Domů » Malé spotřebiče » Vybíráme nejlepší vakuovačky pro rok 2024

Vybíráme nejlepší vakuovačky pro rok 2024

Vakuovačka aneb svářečka fólií se pomalu stává trendem dnešních domácností. Pro ty, kteří nejsou příliš obeznámeni, o co se jedná – vakuovačka je spotřebič, který zatavuje produkty do sáčků. V domácnostech se využívá pro zatavování různých druhů potravin za účelem prodloužení jejich životnosti.

Některé vakuovačky dokonce disponují funkcí odsávání vzduchu, což je velmi praktické nejen z hlediska prodloužení životnosti produktu, ale i pro skladování výrobků. Zatavovat můžete téměř cokoliv, ovoce, zeleninu, salámy a sýry, zpracované i nezpracované maso a dokonce některé vakuovačky vám zataví i polévky, aniž by bylo třeba jakékoliv nádobky, a jiné produkty.

Vzhledem k faktu, že vakuovačka není ještě úplně známá všem lidem, může se tedy i její pořizování stát trochu komplikovaným. Ale nebojte, my vám poradíme, jak s výběrem té nejlepší vakuovačky, tak vám i představíme pět nejlepších vakuovaček dle recenzí uživatelů.

Nejprodávanější vakuovačky za rok 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější vakuovačky.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
SILVERCREST SV 125 C394687 – 689 KčRecenze
Maxxo VM Profi952 170 – 8 499 KčRecenze
Silvercrest SVEB 160 B2911 299 KčRecenze
SILVERCREST SV 125 C591689 – 999 KčRecenze
Sencor SVS 3010GY861 058 – 2 390 KčRecenze
Catler VS 812991 532 – 2 361 KčRecenze
Concept VA00601002 271 – 3 064 KčRecenze
Lauben Vacuum Sealer 60SB981 489 – 5 012 KčRecenze
G21 Nefrit972 677 – 5 564 KčRecenze
MAXXO VM5000941 289 – 1 899 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší vakuovačku?

Výběr vakuovačky není sice žádná jaderná fyzika, ale může neznalého člověka poněkud okrást o čas. Proto vám přinášíme pár tipů, na které se před koupí soustředit, abyste si ušetřili čas a námahu.

Sáčky Zásadní prvek. Před pořízením vakuovačky se určitě rozmyslete, jaký druh sáčků byste rádi používali a také, jaké rozměry sáčků. Na základě těchto dvou věcí vybírejte typ a velikost vakuovačky.

Existují dva druhy sáčků – hladké a vroubkované. Hladké jsou vhodnější spíše pro komerční použití a jsou výrazně levnější, ovšem vyžadují speciální vakuovačku, není možné je užívat v každém přístroji. Vroubkované jsou pak vhodné do domácností, jsou o něco dražší, ale snadněji se s nimi zachází.

Příkon a sací výkon – Příkon a sací výkon nám udávají, jak rychle bude odsán vzduch a potravina zatavena. Obecně platí, že čím větší příkon, tím rychleji je věc zavakuována, ale zároveň tím větší spotřeba energie. Pokud nebudete používat vakuovačku nepřetržitě a nebude na vám na její rychlosti stát podnikání, pak nedoporučujeme vybírat co nejvyšší příkon. Může pak totiž docházet ke zbytečnému čerpání energie. Vakuovačky mohou mít příkon od 90 až do 2400 Wattů. Sací výkon pak bývá 10 – 20 litrů za minutu, ten se pak liší podle příkonu apod.

Hlučnost – Pokud jste citliví na hluk a víte, že budete vykuovačku užívat dosti často, pak vybírejte přístroj, který vydává hluk o maximální hodnotě 65dB. Vyšší hodnoty už mohou být rušivé i přesto, že vakuování obvykle trvá pár sekund až půl minuty.

Rozměry a hmotnost – Rozměry a hmotnost jsou většinou stěžejní prvky, které kupující zajímají. Pokud máte pro vakuovačku přímo vyčleněné místo v kuchyni anebo kdekoliv, pak vás asi hmotnost nemusí moc trápit. Ovšem, pokud ji budete mít někde schovanou a bude ji muset přemísťovat, pak mějte na paměti, že vakuovačka nemusí být vždy jako peříčko a volte raději lehčí typ. Hmotnost se většinou pohybuje mezi 1,5 až 4 kilogramy.

Rozměry jsou poměrně různorodé. Délka se pohybuje od 30 centimetrů výše, šířka zhruba od 10-13 centimetrů výš a výška může být i od 8 centimetrů výš.

Funkce a příslušenství – různé vakuovačky mohou mít i různé funkce.

 • Odsávání vzduchu – před samotným vakuováním, odsaje vakuovačka ze sáčku všechen vzduch. Vzduch ovšem lze odsávat, i aniž byste zrovna něco vakuovali. Můžete jej odsát z láhve vína, z dózy apod.
 • Dvojitý svár – produkt je zajištěn dvěma sváry pro případ, že by se jeden porušil a nedržel.
 • Suchý, mokrý a vlhký svár – tři druhy svárů sáčků, pro různý typ potravin.
 • Měkké odsávání – měkké odsávání je funkce, která slouží k odsávání tekutých produktů, jako jsou polévky, šťávy nebo omáčky.
 • Dózy – součástí balení určitých vakuovaček jsou i dózy, ze kterých pomocí hadičky odsajete vzduch. Potraviny v dóze hned o něco déle vydrží.
 • Různé rychlosti odsávání – některé vakuovačky mají i více rychlostních stupňů pro odsávání vzduchu a zatavování produktů.
 • Displej a indikátory – vyspělejší vakuovačky jsou vybaveny i displejem a různými indikátory. Vždy tak uvidíte co se právě děje a mnoho prvků můžete i díky displeji ovládat.
 • Váha – součástí některých vakuovaček může být i odnímatelná váha.
 • Řezací nůž – vakuovačka může disponovat i nožem k řezání fólií a sáčků.

Cena – Cena vakuovaček začíná už někde na 500 korunách a může se vyšplhat až třeba i k 50 000 korun. Záleží na typu, značce, výrobci a také na funkcích. Pro běžného uživatele, který bude vakuovat pouze občas, úplně stačí vakuovačka s cenou do 2000 korun.

Nejlepších 5 svářeček fólií dle hodnocení zákazníků

Maxxo VM Profi

Maxxo VM ProfiMaxxo Vm Profi je dlouhodobě jednou z nejpopulárnějších vakuovaček na českém trhu a v letech 2018 a 2019 získala ocenění Produkt roku. Jedná se o přístroj s příkonem 130W a hmotností 3 kg, který je vyveden v nadčasovém stříbrno-černém provedení.

Vakuovačka je vybavena kompresorem s výkonem 20 l/min, což umožňuje potraviny balit rychleji. Na výběr je zde ze tří druhů sváru a to mokrý, suchý a vlhký. Svářečka folii je vybavena také integrovaným řezákem, takže poté co jsou potraviny zavařeny do folie, sáček snadno a přesně uříznete.

Pro

 • Rychlé vakuování
 • Kvalitní provedení
 • Výborný poměr cena/výkon

Proti

 • Hadičky na odsávání z dóz nejsou součástí balení

Najít nejnižší cenu

Clatronic FS 3261

Clatronic FS 3261Clatronic FS 3261 je potravinová vakuovačka potravin s odsáváním. Odsávání vzduchu z potravin je naprosto přirozený a zdravý způsob uchovávání potravin bez použití konzervantů či jiných chemických látek. Pokud jsou potraviny zabaleny ve vakuu, jsou chráněny před vysycháním a hlavně před celkovým zkažením. Vakuovačka je opatřena dvěma LED kontrolkami, výkonnou odsávací pumpou a prostorem pro uložení kabelu. Příkon vakuovačky je 100 W a maximální šířka fólie je 29 cm. Hmotnost přístroje je 0,6 kg.

Pro

 • Odsávání a svařování v jednom
 • Nízká cena
 • Funkčnost svařování

Proti

 • Slabší výkon odsávání

Najít nejnižší cenu

ETA Freshie 2762

ETA Freshie 2762Eta Freshie 2762 je vakuovačka potravin české značky. Na této vakuovačce oceníte především jednoduché ovládání pomocí tlačítek. Pro lepší přehled je přístroj opatřen světelnou signalizací odsávání. Vakuovačka je vybavena bezpečnostní tepelnou pojistkou, 5 kusy speciálních sáčku a 2 metrovou fólií. Výhodou sáčku je, že po důkladném umytí se dají použít znovu. Odpadá neustálé dokupování sáčků. Zavakuované sáčky s potravinami lze vkládat do mrazáku, nebo je lze také ohřívat. Příkon přístroje je 110 W, délka přívodního kabelu je 1,2 m a hmotnost celého přístroje je 1,23 kg.

Pro

 • Dostačující výkon
 • Česká značka
 • Bezpečnostní pojistka

Proti

 • Použitelnost jen originálních sáčků

Najít nejnižší cenu

Concept FRESH VA-0010

Concept FRESH VA-0010Vakuová svařovačka Concept Fresh VA – 0010 byla v roce 2015 oceněná produktem roku. Tato svařovačka používá silnou drážkovanou fólií, tudíž lze vakuovací sáčky použít a umýt opakovaně. Příkon svařovačky je 90 W, podtlak je 0,75 bar. U této svařovačky lze dokoupit příslušenství, jako drážkované fólie, dózy a zátky. Zakoupit ji můžete v elegantní bílé barvě. Hmotnost celého přístroje je 1200 g.

Pro

 • Kvalitní provedení
 • Jednoduchá obsluha
 • Funkčnost

Proti

 • Absence tlačítka pro samostatné svařování bez vakuování

Najít nejnižší cenu

Sencor SVS 1010WH

Sencor SVS 1010WHTato vakuovačka od Sencoru je vybavena tepelnou, vratnou, bezpečnostní pojistkou, která zabraňuje případnému přehřátí. Dále je opatřena LED kontrolkami a protiskluzovými nožičkami, které zaručují větší bezpečnost. Součástí balení je sada drážkových vakuovacích fólií a hadička. Výhodou je její kompatibilnost s jinými druhy fólií. Zatavení se provádí pomocí jednotného 2 mm sváru. Příkon svářečky je 110 W. Napájení přístroje se provádí ze sítě. Díky vakuování si potraviny uchovávají svou čerstvost a trvanlivost. Sáčky s jídlem můžete bez-problému uchovávat jak v lednici, tak mrazničce.

Pro

 • Snadno ovladatelný přístroj
 • Velká výkonnost
 • Kvalita

Proti

 • Absence dvojitého sváru

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že naše tipy pro vás byly užitečné a ulehčili vám výběr. Přejeme spokojené vakuování.