Vybíráme nejlepší rotopedy – jaro 2019

Rotopedy existují na trhu už po celá desetiletí. Představují přístupnou alternativu  „fitka“ a bezproblémový způsob, jak se zbavit těch otravných kil co nám přebývají. Měli jsme možnost je vidět inzerované v televizi, na internetu nebo také v novinách. Ale protože je k dispozici tolik značek a typů rotopedů, volba není tak snadná, jak byste očekávali.

Když začínáte se cvičebním programem, tak hlavním klíčem pro vás je, abyste si cvičení užívali a aby to bylo především snadné, ne moc náročné. Rotoped je v tomhle skvělou volbou, zejména pro začátečníky, nebo pro někoho, kdo má problémy se zády, koleny, klouby. Rotoped nezatěžuje tyto části těla tak jako běh nebo chůze.

Nejprodávanější rotopedy 2019

V tabulce naleznete přehled nejoblíbenějších rotopedů k březnu 2019 dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
HOUSEFIT TIRO 7090%7 990 - 9 990 KčRecenze
Kettler Cycle M92%5 990 - 6 289 KčRecenze
HOUSEFIT TIRO 3088%4 990 - 5 990 KčRecenze
HOUSEFIT TIRO 5092%6 990 - 7 990 KčRecenze
TUNTURI CARDIO FIT M3599%2 490 KčRecenze
Spokey ZENSET?2 799 - 3 957 KčRecenze
HOUSEFIT TIRO 100 iTrain94%10 990 - 12 990 KčRecenze
Housefit TIRO 3585%5 300 - 6 990 KčRecenze
Mini DUVLAN Oscar85%999 KčRecenze
Sapphire Vintage?1 787 - 2 260 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší rotoped?

Před samotnou koupí rotopedu si musíte ujasnit své cvičební cíle, dále jak často jej budete používat a jaké funkce využijete. Mnohokrát lidé nadhodnocují své schopnosti a myslí si, že svůj tréninkový plán budou za každou cenu dodržovat. Ve finále si koupí ten nejdražší rotoped a využívají jej jako věšák na oblečení.

Jakmile budete schopni provést realistické odhady týkající se používání stroje, bude pak jednodušší vybrat si ten, který odpovídá vašim požadavkům.

Rotopedy rozdělujeme do čtyř skupin:

magnetické (přibližování magnetu k setrvačníku rotopedu)

čelisťové (mechanismus je méně využívaný u rotopedu, najdete ho častěji u cyklotrenažérů)

indukční (rotoped funguje na principu zvyšování indukce v cívce)

páskové (je vybavený jednodušším brzdným systémem a je poněkud hlučný)

Při výběru se zaměřte na nastavitelnost řídítek. Není nic horšího, než když vás z rotopedu bolí záda, kvůli špatné nastavitelnosti sedla a řídítek. Na co dalšího se při koupi zaměřit jsme shrnuli do pár následujících bodů.

Základní parametry – Každý rotoped musí být vybaven alespoň základními funkcemi. Hledejte rotopedy s různými úrovněmi odporu. Také sedadlo by mělo být dostatečně pohodlné, protože na něm budete trávit spoustu času. Pokud jste korpulentnějších rozměrů, hledejte sedadla, která jsou speciálně upravena. Nicméně jestliže jste se rozhodli pro určitý typ rotopedu a nemá zrovna nejlepší sedadlo, většinou můžete přikoupit sedák s vhodným polstrováním. Komfort by měl být hlavní prioritou, bez ohledu na rozpočet.

Pedály musí být nejen dostatečně široké, ale také musí být opatřeny páskem, aby se zajistilo, že vaše nohy nebudou sklouzávat během šlapání. Vestavěný počítač musí zobrazovat základní statistiky, jako je rychlost, čas a počet spálených kalorií. Stále častěji je i u levnějších modelů k dispozici i ukazatel srdečního tepu.

Stabilita – Před koupí si ověřte hmotnostní limit rotopedu a samotnou hmotnost stroje. Stabilita je jedním z nejdůležitějších aspektů cvičení. Poslední věc, kterou chcete, je zranění při jízdě na rotopedu. Pokud se rotoped při jízdě nějak hýbe, zapomeňte na jeho koupi. Při koupi rotopedu online si dopředu zjistěte – nejlépe podle recenzí, jak stabilní stroj je a popřípadě také hmotnost rotopedu.

Nastavitelná intenzita tréninku – Dobrý nápad také je se podívat po rotopedu, který poskytuje nastavitelný „trénink“. Většina rotopedů poskytuje způsob, jak přizpůsobit intenzitu tréninku. Nastavitelné funkce vám pomohou zvýšit intenzitu tréninku při zvyšování vaší kondiční úrovně a také poskytne neustálé výzvy. Tím se vaše úroveň kondice zlepší.

Nízká úroveň hluku – Magnetické rotopedy jsou úplně nejlepší, pokud se jedná o hluk. Jsou tišší a odolnější, než ostatní rotopedy. Pokud plánujete při jízdě na rotopedu sledovat televizi, nebo poslouchat hudbu, určitě se zaměřte na nízkou úroveň hluku rotopedů. Některé modely bývají vybaveny větráky, které mohou být poněkud hlučné.

Záruka – Obyčejně se záruka na rotopedy poskytuje na 2 roky, ale záleží na samotném výrobci. Většinou kvalitnější a dražší stroje mají delší záruku a to třeba až 10 let. Taková oprava rotopedu není vůbec levná záležitost, proto si před koupí zkontrolujte, jak dlouhou záruku přístroj poskytuje. Vždy je lepší rotoped reklamovat, než opravovat či kupovat nový.

Nejlepších 5 rotopedů za rozumnou cenu

Kettler Cycle M

Kettler Cycle MRotoped Kettler Cycle M byl oceněn produktem roku 2016. Řídítka rotopedu jsou vybavena dlaňovými senzory měřícími puls. Poté, co překročíte horní hranici pulsu, LCD displej vás na to upozorní. Přehledný LCD displej měří čas, rychlost, vzdálenost, puls, frekvenci šlapání a spotřebu energie. Rotoped je vybavený brzdovým magnetickým systémem, který má velice tichý režim. Zátěž si můžete nastavit manuálně v rozmezí od 1 do 8 stupňů. U pohodlného sedla je možnost rychlého výškového nastavení. Taktéž řemínkové pedály jsou nastavitelné. Napájení rotopedu se provádí dvěma tužkovými bateriemi. Nosnost rotopedu je 110 kg. Hmotnost setrvačníku je 6 kg a je vybaven kalibrací proti kmitu.

Pro

 • Tichý chod
 • Jednoduché sestavení
 • Možnosti sledování různých ukazatelů.

Proti

 • Absence držáku na mobil

Najít nejnižší cenu

HOUSEFIT TIRO 50

HOUSEFIT TIRO 50Druhý v pořadí jsme vybrali rotoped HOUSEFIT 50, který je vybaven přehledným LCD displejem. Tento displej zobrazuje čas, aktuální rychlost, ujetou vzdálenost, spálené kalorie a tep, který měří senzory zabudované v rukojetích. Systém Recovery  vyhodnotí váš fyzický stav, který musí být v klidovém režimu bezprostředně po cvičení.  Tento stav je založený na rychlosti poklesu tepu po dokončení jízdy.

Rotoped má 8 funkcí obtížnosti cvičení, které je možno manuálně nastavit. Samozřejmostí je nastavení výšky sedla a řídítek. Jelikož má rotoped 9 kilogramů těžký setrvačník je vhodný pro osoby do 150 kg. Hmotnost celého rotopedu je 33 kg.

Pro

 • Vysoká nosnost
 • Jednoduchá obsluha
 • Cenově dostupný

Proti

 • Příliš velký displej

Najít nejnižší cenu

Kettler GIRO M

Kettler GIRO MKettler GIRO M je rotoped s moderním designem, který se hodí do každého interiéru. Jako většina rotopedů i tento má výškově nastavitelné sedlo a také nastavitelná ergonomická řídítka se senzory snímající tep, které jsou umístěny na rukojetích. LCD displej vás informuje o stavu rychlosti, měří čas, vzdálenost, puls, frekvenci šlapání a spotřebu energie. Magnetický brzdný systém a převodový systém vám zaručí tichý chod.

Zátěž si můžete nastavit od 1 do 8 stupňů. Výhodou je optický i akustický signál po překročení maximální horní hranice tepu. Rotoped je určen pro všechny sportovce s maximální váhou 120 kg. Je vybaven až 110 tréninkovými programy. Hmotnost setrvačníku je 6 kg. Rotoped je napájen dvěma tužkovými bateriemi.

Pro

 • Přehledný a srozumitelný LCD displej
 • Masivní konstrukce
 • Tichý chod

Proti

 • Absence podsvícení displeje

Najít nejnižší cenu

inSPORTline Rapid

inSPORTline RapidinSPORTline  Rapid je rotoped určený k domácímu užití. Rotoped je vybavený LCD displejem, na kterém se vám zobrazují všechny funkce, jako rychlost, ujetá vzdálenost, čas apod. Otočným ovladačem změníte zátěž z 1 až na 8 stupeň. U rotopedu jde nastavit výška pohodlného sedla, nebo sklon ergonomicky tvarovaných rukojetí.

Jako u téměř všech rotopedů, tak i tady jsou rukojeti vybaveny senzory snímající tepovou frekvenci. Hmotnost setrvačníku je 6 kg a hmotnost samotného rotopedu je 25 kg. Rotoped je také vybaven magnetickými brzdami.

Pro

 • Cenově dostupný
 • Pevná konstrukce
 • Pohodlné sedlo

Proti

 • Méně srozumitelný návod k montáži

Najít nejnižší cenu

Kettler Cycle P

Kettler Cycle PPoslední rotoped jsme vybrali od značky Kettler, model Cycle P. Kettler je tradiční německá značka, vyrábějící fitness přístroje. Kettler je zárukou špičkové ergonomie a kvalitního provedení. Rotoped je vybaven 12 tréninkovými programy a nastavitelnými kardiozónami.

Přehledný LCD displej měří rychlost, čas, puls, spotřebu energie apod. Bonusem je akustická a optická varovná signalizace při překročení horní hranice pulsu. Dále u toho rotopedu můžeme najít například vyhodnocení vydýchávacího pulsu s postupným známkováním kondice v rozmezí 1 až 6. Samozřejmostí je nastavení sedla a řemínkových pedálu. Napájení se provádí externím síťovým adaptérem. Nosnost je do 130 kg.

Pro

 • Podsvícený displej
 • Nastavitelný
 • Volby programů

Proti

 • V dosahu musí být zásuvka 220 V

Najít nejnižší cenu

Tímto je test rotopedů 2018 u konce.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *