Domů » Sport a zdraví » Vybíráme nejlepší rotopedy – Aktualizováno pro rok 2024

Vybíráme nejlepší rotopedy – Aktualizováno pro rok 2024

Rotopedy existují na trhu už po celá desetiletí. Představují přístupnou alternativu „fitka“ a bezproblémový způsob, jak se zbavit těch otravných kil, co nám tak rády přebývají. Rotopedy máme možnost vidět inzerované v televizi, na internetu nebo také v novinách. Ale protože je k dispozici tolik značek a typů rotopedů, volba není tak snadná, jak byste možná očekávali.

Když začínáte se cvičebním programem, tak hlavním klíčem pro vás je, abyste si cvičení užívali a aby to bylo zpočátku především relativně snadné, ne moc náročné. Rotoped je v tomhle ohledu skvělou volbou, protože umožňuje plynulé nastavení obtížnosti a je tak vhodný jak pro začátečníky, nebo pro někoho, kdo má problémy se zády, koleny, klouby, tak i pro profesionální sportovce. Rotoped nezatěžuje tyto části těla tak jako třeba běh nebo chůze na běžeckém pásu.

Nejprodávanější rotopedy za rok 2024

V tabulce naleznete přehled nejoblíbenějších rotopedů k lednu 2024 dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Capital Sports Azura Air993 779 – 3 979 KčRecenze
Klarfit Cycloon minibike912 499 – 3 299 KčRecenze
Capital Sports Trajector932 899 – 5 437 KčRecenze
Hop-Sport HS-2080 Spark854 990 – 5 269 KčRecenze
Hop-Sport HS-045H Eos893 440 – 3 949 KčRecenze
inSPORTline Raryo86778 – 819 KčRecenze
HouseFit TIRO 30885 889 – 7 990 KčRecenze
Hop-Sport HS-010H Rio712 190 – 2 256 KčRecenze
Tunturi Cardio Fit M35 Minibike942 990 – 3 150 KčRecenze
Malatec 964195805 – 1 299 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší rotoped?

Před samotnou koupí rotopedu si musíte ujasnit své cvičební cíle, dále jak často jej budete používat a jaké funkce využijete. Mnohokrát lidé nadhodnocují své schopnosti a myslí si, že svůj tréninkový plán budou za každou cenu dodržovat. Ve finále si koupí ten nejdražší rotoped a využívají jej jako věšák na oblečení.

Jakmile budete schopni provést realistické odhady týkající se používání stroje, bude pak jednodušší vybrat si ten, který odpovídá vašim požadavkům.

Rotopedy rozdělujeme do čtyř skupin:

magnetické (přibližování magnetu k setrvačníku rotopedu)

čelisťové (mechanismus je méně využívaný u rotopedu, najdete ho častěji u cyklotrenažérů)

indukční (rotoped funguje na principu zvyšování indukce v cívce)

páskové (je vybavený jednodušším brzdným systémem a je poněkud hlučný)

Při výběru se zaměřte na nastavitelnost řídítek. Není nic horšího, než když vás z rotopedu bolí záda, kvůli špatné nastavitelnosti sedla a řídítek. Na co dalšího se při koupi zaměřit jsme shrnuli do pár následujících bodů.

Základní parametry – Každý rotoped musí být vybaven alespoň základními funkcemi. Hledejte rotopedy s různými úrovněmi odporu. Také sedadlo by mělo být dostatečně pohodlné, protože na něm budete trávit spoustu času. Pokud jste korpulentnějších rozměrů, hledejte sedadla, která jsou speciálně upravena. Nicméně jestliže jste se rozhodli pro určitý typ rotopedu a nemá zrovna nejlepší sedadlo, většinou můžete přikoupit sedák s vhodným polstrováním. Komfort by měl být hlavní prioritou, bez ohledu na rozpočet.

Pedály musí být nejen dostatečně široké, ale také musí být opatřeny páskem, aby se zajistilo, že vaše nohy nebudou sklouzávat během šlapání. Vestavěný počítač musí zobrazovat základní statistiky, jako je rychlost, čas a počet spálených kalorií. Stále častěji je i u levnějších modelů k dispozici i ukazatel srdečního tepu.

Stabilita – Před koupí si ověřte hmotnostní limit rotopedu a samotnou hmotnost stroje. Stabilita je jedním z nejdůležitějších aspektů cvičení. Poslední věc, kterou chcete, je zranění při jízdě na rotopedu. Pokud se rotoped při jízdě nějak hýbe, zapomeňte na jeho koupi. Při koupi rotopedu online si dopředu zjistěte – nejlépe podle recenzí, jak stabilní stroj je a popřípadě také hmotnost rotopedu.

Nastavitelná intenzita tréninku – Dobrý nápad také je se podívat po rotopedu, který poskytuje nastavitelný „trénink“. Většina rotopedů poskytuje způsob, jak přizpůsobit intenzitu tréninku. Nastavitelné funkce vám pomohou zvýšit intenzitu tréninku při zvyšování vaší kondiční úrovně a také poskytne neustálé výzvy. Tím se vaše úroveň kondice zlepší.

Nízká úroveň hluku – Magnetické rotopedy jsou úplně nejlepší, pokud se jedná o hluk. Jsou tišší a odolnější, než ostatní rotopedy. Pokud plánujete při jízdě na rotopedu sledovat televizi, nebo poslouchat hudbu, určitě se zaměřte na nízkou úroveň hluku rotopedů. Některé modely bývají vybaveny větráky, které mohou být poněkud hlučné.

Záruka – Obyčejně se záruka na rotopedy poskytuje na 2 roky, ale záleží na samotném výrobci. Většinou kvalitnější a dražší stroje mají delší záruku a to třeba až 10 let. Taková oprava rotopedu není vůbec levná záležitost, proto si před koupí zkontrolujte, jak dlouhou záruku přístroj poskytuje. Vždy je lepší rotoped reklamovat, než opravovat či kupovat nový.

Nejlepších 5 rotopedů za rozumnou cenu

HouseFit TIRO 70

HouseFit TIRO 70U rotopedu HouseFit TIRO 70 jej již na první pohled zřejmé, že vychází z oblíbeného levnějšího modelu TIRO 50. Oproti levnějšímu modelu u něj naleznete především elektronickou regulaci obtížnosti. Díky elektronické regulaci můžete využívat i přednastavené programy, které simulují jízdu členitějším terénem. Pokud by vám přednastavené programy nestačily, můžete si celý cvičební program nastavit dle libosti. Zátěž je možné nastavit v 16 úrovních, což je dvojnásobek oproti TIRO 50. Jedním z nejzajímavějších programů je program, který reguluje automaticky zátěž podle vaší tepové frekvence. Díky tomu můžete snadněji udržovat svůj tep v aerobickém pásmu, jenž je ideální ke spalování tuků.

Přístroj je vybaven velký přehledným dvojbarevným displejem, který zobrazuje všechny důležité hodnoty jako jsou ujetá vzdálenost, rychlost nebo srdeční tep. Senzory srdečního tepu jsou umístěny klasicky na rukojetích. Rotoped ale dokáže spolupracovat i bezdrátově s hrudním pásem. Ten ale musíte koupit zvlášť.

Nosnost rotopedu je 150 kg, což jej řadí mezi nadprůměr v této cenové kategorii. Pro chod rotopedu je potřeba jej zapojit do zásuvky pomocí dodávaného adaptéru.

Pro

 • Bohatá nabídka vestavěných programů a možnost programovat svůj vlastní program
 • Výborný poměr cena/výkon
 • Tichý chod

Proti

 • Ovládání computeru je zpočátku nepřehledné

Najít nejnižší cenu

HOUSEFIT TIRO 50

HOUSEFIT TIRO 50Druhý v pořadí jsme vybrali rotoped HOUSEFIT 50, který je vybaven přehledným LCD displejem. Tento displej zobrazuje čas, aktuální rychlost, ujetou vzdálenost, spálené kalorie a tep, který měří senzory zabudované v rukojetích. Systém Recovery  vyhodnotí váš fyzický stav, který musí být v klidovém režimu bezprostředně po cvičení.  Tento stav je založený na rychlosti poklesu tepu po dokončení jízdy.

Rotoped má 8 funkcí obtížnosti cvičení, které je možno manuálně nastavit. Samozřejmostí je nastavení výšky sedla a řídítek. Jelikož má rotoped 9 kilogramů těžký setrvačník je vhodný pro osoby do 150 kg. Hmotnost celého rotopedu je 33 kg.

Pro

 • Vysoká nosnost
 • Jednoduchá obsluha
 • Cenově dostupný

Proti

 • Příliš velký displej

Najít nejnižší cenu

Tunturi F40 Competence

Tunturi F40 CompetenceTunturi je finská společnost známá svými kvalitními výrobky a moderním designem. Tunturi F40 Competence je rotoped, který se drží tradice firmy.

Jedná se o stroj s kvalitním rámem s nosností až 135 kg. Na rozdíl od mnohých levnějších rotopedů se Tunturi F40 hodí i pro osoby vysoké osoby s vyšší hmotností.

Odpor při šlapání zajišťují magnetické brzdy, které jsou řízeny elektronicky, a 9 kg vážící setrvačník. Celkově rotoped váží 41 kg, což je poměrně vysoké číslo, nicméně s transportem v rámci místnosti pomohou integrovaná kolečka. V případě, že nemáte stoprocentně rovné podlahy, jistě oceníte možnost vyrovnání nerovnosti pomocí šroubovacích nožek.

Bohatá programová nabídka obsahuje 20 tréninkových programů volitelných na počítači s LCD displejem. Nechybí ani program řízený aktuálním srdečním tepem, který u levnějších přístrojů často chybí. Tep lze měřit buď prostřednictvím dlaňových snímačů, cože není nikdy příliš přesné, nebo pomocí hrudního pásu. Ten je ale potřeba dokoupit zvlášť.

Rotoped lze spárovat i s moderními tréninkovými aplikacemi, jako je např. Tunturi Roads nebo ZWIFT. Díky tomu se můžete virtuálně projet po trasách z různých koutů světa.

Pro

 • Kvalitní zpracování
 • Vhodný i pro vysoké a těžší postavy
 • Bohatá programová nabídka

Proti

 • Někomu nemusí vyhovovat širší sedlo

Najít nejnižší cenu

inSPORTline Valdosa

inSPORTline ValdosaInSportline Valdosa je robustní rotoped určený pro postavy do výšky 190 cm s hmotností nepřesahující 130 kg. Rotoped váží 46,5 kg a jeho přemístění vám ulehčí transportní kolečka v přední části rotopedu.

Brzdný systém rotopedu je magnetický s elektronický nastavením v 16 stupních. Setrvačník má hmotnost 9 kg.

Co se týče programového vybavení, k dispozici je celkem 18 programů včetně programu řízeného srdečním tepem HRC. Rotoped podporuje hrudní pásy pracující na frekvenci 5 kHz. Samotný pás, ale součásti balení není. K dispozici je však méně přesné měření pomocí dlaňových senzorů.

Pro

 • Tichý chod
 • Sedlo nastavitelné vertikálně i horizontálně
 • Jednoduché ovládání

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Tunturi F40 Competence

Tunturi F40 CompetenceTunturi je finský výrobce s dlouholetou tradicí a jeho model F40 Competence se řadí mezi nejoblíbenější rotopedy v cenové kategorii 10 – 15 000 Kč. Jedná se o rotoped s kvalitní robustní konstrukcí a nosností 135 kg. Výrobce si zakládá na ergonomii, a tak lze nastavit jak vertikální, tak i horizontální polohu sedadla. U řídítek je pak možné nastavit sklon.

Rotoped je vybaven elektronickým řízením magnetické brzdy a vybírat si můžete z 19 různých programů šlapání, z nichž 12 je přednastavených a další jsou zaměřeny např. na zátěž podle tepové frekvence.

Na rozdíl od některých jiných konkurentů, Tunturi F40 podporuje bezdrátové hrudní pásy. Pokud vás omrzí obyčejné šlapání na rotopedu, můžete jej spárovat s tabletem či smartphonem a s pomocí některé z fitness aplikací si cvičení zpestřit projížděním tras v Google mapách.

Pro

 • Ergonomie
 • Tichý chod
 • Bluetooth připojení

Najít nejnižší cenu

Tímto je test rotopedů 2024 u konce.