Nejlepší podlahové vysavače

Vysavač je nenahraditelným domácím pomocníkem, který nás doprovází již několik desetiletí. Uplatnění najde jak na měkkých kobercových podlahách, tak i na podlahách tvrdých. Jelikož není snadné se zorientovat v široké nabídce vysavačů na českém trhu, připravili jsme si pro vás tipy jak vybrat nejlepší vysavač pro rok 2018. Kromě nákupního rádce na konci článku najdete i několik oblíbených vysavačů. Podíváme se i na to, který vysavač je oceněn titulem vítěz testu dTest nebo Produkt roku.

Nejprodávanější vysavače 2018

Jestliže nechcete číst celý článek, můžete se podívat na následující tabulku, která vám představí 10 nejoblíbenějších vysavačů na českém trhu v době sepsání tohoto článku.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Rowenta Silence Force Extreme AAAA Turbo Animal Care RO6477EA93%5 549 - 7 874 KčRecenze
Zelmer ZVC 425 HT91%2 272 - 4 406 KčRecenze
ETA Andare Animal 1493 9002093%2 598 - 2 939 KčRecenze
Sencor SVC 9000BK94%3 999 - 4 039 KčRecenze
ETA Canto 148189%2 390 - 3 989 KčRecenze
HOOVER TE 7501188%3 990 - 4 990 KčRecenze
ETA Sabine 1478 9001085%1 759 - 2 124 KčRecenze
ROWENTA RO 6886 EA97%3 999 - 4 444 KčRecenze
ROWENTA RO 6963 EA94%3 999 - 5 399 KčRecenze
Rowenta RO 3786 EA86%2 688 - 3 699 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší vysavač?

Výběr vysavače je zpravidla ovlivněn několika základními podmínkami a parametry. Pojďme se na ně spolu podívat na následujících řádcích.

Typ vysavače – Předně je nutné si promyslet, jaký typ vysavače si chcete pořídit. Trendem dnešní doby jsou vysavače robotické. Rostoucí oblibě se těší také tyčové vysavače, které jednoduše postavíte někam do kouta. Oběma typům jsme se věnovali již v samostatných článcích a tak budeme předpokládat, že volba padla na klasický podlahový vysavač. Klasické vysavače stále nabízejí nejlepší výkon a hodí především do domácností s kobercovými podlahami, kde ostatní druhy vysavačů stále zaostávají. Zejména pokud se jedná o koberce s delším chlupem.

Sáčkový nebo bezsáčkový? – Zásadní rozhodování při výběru klasického vysavače představuje volba mezi sáčkovým a bezsáčkovým vysavačem. Oba typy mají své výhody i nevýhody.

Sáčkový vysavač je léty ověřený typ vysavačem, který nečistoty pohlcuje do papírového nebo látkového sáčku. Po naplnění se sáček jednoduše vyjme, vyhodí a nahradí novým sáčkem (u některých druhů je možné sáček vyprat). Z toho samozřejmě vyplývá, že koupě samotného vysavače nebude jediným výdajem. Budete muset dokupovat i sáčky. Nicméně ceny náhradních sáčku jsou poměrně nízké. Sáčkové vysavače zpravidla nabídnou vyšší výkon a kvalitnější zachycení nečistot, a to zejména ve spojení s HEPA filtrem, jenž ocení především alergici a astmatici.

Bezsáčkové vysavače jsou novějším typem vysavačů, u kterých je sáček nahrazen zásobníkem na nečistoty. Po vysávání zásobník vyjmete a nečistoty vysypete do koše. Zásobník pracuje většinou ve spojení s filtrem, zajišťujícím zachycení menších nečistot. Do tohoto filtru se bohužel často zamotávají dlouhé vlasy a zvířecí chlupy, a tak jej budete muset často čistit. Největší výhodou tohoto druhu vysavačů je bezesporu úspora peněz vynaložených na sáčky. Vhodné jsou především tam, kde se vyskytují spíše hrubší, větší nečistoty.

Speciální kapitolu pak představují sáčkové vysavače vybavené cyklónovým filtrem. Filtr se postará o zadržení větších nečistot, ale i např. vlasů nebo chlupů. Po vysávání obsah filtru jednoduše vysypete do koše. Do samotného sáčku se pak dostanou jen prachové nečistoty a tím se prodlouží výdrž sáčku. Provedení se u jednotlivých výrobců a modelů liší. Někdy je filtr připevněn přímo na vysávací hadici, jindy je až v těle vysavače.

Sací výkon vysavače – Sací výkon by měl správně být uveden v popisu vysavače. Většinou se pohybuje v rozmezí 1/3 – 1/5 příkonu vysavače, nicméně nelze se na to 100% spolehnout. Pokud údaj o sacím výkonu nenaleznete, poohlédněte se raději po jiném modelu. Můžete si totiž nevědomky pořídit vysavač, jenž má sice vysoký příkon, ale nízký sací výkon. Takový vysavač pak bude vysávat spíše vaši peněženku neúměrnou spotřebou elektrické energie. Příkon je v EU omezen na maximálně 1600 W.

Hlučnost – Vysavače dokážou být neuvěřitelně hlučné, což se týká především levnějších modelů. Vadí-li vám vyšší hlučnost, poohlédněte se tišším vysavači. Údaje o hlučnosti naleznete většinou u každého vysavače. Vysavače jsou většinou také vybaveny regulací výkonu, tudíž lze hlučnost omezit i snížením výkonu. Ne vždy je totiž nutné mít vysavač nastavený na plný výkon – typicky např. u plovoucích podlah.

Délka kabelu – Není snad nic horšího než nutnost vysavač při vysávání 10krát přepojovat do jiné zásuvky. U větších domů a bytů se tomu sice nejspíše nevyhnete, ale u menších domácnosti jistě potěší delší kabel, jenž vám umožní vysát všechny místnosti bez nutnosti vypnutí vysavače. Menší vysavače mají zpravidla kratší kabely.

Hmotnost – Hmotnost se odvíjí od použitých materiálů, velikosti a výkonu motoru. Starší a slabší lidé ocení vysavač s nižší hmotností zejména pokud jej musí přenášet např. mezi patry domu.

Další doplňky – Vysavače mohou být vybaveny dalšími doplňky, které vám mohou zpříjemnit práci nebo zlepšit jejich upotřebení. Může se jednat např. o doplňkové hubice pro vysávání v rozích, turbokartáč, jenž svou rotací dobře zachytí chlupy a vlasy, nebo i HEPA filtr. HEPA filtr bývá součástí většiny dnešních vysavačů a lze jej jen doporučit. Oceníte jej zejména pokud máte doma alergika, jelikož tento filtr dokáže odfiltrovat i ty nejmenší prachové částice a roztoče. HEPA filtr se doporučuje měnit zhruba jednou za rok a před koupi vysavače si zkontrolujte, kolik peněz nový filtr stojí. Snadno se jeho cena může vyšplhat i na částky přes 1000 Kč.

Doporučené podlahové vysavače

Na následujících řádcích si představíme vysavače hodnocené velmi kladně samotnými uživateli.

Zelmer ZVC 425 HT

Zelmer ZVC 425 HTNa prvním místě musí být vysavač od značky Zelmer ZVC 425 HT. Tento spolehlivý, odolný a především oblíbený vysavač u zákazníků má dokonalý Hepa filtr H13. Zachytí až 99,95 % pylu, bakterií, roztočů atd. Nečistoty pak putují do velkého, objemného, 4 litrového prachového sáčku. V příslušenství najdete vzduchový rotační kartáč, který si bez problému poradí i se zažranou špínou v koberci. Parketová hubice je zase vhodná na jemné podlahové plochy. Přihrádka na příslušenství vysavače v těle vysavače je samozřejmostí. Velkou výhodou vysavače je použití kartáče „pes a kočka „. Tudíž už žádné chlupy na podlaze od vašich domácích mazlíčků. Pokud Vás zajímá hmotnost tohoto vysavače, tak je to 5,4 kg. Výkon vysavače je 1000 W a spadá do energetické třídy B.

Pro

 • Výborný sací výkon
 • Bohatá výbava
 • Tichý chod

Proti

 • Pro některé uživatelé může být poměrně těžší

Najít nejnižší cenu

Rowenta RO 6477

Rowenta RO 6477Rowenta RO 6477 je sáčkový vysavač s nízkou spotřebou a příkonem 750 W. Vysavač spadá do energetické třídy A a díky 66 dB je extrémně tichý. Hepa filtr, kterým je vysavač vybaven zachycuje nejjemnější částice a tím je vzduch čistější. Proto je doporučovaný alergikům, nebo majitelům domácích mazlíčků. Vysavač je také vybaven indikací plného sáčku a objem sáčku je 4,5 litrů. Pro lepší pohodlí a manipulaci výrobci přišli s ergonomickou rukojetí Ergo Komfort. Ta má 3 pozice úchopu – power area, liberty area a posture area. Bonusem je integrovaný kartáček na nábytek Easy Brush – který zastupuje prachovku. Můžete s ním vysávat police, klávesnice a jiné nerovné předměty. Hmotnost tohoto vysavače je 9,2 kg. V roce 2016 byl vítězem D-testu.

Pro

 • Velmi tichý chod
 • Vítěz D-testu pro rok 2016
 • Silný tah motoru

Proti

 • Vyšší váha vysavače

Najít nejnižší cenu

SENCOR SVC 7 CA

SENCOR SVC 7 CATento model od Sencoru se pyšní titulem Produkt roku 2015. Je vybaven vysoce účinným Eco motorem a to 700 W. Spadá do energetické třídy A. Je vybaven omyvatelným Hepa filtrem a omyvatelným vstupním mikrofilmem. Obsah sáčku je 2,5 L. Automatické navíjení kabelu je rovněž samozřejmostí. Délka přívodního kabelu je 6 m. Do příslušenství spadá štěrbinová hubice, hubice na čalounění a kartáčová hubice. Bod navíc pro tento vysavač je regulace sacího výkonu.

Pro

 • Vysoký sací výkon, vhodný na koberce s nižším vlasem
 • Snadná manipulace
 • Množství hlavic

Proti

 • Absence ucha na přenášení vysavače

Najít nejnižší cenu

ETA Canto 1481

ETA Canto 1481Do této pětice vysavačů jsme museli zařadit také vysavač od české značky ETA. Model Canto 1481 má příkon 1600 W a řadí se do energetické třídy D. Je to sáčkový vysavač s patentovaným sáčkem UNIBAG a objemem 3 litry. Také tento vysavač je vybavený kvalitním Hepa filtrem, který zachycuje malé částečky prachu a tudíž je vhodný pro alergiky. Výhodou je regulace výkonu dle potřeby. Rovněž se musíme zmínit o ochraně proti přehřátí motoru, což je velkým bonusem vysavače. Hlučnost vysávání se pohybuje v 77 dB. Vysavač disponuje kovovou teleskopickou trubicí s možností nastavení délky a také automatickým navíjením kabelu o délce 7 metrů.

Pro

 • Tiché vysávání
 • Vysoký sací výkon
 • Nízká váha

Proti

 • Větší rozměry vysavače

Najít nejnižší cenu

Sencor SVC 730

Sencor SVC 730Jako poslední jsme pro Vás vybrali bezsáčkový vysavač od Sencoru SVC 730. Vysavač je vybaven tepelnou pojistkou proti přehřátí motoru, HEPA filtrem, omyvatelnou nádobou na prach, 5 stupňovým systémem filtrace a jinými výhodami. Vysavač spadá do energetické třídy A. Objem prachové nádoby je 1,5 L. Délka samonabíjecího kabelu je 5 m. V příslušenství najdete podlahovou hubici s výsuvným kartáčem, dále štěrbinovou hubici, se kterou se dostanete opravdu všude a hubici na čalounění.

Pro

 • Malý a lehký
 • Cena
 • Skladný

Proti

 • Nešikovné umístění držadla pro přenášení

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test vysavačů 2017 je u konce. Doufáme, že nám náš nákupní rádce pomohl s výběrem nového vysavače. Pokud stále váháte, doporučujeme vám přečíst si některé z uživatelských recenzí např. na webu Heureka.cz.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *