Nejlepší robotické vysavače 2019

Doby, kdy bylo nutné vše uklízet ručně jsou dávno pryč. Čím dál častěji přicházejí na scénu roboti. Máme zde chytré automatické pračky, myčky od nedávné doby i robotické vysavače. V dnešním článku vám přinášíme test robotických vysavačů pro rok 2019. Jelikož je na českém trhu velké množství různých modelů, může být obtížné vybrat si ten nejlepší robotický vysavač.

Co nás tedy dnes čeká? Bude toho docela dost. Podíváme se spolu na nejprodávanější robotické vysavače, poradíme vám jak vybrat nejlepší robotický vysavač, a představíme vám 5 nejlepších vysavačů.

Nejprodávanější robotické vysavače 2019

V následující tabulce naleznete 10 nejoblíbenějších robotických vysavačů na českém trhu pro rok 2019. Tabulka byla sestavena na základě oblíbenosti na webu Heureka.cz. Jak vidíte, robotickým vysavačům jasně dominuje společnost iRobot.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Xiaomi Roborock Sweep One S5095%10 669 - 13 593 KčRecenze
Xiaomi Mi Robot Vacuum97%6 900 - 12 301 KčRecenze
TESLA RoboStar T3092%4 590 - 6 466 KčRecenze
Robzone Duoro XCLEAN Profi89%9 789 KčRecenze
TESLA Robostar T80 Pro92%7 980 - 9 934 KčRecenze
Symbo xBot 5 PRO WiFi + mop (2v1)93%7 999 KčRecenze
iRobot Roomba 60592%5 883 - 7 349 KčRecenze
TESLA Robostar T5094%5 790 - 7 881 KčRecenze
Sencor SVC 702083%1 649 - 2 962 KčRecenze
iRobot Roomba 86692%10 999 - 16 990 KčRecenze

Jak vybrat robotický vysavač?

Na následujících řádcích se podíváme na několik faktorů, které je nutné zohlednit při výběru toho nejlepšího robotického vysavače.

Navigace – Kvalitní robotický vysavač potřebuje mít připraven solidní plán útoku, pokud má spolehlivě vyčistit vaše podlahy. Nejlepší robotické vysavače nabízejí několik vzorů pohybu – od následování stěn, přes přirozený pohyb tam-a-zpět až po vysávání v náhodném směru. Některé modely používají umělou inteligenci, aby si zapamatovaly rozvržení místnosti. Jiné jsou závislé na laserových majáčcích nebo magnetických proužcích, aby zůstaly uvnitř vymezeného prostoru.

Výdrž  a výkon – Všechny robotické vysavače používají nějakou formu dobíjecí baterie, ale i mezi nejlepšími vysavači existují znatelné rozdíly ve výdrži a výkonu. Dáváme bonusové body jednotkám s dostatečnou životností baterie, která zajistí dokončení celého cyklu čištění a automatického návratu do nabíjecího docku. Dáváme rovněž přednost vysavačům, které si poradí s tlustými koberci nebo chlupy domácích mazlíčků.

U běžných vysavačů je velmi důležitý sací výkon. U robotické verze není tento údaj až tak důležitý a to z několika důvodů. Robotický vysavač nemá hadici, tudíž nepotřebuje takový výkon, aby nasál nečistoty až do sběrné nádoby. Zároveň je potřeba si uvědomit, že robot se na stejné místo vrací několikrát během uklízecího cyklu.

Doba nabíjení – stejně jako je důležitá výdrž vysavače, tak je důležitá i doba jeho nabíjení. K čemu je nám vysavač, který si po vysátí jedné místnosti musí dát pauzu na několik hodin.

Další funkce – Většina našich doporučených robotických vysavačů poskytne další užitečné funkce jako dálkové ovládání,  vysokou kapacitou sběrných nádob, a pokročilé filtrační systémy. V našem hodnocení jsme také zvážili schopnost vyhýbání se překážkám a snadnou údržbu.

Cena – Robotické vysavače jsou obecně dražší než ručně ovládané spotřebiče, ale s trochou snahy lze nalézt i levnější přístroje s dobrým poměrem cena-výkon. Ve většině případů se vyšší prodejní cena dobře promítá do kvality vysavače, nicméně i model za výhodnou cenu může přinést překvapivě dobré výsledky.

Nejlepších 5 robotických vysavačů

Pojďme se spolu nyní podívat na 5 námi vybraných vysavačů, které považujeme za jedny z nejlepších. Výběr jsme provedli na základě recenzí robotických vysavačů, jejich parametrů, testů, a také na základě ohlasů samotných uživatelů. Koupi jednoho z následujících modelů jistě chybu neuděláte.

Jednoznačným lídrem na trhu je společnosti iRobot. Výrobky této společnosti disponují pravděpodobně nepokročilejší technologii.

iRobot Roomba 980

iRobot Roomba 980Je první vysavač od iRobotu, který má v sobě zabudovanou inteligentní navigaci pomocí kamery. Má vysoký sací výkon, velkou výdrž lithiové baterie a dokáže najednou vysát až 185 m2 plochy. Pokud se v průběhu vysávání baterie vysavače vybije, sám se zajede dobít a později dokončí vysávání z místa, kde se vybil. Zastaví jej akorát překážka v prostoru.

Ovládat jej můžete z libovolného místa díky mobilní aplikaci iRobot HOME ve vašem chytrém telefonu Stačí stisknout tlačítko CLEAN a když přijdete domů, bude vše hotovo. Nebo je také možnost, naprogramovat si vysavač na týden dopředu. Pak už vysávání můžete pustit z hlavy.

Robotický vysavač za vás vše udělá. Vysaje všechny druhy podlah a je navržen tak, aby zajel i pod nábytek. Doba jeho nabíjení je 3 hodiny, hlučnost 60 dB.

Pro

 • Možnost ovládání chytrým telefonem
 • Dobrá orientace při úklidu
 • Sám zvýší výkon při vysávání koberců

Proti

 • Poměrně vyšší cena

Najít nejnižší cenu Koupit

Xiaomi Roborock Sweep One S50

Xiaomi Roborock Sweep One S50Robotický vysavač od Xiaomi s příkonem 58 W vás překvapí svou multifunkčností. Nejen, že umí vysávat tvrdé podlahy nebo koberce s dlouhým vlasem, ale umí také vytírat. Vysavač je vysoce inteligentní, hravě překoná i 2 cm vysokou překážku, nebo rozpozná zda se nachází na koberci, kde zvýší výkon, nebo na pevném povrchu, kde začne automatické vytírání. Na vás jen zůstává vysypání nádržky se smetím o objemu 0,42 l, nebo vylití nádržky na vodu.

Vysavač pohání na 5200mAH Li-Ion baterii, která vydrží až 2,5 hodiny v provozu. V případě vybití si sám zajede do nabíjecí stanice a po úplném nabití pokračuje tam kde přestal.

Pro

 • Rychlost a kvalita vysávání a vytírání
 • Tichý chod
 • Ovládání přes aplikaci telefonem

Proti

 • Aplikace není v českém jazyce

Najít nejnižší cenu Koupit

CleanMate QQ 6S

CleanMate QQ 6SCleanMate QQ 6S je robotický vysavač, který dokonale vysaje všechny nečistoty. Má mnohem větší, vylepšenou nádobu na nečistoty, která vám dá včas vědět, když je plná. Hepa filtr zachytí i ty nejmenší částečky prachu a alergeny.

Patentovaná dezinfekční lampa podlahu při vysávání dezinfikuje a zároveň odstraňuje bakterie a viry. Jak u předchozích vysavačů, tak i u tohohle využijete plánovač úklidu. Stačí jen nastavit určité dny a hodinu, kdy chcete, aby vysavač vysával.

Výdrž baterie je u tohoto vysavače 70–80 minut, délka nabíjení je pak 2,5 hodiny. Hlučnost 65 dB. Vysavač pohodlně ovládáte na dotykovém panelu, nebo dálkovým ovladačem.

Pro

 • UV lampa
 • Výkon v kombinaci s cenou
 • Snadné čištění

Proti

 • Vyšší hlučnost

Najít nejnižší cenu Koupit

NEATO Botvac D85

NEATO Botvac D85Neato robotický vysavač je zárukou kvality úklidu díky silnému sacímu výkonu. Jedním nabitím vysajete až 100 m2 během 90 minut. Výdrž baterie je 60–90 minut. Hodí se především do domácností se zvířaty, jelikož je extra účinný na zvířecí chlupy.

Vysavač je naprogramovaný tak, že když mu dojde baterie, vrátí se do základny, kde se nabije a po úplném nabití se vrátí zpět na místo, kde mu došla baterie a vysaje zbývající prostor. Vysavač se hodí na všechny druhy podlah, ať už jsou to tvrdé podlahy, nebo koberce.

Samozřejmostí je HEPA filtr ultra, který zachycuje všechny prachové částice a alergeny. Výhodou je nastavení časového plánu.

Pro

 • Velká nádoba na prach a HEPA filtr
 • Vysoký sací výkon
 • Jednoduchost ovládání

Proti

 • Nutnost pravidelně měnit filtry, které jsou poměrně drahé

Najít nejnižší cenu Koupit

Sencor SVC 9031

Sencor SVC 9031Poslední z robotických vysavačů jsme vybrali levnější Sencor SVC 9031. Vysavač se velice jednoduše používá. Stačí si vybrat ze čtyř programů a to Náhodně, Spirála, Podél stěn, Přímý pohyb. Bonus vysavače je UV lampa pro likvidaci baktérií, čidlem proti nárazu a systémem 3 rotačních kartáčů.

Dokáže vysát i miniaturní částečky prachu, které ukládá do zásobníků na prach. Po každém vysávání se robot automaticky vrátí do své základny. Baterie vysavače vydrží až 5 hodin.

Hmotnost vysavače je 3,2 kg.

Pro

 • Jednoduchá obsluha
 • Snadné čištění a údržba
 • Tichý

Proti

 • Má problémy s koberci s delším vlasem

Najít nejnižší cenu Koupit

Kdy není robotický vysavač vhodný?

Nebudeme vám lhát, robotické vysavače se nehodí do každé domácnosti, respektive do každé místnosti. Projděte se následující body a zvažte, zda pro vás bude vysavač vhodný:

Členitý terén – Vysavače se příliš nekamarádí s členitými místnostmi, kde jsou například chody. Zároveň mohou působit problémy i koberce s příliš dlouhými vlákny.  Jestliže takovéto koberce máte, je vhodné je před vysáváním odstranit, jinak hrozí, že se robot do vláken zamotá.

Velké místnosti – S velkými místnostmi si vysavač samozřejmě poradí, jen je potřeba při výběru zvážit dostatečnou kapacitu baterie a samotné sběrné nádoby tak, aby vydržely po celý vysávací cyklus.

Závěr

Líbil se vám náš test robotických vysavačů? Pokud ano a pomohl vám s výběrem, pak jsme rádi. Pokud se chcete na cokoliv zeptat, neváhejte nás kontaktovat. V budoucnu se zaměříme i na levné robotické vysavače, ale momentálně robotickému úklidu jasně kralují pokročilejší a samozřejmě dražší modely, než výrobky Sencor za 2 000 Kč.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *