Nejlepší americké lednice 2020

Pokud si potrpíte na luxusu, praktičnosti, a potřebujete uchovávat větší množství potravin a nápojů, jsou pro vás nejlepší americké lednice skvělou volbou. Ačkoliv nejsou dvoukřídlé (nebo také side by side) lednice na našem trhu tak rozšířené jako např. v USA, získávají si oblibu u stále většího počtu domácností. V dnešním článku se detailněji podíváme na to, jak vybrat kvalitní americkou lednici a také si představíme několik velmi dobrých modelů.

Ptáte se, proč byste měli upřednostnit dvoukřídlou lednici oproti klasické kombinované? Americká lednice má několik výhod.

Jednou ze základních výhod je její objem, který často bývá daleko větší než u klasického modelu. S objemem však ruku v ruce přichází vyšší spotřeba elektrické energie. Proto dobře zvažte, že tak velkou lednici opravdu potřebujete.

Pro řadu domácností je výhodou i samotný design lednice, kdy jsou obě křídla menší než u klasického modelu a při otevírání tak není potřeba tolik prostoru.

Nejprodávanější americké lednice roku 2020

V následující tabulce naleznete seznam nejoblíbenějších lednic roku 2020 dle dat z webu Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Samsung RS50N3413SA96%19 800 - 22 990 KčRecenze
Gorenje NRM8181MX?14 990 - 19 990 KčRecenze
Gorenje NRS8182KX?12 490 - 14 347 KčRecenze
Gorenje NRS9182VX100%22 890 - 25 990 KčRecenze
LG GSL360ICEV96%22 680 - 23 087 KčRecenze
Hisense RF528N4WC191%18 699 - 19 990 KčRecenze
Philco PPL 5161 X100%14 990 - 17 990 KčRecenze
Hisense RQ515N4AC295%19 989 - 19 990 KčRecenze
Hisense RS560N4AD197%12 989 - 13 451 KčRecenze
Candy CHSVN 174X?13 790 - 18 990 KčRecenze

Jak vybrat americkou lednici?

Při výběru americké lednice můžete do jisté míry zohlednit stejné faktory jako u klasické lednice. Pojďme se na ně spolu podívat.

Typ – Vybírat lze z volně stojících a vestavěných modelů. U amerických lednic je obvyklejší volně stojící varianta, ale záleží čistě na vaší představě, jak má vaše kuchyň ve výsledku vypadat. Zvolit lze také, zda bude lednice rozdělena do 2 do 4 samostatně otevíratelných sekcí.

Rozměry – Lednice amerického typu jsou obecně daleko větší než klasické modely, proto dobře zvažte, kolik prostoru máte v kuchyni k dispozici a jak velkou lednici potřebujete.

Vnitřní objem – Od velikosti lednice se odvíjí i její vnitřní objem, který je indikátorem toho, kolik potravin a nápojů do lednice naskládáte. Pro průměrnou rodinu se doporučuje objem 50 – 80l na osobu, nicméně údaje se budou lišit podle vašich nákupních zvyklostí. Jestliže jste zvyklí jednou za čas uskutečnit obrovský nákup, budete s největší pravděpodobností potřebovat objem blížící se horní hranici zmíněného rozsahu.

Spotřeba – Kvůli větší velikosti nelze než očekávat vyšší spotřebu elektřiny, než jakou známe u menších lednic. Doporučujeme proto se porozhlédnout po energeticky úsporných modelech, jejichž pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale z dlouhodobého hlediska vás budou stát méně.

Počet kompresorů – Side-by-side lednice mohou být vybaveny jedním nebo dvěma kompresory. V případě dvou kompresorů se jeden stará o chladící okruh a druhý o mrazící. Výhodou je možnost okruhy vypnout nezávisle na sobě. Např. když pojedete na delší dovolenou, vypnete pouze chladící okruh a nemusíte se bát, že by vám rozmrzly potraviny uložené v mrazáku. Nevýhodou je o něco vyšší spotřeba a menší výběr na trhu.

Další funkce – Důležitým faktorem pro řadu lidí mohou být doplňkové funkce, které lednice nabídne. Jistě znáte z amerických filmů vestavěný zásobník na led a chlazenou vodu, kdy nemusíte lednici ani otevírat abyste si do nápoje vhodili pár kostek ledu. Některé modely nabízejí možnost napojení na zdroj vody, kdy pak příprava ledu probíhá zcela automaticky, což oceníte zejména v parných letních měsících.

Běžnou výbavu většinou představuje LCD displej s možností jednoduše regulovat teplotu bez nutnosti otevírat lednici.

Rovněž se můžeme setkat s dávkovačem nápojů nebo vestavěným minibarem, do kterého uložíte např. alkoholické nápoje. Opět tak nemusíte otevírat celou lednici, díky čemuž spoříte energii.

Mezi další funkce můžeme zahrnout i funkci aktivního modrého světla simulujícího fotosyntézu. Díky této funkci zůstává ovoce a zelenina déle čerstvé. Ionizátor se pak dokáže postarat o nepříjemný zápach, v případě že se vám v lednici např. nějaká potravina zkazí.

Cena a výrobce – Jako obvykle cena pro mnoho z nás hraje značnou roli. Připravte se na to, že americké ledničky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí a jejich pořizovací cena je tak vyšší než u klasických lednic. Ne vždy se vyplatí šetřit a jak již bylo zmíněno výše úspornější lednice sice stojí více, ale vložené náklady se po jisté době vrátí. Při výběru bychom rovněž doporučili držet se prověřených výrobců jako jsou např. AEG, LG, Samssung, Liebherr, Whirlpool, Siemens, Bosch nebo Beko.

Zkušenosti – Pro téměř každý model naleznete na internetu popsány zkušenosti samotných uživatelů. Za tímto účelem doporučujeme navštívit web Heureka.cz.

Doporučené americké lednice

Na následujících řádcích naleznete výběr pozitivně hodnocených lednice amerického typu.

Beko GNE 134630 X

Beko GNE 134630 XLednice od Beka GNE 134630 X se pyšní NO FROST technologií, která poskytuje ideální prostředí pro uchovávání potravin. To znamená, teplotu a vlhkost. Oddělený systém chlazení a cirkulace vzduchu nechává potraviny déle čerstvé, jak v lednici, tak v mrazáku. Systém NO FROST eliminuje usazování ledu v lednici a díky němu už nemusíte odmrazovat. Systém také zajišťuje správnou teplotu pro skladování potravin. Proti zápachový filtr snižuje působení bakterií a zápachu v lednici a tím zůstávají potraviny déle čerstvé. Spuštění zvukového signálu Vás varuje, že jste nechali dveře lednice otevřené. Aktivní modré světlo zajistí pokračování fotosyntézy, která je důležitá pro ovoce a zeleninu a tím neztrácí svou svěžest a navíc se zvýší nutriční hodnoty. Objem chladničky je 380 l. Objem mrazničky pak 155 l. Chladnička spadá do energetické třídy A++. Je vybavená například držákem láhví, šuplíky, zásobníkem ledu a mnoha dalším.

Pro

 • Velikost a přehlednost
 • Výrobník ledu
 • Výborná chuť filtrované vody

Proti

 • Trošku hlučnější

Najít nejnižší cenu

LG GSL360ICEV

LG GSL360ICEVAmerická lednice LG GSL360ICEV patří do energetické třídy A s roční spotřebou 429 kWh. Nízkou spotřebu elektrické energie zajišťuje lineární komresor, na který je zpravidla poskytována 10 ti letá záruka. S funkcí No Frost odpadá neustále odmrazování lednice. Velkým bonusem je dětský zámek zajišťující maximální bezpečí.

Velkou vychytávkou je Smart Diagnosis, který rychle vyřeší závady na lednici. Stačí jen vytočit LG zákaznickou linku a telefon položit na lednici. Poté bude telefon komunikovat s počítačem, který stanoví diagnózu lednice s následným optimálním řešením. Čistý objem této americké lednice je 394 L a čistý objem mrazáku je 197 l.

Pro

 • Výrobník ledu
 • Prostorné poličky ve dveřích
 • Osvětlení lednice

Proti

 • Úchytky zásuvek v lednici jsou na spodní straně, zbytečně nutí člověka se víc ohýbat

Najít nejnižší cenu

LG GSB760PZXZ

LG GSB760PZXZLG GSB760PZXZ je americká lednice patřící do energetické třídy A++ s roční spotřebou 395 kWh energie za rok. Čistý objem lednice je 406 l. Funkce Moist Balance Crisper zajišťuje odpařování přebytečné vlhkosti z potravin. Rovnoměrné proudění vzduchu v lednici, které zajišťuje čerstvost potravin má na starost funkce Multi Air Flow.

Jako u předchozí americké lednice je i tato lednice vybavena lineárním kompresorem s desetiletou zárukou na motor. Přehledný Led displej vás informuje o aktuální teplotě v lednici, nebo na otevřená dvířka.

Pro

 • Velká kapacita lednice i mrazáku
 • Tichá
 • Netvoří se námraza

Proti

 • Velká hmotnost – je potřeba více lidí při instalaci nebo stěhování

Najít nejnižší cenu

Beko GNE 134630 X

Beko GNE 134630 XBeko GNE 134630 X je americká lednice, která se řadí do energetické třídy A++ s roční spotřebou elektrické energie 355 kWh. Čistý objem chladničky je 380 l. Lednice je vybavena technologií No Frost, která odstraňuje led uvnitř spotřebiče. Aktivní modré světlo se stará o pokračování fotosyntézy v zelenině a ovoci. Tím se udrží delší svěžest a čerstvost.

Lednice disponuje také antibakteriálním těsněním, aktivním ionizátorem, signalizací otevřených dveří, multi-zónovým prostorem a řadou dalších funkcí. Hlučnost lednice je 43 dB. Bonusem je výrobník ledu a dávkovač vody.

Pro

 • Velikost a přehledné uspořádání
 • Výrobník ledu a chutná filtrovaná voda
 • 4 dvířka

Proti

 • Hlučnější chod lednice

Najít nejnižší cenu

Bosch KAD 90VI30

Bosch KAD 90VI30Poslední lednice je od značky Bosh. I tato lednice spadá do energetické třídy A++ s hlučností 41 dB. Lednice je doplněna o funkci NO Frost, tudíž už žádné dlouhé odmrazování. Díky digitálnímu displeji na dveřích máte přehled, co se v lednici právě děje. Akustický signál varuje, když jsou dveře lednice nedovřené, či úplně otevřené. Multi Airflow systém – zařídí rovnoměrné proudění chladného vzduchu v lednici a to má za následek delší čerstvost potravin. Hmotnost chladničky je 123 kg, výška 177 cm. Hrubý objem chladničky je 533 l.

Pro

 • Tichá
 • Prostorná
 • Snadné přemístění díky čtyř kolečkům

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že nám náš nákupní radce odpověděl na většinu otázek zaměřených na výběr nejlepší americké lednice pro vaše domácnost.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *