Nejlepší vysavače na okna – aktualizace – léto 2018

Mytí oken je pro většinu lidí jedna z nejméně oblíbených domácích prací. Jednak je velmi náročná časově, ale také energeticky. Všichni to známe, hadr s kýblem s vodou a čistič oken a jedeme, dokud okno není naleštěné bez šmouhy, většinou celé odpoledne.

To už ovšem nemusí být dnes pravdou, pokud si k umývání oken pořídíte vysavač oken. Mnoho lidí nemá o existenci tohoto užitečného pomocníka ani potuchy a přitom dokáže mytí oken výrazným způsobem zkrátit a zjednodušit.

Vysavače oken se mohou používat nejen k čištění oken, ale také k čištění sprchových koutů, zrcadel a dokonce i dlaždic. V podstatě jej lze použít na většinu hladkých povrchů. Pracují stejným způsobem jako tradiční vysavače, ale používají se k vysávání kapalin.

Na trhu se dnes dají najít vysavače oken, které jsou vhodné na velké plochy, jako jsou výlohy, francouzská okna, zimní zahrady a podobně, ale i takové, které se hodí do každé domácnosti na menší plochy a okna.

Pojďte se nyní podívat, jak takový vysavač oken vybírat a které vysavače oken jsou ty nejlepší podle recenzí a testů uživatelů.

Nejprodávanější vysavače oken 2018

V tabulce naleznete nejprodávanější vysavače oken dle Heureka.cz k červenci 2018.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Kärcher WV 2 Premium 10 Years Edition 1.633-426.0 aku stěrka na okna94%1 478 - 2 199 KčRecenze
Leifheit vysavač na okna Window Cleaner + tyč + mop + užší hubice Leifheit 51003 + 5100795%1 359 - 1 369 KčRecenze
Leifheit vysavač na okna Window Cleaner Super Set96%1 499 KčRecenze
Kärcher WV 5 Premium 1.633-45394%1 714 - 2 866 KčRecenze
Kärcher WV 2 Premium 1.633-430 aku stěrka na okna88%1 368 - 2 403 KčRecenze
Leifheit 51113 Window Cleaner vysavač na okna90%1 088 - 1 929 KčRecenze
Sencor SCW 3001 YL90%617 - 1 199 KčRecenze
Kärcher WV 5 Plus Non Stop Cleaning Kit 1.633-443.0 aku stěrka na okna97%2 490 - 2 748 KčRecenze
Leifheit 51520 Powerslide stěrka na okna 40 cm97%98 - 199 KčRecenze
Leifheit Powerslide 51521 stěrka 40 cm na okna s teleskopickou tyčí90%229 - 290 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší vysavač oken?

Vzhledem k tomu, že se jedná o zatím ne úplně rozšířený produkt, může být i jeho výběr poměrně náročný. Proto vám přinášíme pár tipů, jak vybrat ten nejlepší vysavač oken:

Výdrž baterie a doba nabíjení – Výdrž baterie se odvíjí od modelu. Každý model různých značek má jinak dlouhou výdrž. Obecně můžeme říci, že levnější modely vydrží fungovat bez ustání okolo 20 minut. Lepší modely pak až 45 minut. Může se zdát, že je to málo, ale věřte, úplně to stačí. Některé přístroje disponují i LED kontrolkou, která včas zahlásí, že se baterie blíží vybití.

Doba nabíjení pak také bývá různá, ale většinou se pohybuje okolo 2-3 hodin. Oba tyto údaje by se měly vyskytovat na každém výrobku, pokud ne, pak takový výrobek určitě nedoporučujeme kupovat!

Rozměr hubice – Rozměr hubice je také důležitým faktorem, na který je nutné se předem podívat, aby hubice nebyla příliš malá, abyste neměli zbytečně více práce, ale ani aby nebyla příliš velká, abyste s vysavačem mohli vyčistit vše, co potřebujete. Pokud ovšem není v příslušenství či na trhu ještě i jiná velikost hubice. Nejčastěji se setkáte s hubicí o velikosti 28 cm.

Objem nádoby a hmotnost – Objem nádoby a celková hmotnost jdou pravděpodobně klíčovými faktory. U objemu nádobky platí, že čím větší, tím lepší. Většinou mají nádobky objem 100-200ml.

Hmotnost vysavače je také velmi důležitá a určitě se na ni nezapomeňte před koupí podívat, protože těžké vysavače se značně pronesou. Vysavače oken se drží v jedné ruce, tak zvažte, kolik a jak dlouho jste schopni v jedné ruce udržet a manipulovat s tím. Průměrně vysavače váží okolo 0,7 kilogramu.

Vybavení a příslušenství – Mnohdy balení neobsahuje pouze vysavač oken, ale obsahuje i nějaké to další příslušenství jako například: vyměnitelné hubice jiných různých velikostí, saponát, teleskopická tyč, a podobně.

Cena – Cena se většinou pohybuje od 600 až po 4000 korun. Záleží hlavně na značce a příslušenství.

Nejlepších 5 vysavačů na okna

Leifheit 51003 Window Cleaner

Leifheit 51003 - jak vybrat čistič okenTento produkt se skládá z čističe – vysavače s teleskopickou tyčí a oboustranným mopem na okna, jehož rozměry jsou 28 cm. Doporučuje se vysavač používat jak na klasická okna, tak na střešní, na sprchové kouty, dlaždice a zrcadla. Vysavač disponuje standby senzorem s výdrží až 35 minut, dále velkým otvorem v nádrži k pohodlnému vyprazdňování a čištění, širokou gumovou stěrkou a návlekem, který lze prát v pračce. Objem nádržky na vody je 100 ml. Samozřejmostí balení je baterie a nabíječka.

Pro

 • Rychlé mytí
 • Téměř bezpracné mytí oken
 • Snadná obsluha

Proti

 • Pro práci u parapetu by se hodila otočná hlavice, aby bylo možno táhnout až k dolnímu okraji

Najít nejnižší cenu

Kärcher WV 2 Premium 10 Years Edition 1.633-426.0 aku stěrka na okna

Kärcher WV 2 Premium 10 Years EditionDalší vysavač oken jsme vybrali model od značky Kärcher, která je jedničkou na trhu v oblasti čistící techniky. Vysavač je vybavený lithiovou iontovou baterií, která vydrží v provozu 35 minut, výměnnou sací hubicí, Led ukazatelem, nabíječkou baterie nebo potahem na stírání z mikrovlákna. Objem nádrže na špinavou vodu je 100 ml. Samozřejmostí je použití přístroje na všechny hladké povrchy, nejenom okna, ale můžete jej použít na dlaždice, zrcadlo, nebo sprchové kabiny. Bonusem je integrovaná LED kontrolka, která včas oznámí, když dochází baterie.

Pro

 • Dostatečná výdrž akumulátoru
 • Snadné a velmi pohodlné čištění
 • Rychlé a kvalitní umytí skleněných ploch

Proti

 • U tohoto výrobku jsme nezaznamenali žádné proti

Najít nejnižší cenu

Vileda Windomatic 146752 vysavač na okna

Vileda Windomatic 146752 - čistič okenDalší vysavač oken jsme vybrali produkt v nižší třídě, a to konkrétně Vileda Windomatic 146752. Baterie vydrží v provozu na 60 m2, což odpovídá zhruba 20 oknům a 20 minutám čištění. Vysavač nemusíte používat jen na okna, ale je vhodný k údržbě zrcadel, sprchových koutů, prosklených dveří nebo na úklid vylité tekutiny. Gumová stěrka vydrží až 30 000 použití. Hlavice je vybavená ohebným krkem a díky němu se dostanete kamkoliv. Bonusem je nízká hmotnost přístroje a to pouhých 640 g.

Pro

 • Jednoduchá obsluha
 • Flexibilní sací lišta
 • Tichá a výkonná věcička

Proti

 • Absence užšího nadstavce

Najít nejnižší cenu

Sencor SCW 3001 YL

Sencor SCW 3001 YLSencor SCW 3001 YL je vysavač oken Li-Ionovým akumulátorem, který vydrží v provozu až 20 minut v kuse, což odpovídá 50 umytým oknům. Přístroj disponuje Indikátorem dobíjení, který vás upozorní na docházející baterii, ergonomickou rukojetí, která je vhodná jak pro praváky, tak i leváky k usnadnění práce a nízkou hmotností. Výhodou je nádoba na vodu o objemu až 200 ml. Rozstřikovač na čistící tekutinu vám usnadní, a především urychlí práci. Přístroj má široké využití. Je vhodný na všechny hladké povrchy, okna, zrcadla, sprchové stěny, kachličky, skleněný nábytek, nebo také výlohy.

Pro

 • Rychlost
 • Velký objem nádobky
 • 20 minut provozu

Proti

 • Houbička s nádobkou je nestabilní

Najít nejnižší cenu

Professor AS2 čistič oken

Professor AS2Professor AS2 je vysavač oken, který je vybaven Li-ionovým akumulátorem, jehož provozní doba je 30 minut. Na jedno nabití dokáže očistit až 85 m2 oken. Přístroj disponuje průhlednou nádobkou o obsahu 150 ml, kde můžete sledovat intenzitu znečištění vody. Výhodou tohoto produktu je ergonomická rukojeť a Led dioda, která upozorňuje na stav baterie. V balení najdete samotný přístroj, 2 sací stěrky a nabíječku.

Pro

 • Dvě lišty – úzká a široká
 • Zabudovaný ždímač molitanového filtru
 • Jednoduchý provoz

Proti

 • Zásobník na špinavou vodu by mohl být větší

Najít nejnižší cenu

Závěr

Pokud si stále nejste jistí, zda pro vysavač oken bude mít dostatečné využití, zamyslete se nad tím, kolik máte doma hladkých ploch –  oken, dlaždic, zrcadel, skel a dál. To vám rozhodování značně ulehčí. Doufáme, že byl náš článek užitečný a že jsme vám pomohli s výběrem.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *