Domů » Dům a zahrada » Nejlepší houpací sítě a závěsná křesla – jaro/léto 2024

Nejlepší houpací sítě a závěsná křesla – jaro/léto 2024

Znáte lepší způsob relaxace, než se uvelebit do pohodlného houpacího křesla či sítě, vzít si do ruky pěknou knížku anebo jen zavřít oči a nechat se větrem lehce houpat ze strany na stranu? Pokud si tento druh relaxace dokážete představit, potřebujete k němu jen jednu podstatnou věc, a to je houpací síť nebo závěsné křeslo. Sice se v nich nepohoupete jak na houpačce, ale jako relax poslouží daleko lépe.

První zmínky o používaní houpací sítě se objevili už před tisíci lety ve střední Americe u Mayských indiánů. Pravděpodobně byly houpací sítě tkané z kůry nebo rostlinných vláken. Nejen, že houpací sítě poskytovaly odpočinek a byly určené ke spaní, ale poskytovaly také řadu dalších výhod a to především ochranu lidí před zvířaty, zejména hady a hmyzem.

V dnešní, moderní době stále spousta lidí spí v houpacích sítích, ať už na nějakém putování v přírodě, nebo doma, byť u nás to samozřejmě tak časté není.

Nejprodávanější houpací sítě a závěsná křesla 2024

V tabulce naleznete nejprodávanější houpací sítě a závěsná křesla s hodnocením zákazníků.

Zajímá vás, jaké výhody přináší spaní nebo relaxace v síti?

Především je to pohodlí – na tělo nepůsobí žádné tlakové body. Spaní v houpací síti je jako plutí ve vzduchu. Dále uvolníte mysl – houpací pohyb je velice příjemný, mysl a tělo se snadno uvolní a rozpoznají houpací pohyb, který nás tak uklidňoval, když jsme byli dětmi. Lepší spánek – moderní studie spánku prokázaly, že houpací sítě poskytují delší a především hlubší spánek. A poslední benefit je cenová dostupnost – houpací sítě i křesla si můžete pořídit už v řádu stovek korun. Samozřejmě jsou ale k dispozici i dražší modely.

Hlavní rozdíly mezi závěsným křeslem a houpací sítí.

Závěsné křeslo – k jeho zavěšení potřebujete jen jeden kotevní bod. Můžete jej zavěsit do stropu, nebo trámu pergoly, nebo si pořídit závěsný stojan. Křeslo se vejde téměř do každé místnosti. Vaše poloha v křesle bude vzpřímená a je tedy v hodné k práci na notebooku, či čtení knížky.

Houpací síť – k zavěšení houpací sítě potřebujete dva kotevní body. Můžete si ji zavěsit do praktického stojanu, které se prodávají, nebo ji můžete zavěsit mezi trámy pergoly, či dva stromy, to už je na vás. V houpací síti se samozřejmě leží.

Jak vybrat houpací síť nebo závěsné křeslo?

Materiál – U závěsných křesel či houpacích sítí si můžete vybrat z nepřeberného množství materiálu. Vyrábějí se jak z tradičního lana, které nemusí být vhodné pro každého, tak ze lnu, bavlny, nebo polypropylenu a polyesteru. Mějte však na paměti, že tkanina by měla být snadno čistitelná, zejména pokud si plánujete vzít houpací síť do přírody na kempování.

Kempingové houpací sítě jsou často vyrobeny z polyesteru nebo nylonu. Tyto materiály jsou lehké a lze je snadno zabalit. Polyester a nylon také mají funkci, že neabsorbují vodu jako bavlna.

Kapacita – Pokud hledáte závěsné křeslo či houpací síť pro dva lidi, rovnou se zaměřte na variantu double, která je koncipována pro dvě osoby. Myslete však na to, že dvojité houpací sítě jsou obvykle těžší a mohou být obtížnější na přenášení.

Nosnost – Přirozeně ne všechny křesla a sítě jsou určeny pro dospělé. Někteří výrobci vyrábějí pouze houpací sítě či závěsná křesla pro děti. Před koupí si proto ověřte nosnost výrobku. Každé houpací křeslo či síť má totiž hmotnostní omezení. Další věc, kterou je potřeba zvážit, že každý výrobek může vážit jinak. Takže pokud potřebujete síť na kempovaní v přírodě, zaměřte se také na jejich hmotnost. Každé kilo navíc je pak znát.

Umístění – Před koupí si rozmyslete, kam budete chtít houpací síť či závěsné křeslo pověsit. Pokud nemáte na to žádný prostor a vhodné upevňovací prvky, nezoufejte. Existují různé stojany na zavěšení sítí či křesel.

Nejlepších 5 houpacích sítí a křesel za rozumnou cenu

SEDCO SUPER duha

SEDCO SUPER duhaToto pěkné houpací křeslo zavěsíte s pomocí lana na strom nebo i na trám v pergole. Křeslo má nosnost 100 kg a jeho sedací část je vyrobena z bavlny. Zbytek křesla tvoří lana se závěsným kovovým kruhem a dřevěná konstrukce, sloužící k zajištění jeho tvaru. Sedací část je příjemně měkká a potěší i přítomnost polohovatelného polštářku. Ten můžete umístit například pod hýždě, ale i pod chodidla.

Pro

 • Nízká cena
 • Pěkné provedení
 • Polohovatelný polštářek

Proti

 • Nosnost je sice 100 kg, ale u těžších osob nemusí být posed pohodlný
 • Mohla by být v nabídce i nepruhovaná varianta

Najít nejnižší cenu

Worker C001

Worker C001 - nejlepší závěsné křesloWorker C001 je houpací křeslo určené pro jednu osobu s maximální nosností 120 kg. Relaxační plocha je vyrobena ze 100% bavlny, doplněná pevnou dřevěnou konstrukcí. Díky jednoduché montáži a jednobodovému zavěšení jej dokáže každý hravě namontovat. Křeslo je vhodné jak do interiéru, tak exteriéru. Bonusem je přidaný praktický vak na zimní uskladnění tohoto závěsného křesla.

Pro

 • Pohodlný a příjemný materiál
 • Prostornost
 • Pěkný design

Proti

 • Vhodný jen pro jednu osobu

Najít nejnižší cenu

Amazonas Aruba cayenne

Amazonas Aruba cayenneAmazonas Aruba cayenne je houpací síť určená pro jednu osobu s nosností 180 kg. K zavěšení houpací sítě jsou zapotřebí rozpínací tyče. Houpací síť je vyrobená z Elltex materiálu, což je speciálně navržená látka, která má dlouhou životnost. Speciální směs bavlny zajišťuje odolnost vůči povětrnostním vlivům, takže síť může být prakticky zavěšena venku po celý rok. Je dokonce také odolná UV záření a její barvy blednou velmi pomalu. Celková délka houpací sítě je 310 cm a šířka je 120 cm. Délka rozpínací tyče je 80 cm.

Pro

 • Kvalitní materiál
 • Robustní
 • Nosnost 180 kg

Proti

 • Prodává se pouze v jednom barevném provedení

Najít nejnižší cenu

Houpací závěsné křeslo Happy Green

Kreslo Happy GreenZávěsné houpací křeslo Happy Green se řadí mezi nejoblíbenější výrobky této kategorie dle srovnávače Heureka.cz. Křeslo je mezi závěsnými lany vybaveno dřevěnou vzpěrou, která zajišťuje komfortnější sezení. Sedací látkové lůžko má rozměr 100×100 cm. Nosnost křesla je 85 kg čili pro velké chlapy se příliš nehodí. O výrobek se prakticky nemusíte starat, pouze na zimu je vhodné uložení někde v suchu.

Pro

 • Nízká cena

Proti

 • Nosnost pouze 85 kg

Najít nejnižší cenu

Amazonas Lambada tropical

Amazonas Lambada tropicalAmazonas Lambada tropical je houpací síť navržená pro jednu osobu s maximální nosností 150 kg. Síť je vyrobena z 85% bavlny a polyesteru. Délka sítě je 290 cm, tudíž se do ní vejdou i velmi vysocí lidé. Šířka sítě je pak 140 cm. Houpací síť se prodává v krásné červené barvě. Taktéž vak, do kterého je síť zabalená je ve stejné barvě. Pro větší pohodlí si lze doobjednat polštáře, které vidíte na obrázku. Hmotnost balíčku je 1,4 kg.

Pro

 • Nosnost 150 kg
 • Součástí sítě je také obal
 • Rozpětí 290 cm

Proti

 • Prodává se pouze v červené barvě

Najít nejnižší cenu

Spokey Shadowsun

Spokey ShadowsunSpokey Shadowsun je houpací síť vyrobena z ekologické bavlny a dřeva. Bavlna je oblíbená pro svou jemnost a také snadněji propouští vzduch. Nosnost této houpací sítě je maximálně 120 kg. Hodí se jak k venkovnímu použití tak do interiéru. Prodává se pouze v elegantní bílé barvě. Délka sítě je 200 cm a šířka 80 cm.

Pro

 • Kvalitní přírodní materiál
 • Nízká cena
 • Nosnost 120 kg

Proti

 • Pouze bílá barva

Najít nejnižší cenu

Dimenza červená s pruhy

Dimenza červená s pruhyJako poslední jsme vybrali lehkou, textilní houpací síť. Materiál je vyroben z bavlny s příměsí polyesteru. Velkou výhodou je ruční praní sedací plochy. Houpací síť lze zavěsit jak na zahradě mezi stromy, či pevnými sloupy nebo na balkóně, popřípadě v interiéru. Maximální nosnost je 120 kg. Šířka sítě je 35 cm.

Pro

 • Česká výroba
 • Kvalitní materiál
 • Výrazné barvy

Proti

 • Absence závěsných háků

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že jsme vám s výběrem pomohli a pokud již teď máte jasno, který výrobek si pořídíte, tak neotálejte – léto je za dveřmi.