Vybíráme nejlepší trampolíny – jaro 2019

Všichni známe pořekadlo „kdo si hraje, nezlobí“ a všichni víme, že je pravdivé. Pokud je dítě zaměstnáno a baví se, pak se rodiče mohou věnovat svým věcem nebo odpočívat. Ovšem léto přináší dlouhé dny a prázdniny a děti se začnou nudit. Následuje otázka – jak je zabavit? Zabavit nejlépe aktivitou, kterou byste nemuseli vykonávat s nimi a úplně nejlépe takovou, která by se měla vykonávat venku na vzduchu, byla zábavou a zároveň vedla k velkému výdeji energie. Pořiďte jim trampolínu!

Věřte, že investice do nejlepší venkovní trampolíny se vám zaručeně vyplatí. Vaše dítě bude vykonávat fyzickou aktivitu, která jej bude zaručeně bavit a to venku na čerstvém vzduchu a klidně i s kamarády a co je na tom nejlepší, nebude ani téměř třeba, aby při tom bylo pod vaším konstantním dohledem. A pokud se rozhodnete zainvestovat peněz více a koupíte si trampolínu dostatečně velkou, můžete se v ní odreagovat od stresu anebo popřípadě shodit nějaký ten přebytečný kilogram i vy.

Nejprodávanější trampolíny 2019

V tabulce níže se můžete podívat na nejoblíbenější trampolíny dle Heureka.cz k březnu 2019.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Marimex 305 cm + vnitřní ochranná síť + žebřík91%4 490 - 5 819 KčRecenze
GoodJump 4UPVC 305 cm + ochranná síť + žebřík92%3 980 - 4 800 KčRecenze
Marimex 244 cm + vnitřní ochranná síť + žebřík90%3 550 - 4 609 KčRecenze
Marimex 366 cm + vnitřní ochranná síť + žebřík93%5 490 - 6 990 KčRecenze
GoodJump 4UPVC 366 cm + ochranná síť + žebřík89%4 998 - 4 999 KčRecenze
GoodJump 400 cm + ochranná síť + žebřík89%4 989 KčRecenze
FastJump 305 cm + vnitřní ochranná síť + žebřík + krycí plachta100%3 780 - 4 080 KčRecenze
Aga SPORT PRO 305 cm + ochranná síť92%3 637 KčRecenze
G.M.S. 305 cm + ochranná síť97%3 150 - 4 190 KčRecenze
Spartan 140 cm + ochranná síť87%1 499 - 2 186 KčRecenze
Pojďte se nyní podívat, jak trampolínu vybrat a také na to, jaké nejlepší trampolíny podle recenzí uživatelů na trhu vůbec jsou.

Jak vybírat trampolínu?

Průměr – Před koupí si dobře rozmyslete, jak velkou trampolínu byste chtěli nebo potřebovali. Samozřejmě je důležitý i proto, aby se vám trampolína vešla na určené místo, ale hlavně určuje, kolik skákajících se do ní vejde. Větší trampolína také mívají obvykle větší nosnost a klidně si v nich zaskáčete se svými dětmi i vy. Myslete ovšem na to, že průměrem se myslí celková velikost trampolíny, průměr její konstrukce i s pružinami. Proto si při výběru odečtěte zhruba 30 cm a získáte velikost skákací plochy. Průměr trampolín se pohybuje od asi 250 do 450 centimetrů. Záleží čistě na vás, jaký průměr zvolíte, ale dá se říci, že větší průměr, více zábavy.

Nosnost – Zde vezměte v potaz, pro kolik dětí a jakého věku (tedy váhy) trampolínu asi pořizujete a pokud na ní chcete občas skákat i vy. Obvykle trampolíny o průměru 3 metry mívají nosnost 150 kilogramů. Jinak se průměrná nosnost pohybuje v rozmezí 100 – 180 kilogramů. Velmi velké a výrazně dražší trampolíny ovšem dosahují nosnosti až 270 -300 kilogramů.

Ochranná síť – Ochranná síť trampolíny zajišťuje bezpečnost. Na trampolíně bez sítě určitě nemůžete nechat dítě skákat samotné. Síť by měla být ušita z dobrého, kvalitního a hlavně pevného materiálu, aby byla schopna zachytit téměř jakýkoliv náraz. Síť by měla dosahovat výšky okolo 3 metrů, aby nehrozilo, že ji někdo přeskočí. Většinou se navléká na tyče ocelové konstrukce, které by měly vést až k zemi, aby byla zajištěna stabilita trampolíny.

Materiál – Je důležité, abyste si pořídili opravdu kvalitní trampolínu, protože nekvalitní výrobek může způsobit vážné úrazy. Proto si před koupí ověřte, z jakého materiálu je trampolína vyrobena. Konstrukce by měla být určitě vyrobena z vysoce kvalitní a odolné galvanizované oceli a síť z odolné PVC. Určitě si nepořizujte nápadně levný výrobek. Tyto výrobky bývají šizené na materiálu a to za nějaký úraz nebo předběžné opotřebení trampolíny určitě nestojí. Podívejte se prvně raději na recenze trampolíny od předešlých kupujících.

Pružiny – Pružiny podobně jako celá konstrukce by měly být vyrobeny z galvanizované oceli. Ověřte si také dostupnost nových pružin od výrobce, může se totiž stát, že se pružiny časem unaví a opotřebují a bude je třeba nahradit za nové. Pro snížení tohoto rizika doporučujeme pořídit si trampolínu s krytem pružin nebo možností kryt dokoupit. Kryt by měl být ušit tak, aby zakrýval úplně celé pružiny. Ochraňuje pružiny před vnějšími vlivy, ale zároveň zabraňuje poranění o pružiny při pádech.

Příslušenství – Jako všude, tak i k trampolínám lze zakoupit různá příslušenství. Mohou to být dodatečné kryty na pružiny, schůdky, kotvící sady na ukotvení trampolíny k zemi, aby neuletěla. Dále krycí plachty nebo stany.

Nejlepších 5 trampolín za rozumnou cenu

GoodJump 4UPVC 305 cm

GoodJump 4UPVC 305 cmPrvní trampolína, kterou jsme vybrali byla oceněna produktem roku 2015 a 2016. Trampolína GoodJump je vybavena ochranou sítí a žebříkem. Certifikace proběhla u společnosti Intertek. Výhodou trampolíny jsou tyče ochranné sítě směřující až k zemi. Tyče jiných konkurenčních trampolín jsou obvykle ukončeny 50 cm nad zemí.

Ochranná síť se zavírá zipem, je vyrobena z PVC a odolná proti UV záření. Průměr trampolíny je 305 cm a její nosnost 180 kg. Výška ochranné sítě je 180 cm a výška rámu trampolíny je 80 cm.

Pro

 • Stabilní konstrukce
 • Rychlé sestavení
 • Dostatečná velikost

Proti

 • Úzké příčky u schůdků

Najít nejnižší cenu

Marimex 366 cm

Marimex 366 cmTrampolína Marimex s nosností 150 kg je rovněž certifikovaná u společnosti Intertek. Průměr trampolíny je 366 cm a hmotnost celé trampolíny je 75 kg. Odrazová plocha je vyrobena ze speciálního polypropylenu, která je vybavena ochranou proti UV záření. Speciální povrchová úprava odrazové plochy je hladká a zabraňuje odření kůže. Součástí balení je ochranná síť a žebřík.

Pokud vás zajímá výška skákací plochy, tak je to 80 cm a výška včetně sítě je 250 cm. Předpokládaná doba montáže je zhruba 60 minut. Co se týče bezpečnosti, tak je vstupní prostor chráněn 3 přezkami, které brání vypadnutí.

Pro

 • Zajištěna bezpečnost
 • Kvalita
 • Ochranná vnitřní síť

Najít nejnižší cenu

AOmniJump 396 cm + ochranná síť

AOmniJump 396 cm + ochranná síťTato trampolína je vyrobená z pozinkovaných ocelových trubek, které mají průměr skruže 42 mm a sílu stěny 1,5 mm. Maximální nosnost trampolíny je 150 kg. Průměr celé plochy trampolíny je 396 cm a její celková hmotnost je 80 kg. Trampolína stojí na 6 nohou ve tvaru „w“, které poskytují vysokou stabilitu.

Skákací plocha trampolíny je připevněna 84 pružinami, které jsou potáhnuty speciální ochrannou vrstvou proti případné korozi. Součástí balení je také ochranná síť, jejíž výška je 165 cm. Materiál ochranné sítě je PE Terylene, což je vysoce-odolná tkanina, která vydrží UV záření a jiné povětrnostní vlivy.

Pro

 • Bytelná konstrukce
 • Rychlá montáž
 • Pevnost materiálu

Proti

 • Nepřehledný návod

Najít nejnižší cenu

Fitness King trampolína 305 cm

Fitness King trampolína 305 cmPrůměr trampolíny je 305 cm a nosnost je až 180 kg. Součástí trampolíny je ochranná síť, která je vyrobena z polopropustné síťoviny z PE. Trampolína má 4 nohy, proto je velice stabilní a trubky a pružiny jsou vyrobeny z galvanizované oceli, která je velice odolná proti korozi.

U tohoto modelu vás musíme upozornit, že schůdky nejsou součástí balení, proto je důležité si je dokoupit samostatně. Důležitým bezpečnostním opatřením jsou tyče, které vedou po celé délce konstrukce trampolíny, tudíž od sítě až k zemi. Zabraňuje to vypadnutí z trampolíny. Hmotnost celé trampolíny je 69 kg.

Pro

 • Dobrý poměr cena/výkon
 • Jednoduchá montáž
 • Ochranná síť v ceně

Proti

 • Absence schůdků

Najít nejnižší cenu

G21 250 cm

Trampolína G21 250 cmPoslední trampolínu jsme vybrali G21, která má průměr 250 cm. Trampolína stojí na 3 párech nohou. Konstrukce je vyrobena z galvanizované oceli, která je odolná vůči korozi a poškození.

Trampolína je certifikovaná německou zkušebnou TÜV GS. Maximální nosnost trampolíny je 150 kg. Ochranná síť je samozřejmostí. Pro větší bezpečnost jsou tyče sítě zabezpečeny ochrannou pěnou. Váha celé trampolíny je 38 kg.

Pro

 • Dostačující velikost i do menší zahrádky
 • Stabilita
 • Snadná montáž

Proti

 • Absence schůdku

Najít nejnižší cenu

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *