Domů » Malé spotřebiče » Nejlepší vysavače na okna – aktualizace – 2022

Nejlepší vysavače na okna – aktualizace – 2022

Mytí oken je pro většinu lidí jedna z nejméně oblíbených domácích prací. Jednak je velmi náročná časově, ale také energeticky. Všichni to známe, hadr s kýblem s vodou a čistič oken a jedeme, dokud okno není naleštěné bez šmouhy, většinou celé odpoledne.

To už ovšem nemusí být dnes pravdou, pokud si k umývání oken pořídíte vysavač oken. Mnoho lidí nemá o existenci tohoto užitečného pomocníka ani potuchy a přitom dokáže mytí oken výrazným způsobem zkrátit a zjednodušit.

Vysavače oken se mohou používat nejen k čištění oken, ale také k čištění sprchových koutů, zrcadel a dokonce i dlaždic. V podstatě jej lze použít na většinu hladkých povrchů. Pracují stejným způsobem jako tradiční vysavače, ale používají se k vysávání kapalin.

Na trhu se dnes dají najít vysavače oken, které jsou vhodné na velké plochy, jako jsou výlohy, francouzská okna, zimní zahrady a podobně, ale i takové, které se hodí do každé domácnosti na menší plochy a okna.

Pojďte se nyní podívat, jak takový vysavač oken vybírat a které vysavače oken jsou ty nejlepší podle recenzí a testů uživatelů.

Nejprodávanější vysavače oken 2022

V tabulce naleznete nejprodávanější vysavače oken dle Heureka.cz.

Jak vybrat nejlepší vysavač oken?

Vzhledem k tomu, že se jedná o zatím ne úplně rozšířený produkt, může být i jeho výběr poměrně náročný. Proto vám přinášíme pár tipů, jak vybrat ten nejlepší vysavač oken:

Výdrž baterie a doba nabíjení – Výdrž baterie se odvíjí od modelu. Každý model různých značek má jinak dlouhou výdrž. Obecně můžeme říci, že levnější modely vydrží fungovat bez ustání okolo 20 minut. Lepší modely pak až 45 minut. Může se zdát, že je to málo, ale věřte, úplně to stačí. Některé přístroje disponují i LED kontrolkou, která včas zahlásí, že se baterie blíží vybití.

Doba nabíjení pak také bývá různá, ale většinou se pohybuje okolo 2-3 hodin. Oba tyto údaje by se měly vyskytovat na každém výrobku, pokud ne, pak takový výrobek určitě nedoporučujeme kupovat!

Rozměr hubice – Rozměr hubice je také důležitým faktorem, na který je nutné se předem podívat, aby hubice nebyla příliš malá, abyste neměli zbytečně více práce, ale ani aby nebyla příliš velká, abyste s vysavačem mohli vyčistit vše, co potřebujete. Pokud ovšem není v příslušenství či na trhu ještě i jiná velikost hubice. Nejčastěji se setkáte s hubicí o velikosti 28 cm.

Objem nádoby a hmotnost – Objem nádoby a celková hmotnost jdou pravděpodobně klíčovými faktory. U objemu nádobky platí, že čím větší, tím lepší. Většinou mají nádobky objem 100-200ml.

Hmotnost vysavače je také velmi důležitá a určitě se na ni nezapomeňte před koupí podívat, protože těžké vysavače se značně pronesou. Vysavače oken se drží v jedné ruce, tak zvažte, kolik a jak dlouho jste schopni v jedné ruce udržet a manipulovat s tím. Průměrně vysavače váží okolo 0,7 kilogramu.

Vybavení a příslušenství – Mnohdy balení neobsahuje pouze vysavač oken, ale obsahuje i nějaké to další příslušenství jako například: vyměnitelné hubice jiných různých velikostí, saponát, teleskopická tyč, a podobně.

Cena – Cena se většinou pohybuje od 600 až po 4000 korun. Záleží hlavně na značce a příslušenství.

Nejlepších 5 vysavačů na okna

Leifheit 51003 Window Cleaner

Leifheit 51003 - jak vybrat čistič okenTento produkt se skládá z čističe – vysavače s teleskopickou tyčí a oboustranným mopem na okna, jehož rozměry jsou 28 cm. Doporučuje se vysavač používat jak na klasická okna, tak na střešní, na sprchové kouty, dlaždice a zrcadla. Vysavač disponuje standby senzorem s výdrží až 35 minut, dále velkým otvorem v nádrži k pohodlnému vyprazdňování a čištění, širokou gumovou stěrkou a návlekem, který lze prát v pračce. Objem nádržky na vody je 100 ml. Samozřejmostí balení je baterie a nabíječka.

Pro

 • Rychlé mytí
 • Téměř bezpracné mytí oken
 • Snadná obsluha

Proti

 • Pro práci u parapetu by se hodila otočná hlavice, aby bylo možno táhnout až k dolnímu okraji

Najít nejnižší cenu

Kärcher WV 2 Premium 10 Years Edition 1.633-426.0 aku stěrka na okna

Kärcher WV 2 Premium 10 Years EditionDalší vysavač oken jsme vybrali model od značky Kärcher, která je jedničkou na trhu v oblasti čistící techniky. Vysavač je vybavený lithiovou iontovou baterií, která vydrží v provozu 35 minut, výměnnou sací hubicí, Led ukazatelem, nabíječkou baterie nebo potahem na stírání z mikrovlákna. Objem nádrže na špinavou vodu je 100 ml. Samozřejmostí je použití přístroje na všechny hladké povrchy, nejenom okna, ale můžete jej použít na dlaždice, zrcadlo, nebo sprchové kabiny. Bonusem je integrovaná LED kontrolka, která včas oznámí, když dochází baterie.

Pro

 • Dostatečná výdrž akumulátoru
 • Snadné a velmi pohodlné čištění
 • Rychlé a kvalitní umytí skleněných ploch

Proti

 • U tohoto výrobku jsme nezaznamenali žádné proti

Najít nejnižší cenu

Vileda Windomatic 153230 s extra sacím výkonem

Vileda Windomatic 153230Vileda Windomatic je vysavač oken, který vyniká svým extra sacím výkonem. Díky tlačítku Max se sací výkon navýší až o 50%. Přístroj je vhodný především na stírání dlaždic, sprchových koutů, zrcadel a samozřejmě také na okna. Výkon vysavače je 12 W a na jedno nabití dokáže vyčistit až 120 oken. Pokud vás zajímá doba nabíjení, tak je to 3,5 hodiny do úplného nabití. V provozu vydrží cca 40 minut. Vybrat si můžete ze dvou úrovní sání a to buď standardní , nebo extra sací úroveň. Čištění nádobky na špinavou vodu se provádí jejím vyjmutím a následným opláchnutím pod tekoucí vodou, popřípadě se může vložit do myčky nádobí.

Pro

 • Rychlá a pohodlná práce
 • Dvě úrovně sacího výkonu
 • Rychlá údržba

Proti

 • Delší čas nabíjení

Najít nejnižší cenu

Sencor SCW 3001 YL

Sencor SCW 3001 YLSencor SCW 3001 YL je vysavač oken Li-Ionovým akumulátorem, který vydrží v provozu až 20 minut v kuse, což odpovídá 50 umytým oknům. Přístroj disponuje Indikátorem dobíjení, který vás upozorní na docházející baterii, ergonomickou rukojetí, která je vhodná jak pro praváky, tak i leváky k usnadnění práce a nízkou hmotností. Výhodou je nádoba na vodu o objemu až 200 ml. Rozstřikovač na čistící tekutinu vám usnadní, a především urychlí práci. Přístroj má široké využití. Je vhodný na všechny hladké povrchy, okna, zrcadla, sprchové stěny, kachličky, skleněný nábytek, nebo také výlohy.

Pro

 • Rychlost
 • Velký objem nádobky
 • 20 minut provozu

Proti

 • Houbička s nádobkou je nestabilní

Najít nejnižší cenu

Hobot 298 robotický čistič oken

Hobot 298 robotický čistič okenHobot 298 je robotický čistič oken s patentovaným rozprašovačem vody a vestavěnou nádržkou na čistící prostředek. Čistič se hodí jak k údržbě oken, tak k vyčištění zrcadel a jiných skleněných povrchů. Součástí čističe jsou utěrky z mikrovlákna, které dokonale vyčistí všechny typy skleněných povrchů. Práce s čističem je velice nenáročná. Naplníte nádržku na vodu, doplníte příslušný čistící prostředek, umístíte přístroj na sklo a pak už jen stačí zmáčknout příslušné tlačítko. Čistič je vybavený GYRO senzorem, laserovými senzory a navigačním systémem. Výhodou je ovládání pomocí chytrého telefonu nebo dálkového ovládání. Oceníte také napájecí kabel v délce 4 metry, který zaručuje práci na velké ploše.

Pro

 • Možnost ovládání přes mobil
 • Několik režimů pro různě velká okna
 • Úspora času

Proti

 • Nevyčistí rohy (tam má senzory)

Najít nejnižší cenu

Závěr

Pokud si stále nejste jistí, zda pro vysavač oken bude mít dostatečné využití, zamyslete se nad tím, kolik máte doma hladkých ploch –  oken, dlaždic, zrcadel, skel a dál. To vám rozhodování značně ulehčí. Doufáme, že byl náš článek užitečný a že jsme vám pomohli s výběrem.