Nejlepší mikrovlnné trouby

Mikrovlnná trouba se od dob svého uvedení na trh stala nepostradatelným doplňkem většiny domácností. Namísto zdlouhavého ohřívání pokrmů na klasickém sporáku stačí jen naložit uvařené jídlo z lednice na talíř, vložit jej do mikrovlnné trouby, a za 2 minuty můžete obědvat či večeřet.

Na českém trhu se stejně jako jinde ve světě nachází nepřeberné množství mikrovlnek různých výrobců a zorientovat se mezi nimi není nic jednoduchého. Vybrat tu nejlepší mikrovlnnou troubu může být složité, pokud nevíte, na co se zaměřit. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám s výběrem nejlepší trouby pomohou a zároveň na konci článku naleznete několik modelů, které byly kladně ohodnocené jak zákazníky, tak i v nezávislých testech mikrovlnek.

Nejprodávanější mikrovlnné trouby 2020

Na řádcích následující tabulky naleznete nejoblíbenější mikrovlnné trouby roku 2020.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Sencor SMW 1717WH92%1 290 - 1 699 KčRecenze
Sencor SMW 1817BK93%1 299 - 1 539 KčRecenze
Samsung F300G MS23F301TAS90%2 469 - 3 711 KčRecenze
Beko MGF 20210 X89%1 930 - 2 790 KčRecenze
Beko MOC 20100 S84%1 420 - 1 890 KčRecenze
Beko MGB 25333 BG89%4 399 - 6 699 KčRecenze
SILVERCREST SMW 800 E295%1 999 KčRecenze
Mora MT 121 S88%1 649 - 2 114 KčRecenze
ECG MTM 1771 WE94%1 249 - 1 437 KčRecenze
LG MH6535GIS96%3 099 - 3 259 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší mikrovlnnou troubu?

Tuto otázku si samozřejmě pokládá naprostá většina spotřebitelů a odpověď na ní není zcela jednoznačná, jelikož každý máme různé nároky a potřeby. Na následujících řádcích se však spolu podíváme na několik faktorů, které je dobré při výběru trouby zohlednit.

Provedení – Mikrovlnky se prodávají v několika variantách. Základním typem jsou volně stojící mikrovlnky, které jsou u nás nejběžnější a ve většině případů i nejlevnější. Druhou možnost představují mikrovlnky vestavěné, které jsou navržené tak, aby dokonale zapadly do vaší kuchyně.

Jestliže plánujete novou kuchyň, je jednoznačně lepší volbou vestavěný spotřebič, který do kuchyně dokonale zapadne. Pro starší kuchyně většinou nezbyde jiná volba než pořídit volně stojící troubu.

Objem – Objem prodávaných mikrovlnek se pohybuje od několika málo litrů až po desítky litrů. Pokud používáte troubu pouze k ohřevu jednotlivých pokrmů, není většinou nutné pořizovat velkou variantu. Pro přípravu jídel pro celou rodinu najednou, je vhodné alespoň popřemýšlet nad větší variantou.

Výkon – U výkonu platí jednoduché pravidlo – čím vyšší je výkon trouby, tím rychlejší je příprava a ohřev pokrmů. Výkon mikrovlnek se pohybuje většinou v rozmezí 600 – 1200 W.

Příkon – Příkon elektrických spotřebičů udává jejich spotřebu. Vybírejte účinnou troubu, která má dobrý poměr mezi výkonem a příkonem.

Hlučnost – Některé mikrovlnky jsou schopné při ohřevu velmi hlasitě hučet. Jestliže si myslíte, že by vám hluk mohl vadit, nezbývá vám nic jiného než navštívit některou z prodejen ve vašem okolí a nechat si mikrovlnku zapnout.

Další funkce – Mikrovlnky mohou být vybaveny celou řadou doplňkových funkcí. Poměrně málo lidí však tyto funkce často využije a místo nich se spokojí s klasickým ohřevem. Mezi hlavní doplňkové funkce se řadí grilování a horkovzdušné pečení.

Mikrovlnná trouba s grilem je nejčastěji vybavena elektrickou topnou spirálou, která se stará o správné pečení potravin.

Mikrovlnka s horkovzduchem pak dokáže kompletně nahradit klasickou troubu. Horký vzduch je v troubě rozháněn, čímž se dosáhne rovnoměrného a rychlého propečení připravovaného pokrmu.

Doporučené mikrovlnné trouby 2020

Na následujících řádcích naleznete jedny z nejlépe hodnocených mikrovlnek dle recenzí.

Whirlpool AMW 491 IX

Test mikrovlnek - Whirlpool Flat AMW 491 IXTato multifunkční mikrovlnná trouba vás zaujme především pro její univerzálnost. Funkci auto steam využijete pro zdravé vaření v páře a díky speciálně navržené nádobce a předprogramovanému nastavení pro brambory, ryby a zeleninu vám zajistí dokonalé vaření. 3 D systém pak zaručí stejnoměrnější prohřátí jídla. Timer nahrazuje kuchyňskou minutku a dětská pojistka minimalizuje riziko zapnutí prázdné trouby.

Jet Defrost je patentovaná funkce pro snadné a rychlé rozmrazování potravin. Příkon této mikrovlnné trouby je 1300 W a objem je 22 L. Tato mikrovlnná trouba je vyráběná v designovém nerez provedení.

Pro

 • Vaření v páře
 • Krásný design
 • Jednoduché ovládání

Proti

 • Špatně se čistí od otisků prstů

Najít nejnižší cenu

Samsung F300G MS23F301TAS

Nejlepší mikrovlnné trouby - Samsung MS23F301TASMikrovlnná trouba od Samsungu je vytvořena z nejmodernějších materiálu a naprosto odolná proti poškození. Plní také designovou a především antibakteriální funkci. Vnitřní část trouby má keramický povrch, proto se snáze čistí a udržuje. Trouba je vybavena dvaceti přednastavenými programy pro přípravu pokrmů, které budete mít připraveny do několika málo minut.

Kdo chce šetřit energii, toho určitě potěší režim ECO – kdy trouba jede na nejnižší příkon v pohotovostním režimu a tím Vám snižuje spotřebu elektrické energie. Tuto troubu zakoupíte buď v nerez provedení nebo v elegantní černé barvě. Příkon trouby je 1150 W a objem 23 L.

Pro

 • Digitální nastavení ohřevu
 • Jednoduché ovládání
 • Dostatečná velikost

Proti

 • Tmavé sklo – při ohřevu člověk moc nevidí dovntř

Najít nejnižší cenu

Electrolux EMS 21400 S

Electrolux EMS 21400 STato mikrovlnná trouba se stala produktem roku 2015. Trouba se přehledně ovládá, je doplněna LED displejem, na kterém pohodlně sledujete, co se v troubě právě děje. Ovládat jí můžete otočnými i ovládacími tlačítky. Oceníte také automatické rozmrazování, které Vám ušetří spoustu času a určitě musíme vyzdvihnout gril, který je součástí mikrovlnné trouby.

Pokud vás zajímá příkon mikrovlnné trouby, tak je to 1250 W. Objem trouby je 18,5 L. V příslušenství najdete grilovací stojan a nízký grilovací stojan.

Pro

 • Jednoduché ovládání
 • Gril a rozmrazování
 • Tichost chodu

Proti

 • Kratší napájecí kabel

Najít nejnižší cenu

Whirlpool AMW 1401 IX

Whirlpool AMW 1401 IXPokud uvažujete nad koupi vestavěné mikrovlnné trouby, vybrali jsme pro Vás tuto od Whirpoolu. Trouba se dodává v nerez provedení. Z programů si můžete vybrat mezi klasickým ohřevem, pečením na grilu nebo rozmrazováním Jet Defrost.

Trouba je opatřena dětskou pojistkou, časovačem a ovládacími knoflíky – tlačítky. Příkon mikrovlnné trouby je 1200 W a objem je 20 L. Průměr otočného talíře je 24,5 cm. Hmotnost 15,35 kg, je tedy lehčí než některé podobné produkty jiných značek.

Pro

 • Dostačující funkce
 • Pěkný vzhled

Proti

 • Pro někoho může být poměrně malá

Najít nejnižší cenu

Philco PMD 2010S

Philco PMD 2010SJako poslední mikrovlnou troubu jsme vybrali model PMD 2010S od Philca, který oplývá mnoha funkcemi. Například funkcí grill, coffee – ohřívání kávy, rice – ohřívání rýže, program na těstoviny, ryby atd. Objem této trouby je 20 L a výkon 700 W. Jako velké plus je bezpečnostní pojistka dvířek proti náhodnému otevření trouby před ukončením programu.

Trouba se prodává v elegantní stříbrné barvě. V příslušenství je přibalený i grilovací rošt pro snadné grilování.

Pro

 • Snadná, logická obsluha
 • Mnoho funkcí za málo peněz
 • Tichý chod

Proti

 • Malé ikony na displeji

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test mikrovlnek 2020 a nákupní rádce je tímto u konce. Věříme, že jste si vybrali nejlepší mikrovlnku pro vaše potřeby, a že vám bude dlouho a bezchybně sloužit.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *