Domů » Auto - moto » Nejlepší dětské autosedačky – Aktualizace – 2024

Nejlepší dětské autosedačky – Aktualizace – 2024

Dětem, které cestují v autě, jejíž váha nepřekročila 36 kg a jsou menší než 150 cm musíte ze zákona opatřit dětskou autosedačku. Výběr dětské autosedačky není radno podceňovat. Výběrem byste se měli zabývat ještě předtím, než se váš potomek narodí, abyste jej mohli pohodlně a hlavně bezpečně převézt z porodnice domů. Autosedačka je účinná ochrana dětí během autonehody a nezbytná součást bezpečnosti vozidel. Pokud je vaše dítě bezpečně připoutáno k autosedačce, jeho riziko úmrtí při dopravní nehodě klesne o 71%.  Jelikož existuje mnoho různých typů dětských sedaček, tak je potřeba věnovat trošku více času výběru.

Nejprodávanější dětské autosedačky 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější dětské autosedačky dle Heureka.cz.

Na co se zaměřit při koupi dětské autosedačky?

Autosedačky rozdělujeme do několika skupin v závislosti na věk a váhu.

 • Skupina 0: do 10 kg, od 0 – 12 měsíců
 • Skupina 0+: do 13 kg, od 12 – 18 měsíců
 • Skupina 1: 9-18 kg, od 1 roku do 4 let
 • Skupina 2: 15-25 kg, 3- 7 let
 • Skupina 3: 22-36 kg, 6 – 12 let

Pro úplné novorozence doporučujeme koupi tzv. vajíčka, kde bude miminko v polo-lehu. Tyto vajíčka jsou určeny do váhové hranice 13 kg, to odpovídá většinou jednomu roku života. Vajíčko upevňujeme proti směru jízdy výhradně na zadní sedadla a to pomocí systému ISOFIX nejlépe se základnou, kdy vajíčko jen zacvakneme, nebo pomocí bezpečnostních pásů. Jakmile překročíte váhovou hranici 13 kg, tedy zpravidla jeden rok, zaměřte se na koupi klasické sedačky. Ta se upevňuje opačně než vajíčko, a to po směru jízdy.

Od čtyř do dvanácti let dítě potřebuje sedačku s podsedákem a výškově nastavitelnou opěrkou zad.

Když si to shrneme, tak od narození, do věku 12 let dítěte budete potřebovat 2 až 3 autosedačky.

Někteří výrobci mají ve svých katalozích tzv. kombinované sedačky. Kombinované sedačky neboli vícestupňové sedačky jsou takové, které lze upravit podle toho, jak vaše dítě roste. Tento typ sedaček má většinou výškově nastavitelné popruhy a několik poloh naklápění.

Při koupi se zaměřte především na instalaci autosedačky.

Dětské autosedačky lze instalovat pomocí systému ISOFIX, kterým musí být vybaveno vaše auto nebo pomocí bezpečnostních pásů.

ISOFIX SYSTÉM – je systém, jež umožňuje pevné spojení sedačky s konstrukcí auta. Laicky řečeno jsou to kovová oka, umístěná v zadním sedadle automobilu mezi opěradlem a sedákem. Většinou nejsou na první pohled vidět a je tedy potřeba sáhnout pod sedadlo.

Bez ohledu na to, jaký styl instalace si vyberete, tak je naprosto zásadní správné umístění autosedačky. ISOFIX systém je nejbezpečnější, nejjednodušší a nejrychlejší způsob instalace autosedačky. Instalace bezpečnostního pásu je flexibilní, ale rodiče si musí dávat pozor na to, aby se ujistili, že je autosedačka správně upevněná a nepohybuje se ze strany na stranu. Před každou cestou se především ujistěte, že jste vašemu potomkovi dobře utáhli bezpečnostní pásy.

Při výběru také berte v potaz, aby sedačka byla pro vaše dítě především pohodlná. Vaše dítě v ní stráví spoustu času bez možnosti výrazného pohybu, proto se zaměřte i na kvalitní polstrování a materiál. Potah sedačky by měl být měkký, snímatelný a měl by mít možnost vyprání v pračce. Také popruhy nesmějí škrtit a vést přes krk, musí těsně přiléhat k tělu.

Vezměte v úvahu i možnost polohování, v případě, že vaše dítě po cestě usne. Dále se při výběru soustřeďte na zesílené bočnice v oblasti hlavy, které dítě chrání v případě bočního nárazu.

Ještě poslední rada na závěr. Nikdy nekupujte dětské autosedačky z druhé ruky. Nemůžete si být jistí její historií. I když sedačka vypadá na první pohled dobře, může mít vnitřní poškození, které není na první pohled vidět. Navíc použité autosedačky budou pravděpodobně starší a nebudou navrženy podle současných standardů. To znamená, že poskytnou menší ochranu vašemu dítěti. Pokud už chcete sedačku z druhé ruky, tak pouze od rodinného příslušníka, nebo přítele u kterých máte absolutní jistotu o její historii a taky v případě, že není příliš stará.

Nejlepších 5 dětských autosedaček

Tato sekce bude brzy aktualizována. Děkujeme za pochopení.

Cybex Solution M-Fix SL 2018 Gray rabbit

Cybex Solution M-Fix SL 2018 Gray rabbitTato sedačka je určena pro děti ve váhové kategorii 15-36 kg a věku od 3 do 12 let. Je vybavena 12ti poziční výškově nastavitelnou opěrkou hlavy, která je navržená tak, aby splňovala maximální pohodlí a především bezpečnost dítěte. Autosedačka disponuje ISOFIX systémem, což je normované ukotvení sedačky, které zaručuje maximální bezpečnost, stabilitu a snadnou instalaci sedačky. Výhodou je naklápěcí opěrka zad, nebo ventilační systém, který oceníte především v létě. Lineární ochrana při bočním nárazu, tzv. L.S.P. SYSTEM je samozřejmostí této sedačky. Tato ochrana pohlcuje sílu nárazu z boku, díky ochranným protektorům, které jsou umístěny na bocích sedačky, dále u ramenou a hlavy dítěte.

Pro

 • Jednoduchá manipulace
 • Vítěz D-testu
 • Velká bezpečnost

Proti

 • Absence 3poziční sklápěcí opěrky hlavy

Najít nejnižší cenu

Kinderkraft Comfort Up 2019 Black

Kinderkraft Comfort Up 2019 BlackKinderkraft Comfort Up je autosedačka určená dětem ve váhové kategorii 9-36 kg. Aby byla jízda v autě bezpečná je sedačka vybavená nastavitelnou opěrkou hlavy a boční ochranou hlavy a ramen vašeho potomka. Zpevněné čalounění v oblasti beder a samotné sedlo má za úkol chránit páteř. Výhodou je omyvatelné čalounění, což ocení především rodiče dítěte, kterému je v autě často špatně. Další výhodu vidíme v oddělitelnosti opěradla, kdy samotný sedák můžete používat jako podsedák. Samozřejmostí jsou 5bodové pásy a protiskluzová ochrana na vycpávkách.

Pro

 • Použitelnost na delší období
 • Možnost praní potahu
 • Variabilita

Proti

 • Absence Isofixu

Najít nejnižší cenu

BRITAX RÖMER Adventure 2020 Storm Grey

BRITAX RÖMER Adventure 2020 Storm GreyTato autosedačka je určená dětem ve váhové kategorii 15-36 kg. Sedačka se vyznačuje nízkou hmotností – 3,9 kg. Mezi její další přednosti patří ergonomická opěrka hlavy, nastavitelná opěrka hlavy a 3 bodový bezpečnostní pás. Bonusem je pratelný potah. Pro lepší pohodlí výrobci měkce opolstrovali boční opěrky. Samozřejmostí je ochrana proti nárazu. Bonusem je možnost polohování zad dítěte.

Pro

 • Ergonomická opěrka hlavy
 • Pratelný potah
 • Nízká hmotnost

Proti

 • Krátký, tvrdý podsedák

Najít nejnižší cenu

Cybex Pallas M Fix SL 2020 Pure Black

Cybex Pallas M Fix SL 2020 Pure BlackJako další v pořadí jsme vybrali autosedačku Cybex Pallas M Fix SL, která je určená dětem ve váhové kategorii 9-36 kg, ve věku od 9 měsíců do cca 12 let. Pro větší bezpečnost je sedačka vybavena bezpečnostním pultem a ochranou při bočním nárazu pomocí bočních ramenních a hlavových protektorů. Výhodou je zabudovaný ventilační systém, který vaše děti ocení především v horkých dnech. Oceníte také nastavitelnou opěrku hlavy, která se dá nastavit výškově do 12 pozic. Bonusem je pratelnost potahů na 30 stupňů.

Pro

 • Isofix Systém
 • Pratelnost potahů
 • Použitelnost více než 11 let

Proti

 • Těžší váha sedačky

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že vám náš průvodce koupi dětské autosedačky alespoň z části pomohl s výběrem. Jestliže si stále nejste jistí výběrem, nejlepší, co můžete udělat je jít do specializovaného obchodu s dětskými autosedačkami i s potomkem a sedačku si na místě vyzkoušet.