Vybíráme nejlepší strunové sekačky – jaro 2019

Věnujete spoustu času údržbě zahrady a sečení trávníku? Tak jistě víte, že taková údržba trávníku není zcela tak jednoduchá, jak si každý myslí. Nejen, že k tomu potřebujete kvalitní sekačku na trávu, ale pro dokončení práce také nejlepší strunovou sekačku. Jakmile skončíte se sečením trávy vašeho trávníku, přichází na řadu zneškodnění trávy a plevele podél obrubníků, plotů, kolem stromů, keřů, zkrátka tam, kde jste se nedostali s obyčejnou sekačkou.

Bez strunové sekačky je tato práce polovičatá a nedokončená. Strunové sekačky jsou také skvělou volbou pro udržování skalnatých svahů, kde těžko vyjedete se zahradní sekačkou.

Nejprodávanější strunové sekačky 2019

V tabulce naleznete nejoblíbenější strunové sekačky k březnu 2019 dle dat z Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Greenworks G24LT30100%599 - 1 574 KčRecenze
Greenworks GD40BC100%2 849 - 3 150 KčRecenze
Black & Decker STC1820PC80%1 890 - 3 119 KčRecenze
Greenworks G40LT3078%1 799 - 2 399 KčRecenze
Einhell GC-ET 453095%499 - 1 390 KčRecenze
Extol Premium 889561086%1 900 - 2 540 KčRecenze
Hecht 502090%1 999 KčRecenze
Makita DUR181Z90%1 680 - 3 139 KčRecenze
LEVITA GT25076%441 - 499 KčRecenze
FLORABEST 4 v 1 FBK 4 C2?3 990 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší strunovou sekačku?

Na trhu si můžete vybrat ze 3 typů strunových sekaček a to: akumulátorové, benzínové a elektrické.

Benzínové strunové sekačky jsou zpravidla dražší a výkonnější s dvoutaktním nebo čtyřtaktním motorem a hodí se na větší plochy nebo vysokou trávu.

Elektrické strunové sekačky jsou vybaveny kabelem, který musíte připojit do zásuvky elektrického napětí.

Akumulátorové strunové sekačky mají výhodu rychlého nabíjení, jsou lehčí než benzínové sekačky a zaručují tichý provoz.

Při výběru strunové sekačky musíte zvážit velikost trávníku a dostupnost zásuvek. Pokud nemáte přístup k zásuvkám, doporučujeme koupi akumulátorové sekačky s možnosti dobití, nebo benzínové strunové sekačky. Pokud zase dáváte přednost tiššímu a čistějšímu sekání a plánujete sekačku používat jen občas kolem domu, pak elektrická strunová sekačka je vhodnou volbou.

V následujícím textu vám poradíme, na co dalšího se u výběru strunové sekačky zaměřit.

Bezpečnostní funkce – Stejně jako sekačky na trávu jsou strunové sekačky nebezpečnými nástroji. Ochranný štít nebo ochranný kryt sekačky by měl být navržen tak, aby poskytoval dostatečnou ochranu před létajícími „nečistotami“. I při nejlepším zpracování štítu je vždy vhodné nosit ochranné brýle, ochranné boty, dlouhý rukáv a kalhoty, které chrání před poškozením létajícími „nečistotami“. Také by měla být sekačka vybavena zámkem proti náhodnému spuštění.

Další možnosti a funkce – Při výběru strunové sekačky byste měli myslet i na dostupné možnosti. Například:

 • Transparentní palivová nádrž – umožňuje na první pohled vidět, kolik paliva Vám ještě zbývá.
 • „Vegetační stráž“ – umožňuje seřezání trávy a zároveň chrání květinové záhony před poškozením.
 • Ramenní postroj – mnoho těžkých strunových sekaček má volitelný ramenní popruh pro snadné přenášení a manipulaci
 • Všestranné použití – u některých typů strunových sekaček si můžete přikoupit různé příslušenství, které přeměňuje sekačku například na řezací stroj, pilu nebo plotové nůžky na střihání živých plotů.

Cena – Cenově se strunové sekačky pohybují v řádu stovek až tisíců, záleží na preferencích. Snažte se vybírat strunové sekačky přímo od výrobce, než neznačkové. U super levných sekaček dochází častěji k poškození než u těch dražších, značkových. Při koupi se soustřeďte také na delší záruku, alespoň 5 let.

Snadná údržba – Všechny strunové sekačky vyžadují správnou údržbu, aby fungovaly tak jak mají. Vyžadují základní péči, jako čištění, kontrola a výměna struny. Bezdrátové modely potřebují péči o baterie – pravidelné dobíjení. Benzínové bezdrátové sekačky potřebují údržbu motoru, jako je výměna vzduchových filtrů, výměna oleje a další.

Nejlepších 5 strunových sekaček za rozumnou cenu

BLACK & DECKER GLC 3630L20

BLACK & DECKER GLC 3630L20Black & Decker GLC 3630L20 je bezkabelová strunová sekačka, která na jedno nabití poseká 3750 m plochy. Baterie typu Li-Ion má kapacitu 2,0 Ah a napájecí napětí je 36 V. Sekačka je vybavena režimem Power Select, kde si zvolíte maximální provozní dobu nebo maximální výkon. Hmotnost sekačky je 4,6 kg. Záběr strunové hlavy je 30 cm. Výhodou je teleskopická tyč, kde si nastavíte délku tyče, podle vaší výšky. Průměr struny je 1,5 mm. Doporučujeme používat pouze náhradní cívky a struny A6481-XJ Black and Decker.

Pro

 • Nízká hmotnost
 • Bez vibrací
 • Rychle se nabíjí

Proti

 • Absence popruhu

Najít nejnižší cenu

Bosch ART 23 SL 06008A5000

Bosch ART 23 SL 06008A5000Sekačka od značky Bosch, model ART 23 SL 06008A5000 byla v roce 2016 vyhlášena produktem roku. Strunová sekačka je vybavena ergonomickou rukojetí pro větší pohodlí a její hmotnost je jen 1,7 kg, tudíž je velice lehká. Výhodou je praktický držák na kabel, který brání případnému zamotávání. Funkce Semi-Auto Feed hlídá vhodnou délku sekací struny a dle potřeby zajišťuje pravidelné odmotávání z cívky. Příkon elektromotoru je 280 W. Díky záběru struny, který je 23 centimetrů si sekačka poradí i s většími plochami.

Pro

 • Automatické posouvání struny
 • Nízká hmotnost
 • Dostatečný výkon

Proti

 • Není vhodná pro vyšší postavy, tyč není teleskopická

Najít nejnižší cenu

EXTOL PREMIUM strunová aku

EXTOL PREMIUM strunová aku sekačkaExtol Premium je akumulátorová strunová sekačka vybavena ukazatelem stavu baterie. Práci si tedy můžete v klidu rozvrhnout. Baterie typu 18V Li-ion má kapacitu 1500mAh. Výhodou je pogumovaná rukojeť, která se vám nikdy nevysmekne, tudíž je tato sekačka velice bezpečná. Sekačka je vhodná i pro vyšší postavy, protože je vybavena teleskopickým prodloužením až od 20 cm. Hmotnost sekačky je 2 kg. Bonusem je sklopitelný distanční oblouk, který umožňuje pohodlné sekání podél plotů a stromů. Záběr struny je 25 cm.

Pro

 • Pogumovaná rukojeť – pohodlně se drží
 • Cena/výkon
 • Nastavení rukojeti

Proti

 • Menší výdrž baterie

Najít nejnižší cenu

HECHT 130 R

HECHT 130 RMotorová strunová sekačka Hecht 130 R je vhodná na konečnou úpravu sekání okolo plotů, stromů apod. Výkon motoru je 0,9 KW a obsah motoru 30 cm3. I tato sekačka je vybavena pohodlnou teleskopickou rukojetí, tudíž se hodí pro každého. Systém poloautomatického navíjení se postará o správnou délku strun. Záběr struny je 43 cm. Jelikož je sekačka vybavena benzínovým motorem, odpadá nabíjení baterie jako u jiných sekaček. Stačí jen dolít benzín a sekat dál. Jelikož je sekačka docela těžká, výrobci přibalili i popruh na rameno, což je veliký bonus.

Pro

 • Jednoduché startování
 • Popruh na rameno
 • Kvalitní zpracování

Proti

 • Lehčí vibrace

Najít nejnižší cenu

Oleo-Mac Sparta 250 TR

Oleo-Mac Sparta 250 TRPoslední strunovou sekačku jsme vybrali od špičkové značky Oleo-Mac Sparta 250 TR. Je to 2 taktní benzínová sekačka s výkonem 0,8/7000 (kw/ot/min). Objem nádrže sekačky je 0,75 l. Sekačka disponuje teleskopickou rukojetí, kterou si můžete nastavit podle vaší výšky. Šířka záběru je 38 cm. Sekačka je dále vybavena poloautomatickou vyžínací hlavou, antivibračním systémem a kvalitním madlem. Hmotnost sekačky je 4,5 kg.

Pro

 • Tichý chod motoru
 • Nízká hmotnost
 • Dobré vyvážení kosy

Proti

 • Absence tlumiče vibrací

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že jsme vám s výběrem strunové sekačky pomohli. Zmínili jsme tady několik tipů, jak a podle čeho si nejlépe vybrat strunovou sekačku, ale teď už záleží čistě na vás a vašich preferencích, jakou si ve finále vyberete. Test strunových sekaček je pro dnešek u konce.

 

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *