Domů » Dům a zahrada » Vybíráme nejlepší zahradní bazén pro rok 2024

Vybíráme nejlepší zahradní bazén pro rok 2024

Jaro máme v plném proudu, stále více se otepluje a co nevidět tady máme léto. A k létu a jeho vysokým teplotám neodmyslitelně patří bazén. Pokud jste si doposud nejlepší nadzemní bazén nepořídili a zvažujete to, teď je právě ten nejvyšší čas!

Jak všichni víme, existují dva nejzákladnější typy bazénů – bazény zapuštěné a nadzemní. Zapuštěné bazény jsou samozřejmě lepší, ale ne každý má dostatek prostoru nebo financí, aby si mohl takovýto bazén pořídit. A jsou i tací, co na něj mají vše potřebné, ale zase nevědí, zda by jej náležitě využili a nevyhodili zbytečně peníze. Pro všechny tyto lidi je ideálním řešením bazén nadzemní.

Nadzemní bazény jsou výrazně levější než ty zapuštěné, zaberou méně místa, ale zároveň jsou dostatečně velké na to, aby se v nich vyřádily děti a vy abyste si po práci či o víkendech uvnitř náležitě odpočinuli. Ale není nadzemní bazén jako bazén. Pojďte se nyní podívat na to, jaké nadzemní bazény existují a jak si poradit s výběrem toho nejlepšího nadzemního bazénu pro vás.

Zajímavou alternativou ke klasickým bazénům jsou v posledních letech i nafukovací vířivky, které se dají umístit klidně i přímo na terasu nebo na prostornější balkón.

Nejprodávanější nadzemní bazény za rok 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější bazény mezi uživateli dle Heureka.cz.

Jak vybrat nadzemní zahradní bazén?

Typ – Ze všeho nejdříve je důležité si uvědomit, jaký typ bazénu chceme. Existují 2 základní typy nadzemních bazénů – nafukovací bazény a bazény s pevnou konstrukcí.

 • Nafukovací bazény jsou levnějším a daleko jednodušším řešením. Jsou výrazně levnější než ty s pevnou konstrukcí, nejsou nijak náročné na úpravu terénu před samotným umístěním (stačí odstranit ostré předměty a kamení), zabírají méně místa a dají se po vypuštění vyfouknout, skladovat a také převážet. Tyto bazény jsou obvykle samonosné s nafukovací obvodovou manžetou, a tudíž zde hrozí minimální rizika úrazů při dětském dovádění. Nevýhodou je, že jsou náchylnější vůči mechanickému poškození. Některé nafukovací bazény mají už dokonce součástí balení vše potřebné pro lepení a opravu děr. Tyto bazény nebývají moc velké ani hluboké a proto jsou vhodnější pro sezónní využití, pro ovlažování anebo pro děti.
 • Bazény s pevnou konstrukcí jsou poněkud dražší, zato ale odolnější, větší a vyrábějí se ve více tvarových provedeních. Jsou obvykle tvořeny ocelovou či polypropylenovou konstrukcí a pláštěm, ocelovým nebo plastovým. Před samotným umístěním se musí terén zarovnat, nejlépe i vysypat pískem a vystlat speciální podložkou. Tyto typy bazénů se prodávají ve větších variantách, a tudíž v nich zvládnete udělat i 2-3 tempa, po případě si k nim můžete dokoupit protiproud a opravdu si zaplavat.

Filtrace – Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ bazénu, určitě budete potřebovat filtraci, aby voda vydržela křišťálově čistá co nejdéle. Na výběr máme mezi filtrací – kartušovou nebo pískovou.

 • Kartušová filtrace je vhodná do menších bazénů s průměrem do 3,66 metrů anebo do méně používaných bazénů. Voda je proháněna skrze kartušovou vložku, kde se zachycují nečistoty. Výkon této filtrace je nižší než výkon pískové a díky vložky se snadněji zanáší, je proto nutné ji kontrolovat a čistit až několikrát za sezónu. Hodí se spíše do nafukovacích bazénů. Pořizovací cena je také o poznání nižší.
 • Filtrace písková je naopak daleko výkonnější a vhodná pro pevné bazény s konstrukcí. Hravě si poradí s většími rozměry bazénů a nevyžaduje tak častou údržbu. Voda se čistí pomocí křemičitého písku.

Tvar – Z hlediska tvaru vás musíme bohužel zklamat faktem, že nadzemní bazény nabízejí pouze tři tvarové varianty a veškerá rozmanitost jde stranou.

Můžete si vybrat bazén kulatý, oválný nebo obdélníkový. Nafukovací bazény jsou pouze ve variantě kruhové (někdy je možno nalézt i osmiúhelníkové apod., ale jedná se pouze o základnu, kraj bude vždy kruhový). Bazény s pevnou konstrukcí pak naleznete ve všech provedeních.

Velikost a hloubka – Kruhové bazény mívají zpravidla průměr od 2,44 do 5 metrů. Oválné a obdélníkové pak mívají velmi rozmanité rozměry od zhruba 1,5 x 2,20 metru až třeba po 5 x 10 metru, kde už si bez problémů i zaplavete.

Hloubku pak volte podle účelu, pokud pořizujete bazén pro děti, pak menší hloubka znamená menší rizika. Hloubka se většinou pohybuje v rozsahu 60 – 132 centimetrů.

Cena – Pro člověka, který není nijak náročný a bazén pořizuje pro odpočinek nebo hlavně dětem, nebude problém se vejít do 10 000 korun. Kulaté a menší oválné či obdélníkové bazény s menší hloubkou takto pořídíte snadno. Ti, co jsou náročnější, chtěli by více prostoru nebo plavat, ti si připlatí. Obecně se cenové rozpětí může pohybovat mezi 5 000 – 80 000 korun.

Nezapomeňte také na to, že k samotnému bazénu budete ještě určitě potřebovat kryt, síťku na napadaný nepořádek, dezinfekční tablety a možná i další příslušenství. Jak už bylo zmíněno výše, k mnohým bazénům se dá přikoupit také protiproud anebo i třeba LED podsvícení pro večerní koupání.

Nejlepších 5 zahradních bazénu

A teď se podívejme na 5 nejlepších bazénů podle recenzí uživatelů.

Marimex Florida 3,05 x 0,76 m 10340092

Marimex FloridaMarimex Florida je kruhový bazén vyrobený z PVC, s objemem vody 4500 l. Jedná se o nadzemní bazén, s výškou 0,76 m. Jeho sestavení je velice jednoduché. Pokud máte připravené místo na bazén, pak stačí už jen rozvinout bazénovou podložku, rozbalit bazén, sestavit konstrukci pro bazénovou folii a máte hotovo. Bazénová fólie je trojvrstvá, kde síla podlahy je 0,27 mm a síla stěny 0,5 mm. Pokud se jedná o filtraci bazénu, není problém připojit jakoukoliv kartušovou či pískovou filtraci. Filtrace není součástí balení.

Pro

 • Rychlá sestava
 • Snadná instalace
 • Pevná konstrukce

Proti

 • Špatně zpracovaný návod pro pískovou filtraci

Najít nejnižší cenu

Intex Metal Frame 220 x 150 x 60 cm 28270NP

Intex Metal Frame 220 x 150 x 60 cm 28270NPIntex Metal Frame je nadzemní bazén obdélníkového tvaru s rozměry 220 x 250 cm a hloubkou 60 cm. Stěny bazénu jsou vyrobeny z trojvrstvého PVC materiálu. Tento materiál zaručuje extrémní odolnost proti protržení nebo jinému poškození. Do bazénu se vejde až 1662 litrů vody.

Jako u každého výrobku je bezpečnost na prvním místě, proto jsou všechny hrany konstrukce zaobleny, aby nedošlo k případnému poranění dětí. Pozinkovaná konstrukce je odolná proti povětrnostním vlivům a hlavně proti rzi a korozi. V balení najdete sadu trubek pro rám z pozinkované oceli, a montážní návod.

Pro

 • Jednoduchá montáž
 • Kovová konstrukce
 • Vhodné rozměry

Proti

 • Návod

Najít nejnižší cenu

Intex Easy Set 366 x 76 cm 28130

Intex Easy Set - test zahradních bazénůNadzemní nafukovací kruhový bazén Intex Easy Set je vyroben z třívrstvého PVC, který je odolný proti poškození. Samotná montáž zabere maximálně 10 minut vašeho času. Objem celého bazénu je 5621 litrů s hloubkou 61 cm. Jelikož je límec bazénu nafukovací, můžete jej použít jako pohodlné opěradlo pod hlavu. K nafouknutí límce slouží vzduchový ventil, který je vybaven ochranou proti zpětnému úniku vzduchu. Samozřejmostí jsou mezinárodní certifikáty bezpečnosti. Co se týče filtrace, tak je bazén vybaven hadicovými přípojkami k filtracím INTEX, typ ECO.

Pro

 • Možno napojit pískovou filtraci
 • Kvalitní materiál
 • Nízká cena

Proti

 • Balení neobsahuje průchodky k připojení filtrace, musí se dokoupit

Najít nejnižší cenu

Bestway Steel Pro Frame 3,66 x 1,22 m 14471

Bestway Steel Pro FrameZahradní bazén Bestway Stell Pro Max byl v roce 2016 oceněn jako produkt roku. Bazén je kruhového tvaru s rozměry 366 x 122 cm a hloubkou 110 cm. Zahradní bazén je vyrobený z trojvrstvého PVC a disponuje pevným dnem. Bazén se prodává bez příslušenství. Je zapotřebí k němu dokoupit filtraci, schůdky, krycí plachtu a bazénovou chemii. Bazén vyniká jednoduchou montáží. Objem vody je 10250 litrů. Co se nám líbí tak je jeho kovová bytelná konstrukce.

Pro

 • Jednoduchá montáž, hotovo za 30 minut
 • Dostatečná velikost
 • Vysoká konstrukce

Proti

 • Absence jakéhokoliv příslušenství

Najít nejnižší cenu

Marimex Tampa 3,66 x 0,91 m bez filtrace 10340218

Marimex TampaMarimex Tampa je zahradní bazén kruhového charakteru s rozměry 366 x 91 cm s hloubkou 91 cm. Bazén je vyrobený z 3vrstvého Polystrenght PVC materiálu v barvě imitace ratanu. Montáž bazénu probíhá tímto způsobem – rozvinete bazénovou podložku, rozbalíte bazén, nafouknete límec a napustíte vodu. Toť vše…od rozbalení k napouštění „zabijete“ jen 10 minut času. Po skončení sezóny doporučujeme bazén vypustit, umýt a na zimu uchovat v suchém prostředí. K bazénu je potřeba dokoupit kartušovou nebo pískovou filtraci, schůdky a krycí plachtu.

Pro

 • Design
 • Pevnost
 • Kvalita

Proti

 • Absence příslušenství

Najít nejnižší cenu

Časté dotazy

Jak jednoduše vyčisti bazén před sezónou?

Nechali jste bazén přes zimu venku? Pak vás na začátku léta zcela jistě čeká čištění před novým napuštěním. K čištění bazénů se skvělé hodí vysokotlaké čističe, které známe také pod jménem “wapky”. Čištění je rychlé a snadné, jen třeba nastavit vhodný tlak, aby nedošlo k poškození bazénu. U bazénů z tenkých folii se to může stát vcelku snadno.