Nejlepší benzínové sekačky

V průběhu posledních desetiletí se nejlepší benzínové sekačky staly velice oblíbenou volbou mnohých zahradníků a není se čemu divit. Jsou výkonné, všestranné a svůj úkol dokážou splnit rychle a bezchybně. Rychlost oceníte zejména, pokud máte na starosti velký pozemek.

Před koupi nejlepší benzínové sekačky je dobré si pořádně nastudovat jak sekačku vybrat a na co se při výběru zaměřit. Připravili jsme si pro vás krátkého nákupního rádce, který vám s výběrem pomůže. Předpokladem pro nás je fakt, že jste již stoprocentně rozhodnuti pro koupi benzínové sekačky. Nebudeme se tedy do hloubky věnovat porovnání s elektrickými sekačkami.

Nejprodávanější benzinové sekačky 2017

Následující tabulka shrnuje 10 nejoblíbenějších sekaček dle dat srovnávače Heureka.cz k březnu 2017.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
VeGA 46 HWXV85%7 390 KčPřečíst recenze
Weibang WB 455 SC 6in194%7 990 KčPřečíst recenze
Riwall PRO RPM 463586%5 699 KčPřečíst recenze
VeGA 545 SXHE 7in187%10 660 KčPřečíst recenze
VeGA 424SDX83%5 990 KčPřečíst recenze
FIELDMANN FZR 5110 B88%8 175 KčPřečíst recenze
Fieldmann FZR 4010 B64%4 789 KčPřečíst recenze
FIELDMANN FZR 4611-B 46 cm74%5 794 KčPřečíst recenze
FIELDMANN (50001885) FZR 4616 BES55%8 590 KčPřečíst recenze
GTM 460 SP1 SCH CN85%7 999 KčPřečíst recenze

Jak vybrat nejlepší benzínovou sekačku?

Pojďme se spolu podívat na některé důležité faktory, které je potřeba při výběru zohlednit.

Motor – Motor se stará o pohon sekačky a je tak prakticky nejdůležitější součástí celého stroje. Sekačky jsou většinou obdařeny 4-taktovými motory s výkonem od 3 do 7 HP. Motor musí být snadno nastartovatelný a nesmí sám od sebe „chcípat“. Zaměřit se můžete i na hluk motoru. Spolehlivé jsou například motory od výrobců jako např. Honda, Evopower nebo Briggs and Stratton.

Šířka sečení – Čím širší je plocha, kterou sekačka na jeden zátah poseče, tím rychleji budete mít práci hotovou. Pro větší plochy můžeme doporučit sekačky se záběrem od 40cm. Pro malé zahrady raději zvažte sekačku elektrickou.

Koš na trávu – Jednoznačně doporučujeme pořídit si model vybavený košem na posečenou trávu. Ušetříte si s ním spoustu práce, protože nebudete muset po sečení běhat po zahradě s hráběmi. Ideální je objem 50 litrů a více.

Ovladatelnost – Dobrou ovladatelností se vyznačují sekačky s většími koly a nižší hmotností.

Kromě samotné ovladatelnosti se zaměřte i na komfort ovládání sekačky. Zvolte sekačku, která má dobře designované ovládací prvky. Velmi důležitá je například výška hlavního madla sekačky. Jistě se nechcete při sečení hrbit.

Výše zmíněné faktory jsou pro výběr důležité. Existují však i méně důležité faktory, které vám mohou s výběrem pomoci. Příkladem je například pojezd sekačky, kdy se staráte pouze o směr jízdy sekačky, ale nemusíte ji před sebou vůbec tlačit.

Příkladem může být i schopnost sekačky otočit se na místě. Tato vlastnost se sice častěji vyskytuje u traktorových sekaček, ale můžete se s ní setkat i u obyčejných modelů. Schopnost ocení zejména slabší jedinci nebo ženy, pro které může být naklopení sekačky na zadní kola a následné otočení celého stroje fyzicky příliš náročné.

Dalším faktorem je samozřejmě cena benzínové sekačky. Oproti elektrickým modelům jsou rotační benzínové sekačky zpravidla dražší. Podle výbavy a značky sekačky cena startuje zhruba na 3000 Kč. U velkých a vybavených modelů není problém překročit několik desítek tisíc.

Nejlepších 5 benzínových sekaček

Následující řádky jsou věnovány představení 5 skvěle hodnoceným modelům.

VeGA 46 HWXV

VeGA 46 HWXVJako první jsme vybrali zahradní motorovou sekačku Vega 46 HWXV, která se pyšní titulem produkt roku 2015. Tato sekačka spadá už do vyšší třídy a vyniká především svou výbavou, detailním zpracováním a pěkným designem. Sekačka je vybavena sběrným košem o objemu 70 litrů, dále pak ocelovým skeletem, který má záběr sečení 46 cm. Výkon čtyřtaktního motoru této sekačky je 5 PS (HP). Spotřebitelé milují sekačku Vega pro její variabilnost, protože s ní můžete sbírat trávu, mulčovat anebo vyhazovat trávu bočním či zadním deflektorem ven.

Pro

 • Silný motor
 • Rychlé startování
 • Cena

Proti

 • Vyšší rychlost pojezdu

Najít nejnižší cenu Koupit

AL-KO 525 VS Highline 4v1

AL-KO 525 VS Highline 4v1Benzínová sekačka Al – Ko 525 je vybavena sběrným košem o objemu 70 litrů, který se zavěšuje systémem easy click, čímž vám usnadní pohodlné vysypání koše. Jako bonus sběrného koše je ukazatel stavu naplnění.

Sekačka Al-KO je dále vybavena 4 funkcemi. A to sečením, mulčováním sbíráním a bočním vyhazováním. Technologie Mexairflow zaručuje perfektní proudění vzduchu a posečená tráva se dostane až do zadní části sběrného koše a tudíž je naplněný až po okraj. Výkon této sekačky je 2.5 kW / 2800 otáček. Objem nádrže je 1,5 l.

Pro

 • Velký sběrný koš
 • Jednoduché čištění
 • Velký výkon sečení i pojezdu

Proti

 • Plastový koš

Najít nejnižší cenu Koupit

GTM 460 SP1 SCH

GTM 460 SP1 SCH - nejlepší benzínové sekačkyTato sekačka značky GTM se pyšní svým multifunkčním provedením. Umí toho opravdu hodně. Například sběr suché i mokré trávy, sběr suchého i mokrého listí, výhoz bokem nebo deflektorem, mulčování.

Sekačka disponuje maximálním komfortem, o který se stará např. ergonomický tvar řídítek, který snižuje napětí šíjových svalů. Výška těchto řídítek se dá nastavit podle velikosti postavy. Na většině modelů je zabudovaný panel s držákem na nápoje. Minimální výška sekání trávy je 25 mm, maximální 85 mm. Objem sběrného koše je 70 L. Hlučnost je 96 dB.

Pro

 • Lehkost startování
 • Kvalita sečení
 • Velký koš a velmi dobré plnění koše

Najít nejnižší cenu Koupit

Weibang WB 536 SKLV

Weibang WB 536 SKLVSekačka Weibang WB 536 SKLV je určená pro středně velké až velké travnaté plochy. I tato sekačka je vybavena multifunkčním provedením a to 6 v 1. Sbírá posečenou trávu do koše, mulčuje, vyhazuje trávu bočním anebo zadním deflektorem a má variabilní rychlost pojezdu.

Třešničkou na dortu této sekačky je její 4 – rychlostní převodovka. Díky ní si nastavíte rychlost sečení od pomalé chůze až ke svižnějšímu kroku. Vyzdvihnout musíme ještě motor sekačky, který patří mezi to nejlepší, co Kohler vyrábí.

Pro

 • Silný motor i pojezd
 • Široký záběr sečení
 • Perfektní sběr do koše

Proti

 • Hmotnost – poměrně těžká sekačka

Najít nejnižší cenu Koupit

WEIBANG WB 536 SB V-DOV

Weibang WB 536 SB V-DOVJako poslední sekačku jsme vybrali opět model od Weibangu. I tato sekačka je určená na středně velké až velké travnaté plochy. Přednost sekačky je variabilnost 3 v 1. Seká trávu do koše, mulčuje a vyhazuje trávu bočním deflektorem ven. I tato sekačka je vybavena 4 – rychlostní převodovkou, kde si nastavíte rychlost sečení.

Dalším plusem sekačky je speciální třetí spojka na noži sekačky, která má funkci prokluzu nože při nárazu do pevné překážky. Tím vám eliminuje škody na sekačce. Objem koše je 70 L. Maximální výška sekání se uvádí 95 mm.

Pro

 • Silný motor
 • 4 – rychlostní pojezd
 • Ukazatel plného koše

Proti

 • Při plném koši se zvedají zadní kola

Najít nejnižší cenu Koupit

Test benzínových sekaček pro rok 2017 je u konce a my věříme, že jste si vybrali tu nejlepší sekačku pro vaší zahradu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *