Domů » Malé spotřebiče » Nejlepší robotické vysavače roku 2024

Nejlepší robotické vysavače roku 2024

Doby, kdy bylo nutné vše uklízet ručně jsou dávno pryč. Čím dál častěji přicházejí na scénu roboti. Máme zde chytré automatické pračky, myčky od nedávné doby i robotické vysavače. V dnešním článku vám přinášíme test robotických vysavačů pro rok 2024. Jelikož je na českém trhu velké množství různých modelů, může být obtížné vybrat si ten nejlepší robotický vysavač.

Co nás tedy dnes čeká? Bude toho docela dost. Podíváme se spolu na nejprodávanější robotické vysavače, poradíme vám jak vybrat nejlepší robotický vysavač, a představíme vám 5 nejlepších vysavačů.

Nejprodávanější robotické vysavače 2024

V následující tabulce naleznete 10 nejoblíbenějších robotických vysavačů na českém trhu pro rok 2024. Tabulka byla sestavena na základě oblíbenosti na webu Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Silvercrest SSWR A1883 999 KčRecenze
Robzone Duoro XCLEAN Profi 5.08913 059 KčRecenze
Silvercrest SSRA1954 699 KčRecenze
Rowenta RR 8595 WH9910 990 – 13 499 KčRecenze
Xiaomi Robot Vacuum X10+9416 100 – 23 990 KčRecenze
Xiaomi S10?5 289 – 7 906 KčRecenze
Roborock S8 Black9012 462 – 17 882 KčRecenze
ETA Zero 2227 90000823 319 – 5 723 KčRecenze
iRobot Roomba i7 7158 Black938 833 – 26 640 KčRecenze
Roidmi Eve Plus White937 800 – 11 490 KčRecenze

Jak vybrat robotický vysavač?

Na následujících řádcích se podíváme na několik faktorů, které je nutné zohlednit při výběru toho nejlepšího robotického vysavače.

Navigace – Kvalitní robotický vysavač potřebuje mít připraven solidní plán útoku, pokud má spolehlivě vyčistit vaše podlahy. Nejlepší robotické vysavače nabízejí několik vzorů pohybu – od následování stěn, přes přirozený pohyb tam-a-zpět až po vysávání v náhodném směru. Některé modely používají umělou inteligenci, aby si zapamatovaly rozvržení místnosti. Jiné jsou závislé na laserových majáčcích nebo magnetických proužcích, aby zůstaly uvnitř vymezeného prostoru.

Výdrž  a výkon – Všechny robotické vysavače používají nějakou formu dobíjecí baterie, ale i mezi nejlepšími vysavači existují znatelné rozdíly ve výdrži a výkonu. Dáváme bonusové body jednotkám s dostatečnou životností baterie, která zajistí dokončení celého cyklu čištění a automatického návratu do nabíjecího docku. Dáváme rovněž přednost vysavačům, které si poradí s tlustými koberci nebo chlupy domácích mazlíčků.

U běžných vysavačů je velmi důležitý sací výkon. U robotické verze není tento údaj až tak důležitý a to z několika důvodů. Robotický vysavač nemá hadici, tudíž nepotřebuje takový výkon, aby nasál nečistoty až do sběrné nádoby. Zároveň je potřeba si uvědomit, že robot se na stejné místo vrací několikrát během uklízecího cyklu.

Doba nabíjení – stejně jako je důležitá výdrž vysavače, tak je důležitá i doba jeho nabíjení. K čemu je nám vysavač, který si po vysátí jedné místnosti musí dát pauzu na několik hodin.

Další funkce – Většina našich doporučených robotických vysavačů poskytne další užitečné funkce jako dálkové ovládání,  vysokou kapacitou sběrných nádob, a pokročilé filtrační systémy. V našem hodnocení jsme také zvážili schopnost vyhýbání se překážkám a snadnou údržbu.

Cena – Robotické vysavače jsou obecně dražší než ručně ovládané spotřebiče, ale s trochou snahy lze nalézt i levnější přístroje s dobrým poměrem cena-výkon. Ve většině případů se vyšší prodejní cena dobře promítá do kvality vysavače, nicméně i model za výhodnou cenu může přinést překvapivě dobré výsledky.

Tip: Na podobném principu jako robotický vysavač funguje i robotická sekačka.

Nejlepších 5 robotických vysavačů

Pojďme se spolu nyní podívat na 5 námi vybraných vysavačů, které považujeme za jedny z nejlepších. Výběr jsme provedli na základě recenzí robotických vysavačů, jejich parametrů, testů, a také na základě ohlasů samotných uživatelů. Koupi jednoho z následujících modelů jistě chybu neuděláte.

Jednoznačným lídrem na trhu je společnosti iRobot. Výrobky této společnosti disponují pravděpodobně nepokročilejší technologii.

iRobot Roomba 980

iRobot Roomba 980Je první vysavač od iRobotu, který má v sobě zabudovanou inteligentní navigaci pomocí kamery. Má vysoký sací výkon, velkou výdrž lithiové baterie a dokáže najednou vysát až 185 m2 plochy. Pokud se v průběhu vysávání baterie vysavače vybije, sám se zajede dobít a později dokončí vysávání z místa, kde se vybil. Zastaví jej akorát překážka v prostoru.

Ovládat jej můžete z libovolného místa díky mobilní aplikaci iRobot HOME ve vašem chytrém telefonu Stačí stisknout tlačítko CLEAN a když přijdete domů, bude vše hotovo. Nebo je také možnost, naprogramovat si vysavač na týden dopředu. Pak už vysávání můžete pustit z hlavy.

Robotický vysavač za vás vše udělá. Vysaje všechny druhy podlah a je navržen tak, aby zajel i pod nábytek. Doba jeho nabíjení je 3 hodiny, hlučnost 60 dB.

Pro

 • Možnost ovládání chytrým telefonem
 • Dobrá orientace při úklidu
 • Sám zvýší výkon při vysávání koberců

Proti

 • Poměrně vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Xiaomi Roborock S5 Max

Xiaomi Roborock S5 MaxXiaomi Roborock S5 Max je k lednu 2022 jedním z nejoblíbenějších robotických vysavačů na českém trhu dle pořadí na Heureka.cz. Jedná se o robota, který se hodí jak na tvrdé podlahy, tak i na koberce. Byť samozřejmě na tvrdých podlahách funguje o něco lépe.

Kromě klasického vysávání disponuje vysavač také funkcí vytírání podlah. K tomu je vysavač vybaven nádobkou na vodu o objemu 280 ml, což je dostačující množství na vytření plochy o cca 200 m2.

Už při prvním vysávání si Roborock S5 Max dokáže zmapovat celý vysávaný prostor a díky tomu si naplánuje ideální trasu. K mapování a orientaci v prostoru mu slouží řada senzorů jako je např. laserový dálkoměr, infračervený snímač nebo kompas. V aplikaci na telefonu si můžete navolit virtuální zóny, kde vysavač nemá vysávat nebo vytírat.

Zdrojem energie je Li-Ion baterie s kapacitou 5200 mAh, která umožňuje vysávání až po dobu 3 hodin vkuse. Dobíjení baterie pak probíhá prostřednictvím nabíjecí stance, ke které si vysavač sám najde cestu.

Vysavač je k dispozici ve dvou barevných variantách, a to černé nebo bílé.

Pro

 • Dobrý sací výkon
 • Výborná orientace v prostoru
 • Rychlost

Proti

 • Aplikace jen v AJ

Najít nejnižší cenu

Xiaomi Mi Robot Vacuum

Xiaomi Mi Robot VacuumJako další v pořadí jsme vybrali robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum s příkonem 55 W a hlučností 68 dB. Robotický vysavač disponuje HEPA filtrem a Li-Ionovou baterií s kapacitou 5200 mAh. Vysavač je dále vybaven třemi procesory, prvotřídním algoritmem, chytrými senzory a laserovým senzorem. Samozřejmostí je propojení robotického vysavače s vaším chytrým mobilním telefonem pomocí aplikace. Díky tomu můžete vysavač ovládat na dálku. Doba provozu robotického vysavače je 150 min. Bonusem je čištění spár mezi dlaždicemi.

Pro

 • Jednoduchá aplikace včetně instalace
 • Solidní kapacita baterie
 • Výkonné sání

Proti

 • Je vybavený pouze jedním spodním kartáčem

Najít nejnižší cenu

NEATO Botvac D85

NEATO Botvac D85Neato robotický vysavač je zárukou kvality úklidu díky silnému sacímu výkonu. Jedním nabitím vysajete až 100 m2 během 90 minut. Výdrž baterie je 60–90 minut. Hodí se především do domácností se zvířaty, jelikož je extra účinný na zvířecí chlupy.

Vysavač je naprogramovaný tak, že když mu dojde baterie, vrátí se do základny, kde se nabije a po úplném nabití se vrátí zpět na místo, kde mu došla baterie a vysaje zbývající prostor. Vysavač se hodí na všechny druhy podlah, ať už jsou to tvrdé podlahy, nebo koberce.

Samozřejmostí je HEPA filtr ultra, který zachycuje všechny prachové částice a alergeny. Výhodou je nastavení časového plánu.

Pro

 • Velká nádoba na prach a HEPA filtr
 • Vysoký sací výkon
 • Jednoduchost ovládání

Proti

 • Nutnost pravidelně měnit filtry, které jsou poměrně drahé

Najít nejnižší cenu

iRobot Roomba 605

iRobot Roomba 605iRobot Roomba 605 je robotický vysavač s příkonem 33 W a hlučností 61 dB. Díky vestavěným senzorům a navigaci si vysavač snadno zmapuje prostor a vysaje například také pod nábytkem. Robotický vysavač je vybavený třístupňovým čistícím systémem, tzn. dvěma proti sobě rotujícími kartáči a bočním kartáčem, který vyčistí všechny rohy. Využít můžete rovněž virtuální zeď, která symbolizuje neviditelnou překážku, za kterou vysavač nezajede. Výhodou je automatické zajetí vysavače do nabíjecí stanice po ukončení úklidu. Doba provozu tohoto robotického vysavače je 180 minut a doba nabíjení je 2 a půl hodiny.

Pro

 • Tichý provoz
 • Velká výdrž baterie
 • Jednoduché ovládání

Proti

 • Absence madla

Najít nejnižší cenu

Kdy není robotický vysavač vhodný?

Nebudeme vám lhát, robotické vysavače se nehodí do každé domácnosti, respektive do každé místnosti. Projděte se následující body a zvažte, zda pro vás bude vysavač vhodný:

Členitý terén Vysavače se příliš nekamarádí s členitými místnostmi, kde jsou například chody. Zároveň mohou působit problémy i koberce s příliš dlouhými vlákny.  Jestliže takovéto koberce máte, je vhodné je před vysáváním odstranit, jinak hrozí, že se robot do vláken zamotá.

Velké místnosti – S velkými místnostmi si vysavač samozřejmě poradí, jen je potřeba při výběru zvážit dostatečnou kapacitu baterie a samotné sběrné nádoby tak, aby vydržely po celý vysávací cyklus.

Závěr

Líbil se vám náš test robotických vysavačů? Pokud ano a pomohl vám s výběrem, pak jsme rádi. Pokud se chcete na cokoliv zeptat, neváhejte nás kontaktovat. V budoucnu se zaměříme i na levné robotické vysavače, ale momentálně robotickému úklidu jasně kralují pokročilejší a samozřejmě dražší modely, než výrobky za 2 000 Kč.