Domů » Dům a zahrada » Nejlepší zahradní houpačka pro rok 2024

Nejlepší zahradní houpačka pro rok 2024

Zahradní houpačky se staly v posledních několika letech jedním z nejpopulárnějších kousků zahradního nábytku. A to nejen u dětí, které houpání milují, ale i u dospělých a seniorů. Houpačky se prodávají v řadě různých provedení a cenových kategoriích, kdy nejlevnější zahradní houpačky startují na cenách okolo 1 000 Kč ve výprodeji.

Za exkluzivní houpačku provedenou ve dřevě však dáte i 10 000 Kč. Jedním z hlavních faktorů, které při koupi nejspíše zohledníte, je cena produktu. Na druhou stranu je ale potřeba zvážit i ostatní faktory a zvolit takový model, který vám nabídne ten nejlepší poměr cena – výkon.

Na následujících řádcích se podíváme na některé z faktorů, které je třeba zohlednit a na závěr vám doporučíme některé z nejlepších zahradních houpaček podle recenzí uživatelů a testů.

Jak vybrat zahradní houpačku?

Při výběru houpačky doporučujeme zvážit několik faktorů:

  • Rozměr a nosnost – Podle toho, kolik chcete, aby se na houpačce houpalo najednou lidí, volte její velikost. Levnější model bývají zpravidla menší a mají menší nosnost, i když jsou určeny pro stejný počet lidí jako dražší modely.
  • Materiál – Materiálem nemáme na mysli pouze materiál konstrukce, ale i sedáků a stříšky. Kostra bývá většinou vyrobena z ocelových trubek. U dražších variant se objevuje i dřevo. U dřeva počítejte s nutností se o houpačku lépe starat. Sedáky a stříška bývají ve většině případů vyrobeny z odolné textilie.
  • Cena – Cena je pro většinu lidí hlavním faktorem ovlivňujícím výběr. Houpačky, stejně jakékoliv jiné zboží, je možné pořídit v mnoha cenových kategoriích a tu nejlevnější koupíte za zhruba 1 000 – 1 500 Kč

Na zahradu doporučujeme také:

Nejprodávanější a nejpopulárnější houpačky

Následující tabulka přehledně zobrazuje nejprodávanější zahradní houpačky v ČR za rok 2024.

Doporučené houpačky

DAJAR RAVENNA 6039-06

DAJAR RAVENNA 6039-06Hledáte luxusní houpačku pro vaši zahradu? Pak by mohla být zajímavou volbou houpačka Dajar Ravenna. Jedná se o kovovou houpačku s nosností až 340 kg. Nosnost ve spojení se 170 cm sedákem, znamená, že se na houpačku bez problémů usadí 3 – 4 osoby. Opěradlo houpačky je možné sklopit a vytvořit tak houpací lůžko.

Stříška i sedáky jsou vyrobeny z polyesteru. Na rozdíl od řady levných modelů jsou sedáky a opěradlo pěkně tlusté a nadýchané, takže při sezení nikde nic netlačí. Tento konkrétní model je vyveden v tmavě šedých barvách, ale k dispozici jsou i jiné barevné kombinace.

Pro

  • Design
  • Nosnost

Proti

  • Mohlo by být vyšší opěradlo
  • Cena

Najít nejnižší cenu

Houpačka V-Garden VeGA Lux Black

V-Garden VeGA Lux BlackJako další v pořadí jsme vybrali zahradní houpačku V-Garden VeGa Lux v černé barvě s nosností 300 kg. Houpačka je zhotovena z tvrdého tropického dřeva, kterému se říká Meranti. Součástí houpačky je sedák v černé barvě. Houpačka je určena na ven a pod pergoly. Bez vhodné impregnace není určena do vlhkého a větrného prostředí.

Výhodou této houpačky je rozložitelnost opěrky a následné použití v lůžkové úpravě. Hmotnost celé houpačky je 50 kg. Samozřejmostí jsou pohodlné opěrky po stranách.

Najít nejnižší cenu

Houpačka V-Garden BARCELONA hnědá

V-Garden BARCELONA hnědáHoupačka V-Garden BARCELONA hnědá je určená pro 3 lidi s nosností 300 kg. Houpačka je vyrobená z ocelového materiálu s povrchovou úpravou komaxitovou barvou. Součástí houpačky je kvalitní čalounění jak podsedáku, tak opěradla a praktická stříška.

Bonusem je rozložitelnost opěrky do lůžkové podoby. Houpačka je vhodná především do pergoly, nehodí se do vlhkého prostředí. Doporučujeme ji schovat na zimní období. Hmotnost celé houpačky je 40 kg. Prodává se jen v tmavě hnědé barvě.

Najít nejnižší cenu

Happy Green Stripy II

Happy Green Stripy II zelenáDo seznamu zařazujeme i jednu z nejklasičtějších a zároveň nejlevnějších houpaček na českém trhu. Tento model nebo jeho obdoba běžně bývá k dispozici i v supermarketech. Houpačka je určená pro 3 osoby. Nosnost má ale jen 220 kg, takže reálně je vhodná pouze pro 2 dospělé osoby.

Konstrukce houpačky je vyrobena z ocelových trubek a její montáž zvládne každý, jen bude potřeba trochu času, než rozeznáte, který díl je který. Sedák má výšku 6 cm a k houpačce se přivazuje. Bohužel mají šňůrky tendenci se po čase utrhnout, protože sedák se při sedání a vstávání posunuje. Trubka pod přední částí sedáku dokáže nepříjemně tlačit, ale pokud si houpačku trochu zmodifikujete např. pěnovou izolací na trubky, tak tento problém zcela eliminujete.

Celkově můžeme houpačku doporučit každému, kdo si chce pořídit houpačku na zahradu a neutratit přitom spoustu peněz. Pokud možno, nenechávejte houpačku venku na dešti, ale přesuňte ji pod střechu.

Najít nejnižší cenu

Houpačka Rojaplast Hollywood černá

Rojaplast Hollywood černáV naší pětici nám nesmí chybět zahradní houpačka Rojaplast Hollywood vhodná pro 3 osoby s nosností 240 kg. Konstrukce houpačky je vyrobená z pevné oceli, která je posléze natřena šedou barvou. Sedáky jsou vyrobené z pevné pogumované síťoviny, která odolává povětrnostním vlivům. Výhodu vidíme ve snadné údržbě houpačky – sedáky stačí otřít vlhkým hadříkem. Součástí houpačky je také naklápěcí stříška, jenž slouží k ochraně proti slunečním paprskům nebo dešti. Houpačka se prodává pouze v černé barvě. Hmotnost celé houpačky je 40 kg.

Najít nejnižší cenu