Domů » Péče o tělo » Vybíráme nejlepší zastřihovače vousů pro rok 2024

Vybíráme nejlepší zastřihovače vousů pro rok 2024

V dnešní moderní době se prakticky každý řídí trendy. V minulosti u mužů bylo trendem mít oholenou tvář. Dnes se od toho již upustilo a téměř každý druhý si nechává narůst vousy (a nemusí to být zrovna hipster), ať už v podobě strniště, nebo plnovousu. Jenomže nechat si narůst vousy není jen tak. Na údržbu jsou vousy náročnější než vlasy. Málokdo ví, jak pečovat o vousy, jakou kosmetiku používat, a hlavně čím vousy zastřihávat.

K zastřižení vousů potřebujete více než jen čas, potřebujete hlavně dokonalý zastřihovač, který splňuje všechny vaše specifické potřeby. Dobrý zastřihovač je nezbytným nástrojem každého „vousatého“ muže. Je účinnější než nůžky a v krátkém čase odvádí daleko lepší práci, než kdybyste vousy zastřihovali nůžkami. Protože zastřihovače vousů nejsou úplně levnou záležitostí, bylo by ideální vybrat ten nejlepší hned při první koupi. Proto jsme sepsali tento článek, ve kterém vám stručně popíšeme, podle čeho vybrat ten nejlepší zastřihovač vousů.

Nejprodávanější zastřihovače vousů roku 2024

V tabulce níže naleznete nejoblíbenější zastřihovače vousů dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Remington MB345C92599 KčRecenze
Braun BT3340100829 – 1 226 KčRecenze
Braun BT5340100887 – 1 799 KčRecenze
Philips BT5515/1599991 – 2 031 KčRecenze
Philips BT5502/15951 116 – 1 897 KčRecenze
Wahl 9864-016992 742 – 4 521 KčRecenze
Remington B5 MB500088927 – 1 731 KčRecenze
Remington PG603280549 KčRecenze
Braun BT7220961 599 KčRecenze
Remington B3 MB3000100568 – 1 288 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší zastřihovače vousů?

V následujících odstavcích vám stručně popíšeme, na co se zaměřit při samotném výběru zastřihovače vousů.

Možnost nastavení délky – většina zastřihovačů vousů je vybavena nástavci, které se připevňují k samotnému zastřihovači, aby umožnily zastřihovat různé délky vousů. Délka vašich vousů – střední, krátká, nebo strniště – je důležitým faktorem při výběru zastřihovače. Ujistěte se, že vybraný zastřihovač má nastavení více délek.

Čepele – existuje celá řada různých typů čepelí, které mají vliv na odolnost nebo ostrost. Například čepele z uhlíkové oceli jsou zdaleka nejostřejší volbou, ale mají tendenci relativně rychle rezivět. Vzhledem k tomu, že zastřihávání vousů se obvykle děje v koupelně, není to zrovna nejodolnější varianta. Naopak nerezová ocel je tuhý kov, který je vhodný na silnější typ vousů. Nejlepší a nejkvalitnější možností je ocel potažená titanem. Takové zastřihovače nabízí vysokou odolnost vhledem k tupení a břity vám vydrží daleko déle. Pokud se rozhodnete pro zastřihovače s titanovými čepelemi, tak si za ně připlatíte – jsou podstatně dražší než klasické zastřihovače s nerezovými čepelemi.

V neposlední řadě existují také zastřihovače vousů s keramickými čepelemi, které nabízejí prvotřídní kvalitu a vynikající odolnost. Mínus vidíme v tom, že se nehodí na mokré zastřihávání vousů – keramika si nerozumí s vodou.

Napájení – zastřihovače vousů mohou být napájeny z akumulátoru a to bezdrátově, nebo mohou být napájeny ze sítě a v tom případě se „šňůrou“. Záleží jen na vašem pohodlí, co upřednostníte. Někteří upřednostní výkon a nekonečnou šťávu, kterou oplývá klasický, elektrický zastřihovač, zatímco jiní dají přednost přenositelnosti a pohodlí bezdrátového modelu. Většinou ty lepší akumulátorové zastřihovače jsou vybaveny nabíjecí stanicí. Pokud jste rozhodnutí dát přednost zastřihovači s kabelem, uvědomte si, zdali s ním můžete cestovat, nebo ne. Některé elektrické zastřihovače nejsou vhodné na cestování kvůli rozdílům elektrického napětí v jednotlivých zemích.

Voděodolnost – mnoho zastřihovačů je vhodných také na „mokré holení“. To znamená, že jej lze použít ve sprše v kombinaci s holícími gely či pěnami. Voděodolné zastřihovače se obvykle i snáze čistí. Ve většině případů je jednoduše opláchnete pod tekoucí vodou a tím odstraníte usazené vousy v přístroji.

Pokud jste si dočetli náš článek až dosud a máte ujasněno, jaký typ zastřihovače vousů preferujete, je na čase začít s online hledáním konkrétního zastřihovače.

Nejlepších 5 zastřihovačů vousů z různých kategorií

Philips OneBlade QP2520/30

Philips OneBlade QP2520/30Jako první zastřihovač vousů jsme vybrali Philips One Blade QP2520/30, který je vhodný na všechny typy vousů. Zastřihovač disponuje 3 nástavci – 1 mm na strniště, 3 mm na krátké vousy a 5 mm na delší vousy. Jelikož se jedná o vodotěsný zastřihovač, můžete jej používat ve sprše s pěnou, nebo jej po konci holení opláchnout pod tekoucí vodou. Zastřihovač je vhodný také na cesty, protože je vybavený akumulátorovým napájením s dobou provozu 45 minut a dobou nabíjení 8 hodin. Co se nám líbí je hlavice s oboustranným břitem, která se přizpůsobí každému typu obličeje.

Pro

 • Výdrž baterie
 • Snadná manipulace
 • Přesnost holení

Proti

 • Hlučnější

Najít nejnižší cenu

Philips OneBlade Pro QP6520/20

Philips OneBlade Pro QP6520/20 - zastrřihovač vousůPhilips OneBlade Pro QP6520/20 je zastřihovač vousů s nastavitelným hřebenovým nástavcem od 0,4 mm do 10 mm. Je vhodný jak na strniště, tak na úpravu plnovousu, kníru či kotlet. Co se nám líbí, tak je indikace výměny břitu, digitální LED displej, na kterém uvidíte stav baterie a průběh nabíjení a také cestovní zámek, který lze před cestou jednoduše aktivovat. Zastřihovač je vhodný jak na suché, tak na mokré holení do sprchy. Dvoustranný břit zaručuje vysokou odolnost a s otočnou hlavou precizně vytvarujete jak kotlety, tak oblasti kolem nosu a úst.

Pro

 • Dlouhá výdrž baterie
 • Ukazatel stavu baterie
 • Cestovní zámek

Proti

 • Obtížnější čištění nástavce

Najít nejnižší cenu

Philips Multigroom Series 5000 MG5730/15

Philips Multigroom series 5000 MG5730 15Dalším zastřihovačem ze stáje Philips je model MG5730/15 ze řady Multigroom Series 5000. Z názvu vyplývá, že se jedná o univerzální zastřihávač, který můžete použít na jakoukoliv část těla. Tedy je vhodný na vlasy, chlupy i vousy.

Velmi potěší přítomnost samoostřících břitů a velké množství nástavců. Celkem jich v balení naleznete 11 a všechny sice jmenovat nebudeme, ale zmiňme si např. hřebeny na strniště, hřebany na vlasy, zastřihovač nosních chloupků nebo malý precizní zastřihovač pro vytvoření přesných linií.

Zastřihovač je akumulátorový a na jedno nabití dokáže pracovat až 80 minut a to klidně i ve sprše, protože je voděodolný.

Pro

 • VVšestrannost
 • Bohaté příslušenství
 • Voděodolnost

Proti

 • Nelze používat během nabíjení
 • Na vlasy je poměrně úzký

Najít nejnižší cenu

Braun BT7220

Braun BT7220Zastřihovač Braun BT7220 se řadí mezi ty dražší přístroje dostupné na českém trhu. Na druhou stranu nabídne výborné zpracování a řadu užitečných funkcí.

Zastřihovač disponuje inovativní funkcí AutoSense. Díky této funkcí je zastřihovač schopen zjišťovat hustotu právě zastřihovaných vousů a přizpůsobit hustotě výkon motoru.

V balení naleznete 2 hřebenové nástavce, zastřihovací hlavu, zastřihovací hlavu pro precizní zastřižení a mini zastřihovací hlavu. Poslední dvě jmenované hlavy využijete zejména při zastřihování knírů, kotlet nebo krátkých bradek. Rozsah délky zastřižení je s použitím hřebenů 0,5 až 20 mm.

Zastřihovač má integrovanou Li-ion baterii s výdrží až 100 minut, přičemž do plného nabití je potřeba pouze 1 hodiny. Pokud náhodou zapomenete zastřihovač dobít, stačí jej nechat nabíjet 5 minut a baterie se dobije na celé jedno zastřižení.

Pro

 • Funkce rozpoznávání hustoty vousů
 • Bohaté příslušenství
 • Dlouhá výdrž baterie

Proti

 • Cena

Najít nejnižší cenu

Remington MB4120

Remington MB4120Remington MB4120 je jednoduchý a levný zastřihovač vousů, který vás nebude otravovat žádnými kabely. Jedná se totiž o přístroj, jenž pohánějí klasické AAA baterie. Provoz na obyčejné baterie oceníte např. na cestách, kdy s sebou nechcete tahat nabíjecí kabely nebo nemáte čas na to, než se zastřihovač dobije.

MB4120 disponuje jedním nástavcem. Délka zastřižení lze nastavit od 0,4 mm po 18 mm. Na hodnotu 0,4 mm a 1 mm se dostanete bez nástavce v závislosti na sklonu břitů při zastřihávání. S nástavcem je pak nejkratší nastavitelná délka 1,5 mm. Celkově nabídne nástavec 9 různých délek.

Zastřihovač disponuje čepelemi Capture-Trim, které jsou navrženy tak, aby byl střih odpovídal nastavené délce. Čepele je možné omývat vodou a součástí balení je také čistící kartáček.

Pro

 • Cena
 • Jednoduchost
 • Ideální na cesty

Proti

 • Někomu nemusí vyhovovat provoz na AAA baterie

Najít nejnižší cenu