Domů » Malé spotřebiče » Nejlepší tyčové vysavače pro rok 2024

Nejlepší tyčové vysavače pro rok 2024

Spousta lidí si pokládá otázku – Proč si vybrat tyčový vysavač místo klasického? I když se to tak nemusí na první pohled jevit, tyčové vysavače dokážou klasické podlahové vysavačem nahradit. Musíte ovšem zvolit ten správný model vhodný pro vaše potřeby.

Předností tyčových vysavačů je především jejich skladnost, kdy je postavíte do kouta a nemusíte se starat o dlouhou trubici. Mnohé model lze navíc sklopit a tím ušetřit ještě více prostoru. Další výhodou je lehkost s jakou se s tyčovým vysavačem pracuje.

Jelikož víme, že zorientovat se v nabídce vysavačů je obtížné, rozhodli jsme se připravit vám 5 modelů pro rok 2024, které dle nás stojí za pozornost. Seznam vysavačů zahrnuje jak exkluzivní drahé modely, tak i levnější modely s výborným poměrem cena – výkon. Kromě popisu jednotlivých modelů naleznete v přehledné tabulce také porovnání tyčových vysavačů. Pokud budete mít další otázky, neváhejte nás kontaktovat.

Jak vybrat tyčový vysavač?

Výběr tyčového vysavače není lehkou záležitostí a to i díky tomu, že u nás tento typ vysavačů není až tak populární. Když si vybíráte vysavač, je potřeba zvážit několik věcí. Především je to typ podlahy, který plánujete vysávat. Pokud trpí někdo z vaší rodiny alergiemi nebo dýchacími obtížemi, je dobré zvolit vysavač s HEPA filtrem. Dále je vhodné zvážit jiné faktory jako např. zda máte domácího mazlíčka, jak těžký by měl vysavač být, zda chcete vysavač na baterie, či síťový, atd.

Níže jsme pro vás připravili několik faktorů, na které je vhodné se zaměřit u jakéhokoliv tyčového vysavače.

Výkon tyčového vysavače

Vysavač může vypadat jako ten nejhezčí futuristický bytový doplněk, ale k čemu to je, když nedokáže z koberce vysát pár drobků od snídaně? Sací výkon je tou nejdůležitější položkou, na kterou se při výběru podívejte. Sací výkon bývá na krabici buď přímo uvedený nebo si jej lze zhruba odvodit jako jednu pětinu příkonu. Vzhledem k regulím Evropské unie by se na českém trhu neměly prodávat vysavačem s příkonem větším než 1500 W. Problém je v případě vysavačů s akumulátorovým napájením, kdy sací výkon ani příkon většinou nebývá uveden.

Samozřejmě není třeba kupovat ten nejsilnější vysavač, který najdete. Při výběru zohledněte i to, kde a co budete vysávat. Na plovoucí podlahy nebo linoleum stačí vysavače s nižším výkonem. Naopak na koberce s delším vlasem je zpravidla potřeba silnější vysavač.

Design vysavače

U tyčového vysavače je, stejně jako u toho klasického, dobré zvážit jeho hmotnost. A to především, pokud máte doma schody a budete muset vysavač přenášet. Jestli se rozhodnete pro síťový tyčový vysavač, zvažte také délku elektrické šňůry jinak bude muset neustále přepínat šňůru do jiné zásuvky.

Za bonus můžeme považovat např. to, že se vysavač dokáže sám vypnout. Kdy se takováto funkce hodí? Například, když dojde k přehřátí vysavače, nebo jeho ucpání.

Doplňky

Ty nejlepší tyčové vysavače mají zabudované držáky na jiné čistící nástroje, takže je máte při úklidu vždy po ruce. Majitelé domácích zvířátek by se měli poohlédnout po vysavači s nástavcem určeným na odstraňování zvířecích chlupů z koberců a nábytku.

Nejprodávanější tyčové vysavače

Následující tabulka obsahuje 10 nejoblíbenějších tyčových vysavačů dle pořadí na Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Dyson V15 Detect Absolute9717 429 – 23 436 KčRecenze
Dyson V12 Detect Slim Absolute9613 721 – 17 462 KčRecenze
Sencor SVC 8618GD942 499 – 3 296 KčRecenze
Parkside PHSSA 20-Li C187769 – 799 KčRecenze
ETA Supersonic 1231 90000942 749 – 4 182 KčRecenze
Silvercrest SHAZ 22.2 E6931 999 KčRecenze
Leifheit Regulus PowerVac 11925923 290 – 5 553 KčRecenze
Sencor SVC 7814VT931 990 – 1 999 KčRecenze
ETA Moneto Aqua Plus 4449 90010963 155 – 4 499 KčRecenze
Silvercrest SHSS 28 A1972 799 KčRecenze

Nejlepších 5 tyčových vysavačů

Na následujících řádcích se podíváme na 5 vysavačů, které obdržely vynikající hodnocení jak od uživatelů, tak i od odborníků.

Philips FC 6168/01

Philips FC 6168 01Tyčový vysavač od Philipsu, model FC 6168/01 se vyznačuje funkcí 2v1 pro čištění jak podlah, tak nábytku. Příkon vysavače je 2000 W a je napájen 18 V lithiovými bateriemi, které mají déle trvající výkon oproti jiným bateriím. Doba nabíjení je okolo 5 hodin. Díky bateriovému provozu odpadá překážení kable.

S vysavačem můžete vysávat opravdu všude. Technologie PowerCyclone zaručuje maximální výkon. Vzduch proudí velice rychle, kde se v cyklonové komoře se odděluje prach od vzduchu. Výhodou je jednorázové vyprazdňování nádoby na prach, které je především hygienické. Vysavač se hodí pro milovníky zvířat, protože motorizovaný kartáč a hubice TriActive Turbo zajistí důkladné odstranění zvířecích chlupů.

Najít nejnižší cenu

ETA MILIO 3446

ETA MILIO 3446Eta Milio 3446 je moderní vysavač 2v1, který můžete použít jako tyčový, tak i ruční vysavač. Příkon vysavače je 80 W a jeho bezdrátový provoz zajišťuje akumulátor 18 V Li-ion. Doba nabíjení je 4 hod a vydrží pracovat až 25 minut na jedno nabití. Ergonomická pogumovaná rukojeť zajišťuje pohodlnou práci. Vysavač se hodí jak na tvrdé podlahy, tak čalouněný nábytek, popřípadě koberce. Vysavač je vybavený kvalitním HEPA filtrem a cyklónovým filtračním systémem.

V balení najdete rotační elektrický kartáč, polštářovou hubici, štěrbinovou hubici, kartáček s jemnými štětinkami a stojan s integrovaným nabíjecím adaptérem. Bonusem je LED osvětlení na hubici, které osvětluje prostor před vysavačem.

Najít nejnižší cenu

Sencor SVC 8621TI

Sencor SVC 8621TISencor SVC 8621TI je tyčový, bezšňůrový vysavač 2v1 s příkonem 110 W. Je to vysavač jak na klasické vysávání, tak na ruční vysávání drobků kolem kuchyňské linky a to vše díky odnímatelné ruční jednotce. Vysavač je vybavený Hepa filtrem a nádobou na prach o objemu 0,5 l. U tohoto vysavače nás především zaujalo zabudované Led osvětlení, které je umístěné na hubici vysavače. Pro nabití vysavače slouží nabíjecí základna, která je vybavena držákem příslušenství. Doba nabíjení se pohybuje v rozmezí 4 – 6 hodin. Doba provozu vysavače je 22 – 50 min.

Najít nejnižší cenu

Dyson V8 Absolute

Dyson V8 AbsoluteDyson V8 Absolute je tyčový bezsáčkový vysavač, který je vybavený praktickými hubicemi pro rozdílné typy podlah. Podlahová hubice s rotačním kartáčem je vhodná na koberce, kde odstraňuje veškeré nečistoty, které jsou usazeny hluboko v koberci. Vysavač se pyšní velice účinnou filtrací, která je schopna zachytit jak alergeny, tak mikroskopický prach a následně vyfukuje mnohem čistší vzduch než ten, který dýcháte. Energie je dodávána Li-Iontovým akumulátorem s nikl kobalt hliníkovými elektrodami, které mají za následek až 40 minutové vysávání. Bonusem je možnost úpravy na ruční vysavač, pomocí kterého dosáhnete i do těžko dostupných míst.

Najít nejnižší cenu

Rowenta RH 6751 WO

Rowenta RH 6751 WORowenta RH 6751 WO je další typ bezdrátového vysavače 2v1, tedy tyčový vysavač a ruční vysavač. Vysavač je vybavený Led osvětlením pro přehlednější vysávání tmavých míst a koutů a cyklónovým filtrem. Vysavač disponuje také 21,6 V lithium-iontovým akumulátorem s provozní dobou 45 minut. Doba nabíjení je 5 hodin. Dobrým bonusem je pak indikátor zanesení filtru. Ergonomický tvar a vzpřímená poloha pro uskladnění je už jen třešničkou na dortu.

Najít nejnižší cenu