Vybíráme nejlepší mlýnky na maso pro rok 2019

Mletí masa svépomocí, tzn. doma je jeden ze způsobů, jak si vychutnat výtečné klobásy, masové kuličky, hamburgery a mnoho dalších pokrmů. Přípravou těchto pokrmů získáte zcela nový zážitek.  Pomocí kvalitního mlýnku na maso si můžete vybrat části masa, které máte rádi, zvolit si hrubost mletí, můžete dokonce vytvořit zdravější syrové krmivo pro vaše chlupaté členy rodiny.  Mlýnek je také nákladově mnohem efektivnější než nákup mletého masa v supermarketu. Navíc si budete jisti, že vaříte s výhradně čerstvým masem. Mletí vlastního masa vám může pomoci snížit nejen účty za potraviny, ale snížit také spotřebu „nebezpečných“ přísad, jako jsou různé druhy „éček“ a umožnit vám vychutnat si výborná jídla.

Pokud uvažujete o koupi mlýnku na maso, ale nejste si jisti, podle čeho vybrat ten nejlepší, jste na správném místě. Existuje spousta faktorů, které musíte zvážit před samotným nákupem mlýnku na maso.

Pojďme se podívat na tipy a rady při výběru nejlepšího mlýnku na maso a také na recenze 5 nejlepších mlýnku na maso dle zkušeností spotřebitelů.

Nejprodávanější mlýnky na maso 2019

V tabulce naleznete přehled nejoblíbenějších mlýnků na maso dle Heureka.cz v době publikace článku.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Zelmer 887.54 SY89%2 199 KčRecenze
Sencor SMG 438283%1 699 - 2 250 KčRecenze
Kenwood MG 70089%4 591 - 8 039 KčRecenze
Porkert č.594%985 - 1 475 KčRecenze
Kenwood MG 51089%2 821 - 5 112 KčRecenze
Clatronic FW 350681%1 194 - 2 187 KčRecenze
De Gusto AMG39 s odšťavňovacím nástavcem90%1 999 - 2 799 KčRecenze
Porkert č.2296%2 118 - 2 373 KčRecenze
Banquet Culinaria 1065%395 - 1 800 KčRecenze
Porkert č.8 980800A84%1 189 - 1 576 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší mlýnky na maso?

Pokud nejste profesionální kuchař, je pravděpodobné, že o mlýncích na maso příliš nevíte. A to znamená, že se při nákupu budete pravděpodobně cítit docela bezbranně. Abychom vám pomohli, podívejme se na důležité funkce, které je třeba zvážit před koupí samotného nejlepšího mlýnku na maso.

Typ – mlýnky na maso rozdělujeme do dvou základních skupin

 • Ruční mlýnek
 • Elektrický mlýnek

Ruční mlýnky si pamatuje téměř každý z dob minulých. Jednalo se o litinový typ mlýnku, který se připevnil ke stolu pomocí šroubu. Dnes se můžete setkat se stejným typem mlýnku – nebo jeho věrnou kopií, ale bude to za mnohem vyšší pořizovací cenu, než jste za něj zaplatili kdysi dávno. V nízké cenové kategorii pořídíte plastový ruční mlýnek. Je pravda, že nevydrží tak, jako ten litinový, ale účel splní. Nevýhoda ručního mlýnku spočívá ve vynaložení fyzické síly při mletí.

Elektrické mlýnky na rozdíl od ručních mlýnku ušetří čas a fyzickou sílu. Stačí je jen zapnout do zásuvky, vložit maso a zmáčknout příslušné tlačítko. Samozřejmě lepší, ale taky dražší jsou mlýnky v nerez provedení. Vydrží mnohem déle než plastové elektrické mlýnky. Velká výhoda elektrických mlýnků je jejich široké příslušenství jako například-nástavec na masové kuličky, nástavec na plnění párků a spousta mlecích disků.

Příkon – když mluvíme o příkonu, odkazujeme na sílu motoru, kterým je každý mlýnek vybaven. Motor je zdaleka jednou z nejdůležitějších částí mlýnku na maso. Pokud se chystáte na koupi elektrického mlýnku, vyberte si takový model, jehož příkon bude alespoň 600 W. Z velké části záleží na tom, kolik masa budete zpracovávat, jak často plánujete přístroj používat, a hlavně rozdíl v ceně. Mlýnek na maso s 600 W bude levnější, než profesionální mlýnek s 1500 W.

Materiál – Další z věcí, na kterou se zaměřit při výběru nejlepšího mlýnku na maso je použitý materiál. Mlýnky na maso mohou být vyrobeny z oceli, hliníku, nebo plastu. Plastové mlýnky na maso jsou nejlevnější a jsou obvykle menší velikosti. S plastovým mlýnkem nečekejte žádné zázraky. Nejen, že jeho životnost bude kratší oproti nerezovému mlýnku, ale neporadí si ani s větším množstvím masa najednou. Nerezové mlýnky jsou rozhodně odolnější a mají delší životnost. Hliník vydrží podstatně déle než plast, ale jeho nevýhoda je, že časem podlehne korozi.

Příslušenství – Dobrý mlýnek na maso není jen výkonný a spolehlivý, ale je natolik univerzální, aby zvládl celou řadu úkolů. Některé mlýnky na maso jsou vybaveny několika užitečnými doplňky a příslušenstvím jako jsou: mlecí disky s různými úrovněmi mletí, nebo nástavcem pro výrobu uzenin, plničem střívek, nástavcem na kebbe (masové kuličky) a mnoho dalšího. Takové příslušenství se vám bude hodit, pokud máte v úmyslu vařit širokou škálu masových pokrmů.

Údržba – Při nákupu byste také měli věnovat zvýšenou pozornost údržbě mlýnku. Některé se čistí mnohem snadněji než jiné. Stejně jako u mnoha spotřebičů, když pracujete s masem, tak budete muset stroj po každém použití vyčistit. Proto musí být mlýnek na maso snadno rozebíratelný, aby se daly veškeré části přístroje snadno vyčistit.

Doufáme, že vám náš článek pomohl v rozhodování. Před zakoupením mlýnku na maso vždy vezměte v úvahu svůj životní styl, zvyky vaření a velikost vaší kuchyně. Tímto způsobem nakonec vyberete nejlepší mlýnek na maso, který splní všechny vaše potřeby a očekávání.

Nejlepších 5 mlýnků na maso z různých kategorií

Kenwood MG 700

Kenwood MG 700 - nejlepší mlýnky na masoJako první nám naši pětici otevírá špičkový elektrický mlýnek na maso Kenwood MG 700 s příkonem 2000 W. Hlavní výhodou tohoto mlýnku je jeho všestrannost. Mlýnek je vybavený 3 mlecími disky na jemné, střední a hrubé mletí, nástavcem na plnění párků a klobás a nástavcem na kebbe, což jsou masové kuličky. Dále mlýnek disponuje kovovou násypkou s víkem proti prachu, zpětným chodem nebo tepelnou resetovací funkcí. Mlýnek je vyrobený z hliníku, který vám zaručí dlouhou životnost přístroje. Bonusem je umletí 3 kg masa za minutu.

Pro

 • Rychlost mletí
 • Robustnost
 • Možnost zpětného chodu

Proti

 • Hlučnější

Najít nejnižší cenu

Porkert č.5

Mlýnek Porkert č.5Jako další jsme vybrali tradiční ruční mlýnek značky Porkert, který je na trhu přes sto let. Tento mlýnek na maso je natolik oblíbený mezi uživateli, že v naší pětici nemůže chybět. Mlýnek je vyrobený z jakostní šedé litiny povrchově upravené potravinářským cínem. Samozřejmostí tohoto mlýnku je certifikát zdravotní nezávadnosti. Mlýnek disponuje řeznou deskou o průměru 4,5 mm a využít jej můžete na přípravu mletého masa, hamburgerů a jiných pokrmu. Výhodou je úplné rozebrání mlýnku a snadná údržba.

Pro

 • Český výrobek
 • Snadná údržba
 • Robustní a pevná konstrukce

Proti

 • Složitější nasazení kliky

Najít nejnižší cenu

Zelmer 887.54 SY

Zelmer 887.54 SYMultifunkční mlýnek od Zelmeru disponuje příkonem 550 W. Mlýnek je vybavený velkou škálou příslušenství jako nástavcem na plnění střívek, řeznickým nástavcem, třemi kotouči na tření a strouhání, sítky a pěchovadlem. Jelikož je mlýnek multifunkční, lze s ním také lisovat zeleninu, mlít mák, sýry, zeleninu a samozřejmě maso. Velkým bonusem tohoto výrobku je ochrana proti přehřátí. Co se nám líbí, tak je schránka na přívodní šňůru, tudíž vám přívodní kabel nikde nepřekáží. Plus dáváme také gumovým protiskluzovým nožičkám.

Pro

 • Stabilita
 • Snadná údržba
 • Jednoduché sestavení

Proti

 • Kovové části je nutno po umytí ihned vysušit, jinak reznou

Najít nejnižší cenu

Clatronic FW 3506

Clatronic FW 3506Clatronic FW 3506 je mlýnek na maso o příkonu 1200 W, což zaručuje dokonalý výkon. Materiálem mlýnku je kov, který garantuje dlouhou životnost a přední panel je potažený chromem. Nejen, že vám dlouho vydrží, ale díky jeho elegantnímu designu bude „perlou“ vaší kuchyně. Mlýnek disponuje 3 ocelovými mlecími disky, nástavcem na výrobu koláčků, nástavcem pro plnění střívek a nástavcem na kuličky Kebbe. Výhodou tohoto mlýnku je zpětný chod a úložný prostor na příslušenství. Hmotnost celého stroje je 5 kg.

Pro

 • Malý a skladný
 • Dostatečně silný výkon
 • Pěkný design

Proti

 • Hlučnější

Najít nejnižší cenu

Kenwood MG 510

Recenze mlýnků na maso - Kenwood MG 510Jako poslední nám naši pětici zavírá Kenwood MG 510 s výkonem 1600 W. Celý přístroj je vyrobený z broušeného kovu, což zaručuje dlouhou životnost. Mlýnek disponuje nástavcem na plnění párků a klobás, nástavcem na kebbe – masové kuličky, plnícím tácem s krytem a pěchovadlem. Samozřejmostí jsou 3 protlačovací kotouče na jemné, střední a hrubé mletí. Bonusem je namletí až 2 kg masa za pouhou minutu. Úložný prostor na kabel a mlecí disky je už takovou třešničkou na dortu. Hmotnost celého přístroje je 6,3 kg.

Pro

 • Jednoduchá obsluha
 • Zpětný chod
 • Snadná údržba

Proti

 • Hlučnost

Najít nejnižší cenu

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *