Nejlepší zahradní houpačka 2019

Zahradní houpačky se staly v posledních několika letech jedním z nejpopulárnějších kousků zahradního nábytku. A to nejen u dětí, které houpání milují, ale i u dospělých a seniorů. Houpačky se prodávají v řadě různých provedení a cenových kategoriích, kdy nejlevnější zahradní houpačky startují na cenách okolo 1 000 Kč ve výprodeji. Za exkluzivní houpačku provedenou ve dřevě však dáte i 10 000 Kč. Jedním z hlavních faktorů, které při koupi nejspíše zohledníte, je cena produktu. Na druhou stranu je ale potřeba zvážit i ostatní faktory a zvolit takový model, který vám nabídne ten nejlepší poměr cena – výkon. Na následujících řádcích se podíváme na některé z faktorů, které je třeba zohlednit a na závěr vám doporučíme některé z nejlepších zahradních houpaček podle recenzí uživatelů a testů.

Jak vybrat zahradní houpačku?

Při výběru houpačky doporučujeme zvážit několik faktorů:

  • Rozměr a nosnost – Podle toho, kolik chcete, aby se na houpačce houpalo najednou lidí, volte její velikost. Levnější model bývají zpravidla menší a mají menší nosnost, i když jsou určeny pro stejný počet lidí jako dražší modely.
  • Materiál – Materiálem nemáme na mysli pouze materiál konstrukce, ale i sedáků a stříšky. Kostra bývá většinou vyrobena z ocelových trubek. U dražších variant se objevuje i dřevo. U dřeva počítejte s nutností se o houpačku lépe starat. Sedáky a stříška bývají ve většině případů vyrobeny z odolné textilie.
  • Cena – Cena je pro většinu lidí hlavním faktorem ovlivňujícím výběr. Houpačky, stejně jakékoliv jiné zboží, je možné pořídit v mnoha cenových kategoriích a tu nejlevnější koupíte za zhruba 1 000 – 1 500 Kč

Nejprodávanější a nejpopulárnější houpačky

Následující tabulka přehledně zobrazuje nejprodávanější zahradní houpačky v ČR za rok 2019.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Houpačka Rio - antracit85%3 950 KčRecenze
Houpačka Rio - hnědá89%3 950 KčRecenze
Houpačka HOLLYWOOD látka šedá87%4 053 - 5 060 KčRecenze
MILANO houpačka 01090-0697%5 452 - 7 356 KčRecenze
VeGA MILANO78%5 990 KčRecenze
Creador Victoria antracite zahradní houpačka?6 799 KčRecenze
HAPPY GREEN Houpačka zahradní ratanová CAPRI83%4 750 - 5 999 KčRecenze
Závěsné houpací křeslo RELAX72%490 - 1 199 KčRecenze
HAPPY GREEN Zahradní houpačka TARA dark brown95%3 499 KčRecenze
HECHT FUTON Zahradní houpačka?5 990 - 5 990 KčRecenze

Nejprodávanější zahradní houpačka Royal De-luxe

Zahradní houpačka Royal De-luxeTato zahradní houpačka se pyšní velmi pozitivními recenzemi uživatelů a zároveň nabízí příjemnou cenu. Jedná se o velmi pohodlnou houpačku s možností sklopení, což umožní houpat se v příjemné poloze v pololeže.

Houpačka je tvořena kovovou kostrou s odolným nátěrem, který bude odolávat nezmarům počasí. Na zimu však doporučujeme houpačku uschovat uvnitř domu nebo garáže. Pohodlné polstrované sedáky jsou vyrobeny z pruhované textilní látky. Stříška je taktéž textilní, a před deštěm vás příliš neochrání, ale je možné ji podle potřeby sklopit pro lepší stínění.

Celkově se na houpačku vejdou 3 osoby, přičemž maximální nosnost je uváděna jako 240 kg. Velikost houpačky je 200 x 120 x 164 cm a balení váží 45 kg.

Mám teprve krátce, ale je pohodlná, dost prostorná a zdá se kvalitní. – hodnocení ověřeného zákazníka

Najít nejnižší cenu Koupit houpačku

Houpačka Royal Hollywood

Houpačka Royal HollywoodDruhou houpačkou je opět zahradní houpačka firmy Royal, tentokrát model Hollywood. Zásadním rozdílem oproti houpačce De-luxe je provedení sedáků. Na ty je v tomto případě použitá pevná pogumovaná síťovina s větší  odolností než klasické látkové sedáky. Sedáky jsou u kraje zahnuté dolů, takže netlačí do nohou a menším dětem se na houpačku lépe šplhá.

Rám je vyroben za kvalitní oceli natřené šedým odolným nátěrem. Stříška má kulatý tvar a je vyrobena z textilie. Na houpačku se opět vměstnají 3 lidé a maximální nosnost je také totožná – 240 kg.

Splňuje očekávání rozumné kvality za rozumnou cenu. Předpokládáme, že vydrží několik let bez zásadní únavy materiálu. V porovnání s nejlevnějšími houpačkami je nesrovnatelně komfortnější. – hodnocení ověřeného zákazníka

Najít nejnižší cenu Koupit houpačku

Dřevěná houpačka Adelaida

Dřevěná houpačka AdelaidaAdelaida je houpačka od značky Rojaplast, která se zaměřuje na výrobu zahradního nábytku. Její konstrukce je vyrobená z mořeného dřeva borovice. Díky tomu houpačka odolává slunečním paprskům, povětrnostním podmínkám a vodě. Výška houpačky je 170 cm a šířka 235 cm. Nosnost je 270 cm a celková hmotnost houpačky je 47 kg. Houpačka je doplněná polstrovaným sedákem v zelené barvě, kdy hloubka sedáku je 50 cm. Výška opěradla je 58,5 cm. Výhodou je praktické sklopení opěradla, čímž dosáhnete lůžkové úpravy. Pro větší pohodlí má houpačka praktickou stříšku, která vás ochrání jak před deštěm, tak sluncem.

Najít nejnižší cenu Koupit houpačku

Happy Green Stripy II

Happy Green Stripy IIDo seznamu zařazujeme i jednu z nejklasičtějších a zároveň nejlevnějších houpaček na českém trhu. Tento model nebo jeho obdoba běžně bývá k dispozici i v supermarketech. Houpačka je určená pro 3 osoby. Nosnost má ale jen 220 kg, takže reálně je vhodná pouze pro 2 dospělé osoby.

Konstrukce houpačky je vyrobena z ocelových trubek a její montáž zvládne každý, jen bude potřeba trochu času, než rozeznáte, který díl je který. Sedák má výšku 6 cm a k houpačce se přivazuje. Bohužel mají šňůrky tendenci se po čase utrhnout, protože sedák se při sedání a vstávání posunuje. Trubka pod přední částí sedáku dokáže nepříjemně tlačit, ale pokud si houpačku trochu zmodifikujete např. pěnovou izolací na trubky, tak tento problém zcela eliminujete.

Celkově můžeme houpačku doporučit každému, kdo si chce pořídit houpačku na zahradu a neutratit přitom spoustu peněz. Pokud možno, nenechávejte houpačku venku na dešti, ale přesuňte ji pod střechu.
Najít nejnižší cenu Koupit houpačku

Houpačka Royal RATTAN

Houpačka Royal RATTANJako poslední doporučený model vám představujeme zahradní houpačku značky Royal, model Rattan. Název dává tušit, že provedení houpačky bude mít něco společného s ratanem. A opravdu tomu tak je, kovová konstrukce houpačky je opletena umělým ratanem, čímž získává zajímavý až elegantní nádech.

Houpačka je určena pro 3 osoby. Maximální váhá všech osob je 210 kg, což je ještě méně než výše zmíněná Domo Garden 87939. Vínově červený sedák je vyroben z textilie stejně tak i oblá stříška.

Doporučuji, vypadá super, kvalita slušná a snad vydrží. – hodnocení zákazníka

Najít nejnižší cenu Koupit houpačku

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *