Domů » Malé spotřebiče » Nejlepší rychlovarné konvice pro rok 2024

Nejlepší rychlovarné konvice pro rok 2024

Lidé u přístrojů milují jednoduchost a přenosnost. Nejlepší rychlovarná konvice jistě nabídne obě zmíněné vlastnosti. Na rozdíl od tradičních konvic, které jsou vysoce závislé na sporáku, jsou rychlovarné konvice poháněné elektrickým zdrojem. Díky tomu je můžeme umístit prakticky kdekoliv a mít je vždy po ruce.

Když pomineme základnu, naprostá většina z těchto zařízení je bezdrátová, což znamená, že je můžete vzít kamkoliv v domě.

Vzhledem ke své užitečnosti a pohodlnému způsobu použití se elektrické konvice staly velmi populární a našly tak své místo téměř v každé kuchyni.

Nejprodávanější rychlovarné konvice 2024

Následující tabulka představuje soupis 10 nejoblíbenějších konvic dle srovnávače cen Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Xiaomi Mi Smart Pro94544 – 1 399 KčRecenze
Sencor SWK 2090BK93655 – 993 KčRecenze
Sencor SWK 1785BK89327 – 691 KčRecenze
Rohnson R 760083898 – 1 006 KčRecenze
Tefal KO 851830891 390 – 1 724 KčRecenze
SilverCrest SWGD 3000 A291799 KčRecenze
Sencor SWK 1001OR87199 – 449 KčRecenze
Sencor SWK 1720BK88479 – 878 KčRecenze
De'Longhi Icona Vintage KBOV 2001.BK921 349 – 2 138 KčRecenze
Lauben Electric Kettle 1800BC551 146 – 1 652 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší rychlovarnou konvici?

Rychlost je jedním ze základních faktorů, protože jistě nechcete čekat věčně, než se vaše voda ohřeje na použitelnou teplotu. Rychlost ohřevu je přímo ovlivněna příkonem konvice. Pro dostatečnou rychlost můžeme doporučit konvice s příkonem 1000 – 1500 Wattů.

Kapacita je druhým nejdůležitějším prvkem, který jde ruku v ruce s rychlosti ohřevu. Pokud pravidelně ohříváte 1,5 litrů vody, doporučujeme výkonnější konvici. Pokud si pouze pro sebe vaříte kávu ke snídaní, postačí vám k tomu menší a méně výkonná konvice. Běžná kapacita se pohybuje okolo 1,5 litrů vody.

Varná konvice by měla mít snadné ovládání a držadlo, které se při ohřevu vody nerozpaluje na vysokou teplotu.

Dalším důležitým bodem je automatické vypínání, které vám zajistí, že se nebudete muset strachovat, zda už je voda nahřáta či nikoliv.

Velký plnící otvor je plusem pro snadné čištění, kterému se nevyhnete obzvlášť případě, že používáte tvrdší vodu.

Zvážit je potřeba také materiál konvice. Nejlevnější modely jsou zpravidla vyrobeny z plastu. U dražších nastupují kvalitnější materiály s lepší výdrži i vzhledem – zejména kov a sklo.

Dražší modely nabídnou také možnost nastavení cílové teploty ohřívané vody. Tuto funkci oceníte zejména v případech, kdy vaříte některé druhy čajů a kávy, které se nezalévají vařící vodou.

Nejlepší rychlovarné konvice dle recenzí zákazníků

DeLonghi KBOV2001

DeLonghi KBOV2001DeLonghi KBOV2001 je nerezová rychlovarná konvice s příkonem 2000 W o objemu 1,7 litrů. Konvice je vybavena 3 stupni ochrany v podobě automatického vypnutí při varu, automatickým vypnutím špatně usazené konvice na základně a automatickým vypnutím v případě přehřátí. Líbí se nám protiskluzové nožičky a ukazatel hladiny vody. Výhodu vidíme ve skryté topné spirále a vyjímatelném vodním filtru. Vybrat si můžete z několika barevných variant. Hmotnost celé konvice je pouhých 1,3 kg. Bonusem konvice je její krásný a neotřelý design.

Pro

 • Zajímavý design
 • Nerez
 • Rychlost ohřevu

Proti

 • Hlučnost

Najít nejnižší cenu

Electrolux EEWA 7700

Electrolux EEWA 7700Konvice Electrolux EEWA 7700 je určena pro fajnšmekry, kterým není jedno, jakou vodou si zalévají čaj nebo kávu. Tato konvice vám totiž umožní nastavit si teplotu na jakou má být voda ohřáta. Se správným nastavením se tedy nemusíte bát, že svůj oblíbený bílý čaj znehodnotíte vodou o teplotě 97 °C. Kromě toho dokáže konvice nahřátou vodu udržovat teplou po dobu až 30 minut.

Konvice má objem 1,7 l vybírat si můžete buď z varianty vyvedené komplet v nerezu nebo z variant, které kombinují nerez s bílou, respektive červenou, barvou. Příkon konvice je 2400 W, což zajišťuje velmi rychlé nahřátí vody.

Samozřejmostí je ukazatel hladiny vody v konvici.

Pro

 • Vysoký výkon – rychlé nahřátí vody
 • Regulace teploty
 • Možnost udržovat vodu teplou

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

ETA Ela 8598

ETA Ela 8598Pro milovníky moderních věcí jsme objevili konvici, do které se zamiluje naprosto každý. Tato rychlovarná konvice je v nerezovém provedení, doplněná příjemnými barvami. Příkon rychlovarné konvice je 2100 W, proto velice rychle dosáhnete bodu varu.

Ti, kteří mají tvrdou vodu, jistě ocení odnímatelný filtr, který zabraňuje usazování vodního kamene. Dalšími parametry této konvice například jsou: automatické vypínání konvice při dosažení bodu varu, přesný ukazatel vody, jednoduché otvírání stiskem jednoho tlačítka v držadle konvice, dvojnásobný bezpečnostní systém a jiné. Objem konvice je 1.7 l.

Pro

 • Designově velice dobře řešená
 • Příznivá cena
 • Dostatečná délka kabelu

Proti

 • Horní kryt je trvale orosen

Najít nejnižší cenu

Tefal KO 29983

Tefal Express KO299830Pokud hledáte levnou, ale při tom kvalitní rychlovarnou konvici, poohlédněte se po této. Rychlovarná konvice Tefal KO 29983 je vyrobena z černého plastu o objemu 1.5 l a s příkonem 2200 W.

Je vybavena snadno vyjmutelným filtrem proti vápenatým usazeninám, kontrolním světlem, vyklápěcím víkem a dalšími záležitostmi, co má každá správná rychlovarná konvice mít.

Pro

 • Možnost vařit vodu jen na jeden hrnek
 • Nízká cena
 • Lehká

Proti

 • Kratší přívodní kabel

Najít nejnižší cenu

ETA Agáta 4598

ETA Agáta 4598Poslední model rychlovarné konvice jsme vybrali Etu Agátu 4598. Tato konvice nás zaujala především jejím designem. Konvice je vyrobena z nerezu o objemu 1.7 l a příkonem 2000 W. Jako předešlé konvice ani tato nepostrádá vyjímatelné, omývatelné sítko proti usazování vodního kamene a oboustranný ukazatel vody.

Otevírání konvice je velice jednoduché díky tlačítku, které je umístěné v rukojeti. Ještě můžeme vyzdvihnout dvojnásobný bezpečnostní systém konvice. Konvice se vypne, pokud hrozí nebezpečí  přehřátí, nebo v případě chodu na prázdno.

Pro

 • Ochrana proti přehřátí
 • Vzhled
 • Rychlost ohřevu vody

Proti

 • Spouštěcí páčka je plastová

Najít nejnižší cenu

Závěr

Test rychlovarných konvic je u konce a nezbývá nám než doufat, že jste si vybrali tu pravou pro vaše účely. Pokud ne, tak jednoduše doporučujeme přečtení recenzí u nepopulárnějších rychlovarných konvic na českém trhu, které naleznete např. na Heuréce.