Nejlepší americké lednice 2017

Pokud si potrpíte na luxusu, praktičnosti, a potřebujete uchovávat větší množství potravin a nápojů, jsou pro vás nejlepší americké lednice skvělou volbou. Ačkoliv nejsou dvoukřídlé (nebo také side by side) lednice na našem trhu tak rozšířené jako např. v USA, získávají si oblibu u stále většího počtu domácností. V dnešním článku se detailněji podíváme na to, jak vybrat kvalitní americkou lednici a také si představíme několik velmi dobrých modelů.

Ptáte se, proč byste měli upřednostnit dvoukřídlou lednici oproti klasické kombinované? Americká lednice má několik výhod.

Jednou ze základních výhod je její objem, který často bývá daleko větší než u klasického modelu. S objemem však ruku v ruce přichází vyšší spotřeba elektrické energie. Proto dobře zvažte, že tak velkou lednici opravdu potřebujete.

Pro řadu domácností je výhodou i samotný design lednice, kdy jsou obě křídla menší než u klasického modelu a při otevírání tak není potřeba tolik prostoru.

Nejprodávanější americké lednice roku 2017

V následující tabulce naleznete seznam nejoblíbenějších lednic roku 2017 dle dat z webu Heureka.cz k dubnu 2017.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
LG GSL360ICEV?23 990 KčPřečíst recenze
Samsung HM12 RS7547BHCSP97%22 584 KčPřečíst recenze
Samsung HM12 RS7768FHCBC88%27 999 KčPřečíst recenze
Samsung HM12 RS7778FHCSR88%33 990 KčPřečíst recenze
Beko GNE 134630 X86%29 833 KčPřečíst recenze
Daewoo FRN Q19FAVQI95%24 985 KčPřečíst recenze
Samsung HM12 RS7768FHCSR90%32 870 KčPřečíst recenze
Samsung RS 7577 THCSP90%29 990KčPřečíst recenze
Nordline RQ 70WC100%23 652 KčPřečíst recenze
Siemens KA90DAI30100%39 867 KčPřečíst recenze

Jak vybrat americkou lednici?

Při výběru americké lednice můžete do jisté míry zohlednit stejné faktory jako u klasické lednice. Pojďme se na ně spolu podívat.

Typ – Vybírat lze z volně stojících a vestavěných modelů. U amerických lednic je obvyklejší volně stojící varianta, ale záleží čistě na vaší představě, jak má vaše kuchyň ve výsledku vypadat. Zvolit lze také, zda bude lednice rozdělena do 2 do 4 samostatně otevíratelných sekcí.

Rozměry – Lednice amerického typu jsou obecně daleko větší než klasické modely, proto dobře zvažte, kolik prostoru máte v kuchyni k dispozici a jak velkou lednici potřebujete.

Vnitřní objem – Od velikosti lednice se odvíjí i její vnitřní objem, který je indikátorem toho, kolik potravin a nápojů do lednice naskládáte. Pro průměrnou rodinu se doporučuje objem 50 – 80l na osobu, nicméně údaje se budou lišit podle vašich nákupních zvyklostí. Jestliže jste zvyklí jednou za čas uskutečnit obrovský nákup, budete s největší pravděpodobností potřebovat objem blížící se horní hranici zmíněného rozsahu.

Spotřeba – Kvůli větší velikosti nelze než očekávat vyšší spotřebu elektřiny, než jakou známe u menších lednic. Doporučujeme proto se porozhlédnout po energeticky úsporných modelech, jejichž pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale z dlouhodobého hlediska vás budou stát méně.

Počet kompresorů – Side-by-side lednice mohou být vybaveny jedním nebo dvěma kompresory. V případě dvou kompresorů se jeden stará o chladící okruh a druhý o mrazící. Výhodou je možnost okruhy vypnout nezávisle na sobě. Např. když pojedete na delší dovolenou, vypnete pouze chladící okruh a nemusíte se bát, že by vám rozmrzly potraviny uložené v mrazáku. Nevýhodou je o něco vyšší spotřeba a menší výběr na trhu.

Další funkce – Důležitým faktorem pro řadu lidí mohou být doplňkové funkce, které lednice nabídne. Jistě znáte z amerických filmů vestavěný zásobník na led a chlazenou vodu, kdy nemusíte lednici ani otevírat abyste si do nápoje vhodili pár kostek ledu. Některé modely nabízejí možnost napojení na zdroj vody, kdy pak příprava ledu probíhá zcela automaticky, což oceníte zejména v parných letních měsících.

Běžnou výbavu většinou představuje LCD displej s možností jednoduše regulovat teplotu bez nutnosti otevírat lednici.

Rovněž se můžeme setkat s dávkovačem nápojů nebo vestavěným minibarem, do kterého uložíte např. alkoholické nápoje. Opět tak nemusíte otevírat celou lednici, díky čemuž spoříte energii.

Mezi další funkce můžeme zahrnout i funkci aktivního modrého světla simulujícího fotosyntézu. Díky této funkci zůstává ovoce a zelenina déle čerstvé. Ionizátor se pak dokáže postarat o nepříjemný zápach, v případě že se vám v lednici např. nějaká potravina zkazí.

Cena a výrobce – Jako obvykle cena pro mnoho z nás hraje značnou roli. Připravte se na to, že americké ledničky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí a jejich pořizovací cena je tak vyšší než u klasických lednic. Ne vždy se vyplatí šetřit a jak již bylo zmíněno výše úspornější lednice sice stojí více, ale vložené náklady se po jisté době vrátí. Při výběru bychom rovněž doporučili držet se prověřených výrobců jako jsou např. AEG, LG, Samssung, Liebherr, Whirlpool, Siemens, Bosch nebo Beko.

Zkušenosti – Pro téměř každý model naleznete na internetu popsány zkušenosti samotných uživatelů. Za tímto účelem doporučujeme navštívit web Heureka.cz.

Doporučené americké lednice

Na následujících řádcích naleznete výběr pozitivně hodnocených lednice amerického typu.

Beko GNE 134630 X

Beko GNE 134630 XLednice od Beka GNE 134630 X se pyšní NO FROST technologií, která poskytuje ideální prostředí pro uchovávání potravin. To znamená, teplotu a vlhkost. Oddělený systém chlazení a cirkulace vzduchu nechává potraviny déle čerstvé, jak v lednici, tak v mrazáku. Systém NO FROST eliminuje usazování ledu v lednici a díky němu už nemusíte odmrazovat. Systém také zajišťuje správnou teplotu pro skladování potravin. Proti zápachový filtr snižuje působení bakterií a zápachu v lednici a tím zůstávají potraviny déle čerstvé. Spuštění zvukového signálu Vás varuje, že jste nechali dveře lednice otevřené. Aktivní modré světlo zajistí pokračování fotosyntézy, která je důležitá pro ovoce a zeleninu a tím neztrácí svou svěžest a navíc se zvýší nutriční hodnoty. Objem chladničky je 380 l. Objem mrazničky pak 155 l. Chladnička spadá do energetické třídy A++. Je vybavená například držákem láhví, šuplíky, zásobníkem ledu a mnoha dalším.

Pro

 • Velikost a přehlednost
 • Výrobník ledu
 • Výborná chuť filtrované vody

Proti

 • Trošku hlučnější

Najít nejnižší cenu Koupit

Samsung HM12 RS7768FHCBC

Samsung HM12 RS7768FHCBCTato lednice od Samsungu má v sobě zabudovaný chytrý intuitivní displej, který Vám sdělí informace o teplotě uvnitř lednice, ale také informace o zásobníku ledu. Led žárovky Vám ušetří peníze za energii. Výrobník ledu Clear View zaručí perfektně vychlazený nápoj. Je zabudovaný ve dveřích lednice v průhledné přihrádce, takže máte dostatečný přehled o stavu ledu. Můžete si v něm uskladnit až 2 kila ledu.  Při otevření dveří lednice využijete systém Multi Flow, díky němuž bude zachována rovnoměrná teplota v celé lednici. Lednice spadá do energetické třídy A++. Čistý objem chladničky je 365 l a čistý objem mrazáku pak 184 l.

Pro

 • Tichý chod lednice
 • Výborné uspořádání prostoru a poliček
 • Nízká spotřeba

Proti

 • Málo prostoru při vysunutí šuplíku z lednice

Najít nejnižší cenu Koupit

Hotpoint E4DG AAA X O3

Hotpoint E4DG AAA X O3Lednice od Hotpointu se řadí do energetické třídy A++. Musíme vyzdvihnout funkci AntiBacteria. Je to přirozená a bezpečná ochrana před bakteriemi, která zaručuje vysokou hygienickou úroveň uvnitř lednice. To znamená, že na stěnách a dveřích chladničky je látka, kterou tvoří stříbro a to zabraňuje trvalému proniknutí bakteriím do lednice. Dalším bonusem je odolnost lednice po výpadku proudu. Potraviny se zachovají v mraženém stavu i několik hodin. Objem chlazení je 291 l. Objem mrazničky je 110 l. Hlučnost této lednice je 40 dB. Na dveřích lednice najdete přehledný digitální displej, který Vás informuje o stavu lednice.

Pro

 • Na zadní straně lednice jsou kolečka pro lehčí přemístění lednice
 • Možnost samostatné regulace vlhkosti pro obě zásuvky na zeleninu i ovoce
 • Přehledné rozdělení polic a zásuvek

Proti

 • Hlučnost

Najít nejnižší cenu Koupit

Beko GNE 114613 X

Beko GNE 114613 XI tato lednice spadá do energetické třídy A++. Lednice je vybavena proti zápachovým filtrem, který čistí cirkulující vzduch uvnitř lednice a tím ji zbavuje zápachu a bakterií. Potraviny pak zůstanou déle čerstvé. Akustický signál Vás včas upozorní na otevřené dveře lednice a mrazáku. Aktivní modré světlo zajištuje proces fotosyntézy, která je důležitá k uchování svěžesti zeleniny a ovoce. Hmotnost lednice je 120 kg, výška 182 cm. Objem chladničky 385 l. Objem mrazničky 155 l. Lednici koupíte v barvě nerez.

Pro

 • Velký úložný prostor
 • Modré světlo, které zanechává zeleninu dlouhodobě čerstvou
 • Pěkný design

Proti

 • Váha lednice – je poněkud težší

Najít nejnižší cenu Koupit

Bosch KAD 90VI30

Bosch KAD 90VI30Poslední lednice je od značky Bosh. I tato lednice spadá do energetické třídy A++ s hlučností 41 dB. Lednice je doplněna o funkci NO Frost, tudíž už žádné dlouhé odmrazování. Díky digitálnímu displeji na dveřích máte přehled, co se v lednici právě děje. Akustický signál varuje, když jsou dveře lednice nedovřené, či úplně otevřené. Multi Airflow systém – zařídí rovnoměrné proudění chladného vzduchu v lednici a to má za následek delší čerstvost potravin. Hmotnost chladničky je 123 kg, výška 177 cm. Hrubý objem chladničky je 533 l.

Pro

 • Tichá
 • Prostorná
 • Snadné přemístění díky čtyř kolečkům

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu Koupit

Závěr

Doufáme, že nám náš nákupní radce odpověděl na většinu otázek zaměřených na výběr nejlepší americké lednice pro vaše domácnost. Pokud ne, neváhejte nás kontaktovat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *