Nejlepší sady kuchyňských nožů pro rok 2019

Výběr a koupě nejlepší sady kuchyňských nožů není tak jednoduchou záležitostí, jak se může na první pohled zdát. Při výběru vhodné sady je potřeba zohlednit řadu věcí.

Hned zkraje je potřeba si uvědomit, že všechny nože prostě a jednoduše nejsou vyrobeny stejně dobře a už vůbec ne ze stejně kvalitních materiálů. Pokud si koupíte nůž ze supermarketu za 100 Kč, nelze od něj očekávat, že bude tak dobrý jako nůž některé z renomovaných značek jako je např. Wusthof.

I když se zprvu může zdát, že i ta nejlevnější sada nožů hravě splní svůj účel, zpravidla se po čase dostaví první nepříjemnosti. Mezi ně můžeme zařadit náchylnost nožů k rychlému ztupení, nekvalitní rukojeti, které se časem rozpadají, nebo i ulomená špička nože.

Na druhou stranu je potřeba říct, že pokud netrávíte většinu dne v kuchyni nebo si nepotrpíte na luxusní kvalitu, tak opravdu není nutné pro běžné použití kupovat profesionální sadu nožů Zwilling za 10 000 Kč.

Nejprodávanější bloky s noži 2019

V tabulce níže naleznete nejoblíbenější sady kuchyňských nožů dle Heureka.cz k září 2019.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Tescoma Blok na nože AZZA se 6 noži93%2 559 - 3 199 KčRecenze
Fiskars 978791(1003099) sada nožů Edge 5ks95%1 850 - 3 638 KčRecenze
Fiskars Functional Form blok s noži 7 ks92%1 559 - 3 207 KčRecenze
Fiskars Functional Form Blok 5 ks91%1 260 - 2 338 KčRecenze
Zwilling Nůž TWIN Four Star II 33413-000 blok s noži 8ks100%1 835 - 14 360 KčRecenze
Fiskars Functional Form 1014209 sada nožů v bloku 5 ks95%1 229 - 2 753 KčRecenze
Berndorf Sandrik Profi-Line 6ks sada nožů99%1 799 - 2 861 KčRecenze
Lamart LT2018 Set keramických nožů 3ks93%129 - 733 KčRecenze
CS SOLINGEN CS-045777 Sada nožů 6ks SHIKOKU75%1 966 - 2 299 KčRecenze
Professor P1127 Sada nožů, blok nerez93%890 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší sadu nožů?

Pojďme se spolu nyní blíže podívat na faktory, které je vhodné při výběru sady nožů zohlednit.

Složení sady – Aneb jaké nože jsou v sadě obsaženy. Zde je samozřejmě nutné zohlednit vaše potřeby. Někomu bez problémů vystačí základní sada s 5 noži, jiný zase ocení velkou 12-dílnou sadu nožů. Minimálně bychom vám doporučili, aby sada obsahovala tyto nože:

 • Kuchařský nůž – Klasický nůž šéfkuchaře s čepelí dlouhou okolo 20 cm
 • Nůž na chléb – Nůž s dlouhou čepelí se zoubkovaným ostřím. Kuchařským nožem sice chléb nebo rohlíky také nakrájíte, ale rychlejší a pohodlnější je to s nožem na chléb.
 • Vykosťovací nůž – Nůž s dlouhou úzkou čepelí a ostrou špičkou je neocenitelným pomocníkem při vykosťování masa.
 • Univerzální nůž – Tento nůž se u různých výrobců dost liší, ale většinou se jedná o malý nůž s krátkou čepelí, který v kuchyni využijete na řadu rozličných úkonů.

Blok – Většina dražších sad nožů je doplněna i o blok nebo stojan, ve kterém budou nože uloženy, když je zrovna nepoužíváte. Bloky bývají vyrobeny z různých materiálů, přičemž nejrozšířenější je zcela jistě dřevo. Do moderně zařízené kuchyně se může hodit i blok z nerezu.

Stojan nebo blok můžeme jednoznačně doporučit, protože nože jsou v něm chráněné před ostatními noži. Na rozdíl od uložení někde v šuplíku tak nedochází k jejich otupení nebo poškrábání.

U dřevěného bloku je vhodné se přesvědčit, zda jsou jednotlivé sloty pro nože do hladka vybroušené, jinak se vám bude stávat, že na nožích budete mít neustále dřevěný prach.

Cena – Cena samozřejmě hraje pro většinu z nás velkou roli při rozhodováni o tom, co si zrovna můžeme koupit. Jak bylo naznačeno výše, sady nožů jsou k dispozici v různých cenových hladinách, které se pohybují od několika stokorun až po tisíce a desetitisíce. Pro většinu neprofesionálních uživatelů jsou výbornou volbou sady s cenou pohybující se v rozmezí 1 000 a 3 000 Kč.

Nejlepších 5 sad kuchyňských nožů

Fiskars Functional Form blok s noži 7 ks

Fiskars Functional Form blok s noži 7 ksJako první sadu kuchyňských nožů jsme vybrali značku Fiskars, která se dodnes těší velké popularitě. Tato sada je doplněná blokem z březového dřeva, který se hodí do každé kuchyně. Sada obsahuje: velký 20 cm kuchyňský nůž, velký nůž na chléb a pečivo 23 cm, japonský nůž, kuchyňský nůž, okrajovací nůž, loupací nůž a okrajovací nůž na zeleninu. Všechny čepele nožů jsou vyrobeny nerezové oceli HRC 53. Velkou výhodou je magnetický držák na nůžky a jiné kuchyňské náčiní, který výrobci umístili na bok bloku.

Pro

 • Postranní magnet
 • Čisté čepele bez barevného nátěru
 • Ostrost

Proti

 • Nejmenší nůž může vypadnout ze stojanu

Najít nejnižší cenu

Tescoma Blok na nože AZZA, se 6 noži

Tescoma Blok na nože AZZA, se 6 nožiČeská značka Tescoma nemohla v našem výběru chybět. Vybrali jsme blok na nože AZZA, který obsahuje: univerzální 9 cm nůž, univerzální 13 cm nůž, dále nůž na zeleninu 13 cm, kuchařský 16 cm nůž, porcovací nůž 21 cm a nůž na chléb v délce 22 cm. Čepele nožů jsou vyrobeny z nerezavějící nožířské oceli a ergonomické rukojeti jsou vyrobené z vysoce odolného plastu, doplněné nýty.

Pro

 • Robustní materiál
 • Kvalitní zpracování
 • Krásný design

Proti

 • Absence brousku

Najít nejnižší cenu

Wüsthof Grand Prix II blok s noži 7 dílů

Wüsthof Grand Prix II blok s noži 7 dílůTato sada nožů kromě krásného bloku z bukového dřeva obsahuje: 8 cm nůž na zeleninu, 9 cm všestranný nůž, dále nůž na chleba se zoubkovanou čepelí a délkou 20 cm, 16 cm plátkovací nůž, kuchařský nůž 20 cm, ocílku, kterou využijete na broušení nožů a kuchyňské nůžky. Ergonomické rukojeti jsou vyrobeny z umělé hmoty a čepele ze speciálně legované nerezové oceli. Každý nůž včetně nůžek má své určené místo v bloku.

Pro

 • Kvalitní zpracování
 • Nůžky + ocílka
 • Krásně designově řešený blok

Najít nejnižší cenu

Zwilling PS Professional“S“ blok s noži 6ks

Zwilling PS Professional“S“ blok s noži 6ksNaprostou špičkou mezi noži je německá značka Zwilling. Zwilling vyrábí nože metodou kalení čepelí Friodur, kdy je základní tvar vybroušen a zkontrolován laserovým snímačem. Po té je na řadě svařování a pak nastává rozpálení na vysokou teplotu a následné prudké zchlazení kapalným plynem  v mrazové komoře. Tímto způsobem je zaručena dokonalá pevnost a ostří čepele. Sada obsahuje blok vyrobený z bambusu, 10 cm špikovací nůž, 16 cm plátkovací nůž, 20 cm kuchařský nůž, nůž na chléb s délkou 20 cm a ocílku. Výhodou je místo v bambusovém bloku pro uložení například kuchyňských nůžek.

Pro

 • Blok vyrobený z bambusového dřeva
 • Německá kvalita
 • Ostří čepelí

Proti

 • Absence kuchyňských nůžek, nutno dokoupit

Najít nejnižší cenu

Berndorf Sandrik Profi-Line 6ks sada nožů

Berndorf Sandrik Profi-Line 6ks sada nožůJako poslední sadu nožů jsme vybrali rakouskou značku Berndorf Sandri. Tato sada vyniká ostrými čepelemi a delší životností nožů. Zadní strana rukojeti je opatřena ochranou proti vysmeknutí z ruky. Sada obsahuje univerzální nůž s délkou 20 cm, 20 cm nůž na maso, ocílku, nůž na pečivo 20 cm, 6 cm nůž na ovoce, nůž na vykosťování 13 cm a dřevěný blok.

Pro

 • Dobrá ergonomie
 • Ostří čepelí
 • Kvalitní zpracování

Proti

 • Absence kuchyňských nůžek

Najít nejnižší cenu

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *