Nejlepší dětské autosedačky – podzim 2020

Dětem, které cestují v autě, jejíž váha nepřekročila 36 kg a jsou menší než 150 cm musíte ze zákona opatřit dětskou autosedačku. Výběr dětské autosedačky není radno podceňovat. Výběrem byste se měli zabývat ještě předtím, než se váš potomek narodí, abyste jej mohli pohodlně a hlavně bezpečně převézt z porodnice domů. Autosedačka je účinná ochrana dětí během autonehody a nezbytná součást bezpečnosti vozidel. Pokud je vaše dítě bezpečně připoutáno k autosedačce, jeho riziko úmrtí při dopravní nehodě klesne o 71%.  Jelikož existuje mnoho různých typů dětských sedaček, tak je potřeba věnovat trošku více času výběru.

Nejprodávanější dětské autosedačky 2020

V tabulce naleznete nejoblíbenější dětské autosedačky dle Heureka.cz k říjnu 2020.

Na co se zaměřit při koupi dětské autosedačky?

Autosedačky rozdělujeme do několika skupin v závislosti na věk a váhu.

 • Skupina 0: do 10 kg, od 0 – 12 měsíců
 • Skupina 0+: do 13 kg, od 12 – 18 měsíců
 • Skupina 1: 9-18 kg, od 1 roku do 4 let
 • Skupina 2: 15-25 kg, 3- 7 let
 • Skupina 3: 22-36 kg, 6 – 12 let

Pro úplné novorozence doporučujeme koupi tzv. vajíčka, kde bude miminko v polo-lehu. Tyto vajíčka jsou určeny do váhové hranice 13 kg, to odpovídá většinou jednomu roku života. Vajíčko upevňujeme proti směru jízdy výhradně na zadní sedadla a to pomocí systému ISOFIX nejlépe se základnou, kdy vajíčko jen zacvakneme, nebo pomocí bezpečnostních pásů. Jakmile překročíte váhovou hranici 13 kg, tedy zpravidla jeden rok, zaměřte se na koupi klasické sedačky. Ta se upevňuje opačně než vajíčko, a to po směru jízdy.

Od čtyř do dvanácti let dítě potřebuje sedačku s podsedákem a výškově nastavitelnou opěrkou zad.

Když si to shrneme, tak od narození, do věku 12 let dítěte budete potřebovat 2 až 3 autosedačky.

Někteří výrobci mají ve svých katalozích tzv. kombinované sedačky. Kombinované sedačky neboli vícestupňové sedačky jsou takové, které lze upravit podle toho, jak vaše dítě roste. Tento typ sedaček má většinou výškově nastavitelné popruhy a několik poloh naklápění.

Při koupi se zaměřte především na instalaci autosedačky.

Dětské autosedačky lze instalovat pomocí systému ISOFIX, kterým musí být vybaveno vaše auto nebo pomocí bezpečnostních pásů.

ISOFIX SYSTÉM – je systém, jež umožňuje pevné spojení sedačky s konstrukcí auta. Laicky řečeno jsou to kovová oka, umístěná v zadním sedadle automobilu mezi opěradlem a sedákem. Většinou nejsou na první pohled vidět a je tedy potřeba sáhnout pod sedadlo.

Bez ohledu na to, jaký styl instalace si vyberete, tak je naprosto zásadní správné umístění autosedačky. ISOFIX systém je nejbezpečnější, nejjednodušší a nejrychlejší způsob instalace autosedačky. Instalace bezpečnostního pásu je flexibilní, ale rodiče si musí dávat pozor na to, aby se ujistili, že je autosedačka správně upevněná a nepohybuje se ze strany na stranu. Před každou cestou se především ujistěte, že jste vašemu potomkovi dobře utáhli bezpečnostní pásy.

Při výběru také berte v potaz, aby sedačka byla pro vaše dítě především pohodlná. Vaše dítě v ní stráví spoustu času bez možnosti výrazného pohybu, proto se zaměřte i na kvalitní polstrování a materiál. Potah sedačky by měl být měkký, snímatelný a měl by mít možnost vyprání v pračce. Také popruhy nesmějí škrtit a vést přes krk, musí těsně přiléhat k tělu.

Vezměte v úvahu i možnost polohování, v případě, že vaše dítě po cestě usne. Dále se při výběru soustřeďte na zesílené bočnice v oblasti hlavy, které dítě chrání v případě bočního nárazu.

Ještě poslední rada na závěr. Nikdy nekupujte dětské autosedačky z druhé ruky. Nemůžete si být jistí její historií. I když sedačka vypadá na první pohled dobře, může mít vnitřní poškození, které není na první pohled vidět. Navíc použité autosedačky budou pravděpodobně starší a nebudou navrženy podle současných standardů. To znamená, že poskytnou menší ochranu vašemu dítěti. Pokud už chcete sedačku z druhé ruky, tak pouze od rodinného příslušníka, nebo přítele u kterých máte absolutní jistotu o její historii a taky v případě, že není příliš stará.

Nejlepších 5 dětských autosedaček

Tato sekce bude brzy aktualizována. Děkujeme za pochopení.

Cybex Solution M-Fix SL 2018 Gray rabbit

Cybex Solution M-Fix SL 2018 Gray rabbitTato sedačka je určena pro děti ve váhové kategorii 15-36 kg a věku od 3 do 12 let. Je vybavena 12ti poziční výškově nastavitelnou opěrkou hlavy, která je navržená tak, aby splňovala maximální pohodlí a především bezpečnost dítěte. Autosedačka disponuje ISOFIX systémem, což je normované ukotvení sedačky, které zaručuje maximální bezpečnost, stabilitu a snadnou instalaci sedačky. Výhodou je naklápěcí opěrka zad, nebo ventilační systém, který oceníte především v létě. Lineární ochrana při bočním nárazu, tzv. L.S.P. SYSTEM je samozřejmostí této sedačky. Tato ochrana pohlcuje sílu nárazu z boku, díky ochranným protektorům, které jsou umístěny na bocích sedačky, dále u ramenou a hlavy dítěte.

Pro

 • Jednoduchá manipulace
 • Vítěz D-testu
 • Velká bezpečnost

Proti

 • Absence 3poziční sklápěcí opěrky hlavy

Najít nejnižší cenu

Römer King II LS 2017 Storm Grey

Römer King II LS 2017 Storm GreyDalší autosedačku jsme vybrali od značky britax römer, která 90% autosedaček vyrábí v Německu nebo Velké Británii. Autosedačka je určená dětem ve váhové kategorii od 9 do 18 kg. Maximální bezpečnost zajišťuje 5A bodový bezpečnostní pás a polstrované ramenní opěrky, které v případě nárazu auta zabraňují pohyb dítěte. Výhodou je 4 polohové naklopení sedačky a integrované zabezpečení, kdy vás světelný a akustický signál upozorní na nesprávné zapnutí bezpečnostního pásu. Bonusem je odnímatelný potah, který lze prát v pračce.

Pro

 • Jednoduchá montáž a následná instalace do auta
 • Kvalitní sedačka, která prošla testy
 • Světelná signalizace pro dotáhnutí pásu

Proti

 • Vyšší váha

Najít nejnižší cenu

Cybex Pallas M-fix 2018 Pepper Black

Cybex Pallas M-fix 2018 Pepper Black - recenze autosedačekFirma Cybex vyvíjí a distribuuje bezpečné produkty orientované na životní styl v sektoru pro děti. Tato autosedačka 2v1 se stala v roce 2015 vítězem testu v Německu a dostala řadu jiných ocenění v Evropě. Autosedačka je určena pro děti ve váhové kategorii 9 – 36 kg s dobou použitelnosti až 11 let. I tato sedačka disponuje ISOFIX systémem a ochranou L.S.P.(ochrana při bočním nárazu) , které zaručují vysokou bezpečnost dítěte. Velkým plusovým bodem je nastavitelný bezpečnostní pult, který v případě nehody výrazně snižuje riziko zranění krku dítěte. Výhodou je 3 poziční sklápěcí patentovaná opěrka hlavy, pohodlné polohování jednou rukou, nebo skořepina, jejíž flexibilní struktura materiálu absorbuje sílu nárazu.

Pro

 • Kvalitní zpracování
 • Sklopná opěrka zabraňující přepadávání hlavy dopředu
 • Jednoduchá montáž

Proti

 • Pultík by mohl jít více vysunout dopředu

Najít nejnižší cenu

Römer KIDFIX II XP SICT 2017 Cosmos Black

Römer KIDFIX II XP SICT 2017 Cosmos BlackAutosedačka Römer KIDFIX II XP SIXT 2017 Cosmos Black je určena pro děti ve věku 4-12 let, ve váhovém rozmezí 15-36 kg. Sedačka je vybavena ISOFIX systémem a také systémem SecureGuard, který má na starosti zajištění vhodné pozice břišního pásu. Samozřejmostí je nastavitelnost opěradla nebo 3 bodový pás. Polstrované bočnice s technologií SICT chrání proti bočnímu nárazu. XP-PAD systém, zabezpečuje ochranu proti čelnímu nárazu starším dětem. Samozřejmostí je pratelný potah.

Pro

 • Snadná montáž
 • Kvalitní materiály
 • Perfektní zpracování

Proti

 • Vyšší pořizovací cena

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že vám náš průvodce koupi dětské autosedačky alespoň z části pomohl s výběrem. Jestliže si stále nejste jistí výběrem, nejlepší, co můžete udělat je jít do specializovaného obchodu s dětskými autosedačkami i s potomkem a sedačku si na místě vyzkoušet.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *