Nejlepší rychlovarné konvice pro rok 2019

Lidé u přístrojů milují jednoduchost a přenosnost. Nejlepší rychlovarná konvice jistě nabídne obě zmíněné vlastnosti. Na rozdíl od tradičních konvic, které jsou vysoce závislé na sporáku, jsou rychlovarné konvice poháněné elektrickým zdrojem. Díky tomu je můžeme umístit prakticky kdekoliv a mít je vždy po ruce.

Když pomineme základnu, naprostá většina z těchto zařízení je bezdrátová, což znamená, že je můžete vzít kamkoliv v domě.

Vzhledem ke své užitečnosti a pohodlnému způsobu použití se elektrické konvice staly velmi populární a našly tak své místo téměř v každé kuchyni.

Nejprodávanější rychlovarné konvice 2019

Následující tabulka představuje soupis 10 nejoblíbenějších konvic dle srovnávače cen Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
DeLonghi KBOV200190%1 215 - 2 813 KčRecenze
Sencor SWK 1785BK86%319 - 583 KčRecenze
Concept RK 406592%873 - 1 313 KčRecenze
ETA 8598 Ela79%741 - 1 294 KčRecenze
Xiaomi Mi Smart Kettle90%788 - 1 383 KčRecenze
Sencor SWK 1720BK87%399 - 651 KčRecenze
Electrolux EEWA 770086%1 449 - 2 046 KčRecenze
Sencor SWK 2090BK90%749 - 1 099 KčRecenze
Sencor SWK 176181%555 - 1 118 KčRecenze
TEFAL KI 240D3096%1 439 - 1 999 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší rychlovarnou konvici?

Rychlost je jedním ze základních faktorů, protože jistě nechcete čekat věčně, než se vaše voda ohřeje na použitelnou teplotu. Rychlost ohřevu je přímo ovlivněna příkonem konvice. Pro dostatečnou rychlost můžeme doporučit konvice s příkonem 1000 – 1500 Wattů.

Kapacita je druhým nejdůležitějším prvkem, který jde ruku v ruce s rychlosti ohřevu. Pokud pravidelně ohříváte 1,5 litrů vody, doporučujeme výkonnější konvici. Pokud si pouze pro sebe vaříte kávu ke snídaní, postačí vám k tomu menší a méně výkonná konvice. Běžná kapacita se pohybuje okolo 1,5 litrů vody.

Varná konvice by měla mít snadné ovládání a držadlo, které se při ohřevu vody nerozpaluje na vysokou teplotu.

Dalším důležitým bodem je automatické vypínání, které vám zajistí, že se nebudete muset strachovat, zda už je voda nahřáta či nikoliv.

Velký plnící otvor je plusem pro snadné čištění, kterému se nevyhnete obzvlášť případě, že používáte tvrdší vodu.

Zvážit je potřeba také materiál konvice. Nejlevnější modely jsou zpravidla vyrobeny z plastu. U dražších nastupují kvalitnější materiály s lepší výdrži i vzhledem – zejména kov a sklo.

Dražší modely nabídnou také možnost nastavení cílové teploty ohřívané vody. Tuto funkci oceníte zejména v případech, kdy vaříte některé druhy čajů a kávy, které se nezalévají vařící vodou.

Nejlepší rychlovarné konvice dle recenzí zákazníků

DéLonghi KBO 2001

DELONGHI KBO 2001Tato nerezová, rychlovarná konvice značky DéLonghi KBO 2001 má příkon 2000 W. Je velice pěkně designově řešená v netypickém tvaru hrušky. Mezi její základní parametry patří: ukazatel množství vody, skrytá topná spirála, vyjímatelný odvápňovací filtr, indikátor hladiny vody, nastavitelnou délku kabelu a protiskluzové nožičky. Objem rychlovarné konvice je 1.7 l.

Tato konvice se pyšní 3 stupni ochrany a to: automatické vypnutí při přivedení k varu, automatické vypnutí, když sejmete konvici a tepelné odpojení.

Pro

 • Design
 • Rychlé vaření vody
 • Snadné ovládání

Proti

 • Mechanické zavírání víka konvice

Najít nejnižší cenu Koupit

Bosch TWK 8613

Bosch TWK 8613Rychlovarná konvice Bosch TWK 8613 o objemu 1.5 l vody vás jistě zaujme jejím netradičním černém provedení. Příkon této konvice je 2400 W. Vychytávka tohoto modelu spočívá v tom, že jakmile je víko během ohřevu otevřenu, konvice se automaticky vypne.

Rychlovarná konvice je vybavena vyjímatelným nerezovým filtrem proti vápenatým usazeninám, oboustranným ukazatelem množství vody a přihrádkou na kabel.

Pro

 • Nastavení teploty
 • Design
 • Udržování teplé vody

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu Koupit

ETA Ela 8598

ETA Ela 8598Pro milovníky moderních věcí jsme objevili konvici, do které se zamiluje naprosto každý. Tato rychlovarná konvice je v nerezovém provedení, doplněná příjemnými barvami. Příkon rychlovarné konvice je 2100 W, proto velice rychle dosáhnete bodu varu.

Ti, kteří mají tvrdou vodu, jistě ocení odnímatelný filtr, který zabraňuje usazování vodního kamene. Dalšími parametry této konvice například jsou: automatické vypínání konvice při dosažení bodu varu, přesný ukazatel vody, jednoduché otvírání stiskem jednoho tlačítka v držadle konvice, dvojnásobný bezpečnostní systém a jiné. Objem konvice je 1.7 l.

Pro

 • Designově velice dobře řešená
 • Příznivá cena
 • Dostatečná délka kabelu

Proti

 • Horní kryt je trvale orosen

Najít nejnižší cenu Koupit

Tefal KO 29983

Tefal Express KO299830Pokud hledáte levnou, ale při tom kvalitní rychlovarnou konvici, poohlédněte se po této. Rychlovarná konvice Tefal KO 29983 je vyrobena z černého plastu o objemu 1.5 l a s příkonem 2200 W.

Je vybavena snadno vyjmutelným filtrem proti vápenatým usazeninám, kontrolním světlem, vyklápěcím víkem a dalšími záležitostmi, co má každá správná rychlovarná konvice mít.

Pro

 • Možnost vařit vodu jen na jeden hrnek
 • Nízká cena
 • Lehká

Proti

 • Kratší přívodní kabel

Najít nejnižší cenu Koupit

ETA Agáta 4598

ETA Agáta 4598Poslední model rychlovarné konvice jsme vybrali Etu Agátu 4598. Tato konvice nás zaujala především jejím designem. Konvice je vyrobena z nerezu o objemu 1.7 l a příkonem 2000 W. Jako předešlé konvice ani tato nepostrádá vyjímatelné, omývatelné sítko proti usazování vodního kamene a oboustranný ukazatel vody.

Otevírání konvice je velice jednoduché díky tlačítku, které je umístěné v rukojeti. Ještě můžeme vyzdvihnout dvojnásobný bezpečnostní systém konvice. Konvice se vypne, pokud hrozí nebezpečí  přehřátí, nebo v případě chodu na prázdno.

Pro

 • Ochrana proti přehřátí
 • Vzhled
 • Rychlost ohřevu vody

Proti

 • Spouštěcí páčka je plastová

Najít nejnižší cenu Koupit

Závěr

Test rychlovarných konvic je u konce a nezbývá nám než doufat, že jste si vybrali tu pravou pro vaše účely. Pokud ne, tak jednoduše doporučujeme přečtení recenzí u nepopulárnějších rychlovarných konvic na českém trhu, které naleznete např. na Heuréce.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *