Domů » Malé spotřebiče » Nejlepší mikrovlnné trouby pro rok 2024

Nejlepší mikrovlnné trouby pro rok 2024

Mikrovlnná trouba se od dob svého uvedení na trh stala nepostradatelným doplňkem většiny domácností. Namísto zdlouhavého ohřívání pokrmů na klasickém sporáku stačí jen naložit uvařené jídlo z lednice na talíř, vložit jej do mikrovlnné trouby, a za 2 minuty můžete obědvat či večeřet.

Na českém trhu se stejně jako jinde ve světě nachází nepřeberné množství mikrovlnek různých výrobců a zorientovat se mezi nimi není nic jednoduchého. Vybrat tu nejlepší mikrovlnnou troubu může být složité, pokud nevíte, na co se zaměřit. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám s výběrem nejlepší trouby pomohou a zároveň na konci článku naleznete několik modelů, které byly kladně ohodnocené jak zákazníky, tak i v nezávislých testech mikrovlnek.

Nejprodávanější mikrovlnné trouby 2024

Na řádcích následující tabulky naleznete nejoblíbenější mikrovlnné trouby roku 2024.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Silvercrest SMW 700 D3911 699 KčRecenze
Samsung F300G MS23F301TAS902 250 – 4 005 KčRecenze
Sencor SMW 1718WH941 454 – 2 471 KčRecenze
SENCOR SMW 1919BK941 689 – 1 819 KčRecenze
SENCOR SMW 1719BK981 454 – 1 899 KčRecenze
Gorenje MO20A3X771 659 – 2 785 KčRecenze
LG MH6535GIS953 250 – 4 487 KčRecenze
Mora MT 121 S891 698 – 2 644 KčRecenze
Whirlpool MWP 3391 SX967 499 – 11 990 KčRecenze
Gorenje MO 4250CLI872 416 – 3 990 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší mikrovlnnou troubu?

Tuto otázku si samozřejmě pokládá naprostá většina spotřebitelů a odpověď na ní není zcela jednoznačná, jelikož každý máme různé nároky a potřeby. Na následujících řádcích se však spolu podíváme na několik faktorů, které je dobré při výběru trouby zohlednit.

Provedení – Mikrovlnky se prodávají v několika variantách. Základním typem jsou volně stojící mikrovlnky, které jsou u nás nejběžnější a ve většině případů i nejlevnější. Druhou možnost představují mikrovlnky vestavěné, které jsou navržené tak, aby dokonale zapadly do vaší kuchyně.

Jestliže plánujete novou kuchyň, je jednoznačně lepší volbou vestavěný spotřebič, který do kuchyně dokonale zapadne. Pro starší kuchyně většinou nezbyde jiná volba než pořídit volně stojící troubu.

Objem – Objem prodávaných mikrovlnek se pohybuje od několika málo litrů až po desítky litrů. Pokud používáte troubu pouze k ohřevu jednotlivých pokrmů, není většinou nutné pořizovat velkou variantu. Pro přípravu jídel pro celou rodinu najednou, je vhodné alespoň popřemýšlet nad větší variantou.

Výkon – U výkonu platí jednoduché pravidlo – čím vyšší je výkon trouby, tím rychlejší je příprava a ohřev pokrmů. Výkon mikrovlnek se pohybuje většinou v rozmezí 600 – 1200 W.

Příkon – Příkon elektrických spotřebičů udává jejich spotřebu. Vybírejte účinnou troubu, která má dobrý poměr mezi výkonem a příkonem.

Hlučnost – Některé mikrovlnky jsou schopné při ohřevu velmi hlasitě hučet. Jestliže si myslíte, že by vám hluk mohl vadit, nezbývá vám nic jiného než navštívit některou z prodejen ve vašem okolí a nechat si mikrovlnku zapnout.

Další funkce – Mikrovlnky mohou být vybaveny celou řadou doplňkových funkcí. Poměrně málo lidí však tyto funkce často využije a místo nich se spokojí s klasickým ohřevem. Mezi hlavní doplňkové funkce se řadí grilování a horkovzdušné pečení.

Mikrovlnná trouba s grilem je nejčastěji vybavena elektrickou topnou spirálou, která se stará o správné pečení potravin.

Mikrovlnka s horkovzduchem pak dokáže kompletně nahradit klasickou troubu. Horký vzduch je v troubě rozháněn, čímž se dosáhne rovnoměrného a rychlého propečení připravovaného pokrmu.

Doporučené mikrovlnné trouby 2024

Na následujících řádcích naleznete jedny z nejlépe hodnocených mikrovlnek dle recenzí.

Beko MGF 20210 X

Beko MGF 20210 XNa první pohled multifunkční mikrovlnná trouba Beko MGF 20210 X zaujme svým líbivým moderním designem. Specialitou této trouby je schopnost připravit pokrm od začátku do konce v po sobě následujících krocích, které nevyžadují vaší asistenci. Celý proces může začít rozmrazení pokrmu, následuje vaření a pak případně ještě grilování.

Trouba má příkon 800 W, což je dostatečná hodnota pro rychlé ohřívání pokrmů. Trouba je poměrně kompaktní a hodí se do menších domácností. Vnitřní objem trouby je 20 litrů. Velikost otočného talíře je 25,5 cm. To je dostatečná velikost pro většinu kulatých talířů.

Jak již bylo zmíněno výše, trouba umí rozmrazovat pokrmy. Samotné rozmrazení je jednoduché. Stačí nastavit hmotnost rozmrazovaného pokrmu nebo naopak pouze čas. O zbytek se mikrovlnka postará sama.

Pro

 • Design
 • Snadná obsluha
 • Kompaktní rozměry

Proti

 • Velikost nemusí vyhovovat všem

Najít nejnižší cenu

Samsung F300G MS23F301TAS

Nejlepší mikrovlnné trouby - Samsung MS23F301TASMikrovlnná trouba od Samsungu je vytvořena z nejmodernějších materiálu a naprosto odolná proti poškození. Plní také designovou a především antibakteriální funkci. Vnitřní část trouby má keramický povrch, proto se snáze čistí a udržuje. Trouba je vybavena dvaceti přednastavenými programy pro přípravu pokrmů, které budete mít připraveny do několika málo minut.

Kdo chce šetřit energii, toho určitě potěší režim ECO – kdy trouba jede na nejnižší příkon v pohotovostním režimu a tím Vám snižuje spotřebu elektrické energie. Tuto troubu zakoupíte buď v nerez provedení nebo v elegantní černé barvě. Příkon trouby je 1150 W a objem 23 L.

Pro

 • Digitální nastavení ohřevu
 • Jednoduché ovládání
 • Dostatečná velikost

Proti

 • Tmavé sklo – při ohřevu člověk moc nevidí dovntř

Najít nejnižší cenu

Electrolux EMS 21400 S

Electrolux EMS 21400 STato mikrovlnná trouba se stala produktem roku 2015. Trouba se přehledně ovládá, je doplněna LED displejem, na kterém pohodlně sledujete, co se v troubě právě děje. Ovládat jí můžete otočnými i ovládacími tlačítky. Oceníte také automatické rozmrazování, které Vám ušetří spoustu času a určitě musíme vyzdvihnout gril, který je součástí mikrovlnné trouby.

Pokud vás zajímá příkon mikrovlnné trouby, tak je to 1250 W. Objem trouby je 18,5 L. V příslušenství najdete grilovací stojan a nízký grilovací stojan.

Pro

 • Jednoduché ovládání
 • Gril a rozmrazování
 • Tichost chodu

Proti

 • Kratší napájecí kabel

Najít nejnižší cenu

ECG MTM 1771 WE

ECG MTM 1771 WEECG MTM 1771 WE je mikrovlnka, která sice žádnou cenu za design nevyhraje, ale zato vás může oslovit nízkou cenou a kompaktními rozměry. Díky své kompaktnosti a jednoduchosti může být skvělou volbou např. na chalupu, na kolej nebo obecně do malé domácnosti. Dobrou volbou může být také pro seniory, kteří si s moderními ovládacími prvky nemusí rozumět.

Na nějaké vychytané funkce můžete zapomenout. Mikrovlnka je určena čistě na ohřev potravin, případně na jejich rozmrazení. Nastavit si můžete výkon a čas, přičemž obojí nastavujete klasickými otočnými voliči.

Příkon mikrovlnky je 1100 W a výkon pak 700 W. Vnitřní objem trouby je 17 litrů a otočný talíř má průměr 24,5 cm.

Pro

 • Cena
 • Snadné ovládání
 • Kompaktnost

Proti

 • Žádné funkce navíc
 • Design

Najít nejnižší cenu

Philco PMD 2010S

Philco PMD 2010SJako poslední mikrovlnou troubu jsme vybrali model PMD 2010S od Philca, který oplývá mnoha funkcemi. Například funkcí grill, coffee – ohřívání kávy, rice – ohřívání rýže, program na těstoviny, ryby atd. Objem této trouby je 20 L a výkon 700 W. Jako velké plus je bezpečnostní pojistka dvířek proti náhodnému otevření trouby před ukončením programu.

Trouba se prodává v elegantní stříbrné barvě. V příslušenství je přibalený i grilovací rošt pro snadné grilování.

Pro

 • Snadná, logická obsluha
 • Mnoho funkcí za málo peněz
 • Tichý chod

Proti

 • Malé ikony na displeji

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test mikrovlnek 2024 a nákupní rádce je tímto u konce. Věříme, že jste si vybrali nejlepší mikrovlnku pro vaše potřeby, a že vám bude dlouho a bezchybně sloužit.