Test zastřihovačů vlasů 2019

Pro většinu mužů „vypadat dobře“ znamená mít dokonalý střih vlasů. Toho lze ovšem docílit pouze pravidelnou údržbou, což vyžaduje pravidelnou návštěvu kadeřnického studia. Vzhledem k tomu ale, jak vlasy anebo i vousy rychle rostou, byla by tato návštěva kadeřnického salonu zapotřebí častěji, než je mnohým mužům příjemné. A proto pro ty, kteří se neradi někde objednávají, čekají a vůbec chodí, máme skvělé řešení. Pořiďte si nejlepší zastřihovač vlasů, neboli strojek na vlasy! Ušetříte čas a náklady spojené s návštěvou salónu a získáte užitečného pomocníka.

Zastřihovač vlasů je velmi praktická a pohodlná věcička, která se určitě bude hodit každému muži. Tento malý pomocník zvládne zastřihnout vlasy na různé délky, je velmi malý a skladný, tudíž se nemusíte bát o hledání místa v bytě a klidně si jej můžete brát i na cesty. Dále je jednoduchý na obsluhu, vlasy si zvládnete zastřihnout tedy i vy sami anebo vám s tím může pomoci jakákoliv osoba a nemusí to být žádný odborník. Jednou z největších výhod je jeho multifunkčnost. Mnoho zastřihovačů vlasů má v balení i nástavce na zastřihování či holení vousů, anebo i na zkracování chloupků v nose nebo uších.

Pokud koupi zvažujete, podívejte se na naše tipy, jak si poradit s výběrem a kupte si ten nejlepší zastřihovač vlasů dle potřeb vás samotných. V závěru článku se můžete nechat inspirovat 5ti nejlepšími zastřihovači vlasů podle recenzí uživatelů.

Nejoblíbenější zastřihovače 201

V tabulce níže naleznete nejoblíbenější zastřihovače na Heureka.cz k únoru 2019.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Rowenta Airforce Ultimate TN9300F590%1 392 - 2 809 KčRecenze
Philips Series 5000 HC5440/1588%629 - 1 159 KčRecenze
Philips QC5115/1591%419 - 704 KčRecenze
Remington HC 581091%1 284 - 2 220 KčRecenze
Philips HC7460/1593%1 316 - 1 763 KčRecenze
Philips HC5450/1591%846 - 1 199 KčRecenze
Braun HC 503096%947 - 1 605 KčRecenze
Oster 616-9192%2 790 - 3 350 KčRecenze
Remington HC7130 ProPower Titanium97%815 - 1 455 KčRecenze
Wahl Magic Clip 4004-0472?1 780 - 2 250 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší zastřihovač vlasů

Účel a nástavce – Jako vždy se ze všeho nejdříve musíme rozhodnout, co od zastřihovače očekáváme. Jestli si jej pořizujeme pouze k zastřihování vlasů nebo i ke zkracování vousů, k holení apod. Od toho se budou totiž odvádět požadavky na nástavce, na omyvatelnost a tudíž i cena. Dále se zamyslete, zda s ním budete cestovat nebo jej pořizujete pouze na doma, čímž si vytvoříte představu o požadovaných rozměrech, váze a napájení.

Napájení – U zastřihovačů vlasů si můžeme vybrat ze čtyř druhů napájení – elektrické, akumulátorové, kombinované a napájení na baterie.

Elektrické strojky jsou napájeny ze zásuvek, a proto jsou variantou nejvhodnější pro domov. Pokud nemáte v plánu s tímto strojkem cestovat a víte, že jej budete používat pouze v pohodlí domova nebo v místech, kde jsou zásuvky, pak je pro vás ideální. Trochu na obtíž ovšem může být neustálá přítomnost kabelu. Zde doporučujeme si zkontrolovat délku kabelu, abyste ve finále nebyli nemile překvapeni, že zůstanete přilepeni na zdi se zásuvkou.

Akumulátorové strojky fungují na bází dobíjení. Na chvíli jej připojíte ke „stanici“, on se dobije a pak jej můžete používat v klidu kdekoliv i bez zásuvek, dokud se nevybije.

Kombinované napájení znamená, že zastřihovač se dobíjí pomocí kabelu a lze jej používat jak odpojený tak připojený.

A poslední třetí bateriový zastřihovač. Ten není úplně nejlepší variantou, neboť funguje na obyčejných bateriích, které musíte stále dokupovat nebo v případě nabíjecích, nabíjet. Problém je, že takové strojky nemají dlouhou výdrž.

Výdrž – U elektrického zastřihovače tento údaj nebudete vůbec řešit, díky toho, že musí být neustále zapojen v síti, má výdrž neomezenou. Ale kupujete-li strojek akumulátorový nebo bateriový, určitě se podívejte na jeho výdrž a zvolte ten, co ji má ze všech nejdelší. Určitě ale neberte strojek s výdrží pouze pod 1 hodinu, to je velmi málo.

Čepele – Keramika, titan anebo nerezová ocel? Pokud nehledíte na cenu, volte titan. Titanové nože se jen velmi těžko otupí, jsou nejkvalitnější, samo ostřící a omyvatelné pod vodou. Zároveň jsou tedy ale nejdražší.

Keramické nože jsou podobně jako titanové samo ostřící a netupí se, ale nedají se omývat pod vodou. Nicméně jsou levnější než titan. Pozor ovšem na jejich křehkost, je to keramika, strojek vám spadne a nože se mohou polámat.

Nerezová ocel je nejlevnější variantou. Nože nejsou samo ostřící a nedají se požívat pod vodou a celkem rychle se tupí, ale strojky s nimi jsou poměrně levné. Proto doporučujeme zejména těm, kteří budou strojek používat spíše svátečně, jednou dvakrát měsíčně.

Rozměry a váha – I rozměry a váha jsou důležité. Nejlepší by bylo, kdybyste si zastřihovač před samotnou koupí „osahali“. Kupte takový, který není moc velký, padne dobře do ruky a zároveň není moc těžký. Zejména na váze záleží, neboť jej mnohdy budete používat sami a proto byste jej měli být schopni udržet i delší dobu nad hlavou a různě s ním manipulovat. Ani pro cestování není vhodné obrovské těžké monstrum.

Cena – Cena i zde souvisí s vybavením zastřihovače, jeho funkcemi, materiálem a podobně. Vše se tedy odvíjí od vašich nároků. Jak již bylo zmíněno více funkcí, nástavců, kvalitnější materiál = vyšší cena. Určitě neutrácejte mnoho peněz za strojky s nízkou výdrží nebo ocelovými noži. Ceny zastřihovačů začínají na 3-400 korunách a mohou se vyšplhat až na 5 a více tisíc.

Náročnost na údržbu – Vybírejte nejlépe takový strojek, který není náročný na údržbu. Který se dá jednoduše vyčistit a jeho balení navíc nejlépe i obsahuje nástroje na jeho údržbu.

Nejlepších 5 zastřihovačů vlasů 2018

Philips Series 5000 HC5440/15

Philips Series 5000 HC5440Na první pohled vás u tohoto zastřihovače vlasů od Philips zaujme zajímavě řešený design. Nejen, že je zastřihovač zajímavě řešený, ale navíc je odolný, pevný a lépe se drží. 2 samoostřící břity jdoucí proti sobě jsou vyrobeny z nerezové oceli. Vybrat si můžete z 24 délek. Minimální délka 0,5 mm a maximální délka 23 mm. Nabíjení baterie trvá 8 hodin a zastřihovač vydrží 75 minut v provozu. K zastřihovači je přiložen 1 nástavec. Bonusem je jednoduchá údržba, kdy břity vyčistíte pod tekoucí vodou. Napájení je kombinované.

Pro

 • Jednoduchá údržba
 • Samoostřící břity
 • Ergonomie

Proti

 • Absence pouzdra nebo stojánku

Najít nejnižší cenu

Braun HC 5030

Braun HC 5030Zastřihovač vlasů Braun HC 5030 nás zaujal svými vlastnostmi. Zastřihovač má speciálně navržený paměťový bezpečnostní zámek. Zapamatuje si vámi nastavenou délku, i když odstraníte nástavec. Zastřihovač vlasů je vybaven dvěma nástavci a vybrat si můžete ze 17 nastavitelných délek zastřihování. Velkou výhodou zastřihovače je LED kontrolka, která vás informuje o stavu nabíjení. Nabitý vydrží až 50 minut v provozu a doba nabíjení je 8 hodin. I tento zastřihovač je naprosto bezúdržbový. Stačí ho jen opláchnout pod tekoucí vodou, tím celá údržba končí. V balení kromě zastřihovače najdete 2 nástavce, nabíječku a kartáček.

Pro

 • Jednoduché čištění
 • Lehký
 • Ergonomický tvar

Proti

 • Malinko hlučnější

Najít nejnižší cenu

Remington HC 5810

Remington HC 5810 - nejlepší pánské zastřihovače vlasůZastřihovač vlasů od Remingtonu HC 5810 nás zaujal díky čepelím, vyrobeným ze zdokonalené keramiky. Čepele jsou napuštěny křemíkem, který je známý svou tvrdostí a odolností. Navíc čepele jsou samo ostřící, což je obrovská výhoda. Zastřihovač se nabíjí 90 minut a v provozu vydrží 40 minut. Navíc je opatřen LED kontrolkou, která vám zobrazí míru nabití. Vybrat si můžete až z 10 nástavců. Nejkratší délka stříhání je 0,8 mm. V balení spolu se zastřihovačem najdete i nabíjecí stojan, skladovací kufřík a velkým bonusem je 10 letá záruka na motor.

Pro

 • Signalizace stavu nabití akumulátoru
 • Velké množství nástavců
 • Skladovací kufřík

Proti

 • Poněkud složitější čištění

Najít nejnižší cenu

Braun HC5050

Braun HC5050Braun HC5050 je zastřihovač vlasů, který vydrží v provozu 50 minut. Je napájen akumulátorem a nabíjí se 1 hodinu. Čepele z nerezové oceli pohodlně zastřihnou i delší vlasy. Vybrat si můžete ze 17 délek. Zastřihovač vlasů je vybaven 2 nástavci. Menším nástavcem zastřihnete vlasy už od 3 mm do 24 mm. Větší se hodí na delší délky v rozmezí od 14 do 35 mm. Pro snadné čištění stačí jen zastřihovač opláchnout pod tekoucí vodou. V balení kromě samotného zastřihovače najdete menší a větší nástavec, čistící kartáček, promazávací olejíček a sáček na uskladnění.

Pro

 • Rychlost
 • Omyvatelnost pod vodou
 • Lehký

Proti

 • Absence pouzdra

Najít nejnižší cenu

Philips QC5115/15

Philips QC5115Jako poslední jsme vybrali zastřihovač vlasů značky Philips. V roce 2016 byl oceněn produktem roku. Samoostřící břity z nerezové oceli zaručují snadné stříhání. Navíc není potřeba promazávat břity olejem. Díky odnímatelné hlavě je údržba velmi snadná. Stačí jen zastřihovač vyčistit kartáčem, který je součástí balení. U tohoto zastřihovače lze nastavit délka stříhání od 4 do 21 mm. Nebo je taky možné sejmout hřeben a zastřihávat na délku 0,5 mm.

Pro

 • Tichý chod
 • Nízká cena
 • Lehký

Proti

 • Občas vypadává přívodový kabel

Najít nejnižší cenu

Závěr

Náš test zastřihovačů vlasů je u konce. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *