Nejlepší hry pro PlayStation 4

Konzole Sony PlayStation 4 spatřilo světlo světa na konci roku 2013. Je nástupcem velmi populární konzole Sony PlayStation 3, jejíž životní cyklus se přiblížil svému konci. Nové hry sice stále vycházejí i pro starší konzole, ale primární cílovou konzoli vývojářů se stala PS4.

Od startu PS4 vyšla na konzoli již řada her, ale velká část z nich se setkala s nepříliš kladnými reakcemi ze stran hráčů. Zoerientovat se v nabídce her začíná být poměrně složité, proto vám přinášíme náš vlastní žebříček nejlepších her pro PS4. V žebříčku je zohledněno hodnocení uživatelů a naše vlastní subjektivní hodnocení. Hodnocení herních magazínů není zohledněno.

Hry zatím nerozdělujeme do jednotlivých kategorii, protože tolik kvalitních titulů nevyšlo, ale časem se to může změnit.

Žebříček bude každý měsíc aktualizován, takže se občas na web vraťte, pokud budete hledat tipy na další novou hru. Ačkoliv je je název webu “NejPět”, rozhodli jsme se vytvořit žebříček 10 her.

Nejlepších 10 her pro Playstation 4

1. Grand Theft Auto V

GTA VZatímco PC hráči se GTA V stále nedočkali, konzolisti mohou nejnovější díl GTA hrát již od roku 2013 (na starých konzolích). PS4 a XBONE verze GTA V dorazila na podzim 2014 a stejně jako původní verze si vyloužila skvělé hodnocení ze stran hráčů i novinářů.

Oproti předchozímu dílu nabízí GTA V daleko větší a zajímavější svět a rovnou 3 hlavní postavy, mezi kterými se hráč během hry přepíná. Dle našeho subjektivního názoru jsou postavy mnohem zajímavější než Niko z GTA IV. Kromě hlavních misí má hráč k dispozici nepřeberné množství vedlejšího obsahu, který natáhne hraní na desítky hodin. S GTA Online je možné hrací čas natáhnout na stovky nebo klidně tisíce hodin.
Koupit GTA V za výhodnou cenu

2. Bloodborne

BloodborneRPG Bloodborne je následovníkem Souls série japonského studia From software. Po pauze u Dark Souls 2 se k týmu opět připojil téměř legendární Hidetaka Miyazaki a jeho rukopis je na hře znát. Stejně jako hry Souls série je i Bloodborne pekelně obtížnou záležitostí, kterou nelze doporučit výbušným jedincům s nedostatkem trpělivosti.

Pokud jste hráli a líbily se vám hry Dark Souls nebo Demon Souls, je pro vás Bloodborne povinností.
Koupit Bloodborne za výhodnou cenu

3. The Last of Us Remastered

The Last of UsThe Last of Us Remastered není pro majitelé konzole PlayStation 3 žádnou novinkou. Jedná se totiž o vylepšenou (remastered) verzi, která kromě technických vylepšení a lepší grafiky obsahuje i DLC.

Jinak se jedná o pořád tu stejnou hru jak ji známe z konzole PS3, pro jejíž majitelé nejspíš nebude až tak zajímavá, ale pokud jste hru na PS3 nehráli, rozhodně si ji pořiďte. The Last of Us je totiž bezesporu jedna z nejlepších her vůbec a na PS4 má příznivou cenu.
Koupit The Last of Us za výhodnou cenu

4. Rayman Legends

Rayman LegendsRayman Legends je dalším dílem dnes již legendární hopsačky s postavičkou Raymana v hlavní roli. Hru můžeme doporučit i mladším hráčům, nebo například pro přítelkyně.
Koupit Rayman Legends za výhodnou cenu

5. Alien Isolation

Alien: IsolationHra Alien Isolation není akční střílečka jako hry ze série Alien vs Predator, ale survival horror, což je žánr, který je v posledních letech značně na vzestupu. Zjednodušeně řečeno je cílem hry přežít setkání s vetřelcem, kterého není možné zabít, a dalšími přežívšími, resp. androidy, z posádky kosmické lodi. Ve hře se vžijete do role dcery Ripleyové známé z filmové tetralogie.

Tato hra není určena vyloženě pro všechny, ale milovníky poctivého hororu, který místo na hektolitrech krve a střev stojí na pekelně hutné atmosféře, zcela jistě nadchne. Pokud vám nevadí fakt, že velkou část hry sedíte schováni ve skříni se snahou zůstat naživu, pak rozhodně hru Alien Isolation doporučujeme koupit.
Koupit Alien: Isolation za výhodnou cenu

6. Middle-Earth: Shadow of Mordor

Shadow of MordorOd hry Shadow of Mordor většina hráčů čekala jen kopii série Assassin’s Creed zasazenou do světa Pána prstenů. Ukázalo se ovšem, že hra je velmi povedená a přináši i jisté známky inovace, což je pro hry od EA netradiční. Příkladem může být systém Nemesis, kdy si vás jednotliví bossové z řad orků pamatují a snaží se vám mstít.

Hra se odehrává pouze v Mordoru a to jesště v době dávno před událostmi slavné knižní trilogie, takže fanoušci knih a filmů s Frodem, Aragornem nebo Legolasem mohou být lehce zklamáni.
Koupit Shadow of Mordor za výhodnou cenu

7. Oddworld: Abe’s Odyssee – New’n’Tasty

New’n’Tasty je novým přírustkem (resp. remakem) do rodiny her Oddworld, který vyšel po velmi dlouhé době. Stejně jako dřívější díly velmi rychle získal vřelé ohlasy od hráčské kounity. Pokud hledáte hopsačku, u které zapojíte mozkové závity, pak neváhejte s koupit. Hru koupíte pouze přes PlayStation Store.

8. Assassin’s Creed IV: Black Flag

AC - Black FlagPo nepříliš povedeném třetím díle AC série přišel díl zasazený do piráty protkaného světa Karibiku. V tomto díle se ujmete role Edwarda Kenwaye, jenž je dědečkem hlavní postavy AC3. Nejdůležitější novinkou hry je Edwardova loď Jackdaw, s níž se budete plavit na vlnách Karibského moře.

Tuto hru rozhodně doporučujeme více než opět méně povedený a technickými problémy protkaný díl Assassin’s Creed Unity.
Koupit AC: Unity za výhodnou cenu

9. Far Cry 4

Far Cry 4Far Cry 4 se na rozdíl od předchozího dílu, jenž se odehrával na tropických ostrovech, přesunul do fiktivní země v mrazivých Himalájích. Vizuálně je Far Cry opět špičkový, hraje se stejně dobře jako trojka a nabízí ještě větší svět k prozkoumávání. Tešit se můžete i na boje na slonech.
Koupit Far Cry 4 za výhodnou cenu

10. Dragon Age 3: Inquisition

Dragon Age: InquisitionPo katastrofě jménem Dragon Age 2, kterou fanouškům prvního dílu Dragon Age: Origins zasadila EA/Bioware velmi nepěknou facku, přišel nový díl v podobě Inquisition.

Ačkoli je hra plná různých klišé a starého dobrého Bioware se již asi nedočkáme, rozhodně se jedná o jednu z nejlepších her dostupných pro PS4. Zároveň se momentálně jedná o pravděpodobně vizuálně nejhezčí hru pro PS4.
Koupit DA: Inquisition za výhodnou cenu

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *