Domů » Velké spotřebiče » Nejlepší americké lednice 2024

Nejlepší americké lednice 2024

Pokud si potrpíte na luxusu, praktičnosti, a potřebujete uchovávat větší množství potravin a nápojů, jsou pro vás nejlepší americké lednice skvělou volbou. Ačkoliv nejsou dvoukřídlé (nebo také side by side) lednice na našem trhu tak rozšířené jako např. v USA, získávají si oblibu u stále většího počtu domácností. V dnešním článku se detailněji podíváme na to, jak vybrat kvalitní americkou lednici a také si představíme několik velmi dobrých modelů.

Ptáte se, proč byste měli upřednostnit dvoukřídlou lednici oproti klasické kombinované? Americká lednice má několik výhod.

Jednou ze základních výhod je její objem, který často bývá daleko větší než u klasického modelu. S objemem však ruku v ruce přichází vyšší spotřeba elektrické energie. Proto dobře zvažte, že tak velkou lednici opravdu potřebujete.

Pro řadu domácností je výhodou i samotný design lednice, kdy jsou obě křídla menší než u klasického modelu a při otevírání tak není potřeba tolik prostoru.

Nejprodávanější americké lednice roku 2024

V následující tabulce naleznete seznam nejoblíbenějších lednic roku 2024 dle dat z webu Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Hisense RQ563N4SWF1?18 990 – 20 590 KčRecenze
Gorenje NRS8182KX8313 273 – 23 894 KčRecenze
Gorenje NRS9182VX9519 519 – 27 500 KčRecenze
Hisense RS711N4WFE10015 490 – 18 990 KčRecenze
Haier HFR5720EWMG8021 916 – 22 009 KčRecenze
LG GSLV50PZXE7024 990 – 26 043 KčRecenze
Hisense RS650N4AF29019 990 KčRecenze
Hisense RF750N4ISF9719 990 – 28 990 KčRecenze
Hisense RQ515N4AC29315 289 – 21 990 KčRecenze
LG GMX844MCKV9540 888 – 48 390 KčRecenze

Jak vybrat americkou lednici?

Při výběru americké lednice můžete do jisté míry zohlednit stejné faktory jako u klasické lednice. Pojďme se na ně spolu podívat.

Typ – Vybírat lze z volně stojících a vestavěných modelů. U amerických lednic je obvyklejší volně stojící varianta, ale záleží čistě na vaší představě, jak má vaše kuchyň ve výsledku vypadat. Zvolit lze také, zda bude lednice rozdělena do 2 do 4 samostatně otevíratelných sekcí.

Rozměry – Lednice amerického typu jsou obecně daleko větší než klasické modely, proto dobře zvažte, kolik prostoru máte v kuchyni k dispozici a jak velkou lednici potřebujete.

Vnitřní objem – Od velikosti lednice se odvíjí i její vnitřní objem, který je indikátorem toho, kolik potravin a nápojů do lednice naskládáte. Pro průměrnou rodinu se doporučuje objem 50 – 80l na osobu, nicméně údaje se budou lišit podle vašich nákupních zvyklostí. Jestliže jste zvyklí jednou za čas uskutečnit obrovský nákup, budete s největší pravděpodobností potřebovat objem blížící se horní hranici zmíněného rozsahu.

Spotřeba – Kvůli větší velikosti nelze než očekávat vyšší spotřebu elektřiny, než jakou známe u menších lednic. Doporučujeme proto se porozhlédnout po energeticky úsporných modelech, jejichž pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale z dlouhodobého hlediska vás budou stát méně.

Počet kompresorů – Side-by-side lednice mohou být vybaveny jedním nebo dvěma kompresory. V případě dvou kompresorů se jeden stará o chladící okruh a druhý o mrazící. Výhodou je možnost okruhy vypnout nezávisle na sobě. Např. když pojedete na delší dovolenou, vypnete pouze chladící okruh a nemusíte se bát, že by vám rozmrzly potraviny uložené v mrazáku. Nevýhodou je o něco vyšší spotřeba a menší výběr na trhu.

Další funkce – Důležitým faktorem pro řadu lidí mohou být doplňkové funkce, které lednice nabídne. Jistě znáte z amerických filmů vestavěný zásobník na led a chlazenou vodu, kdy nemusíte lednici ani otevírat abyste si do nápoje vhodili pár kostek ledu. Některé modely nabízejí možnost napojení na zdroj vody, kdy pak příprava ledu probíhá zcela automaticky, což oceníte zejména v parných letních měsících.

Běžnou výbavu většinou představuje LCD displej s možností jednoduše regulovat teplotu bez nutnosti otevírat lednici.

Rovněž se můžeme setkat s dávkovačem nápojů nebo vestavěným minibarem, do kterého uložíte např. alkoholické nápoje. Opět tak nemusíte otevírat celou lednici, díky čemuž spoříte energii.

Mezi další funkce můžeme zahrnout i funkci aktivního modrého světla simulujícího fotosyntézu. Díky této funkci zůstává ovoce a zelenina déle čerstvé. Ionizátor se pak dokáže postarat o nepříjemný zápach, v případě že se vám v lednici např. nějaká potravina zkazí.

Cena a výrobce – Jako obvykle cena pro mnoho z nás hraje značnou roli. Připravte se na to, že americké ledničky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí a jejich pořizovací cena je tak vyšší než u klasických lednic. Ne vždy se vyplatí šetřit a jak již bylo zmíněno výše úspornější lednice sice stojí více, ale vložené náklady se po jisté době vrátí. Při výběru bychom rovněž doporučili držet se prověřených výrobců jako jsou např. AEG, LG, Samssung, Liebherr, Whirlpool, Siemens, Bosch nebo Beko.

Zkušenosti – Pro téměř každý model naleznete na internetu popsány zkušenosti samotných uživatelů. Za tímto účelem doporučujeme navštívit web Heureka.cz.

Doporučené americké lednice

Na následujících řádcích naleznete výběr pozitivně hodnocených lednice amerického typu.

Samsung RS50N3413SA

Samsung RS50N3413SATato volně stojící lednička amerického typu nabídne čistý objem 357 litrů, což představuje dostatek prostoru pro většinu domácností. Lednice disponuje systémem All-around Cooling, který prostřednictvím optimalizovaného proudění vzduchu zajišťuje stejnou teplotu ve všech částech lednice. Veškeré nastavení lednice se provádí pomocí ovládacího panelu s displejem.

Mrazící část má čistý objem 144 litrů. Mrazák je umístěn v levém křídle lednice a jeho mrazící kapacita dosahuje 10 kg / 24 hodin. Teplotu v mrazáku lze nastavit v rozmezí -14 °C až -25 °C.

Co se týče spotřeby, lednice splňuje energetickou třídu A+ a výrobce uvádí průměrnou roční spotřebu 409 kWh.

Pro

 • Velký prostor
 • Pěkný moderní design
 • Kvalitní zpracování

Proti

Najít nejnižší cenu

LG GSL360ICEV

LG GSL360ICEVAmerická lednice LG GSL360ICEV patří do energetické třídy A s roční spotřebou 429 kWh. Nízkou spotřebu elektrické energie zajišťuje lineární komresor, na který je zpravidla poskytována 10 ti letá záruka. S funkcí No Frost odpadá neustále odmrazování lednice. Velkým bonusem je dětský zámek zajišťující maximální bezpečí.

Velkou vychytávkou je Smart Diagnosis, který rychle vyřeší závady na lednici. Stačí jen vytočit LG zákaznickou linku a telefon položit na lednici. Poté bude telefon komunikovat s počítačem, který stanoví diagnózu lednice s následným optimálním řešením. Čistý objem této americké lednice je 394 L a čistý objem mrazáku je 197 l.

Pro

 • Výrobník ledu
 • Prostorné poličky ve dveřích
 • Osvětlení lednice

Proti

 • Úchytky zásuvek v lednici jsou na spodní straně, zbytečně nutí člověka se víc ohýbat

Najít nejnižší cenu

LG GSB760PZXZ

LG GSB760PZXZLG GSB760PZXZ je americká lednice patřící do energetické třídy A++ s roční spotřebou 395 kWh energie za rok. Čistý objem lednice je 406 l. Funkce Moist Balance Crisper zajišťuje odpařování přebytečné vlhkosti z potravin. Rovnoměrné proudění vzduchu v lednici, které zajišťuje čerstvost potravin má na starost funkce Multi Air Flow.

Jako u předchozí americké lednice je i tato lednice vybavena lineárním kompresorem s desetiletou zárukou na motor. Přehledný Led displej vás informuje o aktuální teplotě v lednici, nebo na otevřená dvířka.

Pro

 • Velká kapacita lednice i mrazáku
 • Tichá
 • Netvoří se námraza

Proti

 • Velká hmotnost – je potřeba více lidí při instalaci nebo stěhování

Najít nejnižší cenu

Gorenje NRS9182MX

Gorenje NRS9182MXJako další v pořadí tady máme lednici společnosti Gorenje. Tento model nabídne čistý objem 339 litrů pro chladící část a 177 litrů pro mrazící část.

Ze zajímavých funkcí můžeme uvést například funkci SuperCool, která na 6 hodin snižuje teplotu v lednici na 3 °C. Tato funkce se velmi hodí v případech, kdy do lednice najednou vložíte větší množství nově nakoupených potravin. Díky ní se tyto potraviny rychleji ochladí.

Podobnou funkci nazvanou FastFreeze nabídne i mrazák. Ten zvládne zamrazit větší množství potravin při teplotě -24 °C. Funkce se po 26 hodinách vypne a teplota se sama nastaví na původní hodnotu.

Lednice splňuje parametry energetické třídy A++ a dle výrobce je její průměrná spotřeba 0,94 kWh za den. Samozřejmě spotřeba se odvíjí také od nastavení lednice.

Co možná někoho zamrzí je absence výrobníku ledu, který u amerických lednic bývá většinou přítomen. Na druhou stranu tak je k dispozici větší prostor v mrazáku.

Pro

 • Cena
 • Nízká spotřeba
 • Design

Proti

 • Chybí výrobník ledu

Najít nejnižší cenu

Hisense RS694N4TC2

Lednice Hisense RS694N4TC2Hisense je nadnárodní korporace se sídlem v Číně. Výrobky této firmy nejsou u nás zatím tak známé jako od zavedených značek, ale to neznamená, že by mezi nimi nebyly kvalitní kousky. Příkladem může být právě tato lednice v americkém stylu.

Jedná se o lednici s čistým objem 368 litrů pro chladící část a 167 litrů pro část mrazící. Na předním panelu lednice nalezneme displej s dotykovým ovládáním, pomocí něhož nastavíte vše potřebné. Samozřejmostí je nezávisle ovládání teploty pro mrazící a chladící část. U chladničky oceníte také funkci SuperCool.

Mrazící část lednice je vybavena také oblíbeným výrobníkem ledu. Díky němu si snadno vyrobíte jak ledové kostky, tak i ledovou tříšť. Mrazák nabídne také funkci SuperFreeze pro rychlé zamrazení potravin.

Lednice je se svou spotřebou 344 kWh ročně zařazena do energetické třídy A+.

Pro

 • Snadné ovládání
 • Funkce Supercool a SuperFreeze
 • Výrobník ledu

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že nám náš nákupní rádce odpověděl na většinu otázek zaměřených na výběr nejlepší americké lednice pro vaše domácnost.