Vybíráme nejlepší rotopedy – podzim 2020

Rotopedy existují na trhu už po celá desetiletí. Představují přístupnou alternativu  „fitka“ a bezproblémový způsob, jak se zbavit těch otravných kil co nám přebývají. Měli jsme možnost je vidět inzerované v televizi, na internetu nebo také v novinách. Ale protože je k dispozici tolik značek a typů rotopedů, volba není tak snadná, jak byste očekávali.

Když začínáte se cvičebním programem, tak hlavním klíčem pro vás je, abyste si cvičení užívali a aby to bylo především snadné, ne moc náročné. Rotoped je v tomhle skvělou volbou, zejména pro začátečníky, nebo pro někoho, kdo má problémy se zády, koleny, klouby. Rotoped nezatěžuje tyto části těla tak jako běh nebo chůze.

Nejprodávanější rotopedy 2020

V tabulce naleznete přehled nejoblíbenějších rotopedů k říjnu 2020 dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
HouseFit TIRO 7091%9 390 - 9 990 KčRecenze
HouseFit TIRO 3088%5 990 KčRecenze
HouseFit TIRO 100 iTrain95%11 990 - 12 990 KčRecenze
Master R0885%4 390 KčRecenze
Spokey XFIT90%2 383 - 2 384 KčRecenze
inSPORTline Salenas92%8 990 KčRecenze
Spokey ONEGO66%1 675 - 2 000 KčRecenze
HouseFit TIRO 3589%6 990 KčRecenze
inSPORTline Xbike Cube96%3 590 KčRecenze
Acra BC4278%4 799 - 6 148 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší rotoped?

Před samotnou koupí rotopedu si musíte ujasnit své cvičební cíle, dále jak často jej budete používat a jaké funkce využijete. Mnohokrát lidé nadhodnocují své schopnosti a myslí si, že svůj tréninkový plán budou za každou cenu dodržovat. Ve finále si koupí ten nejdražší rotoped a využívají jej jako věšák na oblečení.

Jakmile budete schopni provést realistické odhady týkající se používání stroje, bude pak jednodušší vybrat si ten, který odpovídá vašim požadavkům.

Rotopedy rozdělujeme do čtyř skupin:

magnetické (přibližování magnetu k setrvačníku rotopedu)

čelisťové (mechanismus je méně využívaný u rotopedu, najdete ho častěji u cyklotrenažérů)

indukční (rotoped funguje na principu zvyšování indukce v cívce)

páskové (je vybavený jednodušším brzdným systémem a je poněkud hlučný)

Při výběru se zaměřte na nastavitelnost řídítek. Není nic horšího, než když vás z rotopedu bolí záda, kvůli špatné nastavitelnosti sedla a řídítek. Na co dalšího se při koupi zaměřit jsme shrnuli do pár následujících bodů.

Základní parametry – Každý rotoped musí být vybaven alespoň základními funkcemi. Hledejte rotopedy s různými úrovněmi odporu. Také sedadlo by mělo být dostatečně pohodlné, protože na něm budete trávit spoustu času. Pokud jste korpulentnějších rozměrů, hledejte sedadla, která jsou speciálně upravena. Nicméně jestliže jste se rozhodli pro určitý typ rotopedu a nemá zrovna nejlepší sedadlo, většinou můžete přikoupit sedák s vhodným polstrováním. Komfort by měl být hlavní prioritou, bez ohledu na rozpočet.

Pedály musí být nejen dostatečně široké, ale také musí být opatřeny páskem, aby se zajistilo, že vaše nohy nebudou sklouzávat během šlapání. Vestavěný počítač musí zobrazovat základní statistiky, jako je rychlost, čas a počet spálených kalorií. Stále častěji je i u levnějších modelů k dispozici i ukazatel srdečního tepu.

Stabilita – Před koupí si ověřte hmotnostní limit rotopedu a samotnou hmotnost stroje. Stabilita je jedním z nejdůležitějších aspektů cvičení. Poslední věc, kterou chcete, je zranění při jízdě na rotopedu. Pokud se rotoped při jízdě nějak hýbe, zapomeňte na jeho koupi. Při koupi rotopedu online si dopředu zjistěte – nejlépe podle recenzí, jak stabilní stroj je a popřípadě také hmotnost rotopedu.

Nastavitelná intenzita tréninku – Dobrý nápad také je se podívat po rotopedu, který poskytuje nastavitelný „trénink“. Většina rotopedů poskytuje způsob, jak přizpůsobit intenzitu tréninku. Nastavitelné funkce vám pomohou zvýšit intenzitu tréninku při zvyšování vaší kondiční úrovně a také poskytne neustálé výzvy. Tím se vaše úroveň kondice zlepší.

Nízká úroveň hluku – Magnetické rotopedy jsou úplně nejlepší, pokud se jedná o hluk. Jsou tišší a odolnější, než ostatní rotopedy. Pokud plánujete při jízdě na rotopedu sledovat televizi, nebo poslouchat hudbu, určitě se zaměřte na nízkou úroveň hluku rotopedů. Některé modely bývají vybaveny větráky, které mohou být poněkud hlučné.

Záruka – Obyčejně se záruka na rotopedy poskytuje na 2 roky, ale záleží na samotném výrobci. Většinou kvalitnější a dražší stroje mají delší záruku a to třeba až 10 let. Taková oprava rotopedu není vůbec levná záležitost, proto si před koupí zkontrolujte, jak dlouhou záruku přístroj poskytuje. Vždy je lepší rotoped reklamovat, než opravovat či kupovat nový.

Nejlepších 5 rotopedů za rozumnou cenu

HouseFit TIRO 70

HouseFit TIRO 70U rotopedu HouseFit TIRO 70 jej již na první pohled zřejmé, že vychází z oblíbeného levnějšího modelu TIRO 50. Oproti levnějšímu modelu u něj naleznete především elektronickou regulaci obtížnosti. Díky elektronické regulaci můžete využívat i přednastavené programy, které simulují jízdu členitějším terénem. Pokud by vám přednastavené programy nestačily, můžete si celý cvičební program nastavit podle libosti. Zátěž je možné nastavit v 16 úrovních, což je dvojnásobek oproti TIRO 50. Jedním z nejzajímavějších programů je program, který reguluje automaticky zátěž podle vaší tepové frekvence. Díky tomu můžete snadněji udržovat svůj tep v aerobickém pásmu, jenž je ideální ke spalování tuků.

Přístroj je vybaven velký přehledným dvojbarevným displejem, který zobrazuje všechny důležité hodnoty jako jsou ujetá vzdálenost, rychlost nebo srdeční tep. Senzory srdečního tepu jsou umístěny klasicky na rukojetích. Rotoped ale dokáže spolupracovat i bezdrátově s hrudním pásem. Ten ale musíte koupit zvlášť.

Nosnost rotopedu je 150 kg, což jej řadí mezi nadprůměr v této cenové kategorii. Pro chod rotopedu je potřeba jej zapojit do zásuvky pomocí dodávaného adaptéru.

Pro

 • Bohatá nabídka vestavěných programů a možnost programovat svůj vlastní program
 • Výborný poměr cena/výkon
 • Tichý chod

Proti

 • Ovládání computeru je zpočátku nepřehledné

Najít nejnižší cenu

HOUSEFIT TIRO 50

HOUSEFIT TIRO 50Druhý v pořadí jsme vybrali rotoped HOUSEFIT 50, který je vybaven přehledným LCD displejem. Tento displej zobrazuje čas, aktuální rychlost, ujetou vzdálenost, spálené kalorie a tep, který měří senzory zabudované v rukojetích. Systém Recovery  vyhodnotí váš fyzický stav, který musí být v klidovém režimu bezprostředně po cvičení.  Tento stav je založený na rychlosti poklesu tepu po dokončení jízdy.

Rotoped má 8 funkcí obtížnosti cvičení, které je možno manuálně nastavit. Samozřejmostí je nastavení výšky sedla a řídítek. Jelikož má rotoped 9 kilogramů těžký setrvačník je vhodný pro osoby do 150 kg. Hmotnost celého rotopedu je 33 kg.

Pro

 • Vysoká nosnost
 • Jednoduchá obsluha
 • Cenově dostupný

Proti

 • Příliš velký displej

Najít nejnižší cenu

HouseFit TIRO 100 iTrain

HouseFit TIRO 100 iTrainHouseFit TIRO 100 iTrain je moderní rotoped, který v sobě skloubil funkčnost a líbivý design. Stejně jako model TIRO 70 je rotoped vybaven elektronickou regulací zátěže. K dispozici je 16 různých tréninkových programů a nechybí ani možnost sestavit si program vlastní. Samozřejmostí je sledování srdeční frekvence ať už ze snímačů na rukojetích nebo z hrudního pásu (nutno dokoupit).

Specialitou tohoto modelu je možnost připojit jej pomocí Bluetooth k tabletu Android či Apple s nainstalovanou aplikací iConsole+.  Inovativní je možnost zvolit si trasu v Google mapách a následně si ji na rotopedu projet, přičemž máte na výběr ze 3 režimů zobrazení. Samotný tablet se dá upevnit přímo na počítač rotopedu. Počítač je poháněn adaptérem ze sítě.

Rotoped je robustní a konstrukce působí kvalitním dojmem. Maximální nosnost byla výrobcem stanovena na 150 kg. Rotoped sám o sobě váží 48 kg.

Pro

 • Možnost připojit tablet
 • Kvalitní konstrukce
 • Vysoká nosnost

Proti

 • Nepřesné měření tepu z ručních snímačů (stejně jako prakticky u všech rotopedů)

Najít nejnižší cenu

inSPORTline Salenas

inSPORTline SalenasinSPORTline Salenas je rotoped určený k domácímu užití. Rotoped je vybavený LCD displejem, na kterém se vám zobrazují všechny důležité funkce jako rychlost, ujetá vzdálenost, čas apod. K dispozici máte 12 přednastavených programů. Je zde možnost si nastavit i program vlastní. Kromě klasických programů s variabilní zátěží můžete vyzkoušet i program založený na vaší tepové frekvenci. Ta je snímána senzory na madlech rotopedu. Ovládání zátěže je elektronické a nastavit lze v rozmezí 32 stupňů.

Brzdný systém rotopedu je magnetický a hmotnost setrvačníku je 6 kg. Maximální nosnost je udávána 150 kg.

Pro

 • 10-letá záruka
 • Design
 • Tichý chod

Proti

 • Absence podpory hrudních pásů
 • Rukojeti nejsou polohovatelné

Najít nejnižší cenu

Tunturi F40 Competence

Tunturi F40 CompetenceTunturi je finský výrobce s dlouholetou tradicí a jeho model F40 Competence se řadí mezi nejoblíbenější rotopedy v cenové kategorii 10 – 15 000 Kč. Jedná se o rotoped s kvalitní robustní konstrukcí a nosností 135 kg. Výrobce si zakládá na ergonomii, a tak lze nastavit jak vertikální, tak i horizontální polohu sedadla. U řídítek je pak možné nastavit sklon.

Rotoped je vybaven elektronickým řízením magnetické brzdy a vybírat si můžete z 19 různých programů šlapání, z nichž 12 je přednastavených a další jsou zaměřeny např. na zátěž podle tepové frekvence.

Na rozdíl od některých jiných konkurentů, Tunturi F40 podporuje bezdrátové hrudní pásy. Pokud vás omrzí obyčejné šlapání na rotopedu, můžete jej spárovat s tabletem či smartphonem a s pomocí některé z fitness aplikací si cvičení zpestřit projížděním tras v Google mapách.

Pro

 • Ergonomie
 • Tichý chod
 • Bluetooth připojení

Najít nejnižší cenu

Tímto je test rotopedů 2020 u konce.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *