Nejlepší americké lednice 2018

Pokud si potrpíte na luxusu, praktičnosti, a potřebujete uchovávat větší množství potravin a nápojů, jsou pro vás nejlepší americké lednice skvělou volbou. Ačkoliv nejsou dvoukřídlé (nebo také side by side) lednice na našem trhu tak rozšířené jako např. v USA, získávají si oblibu u stále většího počtu domácností. V dnešním článku se detailněji podíváme na to, jak vybrat kvalitní americkou lednici a také si představíme několik velmi dobrých modelů.

Ptáte se, proč byste měli upřednostnit dvoukřídlou lednici oproti klasické kombinované? Americká lednice má několik výhod.

Jednou ze základních výhod je její objem, který často bývá daleko větší než u klasického modelu. S objemem však ruku v ruce přichází vyšší spotřeba elektrické energie. Proto dobře zvažte, že tak velkou lednici opravdu potřebujete.

Pro řadu domácností je výhodou i samotný design lednice, kdy jsou obě křídla menší než u klasického modelu a při otevírání tak není potřeba tolik prostoru.

Nejprodávanější americké lednice roku 2018

V následující tabulce naleznete seznam nejoblíbenějších lednic roku 2018 dle dat z webu Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Beko GNE 114612 X87%24 734 - 36 222 KčRecenze
Samsung HM12 RS 7547BHCSP/EF96%20 771 - 31 020 KčRecenze
Samsung HM12 RS 7768FHCBC/EF88%27 249 - 38 184 KčRecenze
ELECTROLUX EN6086JOX100%26 980 - 26 990 KčRecenze
Samsung HM12 RS 7768FHCSR/EF88%27 887 - 44 400 KčRecenze
Beko GNE 134631 X78%30 886 - 43 649 KčRecenze
Beko GNE 114613 X81%29 990 - 34 990 KčRecenze
LG GSL360ICEV95%23 990 KčRecenze
Samsung RS 7577 THCSP93%24 990 - 34 103 KčRecenze
Beko GNE 134630 X86%35 590 - 40 790 KčRecenze

Jak vybrat americkou lednici?

Při výběru americké lednice můžete do jisté míry zohlednit stejné faktory jako u klasické lednice. Pojďme se na ně spolu podívat.

Typ – Vybírat lze z volně stojících a vestavěných modelů. U amerických lednic je obvyklejší volně stojící varianta, ale záleží čistě na vaší představě, jak má vaše kuchyň ve výsledku vypadat. Zvolit lze také, zda bude lednice rozdělena do 2 do 4 samostatně otevíratelných sekcí.

Rozměry – Lednice amerického typu jsou obecně daleko větší než klasické modely, proto dobře zvažte, kolik prostoru máte v kuchyni k dispozici a jak velkou lednici potřebujete.

Vnitřní objem – Od velikosti lednice se odvíjí i její vnitřní objem, který je indikátorem toho, kolik potravin a nápojů do lednice naskládáte. Pro průměrnou rodinu se doporučuje objem 50 – 80l na osobu, nicméně údaje se budou lišit podle vašich nákupních zvyklostí. Jestliže jste zvyklí jednou za čas uskutečnit obrovský nákup, budete s největší pravděpodobností potřebovat objem blížící se horní hranici zmíněného rozsahu.

Spotřeba – Kvůli větší velikosti nelze než očekávat vyšší spotřebu elektřiny, než jakou známe u menších lednic. Doporučujeme proto se porozhlédnout po energeticky úsporných modelech, jejichž pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale z dlouhodobého hlediska vás budou stát méně.

Počet kompresorů – Side-by-side lednice mohou být vybaveny jedním nebo dvěma kompresory. V případě dvou kompresorů se jeden stará o chladící okruh a druhý o mrazící. Výhodou je možnost okruhy vypnout nezávisle na sobě. Např. když pojedete na delší dovolenou, vypnete pouze chladící okruh a nemusíte se bát, že by vám rozmrzly potraviny uložené v mrazáku. Nevýhodou je o něco vyšší spotřeba a menší výběr na trhu.

Další funkce – Důležitým faktorem pro řadu lidí mohou být doplňkové funkce, které lednice nabídne. Jistě znáte z amerických filmů vestavěný zásobník na led a chlazenou vodu, kdy nemusíte lednici ani otevírat abyste si do nápoje vhodili pár kostek ledu. Některé modely nabízejí možnost napojení na zdroj vody, kdy pak příprava ledu probíhá zcela automaticky, což oceníte zejména v parných letních měsících.

Běžnou výbavu většinou představuje LCD displej s možností jednoduše regulovat teplotu bez nutnosti otevírat lednici.

Rovněž se můžeme setkat s dávkovačem nápojů nebo vestavěným minibarem, do kterého uložíte např. alkoholické nápoje. Opět tak nemusíte otevírat celou lednici, díky čemuž spoříte energii.

Mezi další funkce můžeme zahrnout i funkci aktivního modrého světla simulujícího fotosyntézu. Díky této funkci zůstává ovoce a zelenina déle čerstvé. Ionizátor se pak dokáže postarat o nepříjemný zápach, v případě že se vám v lednici např. nějaká potravina zkazí.

Cena a výrobce – Jako obvykle cena pro mnoho z nás hraje značnou roli. Připravte se na to, že americké ledničky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí a jejich pořizovací cena je tak vyšší než u klasických lednic. Ne vždy se vyplatí šetřit a jak již bylo zmíněno výše úspornější lednice sice stojí více, ale vložené náklady se po jisté době vrátí. Při výběru bychom rovněž doporučili držet se prověřených výrobců jako jsou např. AEG, LG, Samssung, Liebherr, Whirlpool, Siemens, Bosch nebo Beko.

Zkušenosti – Pro téměř každý model naleznete na internetu popsány zkušenosti samotných uživatelů. Za tímto účelem doporučujeme navštívit web Heureka.cz.

Doporučené americké lednice

Na následujících řádcích naleznete výběr pozitivně hodnocených lednice amerického typu.

Beko GNE 134630 X

Beko GNE 134630 XLednice od Beka GNE 134630 X se pyšní NO FROST technologií, která poskytuje ideální prostředí pro uchovávání potravin. To znamená, teplotu a vlhkost. Oddělený systém chlazení a cirkulace vzduchu nechává potraviny déle čerstvé, jak v lednici, tak v mrazáku. Systém NO FROST eliminuje usazování ledu v lednici a díky němu už nemusíte odmrazovat. Systém také zajišťuje správnou teplotu pro skladování potravin. Proti zápachový filtr snižuje působení bakterií a zápachu v lednici a tím zůstávají potraviny déle čerstvé. Spuštění zvukového signálu Vás varuje, že jste nechali dveře lednice otevřené. Aktivní modré světlo zajistí pokračování fotosyntézy, která je důležitá pro ovoce a zeleninu a tím neztrácí svou svěžest a navíc se zvýší nutriční hodnoty. Objem chladničky je 380 l. Objem mrazničky pak 155 l. Chladnička spadá do energetické třídy A++. Je vybavená například držákem láhví, šuplíky, zásobníkem ledu a mnoha dalším.

Pro

 • Velikost a přehlednost
 • Výrobník ledu
 • Výborná chuť filtrované vody

Proti

 • Trošku hlučnější

Najít nejnižší cenu Koupit

Samsung HM12 RS7768FHCBC

Samsung HM12 RS7768FHCBCTato lednice od Samsungu má v sobě zabudovaný chytrý intuitivní displej, který Vám sdělí informace o teplotě uvnitř lednice, ale také informace o zásobníku ledu. Led žárovky Vám ušetří peníze za energii. Výrobník ledu Clear View zaručí perfektně vychlazený nápoj. Je zabudovaný ve dveřích lednice v průhledné přihrádce, takže máte dostatečný přehled o stavu ledu. Můžete si v něm uskladnit až 2 kila ledu.  Při otevření dveří lednice využijete systém Multi Flow, díky němuž bude zachována rovnoměrná teplota v celé lednici. Lednice spadá do energetické třídy A++. Čistý objem chladničky je 365 l a čistý objem mrazáku pak 184 l.

Pro

 • Tichý chod lednice
 • Výborné uspořádání prostoru a poliček
 • Nízká spotřeba

Proti

 • Málo prostoru při vysunutí šuplíku z lednice

Najít nejnižší cenu Koupit

Samsung HM12 RS 7547BHCSP/EF

Samsung HM12 RS 7547BHCSP EFTato americká lednice spadá do energetické třídy A+ a spotřeba energie za rok činí 442 kWh. Lednice disponuje velkou kapacitou, její čistý objem 361 l. Objem mrazáku je 176 l. Lednice je vybavena přehledným, podsvíceným LCD displejem, kde se dozvíte aktuální teplotu obou stran lednice, nebo kdy je potřeba vyměnit filtr. Samozřejmostí jako u téměř každé americké lednice je výrobník ledu. Velkou výhodou je takzvaná Zóna podle potřeby. To znamená, že s pomocí displeje na lednici si nastavíte speciální zásuvku dle potřeby. Technologie Multi Flow se postará o rovnoměrné chlazení všech přihrádek a polic v lednici.

Pro

 • Velký prostor
 • Výrobník ledu
 • Přehlednost

Proti

 • Málo polic v chladničce

Najít nejnižší cenu Koupit

Beko GNE 114612 X

Beko GNE 114612 XBeko GNE 114612 X je volně stojící americká lednice, která spadá do energetické třídy A+. Její spotřeba se pohybuje okolo 1.246 kWh za 24 hodin. Čistý objem chladničky je 385 l a 155 l pro mrazák. Lednice je vybavena proti-zápachovým filtrem, který eliminuje zápach a bakterie a také antibakteriálním těsněním, které nepustí žádné bakterie a mikroorganismy dovnitř lednice. Na dveřích lednice najdete LED displej, který vás informuje o celkovém stavu lednice. Velkou výhodou je Active Fresh Blue Light, což je modré světlo, které se stará o pokračování fotosyntézy v čerstvém ovoci a zelenině, čímž ji udržuje i nadále svěží.

Pro

 • Objem chladničky i mrazničky
 • Modré světlo
 • Nízká spotřeba

Proti

 • Poněkud hlučnější

Najít nejnižší cenu Koupit

Bosch KAD 90VI30

Bosch KAD 90VI30Poslední lednice je od značky Bosh. I tato lednice spadá do energetické třídy A++ s hlučností 41 dB. Lednice je doplněna o funkci NO Frost, tudíž už žádné dlouhé odmrazování. Díky digitálnímu displeji na dveřích máte přehled, co se v lednici právě děje. Akustický signál varuje, když jsou dveře lednice nedovřené, či úplně otevřené. Multi Airflow systém – zařídí rovnoměrné proudění chladného vzduchu v lednici a to má za následek delší čerstvost potravin. Hmotnost chladničky je 123 kg, výška 177 cm. Hrubý objem chladničky je 533 l.

Pro

 • Tichá
 • Prostorná
 • Snadné přemístění díky čtyř kolečkům

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu Koupit

Závěr

Doufáme, že nám náš nákupní radce odpověděl na většinu otázek zaměřených na výběr nejlepší americké lednice pro vaše domácnost. Pokud ne, neváhejte nás kontaktovat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *