Vybíráme nejlepší mobilní klimatizaci

Po zkušenostech z několika posledních letních sezón, kdy teploty vzduchu byly téměř neúnosné, se řada lidí obrátila na pomoc k mobilním klimatizacím. Nejlepší mobilní klimatizace vám bez problémů zajistí komfortní teplotu ve vašem bytě či domě. Díky jejich mobilitě je na konci léta uschováte a neřešíte problém s místem, ani nutnost provádět zásahy do vašeho domu jako u klasických klimatizací. Pokud se v klimatizacích neorientujete, připravili jsme pro vás několik řádků, které vám s výběrem té nejlepší mobilní klimatizace pomohou.

Přenosné klimatizace jsou vynikající volbou pro malé byty, ve kterých jsou např. jiné klimatizační jednotky zakázané pronajímatelem. Tyto jednotky jsou snadno přenosné, takže je můžete přesouvat z jedné místnosti do druhé. Například z obývacího pokoje v odpoledních hodinách do ložnice ve večerních hodinách. Protože jsou tyto klimatizace navrženy tak, aby byly mobilní, prakticky všechny jednotky mají kolečka, které vám pomohou přesunout je tam, kde jsou potřeba.

Na rozdíl od jiných klimatizačních jednotek nejsou tyto jednotky umístěny nad okenním rámem. Místo toho je postavíte dovnitř místnosti, kterou chcete zchladit. Pro funkci tohoto zařízení je nutné mít v místnosti okno, protože teplý ventilovaný vzduch se musí z místnosti dostat přes odsávací hadicí ven.

Instalace větracích otvorů v rámu okna je obvykle rychlá, snadná a bezbolestná ve srovnání s jinými klimatizačními jednotkami. Bohužel, tyto okenní úpravy mají tendenci být slabým místem v přenosných klimatizačních jednotek. Nesprávná instalace může vést k úniku teplého vzduchu dovnitř místnosti, kterou se snažíte vychladit.

Nejoblíbenější mobilní klimatizace 2018

Tabulka zobrazuje nejpopulárnější mobilní klimatizace v ČR pro rok 2018. Hodnocení představuje hodnocení samotných uživatelů. Zdroj – Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
ECG MK 12386%1 750 - 11 131 KčRecenze
DeLonghi PAC N 7690%5 999 - 10 336 KčRecenze
Daitsu APD 12-HR94%11 470 - 12 499 KčRecenze
Sakura STAC 12 CPA/CF85%9 404 - 11 594 KčRecenze
Olimpia Splendid Dolceclima90%15 990 KčRecenze
Remko RKL 36095%18 072 - 20 470 KčRecenze
Sencor SFN 6011WH?2 735 - 2 803 KčRecenze
Sencor SAC MT9012CH81%7 838 - 8 999 KčRecenze
Midea/Comfee MPD-09CRN184%7 850 - 11 540 KčRecenze
Sencor SAC MT7011C78%5 849 - 7 999 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší mobilní klimatizaci?

Při výběru nejlepší mobilní klimatizace je vhodné zohlednit několik faktorů a parametrů. Pojďme se na ně spolu podívat.

Chladící výkon – Prvním a nejdůležitějším prvkem, který je nutné zvážit při výběru přenosné klimatizace je velikost místnosti, v niž bude klimatizace operovat.

Výkon klimatizací je udáván buď v jednotkách BTU/h (British Thermal Unit) nebo ve wattech, přičemž např. výkon o 5000 BTU (cca 1500W) je dostatečný pro místnosti o cca 14 m2. Většina mobilních klimatizací dostupných na českém trhu bude mít ovšem výkon vyšší. Nejčastěji se pohybuje okolo 12 000 BTU.

Další indikátor výkonu se odvíjí od schopnosti klimatizace cirkulovat vzduch. Průtok vzduch je uváděn v jednotkách m3/h.

Přenosnost – Ačkoliv by každá mobilní klimatizace měla mít kolečka, může se stát, že narazíte na nějakou, která je mít nebude. Zvažte v tomto případě, jak často budete klimatizaci přemisťovat, protože většina modelů má váhu okolo 30 kg a manipulace bez koleček nemusí být snadná.

Systém odvětrávání – Odvětrávání bývá kamenem úrazu celého klimatizačního systému. Aby klimatizace fungovala stoprocentně, je potřeba zajistit, ať se horký vzduch nevrací zpět do místnosti. Zvolte takovou klimatizaci, která má okenní nástavec vhodný pro váš typ oken. Ideální izolace dosáhnete vyvrtáním díry do zdi nebo vyřezáním skla v okně, pro naprostou většinu z nás je však takový zásah zcela nereálný.

Funkční režimy – Doporučujeme zvolit si klimatizaci, která nabízí více módů provozu. Příkladem může být režim větráku, kdy klimatizace vzduch neochlazuje, ale pouze jej rozpohybuje. Možnost zvolit z vícera rychlostí otáček je také plus. V noci oceníte speciální režim na spaní, kdy je teplota v místnosti postupně zvyšována.

Doporučené klimatizace

Následujících 5 klimatizací bylo vybráno na základě pozitivních ohlasů samotných zákazníků.

Sinclair AMC-14AN

Sinclair AMC-14ANKlimatizace značky Sinclair AMC – 14 AN je mobilní klimatizace určená pro místnosti do 88 m3. Je vhodná jak do domácností, tak do kanceláří nebo do skladu. Výhodou této klimatizace je, že nepotřebujete odborné zapojení. Stačí ji jen zapnout do el. zásuvky a hadici odvést do venkovního prostoru. Klimatizace má vývod teplého vzduchu ven z místnosti. V balení ke klimatizaci dostanete hadici s průměrem 15 cm a nastavitelnou délkou od 50 cm do 150 cm, která se musí umístit do otvoru ve zdi, popřípadě vyříznout otvor ve skle okna, aby se vyvedla do venkovního prostoru. Jen takhle klimatizace může fungovat. Co ovšem nedoporučujeme, dávat hadici do pootevřeného okna, protože zpravidla z venku se do vnitřního prostoru dostane teplý vzduch. Tudíž nebude fungovat tak, jak má. Příkon této klimatizace je 1700 W.

Pro

 • Velký chladící výkon
 • Design
 • Snadná obsluha

Proti

 • Hlučnost

Najít nejnižší cenu

Sakura STAC 12 CPA/CF

Sakura STAC 12 CPA CFMobilní klimatizace od značky Sakura STAC 12 CPA/CF patří do energetické třídy A s příkonem 1350 W. Nabídnout vám může chlazení, vysoušení a ventilátor. Určitě využijete 12 hodinový časovač a funkci Sleep pro noční provoz. Vybrat si můžete ze 4 směrů výfuku vzduchu. Třešnička na dortu už je jen snadné připojení do okna.

Pro

 • Velký chladící výkon
 • Tichý provoz
 • Příznivá cen

Proti

 • Velikost a váha výrobku

Najít nejnižší cenu

Daitsu APD 12-HR

Daitsu APD 12-HRJako poslední jsme vybrali mobilní klimatizaci Daitsu APD 12 – HR, která je určena do prostoru 18 až 29 m2. Příkon klimatizace je 1350 W, tudíž spadá do energetické třídy A. Nastavit si můžete 5 režimů a to auto, chlazení, odvlhčování, ventilace a topení. Funkce odvlhčování udržuje vlhkost a pokojovou teplotu na přijatelné úrovni. Pohodlí zajišťuje velice jednoduché dálkové ovládání, které je opatřeno dětskou pojistkou, proti změně teploty.

Pro

 • Výborný výkon
 • Design

Proti

 • Cena

Najít nejnižší cenu

Sencor SAC MT9012CH

Sencor SAC MT9012CHMobilní klimatizace od Sencoru SAC MT9012 CH spadá do energetické třídy A, s příkonem 1010W. Na klimatizaci si nastavíte 5 režimů provozu. A to chlazení, odvlhčování, samostatný ventilátor, topení a IQ režim s automatickou volbou chlazení, topení, či ventilátoru, podle toho v jaké místnosti se klimatizace nachází. Klimatizace nepotřebuje žádné zvláštní ošetření, pouze opláchnout filtry, které filtrují mechanické nečistoty v místnosti. Tato klimatizace se doporučuje pro plochy 14 – 21 m2. Nastavení teploty je v rozmezí od 18 do 35 stupňů v režimu chlazení a od 10 do 25 stupňů v režimu topení. Rychlost ventilátoru je od nízké, přes střední, vysokou a automatickou.

Pro

 • Mobilita
 • Výkon
 • Cena

Proti

 • Hlučnost

Najít nejnižší cenu

Gorenje KAM 26 NF1 PDHG

Gorenje KAM 26 NF1 PDHGMobilní klimatizace spadá do energetické třídy A. Její nastavení je velice jednoduché a to pomocí dálkového ovládání nebo předvolbou. Klimatizace se vyznačuje extra tichým a hlavně úsporným provozem. Klimatizací se v létě zchladíte, v zimě ohřejete, stačí jen přepnout na režim, který si vyberete. Pokud dojde k výpadku proudu, pak přichází na řadu automatický restart. Po obnově proudu se totiž klimatizace automaticky zapne do režimu, ve kterém byla zapnuta. Klimatizace je vybavena i přehledným displejem, na kterém můžete vidět aktuální nastavení. Hlučnost klimatizace je 65 dB a hmotnost 35 kg. Příkon je 2600 W.

Najít nejnižší cenu

Závěr

Pokud zvažujete koupi kvalitní mobilní klimatizace, tak doporučujeme příliš neváhat a nečekat nato, jestli v létě budou vysoké teploty, či nikoliv. V roce 2015 přišly obrovské vedra a lidé prakticky všechny klimatizace, které byly u prodejců skladem, vykoupili.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *