Domů » Malé spotřebiče » Test zastřihovačů vlasů pro rok 2024

Test zastřihovačů vlasů pro rok 2024

Pro většinu mužů „vypadat dobře“ znamená mít dokonalý střih vlasů. Toho lze ovšem docílit pouze pravidelnou údržbou, což vyžaduje pravidelnou návštěvu kadeřnického studia. Vzhledem k tomu ale, jak vlasy anebo i vousy rychle rostou, byla by tato návštěva kadeřnického salonu zapotřebí častěji, než je mnohým mužům příjemné. A proto pro ty, kteří se neradi někde objednávají, čekají a vůbec chodí, máme skvělé řešení. Pořiďte si nejlepší zastřihovač vlasů, neboli strojek na vlasy! Ušetříte čas a náklady spojené s návštěvou salónu a získáte užitečného pomocníka.

Zastřihovač vlasů je velmi praktická a pohodlná věcička, která se určitě bude hodit každému muži. Tento malý pomocník zvládne zastřihnout vlasy na různé délky, je velmi malý a skladný, tudíž se nemusíte bát o hledání místa v bytě a klidně si jej můžete brát i na cesty. Dále je jednoduchý na obsluhu, vlasy si zvládnete zastřihnout tedy i vy sami anebo vám s tím může pomoci jakákoliv osoba a nemusí to být žádný odborník. Jednou z největších výhod je jeho multifunkčnost. Mnoho zastřihovačů vlasů má v balení i nástavce na zastřihování či holení vousů, anebo i na odstraňování chloupků jinde na těle nebo i v nose a v uších.

Pokud koupi zvažujete, podívejte se na naše tipy, jak si poradit s výběrem a kupte si ten nejlepší zastřihovač vlasů dle potřeb vás samotných. V závěru článku se můžete nechat inspirovat 5ti nejlepšími zastřihovači vlasů podle recenzí uživatelů.

Nejprodávanější zastřihovače vlasů za rok 2024

V tabulce níže naleznete nejoblíbenější zastřihovače na Heureka.cz pro rok 2024.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Philips HC5630/1595981 – 1 656 KčRecenze
Philips 5000 HC5612/1597751 – 1 291 KčRecenze
Philips HC3510/1588449 – 820 KčRecenze
Philips QC5115/1591494 – 801 KčRecenze
Remington HC 5810921 348 – 3 675 KčRecenze
Philips 9000 HC9450/15901 749 – 2 863 KčRecenze
Sencor SHP 460CH76278 – 442 KčRecenze
Philips HC9420/15901 669 – 2 499 KčRecenze
Original Best Buy Ceox II951 570 – 1 833 KčRecenze
Remington HC503593468 – 1 101 KčRecenze

 

Nejlepších 5 zastřihovačů vlasů 2024

Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5

Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5Specialitou tohoto síťového zastřihovače značky Rowenta je bezesporu integrovaný vakuový systém, který zastřihovač doplňuje o ruční vysavač. Naprostá většina odstřižených vlasů, tak nekončí na zemi, ale v záchytné nádobce zastřihovače. Poté, co dokončíte práci na vašem novém účesu, můžete dokonce holící hlavu odejmout a použít zbytek přístroje jako čistokrevný mini vysavač na vlasy, které předtím nezachytil.

Spolu se strojkem dostanete dva hřebenové nástavce, které umožňují nastavení délky střihu s přesností na jednotlivé milimetry. Maximální délka zastřižení je 18 mm a nejkratší – bez použití nástavce – je 0,5 mm a s nástavcem pak 3 mm. Dále v balení naleznete adaptér a kartáček na čištění. Břity můžete beze strachu omývat vodou.

Pro

 • Integrovaný vysávací systém
 • Garance opravitelnosti po dobu 10 let
 • Precizní nastavení délky střihu

Proti

 • Vyšší cena
 • Hubice vysavače může zpočátku překážet

Najít nejnižší cenu

Braun HC 5030

Braun HC 5030Zastřihovač vlasů Braun HC 5030 nás zaujal svými vlastnostmi. Zastřihovač má speciálně navržený paměťový bezpečnostní zámek. Zapamatuje si vámi nastavenou délku, i když odstraníte nástavec. Zastřihovač vlasů je vybaven dvěma nástavci a vybrat si můžete ze 17 nastavitelných délek zastřihování. Velkou výhodou zastřihovače je LED kontrolka, která vás informuje o stavu nabíjení. Nabitý vydrží až 50 minut v provozu a doba nabíjení je 8 hodin. I tento zastřihovač je naprosto bezúdržbový. Stačí ho jen opláchnout pod tekoucí vodou, tím celá údržba končí. V balení kromě zastřihovače najdete 2 nástavce, nabíječku a kartáček.

Pro

 • Jednoduché čištění
 • Lehký
 • Ergonomický tvar

Proti

 • Malinko hlučnější

Najít nejnižší cenu

Philips Series 5000 HC5630/15

Philips Series 5000 HC5630 15Zastřihovač vlasů Philips Series 5000 HC5360/15 se řadí mezi nejoblíbenější zastřihovače vlasů na Heureka.cz.

Jedná se o zastřihovač, který funguje jak na vestavěnou baterii, tak i zapojen do sítě. Může se to zdát jako samozřejmost, ale opak je pravdou. Celá řada zastřihovačů při nabíjení neumožňuje stříhat. Na jedno nabití vydrží zastřihovač pracovat až 90 minut. Nabíjení je poměrně rychlé. Do plna se přístroj nabije za 1 hodinu.

Strojek je dodáván s celkem 3 hřebenovými nástavci. Ty umožňují různou délku střihu. 2 z nástavců nabídnou variabilní délku střihu, která se ovládá pomocí kolečka na těle zastřihovače. Nástavce umožňují nastavit délku od 3 do 28 mm s kroky o 1 mm. Třetí nástavec je pak určen pro zastřihování na délku 2 mm. Využít jej lze i na úpravu vousů. Pokud nepoužijete žádný nástavec, dostanete se na délku střihu 0,5 mm.

Samotné nože jsou samoostřící a dle výrobce by měly vydržet ve výborném stavu až 5 let.

Pro

 • Snadná obsluha
 • Nezanáší se vlasy
 • Funguje jak na baterii, tak i se zapojeným nabíjecím kabelem
 • Vodotěsnost – zastřihovač lze celý umývat pod tekoucí vodou

Proti

 • Pouzdro není příliš povedené

Najít nejnižší cenu

Braun HC5050

Braun HC5050Braun HC5050 je zastřihovač vlasů, který vydrží v provozu 50 minut. Je napájen akumulátorem a nabíjí se 1 hodinu. Čepele z nerezové oceli pohodlně zastřihnou i delší vlasy. Vybrat si můžete ze 17 délek. Zastřihovač vlasů je vybaven 2 nástavci. Menším nástavcem zastřihnete vlasy už od 3 mm do 24 mm. Větší se hodí na delší délky v rozmezí od 14 do 35 mm. Pro snadné čištění stačí jen zastřihovač opláchnout pod tekoucí vodou. V balení kromě samotného zastřihovače najdete menší a větší nástavec, čistící kartáček, promazávací olejíček a sáček na uskladnění.

Pro

 • Rychlost
 • Omyvatelnost pod vodou
 • Lehký

Proti

 • Absence pouzdra

Najít nejnižší cenu

Philips HC9450/15

Philips HC9450/15Philips Series 9000 HC9450/15 je zastřihovač s futuristickým designem, který vás oslní na první pohled. Další – na zastřihovač – futuristický prvek je dotykové ovládání a elektronické nastavení délky střihu. Se strojkem jsou dodávány 3 hřebenové nástavce, které umožňují nastavení délky střihu od 1 až do 42 mm. Nevídané je přitom možnost volit délku s přesností na desetinu milimetru. U každého nástavce si strojek dokáže zapamatovat vámi navolenou délku. Tím pádem, můžete mít pokaždé stejně precizní sestřih, aniž byste si museli délky pamatovat.

O střihání se starají titanové samoostřící břity. Pokud máte příliš husté vlasy, zastřihovač sám zapne funkci Turbo, která rychlost stříhání ještě zvýší.

Strojek je akumulátorový a pohání jej lithium-iontová baterie s velmi příjemnou výdrží – až 120 minut. Na rozdíl od některých jiných strojku, tento funguje i pokud je zrovna zapojen v síti.

Pro

 • Nastavení délky střihu s přesností na 0,1 mm
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Turbo režim pro husté vlasy

Proti

 • Cena
 • Nástavce se zanáší vlasy a hůře se čistí

Najít nejnižší cenu

Jak vybrat nejlepší zastřihovač vlasů

Při výběru se zaměřte na následující důležité parametry a vlastnosti:

Účel a nástavce – Jako vždy se ze všeho nejdříve musíme rozhodnout, co od zastřihovače očekáváme. Jestli si jej pořizujeme pouze k zastřihování vlasů nebo i ke zkracování vousů, k holení apod. Od toho se budou totiž odvádět požadavky na nástavce, na omyvatelnost a tudíž i cena. Dále se zamyslete, zda s ním budete cestovat nebo jej pořizujete pouze na doma, čímž si vytvoříte představu o požadovaných rozměrech, váze a napájení.

Napájení – U zastřihovačů vlasů si můžeme vybrat ze čtyř druhů napájení – elektrické, akumulátorové, kombinované a napájení na baterie.

Elektrické strojky jsou napájeny ze zásuvek, a proto jsou variantou nejvhodnější pro domov. Pokud nemáte v plánu s tímto strojkem cestovat a víte, že jej budete používat pouze v pohodlí domova nebo v místech, kde jsou zásuvky, pak je pro vás ideální. Trochu na obtíž ovšem může být neustálá přítomnost kabelu. Zde doporučujeme si zkontrolovat délku kabelu, abyste ve finále nebyli nemile překvapeni, že zůstanete přilepeni na zdi se zásuvkou.

Akumulátorové strojky fungují na bází dobíjení. Na chvíli jej připojíte ke „stanici“, on se dobije a pak jej můžete používat v klidu kdekoliv i bez zásuvek, dokud se nevybije.

Kombinované napájení znamená, že zastřihovač se dobíjí pomocí kabelu a lze jej používat jak odpojený tak připojený.

A poslední třetí bateriový zastřihovač. Ten není úplně nejlepší variantou, neboť funguje na obyčejných bateriích, které musíte stále dokupovat nebo v případě nabíjecích, nabíjet. Problém je, že takové strojky nemají dlouhou výdrž.

Výdrž – U elektrického zastřihovače tento údaj nebudete vůbec řešit, díky toho, že musí být neustále zapojen v síti, má výdrž neomezenou. Ale kupujete-li strojek akumulátorový nebo bateriový, určitě se podívejte na jeho výdrž a zvolte ten, co ji má ze všech nejdelší. Určitě ale neberte strojek s výdrží pouze pod 1 hodinu, to je velmi málo.

Čepele – Keramika, titan anebo nerezová ocel? Pokud nehledíte na cenu, volte titan. Titanové nože se jen velmi těžko otupí, jsou nejkvalitnější, samo ostřící a omyvatelné pod vodou. Zároveň jsou tedy ale nejdražší.

Keramické nože jsou podobně jako titanové samo ostřící a netupí se, ale nedají se omývat pod vodou. Nicméně jsou levnější než titan. Pozor ovšem na jejich křehkost, je to keramika, strojek vám spadne a nože se mohou polámat.

Nerezová ocel je nejlevnější variantou. Nože nejsou samo ostřící a nedají se požívat pod vodou a celkem rychle se tupí, ale strojky s nimi jsou poměrně levné. Proto doporučujeme zejména těm, kteří budou strojek používat spíše svátečně, jednou dvakrát měsíčně.

Rozměry a váha – I rozměry a váha jsou důležité. Nejlepší by bylo, kdybyste si zastřihovač před samotnou koupí „osahali“. Kupte takový, který není moc velký, padne dobře do ruky a zároveň není moc těžký. Zejména na váze záleží, neboť jej mnohdy budete používat sami a proto byste jej měli být schopni udržet i delší dobu nad hlavou a různě s ním manipulovat. Ani pro cestování není vhodné obrovské těžké monstrum.

Cena – Cena i zde souvisí s vybavením zastřihovače, jeho funkcemi, materiálem a podobně. Vše se tedy odvíjí od vašich nároků. Jak již bylo zmíněno více funkcí, nástavců, kvalitnější materiál = vyšší cena. Určitě neutrácejte mnoho peněz za strojky s nízkou výdrží nebo ocelovými noži. Ceny zastřihovačů začínají na 3-400 korunách a mohou se vyšplhat až na 5 a více tisíc.

Náročnost na údržbu – Vybírejte nejlépe takový strojek, který není náročný na údržbu. Který se dá jednoduše vyčistit a jeho balení navíc nejlépe i obsahuje nástroje na jeho údržbu.

Závěr

Náš test zastřihovačů vlasů je u konce. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.