Domů » Sport a zdraví » Vybíráme nejlepší běžecké pásy – jaro 2024

Vybíráme nejlepší běžecké pásy – jaro 2024

Běh a chůze, dva pro lidské tělo nejpřirozenější pohyby. Obojí v posledních letech nabylo na popularitě zejména proto, že velmi účinně podporují hubnutí, ale také proto, že pomáhají udržování a budování fyzické kondice.

Ovšem jak pro běh, tak pro chůzi je důležité mít prostor, kam jít nebo kde běžet. Pokud nemáte, kde praktikovat běh a chůzi venku, či je nepříznivé počasí anebo jednoduše nemáte rádi sport ve venkovním prostředí, pak můžete jít do posilovny. Někteří z nás ovšem nemají v blízkosti domova posilovnu nebo ji nemají rádi a preferují sportovat v pohodlí domova. A přesně pro takové, ale nejen je, je určen dnešní článek. Budeme se totiž zabývat nejlepšími domácími běžeckými pásy!

Výběr takového běžeckého pásu nemusí být vždy jednoduchý a vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobou a finančně náročnější investici, je důležité si dobře vybrat.

Alternativou k běžeckému pásu je rotoped. Vhodný je zejména pro lidi, pro které není běh vhodný a to jsou zejména ti, kteří mají problémy s klouby. Na rozdíl od běhu se při šlapání na kole minimálně zatěžují kolena.

Nejprodávanější běžecké pásy pro rok 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější běžecké pásy dle Heureka.cz k lednu 2024.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
GoodtoolShop001 Home Trainer Walking Pad?4 935 KčRecenze
Hop-Sport HS-1000LB Wind9710 276 – 12 453 KčRecenze
inSPORTline Gilavar9026 990 – 33 549 KčRecenze
Trinfit Gara T600i9723 975 – 31 238 KčRecenze
KingSmith WalkingPad A11009 990 KčRecenze
Hop-Sport HS-1500LB Vista10011 721 – 14 204 KčRecenze
Housefit Tempo 10927 690 – 9 990 KčRecenze
Trinfit Gara T800i Sport10032 450 – 41 950 KčRecenze
Acra GB50009224 287 – 26 990 KčRecenze
Hop-Sport HS-900LB Clip1009 256 – 11 217 KčRecenze

Jak pro sebe vybrat ten nejlepší běžecký pás?

Nároky a účel – Ze všeho nejdříve si ujasněte, pro jaký účel si běžecký pás kupujete. Je třeba si srovnat myšlenky a pak se dívat dále. Sportovec bude mít jiné nároky na běžecký pás než někdo, kdo si jej pořizuje pouze na občasné užívání. Odpovězte si na následující otázky a budete zhruba vědět, na jaké pásy se soustředit:

Pořizujete si pás kvůli hubnutí? Pořizujete si jej k významnému zvýšení fyzické kondice, ke kardio cvičení? Jak často jej budete užívat? Pořizujete si jej jen pro případy, kdy je nevlídné počasí anebo když se vám nebude chtít do posilovny?

Způsob pohonu – Existují dva základní typy pásů na základě pohonu – pásy bezmotorové a motorové.

 • Motorové – Motorové pásy jsou vybaveny elektromotorem a umožňují komfortní běh, plynulou změnu rychlosti a také sklonu. K jejich fungování potřebujete pouze zásuvku.
 • Bezmotorové – Tyto bezmotorové pásy jsou také často nazývány magnetickými. Jsou významně levnější než motorové pásy a jsou vhodné hlavně k chůzi nebo pomalejšímu běhu. Pás musíte rozpohybovat svou vlastní sílou a váhou.

Výkon motoru – Výkon motoru se uvádí v koňských silách HP. Rychlost, kterou na páse dosahujeme, je dána výkonem motoru, šířkou běžecké plochy a váhou uživatele. Při došlápnutí na běžeckou plochu musí motor překonat odpor váhy člověka. A tedy platí, že čím těžší člověk a vyšší požadovaná rychlost, tím větší výkon by měl motor mít. Výkon se pohybuje v rozmezí okolo 1 – 6 HP.

Běžecká plocha

 • Rozměry – Rozměry běžecké plochy jsou dosti zásadní otázkou. Plocha musí být pro běh dostatečně široká. Pokud není, pak se musíte neustále soustředit na svou pozici, což ve většině případů vyústí v pád. Obecně vzato, jakýkoliv pás, který je široký do 35 cm je určen výhradně k chůzi nikoliv k běhu. Pásy s šířkou do 45 cm jsou vhodné k pomalejšímu domácímu kondičnímu běhu. Pásy, které mají šířku více než 45 cm jsou pak vhodné ke všemu včetně profesionálního běhu apod.
 • Sklon – Běžecké pásy, které jsou vymoženější než ty základní, vám umožní i změnu sklonu pásu. Tudíž mohou simulovat i běh do kopce. U levnějších pásů se mění sklon manuálně. To znamená seskočit z pásu a upravit sklon ručně sklon. U těch dražších pak můžete sklon ovládat elektronicky. Zejména profesionální sportovci a ti, kterým jde o zlepšování kondice, se bez ovládání sklonu neobejdou.
 • Odpružení – Odpružení běžecké plochu snižuje možnost poškození vašich kloubů. Je opravdu vhodné, aby byl běžecký pás vybaven alespoň nějakým minimálním odpružením. Bez něj bychom doporučovali pás používat pouze k chůzi. Běh na páse bez odpružení je jako běh na betonu. Zejména ti, kteří si pás kupují pro časté užívání, by se měli na tuto vlastnost soustředit a pořádně si zjistit, jak je pás odpružen.

Nosnost – Jako každý stroj je i tento omezen nosností. Nosnost běžeckých pásů se pohybuje v rozmezí přibližně od 80 do 200 kg. A obecně také platí, že čím větší nosnost, tím větší stabilita stroje (ale povětšinou i cena).

Funkce a příslušenství – Pořizujete-li si běžecký pás pro opravdový trénink a ne jen na velmi sporé používání, pak vás určitě budou zajímat různé funkce a příslušenství. Většina motorových pásů je vybavena digitálním ovládáním anebo počítači. Můžete si díky toho zvyšovat rychlost v průběhu běhu, různě měnit sklon pásu anebo si vybrat některý z nejrůznějších přednastavených běžeckých programů dle účelu běhu nebo náročnosti atd. Mnohé pásy taktéž umožňují tvorbu vlastního programu. Pásy vám také mohou měřit uběhnutý čas, kilometry, tepovou frekvenci nebo spálené kilokalorie. Nejmodernější přístroje vám umožní propojit je s vašimi chytrými telefony. Dále mohou mít pásy vestavěné větráčky, audiosystém, držadla se snímači tepové frekvence, klíč pro samo zastavení pásu při pádu či klopýtnutí nebo systém pro vyrovnávání povrchových nerovností.

Skladnost – Máte-li doma omezené prostory anebo skladovací podmínky, doporučujeme se pořádně podívat na rozměry pásu, popřípadě i na jeho skladnost, nemáte-li v plánu, že bude konstantně stát na jednom místě. Některé pásy jsou vybaveny kolečky nebo mají sklopnou běžeckou desku, tudíž jsou přenosnější a skladnější.

Nejlepších 5 běžeckých pásů za rozumnou cenu

inSPORTline Gilavar

inSPORTline GilavarBěžecký pás inSPORTline Gilavar se hodí jak k domácímu užití, tak do posiloven. Na pásu oceníte spoustu funkcí, především silný 3,5 HP motor. Jeho nosnost je 150 kg. Hmotnost samotného přístroje je 97 kg. Můžete si vybrat až z 99 přednastavených programů. Jelikož se s hudbou cvičí nejlépe, tak na přístroji najdete MP3 audio výstup pro sluchátka. Snímač tepu na rukojetích vám bude hlídat tepovou frekvenci. Pokud si někdo při chůzi či běhu rád čte, určitě ocení praktický držák na knihu, notebook, nebo tablet. Držák na láhev je pak samozřejmostí. Maximální rychlost je 22 km v hodině. Chytrý computer přístroje zobrazuje vzdálenost, čas, rychlost, tepovou frekvenci, kalorie nebo zdvih. Bonusem je odpružená běžecká plocha, která šetří vaše klouby.

Pro

 • Relativně tichý
 • Výkon motoru
 • Kvalitní odpružení

Proti

 • Absence pauzy pro program

Najít nejnižší cenu

Acra 05-GB4600

Acra 05-GB4600Běžecký stroj Acra 05-GB4600 byl vyhlášený produktem roku 2016. Stálý výkon motoru je 3 HP a jeho maximální výkon je 6,0 HP. Maximální rychlost je 22 km za hodinu. Doporučuje se k domácímu užití. Hmotnost samotného přístroje je 94 kg a nosnost je 150 kg. Běžecký pás je vybavený 99 různými přednastavenými programy s různou délkou běhání, úpravou náklonu nebo intenzitou zátěže. Pokud si nevyberete z 99 programů ani jeden, máte možnost si naprogramovat 3 vlastní programy podle vašich přání. LCD displej zobrazuje čas, kalorie, rychlost, vzdálenost, tepovou frekvenci, úhel náklonu nebo množství tělesného tuku. V případě nutnosti vypnutí, je pás vybaven bezpečnostní brzdou. Na pásu najdete také 2 reproduktory, ke kterým si můžete připojit rádio nebo MP3 přehrávač.

Pro

 • Spousta funkcí
 • Tichý chod motoru
 • Snadné ovládání

Proti

 • Absence funkce Pauza

Najít nejnižší cenu

HOUSEFIT SPIRO 20 iRun

Trvalý výkon běžeckého pásu HOUSEFIT SPIRO 20 je 2,5 HP a jeho maximální výkon je 4 HP. Rychlost si přizpůsobíte podle svého uvážení a to v rozmezí 1 až 16 km za hodinu. Na běžeckém pásu najdete 14 přednastavených programů. Určitě oceníte ovládání sklonu, který si můžete nastavit maximálně do 15%. Přehledný podsvícený LCD displej zobrazuje čas, rychlost, spálené kalorie, vzdálenost, sklon a tepovou frekvenci. Senzory na rukojetích přístroje měří tep. Hmotnost celého běžeckého pásu je 85 kg a jeho nosnost je 135 kg. Přístroj je určen především k domácímu použití a pokud máte doma málo prostoru, jistě Vás potěší možnost sklopit běžeckou plochu do vertikální polohy.

Pro

 • Tichý chod
 • Jednoduché ovládání
 • Nastavení sklonu

Proti

 • Zmatený návod

Najít nejnižší cenu

Housefit TEMPO 30

Housefit TEMPO 30Housefit TEMPO 30 je k 9.1.2020 nejoblíbenější běžecký pád dle srovnávače Heureka.cz. Jedná se o běžecký pás nižší cenové třídy s běžeckou plochou o rozměrech 42×120 cm. S ohledem na poměrně úzkou běžeckou plochu je vhodný spíše pro chůzi nebo pomalejší běh. Nosnost přístroje je 110 kg, nicméně je doporučován spíše osobám s nižší hmotností. Pro osoby vyšší hmotností bude vhodnější, a i komfortnější některý z robustnějších pásu. Ten ale samozřejmě bude stát více.

Pás má maximální rychlost 16 km/h. Sklon je regulovaný elektronicky a lze jej nastavit v rozmezí 0 – 15 %. Samozřejmostí je počítač s displejem a ovládacími prvky, pomocí nichž vše potřebné nastavíte. K dispozici je 13 různých programů a 12 variant přednastavené trati. Na madlech nalezneme snímače tepu. Program řízený tepem bohužel chybí.

Pokud potřebujete ušetřit místo, běžecký pás můžete sklopit do vertikální polohy. Po sklopení pak zabírá prostor cca 93x70x139 cm (DxŠxV).

Pro

 • Cena
 • Kvalitní zpracování
 • Tichý chod

Proti

 • Úzká běžecká plocha pro komfortní rychlý běh

Najít nejnižší cenu

Tunturi T50 Performance

Tunturi T50 Performance - nejlepší běžecký pásPoslední běžecký pás jsme vybrali Tunturi T50 Performance s nízko otáčkovým motorem. Trvalý výkon tohoto stroje je 3,5 HP. Rychlost nastavíte od 0,8 do 18 km za hodinu. Běžecký pás je vybaven 23 programy, které si vyberete na LCD podsvíceném displeji. Stroj měří čas, tep, vzdálenost, rychlost, spotřebu energie popřípadě sklon. Stoupání se nastaví od 0 až do 12%. Bonusem je držák na tablet, který pomocí Bluetooth snadno napojíte a pomocí GoogleMaps či Kinomaps  můžete běhat po celém světě. Hmotnost pásu je 90,5 kg a nosnost 135 kg. Napájení se provádí síťovou přípojkou 230 W.

Pro

 • Spousta programů
 • Propojení s tabletem či telefonem
 • Kvalita

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu