Vybíráme nejlepší elektrický zubní kartáček

Elektrické zubní kartáčky se v posledních letech těší značné oblibě a nabídka různých modelů se značně rozrůstá. V tomto článku si se spolu podíváme na nejlepší elektrické zubní kartáčky dle hodnocení samotných uživatelů a také si povíme, jak vybrat vhodný elektrický kartáček.

Ačkoliv se u nás elektrické kartáčky rozšiřují až v posledních letech, nejsou žádnou novinkou. První elektrický kartáček byl představen před více než 70 lety. Tento styl čištění zubů ocení zejména ti z nás, kteří si manuálním čištěním nedokáží přes veškerou snahu kvalitně vyčistit zuby klasickým kartáčkem. Velkou výhodou elektrického kartáčku je integrované měření délky čištění zubů, které vás v časových intervalech upozorní na to, kdy máte změnit čištěný kvadrant chrupu.

Nejoblíbenější elektrické zubní kartáčky 2019

V následující tabulce jsou uvedeny nejoblíbenější zubní kartáčky dle webu Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Philips Sonicare HealthyWhite HX6762/43 růžový93%1 623 - 3 070 KčRecenze
Philips Sonicare DiamondClean HX9332/0490%3 828 - 5 900 KčRecenze
Philips Sonicare FlexCare HX6932/3695%3 699 - 4 356 KčRecenze
Philips Sonicare HealthyWhite HX6732/3796%2 488 - 3 999 KčRecenze
Philips Sonicare for Kids s Bluetooth HX6322/0496%1 003 - 1 738 KčRecenze
Philips Sonicare EasyClean HX6511/5094%1 107 - 1 703 KčRecenze
Philips Sonicare EasyClean HX6511/35 Pack 1+191%1 512 - 2 399 KčRecenze
Xiaomi Mi Sonic Electric Toothbrush92%826 - 1 454 KčRecenze
Oral-B Genius PRO 8900 Cross Action95%2 919 - 4 888 KčRecenze
Philips Sonicare DiamondClean HX9362/6793%3 785 - 5 699 KčRecenze

Jak vybrat elektrický zubní kartáček?

Při výběru kartáčku je vhodné zohlednit několik základních faktorů, které si představíme na následujících řádcích.

Typ elektrického kartáčku

V zásadě existují dva různé typy elektrických kartáčku:

 • Prvním je kartáček rotačně-oscilační, který má zpravidla kulatou hlavici, jejímž rychlým otáčením o 90 stupňů dochází ke stírání plaku ze zubů. Tento typ propaguje především firma Oral-B.
 • Druhým typem je pak kartáček sonický, který funguje na principu vibrace hlavice, čímž dochází ke stíravému pohybu štětinek jako u manuálního čištění. Typickými zástupci této kategorie jsou kartáčky Philips-Sonicare.

Nyní si nejspíše pokládáte zásadní otázku – který typ je pro mě vhodnější, případně, který je celkově lepší? Odpověď v tomto případě není zcela jednoznačná. Oba typy kartáčků dokáží velmi kvalitně vyčistit zuby. Rotační kartáčky dle některých odborných testů dokázaly odstranit více plaku. Na druhou stranu nejsou příliš šetrné k dásním, a tak nejsou moc doporučovány lidem s obnaženými krčky a citlivými dásni. Do jisté míry se tomuto problému dá vyvarovat, pokud zvolíte rotační kartáček s kontrolou přílišného tlaku.

Sonické kartáčky jsou naopak šetrnější k dásním a sklovině, protože při čištění zub ani dásně nijak nedřou. Při čištění tímto typem je nutné dávat pozor, abyste na zub příliš netlačili, jelikož tlak omezuje vibrace štětin. Opět lze koupit kartáček s kontrolou tlaku, jenž vás sám zvukovým signálem upozorní, že byste měli zvolnit.

Cena

Cena je často nejdůležitějším faktorem, který při koupi zvažujeme. Pokud chcete co nejvíce ušetřit, budete nejspíše muset sáhnout po kartáčku rotačním, jehož cena u nejzákladnějšího modelu začíná na několika stokorunách.

Sonický kartáček pod 1000 Kč nejspíše neseženete a u novějších pokročilejších modelů počítejte s cenou i několika tisíc korun. Na druhou stranu u dražších modelů platíte často za zbytečnosti ve stylu bezdrátové nabíjecí sklenice.

U elektrického kartáčku nekončí výdaje koupi samotného kartáčku. Počítejte s tím, že budete muset kupovat i nové hlavice, a to zhruba jednou za 3 měsíce. Obecně lze říci, že hlavice pro sonické kartáčky jsou o něco dražší.

Často se zapomíná na jednu z dalších výhod elektrických kartáčku a to fakt, že pro celou rodinu stačí pořídit jeden kartáček a každý člen bude mít svou hlavici.

Nejlépe hodnocené elektrické kartáčky dle recenzí

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

PHILIPS SONICARE DIAMONDCLEAN HX9332 04Tento kartáček od Philipsu nabízí spoustu funkcí, které zajisté oceníte. Vybrat si můžete z 5 čistících režimů a 2 minutový časovač dohlédne, aby jste zubní hygienu řádně dodrželi. Quadpacer funkce zajistí rovnoměrné čištění zubů. Každých 30 vteřin vás upozorní, že je čas věnovat se další čtvrtině ústní dutiny. Sensitive režim zajistí čištění mezizubního prostoru, které je šetrné k vašim dásním. Výdrž akumulátoru je 1.4. hod. U kartáčku oceníte dvojité nabíjení. A to jak sklenicí, která poslouží na vyplachování úst, tak i k nabíjení kartáčku, která má v sobě zabudovanou bezdrátovou indukci. Další nabíjení je pak nabíjecím pouzdrem, které připojíte i pomocí USB kabelu odkudkoliv.

Pro

 • Výdrž baterie
 • Čistící režimy
 • Moderní design

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu Koupit

Oral-B Genius PRO 8900 Cross Action

Oral-B Genius PRO 8900Kartáčky Oral B byly a jsou vždy jedničkou na trhu. Kartáček je velice šetrný k dásním, odstraňuje plak ze zubů, má 5 režimu čištění. A to Daily clean, což je 2 minutové čištění, druhý režim je senstive tzn. jemné čištění, třetí whitening – bělící, čtvrté čištění je masážní, které se vám postará o dásně a poslední Pro Clean, to je 3 minutové čištění zubů. Kartáček je vybaven protiskluzovou rukojetí a senzorem tlaku. To znamená, že když na kartáček příliš tlačíte, oznámí vám to světelným i zvukovým signálem. Zabudované Bluetooth v rukojeti kartáčku umožní, propojit se s vašim chytrým telefonem.

Pro

 • Dlouhá výdrž baterie
 • Možnost přepínání programů
 • Kvalitní výrobek

Proti

 • Malinko hlučnější

Najít nejnižší cenu Koupit

TrueLife SonicBrush UV

TrueLife SonicBrush UVTrueLife SonicBrush UV je elektrický zubní kartáček s bezdrátovým připojením. Kartáček zajišťuje 4 režimy čištění, a to režim Clean, režim Whiten, Massage a pro lidi s citlivými zuby je vhodný režim Soft. Velkou výhodou je sterilizátor, který hlavice po každém čištění důkladně vydezinfikuje. Další výhodou je používání jednoho kartáčku celou rodinou díky 3 barevně odlišným hlavicím.

Samozřejmostí jako u téměř každého zubního elektrického kartáčku je automatický 2 minutový časovač, který se postará o správnou délku čištění zubů. Kartáček je také vybavený 30 sekundovým intervalem, který vás upozorní na změnu oblasti čištění.

Pro

 • Hlavice pro celou rodinu
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Sterilizace hlavic

Proti

 • Vyšší cena náhradních hlavic

Najít nejnižší cenu Koupit

Philips Sonicare HealthyWhite HX6762/43

Philips Sonicare HealthyWhite HX6762Je prokázáno, že tento elektrický zubní kartáček od Philipsu odstraňuje nevzhledné skvrny ze zubů již během 2 týdnů. Dokáže vyčistit mezizubní prostor i místa okolo dásní. Dále kartáček nabízí 2 minutový časovač rozdělený do 30 vteřin. Nakloněná hlavnice dokonale vyčistí i hůře dostupné zadní zuby. Noví uživatelé ocení program snadného začátku, kdy během prvních 14 dní se postupně zvyšuje intenzita čištění.

Pro

 • Výborný kartáček na citlivé dásně
 • Příznivá cena
 • Navykací program na začátek

Proti

 • Vyšší cena náhradních hlavic

Najít nejnižší cenu Koupit

Oral-B Vitality Sensitive D12.513

Oral-B Vitality Sensitive D12.513Tento elektrický zubní kartáček je vybavený 2D technologii čištění, která rotujícími pohyby odstraňuje zubní plak daleko lépe, než obyčejný zubní kartáček. Samozřejmostí je 2 minutový časovač čištění. Zubní kartáček „udělá“ až 7600 otáček za minutu, tudíž je vhodný především na citlivé zuby a dásně.

Balení obsahuje samotný elektrický kartáček, nabíječku a 1 elektrickou kartáčkovou hlavu Sensitive Clean.

Pro

 • Šetrný k dásním
 • Rychlost nabíjení
 • Vhodný pro jemné čištění

Proti

 • Dražší náhradní hlavice

Najít nejnižší cenu Koupit

Závěr

Test elektrických zubních kartáčků je u konce. Pokud si stále nevíte rady, můžete se na nás obrátit pomocí komentáře pod článkem.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *