Domů » Péče o tělo » Vybíráme nejlepší epilátory pro rok 2024

Vybíráme nejlepší epilátory pro rok 2024

Každá žena touží po dokonale hladkých nohách, které vydrží co možná nejdéle a ne jen pár dní. A proto projíždí internet a hledá všechny možné metody, jak toho dosáhnout. Na výběr je mnoho způsobů a metod, jak se nežádaného ochlupení zbavit – holení žiletkou, holení strojkem, depilace, vosk, laser nebo epilace.

My se dnes v článku budeme zabývat klasickou epilací a epilátory, protože tato metoda odstraňování chloupků je jednoduchá a velmi účinná. Abychom upřesnili, co si představit pod pojmem epilátor – epilátor je malý dámský holicí strojek, který má na holící části jakási kolečka, které slouží jako jakési pinzety. Díky tomu, že se otáčí dochází k rychlému vytrhávání chloupků.

Výhody epilace nad ostatními způsoby jistě ocení většina žen. Epilace je snadná, může ji provádět každá žena a to v pohodlí svého domova nebo kdekoliv jinde, nemusíte kvůli ní vyhledávat salon. Epilátor vytrhává celé chloupky i s jejich kořínky, a tím vám zajistí dokonale hladké nohy na dobu tří týdnů až jednoho měsíce, na rozdíl od žiletky, se kterou hned následující den pocit hebkých a hladkých nohou ztrácí.

Další výhodou je, že na sebe nemusíte nic patlat a pak to horko těžko smývat a zjišťovat, kde se chloupky neodstranily a složitý proces opakovat. Po použití depilátoru může být kůže podrážděná a někdy i vysušená. S vysušenou pokožkou si poradí kvalitní hydratační krém.

Pokud vás tato metoda odstraňování chloupků zaujala, pak se s námi pojďte podívat, na co je třeba se při výběru nejlepšího epilátoru zaměřit a které epilátory byly vyhodnoceny jako ty nejlepší podle recenzí uživatelů.

Nejprodávanější epilátory 2024

V tabulce naleznete nejprodávanější epilátory dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Braun Silk-épil 9 Flex 9002963 708 – 5 799 KčRecenze
Braun Silk-épil 9 9-710962 599 – 4 521 KčRecenze
Philips BRE225/0093615 – 1 402 KčRecenze
Braun Silk-épil 9 9-720872 295 – 3 799 KčRecenze
Philips BRE710/00941 494 – 2 199 KčRecenze
Philips BRE700/00921 378 – 2 328 KčRecenze
Braun Silk-épil 5 5-820?1 929 – 2 429 KčRecenze
Braun Silk-épil 3 3-27087993 – 1 799 KčRecenze
Braun Silk-épil 9 9-700952 499 – 3 798 KčRecenze
Braun Silk-épil 1 1-17076549 – 949 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší epilátor?

Osobám, které nejsou do problematiky epilátorů příliš zasvěceny, může jejich výběr způsobit značné potíže a to zejména proto, že je trh těmito produkty přesycen. Nevíte-li, jaký epilátor si z fleku vybrat, pak vám doporučujeme se zaměřit především na následující faktory:

Hlavice a počet pinzet – Velikost hlavice se odvíjí od počtu pinzet. Od počtu pinzet se odvíjí i rychlost epilace. Čím více pinzet, tím rychlejší epilace, ale zároveň také trochu bolestivější. Pinzet může být 10 až 72.

Počet rychlostí – Běžné epilátory (pokud nemluvíme IPL epilátorech, kterým je věnován jiný článek) disponují 1-3 rychlostními stupni. Nejrychlejší stupeň se používá na nohy a nižší stupně pak na intimní a citlivé partie.

Napájení – Epilátory mohou mít akumulátorový neboli bateriový, síťový nebo kombinovaný systém napájení. Síťové akumulátory se nedobíjejí, aby fungovaly, musí být stále připojeny do sítě pomocí kabelu. Akumulátorové pak mají baterii a je nutné je připojovat ke stanici anebo dobíjet jejich baterie. Kombinované epilátory pak disponují obojím, jak bateriemi, tak kabelem. V případě baterií si pak nezapomeňte ověřit dobu provozu na jedno nabití, ale také rychlost nabíjení.

Wet&Dry – Podobně jako pánské holicí strojky, tak i dámské epilátory mohou být vyrobeny k použití nejen „na sucho“, ale mohou být uzpůsobeny i k použití ve sprše. Samy se rozmyslete, jaký typ holení upřednostníte.

Doba provozu – Doba provozu se týká pouze akumulátorových epilátorů. Jedná se o dobu, jakou přístroj vydrží fungovat na jedno nabití. Doporučujeme vybírat takový, který vydrží, co nejdéle, abyste neskončili pouze s jednou oholenou nohou a nečekali, až se epilátor dobije. Průměrná výdrž se pohybuje od 40 až do 60 minut. U levnějších produktů pak 25 – 30 minut.

Funkce

 • Výkyvná epilační hlava – hlava se přizpůsobuje nerovnostem povrchu.
 • Bikini hlava – nástavec, který zužuje holicí plochu. Je určen pro intimní partie a podpaží.
 • Depilační hlava – depilační hlava je nástavec, který chloupky nevytrhává, ale holí.
 • Masážní systém – pro snížení případné bolestivosti disponují některé strojky masážním systémem.
 • Světlo – některé epilátory mají i světýlko, díky němuž lépe uvidíte na epilovaná místa

Cena – Cena se odvíjí od značky, od počtu funkcí, počtu pinzet a tak dále. Nejzákladnější epilátory pro nenáročné uživatelky seženete i pod 1000 korun. Za velmi dobrý epilátor pak dáte od 2 do 3000 korun a za luxusní epilátor s mnoha funkcemi apod až 5000 korun.

Doporučené epilátory

Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry

Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&DryBraun Silk – epil 9 9-561 Wet&Dry je epilátor bez přívodní šňůry. Tudíž jej můžete využít k epilaci nasucho, nebo namokro ve sprše. Předností tohoto epilátoru je jeho široká epilační hlava. Výhodou je osvětlení Smartlight, které osvětlí každý chloupek, tím pádem máte zaručenou dokonalou epilaci. Doba provozu epilátoru je 40 minut a doba nabíjení je 1 hodina. Vybrat si můžete ze dvou rychlostí. Rychlost jedna je pro šetrnou epilaci, rychlost dvě je pro důkladnou epilaci. V balení najdete samotný epilátor, dále nástavec pro citlivé oblasti, obličejový nástavec, holící hlavu, zastřihovací nástavec, pouzdro, nabíjecí stojánek, nabíječku a čistící kartáček.

Pro

 • Široká hlava
 • Rychlé nabíjení
 • Osvětlení

Proti

 • Nelze použít připojené do zásuvky, nutno předem nabít

Najít nejnižší cenu

Braun Silk-épil 9 Flex 9002

Braun Silk-épil 9 Flex 9002Braun Silk-épil 9 Flex je epilátor, který se naprosto přizpůsobí vašemu tělu díky flexibilní epilační hlavě. Můžete jej bez obav použít jak na oblast nohou, tak i na citlivější místa jako je podpaží či oblast třísel. Výhodou je použití epilátoru na sucho, nebo ve sprše. Oceňujeme také, že si výrobci pohráli s tvarem rukojeti, který je ergonomický-tudíž padne do každé ruky, a navíc je i protiskluzový. Doba provozu epilátoru je cca 50 minut a doba nabíjení 2 hodiny. V balení najdete praktické kosmetické pouzdro na uložení veškerého příslušenství a epilátoru, což využijete na cestách. Bonusem je přeměna epilátoru na zastřihovač chloupků.

Pro

 • Flexibilní
 • Zabere větší plochu
 • Epilace na mokro nebo na sucho

Proti

 • Doba provozu jen 50 minut

Najít nejnižší cenu

Braun LS 5560

Braun LS 5560Tento depilátor značky Braun byl uživateli v roce 2015 oceněn jako produkt roku. Jedná se o jednoduchý omyvatelný depilátor s 1 rychlostí, který je vhodný i k užívání ve sprše. Provozní doba depilátoru je 40 minut, doba nabíjení je 1 hodina. Depilátor disponuje Nástavcem OptiShave, se kterým si dokonale oholíte nohy, dále dvěma nástavci OptiTrim (4 mm a 8mm) pro oblast bikin, uhlazovacím nástavcem a zaoblenou holící hlavou pro dokonale oholené podpaží. Co určitě oceníte je indikátor nabíjení depilátoru.

Pro

 • Rychlé nabíjení
 • Akumulátorový i síťový provoz
 • Bohaté příslušenství

Najít nejnižší cenu

Braun SE 3270 SoftPerfection

Braun SE 3270 SoftPerfectionBraun SE 3270 SoftPerfection je klasický epilátor, který k depilaci využívá systém s 20 pinzetami a speciálními masážními válečky. Tyto válečky se během depilace starají o to, aby byla vaše pokožka neustále masírována, čímž se docílí snížení bolesti. Bolest je samozřejmě individuální záležitost, a tak některé zákaznice přístroj pochvalují a vidí depilaci jako bezbolestnou. Najdou se však i takové, pro které je depilace vyloženě horor.

Brauns SE 3270 nabízí 2 režimy odstraňování chloupků, kdy jeden je pomalejší a šetrnější, a druhý rychlejší a důkladnější. O účinější epilaci se starají speciální výstupky, které zvedají naplocho ležící chloupky směrem k pinzetám.

V balení naleznete i druhou hlavici pro klasické suché holení, což využijete například v citlivějších partiích. K hlavě je dodáván také zastřihovací nástavec. Z dalšího příslušenství můžeme zmínit čistící kartáček nebo 12V adaptér.

Epilátor není bezdrátový a depilaci tak budete muset provádět poblíž zásuvky. Na druhou stranu tak odpadá nutnost přístroj neustále nabíjet.

Pro

 • Kompaktní
 • Dobře padne do ruky
 • Nízká cena

Proti

 • Poměrně hlučný
 • Nelze omývat pod vodou

Najít nejnižší cenu

Panasonic ES-EL8A-P503 7v1

Panasonic ES-EL8A-P503 7v1Panasonic ES-EL8A-P503 7v1 je epilátor vybavený dvojitým kotoučkem s 60 pinzetami pro účinnější epilaci. Epilační hlava byla navržena tak, že se otáčí o 90 stupňů, aby se přizpůsobila každému záhybu těla. Vyberete si ze tří rychlostních stupňů a doba provozu je 30 minut. Epilátor disponuje spoustou přídavných hlavic. Například pro oblast bikin a podpaží, nebo zastřihovací hlavou či nástavcem pro péči o chodidla. Výhodou je epilace na sucho, či ve sprše na mokro. Bonusem je čistící kartáček, se kterým bude čištění naprostá hračka.

Pro

 • Možnost mokrého holení
 • Bezdrátový provoz
 • Velké příslušenství

Proti

 • Méně přehledný návod k použití

Najít nejnižší cenu

Závěr

Věříme, že jsme vám pomohli vybrat si ten nejlepší epilátor a že si budete do syta užívat pocitu hebkých, dokonale oholených nohou.