Nejlepší benzínové sekačky

V průběhu posledních desetiletí se nejlepší benzínové sekačky staly velice oblíbenou volbou mnohých zahradníků a není se čemu divit. Jsou výkonné, všestranné a svůj úkol dokážou splnit rychle a bezchybně. Rychlost oceníte zejména, pokud máte na starosti velký pozemek.

Před koupi nejlepší benzínové sekačky je dobré si pořádně nastudovat jak sekačku vybrat a na co se při výběru zaměřit. Připravili jsme si pro vás krátkého nákupního rádce, který vám s výběrem pomůže. Předpokladem pro nás je fakt, že jste již stoprocentně rozhodnuti pro koupi benzínové sekačky. Nebudeme se tedy do hloubky věnovat porovnání s elektrickými sekačkami.

Nejprodávanější benzinové sekačky 2019

Následující tabulka shrnuje 10 nejoblíbenějších sekaček dle dat srovnávače Heureka.cz k březnu 2019.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
VeGA 46 HWXV86%6 623 - 7 490 KčRecenze
AL-KO Classic 4.65 SP-B96%5 990 - 8 990 KčRecenze
VeGA 51 HWXV 6in188%7 190 - 7 990 KčRecenze
Patriot LM 40 PSP86%3 890 KčRecenze
STIGA Combi 55 SVQ H82%14 989 - 18 990 KčRecenze
AL-KO Classic 4.25 P-B?4 941 - 6 651 KčRecenze
Patriot LM 46 SP73%5 990 - 8 290 KčRecenze
Riwall PRO RPM 513583%6 119 - 6 799 KčRecenze
Weibang WB 506 SC 6in188%10 590 - 10 890 KčRecenze
Riwall PRO RPM 4635 E92%8 999 - 9 299 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší benzínovou sekačku?

Pojďme se spolu podívat na některé důležité faktory, které je potřeba při výběru zohlednit.

Motor – Motor se stará o pohon sekačky a je tak prakticky nejdůležitější součástí celého stroje. Sekačky jsou většinou obdařeny 4-taktovými motory s výkonem od 3 do 7 HP. Motor musí být snadno nastartovatelný a nesmí sám od sebe „chcípat“. Zaměřit se můžete i na hluk motoru. Spolehlivé jsou například motory od výrobců jako např. Honda, Evopower nebo Briggs and Stratton.

Šířka sečení – Čím širší je plocha, kterou sekačka na jeden zátah poseče, tím rychleji budete mít práci hotovou. Pro větší plochy můžeme doporučit sekačky se záběrem od 40cm. Pro malé zahrady raději zvažte sekačku elektrickou.

Koš na trávu – Jednoznačně doporučujeme pořídit si model vybavený košem na posečenou trávu. Ušetříte si s ním spoustu práce, protože nebudete muset po sečení běhat po zahradě s hráběmi. Ideální je objem 50 litrů a více.

Ovladatelnost – Dobrou ovladatelností se vyznačují sekačky s většími koly a nižší hmotností.

Kromě samotné ovladatelnosti se zaměřte i na komfort ovládání sekačky. Zvolte sekačku, která má dobře designované ovládací prvky. Velmi důležitá je například výška hlavního madla sekačky. Jistě se nechcete při sečení hrbit.

Výše zmíněné faktory jsou pro výběr důležité. Existují však i méně důležité faktory, které vám mohou s výběrem pomoci. Příkladem je například pojezd sekačky, kdy se staráte pouze o směr jízdy sekačky, ale nemusíte ji před sebou vůbec tlačit.

Příkladem může být i schopnost sekačky otočit se na místě. Tato vlastnost se sice častěji vyskytuje u traktorových sekaček, ale můžete se s ní setkat i u obyčejných modelů. Schopnost ocení zejména slabší jedinci nebo ženy, pro které může být naklopení sekačky na zadní kola a následné otočení celého stroje fyzicky příliš náročné.

Dalším faktorem je samozřejmě cena benzínové sekačky. Oproti elektrickým modelům jsou rotační benzínové sekačky zpravidla dražší. Podle výbavy a značky sekačky cena startuje zhruba na 3000 Kč. U velkých a vybavených modelů není problém překročit několik desítek tisíc.

Nejlepších 5 benzínových sekaček

Následující řádky jsou věnovány představení 5 skvěle hodnoceným modelům.

VeGA 46 HWXV

VeGA 46 HWXVJako první jsme vybrali zahradní motorovou sekačku Vega 46 HWXV, která se pyšní titulem produkt roku 2015. Tato sekačka spadá už do vyšší třídy a vyniká především svou výbavou, detailním zpracováním a pěkným designem. Sekačka je vybavena sběrným košem o objemu 70 litrů, dále pak ocelovým skeletem, který má záběr sečení 46 cm. Výkon čtyřtaktního motoru této sekačky je 5 PS (HP). Spotřebitelé milují sekačku Vega pro její variabilnost, protože s ní můžete sbírat trávu, mulčovat anebo vyhazovat trávu bočním či zadním deflektorem ven.

Pro

 • Silný motor
 • Rychlé startování
 • Cena

Proti

 • Vyšší rychlost pojezdu

Najít nejnižší cenu Koupit

AL-KO Highline 46.5 SP-A

AL-KO Highline 46.5 SP-A je rotační sekačka na trávu 3v1. To znamená, že seká, sbírá a mulčuje. Kapacita sběrného koše je 70 l. Co určitě oceníte je ukazatel stavu naplnění koše a díky ergonomickému držadlu se vám bude se sekačkou lépe manipulovat. Sekačka je vybavena motorem AL-KO s výkonem 2000 W a otáčkami 2850 za minutu. Technologie MAXAIRFLOW zajišťuje lepší a efektivnější naplnění koše bez ucpávání vyhazovacího motoru. Výhodou je centrální nastavení výšky, kterou můžete přizpůsobit podle vaší výšky a tím odpadají bolesti zad. Hmotnost sekačky je 32 kg. Třešničkou na dortu je dlouhá záruka a to celých 7 let.

Pro

 • Silný pojezd
 • Snadná obsluha
 • Ukazatel stavu naplnění koše

Proti

 • Absence bočního výhozu

Najít nejnižší cenu Koupit

GTM 460 SP1 SCH

GTM 460 SP1 SCH - nejlepší benzínové sekačkyTato sekačka značky GTM se pyšní svým multifunkčním provedením. Umí toho opravdu hodně. Například sběr suché i mokré trávy, sběr suchého i mokrého listí, výhoz bokem nebo deflektorem, mulčování.

Sekačka disponuje maximálním komfortem, o který se stará např. ergonomický tvar řídítek, který snižuje napětí šíjových svalů. Výška těchto řídítek se dá nastavit podle velikosti postavy. Na většině modelů je zabudovaný panel s držákem na nápoje. Minimální výška sekání trávy je 25 mm, maximální 85 mm. Objem sběrného koše je 70 L. Hlučnost je 96 dB.

Pro

 • Lehkost startování
 • Kvalita sečení
 • Velký koš a velmi dobré plnění koše

Najít nejnižší cenu Koupit

Hecht 5484 SX 5 in 1

Hecht 5484 SX 5 in 1Další sekačku jsme vybrali od značky Hecht, která je specialista na zahradu. Je to rotační, 4taktní sekačka s výkonným motorem 3700 W. Je to opět typ sekačky 3v1, která seká, sbírá a mulčuje. Sekačka disponuje velkým 60 litrovým košem. Dále je sekačka vybavena velkými pojezdovými koly, která zaručují snadnou manipulaci a pojíždění v terénu. Hlučnost sekačky se uvádí 96 dB. Díky konstrukci Edge Cutting můžete sekat trávu podél zdí a plotů. Samozřejmostí je praktické sedmistupňové nastavení výšky. Bonusem je výběr ze 4 rychlostí pojezdu.

Pro

 • Čtyři rychlosti pojezdu
 • Robustní konstrukce
 • Velmi dobrá výbava

Proti

 • Patří mezi těžší sekačky

Najít nejnižší cenu Koupit

Honda HRG 466 SK

Honda HRG 466 SKHonda HRG 466 SK je rotační, 4 taktní, benzínová sekačka, která seká, sbírá a mulčuje. Je vybavena integrovanou mulčovací sadou, kdy stačí jen přepnou klapku z úrovně otevřeno na uzavřeno a sekačka je připravena k mulčování posečené trávy. Pro její silný motor zvládne posekat i mokrou nebo přerostlou trávu. Výkon motoru je 2700 W. Hlučnost se pohybuje okolo 94 dB. Sekačka disponuje sběrným košem o objemu 55 litrů a s šířkou záběru 46 cm se hodí pro plochy do 1500 m2. Díky automatickému sytiči lze sekačku snadněji nastartovat. Stačí jen lehce zatáhnout. Hmotnost sekačky je 32 kg.

Pro

 • Automatický sytič
 • Robustní konstrukce
 • Mulčovací sada

Proti

 • U pojezdu chybí možnost upravit rychlost

Najít nejnižší cenu Koupit

Test benzínových sekaček pro rok 2018 je u konce a my věříme, že jste si vybrali tu nejlepší sekačku pro vaší zahradu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *