SWLZN96%11 990 - 14 990 KčRecenze
Whirlpool ART 9811/A84%12 590 - 17 990 KčRecenze
Hisense RB343D4AG283%6 879 - 7 490 KčRecenze
Samsung RB30J3215WW93%9 390 - 11 275 KčRecenze
Samsung RB33J3215WW96%9 990 - 12 990 KčRecenze

Podle čeho vybrat nejlepší ledničku?

Úložné prostory a uspořádání

Před koupí lednice si zkontrolujte její vnitřní uspořádání. Každá lednice je dnes vybavena standardními policemi a úložnými boxy na zeleninu apod. Ale pokud rádi pečete a máte vždy doma plno vajec a mléka, měla by vaše lednice být vybavena i různými držáky na vejce, mléko, máslo, popřípadě držáky na láhve. Lednice také mohou mít posuvné boxy na pojízdných pantech, kdy je stačí jen vysunout, a nejoblíbenější jídlo máte za pár vteřin na dosah ruky.

Pokud jste vyznavači zdravého životního stylu, kdy doma máte spoustu zeleniny a ovoce, popřípadě pokud máte rádi maso nebo sýry zaměřte se na nejmodernější chladničky. Jsou vybaveny speciálním boxem, kde vydrží zelenina, maso, ryby podstatně déle a ve výborném stavu. Box bývá nejčastěji uveden ve spodní části chladničky, nebo odděluje chladničku od mrazáku. V tom případě Vám přibude třetí, samostatná část.

Design lednice

Když už uvažujete o koupi lednice, musíte se také rozhodnout, jestli lednici zabudujete do své kuchyně jako vestavnou, nebo volně stojící. Pokud jako volně stojící, v tom případě si musíte vybrat z mnoha designu a barev. Lednice nemusí být jen bílá. V dnešní době ji koupíte i v nerez provedení, které je velmi populární, nebo v jakékoliv barvě, která se Vám líbí. Například žlutou lednici, modrou, červenou. Záleží už na Vás, jaký máte styl.

Spotřeba a hlučnost chladničky

Když už si pořizujeme novou lednici, tak chceme, aby měla především nízkou spotřebu a byla co nejméně hlučná. Lednice není spotřebič, který zapínáme, jednou či dvakrát denně, ale naopak, běží nepřetržitě. Proto by měla lednice nést označení A+++ (nejúspornější), A++ nebo A+. Určitě byste si neměli kupovat lednici, která má označení B až G.

Toto označení spotřeby energie nemusí být však konečné. Na spotřebě energie závisí mnoho faktorů. Umístění lednice (neměla by stát příliš blízko přívodu tepla), nastavená teplota chladící i mrazící části, ale také plnost lednice. Pokud si pořídíte větší lednici a nakupovat budete jen jednou týdně, tudíž bude chladnička poloprázdná, bude mít vyšší spotřebu, než kdybyste si pořídili menší lednici, která by byla zaplněna.

Hlučnost lednice by měla být označena v Db. Vybírejte tak, aby Vám co nejméně překážel její hluk.

Počet kompresorů

Pokud se rozhodujete s koupí kombinované chladničky, musíte si ujasnit, kolik kompresorů chcete. Jednodvéřová lednice bez mrazáku, nebo s menším mrazicím boxem zabudovaným uvnitř bude mít vždy jen jeden kompresor. U kombinovaných ledniček si však můžete vybrat, jestli bude mít kompresor jeden či dva. Samozřejmě ledničky s jedním kompresorem budou mít menší spotřebu než se dvěma a taky nižší cenu.

Výhoda dvou kompresorů u chladniček je taková, že si vypnete mrazící či chladící část zvlášť, což oceníte především u rozmrazování.

Zaměřte se také na akumulační dobu lednice. Je to doba, po kterou udrží vaše lednice potraviny ve zmrazeném stavu, od chvíle, kdy je přerušen přívod elektrické energie. Tato doba je obvykle více než 10 hodin.

Nejlepší chladničky roku 2017

Pojďme se spolu nyní podívat na nejlepší kombinované chladničky. Některé z uvedených modelů byly zařazeny do testu ledniček v renomovaných časopisech. Modely jsou vybrány tak, aby byly zastoupené různé typy a velikosti ledniček.

Samsung RB37J5018SA/EF

Samsung RB37J5018SA EFTato kombinovaná, volně stojící lednice od Samsungu spadá do energetické třídy A+++. Její spotřeba za rok činí 173 kWh. Lednice je velice prostorná, čistý objem chladničky je 267 litrů. Uvnitř najdete 3 police, přihrádku na vajíčka, držák na láhve a zásuvku na maso a ryby. Ve dveřích jsou pak 4 přihrádky, které můžete variabilně umístit podle vaší představy. Vnitřní prostor lednice osvětlují úsporné LED diody. Samozřejmostí je prostorný mrazák s funkcí No Frost, která zajišťuje rovnoměrné chlazení bez vytváření námrazy a ledu. Čistý objem samotného mrazáku je 98 litrů. Hlučnost ledničky je 37 dB.

Pro

  • Nízká spotřeba
  • Velikost
  • Přesná regulace teploty

Proti

  • Menší variabilita poliček

Najít nejnižší cenu

Whirlpool ART 6610

Whirlpool ART 6610Jak název napovídá i tato lednice je velice úsporná s energetickou třídou A++. Hlavní vlastností lednice je její šestý smysl, který udržuje potraviny déle čerstvé. Anti – Bacterial filtr vám pochytí všechny bakterie a pachy z lednice.

V případě, že vypadne elektrický proud je lednice schopna si udržet stálou teplotu až 19 hodin. Lednice je vestavná s objemem 275 l, objem mrazničky je 80 l. Najdete v ní 5 polic, 4 nastavitelné police, 1 zásuvku na ovoce a zeleninu, 4 přihrádky na dveřích, pojistku lahví a spoustu jiného. Hlučnost lednice je pak 35 dB.

Najít nejnižší cenu

Beko GNE 134630 X

Beko GNE 134630 XTato americká lednice značky Beko má spoustu vychytávek. Oceníte aktivní ionizátor, který neutralizuje bakterie a viry způsobující zápach v prostoru lednice. Díky tomu cirkuluje čistý vzduch, kvůli kterému potraviny dostávají delší životnost. Signalizace otevřených dveří vás upozorní na to, pokud necháte dveře vaší lednice otevřené delší dobu.

No Frost systém zajišťuje ideální teplotu uvnitř lednice, díky němuž Vám potraviny vydrží podstatně déle a navíc eliminuje tvorbu ledu, proto už nemusíte nikdy odmrazovat. Aktivní modré světlo Vám zase zajistí pokračování fotosyntézy v ovoci a zelenině. Díky tomu Vám vydrží déle čerstvé a zvýší nutriční hodnoty.

Najít nejnižší cenu

Zanussi ZRG 10800 WA

Zanussi ZRG 10800 WAJako čtvrtou v pořadí Vám přinášíme jedno dveřovou lednici energetické třídy A+ s malým 9 litrovým, mrazícím prostorem uvnitř lednice. Je vhodná pro méněčlennou rodinu, která výjimečně mrazí potraviny.

Tato chladnička má zabudovaný 4 hvězdičkový oddíl, díky němuž můžete mražené potraviny uchovávat až 12 měsíců. Výhodou této lednice je jednoduché ovládání, což určitě oceníte.

Najít nejnižší cenu

Gorenje RK 6192AW

Gorenje Essential RK6192AWRK 6192AW od Gorenje je velice úsporná lednice, která patří do energetické třídy A++. Crisp Zone zásuvka zaručí delší uchování čerstvého ovoce a zeleniny díky regulátoru vlhkosti. Technologie Frost Less v mrazničce eliminuje hromadění ledu. Zajisté oceníte šuplík Space box, do kterého bez problému uložíte velké potraviny.

V lednici najdete 4 skleněné police, držák na láhve, police na láhve, držák na vajíčka a šuplíky na ovoce či zeleninu. Čistý objem chladničky je 225 l, hrubý objem chladničky je také 225 l. Váha této lednice je 75 kg a výška 185 cm.

Najít nejnižší cenu

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *