Domů » Malé spotřebiče » Vybíráme nejlepší parní hrnec pro rok 2024

Vybíráme nejlepší parní hrnec pro rok 2024

Parní hrnec, slyšeli jste o něm? Parní hrnce se objevují na trhu už nějakou řadu let, svůj velký boom ale zažily až docela nedávno a to s trendem zdravého životního stylu. Čím více se stává zdravá strava moderní, tím více stoupají parní hrnce na oblibě. Tento typ hrnce určitě nepatří mezi domácí spotřebiče, které by neměly v žádné domácnosti chybět, může se ale stát užitečným a velmi oblíbeným pomocníkem.

Jak nám napovídá samotný název, jedná se o vaření v páře, a tedy o nejzdravější styl vaření vůbec. Potraviny připravované v páře si totiž zachovávají své nutriční hodnoty a s nimi i většinu vitamínů. Tento typ hrnce osloví tedy především ty, co chtějí žít zdravě anebo ty, kteří touží po úbytku na váze.

V parním hrnci si můžeme připravit daleko více, než jen zeleninu, jak se většina lidí domnívá. Můžeme v něm připravovat i všechny druhy masa, ryby, brambory, rýži, knedlíky nebo vejce a dokonce i vynikající dezerty.

Nejprodávanější parní hrnce 2024

V tabulce naleznete nejpopulárnější parní hrnce dle Heureka.cz pro rok 2024.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Silvercrest SDG 950 C396699 KčRecenze
Tefal VC 502 D 10?3 107 – 3 889 KčRecenze
Tefal Convenient plastic VC140131911 290 – 1 899 KčRecenze
Russell Hobbs 1927093864 – 1 519 KčRecenze
ETA Steampot 0134811 320 – 2 130 KčRecenze
Esperanza EKG 00980403 – 780 KčRecenze
Tefal VC 204810971 119 – 1 299 KčRecenze
Tefal VC 139810?799 – 1 213 KčRecenze
Tefal VC 145130911 639 – 2 264 KčRecenze
WMF KITCHENminis?2 399 – 5 516 KčRecenze

Parní hrnec ano nebo ne?

Před samotnou koupí je třeba se zamyslet, zda budeme mít pro tento hrnec využití. Jídlo z něj totiž nechutná úplně jako takové, na jaké jsme zvyklí. Vše se dochucuje až na závěr, tudíž je zvýrazněna samotná chuť zeleniny či masa. A právě díky dodatečnému dochucování, nemůžeme očekávat hotový ohňostroj chutí, na jaký jste zvyklí. Jídla se mohou někomu zdát tak trochu mdlá a „na jedno brdo“. To ale neznamená, že se do něj nakonec nezamilujete. Jídla z tohoto hrnce jsou neobyčejně zdravá a rychle připravená, téměř bez práce a bez nádobí. V hrnci se totiž dá připravit i více pokrmů najednou.

Pojďme se nyní společně podívat na to, jak si parní hrnec vybrat, a které hrnce jsou dle testu uživatelů nejlepší.

Nejlepších 5 parních hrnců za rozumnou cenu

Tefal VC 3008

Tefal VC 3008Parní hrnec od Tefalu VC 3008 je vybaven 6 programy a každý je označen jinou barvou světla. Najdete u něj také automatickou funkci Keep warm, která udržuje potraviny stále teplé, nebo nastavení pro mražené potraviny. Parní hrnec je dále vybaven 3 nádobami s odnímatelnými rošty a formou na muffiny. Jako bonus dostanete i nádobu na vaření rýže. Každý určitě ocení časovač, který je nastavitelný do 60 minut. Příkon tohoto parního hrnce je 900 W. Parní hrnec je vyroben z kombinace chromu a plastu.

Pro

 • Rychlá tvorba páry
 • Udržování teploty po dovaření
 • Snadná údržba

Proti

 • Absence zvukového signálu, když dochází voda

Najít nejnižší cenu

Gallet CUV 962 Pantin

Gallet CUV 962 PantinDo naší pětice jsme vybrali parní hrnec Gallet CUV 962 Pantin s příkonem 900 W. Celkový objem parního hrnce je 8,5 litrů. Parní hrnec disponuje 60minutovým časovačem, dvěma kontrolními světly, která signalizují proces ohřívání a samotný provoz. Parní hrnec je vybavený 3 nádobami, ve kterých můžete připravovat až 3 druhy jídla a miskou na rýži nebo vajíčka. Hlavní základna pojme až 1 litr vody. Bonusem je průhledný vodoznak, díky kterému můžete sledovat kolik vody zbývá v hrnci.

Pro

 • Snadné dolévání vody při zapnutí
 • Velice prostorné nádobky
 • Nádoba na rýži

Proti

 • Nádoby z plastu

Najít nejnižší cenu

Tefal Convenient Plastic VC140131

Tefal Convenient plastic VC140131 - nejlepší parní hrnceParní hrnec od Tefalu Convenient plastic VC140131 získal ocenění jako produkt roku 2016. Je vybaven dvěma nádobami na zeleninu, ryby či maso, dvěma rošty a navíc nádobou na rýži. Výhodou je nastavitelný časovač až do 60 minut. Příkon tohoto parního hrnce je 900 W. Použité materiály na výrobu parního hrnce jsou kombinace plast a nerez. Celkový objem parního hrnce je 6 l. Výhodou je automatické vypnutí po dokončení vaření.

Pro

 • Cena/Výkon
 • Jednoduché mytí
 • Rychlá a snadná manipulace

Proti

 • Menší miska na rýži

Najít nejnižší cenu

Tefal Convenient Plastic VC140131

Tefal Convenient plastic VC140131Tento parní hrnec byl v roce 2019 oceněn titulem Produkt roku. Jedná se o kompaktní parní hrnec vhodný pro dvou až tříčlenné domácnosti. Pro čtyřčlennou rodinu by byl s největší pravděpodobností příliš malý.

Hrnec je vybaven 3 mísami, z nichž jedna je určena na vodu. Vařit v něm tedy můžete na dvou patrech. Do jednoho patra můžete například naskládat maso a do druhého zeleninu a přílohu. Celý oběd tak uvaříte najednou. Hrnec lze samozřejmě použít i pouze s jedním patrem.

Výborná je u tohoto hrnce skladnost, kdy všechny mísy a pokličky pasují hezky do sebe a ve výsledku tak celý složený parní hrnec nezabere více místa než střední klasický hrnec.

Samozřejmostí je časovač, pomocí něhož si nastavíte délku přípravy pokrmu. Doporučené časy vaření jsou uvedeny v návodu.

Pro

 • Snadná obsluha
 • Cena
 • Skladnost

Proti

 • Miska na rýži je malá

Najít nejnižší cenu

ETA Calderon II Vital 1134 90010

ETA Calderon II Vital 1134 90010ETA Calderon II je poměrně velký parní hrnec obdélníkového tvaru. Jeho celkový objem je 11 l. Hrnec je tvořen dvěma nádobami, které lze v případě potřeby ještě rozdělit přepážkou na dvě poloviny. Dohromady tak máte 4 prostory pro přípravu pokrmů. Toto rozdělení oceníte např. když nechcete, aby vůně z jednoho pokrmu „kontaminovala“ pokrm jiný nebo když se některý z pokrmů vaří kratší dobu.

Hrnec disponuje samozřejmě časovačem, s jehož pomocí lze nastavit pro každou polovinu hrnce jiný čas. Kromě manuálního nastavení si můžete vybrat i z 6 přednastavených programů.

Díky vysokému příkonu se voda v hrnci velice rychle zahřívá a k tvorbě páry dochází již po 30 sekundách od zapnutí.

Pro

 • Dostatečně velký i pro 4člennou rodinu
 • Rychlé nahřátí
 • Možnost varné nádoby rozdělit do 2 zón

Proti

 • Horší skladnost
 • Složitější čištění nádoby na vodu a odkapávací misky

Najít nejnižší cenu

Jak vybrat nejlepší parní hrnec?

Velikost – Velikost parního hrnce obyčejně vybíráme podle počtu strávníků. Kromě rozměrů ji posuzujeme podle počtu nádobek a objemu v litrech. Nejmenší počet nádobek je dvě a nejběžnější počet pak tři. Pro některé hrnce se dají přikoupit i nástavce, které prostor na vaření rozšíří. Co se litrů týče, dají se sehnat hrnce od zhruba tří až do dvanácti litrů.

Funkce a vybavení – I parní hrnce nabízejí různé funkce. Mohou mít digitální displej s odpočítáváním času do konce vaření, odložený začátek, udržování teploty, automatické vypnutí nebo ukazatel hladiny vody a podobně. Co se vybavení týče, jedná se o speciální nástavce pro vaření různých druhů pokrmů jako například nástavec na vaření rýže nebo vajec.

Materiál a design – Materiál a design je věc čistě osobní. Podobně jako většina kuchyňských spotřebičů i parní hrnce se vyrábějí ve variantách průhledný a bílý plast anebo moderní chrom. Dávejte si ovšem pozor na nápadně levné výrobky, nádobky mohou být vyrobeny z nekvalitního plastu, který po chvíli používání popraská.

Spotřeba energie a příkon – Nezapomeňte se při výběru podívat také na spotřebu energie. Často se stává, že na první pohled levné přístroje se ve finále prodraží více než ty, jejichž pořizovací cena byla vyšší. Příkon, a tedy energie, kterou spotřebovává, se pohybuje v rozmezí 400-2000W. Samozřejmě záleží i na funkcích, vaření minutek a vaření na vysokou teplotu si vybere svou daň na účtu za elektřinu.

Cena – Cena hrnců se odvíjí samozřejmě jako u všech spotřebičů především od jejich velikosti a počtu funkcí. Cena nejlevnějších parních hrnců začíná někde na 600 korunách a postupně se může vyšplhat až na 6000 korun a i mnohem více. Průměr, který vystačí nenáročnému běžnému uživateli, je okolo 1500-2000 korun.

Délka kabelu – Pokud vaše kuchyň nedisponuje zásuvkami na každém rohu, určitě před samotnou koupí zkontrolujte i délku kabelu. I mnohé dražší modely mají dle recenzí uživatelů tento nedostatek.