Domů » Dům a zahrada » Vybíráme nejlepší plynové grily pro rok 2023

Vybíráme nejlepší plynové grily pro rok 2023

Léto se pomalu, ale jistě blíží a teploty vzduchu přímo vybízejí k zahájení grilovací sezóny. Jestliže jste se rozhodli letos zainvestovat do nového grilu a zalíbily se vám zahradní grily plynové, tak jste zde správně. V tomto článku vám přinášíme informace o výběru těch nejlepších plynových grilů na českém trhu.V článku se nebudeme věnovat tomu, co je na plynovém grilu lepší než na grilu na dřevěné uhlí nebo elektrickém grilu, protože by tato debata s přehledem postačila na jeden samotný velký článek.

Nejprodávanější plynové grily 2023

V tabulce naleznete 10 nejprodávanějších plynových grilů za rok 2023.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
G21 California BBQ Premium line937 850 – 15 936 KčRecenze
Avenberg BOSTON942 499 KčRecenze
Avenberg DAKOTA87999 KčRecenze
Avenberg COLORADO833 999 KčRecenze
Avenberg Chicago?5 999 KčRecenze
G21 Oklahoma BBQ Premium Line945 890 – 12 221 KčRecenze
tepro Abington?2 799 KčRecenze
Avenberg Vermont555 499 KčRecenze
Tarrington House Paxton959 490 KčRecenze
Avenberg TEXAS808 999 KčRecenze

Nejlepších 5 plynových grilů

Na následujících řádcích se blíže podíváme na 5 vybraných grilů, které stojí za vaší pozornost.

Weber Q 1200

Pro

  • Kompaktnost
  • Kvalitní zpracování
  • Snadná obsluha a údržba
Proti

  • Cena grilu a příslušenství

Hledáte kompaktní, a přitom kvalitní plynový gril? Pak pro vás může být zajímavou volbou stolní gril Weber Q 1200. Jedná se o gril, který nemá v základním provedení žádnou obrovskou základnu, jak to známe u klasických plynových grilů, ale jen 4 malé nožky. Gril tak stačí postavit na stůl, skříňku nebo i na zem a když jej nepoužíváte, zabere si pro sebe jen malý prostor. Díky své kompaktnosti a tomu, že funguje v základu s plynovými kartušemi, je možné gril vzít s sebou na výlet autem. V případě potřeby je možné ke grilu dokoupit přestavovací sadu, která umožní použití klasických propanbutanových láhví.

O samotné grilování se stará jeden nerezový plynový hořák s výkonem 2,64 kW/h, který se zapaluje elektronicky. Grilovací plocha je o velikosti 43 x 32 cm. Porcelánem smaltovaný rošt lze odklopit. O vypečené tuky a šťávy se stará záchytná miska umístěná pod grilem.

Po stranách grilovací plochy jsou umístěny výklopné odkládací plochy.

Z příslušenství, které lze dokoupit bychom doporučili omrknout již zmíněnou sadu pro použití s plynovými láhvemi a také pojízdný vozík.

Weber Spirit II E-320 GBS

Pro

  • Perfektní zpracování
  • GBS systém – rozmanité volitelné příslušenství, byť poměrně drahé
  • Snadná obsluha a montáž
  • Postranní hořák
Proti

  • Vysoká cena grilu i příslušenství
  • Otevřený vozík, PB láhev nelze „schovat“
  • Vana grilu se hůře čistí

Weber Spirit II E-320 GBS je plynový gril vybavený 3 hořáky pod grilovací plochou, které rovnoměrně rozprostírají teplo. Dohromady mají hlavní hořáky výkon 8,8 kW. Spolu s grilovací plochou o velikosti 2760 cm2 tedy máte gril, který se nezalekne ani větších grilovacích událostí.

Gril disponuje litinovým roštem s Gourmet BBQ systémem. Co to znamená? Znamená to, že střed roštu má kruhovou část, kterou lze vyjmout. Do vzniklého otvoru pak můžete vložit některý z GBS doplňků, mezi nimiž najdete například pánev Wok, litinový hrnec nebo třeba i kámen na pečení pizzy. Nutno podotknout, že veškeré GBS vybavení se prodává zvlášť a levné rozhodně není – např. za Wok pánev dáte 2 600 Kč.

Gril je vybaven flavorizéry, což jsou ocelové stříšky umístěné pod grilovací plochou. Flavorizéry se starají o několik funkcí. Předně chrání hořáky před odkapávajícími šťávami, takže nedochází k jejich okamžitém vzplanutí a znečištění hořáků. Šťáva, která přistane na flavorizéru se odpaří a dle výrobců tím vylepšuje chuť grilovaných pokrmů.  Poslední funkcí pak je pak lepší rozprostření tepla pod grilovacím roštem. Na rozdíl od některých jiných výrobců má tento gril flavorizéry umístěné nejen nad hořáky, ale i ve volném prostoru.

Po obou stranách grilu jsou umístěny odkládací plochy.  Pravá plocha pod malým poklopem ukrývá postranní hořák, na kterém můžete připravovat například BBQ omáčky.

Zapalování grilu je elektronické. Nehrozí tak, že byste gril nezapálili hned na poprvé. Na druhou stranu je potřeba k provozu jedna AA baterie. Pro snadnější přesouvání je gril vybaven kolečky. Ty jsou ale jen 2 a tak je potřeba gril naklonit, což s jeho hmotností téměř 60 kg není úplně snadné.

G21 California BBQ Premium line

Pro

  • Slušný poměr cena/výkon
  • Vysoký výkon hořáků
  • Postranní hořák pro přípravu omáček a pod.
Proti

  • Složitější montáž
  • Boční stolky nelze sklopit
  • Plocha pro nepřímé grilování může překážet

Plynový gril G21 California BBQ je zástupcem střední cenové třídy s pokročilejší výbavou než základní levné modely. Gril je vybaven 3 hlavními hořáky s výkonem 3,15 kW/h a 1 bočním hořákem pod pravou odkládací plochou. Odkládací plochy jsou po obou stranách grilu, přičemž pod levou se nachází nádobka např. na marinované maso.

Gril je vybaven systémem Flame Tamer, který zabraňuje odkapávání tuku přímo do hořáků a zajišťuje rovnoměrné nahřívání grilovací mřížky. Grilovací plocha grilu je 2816 cm2. Samozřejmostí je odklápěcí víko a teploměr, díky němuž můžete precizně nastavit požadovanou teplotu při grilování.

Vzhledem k vysoké hmotnosti grilu – 34 kg – při přesouvání oceníte kolečka, ty jsou celkem 4. 2 větší vepředu a 2 menší vzadu. Není tedy potřeba gril při přesouvání příliš zvedat tak jako u grilů se 2 kolečky.

Weber Genesis II E-310 GBS

Pro

  • Kvalitní zpracování
  • Snadná obsluha
  • Elektronické zapalování
Proti

  • Vyšší cena

Weber Genesis II E-310GBS je špičkový plynový gril, který se stane ozdobou každé terasy. Gril je vybaven 3 nerezovými plynovými hořáky, které se zapalují elektronicky. Hořáky jsou vybaveny aroma kolejnicemi Flavorizer Bars. Ty slouží především jako ochrana hořáků před odkapávajícími šťávami a tuky. Tuky a šťávy se z aroma kolejnic při grilování odpařují a provoní tak grilované pokrmy. Zbytek pak odkapává do záchytné nádoby, kterou po grilování jednoduše vyprázdníte.

Grilovací rošt GBS nabídne plochu o rozměrech 68 x 48 cm. Rošt je vyroben z porcelánem smaltované litiny a jeho střed lze vyjmout. Do vzniklého otvoru pak můžete umístit volitelné příslušenství z řady GBS, jako je např. hrnec nebo kámen na pizzu. Kromě hlavního roštu je gril vybaven také menším sklopným roštem určeným na ohřívání pokrmu.

Gril váží cca 60 kg a k usnadnění jeho přesunu je vybaven kolečky na všech 4 nohách.

Weber k tomuto grilu poskytuje záruku na 10 let.

Campingaz 4 SERIES CLASSIC LS PLUS

Pro

  • Dobrý poměr cena/výkon
  • Velká grilovací plocha
  • Snadná údržba
Proti

  • V úložném prostoru je místo jen pro 5 kg PB láhev

Campingaz 4 SERIES CLASSIC LS PLUS je plynový gril se 4 nerezovými trubkovými hořáky o celkovém výkonu 12,8 kW/h. Hlavní hořáky doplňuje 1 postranní hořák s výkonem 2,3 W/h. Ten můžete využít například pro přípravu omáček. Zapalování hořáků je elektrické, nepotřebujete tedy zápalky.

Grilovací plocha má velikost 3500 cm2, což je dostatečná velikost i pro větší BBQ party. Plocha je rozdělená do dvou segmentů. Jedu část tvoří rošt, ze kterého lze vyjmout kruhový střed a použít tak specializované nádobí jako je například pánev wok. Druhá část je pak tvořena litinovým tálem.

Specialitou grilu je systém InstaClean, díky kterému lze vyjmout části grilovací vany a umýt je po grilování v myčce.

Gril je poměrně velký a váží 64 kg. Pro usnadnění manipulace je vybaven 4 otočnými kolečky. Jeden z postranních stolků je možno sklopit a ušetřit tak trochu místa.

Pod grilem naleznete ukládací prostor, kde můžete uložit jak grilovací potřeby, tak i PB láhev. Nevměstná se tam však 10 kg PB láhev, ale jen 5 kg.

Jak vybrat plynový gril?

Vybrat vhodný plynový gril není úplně snadnou záležitostí a to zejména v případě, že jej kupujete poprvé. Na následujících řádcích si představíme několik základních faktor, které je vhodné při výběru plynového grilu zohlednit. Vždy se řiďte především vašimi potřebami. I když vám může někdo tvrdit, že je ten obrovský gril naprosto dokonalý, vám bude k ničemu, když potřebujete malý přenosný gril pro dvě osoby.

Výkon

Plynové a elektrické grily mají oproti klasickým grilům na dřevěné uhlí výhodu v tom, že lze regulovat jejich výkon. A výkon grilu je jeden z důležitých parametrů, které se vyplatí při nákupu prozkoumat. Grily na českém trhu mají výkon zpravidla uváděný v kilowattech. Můžete se však setkat i s hodnotami BTU (British Thermal Unit). Neplatí zcela pravidlo, že by měl být výkon co nejvyšší. Důležité však je, aby měl gril dostatečný výkon vzhledem ke své grilovací ploše. Pro zjednodušení lze říci, že by se výkon grilu měl pohybovat v rozmezí 6 – 10 kW. Takto výkonný gril pro běžné rodinné použití bude zcela dostatečný.

Počet hořáků

S výkonem souvisí také počet hořáků. Naprostá většina grilů pro domácí použití má již ve výbavě alespoň dva hořáky. Méně bychom rozhodně nedoporučovali. Dva hořáky umožňují rovnoměrnější rozprostření tepla. Zároveň lze u každého hořáku nastavit jiný výkon a díky tomu můžete v jedné části grilu grilovat maso, které bude potřebovat vyšší teplotu a v druhé části třeba hermelín, který tak vysokou teplotu nepotřebuje.

Kromě hlavních hořáků pod grilovací plochou se můžete setkat i s postranním hořákem, ke kterému se ještě vrátíme v další části článku.

Menšího počtu hořáku než dva se neobávejte u přenosných grilů určených primárně na kempink. U těch zpravidla najdete jen jeden hořák.

Grilovací plocha

Bez grilovací plochy nic neugrilujete, že? Každý gril je samozřejmě vybaven grilovací plochou. Důležité je vybrat si gril s vhodnou velikostí grilovací plochy a také vzít v potaz, z jakého materiálu je vyroben rošt.

Volba velikosti by měla záviset na tom, pro kolik osob většinou grilujete. Pokud zvolíte příliš malý gril, tak se vám stane, že budete muset grilovat „na etapy“. U pokrmů, které jsou ugrilovány rychle jako jsou například sýry, to až takový problém není. Pokrmy, které se grilují třeba hodinu vám však grilování značně ztíží a prodlouží.

Pokud ale v naprosté většině případu grilujete třeba jen pro dvě osoby, koupě velkého grilu se čtyřmi hořáky postrádá smysl. Nicméně jestliže koupíte větší gril než nutně potřebujete, tak se nemusíte nijak zvlášť stresovat, protože při grilování nemusíte zapalovat všechny hořáky.

Pro 4 osoby se často doporučuje grilovací plocha s velikostí okolo 1 500 cm2. Někomu bude stačit méně, někdo naopak bude potřebovat více. Vzhledem k subjektivnosti si musíte své potřeby sami ujasnit.

Pro představu – například jeden hamburger o průměru 12 cm sám o sobě zabere plochu 113 cm2. Samozřejmě je nutné mezi grilovanými pokrmy mít mezery, takže kdybychom k hamburgeru připočetli třeba 2 cm volného prostoru, tak rázem budeme potřebovat 200 cm2.

Přenosnost

Jedním z faktorů, které je potřeba při výběru plynového grilu zohlednit, je i jeho přenosnost. A to zejména v případech, kdy neplánujete mít gril po celou sezónu na stejném místě. Pokud tedy vyžadujete časté přesouvání grilu, vyberte si takový model, který bude opatřen kolečky a nebude příliš těžký. Některé plynové grily mohou s přehledem vážit i 70 kg a ty se na častý přesun příliš nehodí. Na druhou stranu, většina grilů se bude pohybovat v rozmezí 10 – 30 kg a s jejich přesunem nebudete mít větší problém.

Specialitou jsou grily, jejichž hlavní charakteristikou je skvělá přenosnost. Takové grily jsou ideální volbou na kempování a výlety do přírody. Oceníte je také jako parťáka do campervanu. Tyto grily mají hmotnost pouze několik kilogramů a většinou je lze složit do kompaktního balíčku, který nezabere příliš mnoho místa. Nevýhodou je, že většinou pracují s plynovými kartušemi, které mají horší poměr cena/výkon než propanbutanové láhve. Příkladem takovéhoto přenosného grilu je Weber Q 1200, který jsme si již v tomto článku představili.

Vybavení a funkce

Plynové grily mohou být výrobcem vybaveny celou řadou doplňků a užitečných funkcí. U těch nejzákladnějších a nejlevnějších plynových grilů nemůžete očekávat nějakou extra výbavu, která by vás oslnila. Zajímavé funkce a doplňky se představíme na následujících řádcích.

Odkládací plocha – Mezi základní prvky vybavení lze zařadit odkládací plochy, díky nímž nebudete muset každou věc odkládat někam na vzdálený stůl. Odkládací plochy u plynových grilů mají většinou podobu sklopných polic nebo stolků po stranách grilu.

Plochy bývají často dvě – jedna na každé straně grilovací plochy. Setkat se ale můžete i s jednou policí a to zejména u kompaktnějších grilů. Případně může být jedna odkládací plocha nahrazena přídavným hořákem.

Boční hořák – Přídavné boční hořáky jsou jedním z nejoblíbenějších prvků vybavení u opravdových gurmánů. Oceníte je zejména při přípravě různých omáček nebo jiných pokrmů zatímco se bude grilovat vaše maso či zelenina.

Teploměr – Teploměr je stále častější výbavou grilů a to i těch na dřevěné uhlí. Výhodou u plynových grilů je samozřejmě možnost plynule regulace ohřevu. Díky tomu dokážete v grilu udržovat přesně takovou teplotu, jako potřebujete. U dřevěného uhlí je to téměř nemožné.

Teploměr je zpravidla zabudován v poklopu, takže při zavření grilu máte aktuální teplotu přímo na očích.

Pokud byste sledování teploty chtěli posunout ještě na vyšší úroveň, můžete si zakoupit speciální sondy, které zapíchnete do grilovaného pokrmu. Příkladem je systém Weber iGrill 3, díky němuž můžete teplotu uvnitř pokrmu sledovat i na vašem mobilním telefonu. Nemusíte tak neustále stát u grilu.

Zapalování – Nejjednodušší zapalování představují samozřejmě sirky nebo zapalovač.  Problém nastává, když vás zradí paměť a ani jedno z toho nemáte po ruce. Moderní plynové grily naštěstí použití zápalek většinou nepotřebují. Nějčastěji se u nich setkáte se zapalováním Piezo nebo elektronickým.

  • Piezo zapalování má výhodu v tom, že k zapálení grilu opravdu nic dalšího nepotřebujete. Prostě a jednoduše pustíte plyn a zmáčknete tlačítko. Občas je potřeba tlačítko zmáčknout vícekrát. Piezo zapalování funguje na principu křesadla.
  • Elektronické zapalování je pak sice ještě mírně pohodlnější než zapalování Piezo, ale ke svému provozu potřebuje baterii. Po zmáčknutí tlačítka dojde k zapálení plynu elektrickým výbojem. Nevýhoda je, že když se vám baterie vybije a náhradní nemáte, tak gril tímto zapalovacím systémem prostě nezapálíte. Nicméně baterie vydrží velmi dlouho a nemusíte se bát, že byste ji po každém grilování museli měnit.

Cena

Cena je samozřejmě pro většinu lidí jeden z hlavních faktorů ovlivňujících výběr jakéhokoliv zboží. Kvalitní plynové grily jsou dražší než obyčejné grily na dřevěné uhlí. Jejich cena startuje na zhruba 2 000 Kč, přičemž se jedná o ty nejjednodušší grily se základní výbavou. Ty nejlepší plynové grily pak zatíží peněženku i desetitisícovými částkami. My jsme se pro vás snažili vybrat takové grily, které vám nabídnou dobrý poměr cena – výkon.

Do 5 000 Kč – V této cenové relaci nalezneme nejlevnější plynové grily. Jsou to buď grily méně prověřených výrobců nebo ty nejzákladnější a nejmenší modely výrobců renomovaných. Nelze tedy očekávat vysoký výkon ani bohatou nabídku funkcí a příslušenství. Očekávat lze také méně kvalitní materiály, a to zejména u neznámých značek.

Od 5 000 Kč do 10 000 Kč – V této cenové kategorii již máte na výběr z pokročilejších grilů a setkáte se zde také s několika grily pravděpodobně nejpopulárnější značky Weber, byť se stále jedná pouze o menší a méně vybavené modely. Z menších modelů si můžete vybírat také u další oblíbené značky – Campingaz.

V této kategorii naleznete také u nás velmi oblíbené grily G21 California a Oklahoma. Byť plně nedosahují kvalit Weber, jedná se o velmi dobré grily a výborným poměrem cena-výkon.

10 000 Kč a více – Mezi nejdražšími plynovými grily naleznete celou řadu kvalitních výrobků. Z grilů Weber doporučujeme vybírat ze zástupců sérií Spirit a Genesis. Z dalších značek můžeme jmenovat Broil King, Campingaz, Outdoorchef, Landmann neb Napoleon.

Většina grilů této kategorie nabídne velký grilovací prostor pro klidně až 10 osob.

Uvádíme zde sice jako hranici 10 000 Kč, nicméně řada plynových grilů stojí i pětinásobek této ceny. Nicméně myslíme si, že výborný gril s velkou grilovací plochou pořídíte i za ceny kolem 13 000 Kč. Příkladem mohou být osvědčené grily Campingaz 4 Series.

Značka

Pro řadu lidí je důležitá i značka výrobku. Jestliže zvolíte gril renomovaného výrobce, tak máte větší šanci, že dostanete kvalitní výrobek. Za značku se však prakticky u každého zboží dost připlácí, a tak musíte zvážit, zda jste ochotni si připlatit.

Weber – Weber Inc. je americká společnost se sídlem v Palatine v Illinois založená již před téměř 130 lety. Weber je jeden z vůbec nejoblíbenějších výrobců grilů na celém světě. V jejich nabídce naleznete nejen grily plynové, ale také grily na dřevěné uhlí, elektrické grily nebo i domácí udírny. Grily Weber se pyšní výborným zpracováním a grily jsou vyráběny z kvalitních materiálů. Jednou z mála nevýhod je vysoká cena.

Campingaz – Campingaz je původně francouzská společnost, spadající pod americký koncern Newell Brands. V devadesátých letech byl Campingaz jedním z prvních výrobců plynových grilů v Evropě. Grily této značky se u nás těší velké popularitě, za což do jisté míry jistě vděčí i přívětivější cenou než u grilů Weber.

G21 – G21 je značkou grilů, různých potřeb pro zahradu, dílnu a dalších od společnosti Penta CZ s.r.o. (neplést s Penta Investments). Výrobky této značky jsou sice montovány v Číně, nicméně kvalita je na dobré úrovni a mezi zákazníky jsou výrobky G21 oblíbené. U řady výrobků této značky dostanete po registraci prodlouženou záruku.

Outdoorchef – Outdoorchef je výrobce nejen plynových grilů ze Švýcarska. V nabídce nalezneme jak klasické grily obdélníkového tvaru, tak i méně tradiční kotlíkové plynové grily se zajímavě řešenými aromatizéry. Co se týče ceny, grily Outdoorchef spadají primárně do kategorie nad 10 000 Kč. V levnějších cenových relacích nabízí jen velmi malé grily.

Landmann . Landmann je nejstarším německým výrobcem grilů. Historie značky se datuje až do roku 1966, kdy zakladatelé Hermann Landmann a jeho obchodní partner Bernd Hockemeyer dovezli do Německa první gril z Kanady. Nabídka grilů Landmann je opravdu široká napříč všemi cenovými kategoriemi.

Napoleon – Nabídka plynových grilů kanadské značky Napoleon je u nás velmi široká, nicméně pravděpodobně i kvůli ceně nejsou tyto grily až tak rozšířené jako některé jiné značky. Jedná se o velmi kvalitní grily.

Char-Broil – Grily prodávané v hobby marketech u řady zákazníků vzbuzují obavy ohledně kvality. Mountfield prodává převážně grily značky Char-Broil a ne, nejedná se o jejich značku. Char-Broil se řadí mezi nejoblíbenější výrobce grilů v USA patří rovněž mezi ty nejstarší. V nabídce Mountfieldu najdete především levnější grily této značky, které mohou být zajímavou volbou pro ty, kdo nechtějí za gril příliš utrácet.

Často kladené otázky

Můžu používat plynový grily na balkóně?

Pokud bydlíte v bytovém domě, tak byste se měli informovat, že domovní řád grilování na balkóně vysloveně nezakazuje. Může to znít divně, ale vzhledem k velkému boomu balkonového grilování a nárůstu stížností ze stran sousedů se se zákaz grilování v domovním řádu můžete setkat. Zákon grilování nijak nezakazuje, takže pokud jej nezakazuje ani domovní řád, můžete na balkóně v klidu grilovat.

Plynové grily jsou na balkonové grilování daleko vhodnější než grily na dřevěné uhlí. A to zejména z toho důvodu, že plynový gril nekouří a nezapáchá tak jako, když se pálí dřevěné uhlí nebo brikety. Ještě vhodnější variantu na balkón představují elektrické grily, protože jsou díky absence ohně bezpečnější.

Při grilování na balkóně byste rozhodně měli dodržovat všechny zásady bezpečnosti. Zároveň je nutné brát ohled na sousedy. Sousedským vztahům zcela jistě nebude prospívat grilování, když vedle suší čerstvě vyprané prádlo.

Je grilování na plynovém grilu zdravější než grilování na dřevěném uhlí?

Ano, při grilování na kvalitním plynovém grilu se uvolňuje méně karcinogenních látek než při grilování na dřevěném uhlí. Nicméně to neznamená, že by se netvořily žádné karcinogenní látky. Proto byste měli grilovat s mírou a ne od rána do večera.

Výhodou plynového grilu je možnost přesně regulovat teplotu a tím tak omezit přepalování tuků.

Můžu plynový gril používat uvnitř domu nebo v autě?

Plynové grily nejsou určeny pro použití v uzavřených prostorách. Jedním z hlavních důvodů, proč není vhodné používat plynový gril v domácnosti nebo v campervanu je fakt, že se při spalování propan-butanu uvolňuje oxid uhelnatý. Oxid uhelnatý je bezbarvý plyn bez jakéhokoliv zápachu, který je při dosažení toxických koncentrací smrtelně jedovatý. Ročně se ve světě oxidem uhelnatým otráví stovky tisíc lidí. Venku na vzduchu není oxid uhelnatý při grilování problém, protože se rozptýlí. V nevětraných prostorách je to však nebezpečné riziko, které byste neměli podceňovat.

Druhým důvodem, proč nejsou grily na plyn vhodné pro vnitřní využití je nebezpečí vzniku požáru.

Jestliže chcete často grilovat v uzavřených prostorách, zvolte raději elektrický gril.

Je lepší Piezo nebo elektronické zapalování?

Do značné míry je to subjektivní záležitost. Výhoda Piezo zapalování je, že nic dalšího k zapálení nepotřebujete. U elektronického zapalování potřebujete baterii. Většinou se jedná o tužkovou AA nebo o některou z knoflíkových baterií. Na druhou stranu baterie nevyžaduje častou výměnu a s elektronickým zapalováním gril zapálíte hned na první pokus, což se někdy u Pieza nepovede.

Jak fungují grily s lávovými kameny?

Plynové grily s lávovými kameny fungují jednoduše. Plynové hořáky u tohoto typu grilu slouží k nažhavení lávových kamenů pod roštem grilu. Ty pak po dlouhou doby vyzařují teplo, díky čemuž se se ugriluje váš pokrm. Dříve byly tyto grily velmi oblíbené, nicméně dnes jich v nabídce obchodů již moc nenajdete. Daleko populárnější jsou aktuálně grily s tzv. flavorizéry.

Závěr

Doufáme, že vám náš nákupní rádce pomohl a vybrali jste si plynový gril, který splní všechny vaše potřeby. Výběr grilu v dnešní době, kdy je trh zavalen všemi různými modely není nic jednoduchého. Pokud vám nevadí si trochu připlatit, tak bychom doporučili zvážit grily značky Weber nebo Campingaz, které jsou osvědčené a většinou bezproblémové.