Vybíráme nejlepší vakuovačky pro rok 2018

Vakuovačka aneb svářečka fólií se pomalu stává trendem dnešních domácností. Pro ty, kteří nejsou příliš obeznámeni, o co se jedná – vakuovačka je spotřebič, který zatavuje produkty do sáčků. V domácnostech se využívá pro zatavování různých druhů potravin za účelem prodloužení jejich životnosti.

Některé vakuovačky dokonce disponují funkcí odsávání vzduchu, což je velmi praktické nejen z hlediska prodloužení životnosti produktu, ale i pro skladování výrobků. Zatavovat můžete téměř cokoliv, ovoce, zeleninu, salámy a sýry, zpracované i nezpracované maso a dokonce některé vakuovačky vám zataví i polévky, aniž by bylo třeba jakékoliv nádobky, a jiné produkty.

Vzhledem k faktu, že vakuovačka není ještě úplně známá všem lidem, může se tedy i její pořizování stát trochu komplikovaným. Ale nebojte, my vám poradíme, jak s výběrem té nejlepší vakuovačky, tak vám i představíme pět nejlepších vakuovaček dle recenzí uživatelů.

Nejprodávanější vakuovačky 2018

V tabulce naleznete nejprodávanější vakuovačky k srpnu 2018.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
MAXXO VM500096%1 092 - 1 799 KčRecenze
Maxxo VM PROFI100%2 888 - 3 116 KčRecenze
Profi cook VK 108093%1 475 - 2 077 KčRecenze
Profi Cook VK 1015100%631 KčRecenze
ETA Electronic 076271%899 - 1 081 KčRecenze
Catler VS 8010100%3 189 - 3 990 KčRecenze
SILVERCREST SFS 110 C2?599 KčRecenze
Steba VK 660%2 489 - 3 689 KčRecenze
ETA Freshie 276295%1 799 - 1 889 KčRecenze
Clatronic FS 326176%534 - 813 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší vakuovačku?

Výběr vakuovačky není sice žádná jaderná fyzika, ale může neznalého člověka poněkud okrást o čas. Proto vám přinášíme pár tipů, na které se před koupí soustředit, abyste si ušetřili čas a námahu.

Sáčky Zásadní prvek. Před pořízením vakuovačky se určitě rozmyslete, jaký druh sáčků byste rádi používali a také, jaké rozměry sáčků. Na základě těchto dvou věcí vybírejte typ a velikost vakuovačky.

Existují dva druhy sáčků – hladké a vroubkované. Hladké jsou vhodnější spíše pro komerční použití a jsou výrazně levnější, ovšem vyžadují speciální vakuovačku, není možné je užívat v každém přístroji. Vroubkované jsou pak vhodné do domácností, jsou o něco dražší, ale snadněji se s nimi zachází.

Příkon a sací výkon – Příkon a sací výkon nám udávají, jak rychle bude odsán vzduch a potravina zatavena. Obecně platí, že čím větší příkon, tím rychleji je věc zavakuována, ale zároveň tím větší spotřeba energie. Pokud nebudete používat vakuovačku nepřetržitě a nebude na vám na její rychlosti stát podnikání, pak nedoporučujeme vybírat co nejvyšší příkon. Může pak totiž docházet ke zbytečnému čerpání energie. Vakuovačky mohou mít příkon od 90 až do 2400 Wattů. Sací výkon pak bývá 10 – 20 litrů za minutu, ten se pak liší podle příkonu apod.

Hlučnost – Pokud jste citliví na hluk a víte, že budete vykuovačku užívat dosti často, pak vybírejte přístroj, který vydává hluk o maximální hodnotě 65dB. Vyšší hodnoty už mohou být rušivé i přesto, že vakuování obvykle trvá pár sekund až půl minuty.

Rozměry a hmotnost – Rozměry a hmotnost jsou většinou stěžejní prvky, které kupující zajímají. Pokud máte pro vakuovačku přímo vyčleněné místo v kuchyni anebo kdekoliv, pak vás asi hmotnost nemusí moc trápit. Ovšem, pokud ji budete mít někde schovanou a bude ji muset přemísťovat, pak mějte na paměti, že vakuovačka nemusí být vždy jako peříčko a volte raději lehčí typ. Hmotnost se většinou pohybuje mezi 1,5 až 4 kilogramy.

Rozměry jsou poměrně různorodé. Délka se pohybuje od 30 centimetrů výše, šířka zhruba od 10-13 centimetrů výš a výška může být i od 8 centimetrů výš.

Funkce a příslušenství – různé vakuovačky mohou mít i různé funkce.

 • Odsávání vzduchu – před samotným vakuováním, odsaje vakuovačka ze sáčku všechen vzduch. Vzduch ovšem lze odsávat, i aniž byste zrovna něco vakuovali. Můžete jej odsát z láhve vína, z dózy apod.
 • Dvojitý svár – produkt je zajištěn dvěma sváry pro případ, že by se jeden porušil a nedržel.
 • Suchý, mokrý a vlhký svár – tři druhy svárů sáčků, pro různý typ potravin.
 • Měkké odsávání – měkké odsávání je funkce, která slouží k odsávání tekutých produktů, jako jsou polévky, šťávy nebo omáčky.
 • Dózy – součástí balení určitých vakuovaček jsou i dózy, ze kterých pomocí hadičky odsajete vzduch. Potraviny v dóze hned o něco déle vydrží.
 • Různé rychlosti odsávání – některé vakuovačky mají i více rychlostních stupňů pro odsávání vzduchu a zatavování produktů.
 • Displej a indikátory – vyspělejší vakuovačky jsou vybaveny i displejem a různými indikátory. Vždy tak uvidíte co se právě děje a mnoho prvků můžete i díky displeji ovládat.
 • Váha – součástí některých vakuovaček může být i odnímatelná váha.
 • Řezací nůž – vakuovačka může disponovat i nožem k řezání fólií a sáčků.

Cena – Cena vakuovaček začíná už někde na 500 korunách a může se vyšplhat až třeba i k 50 000 korun. Záleží na typu, značce, výrobci a také na funkcích. Pro běžného uživatele, který bude vakuovat pouze občas, úplně stačí vakuovačka s cenou do 2000 korun.

Nejlepších 5 svářeček fólií dle hodnocení zákazníků

MAXXO VM5000

MAXXO VM5000Výkonná vakuovačka potravin MAXXO VM5000 funguje po zmáčknutí pouze jednoho tlačítka. Vakuovačka  je vybavena režimem pro vakuování vlhkých potravin, funkcí přerušení odsátí vzduchu pro vakuování měkkých potravin, nebo Turbo odsáváním. Pro maximální bezpečnost výrobci umístili na přístroj protiskluzové podložky. Bonusem je úschovný prostor pro napájecí kabel. Hmotnost celého přístroje je 1,3 kg a maximální šířka rolek a fólií je 300 mm. Napájení vakuovačky je prováděno ze sítě. Balení obsahuje 10 ks sáčků.

Pro

 • Diody na tlačítkách
 • Možnost přerušení odsávání
 • 10 ks sáčků v balení

Proti

 • Bez příslušenství – hadička, nádoby

Najít nejnižší cenu

Clatronic FS 3261

Clatronic FS 3261Clatronic FS 3261 je potravinová vakuovačka potravin s odsáváním. Odsávání vzduchu z potravin je naprosto přirozený a zdravý způsob uchovávání potravin bez použití konzervantů či jiných chemických látek. Pokud jsou potraviny zabaleny ve vakuu, jsou chráněny před vysycháním a hlavně před celkovým zkažením. Vakuovačka je opatřena dvěma LED kontrolkami, výkonnou odsávací pumpou a prostorem pro uložení kabelu. Příkon vakuovačky je 100 W a maximální šířka fólie je 29 cm. Hmotnost přístroje je 0,6 kg.

Pro

 • Odsávání a svařování v jednom
 • Nízká cena
 • Funkčnost svařování

Proti

 • Slabší výkon odsávání

Najít nejnižší cenu

JATA EV1026

JATA EV1026Jata WV1026 je svářečka fólií a sáčků s podtlakem 0,9 bar doplněná o vakuování potravin. Vakuovačka disponuje funkcí měkkého odsávání pro mokré potraviny, což jsou například omáčky a dále funkcí odsávání pro tvrdé potraviny. Čas pro odsání je 6-9 sekund. V příslušenství najdete litrovou nádobu, kterou můžete bez-problému vložit do mikrovlnky nebo mrazáku, odsávací hadici, 2 uzávěry na víno a 1 roli dvojité fólie. Hmotnost přístroje je 2,65 kg a jeho příkon je 1300 W.

Pro

 • Doplňky v balení
 • Jednoduché ovládání
 • Zvládne vakuovat i omáčky

Proti

 • Chyby v návodu

Najít nejnižší cenu

Concept FRESH VA-0010

Concept FRESH VA-0010Vakuová svařovačka Concept Fresh VA – 0010 byla v roce 2015 oceněná produktem roku. Tato svařovačka používá silnou drážkovanou fólií, tudíž lze vakuovací sáčky použít a umýt opakovaně. Příkon svařovačky je 90 W, podtlak je 0,75 bar. U této svařovačky lze dokoupit příslušenství, jako drážkované fólie, dózy a zátky. Zakoupit ji můžete v elegantní bílé barvě. Hmotnost celého přístroje je 1200 g.

Pro

 • Kvalitní provedení
 • Jednoduchá obsluha
 • Funkčnost

Proti

 • Absence tlačítka pro samostatné svařování bez vakuování

Najít nejnižší cenu

ETA Freshie 1762

ETA Freshie 1762Jako poslední svářečku potravin jsme vybrali ETU, model Freshie 1762 s příkonem 110 W a sílou odsávání 0,75 bar. Vakuovačka je vybavena světelnou signalizací odsávání, svařování a funkcí samostatného svařování. Velkou výhodou je rozmrazování a následné ohřívání sáčků. Součástí balení jsou speciální pevné sáčky.

Pro

 • Znovu použití obalů
 • Jednoduché ovládání
 • Široký a pevný svár

Proti

 • Absence hadičky k odsávání nádob

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že naše tipy pro vás byly užitečné a ulehčili vám výběr. Přejeme šťastné vakuování.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *