Vybíráme nejlepší IPL epilátory – jaro 2019

Každá žena bez výjimky touží po dokonale hladkých nohách bez chloupků, stejně jako po tom, aby oholení co nejdéle vydrželo a bylo bezbolestné. Holení žiletkou je sice bezbolestné, ale nohy nevydrží hladké déle než pár dní. Depilace voskem či depilátorem je sice účinnější, za to ale bolestná. Tak co tedy? Nezoufejte, přinášíme vám dokonalé řešení – nejlepší IPL epilátor.

Co je to IPL epilátor?

IPL znamená intenzivní pulzní světlo, je to forma světelné terapie, která se používá pro různé dermatologické postupy včetně odstraňování chloupků. IPL epilátor je tedy přístroj, který vás za pomoci intenzivně pulsujícího světla bezbolestně a dlouhodobě zbaví chlupů. Funguje na základě vysílání vlnových délek, které se rozptýlí uvnitř pokožky, světlo se změní na teplo, které odstraňuje buňky, z nichž vznikají chloupky.

Dříve tyto přístroje byly k dispozici pouze v kosmetických salonech, ale nyní si je můžete pořídit i sami na domácí použití. Pojďme se nyní podívat na důležitá kritéria pro výběr IPL epilátoru a také na 5 nejlepších IPL epilátorů podle testu uživatelů.

Nejprodávanější IPL epilátory 2019

V tabulce naleznete nejoblíbenější IPL epilátory dle Heureka.cz k březnu 2019.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Philips Lumea Advanced IPL SC1997/0092%6 989 - 8 999 KčRecenze
Philips Lumea Prestige IPL BRI956/0091%10 889 - 14 999 KčRecenze
Remington IPL6750/i-Light95%4 650 - 10 999 KčRecenze
Philips Lumea Advanced IPL SC1995/0088%4 789 - 6 600 KčRecenze
Braun Silk-expert BD 5001 IPL90%6 499 - 10 990 KčRecenze
BRAUN Silk-Expert BD5009 IPL91%6 499 - 10 611 KčRecenze
Remington IPL 625074%3 900 - 7 599 KčRecenze
Remington i-Light IPL678098%4 871 - 9 999 KčRecenze
Rowenta IPL Derma Perfect Instant Soft (EP9600)92%4 444 - 8 980 KčRecenze
Rowenta Instant Soft Compact (EP9604F0)100%4 494 - 5 988 KčRecenze

Co je důležité při výběru IPL epilátoru?

Způsob napájení – Existují 3 způsoby napájení – síťové, akumulátorové a kombinované. Síťové napájení je napájení pomocí kabelu přímo ze sítě. Výhodou je, že vám holení může zabrat kolik času, kolik chce, nevýhodou, že pokud se ocitnete na místě bez zásuvky (což v dnešní době je skoro nemožné, pokud nejedete pod stan), pak se neoholíte. Akumulátorové napájení je bateriové, přístroj má baterie, a je třeba jej dobíjet. Akumulátorové přístroje jsou fajn, protože nemusíte být „přicucnutí“ na zásuvce, nicméně ovšem počítejte, že blikání stojí dosti energie a tudíž vám jedno nabití nemusí vydržet pro odstranění chloupků na všech požadovaných místech najednou, můžete skončit třeba s pouze jednou „hotovou“ nohou a čekat další 3 hodiny, než se přístroj nabije pro nohu druhou.

Nástavce – Pokud si IPL epilátor pořizujete pro odstraňování chloupků nejen na nohou, ale i na obličeji čí intimních partiích, doporučujeme si pořídit takový, co má pro tato místa speciální nástavce.

Velikost světelné plochy – Velikost světelné plochy se obvykle pohybuje v rozmezí 3 – 7 centimetrů. Logicky by se dalo říci, že čím větší světelná plocha, tím rychlejší epilace, neboť najednou zaberete větší plochu. To je pravda, ale je třeba si dávat pozor v záhybech a při nerovnostech, tam pak epilátor může špatně přilnout a tudíž epilace nemusí tak účinná. Rozhodnete-li se pro IPL epilátor s větší světelnou plochou, doporučujeme vybrat si takový, který bude mít součástí balení i různé menší nástavce určeny právě pro takováto obtížná místa.

Záblesky – Každý IPL epilátor může mít jiný režim blikání. Epilátory mohou mít různé programy, některé mají třeba jen jeden a jiné i 5. Funguje to jednoduše, základní režim je automatické blikání a vy pouze posouváte epilátor po kůži, další režim může mít pouze jinou frekvenci záblesků a další jinou sílu záblesků. Dále existuje i režim, kde záblesky nevycházejí automaticky, ale aktivujete je vy pomocí stisknutí příslušného tlačítka.

Dále bychom rádi upozornili na fakt, že čím jsou chloupky tmavší, tím je depilace účinnější. Neoplatí se tedy tento typ epilátoru kupovat všem, kteří mají světlé, zrzavé anebo šedivé chlupy. Dále také není vhodný pro lidi s velmi tmavou pokožkou, může dojít k popálení. Vždy si pořádně pročtěte návod.

Nejlepších 5 IPL epilátorů za rozumnou cenu

Braun Silk-expert BD 5001 IPL

Braun Silk-expert BD 5001 IPLBraun Silk-expert BD 5001 IPL je odstraňovač chloupků pro tělo a obličej. Je určen výhradně k domácímu použití. Přístroj je založen na technologii pulzního světla, která vysílá jemné impulzy pod povrch kůže a tím ničí chloupky už u kořínku. Až melanin ve folikulu chloupku zaregistruje světlo, změní se na teplo a tím dojde k přerušení růstu chloupku. Pokud budete přístroj pravidelně používat, chloupky budou jemnější a budou pomaleji dorůstat.

Produkt je vybaven 2 odlišnými režimy světla. A to normálním, které se doporučuje používat na paže, hrudník, nohy, záda. Jemný režim je na obličej a oblast bikin. U přístroje jsou doporučené 2 metody ošetření a to posouvání, které je rychlé a účinné na nohách, pažích atd. Druhá metoda je, stisknutí a uvolnění, která se doporučuje na citlivější místa jako kolena, kotníky.

Pro

 • Velmi nízká bolestivost
 • Možné nastavení intenzity světla
 • Jednoduchá manipulace

Proti

 • Nutnost připojení k zásuvce

Najít nejnižší cenu

Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00

Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 je další IPL přístroj, který pracuje na bázi světla a odstraňuje chloupky i s kořínky. IPL přístroj je vybavený nástavci – pro podpaží, na třísla, tělo a nástavec na obličej. Přístroj funguje na přirozených barvách chloupků a to jak na barvě blond, tak hnědé i černé a nefunguje na chloupcích, které jsou zbarveny do zrzava, světle blond a na šedých či bílých chloupcích. Podle barvy chloupků si sám nastaví intenzitu světla.

Nedoporučuje se používat na tmavou pokožku. Výhoda je, že vám odpadá další koupě různých gelů a pěn na holení.

Pro

 • Jednoduché použití
 • Bezbolestná ošetření
 • Spousta nástavců

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Rowenta IPL Derma Perfect Instant Soft (EP9600)

Rowenta IPL Derma Perfect Instant Soft (EP9600)Třetí IPL přístroj jsme vybrali model od značky Rowenta IPL Derma Perfect Instant Soft (EP9600). Jako u předchozích, tak i tento přístroj funguje na bázi pulsního světla, kdy zničí chloupek a zabraňuje dalšímu růstu. Prodleva mezi samotnými záblesky je 1,5 až 2,25 sekund. Chloupky v podpaží zpravidla odstraníte za 3 minuty, větší plochu jako například nohy zvládnete za 20 minut.

Rotační váleček zajistí přesnost a rovnoměrné odstranění chloupků celého těla. I tady můžeme najít 5 nastavení podle barvy kůže. Odstraňovač chloupků se nedoporučuje používat na krk a obličej. Určitě oceníte tlačítko on/off, kontrolku připravenosti, výstražnou kontrolku při nesprávném použití, ergonomický tvar a kontrolku nutnosti výměny lampy.

Pro

 • Snadné ovládání
 • Váleček pro rovnoměrnou aplikaci
 • Kontrolka nutnosti výměny lampy

Proti

 • Nemůže se používat na obličej

Najít nejnižší cenu

REMINGTON IPL6750/i-Light

REMINGTON IPL6750/i-Light epilátorEpilátor od Remingtonu je vybavený 5 rychlostmi. Každá oblast těla má jinou rychlost. Díky intenzivnímu pulsnímu světlu je epilace prakticky bezbolestná. Přístroj je vhodný jak na dámské, tak mužské tělo. Bonusem je praktický nástavec na oblast bikin a nástavec na obličej. Jakožto u předchozích, tak i tento model má zabudovaný senzor pleti, který určí, jestli váš odstín je vhodný na epilování. Napájení se provádí síťovým provozem. Určitě oceníte praktické a především luxusní pouzdro na epilátor.

Pro

 • Krásný design
 • Přepravní pouzdro v ceně
 • 5 rychlostí

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00Tento IPL přístroj je vybavený 5 nastavitelnými stupni světelné energie. Je vhodný na chloupky v přirozené barvě jako je přirozená blond, černá a hnědá. Nefunguje pouze na chloupky zrzavé, světle blond nebo šedé barvy a nesmí se používat na tmavou pleť. Ostatně je vybavený snímačem odstínu pleti a ten když zjistí, že je pokožka příliš tmavá, tak vysílaný impuls automaticky zastaví.

Epilátor je také doplněný přídavným nástavcem a filtrem světla pro oblast nad horním rtem, na bradu a na jiné citlivé místa těla. Napájení přístroje se provádí klasicky ze sítě.

Pro

 • Snadná manipulace
 • Dostatečně dlouhý kabel
 • Podrobný návod

Proti

 • Rychle se zahřívá

Najít nejnižší cenu

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *