Vybíráme nejlepší zastřihovače vousů pro rok 2019

V dnešní moderní době se prakticky každý řídí trendy. V minulosti u mužů bylo trendem mít oholenou tvář. Dnes se od toho již upustilo a téměř každý druhý si nechává narůst vousy (a nemusí to být zrovna hipster), ať už v podobě strniště, nebo plnovousu. Jenomže nechat si narůst vousy není jen tak. Na údržbu jsou vousy náročnější než vlasy. Málokdo ví, jak pečovat o vousy, jakou kosmetiku používat, a hlavně čím vousy zastřihávat.

K zastřižení vousů potřebujete více než jen čas, potřebujete hlavně dokonalý zastřihovač, který splňuje všechny vaše specifické potřeby. Dobrý zastřihovač je nezbytným nástrojem každého „vousatého“ muže. Je účinnější než nůžky a v krátkém čase odvádí daleko lepší práci, než kdybyste vousy zastřihovali nůžkami. Protože zastřihovače vousů nejsou úplně levnou záležitostí, bylo by ideální vybrat ten nejlepší hned při první koupi. Proto jsme sepsali tento článek, ve kterém vám stručně popíšeme, podle čeho vybrat ten nejlepší zastřihovač vousů.

Nejprodávanější zastřihovače vousů roku 2019

V tabulce níže naleznete nejoblíbenější zastřihovače vousů dle Heureka.cz v době publikace článku.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Philips OneBlade QP2520/3091%799 - 1 390 KčRecenze
Philips OneBlade QP2520/2091%780 - 961 KčRecenze
Rowenta TN6000F497%949 - 1 703 KčRecenze
Philips OneBlade Pro QP6520/2091%1 517 - 2 299 KčRecenze
Remington MB404594%890 - 1 399 KčRecenze
Philips OneBlade Pro QP6510/2090%1 228 - 1 999 KčRecenze
Philips Multigroom series 1000 MG1100/1689%404 - 699 KčRecenze
Philips BT9297/1590%2 131 - 2 799 KčRecenze
Remington PG 613074%528 - 1 561 KčRecenze
Rowenta TN 230090%415 - 899 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší zastřihovače vousů?

V následujících odstavcích vám stručně popíšeme, na co se zaměřit při samotném výběru zastřihovače vousů.

Možnost nastavení délky – většina zastřihovačů vousů je vybavena nástavci, které se připevňují k samotnému zastřihovači, aby umožnily zastřihovat různé délky vousů. Délka vašich vousů – střední, krátká, nebo strniště – je důležitým faktorem při výběru zastřihovače. Ujistěte se, že vybraný zastřihovač má nastavení více délek.

Čepele – existuje celá řada různých typů čepelí, které mají vliv na odolnost nebo ostrost. Například čepele z uhlíkové oceli jsou zdaleka nejostřejší volbou, ale mají tendenci relativně rychle rezivět. Vzhledem k tomu, že zastřihávání vousů se obvykle děje v koupelně, není to zrovna nejodolnější varianta. Naopak nerezová ocel je tuhý kov, který je vhodný na silnější typ vousů. Nejlepší a nejkvalitnější možností je ocel potažená titanem. Takové zastřihovače nabízí vysokou odolnost vhledem k tupení a břity vám vydrží daleko déle. Pokud se rozhodnete pro zastřihovače s titanovými čepelemi, tak si za ně připlatíte – jsou podstatně dražší než klasické zastřihovače s nerezovými čepelemi.

V neposlední řadě existují také zastřihovače vousů s keramickými čepelemi, které nabízejí prvotřídní kvalitu a vynikající odolnost. Mínus vidíme v tom, že se nehodí na mokré zastřihávání vousů – keramika si nerozumí s vodou.

Napájení – zastřihovače vousů mohou být napájeny z akumulátoru a to bezdrátově, nebo mohou být napájeny ze sítě a v tom případě se „šňůrou“. Záleží jen na vašem pohodlí, co upřednostníte. Někteří upřednostní výkon a nekonečnou šťávu, kterou oplývá klasický, elektrický zastřihovač, zatímco jiní dají přednost přenositelnosti a pohodlí bezdrátového modelu. Většinou ty lepší akumulátorové zastřihovače jsou vybaveny nabíjecí stanicí. Pokud jste rozhodnutí dát přednost zastřihovači s kabelem, uvědomte si, zdali s ním můžete cestovat, nebo ne. Některé elektrické zastřihovače nejsou vhodné na cestování kvůli rozdílům elektrického napětí v jednotlivých zemích.

Voděodolnost – mnoho zastřihovačů je vhodných také na „mokré holení“. To znamená, že jej lze použít ve sprše v kombinaci s holícími gely či pěnami. Voděodolné zastřihovače se obvykle i snáze čistí. Ve většině případů je jednoduše opláchnete pod tekoucí vodou a tím odstraníte usazené vousy v přístroji.

Pokud jste si dočetli náš článek až dosud a máte ujasněno, jaký typ zastřihovače vousů preferujete, je na čase začít s online hledáním konkrétního zastřihovače.

Nejlepších 5 zastřihovačů vousů z různých kategorií

Philips OneBlade QP2520/30

Philips OneBlade QP2520/30Jako první zastřihovač vousů jsme vybrali Philips One Blade QP2520/30, který je vhodný na všechny typy vousů. Zastřihovač disponuje 3 nástavci – 1 mm na strniště, 3 mm na krátké vousy a 5 mm na delší vousy. Jelikož se jedná o vodotěsný zastřihovač, můžete jej používat ve sprše s pěnou, nebo jej po konci holení opláchnout pod tekoucí vodou. Zastřihovač je vhodný také na cesty, protože je vybavený akumulátorovým napájením s dobou provozu 45 minut a dobou nabíjení 8 hodin. Co se nám líbí je hlavice s oboustranným břitem, která se přizpůsobí každému typu obličeje.

Pro

 • Výdrž baterie
 • Snadná manipulace
 • Přesnost holení

Proti

 • Hlučnější

Najít nejnižší cenu

Philips OneBlade Pro QP6520/20

Philips OneBlade Pro QP6520/20 - zastrřihovač vousůPhilips OneBlade Pro QP6520/20 je zastřihovač vousů s nastavitelným hřebenovým nástavcem od 0,4 mm do 10 mm. Je vhodný jak na strniště, tak na úpravu plnovousu, kníru či kotlet. Co se nám líbí, tak je indikace výměny břitu, digitální LED displej, na kterém uvidíte stav baterie a průběh nabíjení a také cestovní zámek, který lze před cestou jednoduše aktivovat. Zastřihovač je vhodný jak na suché, tak na mokré holení do sprchy. Dvoustranný břit zaručuje vysokou odolnost a s otočnou hlavou precizně vytvarujete jak kotlety, tak oblasti kolem nosu a úst.

Pro

 • Dlouhá výdrž baterie
 • Ukazatel stavu baterie
 • Cestovní zámek

Proti

 • Obtížnější čištění nástavce

Najít nejnižší cenu

Rowenta TN6000F4

Rowenta TN6000F4 zastřihovačJako další zastřihovač vousů jsme vybrali Rowentu TN6000F4 s 3 nástavci a to 1, 3 nebo 5 mm. Líbí se nám samo-ostřící čepele z nerezové oceli, které není potřeba měnit. Jedná se o bezdrátový typ zastřihovače s akumulátorovým napájením, který je vybavený indikátorem nabíjení a nabíjecím kabelem. Baterie Li-Ion vydrží v provozu až 120 minut a doba nabíjení je 90 minut. Co jsme ocenili, je funkce rychlého nabití za 4 minuty, díky které hravě zastřihnete všechny vousy na obličeji. V neposlední řadě se musíme zmínit o vodotěsnosti zastřihovače, což oceníte především při tzv. mokrém holení.

Pro

 • Velmi dlouhá výdrž baterie
 • 3 nástavce
 • Velmi tichý

Proti

 • Slabší výkon

Najít nejnižší cenu

Braun BT 5070

Zastřihovač vousů Braun BT 5070Braun BT 5070 je zastřihovač vousů a je rovněž vhodný k zastřižení krátkých vlasů. Zastřihovač je vybavený menším a větším nástavcem a ocelovými nerezovými stříhacími noži. Jedná se o zastřihovač s kombinovaným napájením. Tzn. Můžete jej nabíjet bezdrátově – dual-baterií nebo síťově do plného nabití za pouhou hodinu. Doba provozu je 50 minut. Jako předešlé zastřihovače, tak i tento je voděodolný a vhodný k čištění pod tekoucí vodou. Pomocí funkce SmartPlug se zastřihovač přizpůsobí napětí v rozmezí 100 V – 240 V kdekoliv na světě. Bonusem je Led kontrolka nabíjení a stavu baterie.

Pro

 • Rychlé nabíjení
 • Možnost opláchnutí pod vodou
 • Relativně tichý

Proti

 • Absence nabíjecí stanice

Najít nejnižší cenu

Remington MB4045

Remington MB4045 - vybíráme nejlepší zastřihovače vousůJako poslední zastřihovač vousů jsme vybrali značku Remington MB4045 s 3 nástavci. Zaujaly nás zejména samo-ostřící čepele potažené titanem, které se pyšní svou odolností. U tohoto zastřihovače je kombinovaný systém napájení, tzn. Síťový a akumulátorový s Li-Ion baterií. Čištění zastřihovače se provádí pod tekoucí vodou – stačí jej opláchnout. Doba provozu zastřihovače je 120 minut a celková doba nabíjení je 4 hodiny. Součástí zastřihovače je také příslušenství v podobě nerezových nůžek a hřebenu z kančích štětin.

Pro

 • Robustní provedení
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Dostatečné množství nástavců

Proti

 • Absence stojánku

Najít nejnižší cenu

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *