Domů » Sport a zdraví » Vybíráme nejlepší elektrický zubní kartáček pro rok 2024

Vybíráme nejlepší elektrický zubní kartáček pro rok 2024

Elektrické zubní kartáčky se v posledních letech těší značné oblibě a nabídka různých modelů se značně rozrůstá. V tomto článku si se spolu podíváme na nejlepší elektrické zubní kartáčky dle hodnocení samotných uživatelů a také si povíme, jak vybrat vhodný elektrický kartáček.

Ačkoliv se u nás elektrické kartáčky rozšiřují až v posledních letech, nejsou žádnou novinkou. První elektrický kartáček byl představen před více než 70 lety. Tento styl čištění zubů ocení zejména ti z nás, kteří si manuálním čištěním nedokáží přes veškerou snahu kvalitně vyčistit zuby klasickým kartáčkem. Velkou výhodou elektrického kartáčku je integrované měření délky čištění zubů, které vás v časových intervalech upozorní na to, kdy máte změnit čištěný kvadrant chrupu.

Nejprodávanější elektrické zubní kartáčky 2024

V následující tabulce jsou uvedeny nejoblíbenější zubní kartáčky dle webu Heureka.cz.

Jak vybrat elektrický zubní kartáček?

Při výběru kartáčku je vhodné zohlednit několik základních faktorů, které si představíme na následujících řádcích.

Typ elektrického kartáčku

V zásadě existují dva různé typy elektrických kartáčku:

 • Prvním je kartáček rotačně-oscilační, který má zpravidla kulatou hlavici, jejímž rychlým otáčením o 90 stupňů dochází ke stírání plaku ze zubů. Tento typ propaguje především firma Oral-B.
 • Druhým typem je pak kartáček sonický, který funguje na principu vibrace hlavice, čímž dochází ke stíravému pohybu štětinek jako u manuálního čištění. Typickými zástupci této kategorie jsou kartáčky Philips-Sonicare.

Nyní si nejspíše pokládáte zásadní otázku – který typ je pro mě vhodnější, případně, který je celkově lepší? Odpověď v tomto případě není zcela jednoznačná. Oba typy kartáčků dokáží velmi kvalitně vyčistit zuby. Rotační kartáčky dle některých odborných testů dokázaly odstranit více plaku. Na druhou stranu nejsou příliš šetrné k dásním, a tak nejsou moc doporučovány lidem s obnaženými krčky a citlivými dásni. Do jisté míry se tomuto problému dá vyvarovat, pokud zvolíte rotační kartáček s kontrolou přílišného tlaku.

Sonické kartáčky jsou naopak šetrnější k dásním a sklovině, protože při čištění zub ani dásně nijak nedřou. Při čištění tímto typem je nutné dávat pozor, abyste na zub příliš netlačili, jelikož tlak omezuje vibrace štětin. Opět lze koupit kartáček s kontrolou tlaku, jenž vás sám zvukovým signálem upozorní, že byste měli zvolnit.

Cena

Cena je často nejdůležitějším faktorem, který při koupi zvažujeme. Pokud chcete co nejvíce ušetřit, budete nejspíše muset sáhnout po kartáčku rotačním, jehož cena u nejzákladnějšího modelu začíná na několika stokorunách.

Sonický kartáček pod 1000 Kč nejspíše neseženete a u novějších pokročilejších modelů počítejte s cenou i několika tisíc korun. Na druhou stranu u dražších modelů platíte často za zbytečnosti ve stylu bezdrátové nabíjecí sklenice.

U elektrického kartáčku nekončí výdaje koupi samotného kartáčku. Počítejte s tím, že budete muset kupovat i nové hlavice, a to zhruba jednou za 3 měsíce. Obecně lze říci, že hlavice pro sonické kartáčky jsou o něco dražší.

Často se zapomíná na jednu z dalších výhod elektrických kartáčku a to fakt, že pro celou rodinu stačí pořídit jeden kartáček a každý člen bude mít svou hlavici.

Tip: Někteří výrobci a prodejci nabízejí výhodné sady elektrického kartáčku a ústní sprchy.

Nejlépe hodnocené elektrické kartáčky dle recenzí

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

PHILIPS SONICARE DIAMONDCLEAN HX9332 04Tento kartáček od Philipsu nabízí spoustu funkcí, které zajisté oceníte. Vybrat si můžete z 5 čistících režimů a 2 minutový časovač dohlédne, aby jste zubní hygienu řádně dodrželi. Quadpacer funkce zajistí rovnoměrné čištění zubů. Každých 30 vteřin vás upozorní, že je čas věnovat se další čtvrtině ústní dutiny. Sensitive režim zajistí čištění mezizubního prostoru, které je šetrné k vašim dásním. Výdrž akumulátoru je 1.4. hod. U kartáčku oceníte dvojité nabíjení. A to jak sklenicí, která poslouží na vyplachování úst, tak i k nabíjení kartáčku, která má v sobě zabudovanou bezdrátovou indukci. Další nabíjení je pak nabíjecím pouzdrem, které připojíte i pomocí USB kabelu odkudkoliv.

Pro

 • Výdrž baterie
 • Čistící režimy
 • Moderní design

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Oral-B Genius PRO 8900 Cross Action

Oral-B Genius PRO 8900Kartáčky Oral B byly a jsou vždy jedničkou na trhu. Kartáček je velice šetrný k dásním, odstraňuje plak ze zubů, má 5 režimu čištění. A to Daily clean, což je 2 minutové čištění, druhý režim je senstive tzn. jemné čištění, třetí whitening – bělící, čtvrté čištění je masážní, které se vám postará o dásně a poslední Pro Clean, to je 3 minutové čištění zubů. Kartáček je vybaven protiskluzovou rukojetí a senzorem tlaku. To znamená, že když na kartáček příliš tlačíte, oznámí vám to světelným i zvukovým signálem. Zabudované Bluetooth v rukojeti kartáčku umožní, propojit se s vašim chytrým telefonem.

Pro

 • Dlouhá výdrž baterie
 • Možnost přepínání programů
 • Kvalitní výrobek

Proti

 • Malinko hlučnější

Najít nejnižší cenu

TrueLife SonicBrush Compact

TrueLife SonicBrush CompactDalší z řady sonických kartáčků v dnešním článku je TrueLife SonicBrush Compact. Jak jeho název napovídá, jedná se o kartáček s kompaktními rozměry. Díky malým rozměrům a dlouhé výdrži baterie – až 30 dnů – je kartáček vhodný i na cesty. Jinak se jedná o vcelku tradiční sonický kartáček s překvapivě nízkou cenou.

Čistící režimy jsou k dispozici celkem 4. A to konkrétně:

 • CLEAN – základní čistící režim
 • SENSITIVE – jemnější čištění pro citlivé zuby nebo nové uživatelé
 • WHITEN – čištění s leštěním za účelem vybělení zubů
 • MASSAGE – jemná pulzační masáž dásní

Kartáček standardně funguje s režimem časovače tak, že celková doba čištění je po zapnutí 2 minuty, přičemž vás kartáček každých 30 sekund upozorní, že byste měli přejít na další sekci chrupu.

Součástí balení je samotné tělo kartáčku, 2 standardní hlavice, nabíjecí základna a manuál.

Pro

 • Kompaktní rozměry
 • Výdrž baterie
 • Cena

Proti

 • Pomalé nabíjení

Najít nejnižší cenu

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

Philips Sonicare EasyClean HX6511 50Philips Sonicare EasyClean je základní model sonických elektrických kartáčku výrobce Philips. Nenechte se však odradit slovem základní. Za velice pěknou cenu, dostanete plnohodnotný sonický kartáček, kterém chybí pouze pokročilé funkce dražších modelů. I bez těchto funkcí se však kartáček postará o perfektně vyčištěné zuby.

Kartáček neoplývá velkým množstvím funkcí. Nalezneme zde pouze 2-minutový časovač, rozdělený do 30-sekundových úseků, kdy každých 30 sekund byste měli věnovat jedné čtvrtině vašich zubů. Samozřejmě pokud chcete, můžete jednotlivé úseky chrupu čistit déle.

Pokud se sonickými elektrickými kartáčky nemáte zkušenosti, tak může být pro někoho první použití na plný výkon trochu šok. Proto Philips nabízí funkci, kdy se prvních 14 dnů intenzita čištění postupně zvyšuje.

S kartáčkem dostanete 1 náhradní hlavici ProResults a samozřejmě i nabíjecí stanici. Zde je nutno dodat, že hlavice ProResults nemusí úplně každému. Hlavice má zvláštní vykrojený tvar čistící plochy, díky kterému jakoby obejme dva zuby. Funguje to výborně z vnější strany zubů, ale z vnitřní strany zejména u předních zubů není čistění úplně pohodlné. Nicméně toto by vás odradit od koupě kartáčku nemělo, protože stejně budete muset po pár měsících dokupovat nové hlavice, a to už si můžete vybrat hlavice s rovnější čistící plochou jako jsou např. Diamond Clean.

Vestavěná lithium-iontová baterie z vlastní zkušenosti vydrží na jedno nabití i 3 týdny při každodenním provozu ráno a večer.

Pro

 • Nízká cena
 • Výdrž baterie
 • Výborné vyčištění zubů

Proti

 • Pouze jedna hlavice v balení

Najít nejnižší cenu

Oral-B Pro 2500 Black Edition

Oral-B Pro 2500 Black EditionOral-B PRO 2 je elektrický zubní kartáček fungující na oscilačně-rotačním principu, díky němuž zvládne 48000 stěrů za minutu. Velkou výhodou tohoto modelu oproti některým levnějším je senzor tlaku. Pokud při čištění na zuby příliš tlačíte, kartáček vás na to upozorní. Snižuje se tak riziko poškození dásní i zubů.

Na výběr máte ze 2 režimů. Režim Daily Clean je určen pro každodenní pravidelné čištění zubů. Druhý režim je pak určen pro šetrnou péči o dásně.

Kartáček je vybaven 2minutovým časovačem s upozorněním na nutnost změnit zónu čištění každých 30 sekund.

Pro

 • Kvalitní vyčištění zubů
 • Příznivá cena
 • Na rotační kartáček slušná výdrž baterie

Proti

 • Dlouhé nabíjení

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test elektrických zubních kartáčků je u konce. Doufáme, že vám náš dnešní článek pomohl s výběrem.