Domů » Malé spotřebiče » Vybíráme nejlepší kontaktní gril roku 2024

Vybíráme nejlepší kontaktní gril roku 2024

Máte rádi grilování? Máte chuť na čerstvě ogrilovaný steak, sýr, hamburger, rybu, klobásu nebo zeleninu a nechce se vám čekat na léto? Nesmutněte, přicházíme s alternativou na zimní grilování – s domácími kontaktními grily.

Tyto grily nejsou samozřejmě určeny výhradně jen na zimu, jsou pro každou příležitost, kdy je budete potřebovat. Kontaktní grily jsou elektrické, tak je můžete používat v klidu jak uvnitř, tak venku. Velmi rychle se nahřejí a jsou zaklapovací, takže žádné zdržování s obrácením a čekáním. Ideální také jako rychlé řešení oběda nebo večeře.

Domácí kontaktní grily neprodukují kouř a jsou tedy ideálním řešením také do bytu a pro ty, kteří nemají zahrady nebo terasy a balkóny, kde by mohli grilovat. Někdo může namítat, že uhlí je uhlí, ale v tomto případě se jedná o grilování, které je zároveň zdravé. A to je v dnešní době, také velkým plus.

Pojďme se tedy blíže podívat, jaké by měl takový gril splňovat podmínky při výběru a jaké nejlepší kontaktní grily na trhu máme. Řídíme se samozřejmě recenzemi uživatelů.

Nejprodávanější kontaktní grily 2024

V tabulce naleznete 10 nejpopulárnějších kontaktních grilů dle Heureka.cz pro rok 2024.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Tefal Optigrill+ XL GC722D34973 850 – 5 199 KčRecenze
Tefal Optigrill+ GC712D34973 009 – 4 699 KčRecenze
DeLonghi CGH 1012D953 628 – 4 590 KčRecenze
Tefal Optigrill Elite GC760D30985 715 – 8 469 KčRecenze
Tefal GC305012931 790 – 2 799 KčRecenze
DeLonghi SW12AC.S1001 179 – 1 830 KčRecenze
Tefal Optigrill Elite GC750D30964 290 – 8 499 KčRecenze
Lauben Contact Grill Deluxe 2000ST1003 050 – 5 444 KčRecenze
Sage BGR840BSS938 195 – 10 990 KčRecenze
Tefal Optigrill+ XL GC722834963 999 – 8 999 KčRecenze

Jak vybrat ten nejlepší kontaktní gril?

Příkon / Výkon – A jako vždy u téměř všech výrobků, záleží také na příkonu a tím i výkonu. Čím větší příkon a výkon, tím dříve se gril rozpálí, nicméně tím více i spotřebuje energie. Kontaktní grily mívají v průměru příkon okolo 2000 W a výkon okolo 2 kW. Samy o sobě nejsou určeny k pořádání hostin a velkých zahradních slavností, na to si budete muset pořídit gril velký nejlépe zahradní.

Typ grilu – Kontaktní grily mohou mít více podob. Můžete si koupit úplně jednoduchý nejlevnější typ, kde je jediná možnost, jak grilovat, a to vložit jídlo dovnitř, zaklapnout a čekat. Ale můžete si koupit i takový, kde je možné vrchní část úplně překlopit a tudíž získat dvě rovné grilovací plochy. Dále jsou grily, které jsou kombinované, to znamená, že půlka je obyčejný kontaktní (zaklapovací) gril a druhá půlka je rovný grilovací kámen.

Grilovací desky – Grilovací desky jsou nejdůležitějším prvkem při výběru kontaktního grilu. Zaměřte se zejména na materiál, z něhož jsou desky vyrobeny. Určitě by měl být nepřilnavý. Nejčastěji se setkáte s litinovými, teflonovými anebo keramickými grilovacími plochami. Určitě si ověřte, zda jsou desky vyjímatelné. Pokud ne, tak opět – čištění grilu bude velmi náročné a nepříjemné. Některé kontaktní grily mají dokonce jako příslušenství žebrované desky. Buďto jako druhou stranu plochých desek anebo jsou součástí balení. Tyto žebrované desky jsou velkým plus, jsou skvělé například na výrobu dnes velmi populárních „panini“.

Regulace teploty – Plusem při výběru kontaktního grilu vidíme i termostat na regulaci teploty. Některé pokrmy by se měly totiž připravovat při nižší teplotě, jiné při vyšší, proto je důležitá možnost regulace.

Příslušenství – Jako základní příslušenství se jeví nádoba na odkapávání přebytečného oleje, aby se maso neškvařilo na přemíře tuku. Toto si určitě zkontrolujte, protože to je základ. Pokud odkapávací nádoba není vestavěná, pak kromě grilování na přebytečném tuku budete muset vydat i více energie při čištění grilu a okolí.

Velikost a hmotnost – Velikost a hmotnost grilu je jako obvykle důležitá zejména proto, že když si pořídíte malý gril pro více lidí, strávíte za ním věčnost, než všichni dostanou najíst. Dále pak je zde taky otázka skladování. Zejména v bytě máte velmi omezený prostor, tak doporučujeme velikost dobře zvážit předem. Velikost kontaktních grilů začíná na 500 cm2 a může se dostávat až na 1600 cm2, což už jsou ovšem grily obrovské a jejich cena se pohybuje okolo 4000 korun. Hmotnost je také důležitá, protože pravděpodobně bude gril vytahovat, schovávat a přenášet, tak ať se vám nepronese. U malých grilů začíná váha na nějakých 2,5 kg a postupně s velikostí se může vyšplhat až k 10 kilogramům. Střed a průměr je ovšem 5-6 kg.

Nejlepších 5 kontaktních grilů za rozumnou cenu

Tefal Optigrill+ GC712D34

Tefal Optigrill+ GC712D34Tefal Optigrill+ GC712D34 je moderní, kontaktní gril s grilovací plochou velkou 600 cm2. Na tak velké ploše hravě ugrilujete 2 až 4 porce najednou. Gril je vybaven speciálním senzorem, který na základě tloušťky masa sám nastaví teplotu a čas grilování. Zvukový signál a barva na displeji vás upozorní na průběh pečení, proto si sami hravě připravíte vaše oblíbené jídlo.

Gril je vybaven 6 různými programy na grilování. V případě, že si nevyberete z žádného nastaveného programu, je v záloze manuální mód se čtyřmi teplotami. Grilovací pláty jsou nakloněny tak, aby po nich mohla odkapávat šťáva i tuk do vyjímatelné odkapávací misky. Odnímatelné grilovací desky a odkapávací misku lze umýt v myčce nádobí.

Pro

 • Přehledné sledování teploty
 • Snadné čištění
 • Jednoduchá obsluha

Proti

 • Krátká přívodní šňůra

Najít nejnižší cenu

Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Tefal OPTIGRILL+ XL GC722D34 - test kontaktních grilůDruhý gril jsme vybrali zase od značky Tefal, tentokrát s grilovací plochou 800 cm2. I tento gril je vybaven senzorem, který podle tloušťky masa sám nastaví teplotu i čas grilovaní. Gril je vybaven 9 grilovacími programy. Můžete na něm grilovat maso, zeleninu, ryby nebo sendviče. Poradí si také s grilováním mražených surovin. Bez obav na něm ugrilujete až 8 porcí.

Příkon tohoto grilu je 2000 W. Materiál roštu je vyroben z hliníku. Všechny odnímatelné díly lze mýt v myčce nádobí. I tady je praktická miska na stékající šťávu a tuk.

Pro

 • Velká grilovací plocha
 • Spousta možností použití
 • Cena/Výkon

Proti

 • Krátká přívodní šňůra

Najít nejnižší cenu

Sage BGR 840

Sage BGR 840Sage BGR 840 je elektrický gril s příkonem 2400 W. Gril disponuje integrovanou teplotní sondou, která je největší chloubou tohoto grilu. S takovou sondou si vždycky připravíte steak podle vaší libosti. Sonda má 5 možností nastavení dle druhu masa. Pro lepší přehlednost je gril vybavený LCD displejem, na kterém můžete sledovat průběh přípravy a teplotu.

Grilovací desky jsou potaženy nepřilnavým povrchem Quantanium PFOA free, který zaručuje grilovaní bez většího množství oleje. Bonusem grilu je nastavení sklonu spodní grilovací desky. Velikost celé grilovací plochy je 884 cm2.

Pro

 • Kvalitní zpracování
 • Teplotní sonda
 • Velká grilovací plocha

Proti

 • Kratší napájecí kabel

Najít nejnižší cenu

ECG KG 300 Deluxe

ECG KG 300 deluxeJestliže hledáte kvalitní kontaktní gril s nižší cenou než třeba u konkurenčního Tefal Optigrillu, může být gril ECG KG 300 Deluxe to správnou volbou.

ECG KG 300 je stolní kontaktní gril s grilovací plochou 660 cm2 a příkonem 2000 W. Tělo grilu je vyrobeno z nerezové oceli. Gril můžete používat ve 3 režimech:

 • BBQ – gril je rozložen do plochy jako klasický elektrický gril
 • Kontaktní grilování
 • Zapékání (panini) – vrchní grilovací plocha není s grilovaným produktem v přímém kontaktu

Teplotu grilovacích ploch lze regulovat v rozsahu 160 – 220 °C, nicméně na grilu naleznete jen stupnici Min – Max, přesné stupně nastavit nelze. Grilovací plochy jsou opatřeny nepřilnavým povrchem. Při grilování masa stéká vypečený tuk z grilovacích ploch do vyjímatelné nádoby.

Pro

 • Dobrý poměr cena/výkon
 • Rychlé nahřátí
 • Snadná obsluha

Proti

 • Napájecí šňůra by mohla být delší
 • Nelze regulovat teplotu pro každou desku zvlášť

Najít nejnižší cenu

DeLonghi CGH 1020 D

DeLonghi CGH 1020 DPoslední gril jsme vybrali DeLonghi CGH 1020 D s příkonem 2000 W a hmotností 6,5 kg. Je to kontaktní multigril 3 v 1, který využijete jako celoroční kontaktní gril, barbecue, nebo výkonnou troubu. Gril je vybaven dvěma destičkami s nepřilnavým povrchem. Jedna destička je s žebrovanou úpravou, druhá je hladká pro přípravu palačinek nebo vajíček. Bonusem tohoto grilu je, že se dá úplně rozevřít, tudíž máte větší grilovací plochu.

Přehledný LCD displej vás informuje o nastavené teplotě. Výbornou věcí je regulace výkonu každé destičky. V každé destičce je totiž integrované topné těleso, tudíž každou destičku ovládáte a regulujete si teplotu zvlášť. Časovač je třešnička na dortu. Po uplynutí nastavené doby se gril sám vypne. Grilovací desky lze mýt v myčce nádobí.

Pro

 • Snadná údržba
 • Variabilita – kontaktní, BBQ, „skorotrouba“
 • Časovač

Proti

 • Kratší připojovací kabel

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test kontaktních grilů je u konce, a pokud máte nějaké otázky, neváhejte nás kontaktovat.