Vybíráme nejlepší mobilní klimatizaci

Po zkušenostech z několika posledních letních sezón, kdy teploty vzduchu byly téměř neúnosné, se řada lidí obrátila na pomoc k mobilním klimatizacím. Nejlepší mobilní klimatizace vám bez problémů zajistí komfortní teplotu ve vašem bytě či domě. Díky jejich mobilitě je na konci léta uschováte a neřešíte problém s místem, ani nutnost provádět zásahy do vašeho domu jako u klasických klimatizací. Pokud se v klimatizacích neorientujete, připravili jsme pro vás několik řádků, které vám s výběrem té nejlepší mobilní klimatizace pomohou.

Přenosné klimatizace jsou vynikající volbou pro malé byty, ve kterých jsou např. jiné klimatizační jednotky zakázané pronajímatelem. Tyto jednotky jsou snadno přenosné, takže je můžete přesouvat z jedné místnosti do druhé. Například z obývacího pokoje v odpoledních hodinách do ložnice ve večerních hodinách. Protože jsou tyto klimatizace navrženy tak, aby byly mobilní, prakticky všechny jednotky mají kolečka, které vám pomohou přesunout je tam, kde jsou potřeba.

Na rozdíl od jiných klimatizačních jednotek nejsou tyto jednotky umístěny nad okenním rámem. Místo toho je postavíte dovnitř místnosti, kterou chcete zchladit. Pro funkci tohoto zařízení je nutné mít v místnosti okno, protože teplý ventilovaný vzduch se musí z místnosti dostat přes odsávací hadicí ven.

Instalace větracích otvorů v rámu okna je obvykle rychlá, snadná a bezbolestná ve srovnání s jinými klimatizačními jednotkami. Bohužel, tyto okenní úpravy mají tendenci být slabým místem v přenosných klimatizačních jednotek. Nesprávná instalace může vést k úniku teplého vzduchu dovnitř místnosti, kterou se snažíte vychladit.

Nejoblíbenější mobilní klimatizace 2020

Tabulka zobrazuje nejpopulárnější mobilní klimatizace v ČR pro rok 2020. Hodnocení představuje hodnocení samotných uživatelů. Zdroj dat – Heureka.cz (říjen 2020).

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Trotec PAC 2010 E95%6 490 - 12 800 KčRecenze
OneConcept IceCube91%1 399 KčRecenze
Sinclair AMC-14P97%11 405 - 14 499 KčRecenze
ONECONCEPT MCH-1 v279%2 699 KčRecenze
SAKURA STAC 15 CPA/NB95%13 490 - 14 999 KčRecenze
Honeywell ES80076%4 533 - 5 271 KčRecenze
Livington Arctic Air59%799 - 937 KčRecenze
Honeywell MN12CESWW?11 999 - 24 002 KčRecenze
Klarstein Maxfresh-BK86%4 099 KčRecenze
DeLonghi PAC N90 ECO SILENT94%9 489 - 15 990 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší mobilní klimatizaci?

Při výběru nejlepší mobilní klimatizace je vhodné zohlednit několik faktorů a parametrů. Pojďme se na ně spolu podívat.

Chladící výkon – Prvním a nejdůležitějším prvkem, který je nutné zvážit při výběru přenosné klimatizace je velikost místnosti, v niž bude klimatizace operovat.

Výkon klimatizací je udáván buď v jednotkách BTU/h (British Thermal Unit) nebo ve wattech, přičemž např. výkon o 5000 BTU (cca 1500W) je dostatečný pro místnosti o cca 14 m2. Většina mobilních klimatizací dostupných na českém trhu bude mít ovšem výkon vyšší. Nejčastěji se pohybuje okolo 12 000 BTU.

Další indikátor výkonu se odvíjí od schopnosti klimatizace cirkulovat vzduch. Průtok vzduch je uváděn v jednotkách m3/h.

Přenosnost – Ačkoliv by každá mobilní klimatizace měla mít kolečka, může se stát, že narazíte na nějakou, která je mít nebude. Zvažte v tomto případě, jak často budete klimatizaci přemisťovat, protože většina modelů má váhu okolo 30 kg a manipulace bez koleček nemusí být snadná.

Systém odvětrávání – Odvětrávání bývá kamenem úrazu celého klimatizačního systému. Aby klimatizace fungovala stoprocentně, je potřeba zajistit, ať se horký vzduch nevrací zpět do místnosti. Zvolte takovou klimatizaci, která má okenní nástavec vhodný pro váš typ oken. Ideální izolace dosáhnete vyvrtáním díry do zdi nebo vyřezáním skla v okně, pro naprostou většinu z nás je však takový zásah zcela nereálný.

Funkční režimy – Doporučujeme zvolit si klimatizaci, která nabízí více módů provozu. Příkladem může být režim větráku, kdy klimatizace vzduch neochlazuje, ale pouze jej rozpohybuje. Možnost zvolit z vícera rychlostí otáček je také plus. V noci oceníte speciální režim na spaní, kdy je teplota v místnosti postupně zvyšována.

Doporučené klimatizace

Následujících 5 klimatizací bylo vybráno na základě pozitivních ohlasů samotných zákazníků.

Sinclair AMC-14P

Sinclair AMC-14PSinclair AMC-14P je mobilní klimatizace s příkonem 1535 W, která spadá do energetické třídy A++. Klimatizace se pyšní 4 funkcemi a to chlazení, topení, odvlhčování a ventilátorem. Klimatizace je vybavena dálkovým ovládáním pro snadnější ovládání, vyjímatelným filtrem, 24hodinovým časovačem, funkcí automatické ochrany nebo auto-restartem. V případě instalace musíte vyvést hadicí odvod teplého vzduchu ven z místnosti, a to pomocí okna, nebo dveřmi, popřípadě otvorem ve zdi. Hlučnost klimatizace se pohybuje kolem 65 dB a chladící výkon je 4 kW.

Pro

 • Velký výkon
 • Velká nabídka ovládacích prvků a možnosti nastavení
 • Funkce odvlhčování a topení

Proti

 • Nutnost vylévání kondenzátu

Najít nejnižší cenu

SAKURA STAC 15 CPA/NB

SAKURA STAC 15 CPA NBSakura stac 15 CPA/NB je mobilní klimatizace s příkonem 1650 W a vysokým chladícím výkonem 4,4 kW. Tato klimatizace se hodí do prostorů o velikosti až do 45 m2. Kromě chlazení můžete tímto přístrojem také odvlhčovat vzduch a to až 2,6 l za hodinu. Klimatizace disponuje časovačem a možností naprogramování automatického zapnutí a vypnutí v požadovanou dobu. Pro lepší manipulaci je klimatizace vybavena kolečky. V příslušenství najdete dálkové ovládání, přechodky, odvodní hadice a lištu do okna. Hmotnost celé klimatizace je 40 kg.

Pro

 • Možnost regulovaného chodu
 • Při chlazení se nemusí vylévat kondenzát
 • Velký výkon

Proti

 • Větší hlučnost

Najít nejnižší cenu

Daitsu APD 12 HK

Daitsu APD 12 HKJako další v pořadí jsme vybrali mobilní klimatizaci APD 12 HK s příkonem 1345 W, která se řadí do energetické třídy A. Klimatizace je vhodná do prostorů o velikosti 18–29 m2, popřípadě do 72,5 m3. Klimatizace má mimo jiné funkci topení, odvlhčování, ventilátor a samozřejmě chlazení. K ovládání slouží multifunkční dálkový ovladač s dětskou pojistkou. Klimatizace je dále vybavena termostatem, který je podle konkrétního navolení schopný udržet v místnosti stálou teplotu. Klimatizace také disponuje přehledným LED displejem, funkcí automatického resetu, funkcí Light nebo funkcí Sleep. Velkou vychytávku vidíme v podobě automatického mytí (sušení), kdy dochází k vnitřnímu sušení přístroje, aby se v něm netvořila plíseň.

Pro

 • Jednoduché ovládání
 • Relativně menší hlučnost
 • Poměrně rozsáhlé příslušenství

Proti

 • Absence těsnícího vaku do okna

Najít nejnižší cenu

Sencor SAC MT9020C

Sencor SAC MT9020CSencor SAC MT9020C je mobilní klimatizace, která spadá do energetické třídy A. Klimatizace funguje na bázi chladícího plynu R290, který je zcela přírodní a nepodílí se na vzniku skleníkových plynů. Vybrat si můžete ze třech rychlostních nastaveních a teplotou v rozmezí od 18 do 32 stupňů. Klimatizace je dále vybavena dálkovým ovládáním, časovačem, nočním režimem sleep a pojezdovými kolečky. Samozřejmostí této klimatizace je kromě chlazení také odvlhčování nebo ventilace. Bonusem je optická signalizace plné nádržky. Hlučnost klimatizace se pohybuje kolem 65 dB.

Pro

 • Jednoduchá instalace
 • Pojezdová kolečka
 • Rychlost vychlazení místnosti

Proti

 • Hlučnější provoz

Najít nejnižší cenu

DeLonghi PAC N90 ECO SILENT

DeLonghi PAC N90 ECO SILENT - mobilní klimatizaceJako další v pořadí jsme vybrali mobilní klimatizace DeLonghi, která spadá do energetické třídy A. Také tento model mobilní klimatizace funguje na základě chladícího plynu R290, který je šetrný k životnímu prostředí. Klimatizace je vybavena 3 rychlostmi, velkým ovládacím panelem a dálkovým ovládáním. Pro lepší pohyb po místnosti oceníte madla a kolečka. Velkou vychytávkou je technologie Silent, která vám sníží hlučnost až o 50 % než jiné klimatizace. Příjemným bonusem je 12 hodinový digitální časovač.

Pro

 • Automatická regulace
 • Možnost zvolení tichého chodu
 • Velký výkon

Proti

 • Velké rozměry

Najít nejnižší cenu

Závěr

Pokud zvažujete koupi kvalitní mobilní klimatizace, tak doporučujeme příliš neváhat a nečekat na to, jestli v létě budou vysoké teploty, či nikoliv. V roce 2015 přišly obrovské vedra a lidé prakticky všechny klimatizace, které byly u prodejců skladem, vykoupili.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *