Nejlepší houpací sítě a závěsná křesla – jaro/léto 2018

Znáte lepší způsob relaxace, než se uvelebit do pohodlného houpacího křesla či sítě, vzít si do ruky pěknou knížku anebo jen zavřít oči a nechat se větrem lehce houpat ze strany na stranu? Pokud si tento druh relaxace dokážete představit, potřebujete k němu jen jednu podstatnou věc, a to je houpací síť nebo závěsné křeslo. První zmínky o používaní houpací sítě se objevili už před tisíci lety ve střední Americe u Mayských indiánů. Pravděpodobně byly houpací sítě tkané z kůry nebo rostlinných vláken. Nejen, že houpací sítě poskytovaly odpočinek a byly určené ke spaní, ale poskytovaly také řadu dalších výhod a to především ochranu lidí před zvířaty, zejména hady a hmyzem. V dnešní, moderní době stále spousta lidí spí v houpacích sítích, ať už na nějakém putování v přírodě, nebo doma.

Nejprodávanější houpací sítě a závěsná křesla 2018

V tabulce naleznete nejprodávanější houpací sítě a závěsná křesla k dubnu 2018 dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Houpací síť HAPPY GREEN100%186 - 429 KčRecenze
Spokey Double93%499 - 629 KčRecenze
Sedco Relax 54102095%469 KčRecenze
Amazonas Belize vulcano89%949 - 1 199 KčRecenze
Dimenza Brasil modrá90%399 - 699 KčRecenze
Dimenza MAXI červená?990 KčRecenze
Gaira Tayrona100%499 KčRecenze
Amazonas Barbados rainbow97%1 550 - 1 949 KčRecenze
TecTake houpací síť XXL pro dva s dřevěným rámem a střechou100%5 190 - 5 895 KčRecenze
Houpací síť SEDCO 200 x 95100%217 - 233 KčRecenze

Zajímá vás, jaké výhody přináší spaní nebo relaxace v síti?

Především je to pohodlí – na tělo nepůsobí žádné tlakové body. Spaní v houpací síti je jako plutí ve vzduchu. Dále uvolníte mysl – houpací pohyb je velice příjemný, mysl a tělo se snadno uvolní a rozpoznají houpací pohyb, který nás tak uklidňoval, když jsme byli dětmi. Lepší spánek – moderní studia spánku prokázali, že houpací sítě poskytují delší a především hlubší spánek. A poslední benefit je cenová dostupnost – houpací sítě i křesla si můžete pořídit už v řádu stovek. Samozřejmě jsou i dražší modely.

Hlavní rozdíly mezi závěsným křeslem a houpací sítí.

Závěsné křeslo – k jeho zavěšení potřebujete jen jeden kotevní bod. Můžete jej zavěsit do stropu, nebo trámu pergoly, nebo si pořídit závěsný stojan. Křeslo se vejde téměř do každé místnosti. Vaše poloha v křesle bude vzpřímená a je tedy v hodné k práci na notebooku, či čtení knížky.

Houpací síť – k zavěšení houpací sítě potřebujete dva kotevní body. Můžete si ji zavěsit do praktického stojanu, které se prodávají, nebo ji můžete zavěsit mezi trámy pergoly, či dva stromy, to už je na vás. V houpací síti se samozřejmě leží.

Jak vybrat houpací síť nebo závěsné křeslo?

Materiál – U závěsných křesel či houpacích sítí si můžete vybrat z nepřeberného množství materiálu. Vyrábějí se jak z tradičního lana, které nemusí být vhodné pro každého, tak ze lnu, bavlny, nebo polypropylenu a polyesteru. Mějte však na paměti, že tkanina by měla být snadno čistitelná, zejména pokud si plánujete vzít houpací síť do přírody na kempování.

Kempingové houpací sítě jsou často vyrobeny z polyesteru nebo nylonu. Tyto materiály jsou lehké a lze je snadno zabalit. Polyester a nylon také mají funkci, že neabsorbují vodu jako bavlna.

Kapacita – Pokud hledáte závěsné křeslo či houpací síť pro dva lidi, rovnou se zaměřte na variantu double, která je koncipována pro dvě osoby. Myslete však na to, že dvojité houpací sítě jsou obvykle těžší a mohou být obtížnější na přenášení.

Nosnost – Přirozeně ne všechny křesla a sítě jsou určeny pro dospělé. Někteří výrobci vyrábějí pouze houpací sítě či závěsná křesla pro děti. Před koupí si proto ověřte nosnost výrobku. Každé houpací křeslo či síť má totiž hmotnostní omezení. Další věc, kterou je potřeba zvážit, že každý výrobek může vážit jinak. Takže pokud potřebujete kempovací sítě, zaměřte se také na jejich hmotnost. Každé kilo navíc je pak znát.

Umístění – Před koupí si rozmyslete, kam budete chtít houpací síť či závěsné křeslo pověsit. Pokud nemáte na to žádný prostor a vhodné upevňovací prvky, nezoufejte. Existují různé stojany na zavěšení sítí či křesel.

Nejlepších 5 houpacích sítí a křesel za rozumnou cenu

Spokey Bench Deluxe

Spokey Bench DeluxeSmokey Bench Deluxe je houpací křeslo vyrobené z ekologické bavlny, doplněné dřevěnými nosníky. Houpací křeslo se hodí jak na vnitřní, tak venkovní použití. Jelikož rozměry houpacího křesla jsou 200×140 cm, tak se do něj vejdou pohodlně dvě osoby. Maximální doporučená váha je 160 kg. Křeslo můžete zakoupit v několika barevných variantách.

Pro

 • Prostorná a pohodlná plocha k relaxaci
 • Kvalitní materiál
 • Nosnost 160 kg

Proti

 • Větší pohodlí zajišťuje především dvěma dětem, než dospělým

Najít nejnižší cenu

Worker C001

Worker C001 - nejlepší závěsné křesloWorker C001 je houpací křeslo určené pro jednu osobu s maximální nosností 120 kg. Relaxační plocha je vyrobena ze 100% bavlny, doplněná pevnou dřevěnou konstrukcí. Díky jednoduché montáži a jednobodovému zavěšení jej dokáže každý hravě namontovat. Křeslo je vhodné jak do interiéru, tak exteriéru. Bonusem je přidaný praktický vak na zimní uskladnění tohoto závěsného křesla.

Pro

 • Pohodlný a příjemný materiál
 • Prostornost
 • Pěkný design

Proti

 • Vhodný jen pro jednu osobu

Najít nejnižší cenu

Amazonas Brasil mocca

Amazonas Brasil moccaToto závěsné křeslo je vyrobeno z bavlny a polyesteru v poměru 85% a 15% s nosností až 150 kg. I přes vysokou nosnost je určeno pouze pro jednu dospělou osobu nebo dvě děti. Houpací křeslo je doplněno bukovou tyčí a ta je navržena tak, aby závěsné šňůry textilní plochy nemohly sklouznout doprostřed této tyče a ohrozit vás. Okraj sítě je 4x prošitý, tudíž zaručuje maximální bezpečnost. Křeslo se prodává v hnědé trendy barvě.

Pro

 • Perfektní relax a odpočinek
 • Dostatečně velká
 • Zavěšení na jeden bod

Proti

 • Výběr pouze jedné barvy

Najít nejnižší cenu

Amazonas Relax kolibri

Amazonas Relax kolibriDalší závěsné křeslo Amazonas Relax kolibri je vyrobeno ze speciálního materiálu EllTex, který nepropouští vodu a je odolný UV – záření. Nosnost křesla je 120 kg a je vhodný pouze pro jednu osobu. Výrobci mysleli především na bezpečí uživatelů, proto jsou okraje textilní plochy zpevněny obroubením. Buková tyč je zase navržena tak, aby zajišťovala 100% bezpečí. Celkový rozměr sedací části je 130×100 cm.

Pro

 • Německá výroba
 • Měkký materiál
 • Snadná montáž

Proti

 • Výběr pouze jedné barvy

Najít nejnižší cenu

Amazonas Silk Traveller Forest

Amazonas Silk Traveller Forest - nejlepší houpací sítěAmazonas Silk Traveller Forest je houpací síť určená především pro turisty, kteří milují spaní pod „širákem“. Nosnost houpací sítě je maximálně 100 kg a je určená pro jednu osobu. Houpací síť je vyrobena z padákového hedvábí, tudíž je jemná, prodyšná a neskutečně lehká. Její hmotnost je cca 0,35 kg a jednoduše ji zabalíte do kapsy či batohu. Délka sítě je 350 cm a její šířka je 140 cm. K houpací síti dostanete také vak, do kterého ji pohodlně zabalíte.

Pro

 • Síť je lehká a především skladná
 • Váha pouhých 350 g
 • Materiál – padákové hedvábí

Proti

 • Nevyhovující ukotvení podle návodu, každý si musí zkusit, co mu nejvíce vyhovuje

Najít nejnižší cenu

Spokey Shadowsun

Spokey ShadowsunSpokey Shadowsun je houpací síť vyrobena z ekologické bavlny a dřeva. Bavlna je oblíbená pro svou jemnost a také snadněji propouští vzduch. Nosnost této houpací sítě je maximálně 120 kg. Hodí se jak k venkovnímu použití tak do interiéru. Prodává se pouze v elegantní bílé barvě. Délka sítě je 200 cm a šířka 80 cm.

Pro

 • Kvalitní přírodní materiál
 • Nízká cena
 • Nosnost 120 kg

Proti

 • Pouze bílá barva

Najít nejnižší cenu

Dimenza červená s pruhy

Dimenza červená s pruhyJako poslední jsme vybrali lehkou, textilní houpací síť. Materiál je vyroben z bavlny s příměsí polyesteru. Velkou výhodou je ruční praní sedací plochy. Houpací síť lze zavěsit jak na zahradě mezi stromy, či pevnými sloupy nebo na balkóně, popřípadě v interiéru. Maximální nosnost je 120 kg. Šířka sítě je 35 cm.

Pro

 • Česká výroba
 • Kvalitní materiál
 • Výrazné barvy

Proti

 • Absence závěsných háků

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že jsme vám s výběrem pomohli a pokud již teď máte jasno, který výrobek si pořídíte, tak neotálejte – léto je za dveřmi.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *