Vybíráme nejlepší epilátory pro rok 2020

Každá žena touží po dokonale hladkých nohách, které vydrží co možná nejdéle a ne jen pár dní. A proto projíždí internet a hledá všechny možné metody, jak toho dosáhnout. Na výběr je mnoho způsobů a metod, jak se nežádaného ochlupení zbavit – holení žiletkou, depilace, vosk, laser nebo epilace.

My se dnes v článku budeme zabývat klasickou epilací a epilátory, protože tato metoda odstraňování chloupků je jednoduchá a velmi účinná. Abychom upřesnili, co si představit pod pojmem epilátor – epilátor je malý dámský holicí strojek, který má na holící části jakási kolečka – pinzety, která se točí a vytrhávají tak chloupky.

Výhody epilace nad ostatními způsoby jistě ocení většina žen. Epilace je snadná, může ji provádět každá žena a to v pohodlí svého domova nebo kdekoliv jinde, nemusíte kvůli ní vyhledávat salon. Epilátor vytrhává celé chloupky i s jejich kořínky, a tím vám zajistí dokonale hladké nohy na dobu tří týdnů až jednoho měsíce, na rozdíl od žiletky, se kterou hned následující den pocit hebkých a hladkých nohou ztrácí. Další výhodou je, že na sebe nemusíte nic patlat a pak to horko těžko smývat a zjišťovat, kde se chloupky neodstranily a složitý proces opakovat.

Pokud vás tato metoda odstraňování chloupků zaujala, pak se s námi pojďte podívat, na co je třeba se při výběru nejlepšího epilátoru zaměřit a které epilátory byly vyhodnoceny jako ty nejlepší podle recenzí uživatelů.

Nejprodávanější epilátory 2020

V tabulce naleznete nejprodávanější epilátory dle Heureka.cz k říjnu 2020.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry94%2 930 - 3 317 KčRecenze
Braun Silk épil 9-700 SensoSmart97%2 215 - 3 899 KčRecenze
BRAUN Face 81085%799 - 1 999 KčRecenze
Braun Face 83090%1 295 - 1 999 KčRecenze
Braun Silk-épil 9-890 SensoSmart100%3 499 - 4 137 KčRecenze
Veet Sensitive Precision90%485 - 852 KčRecenze
Braun Silk-épil 9 Flex 900298%3 430 - 5 799 KčRecenze
Panasonic ES-ED23-V50397%1 126 - 1 390 KčRecenze
Braun Silk-épil 3 3-41097%1 287 - 1 699 KčRecenze
Braun Silk-épil SensoSmart 7/870100%1 999 - 3 911 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší epilátor?

Osobám, které nejsou do problematiky epilátorů příliš zasvěceny, může jejich výběr způsobit značné potíže a to zejména proto, že je trh těmito produkty přesycen. Nevíte-li, jaký epilátor si z fleku vybrat, pak vám doporučujeme se zaměřit především na následující faktory:

Hlavice a počet pinzet – Velikost hlavice se odvíjí od počtu pinzet. Od počtu pinzet se odvíjí i rychlost epilace. Čím více pinzet, tím rychlejší epilace, ale zároveň také trochu bolestivější. Pinzet může být 10 až 72.

Počet rychlostí – Běžné epilátory (pokud nemluvíme IPL epilátorech, kterým je věnován jiný článek) disponují 1-3 rychlostními stupni. Nejrychlejší stupeň se používá na nohy a nižší stupně pak na intimní a citlivé partie.

Napájení – Epilátory mohou mít akumulátorový neboli bateriový, síťový nebo kombinovaný systém napájení. Síťové akumulátory se nedobíjejí, aby fungovaly, musí být stále připojeny do sítě pomocí kabelu. Akumulátorové pak mají baterii a je nutné je připojovat ke stanici anebo dobíjet jejich baterie. Kombinované epilátory pak disponují obojím, jak bateriemi, tak kabelem. V případě baterií si pak nezapomeňte ověřit dobu provozu na jedno nabití, ale také rychlost nabíjení.

Wet&Dry – Podobně jako pánské holicí strojky, tak i dámské epilátory mohou být vyrobeny k použití nejen „na sucho“, ale mohou být uzpůsobeny i k použití ve sprše. Samy se rozmyslete, jaký typ holení upřednostníte.

Doba provozu – Doba provozu se týká pouze akumulátorových epilátorů. Jedná se o dobu, jakou přístroj vydrží fungovat na jedno nabití. Doporučujeme vybírat takový, který vydrží, co nejdéle, abyste neskončili pouze s jednou oholenou nohou a nečekali, až se epilátor dobije. Průměrná výdrž se pohybuje od 40 až do 60 minut. U levnějších produktů pak 25 – 30 minut.

Funkce

 • Výkyvná epilační hlava – hlava se přizpůsobuje nerovnostem povrchu.
 • Bikini hlava – nástavec, který zužuje holicí plochu. Je určen pro intimní partie a podpaží.
 • Depilační hlava – depilační hlava je nástavec, který chloupky nevytrhává, ale holí.
 • Masážní systém – pro snížení případné bolestivosti disponují některé strojky masážním systémem.
 • Světlo – některé epilátory mají i světýlko, díky němuž lépe uvidíte na epilovaná místa

Cena – Cena se odvíjí od značky, od počtu funkcí, počtu pinzet a tak dále. Nejzákladnější epilátory pro nenáročné uživatelky seženete i pod 1000 korun. Za velmi dobrý epilátor pak dáte od 2 do 3000 korun a za luxusní epilátor s mnoha funkcemi apod až 5000 korun.

Doporučené epilátory

Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry

Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&DryBraun Silk – epil 9 9-561 Wet&Dry je epilátor bez přívodní šňůry. Tudíž jej můžete využít k epilaci nasucho, nebo namokro ve sprše. Předností tohoto epilátoru je jeho široká epilační hlava. Výhodou je osvětlení Smartlight, které osvětlí každý chloupek, tím pádem máte zaručenou dokonalou epilaci. Doba provozu epilátoru je 40 minut a doba nabíjení je 1 hodina. Vybrat si můžete ze dvou rychlostí. Rychlost jedna je pro šetrnou epilaci, rychlost dvě je pro důkladnou epilaci. V balení najdete samotný epilátor, dále nástavec pro citlivé oblasti, obličejový nástavec, holící hlavu, zastřihovací nástavec, pouzdro, nabíjecí stojánek, nabíječku a čistící kartáček.

Pro

 • Široká hlava
 • Rychlé nabíjení
 • Osvětlení

Proti

 • Nelze použít připojené do zásuvky, nutno předem nabít

Najít nejnižší cenu

BRAUN Silk-épil 7 7-561 Wet&Dry

BRAUN Silk-épil 7 7-561 Wet&DryJako druhý epilátor jsme vybrali rovněž značku Braun, model Silk – épil 7 7-561 Wet&Dry. Také tento epilátor není vybaven přívodní šňůrou, tudíž jej můžete použít jak nasucho, tak ve sprše namokro. Epilátor je vybaven 40 pinzetami, které zaručují dokonalou epilaci, dále osvětlením a dvěma rychlostmi. Výhodou je výkyvná hlava, která se přizpůsobí vašemu tělu. Velkým bonusem jsou výstupky SoftLift, které mají za úkol nadzvednout chloupky u pokožky a „nasměrovat“ je k pinzetám. Epilátor disponuje také osvětlením Smartlight a vysoko-frekvenční masáži.

Pro

 • Holení na sucho i na mokro
 • Rychlé dobíjení
 • Snadné ovládání i čištění

Proti

 • Sáček na příslušenství by mohl být kvalitnější

Najít nejnižší cenu

Braun LS 5560

Braun LS 5560Tento depilátor značky Braun byl uživateli v roce 2015 oceněn jako produkt roku. Jedná se o jednoduchý omyvatelný depilátor s 1 rychlostí, který je vhodný i k užívání ve sprše. Provozní doba depilátoru je 40 minut, doba nabíjení je 1 hodina. Depilátor disponuje Nástavcem OptiShave, se kterým si dokonale oholíte nohy, dále dvěma nástavci OptiTrim (4 mm a 8mm) pro oblast bikin, uhlazovacím nástavcem a zaoblenou holící hlavou pro dokonale oholené podpaží. Co určitě oceníte je indikátor nabíjení depilátoru.

Pro

 • Rychlé nabíjení
 • Akumulátorový i síťový provoz
 • Bohaté příslušenství

Najít nejnižší cenu

Braun SE 3270 SoftPerfection

Braun SE 3270 SoftPerfectionBraun SE 3270 SoftPerfection je klasický epilátor, který k depilaci využívá systém s 20 pinzetami a speciálními masážními válečky. Tyto válečky se během depilace starají o to, aby byla vaše pokožka neustále masírována, čímž se docílí snížení bolesti. Bolest je samozřejmě individuální záležitost, a tak některé zákaznice přístroj pochvalují a vidí depilaci jako bezbolestnou. Najdou se však i takové, pro které je depilace vyloženě horor.

Brauns SE 3270 nabízí 2 režimy odstraňování chloupků, kdy jeden je pomalejší a šetrnější, a druhý rychlejší a důkladnější. O účinější epilaci se starají speciální výstupky, které zvedají naplocho ležící chloupky směrem k pinzetám.

V balení naleznete i druhou hlavici pro klasické suché holení, což využijete například v citlivějších partiích. K hlavě je dodáván také zastřihovací nástavec. Z dalšího příslušenství můžeme zmínit čistící kartáček nebo 12V adaptér.

Epilátor není bezdrátový a depilaci tak budete muset provádět poblíž zásuvky. Na druhou stranu tak odpadá nutnost přístroj neustále nabíjet.

Pro

 • Kompaktní
 • Dobře padne do ruky
 • Nízká cena

Proti

 • Poměrně hlučný
 • Nelze omývat pod vodou

Najít nejnižší cenu

Remington EP 7020

Remington EP 7020Jako poslední nás zaujal epilátor Remington EP 7020, který se dá použít k „holení“ jak na sucho, tak na mokro ve sprše. Epilátor disponuje výkyvnou hlavou, která se dokonale přizpůsobí tělu. Dalším bonusem je skutečnost, že dokáže odstranit chloupky v délce jen 0,5 mm a to díky 40 pinzetám. Vybrat si můžete ze dvou rychlostí – buď pro šetrnou epilaci, nebo důkladnou epilaci. Epilátor oceníte také pro jeho snadnou údržbu. Hlavicí stačí opláchnout pod tekoucí vodou. Pro důkladnější čištění je v příslušenství přibalený štěteček.

Pro

 • Relativně tichý
 • Výměna nástavců
 • Dvě rychlosti

Proti

 • Není nabíjecí

Najít nejnižší cenu

Závěr

Věříme, že jsme vám pomohli vybrat si ten nejlepší epilátor a že si budete do syta užívat pocitu hebkých, dokonale oholených nohou.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *