Domů » Dům a zahrada » Vybíráme nejlepší vysokotlaký čistič pro rok 2024

Vybíráme nejlepší vysokotlaký čistič pro rok 2024

Ti z nás, kteří vlastní jakoukoliv nemovitost a zahradu vědí, že jejich vlastnictví je sice krásné, ale údržba nemusí být vždy jednoduchá a už vůbec ne příjemná. Starat se o dům a pozemek je naopak dosti náročné.

Proto bychom vám rádi představili pomocníka, který vám může značně ulehčit práci okolo domu a zahrady, a nejen tam. Tím pomocníkem je vysokotlaký čistič. Vysokotlaké čističe byly dříve využívány hlavně v průmyslovém odvětví, ale za poslední dobu se spektrum jejich využití rozšířilo i do domácností a ke komerčním účelům.

V dnešním článku se tedy podíváme na to, co to vysokotlaký čistič je, k čemu jej lze využít, jak si vybrat ten nejlepší vysokotlaký čistič a na závěr si představíme 5 nejlepších vysokotlakých čističů dle recenzí uživatelů.

Nejprodávanější vysokotlaké čističe za rok 2024

V tabulce naleznete přehled nejoblíbenějších čističů dle Heureka.cz k pro rok 2024.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Parkside PHD 170 B2893 299 KčRecenze
Parkside PHD 110 E1881 399 KčRecenze
Scheppach HCE 2400943 540 – 5 058 KčRecenze
Kärcher K 5 Compact 1.630-750.0985 927 – 8 063 KčRecenze
Kärcher K 5 Power Control 1.324-550.0966 745 – 10 390 KčRecenze
Parkside PHD 135 D5892 350 – 2 399 KčRecenze
Riwall PRO REPW 120 SET901 860 – 2 742 KčRecenze
Parkside PHD 170 C2783 299 – 6 399 KčRecenze
PROTECO 51.06-MV-2200-S832 999 – 5 069 KčRecenze
Kärcher K 3 Power Control Car 1.676-104.0983 529 – 5 792 KčRecenze

 Co je to vysokotlaký čistič a k čemu se používá?

Vysokotlaký čistič je též znám pod názvem – tlaková myčka či „wapka“. Je to přístroj, který se používá k rychlému a účinnému čištění nejrůznějších věcí či povrchů. Podle názvu můžeme odvodit, že tyto čističe fungují na základě tlaku. Jedná se tedy o stroje, které čistí proudem vody. Voda je z trysky vystřikována pod velmi vysokým tlakem, tudíž je čistění efektivnější, rychlejší a úspornější než čištění obyčejnou hadicí. Úspornější především z hlediska času, vody, financí a vynaložené energie.

V domácnosti se tyto čističe využívají především k čištění okapů, bazénů, fasád, střešních krytin, zahradního nábytku a nástrojů, dlažeb, nářadí, aut, motocyklů a bicyklů, schodišť, zídek a plotů, teras, nebo dokonce i venkovních žaluzií, apod.

Stejné uplatnění pak můžete využít i v komerční oblasti. Obzvláště oceníte výkon vysokotlakého čističe, máte-li například stavební či zahradnickou firmu.

Jak vybrat nejlepší vysokotlaký čistič pro vás?

Každý z nás bude mít na tento čistič trochu jiné nároky a to hlavně podle oblasti využití. Komerční využití bude vyžadovat větší investici, protože bude třeba vysoký výkon a širší spektrum vlastností, kdežto doma si pravděpodobně vystačíte s nějakým obyčejnějším. Nicméně, ať už čistič kupujete za jakýmkoliv účelem, zaměřujte se při výběru na následující:

Průtok – Logicky zde odvodíme, že čím větší průtok, tím efektivnější čištění. Stroje s vyšším průtokem jsou také vhodnější na čištění větších ploch. Průtok se udává v litrech za hodinu. Menší stroje vhodné zejména pro domácí použití okolo domu a zahrady mají průtok okolo 300 maximálně však 450 litrů za hodinu. Vyšší průtok je pak vhodný spíše na komerční a průmyslové vyžití v dílnách, ve stavebnictví či strojírenství apod.

Pohon – Výběr pohonu záleží čistě na vás a prostředí, kde čistič budete používat. Máme čističe benzínové, naftové nebo elektrické. Je na vašem uvážení, zda vám nevadí být „uvázaní“ na elektrické šňůře nebo se smířit s ježděním pro naftu nebo benzín. Naprostá většina zákazníků volí pro domácí použití elektrické wapky.

Příkon – V případě, že si vyberete čistič s elektromotorem, bude vás zajímat i příkon. Pro běžné používání postačí příkon 1300 až 1500W. Vyšší příkon je pak vhodný pokud čistič pořizujete pro profesionální použití a na čištění velkých ploch.

Tlak – Pracovní tlak je u většiny čističů uváděn v jednotkách „bar“. Většina vysokotlakých čističů se pohybuje mezi 100-160 bary. Přístroje s tlakem od 150 barů jsou přístroje profesionální, určené náročným uživatelům, pro průmysl nebo velké plochy. Pokud s vaším čističem nehodláte čistit lodě nebo plochy o rozměru 1000 metrů čtverečních, tak vám na domácí používání postačí přístroj s tlakem do 130 barů.

Příslušenství – Doporučujeme vybrat si přístroj, který má součástí balení nějaké to příslušenství nebo takový, ke kterému se příslušenství dá přikoupit. Příslušenství může být velmi užitečné a může vám značně ulehčit práci. Většinou se jedná o různé nástavce třeba na čištění okapů a parapetů, rotační a napěňovací trysky, kartáče na auta, bazény, na terasy, dále pak různá madla a podobně.

Regulace ohřevu voda – Existují čističe, které k čištění používají pouze studenou vodu, ale jsou i takové, které používají vodu teplou a jsou tedy s ohřevem vody. Ohřev vody může být elektrický anebo naftový. Když se sníží tlak, může teplota vody dosáhnout až 170 stupňů. S teplou vodou je čištění také efektivnější.

Dávkování saponátu – Některé čističe mají přídavnou nebo dokonce i vestavěnou nádobu na saponáty, což je velmi užitečné pro mytí aut, bicyklů nebo mastného nářadí.

Hmotnost – Dále doporučujeme se také podívat na hmotnost, váha začíná někde okolo 15kg a může dosahovat až 120kg a více.

Kombinace průtoku a tlaku (popř. i příkonu) udává efektivitu čištění. Při výběru čističe mějte na paměti, k jakému účelu ho pořizujete. Budete-li čistit auto přístrojem s velmi vysokým tlakem a průtokem, může se stát, že přijdete o lak.

Nejlepších 5 vysokotlakých čističů za rozumnou cenu

KÄRCHER K 3

KÄRCHER K 3První vysokotlaký čistič jsme vybrali od německé společnosti KÄRCHER, která je zárukou kvality a světovou jedničkou na trhu v oblasti čistící techniky. Čistič je vybaven vysokotlakou pistolí Quick Connect a 6 metrovou dlouhou hadicí, která se dá přicvaknout a odcvaknout od přístroje a pistole. Pro dlouhou životnost čističe je tento přístroj vybaven a chráněn vodním filtrem. Díky nástavci Vario Power můžete tlak vody regulovat pouhým otočením. Rotační tryska odstraňuje všechny nečistoty. Oceníte i nádrž na čisticí prostředky a velký hák slouží k odložení kabelu na přístroji. Příkon čističe je 1,6 kW a hmotnost bez příslušenství je 5,8 kg. Maximální teplota přívodní vody může být až do 40 stupňů.

Pro

 • Vertikální design
 • Ověřená kvalita
 • Lehko přenosný

Proti

 • Pro někoho může byt krátká tlaková hadice

Najít nejnižší cenu

Bosch Universal Aquatak 135 0.600.8A7.C00

Bosch Universal Aquatak 135Bosch Universal Aquatak je vysokotlaký čistič s výkonem 1900 W. Výkonné 135 barové čerpadlo garantuje účinnou čistící sílu. Čistič je vybavený tryskou 3v1 s bodovým paprskem, která zaručuje 10% zvýšení čistícího výkonu. Délka přívodního kabelu je 5 metrů a délka tlakové hadice je 7 metrů.

Samozřejmostí jsou pojízdné kolečka čističe. Maximální průtok vody je 410 litrů za hodinu. Výhodou je sklopná rukojeť s výškou 0,87 m.

Pro

 • Chytře vymyšlené trysky
 • Skladnost

Proti

 • Absence navijáku na hadici

Najít nejnižší cenu

Scheppach HCE 2400

Scheppach HCE 2400Scheppach HCE 2400 je výkonný vysokotlaký čistič vhodný i pro náročnější práci. Disponuje maximálním průtokem 450 litrů za hodinu a tlakem až 180 barů. Myčka je vybavena integrovaným aluminiovým čerpadlem, takže dokáže fungovat jak s klasickým tlakovým vodovodním kohoutkem, tak i s nasáváním vody z nádrže. Díky Auto Stop systému dojde k vypnutí motoru po uvolnění spínače na tlakové pistoli.

Přístroj je dodáván s osmidílným příslušenstvím, jako je například rotační kartáč, nádrž na saponát o objemu 0,56 litrů nebo čistič ploch. Kdyby vám dodávané příslušenství nestačilo, v balení naleznete také adaptér na příslušenství jiných značek.

Díky integrovaným kolečkům a nízké hmotnosti celé sestavy se s přístrojem snadno manipuluje.

Pro

 • Dobrý poměr cena/výkon
 • Bohaté příslušenství
 • Nízká hmotnost umožňující snadnou manipulaci

Proti

 • Nemá buben na navinutí hadice

Najít nejnižší cenu

Riwall PRO REPW 120 SET

Riwall PRO REPW 120 SETPředposlední vysokotlaký čistič jsme vybrali v nižší cenové kategorii a to konkrétně Riwall PRO REPW 120 SET. Jeho příkon je 1500 W. Čistič je vybaven tlakovou pistolí s rychlospojkou, nástavcem s otočnou nastavitelnou tryskou, která vytváří plochý paprsek nebo nástavcem s rotační turbo tryskou, která zase vytváří rotující paprsek vody. Bonus je kovové čerpadlo s funkcí samonasávání. To znamená, že vodu odebíráte jak z vodovodní sítě – kohoutkem, tak lze vodu nasávat ze sudu a jiných externích zdrojů. Hmotnost přístroje je 6,3 kg. Maximální průtok 432 litrů za hodinu a maximální tlak 120 bar.

Pro

 • Nízká cena
 • Spousta funkcí
 • Nasávání vody z nádoby

Proti

 • Vyšší hlučnost

Najít nejnižší cenu

KÄRCHER K 5 Full Control

KÄRCHER K 5 Full ControlKärcherem jsme začali a Kärcherem končíme. Tento přístroj je určený k čištění středně silných nečistot o celkové ploše 40 metrů čtverečních za hodinu. Výhodou je ukazatel tlaku s LED kontrolkou na pistoli nebo teleskopické držadlo. Systém Plug’n’Clean zaručuje snadnou výměnu čistícího prostředku. Pomocí nástavce Vario Power regulujete tlak pouhým otočením. Hmotnost čističe je 15,8

Pro

 • Lehký a výkonnýe
 • LCD

Proti

 • Absence navijáku

Najít nejnižší cenu