Domů » Dům a zahrada » Vybíráme nejlepší trampolíny – jaro 2024

Vybíráme nejlepší trampolíny – jaro 2024

Všichni známe pořekadlo „kdo si hraje, nezlobí“ a všichni víme, že je pravdivé. Pokud je dítě zaměstnáno a baví se, pak se rodiče mohou věnovat svým věcem nebo odpočívat. Ovšem léto přináší dlouhé dny a prázdniny a děti se začnou nudit. Následuje otázka – jak je zabavit? Zabavit nejlépe aktivitou, kterou byste nemuseli vykonávat s nimi a úplně nejlépe takovou, která by se měla vykonávat venku na vzduchu, byla zábavou a zároveň vedla k velkému výdeji energie. Pořiďte jim trampolínu!

Věřte, že investice do kvalitní venkovní trampolíny se vám zaručeně vyplatí. Vaše dítě bude vykonávat fyzickou aktivitu, která jej bude zaručeně bavit a to venku na čerstvém vzduchu a klidně i s kamarády. A co je na tom nejlepší, nebude ani téměř třeba, aby při tom bylo pod vaším konstantním dohledem.

Pokud se rozhodnete zainvestovat peněz více a koupíte si trampolínu dostatečně velkou, můžete se v ní odreagovat od stresu anebo popřípadě shodit nějaký ten přebytečný kilogram i vy.

Tip: Pořiďte si k trampolíně i zahradní houpačku nebo houpací síť a máte o letní relax a zábavu postaráno.

Nejprodávanější trampolíny za rok 2024

V tabulce níže se můžete podívat na nejoblíbenější trampolíny dle Heureka.cz k roku 2024.

Pojďte se nyní podívat, jak trampolínu vybrat a také na to, jaké nejlepší trampolíny podle recenzí uživatelů na trhu vůbec jsou.

Jak vybírat trampolínu?

Průměr – Před koupí si dobře rozmyslete, jak velkou trampolínu byste chtěli nebo potřebovali. Samozřejmě je důležitý i proto, aby se vám trampolína vešla na určené místo, ale hlavně určuje, kolik skákajících se do ní vejde. Větší trampolína také mívají obvykle větší nosnost a klidně si v nich zaskáčete se svými dětmi i vy. Myslete ovšem na to, že průměrem se myslí celková velikost trampolíny, průměr její konstrukce i s pružinami. Proto si při výběru odečtěte zhruba 30 cm a získáte velikost skákací plochy. Průměr trampolín se pohybuje od asi 250 do 450 centimetrů. Záleží čistě na vás, jaký průměr zvolíte, ale dá se říci, že větší průměr, více zábavy.

Nosnost – Zde vezměte v potaz, pro kolik dětí a jakého věku (tedy váhy) trampolínu asi pořizujete a pokud na ní chcete občas skákat i vy. Obvykle trampolíny o průměru 3 metry mívají nosnost 150 kilogramů. Jinak se průměrná nosnost pohybuje v rozmezí 100 – 180 kilogramů. Velmi velké a výrazně dražší trampolíny ovšem dosahují nosnosti až 270 -300 kilogramů.

Ochranná síť – Ochranná síť trampolíny zajišťuje bezpečnost. Na trampolíně bez sítě určitě nemůžete nechat dítě skákat samotné. Síť by měla být ušita z dobrého, kvalitního a hlavně pevného materiálu, aby byla schopna zachytit téměř jakýkoliv náraz. Síť by měla dosahovat výšky okolo 3 metrů, aby nehrozilo, že ji někdo přeskočí. Většinou se navléká na tyče ocelové konstrukce, které by měly vést až k zemi, aby byla zajištěna stabilita trampolíny.

Materiál – Je důležité, abyste si pořídili opravdu kvalitní trampolínu, protože nekvalitní výrobek může způsobit vážné úrazy. Proto si před koupí ověřte, z jakého materiálu je trampolína vyrobena. Konstrukce by měla být určitě vyrobena z vysoce kvalitní a odolné galvanizované oceli a síť z odolné PVC. Určitě si nepořizujte nápadně levný výrobek. Tyto výrobky bývají šizené na materiálu a to za nějaký úraz nebo předběžné opotřebení trampolíny určitě nestojí. Podívejte se prvně raději na recenze trampolíny od předešlých kupujících.

Pružiny – Pružiny podobně jako celá konstrukce by měly být vyrobeny z galvanizované oceli. Ověřte si také dostupnost nových pružin od výrobce, může se totiž stát, že se pružiny časem unaví a opotřebují a bude je třeba nahradit za nové. Pro snížení tohoto rizika doporučujeme pořídit si trampolínu s krytem pružin nebo možností kryt dokoupit. Kryt by měl být ušit tak, aby zakrýval úplně celé pružiny. Ochraňuje pružiny před vnějšími vlivy, ale zároveň zabraňuje poranění o pružiny při pádech.

Příslušenství – Jako všude, tak i k trampolínám lze zakoupit různá příslušenství. Mohou to být dodatečné kryty na pružiny, schůdky, kotvící sady na ukotvení trampolíny k zemi, aby neuletěla. Dále krycí plachty nebo stany.

Nejlepších 5 trampolín za rozumnou cenu

Marimex Premium 305 cm + vnitřní ochranná síť + žebřík

Marimex premium 305 cmMarimex Premium je inovovaná trampolína, která oproti starším modelům nabídne nový líbivější design a lepší stabilitu. Zlepšení stability je dosaženo s pomocí čtyř nohou ve tvaru písmene U.¨

Trampolína má průměr 305 cm a její nosnost je 150 kg. Pro zlepšení bezpečnosti je trampolína vybavena vnitřní ochrannou sítí, kterou v napnutém stavu drž zahnuté tyče a horní obruč. Díky prohnutým tyčím nehrozí, že by děti při skákáni do tyčí narazili. Skákací plocha je vyrobena z polypropylenu a je upravena tak, aby při kontaktu s kůži nezpůsobovala odřeniny.

Pro

 • Povedený design
 • Vysoká ochranná síť
 • Stabilita

Proti

 • Špatný návod
 • Otřepy na kovových trubkách

Najít nejnižší cenu

Marimex 366 cm

Marimex 366 cmTrampolína Marimex s nosností 150 kg je rovněž certifikovaná u společnosti Intertek. Průměr trampolíny je 366 cm a hmotnost celé trampolíny je 75 kg. Odrazová plocha je vyrobena ze speciálního polypropylenu, která je vybavena ochranou proti UV záření. Speciální povrchová úprava odrazové plochy je hladká a zabraňuje odření kůže. Součástí balení je ochranná síť a žebřík.

Pokud vás zajímá výška skákací plochy, tak je to 80 cm a výška včetně sítě je 250 cm. Předpokládaná doba montáže je zhruba 60 minut. Co se týče bezpečnosti, tak je vstupní prostor chráněn 3 přezkami, které brání vypadnutí.

Pro

 • Zajištěna bezpečnost
 • Kvalita
 • Ochranná vnitřní síť

Najít nejnižší cenu

Marimex 305 cm

Marimex 305 cmDo naší pětice jsme vybrali trampolínu od Marimexu s nosností 150 kg. U této trampolíny výrobci mysleli především na bezpečnost. Je to přece jen trampolína určená k pobavení dětí. Odrazová plocha je vyrobená ze speciálního materiálu – polypropylenu, který se řadí k těm nejkvalitnějším. Předností tohoto materiálu je dlouhá životnost, ochrana proti UV záření, a především ochrana proti odření kůže. Samozřejmostí trampolíny je ochranná vnitřní síť se zipem a třemi přezkami, která zabraňuje jakémukoliv úrazu. Další vychytávkou jsou bezpečnější tyče, na kterých je ochranný návlek ze speciální pěny.

Pro

 • Vysoká kvalita
 • Možnost dokoupit náhradní díly
 • Velká nosnost

Proti

 • Složitější montáž, musí být na to alespoň dva lidi

Najít nejnižší cenu

Fitness King trampolína 305 cm

Fitness King trampolína 305 cmPrůměr trampolíny je 305 cm a nosnost je až 180 kg. Součástí trampolíny je ochranná síť, která je vyrobena z polopropustné síťoviny z PE. Trampolína má 4 nohy, proto je velice stabilní a trubky a pružiny jsou vyrobeny z galvanizované oceli, která je velice odolná proti korozi.

U tohoto modelu vás musíme upozornit, že schůdky nejsou součástí balení, proto je důležité si je dokoupit samostatně. Důležitým bezpečnostním opatřením jsou tyče, které vedou po celé délce konstrukce trampolíny, tudíž od sítě až k zemi. Zabraňuje to vypadnutí z trampolíny. Hmotnost celé trampolíny je 69 kg.

Pro

 • Dobrý poměr cena/výkon
 • Jednoduchá montáž
 • Ochranná síť v ceně

Proti

 • Absence schůdků

Najít nejnižší cenu

GoodJump 4UPVC 400 cm

GoodJump 4UPVC 400 cmDalší z řady představených trampolín je trampolína GoodJump 4UPVC s průměrem 400 cm. Nosnost této trampolíny je 180 kg a o stabilitu se starají 4 nohy ve tvaru písmene U. Trampolína je dodávána s ochrannou síti a krycí plachtou. Dále v balení najdete i schůdky a nářadí potřebné k montáži trampolíny. Na (ne)kvalitu nářadí si několik zákazníků na internetu stěžovalo.

Ochranná síť je napnutá na tyčích, které jsou obaleny pěnovou látkou, takže pří nárazu do nich nehrozí zranění. Síť se zapíná na zip a zapínání je ještě doplněno zajišťovacími sponami.

Pro

 • Velká skákací plocha – bez problému může skákat několik dětí najednou
 • Slušná cena

Proti

 • Krycí plachta by mohla být větší
 • Návod k sestavení

Najít nejnižší cenu