Domů » Elektronika a počítače » Nejlepší hry pro PlayStation 4

Nejlepší hry pro PlayStation 4

Konzole Sony PlayStation 4 spatřila světlo světa na konci roku 2013 a pomalu ale jistě se blíží ke konci svého životního cyklu.

Od startu PS4 vyšla na konzoli již celá řada velmi kvalitních. Zorientovat se v nabídce her začíná být poměrně složité, proto vám přinášíme náš vlastní žebříček nejlepších her pro PS4. V žebříčku je zohledněno hodnocení uživatelů a naše vlastní subjektivní hodnocení. Hodnocení herních magazínů není zohledněno.

Žebříček bude aktualizován, takže se občas na web vraťte, pokud budete hledat tipy na další novou hru. Ačkoliv je je název webu „NejPět“, rozhodli jsme se vytvořit žebříček 10 her, které na vaší televizi nebo monitoru připraví dokonalou zábavu.

Tip: Některé hry na PS4 podporují hraní s pomocí herní myši a klávesnice.

Nejlepších 10 her pro Playstation 4

Grand Theft Auto V

GTA VKonzolisté mohou nejnovější díl GTA hrát již od roku 2013 (na starých konzolích). PS4 a XBONE verze GTA V dorazila na podzim 2014 a stejně jako původní verze si vyloužila skvělé hodnocení ze stran hráčů i novinářů.

Oproti předchozímu dílu nabízí GTA V daleko větší a zajímavější svět a rovnou 3 hlavní postavy, mezi kterými se hráč během hry přepíná. Dle našeho subjektivního názoru jsou postavy mnohem zajímavější než Niko z GTA IV. Kromě hlavních misí má hráč k dispozici nepřeberné množství vedlejšího obsahu, který natáhne hraní na desítky hodin. S GTA Online je možné hrací čas natáhnout na stovky nebo klidně tisíce hodin.

Najít nejnižší cenu

Bloodborne

BloodborneRPG Bloodborne je následovníkem Souls série japonského studia From software. Po pauze u Dark Souls 2 se k týmu opět připojil téměř legendární Hidetaka Miyazaki a jeho rukopis je na hře znát. Stejně jako hry Souls série je i Bloodborne pekelně obtížnou záležitostí, kterou nelze doporučit výbušným jedincům s nedostatkem trpělivosti.

Pokud jste hráli a líbily se vám hry Dark Souls nebo Demon Souls, je pro vás Bloodborne povinností.

Najít nejnižší cenu

The Last of Us Remastered

The Last of UsThe Last of Us Remastered není pro majitelé konzole PlayStation 3 žádnou novinkou. Jedná se totiž o vylepšenou (remastered) verzi, která kromě technických vylepšení a lepší grafiky obsahuje i DLC.

Jinak se jedná o pořád tu stejnou hru jak ji známe z konzole PS3, pro jejíž majitelé nejspíš nebude až tak zajímavá, ale pokud jste hru na PS3 nehráli, rozhodně si ji pořiďte. The Last of Us je totiž bezesporu jedna z nejlepších her vůbec a na PS4 má příznivou cenu.

Najít nejnižší cenu

Red Dead Redemption 2

Na pokračování veleúspěšné „GTA“ na divokém západě se velmi dlouho čekalo a nakonec jsme se dočkali na konci roku 2018. RDR 2 je prequel k prvnímu dílu a je prakticky ve všem lepší. Skvělý příběh doplňují parádní postavy, které jsou pro Rockstar typické. Pro majitele PS4 je tato hra prostě povinnost.

Najít nejnižší cenu

Alien Isolation

Alien: IsolationHra Alien Isolation není akční střílečka jako hry ze série Alien vs Predator, ale survival horror, což je žánr, který je v posledních letech značně na vzestupu. Zjednodušeně řečeno je cílem hry přežít setkání s vetřelcem, kterého není možné zabít, a dalšími přeživšími, resp. androidy, z posádky kosmické lodi. Ve hře se vžijete do role dcery Ripleyové známé z filmové tetralogie.

Tato hra není určena vyloženě pro všechny, ale milovníky poctivého hororu, který místo na hektolitrech krve a střev stojí na pekelně hutné atmosféře, zcela jistě nadchne. Pokud vám nevadí fakt, že velkou část hry sedíte schováni ve skříni se snahou zůstat naživu, pak rozhodně hru Alien Isolation doporučujeme koupit.

Najít nejnižší cenu

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild HuntTřetí a zároveň poslední díl herní série o zaklínači Geraltovi z Rivie je dost možná vůbec nejlepším RPG, které se kdy na konzolích objevilo. Ve hře na vás čeká obří svět a stovky úkolu jež vám zajistí desítky i možná stovky hodin zábavy.

I díky obrovskému úspěchu této série se dostaly knihy Andrzeje Sapkowského i do povědomí západního světa. Na motivy knih následně vznikl i nový seriál z dílen Netflix.

Pokud se rozhodnete pro koupi, rozhodně zvolte edici Game of the Year, která obsahuje i 2 DLC – Blood and Wine a Hearts of Stone.

Najít nejnižší cenu

God of War

God of WarSérie God of War patřila vždy k tomu nejlepšímu, co se dalo na konzolích Playstation hrát. Na rozdíl od předchozích dílů, kde se Kratos vypořádává s olympskými bohy, je tento díl zasazen na daleký sever. Čeká vás drsná severská krajina, a bohové a monstra norské mytologie. Kratos tentokrát neputuje sám, ale společnost mu dělá jeho syn Atreus.

Najít nejnižší cenu

Horizon: Zero Dawn

Horizon Zero DawnHorizon Zero Dawn je akční RPG společnosti Guerrilla Games, která byla na PS4 vydána v roce 2017. Děj následuje Aloy, lovkyni v post-apokalyptickém světě zamořeném stroji, která se vydá pouť za odhalením detailů své minulosti. Hráč používá zbraně na dálku, kopí a stealth k boji proti mechanickým tvorům a dalším nepřátelským silám. Strom dovedností poskytuje hráči nové schopnosti a bonusy. Nedílnou součástí hry je průzkum rozsáhlého otevřeného světa a plnění vedlejších úkolů tak jak to známé z jiných RPG s otevřeným světem.

Najít nejnižší cenu

Resident Evil 2

Resident Evil 2Původní Resident Evil 2 vyšel již před 20 lety a stal nesmrtelnou kultovní klasikou na poli hororových her. Remake pro PS4 vyšel v roce 2019 a dočkal se velmi pozitivního ohlasu jak z řad hráčů, tak i herních novinářů. Těšit se můžete ta krásnou grafiku, puzzly a na hordy krvelačných zombie, kteří vám pořádně zatopí. Remake není pojatý jako obyčejný remaster, ale naopak doplňuje old-schoolové herní prvky s moderním hororem.

Najít nejnižší cenu

Detroit: Become Human

Detroit Become HumanDetroit: Become Human je hrou francouzských tvůrců Quantic Dream, které proslavily hry jako Heavy Rain, Beyond: Two Souls nebo Fahrenheit: Indigo Prophecy. Pokud jste nějakou z těchto her hráli, tak jistě tušíte, že vás čeká netradiční příběhová adventura, v níž budete moci rozhodovat o osudu jednotlivých postav. Hra se odehrává v blízké budoucnosti, ve které lidstvu slouží humanoidní androidi. Jak už to tak bývá, někteří androidi se začínají proti systému vzpouzet a světu hrozí kolaps.

Najít nejnižší cenu