Domů » Malé spotřebiče » Nejlepší podlahové vysavače pro rok 2024

Nejlepší podlahové vysavače pro rok 2024

Vysavač je nenahraditelným domácím pomocníkem, který nás doprovází již několik desetiletí. Uplatnění najde jak na měkkých kobercových podlahách, tak i na podlahách tvrdých. Jelikož není snadné se zorientovat v široké nabídce vysavačů na českém trhu, připravili jsme si pro vás tipy jak vybrat nejlepší klasický vysavač pro rok 2021. Kromě nákupního rádce na konci článku najdete i několik oblíbených vysavačů. Podíváme se i na to, který vysavač je oceněn titulem vítěz testu dTest nebo Produkt roku.

Nejprodávanější vysavače 2024

Jestliže nechcete číst celý článek, můžete se podívat na následující tabulku, která vám představí 10 nejoblíbenějších vysavačů na českém trhu v době sepsání tohoto článku.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Silvercrest SBZBK 850 A1901 199 – 1 699 KčRecenze
Sencor SVC 45 EUE388869 – 1 333 KčRecenze
Rowenta RO 2981 EA972 149 – 4 338 KčRecenze
Eta 3519 90000 Avanto932 599 – 4 120 KčRecenze
Electrolux EUOC9GREEN1004 499 – 7 101 KčRecenze
Rowenta RO 7487 EA915 289 – 6 799 KčRecenze
ETA Avanto 1519 90000902 199 – 2 699 KčRecenze
Kärcher VC 3 1.198-125.0952 555 – 3 990 KčRecenze
Sencor SVC 511TQ901 299 – 2 943 KčRecenze
Hyundai VC 00984999 – 1 590 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší vysavač?

Výběr vysavače je zpravidla ovlivněn několika základními podmínkami a parametry. Pojďme se na ně spolu podívat na následujících řádcích.

Typ vysavače – Předně je nutné si promyslet, jaký typ vysavače si chcete pořídit. Trendem dnešní doby jsou vysavače robotické. Rostoucí oblibě se těší také tyčové vysavače, které jednoduše postavíte někam do kouta. Oběma typům jsme se věnovali již v samostatných článcích a tak budeme předpokládat, že volba padla na klasický podlahový vysavač. Klasické vysavače stále nabízejí nejlepší výkon a hodí především do domácností s kobercovými podlahami, kde ostatní druhy vysavačů stále zaostávají. Zejména pokud se jedná o koberce s delším chlupem.

Sáčkový nebo bezsáčkový? – Zásadní rozhodování při výběru klasického vysavače představuje volba mezi sáčkovým a bezsáčkovým vysavačem. Oba typy mají své výhody i nevýhody.

Sáčkový vysavač je léty ověřený typ vysavačem, který nečistoty pohlcuje do papírového nebo látkového sáčku. Po naplnění se sáček jednoduše vyjme, vyhodí a nahradí novým sáčkem (u některých druhů je možné sáček vyprat). Z toho samozřejmě vyplývá, že koupě samotného vysavače nebude jediným výdajem. Budete muset dokupovat i sáčky. Nicméně ceny náhradních sáčku jsou poměrně nízké. Sáčkové vysavače zpravidla nabídnou vyšší výkon a kvalitnější zachycení nečistot, a to zejména ve spojení s HEPA filtrem, jenž ocení především alergici a astmatici.

Bezsáčkové vysavače jsou novějším typem vysavačů, u kterých je sáček nahrazen zásobníkem na nečistoty. Po vysávání zásobník vyjmete a nečistoty vysypete do koše. Zásobník pracuje většinou ve spojení s filtrem, zajišťujícím zachycení menších nečistot. Do tohoto filtru se bohužel často zamotávají dlouhé vlasy a zvířecí chlupy, a tak jej budete muset často čistit. Největší výhodou tohoto druhu vysavačů je bezesporu úspora peněz vynaložených na sáčky. Vhodné jsou především tam, kde se vyskytují spíše hrubší, větší nečistoty.

Speciální kapitolu pak představují sáčkové vysavače vybavené cyklónovým filtrem. Filtr se postará o zadržení větších nečistot, ale i např. vlasů nebo chlupů. Po vysávání obsah filtru jednoduše vysypete do koše. Do samotného sáčku se pak dostanou jen prachové nečistoty a tím se prodlouží výdrž sáčku. Provedení se u jednotlivých výrobců a modelů liší. Někdy je filtr připevněn přímo na vysávací hadici, jindy je až v těle vysavače.

Sací výkon vysavače – Sací výkon by měl správně být uveden v popisu vysavače. Většinou se pohybuje v rozmezí 1/3 – 1/5 příkonu vysavače, nicméně nelze se na to 100% spolehnout. Pokud údaj o sacím výkonu nenaleznete, poohlédněte se raději po jiném modelu. Můžete si totiž nevědomky pořídit vysavač, jenž má sice vysoký příkon, ale nízký sací výkon. Takový vysavač pak bude vysávat spíše vaši peněženku neúměrnou spotřebou elektrické energie. Příkon je v EU omezen na maximálně 900 W.

Hlučnost – Vysavače dokážou být neuvěřitelně hlučné, což se týká především levnějších modelů. Vadí-li vám vyšší hlučnost, poohlédněte se tišším vysavači. Údaje o hlučnosti naleznete většinou u každého vysavače. Vysavače jsou většinou také vybaveny regulací výkonu, tudíž lze hlučnost omezit i snížením výkonu. Ne vždy je totiž nutné mít vysavač nastavený na plný výkon – typicky např. u plovoucích podlah.

Délka kabelu – Není snad nic horšího než nutnost vysavač při vysávání 10krát přepojovat do jiné zásuvky. U větších domů a bytů se tomu sice nejspíše nevyhnete, ale u menších domácnosti jistě potěší delší kabel, jenž vám umožní vysát všechny místnosti bez nutnosti vypnutí vysavače. Menší vysavače mají zpravidla kratší kabely.

Hmotnost – Hmotnost se odvíjí od použitých materiálů, velikosti a výkonu motoru. Starší a slabší lidé ocení vysavač s nižší hmotností zejména pokud jej musí přenášet např. mezi patry domu.

Další doplňky – Vysavače mohou být vybaveny dalšími doplňky, které vám mohou zpříjemnit práci nebo zlepšit jejich upotřebení. Může se jednat např. o doplňkové hubice pro vysávání v rozích, turbokartáč, jenž svou rotací dobře zachytí chlupy a vlasy, nebo i HEPA filtr. HEPA filtr bývá součástí většiny dnešních vysavačů a lze jej jen doporučit. Oceníte jej zejména pokud máte doma alergika, jelikož tento filtr dokáže odfiltrovat i ty nejmenší prachové částice a roztoče. HEPA filtr se doporučuje měnit zhruba jednou za rok a před koupi vysavače si zkontrolujte, kolik peněz nový filtr stojí. Snadno se jeho cena může vyšplhat i na částky přes 1000 Kč.

Doporučené podlahové vysavače

Na následujících řádcích si představíme vysavače hodnocené velmi kladně samotnými uživateli.

Kärcher VC 3

Kärcher VC 3Kärcher VC3 je bezsáčkový vysavač s příkonem 700 W a sacím výkonem 140 W, který spadá do energetické třídy A. Vysavač je vybavený účinným HEPA filtrem, který zadrží ty nejmenší částice jako třeba pyl. Všechny nečistoty putují do průhledné nádoby, kterou snadno vyprázdníte. Vysavač disponuje bohatým příslušenstvím v podobě podlahové hubice, teleskopickou spárovou hubicí a štětcem na nábytek. Objem nádoby na prach je 0,9 litrů. Výhodou je jeho parkovací poloha, díky které vám vysavač nepřekáží. Délka přívodového kabelu je 4 metry.

Pro

 • Dobrý výkon
 • Tichý
 • Malé rozměry

Proti

 • Nedá se regulovat sací výkon

Najít nejnižší cenu

Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EA

Rowenta X-trem Power Cyclonic Home & Car RO6963EATento výkonný vysavač je ideálním řešením jak pro tvrdé podlahy, tak i pro koberce. Vysavač je vybaven cyklonovým filtrem, který se stará o separaci nečistot a prachu ze vzduchu. Vzduch je pak filtrován ve dvou stupních. V první fázi se o filtraci stará vícevrstvý pěnový filtr, který před motorem zachytává větší částice. O ty menší se pak na výstupu vzduchu postará HEPA filtr s deklarovanou účinností až 99,98 %.

Vysavače disponuje nadstandardně velkou prachovou nádobou. Díky ní nebudete muset vysávání přerušovat ani při úklidu větší domácnosti.

Co se týče příslušenství, vysavač je kromě základní hubice dodáván s mini turbokartáčem, flexibilní štěrbinovou hubicí a s hubicí na čalounění.

Rowenta rovněž garantuje opravitelnost výrobku po dobu minimálně 10 let od uvedení na trhu.

Pro

 • Vysoká účinnost
 • Kvalitní filtrace
 • Velká nádoba na prach

Proti

 • Hlučnost

Najít nejnižší cenu

ETA 3519 Avanto

Vysavač ETA 3519 AvantoEta Avanto je klasický sáčkový vysavač, který je vhodný i pro domácnosti s alergiky, a to díky HEPA filtru. HEPA filtr je u tohoto vysavače z třídy 12. Vysavač je vybaven úsporným motorem s příkonem 700 W.

Díky nebývalé dlouhé hadici a přívodového kabelu má vysavač nebývalé velký akční rádius činící 11 metrů.  Pro menší domácnosti tak bude stačit zvolit vhodnou zásuvku a nebude potřeba vysavač během celého úklidu přepojovat jinam.

Příslušenství je poměrně bohaté a nabídne celkem 7 různých hubic. Kromě základní univerzální hubice zde najdeme také turbokartáč, malý turbokartáč, hubici na zvířecí chlupy, polštářovou hubici, kartáček a štěrbinovou hubici.

Pro

 • Tichý chod
 • Dobrý sací výkon
 • Akční rádius

Proti

 • Kolečka z tvrdého plastu – na tvrdých podlahách jsou hlučné

Najít nejnižší cenu

ETA Andare Animal 1493 90020

ETA Andare Animal 1493 90020Jako další v pořadí jsme vybrali vysavač od české značky ETA s příkonem 800 W. Jedná se o bezsáčkový typ vysavače s HEPA filtrem doplněný o nádobu na prach o objemu 2,2 l. Vysavač spadá do energetické třídy A. Měkčená kolečka vysavače chrání podlahu proti případnému poškrábání.

Jsme si jisti, že oceníte bohatou výbavu vysavače do které patří například: speciální nástavec DermoPet na citlivé ošetření srsti domácích zvířat, nebo univerzální podlahová trubice s výsuvným kartáčem, dále polštářová trubice a také velký a malý turbokartáč.

Pro

 • Tiché vysávání
 • Jednoduché vyprázdnění nádoby na prach
 • Velká sada příslušenství

Proti

 • Teleskopická tyč by mohla být delší

Najít nejnižší cenu

Sencor SVC 730

Sencor SVC 730Jako poslední jsme pro Vás vybrali bezsáčkový vysavač od Sencoru SVC 730. Vysavač je vybaven tepelnou pojistkou proti přehřátí motoru, HEPA filtrem, omyvatelnou nádobou na prach, 5 stupňovým systémem filtrace a jinými výhodami. Vysavač spadá do energetické třídy A. Objem prachové nádoby je 1,5 L. Délka samonabíjecího kabelu je 5 m. V příslušenství najdete podlahovou hubici s výsuvným kartáčem, dále štěrbinovou hubici, se kterou se dostanete opravdu všude a hubici na čalounění.

Pro

 • Malý a lehký
 • Cena
 • Skladný

Proti

 • Nešikovné umístění držadla pro přenášení

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test vysavačů 2024 je u konce. Doufáme, že nám náš nákupní rádce pomohl s výběrem nového vysavače. Pokud stále váháte, doporučujeme vám přečíst si některé z uživatelských recenzí např. na webu Heureka.cz.