Domů » Malé spotřebiče » Vybíráme nejlepší ruční vysavač pro rok 2024

Vybíráme nejlepší ruční vysavač pro rok 2024

Nejlepším důvodem k pořízení ručního vysavače je dobrá dostupnost do míst, která jsou špatně přístupná klasickému většímu vysavači. Nejčastějšími místy, kde se používá ruční vysavač je například interiér automobilu, spižírna, pracovní desky a police. Ruční vysavače jsou také vhodné pro rychlé vysátí drobků v domě. Kvůli rozsypané kávě nebo mouce nemusíte složitě vytahovat velký vysavač ze skříně, či komory a rozmotávat kabel. S ručním vysavačem, který je hned připravený k práci je vše uklizeno za pár minut. Co se týče hloubkového, důkladného vysávání, tak ruční vysavače nikdy plně nenahradí klasický velký vysavač, ale je vhodný na rychlé vysátí největšího nepořádku.

Dnešní, nejnovější bez-šňůrové modely mají výkonnější baterie, které sbírají více nečistot, než modely z minulých let. Mezi další novinky patří pohodlnější úchopy, snadnější vyprázdnění/vysypání nádob na prach, omyvatelné filtry, více rychlostí a jiné aspekty. Některé modely jsou určeny k odstraňování vylité vody a skvrn, jiné disponují kartáči a ty jsou vhodné k odstranění prachu ze závěsů, okenních parapetů, matrací a dalších míst, kde se velký vysavač těžko dostane.

Nejprodávanější ruční vysavače 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější ruční vysavače dle pořadí na Heureka.cz k lednu 2024.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Silvercrest SAS 7.4 Li B392599 KčRecenze
Silvercrest SAST 18 A1961 499 KčRecenze
Sencor SVC 19076370 – 1 027 KčRecenze
Parkside PHSSA 20-Li C1 2 Ah941 399 KčRecenze
Concept VP 4353981 514 – 2 226 KčRecenze
Bosch GAS 18V-1 Professional 0.601.9C6.200941 276 – 5 990 KčRecenze
ETA Rotary 2425 90000872 290 – 3 299 KčRecenze
TESLA LifeStar UV550982 189 – 3 329 KčRecenze
Concept VP 4370921 051 – 1 949 KčRecenze
ETA Verto 1442 9000088749 – 1 199 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší ruční vysavač?

V dalších odstavcích vám popíšeme, podle čeho vybrat nejlepší ruční vysavač a na jaké detaily se před samotnou koupí zaměřit.

Hmotnost

Jelikož tento druh vysavače se nazývá ruční, to znamená, že jej budete držet po celou dobu vysávání v ruce. Tím pádem by hlavní priorita ručního vysavače měla být nízká váha. Některé modely váží sotva pár gramů, jiné modely s různými nástavci mohou vážit s přehledem i 4 kg. Ruční vysavač by zkrátka měl být lehký, aby se s ním dalo jednoduše manipulovat, a přitom by měl být dostatečně robustní.

Doba nabíjení

Ne všechny ruční vysavače disponují stejnou dobou nabíjení. Některé se nabíjí déle, zatímco jiné jsou nabité do pár hodin. Doporučujeme si vybrat ruční vysavač, který se plně dobije do 3 až 4 hodin. Většina akumulátorových modelů je vybavena lithium – iontovými bateriemi a vyznačuje se touto dobou nabíjení.

Mokré a suché vysávání

Některé vysavače disponují jen suchým vysáváním, nebo kombinací suchého a mokrého. Mokré vysávání je nezbytné v případě, pokud máte doma děti, které často rozlévají tekutiny. Také u domácích zvířat se často může stát, že vám převrátí misku s jídlem, či s vodou, tak je dobré mít vysavač na mokré vysávání při ruce. Ruční vysavače na suché i mokré vysávání obvykle disponují vysokým výkonem, aby vytvořily požadovanou sací sílu. Tyhle typy ručních vysavačů jsou obvykle robustnější a jsou často vybaveny popruhem pro snadné přenášení.

Indikátor stavu baterie

Pro některé kupující může být tato funkce nepodstatná, ale my doporučujeme se na ni zaměřit. Ušetří Vám to zbytečné starosti z toho, kdy dojde k neočekávánému vybití baterie a vy budete muset uprostřed vysávání dobít ruční vysavač. Indikátor stavu baterie vám umožní naplánovat si vysávání tak, abyste práci dokončili bez přerušení. Dozvíte se také, kdy je čas na dobití baterie, popřípadě odhadnete, jak dlouho vám baterie vydrží.

Kapacita nádoby na prach

Bezdrátové, akumulátorové ruční vysavače jsou snadno přenositelné, kompaktní a vyznačují se jednoduchou obsluhou. Výhodou je, že ruční vysavače jsou bez-sáčkové, tudíž odpadá jakákoliv starost o výměnu či nákup sáčku. Jedinou starostí je vyprázdnění nádoby na prach, kde zpravidla stačí otočit nádobou a vysypat prach. Kapacita prachové nádoby se pohybuje v rozmezí 0,4 – 1 litr a je plně dostačující.

Příslušenství

Díky speciálnímu příslušenství ručních vysavačů si můžete velmi zjednodušit váš úklid. Doporučujeme si vybírat ruční vysavač nejen dle parametru, ale také na základě příslušenství. Správný ruční vysavač by měl disponovat:

 • Nabíjecí stanicí
 • Štěrbinovou trubicí
 • Turbo-kartáčem
 • Stěrkovým nástavcem, který je vhodný na mokré vysávání

5 nejlepších ručních vysavačů za rozumnou cenu

Concept VP 4370

Concept VP 4370Jako první zástupce ručních vysavačů jsme vybrali Concept VP 4370, který je vhodný jak na suché, tak mokré vysávání. Jedná se o bezsáčkový, akumulátorový vysavač, jehož příkon je 90 W. Vysavač je vybavený 3 led diodami pro přehledné vysávání a je ideální pro majitele domácích mazlíčků, jelikož disponuje PET turbo-kartáčem, který si hravě poradí se zvířecími chlupy. Protože se jedná o bezsáčkový vysavač, tak samozřejmostí vysavače je sběrná nádoba na prach s objemem 0,45 l. Velkou výhodou je HEPA filtr. Doba provozu je 40 minut a doba nabíjení 4 hodiny.

Pro

 • Vysoký sací výkon
 • Výdrž akumulátoru
 • Led diody

Proti

 • Nabíjecí stojánek by zasloužil lepší materiál, vysavač se špatně umísťuje do stojanu – příliš měkký plast

Najít nejnižší cenu

Electrolux ZB 6106 WDT

Electrolux ZB 6106 WDTElectrolux ZB 6106 WDT je ruční vysavač jak na mokré, tak i suché vysávání. Velkou výhodu vidíme v přidaných kolečkách Soft Steer, která usnadňují práci, ale zároveň ochraňují citlivé povrchy před poškrábáním. Samozřejmostí vysavače je jeho bezdrátová úprava. Velkou výhodu vidíme v praktickém stojánku, který lze přimontovat na stěnu, tudíž vám nezabírá místo. Doba nabíjení se pohybuje kolem 4 hodin a doba provozu je 14 minut. Vysavač se prodává v krásné šedé barvě.

Pro

 • Kolečka bránící poškrábání povrchu
 • Velký sací výkon
 • Mokro-suchý provoz

Najít nejnižší cenu

ETA Carsha 1424

ETA Carsha 1424Jako další v pořadí jsme vybrali českou značku Eta. Jedná se o bezsáčkový, akumulátorový ruční vysavač na suché vysávání. Největší vychytávkou tohoto modelu je měkčená, ergonomická rukojeť pro pohodlnou manipulaci. Součástí vysavače je kvalitní, omyvatelný HEPA filtr. Oceňujeme také nástěnný držák, který je určený pro pohodlné nabíjení a který vám zároveň ušetří prostor. Vysavač je také vhodný pro alergiky. Doba nabíjení se pohybuje okolo 12 hodin a doba provozu je 20 min. Součástí balení je štěrbinová trubice, kartáček s jemnými štětinkami, nástěnný držák a síťový adaptér. Vysavač se také pyšní tichým chodem, což je 78 dB.

Pro

 • Dobrá výdrž baterie
 • Snadno se čistí
 • Vhodný na různé povrchy – dlažba, parkety, koberec

Proti

 • Vyšší váha

Najít nejnižší cenu

ETA 3423 90000

ETA 3423 90000Dále nás zaujal ruční bezsáčkový vysavač rovněž značky ETA s HEPA filtrem, který určený na suché vysávání. Vysavač disponuje světelnou signalizací o stavu nabíjení i provozu. Doba nabíjení je 5 hodin a doba provozu 20 min. Vysavač je vybavený baterii Li-Ion a prachovou nádobou o objemu 400 ml. Jako příslušenství k němu výrobci přidali štěrbinovou hubici, která se hodí k vysávání úzkých prostorů, kartáček s jemnými štětinami a nástěnnou dobíjecí základnu s adaptérem. Tento model se prodává v šedé barvě. Líbí se nám také ergonomicky tvarovaná rukojeť pro pohodlnou práci.

Pro

 • Dlouhá výdrž baterie
 • Dobrý výkon
 • HEPA filtr

Proti

 • Absence kartáče na čalounění

Najít nejnižší cenu

Bosch GAS 12V

BOSCH GAS 12 V-LI ProfessionalJako poslední v řadě jsme si nechali bezsáčkový ruční vysavač Bosch GAS 12V, který je vhodný jak na suché, tak mokré vysávání a ocení jej zejména kutilové. Zaujalo nás jeho ergonomické provedení a nízká hmotnost, což je pouhých 0,87 kg včetně akumulátoru. Objem nádržky na prach je 0,35 l. Vysavač disponuje také praktickým indikátorem stavu nabití. Použít jej můžete na všechny nečistoty. Hravě si poradí i s dřevěnými, plastovými či kovovými pilinami. Prodává se v modré barvě.

Pro

 • Snadno se vyprazdňuje
 • Kompatibilní baterie s dalšími produkty Bosch
 • Hmotnostně vyvážený

Proti

 • Nabíječka a akumulátory nejsou součástí balení

Najít nejnižší cenu

Závěr

Věříme, že nyní máte aspoň trošku jasno v tom, co od ručního vysavače očekáváte. Samozřejmě definitivní volba výběru už záleží jen na vás. Ruční vysavač patří mezi nejvšestrannější úklidové pomocníky, jaké můžete mít doma. Díky němu si můžete udržet každé místo v domě bez nečistot.