Nejlepší mobilní telefony pro seniory pro rok 2019

Všichni toužíme po tom, aby naši staří rodiče, prarodiče nebo dokonce praprarodiče byli v pořádku, a kdyby se něco dělo nebo něco potřebovali, aby se nám ozvali. Ale jak už víme, starší lidé a technika si navzájem (až na technické nadšence nebo výjimky) moc nerozumí, a právě proto se na trhu objevily tak zvané – telefony pro seniory.

Telefony pro seniory byly vyvinuty a uzpůsobeny speciálně pro staré lidi. Jejich ovládání není nijak složité, mají obvykle pouze pár jednoduchých funkcí a velká tlačítka s displejem.

Patříte-li k těm, kteří se staršími členy rodiny nežijí nebo je nemohou mít neustále pod dohledem, a tudíž zvažujete koupi telefonu pro seniory, pak se s námi pojďte podívat, jak takový telefon vybrat a co od něj očekávat a samozřejmě také na žebříček nejlepších telefonů pro seniory podle testu uživatelů, na jejich pro a proti.

Nejprodávanější telefony pro seniory 2019

V tabulce naleznete nejprodávanější telefony pro seniory dle Heureka.cz k dubnu 2019.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Nokia 3310 2017 Single SIM87%1 249 - 1 990 KčRecenze
Aligator A670 Senior90%786 - 1 290 KčRecenze
Nokia 3310 2017 Dual SIM85%1 290 - 1 793 KčRecenze
Nokia 6303i Classic82%1 549 KčRecenze
TESLA SimplePhone A5096%666 - 925 KčRecenze
CPA Halo 1185%829 - 1 180 KčRecenze
Panasonic KX-TU150EX96%1 100 - 1 586 KčRecenze
Aligator A321 Senior83%607 - 999 KčRecenze
Aligator A890 Senior78%1 446 - 2 066 KčRecenze
Evolveo EasyPhone XD92%812 - 1 161 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší nejlepší telefon pro seniory?

I přesto, že výběr telefonu pro seniory není žádnou složitou záležitostí, bychom vám rádi doporučili pár věcí, na které se při výběru primárně soustředit.

Výdrž baterie – Jeden z klíčových prvků. Vybírejte telefon s co nejdelší výdrží baterie. I nás samotné obtěžuje dávat telefon neustále na nabíječku a seniory to bude obtěžovat daleko více, protože pokud se telefon bude vybíjet příliš často, nebude se jim chtít jej pořád připojovat a myslet na něj. Doba, kterou by pak měl takový telefon pro seniory vydržet na jedno nabití, se pohybuje od 100 do 800 hodin.

Klávesnice – Je samozřejmě důležité, aby tlačítka byla dost velká a měla na sobě zřetelně napsáné číslo a písmenka. To ale ovšem ještě není vše. Tlačítka by měla mít také větší rozestup, aby senior nepomačkal najednou omylem všechno možné a nevystavovali jste jej tak zbytečnému stresu, že se něco pokazilo a jak to teď spravit. Dále by se měla dát také dobře stlačit, aby to zvládl například i člověk s artritidou.

Displej – Je dobré, aby byl displej dosti velký, aby starší člověk mohl bez problémů přečíst, co na něm stojí. Někdy ovšem je displej velký, ale písmo malé. Proto, pokud si telefon nemáte možnost někde osahat, doporučujeme vybírat takový, kde se dá v nastavení změnit i velikost písma.

SOS tlačítko – Určitě doporučujeme vybírat pouze mezi takovými telefony pro seniory, které mají SOS tlačítko. Po stlačení tohoto tlačítka telefon automaticky odešle textovou vybraným kontaktům a ty tak upozorní na nebezpečí. Některé telefony dokáží automaticky odeslat i přesnou lokaci na záchrannou službu.

Hlasitost – Starší lidé mívají více než často problém se sluchem, proto by se na telefonu pro seniory mělo dát manipulovat s hlasitosti vyzvánění. Měli byste se ujistit, že maximum půjde dobře slyšet. Pokud není možnost jej vyzkoušet, koukejte po recenzích. Uživatelé se často vyjadřují i k tomuto faktoru.

Cena – Cena v tomto případě nehraje velkou roli, ale i tak bychom rádi zmínili, jak nákladné pořízení telefonu pro seniory může být. Úplně nejzákladnější telefony pořídíte už od 600 korun do zhruba 1000 korun. Telefony nad 1000 korun pak už jsou trochu vybavenější a mají tedy i více funkcí.

Další funkce – Další funkce jsou pak spíše jakýmsi nadstandardem. Záleží, jak dalece seniorní osoba telefon bude používat a také jak dalece je tato osoba technicky zdatná nebo náročná.

Mezi další funkce pak řadíme třeba budík a rádio, ale také fotoaparát, MP3 přehrávač, hry nebo funkci bluetooth. Nezapomínejte, že i v případě, že telefon bude podobnými funkcemi disponovat, pořád se bude jednat o telefon pro seniory, a tak i kvalita těchto funkcí jim bude přizpůsobena.

Nejlepších 5 telefonů pro seniory za rozumnou cenu

Nokia 3310 2017 Single SIM

Nokia 3310 2017 Single SIMJako první mobilní telefon pro seniory jsme vybrali Nokii 3310, který patřil před léty k nejoblíbenějšímu mobilu. Výrobci mu dali lepší design v podobě zaoblených hran, ale funkce zachovali. Mobilní telefon disponuje uhlopříčkou 2,4 palců s rozlišením displeje 320 x 240. Senioři ocení především dlouhou výdrž Li-Ion baterie s pohotovostní dobou 744 hodin. Jako každý telefon, tak i Nokia 3310 je vybavena 2Mpix fotoaparátem a diodovým bleskem. Vybrat si můžete až ze 4 barevných možností. Na závěr nechybí ani legendární hra Had ještě v lepším provedení.

Pro

 • Výdrž baterie
 • Lehký
 • Rychlý

Proti

 • Poněkud menší písmo

Najít nejnižší cenu

Evolveo EasyPhone XD

Evolveo EasyPhone XDEvolveo EasyPhone XD je mobilní telefon určený pro seniory, který disponuje přehledným velkým 2,3“ displejem. Samozřejmostí jsou také velká a přehledná písmenka a číslice vyobrazená na displeji  Dále je mobil vybavený velkými oddělenými tlačítky, z toho 3 tlačítka jsou vyhrazena pro telefonování na oblíbená čísla. Na zadní straně telefonu je umístěno SOS tlačítko, které v případě zmáčknutí začne automaticky vytáčet předvolená čísla a zároveň na ně odešle SMS zprávu. Praktická svítilna, nabíjecí stojánek nebo hlasitý reproduktor jsou takovou třešničkou na dortu.

Pro

 • Dostatečně velké písmo
 • Jednoduchý na ovládání
 • Podsvícení kláves

Proti

 • Problematičtější odnímání zadního krytu.

Najít nejnižší cenu

Aligator A880 Senior

Aligator A880 GPS SeniorJako třetí jsme vybrali velmi oblíbený mezi seniory mobilní telefon Aligator A880 Senior. Tento mobilní telefon nabízí přehledný, barevný 2,3“ displej, automatické nastavení času a data a také SOS lokátor a GPS. Díky SOS lokátoru je možné telefon vyhledat na dálku a určit jeho přesnou polohu. SOS tlačítko je výborný pomocník v případě nebezpečí. Pokud se například senior ztratí , nebo zabloudí, tak po zmáčknutí určeného tlačítka se odešle zpráva na předvolaný kontakt zároveň s odkazem na zobrazení polohy telefonu v mapě. Přístroj je také vybavený baterií Li –on 1000 mAh a díky tomu vydrží nabitý až dva týdny.

Pro

 • Sos tlačítko
 • Přehlednost
 • Velký displej

Proti

 • Problematičtější odnímatelnost zadního krytu

Najít nejnižší cenu

CPA Halo 11

CPA Halo 11CPA Halo 11 je mobilní telefon pro seniory, který vyniká svou jednoduchostí. Senioři jistě ocení vysokokapacitní baterii, která vydrží v pohotovostním režimu až 10 dní, nebo také přehledný displej s uhlopříčkou 2,4 palců. Mobilní telefon také nabízí LED svítilnu, foto-kontakty, kdy ke každému číslu uložíte fotografii a pak snadno poznáte, kdo vám volá, nebo praktický nabíjecí stojánek. Samozřejmostí je SOS tlačítko, nebo také budík.

Pro

 • Velké oddělené tlačítka
 • Tlačítko SOS
 • Dlouhá výdrž baterie

Proti

 • Venku je horší čitelnost displeje

Najít nejnižší cenu

Alcatel 2008G

Alcatel 2008GAlcatel 2008G je mobilní telefon určený pro nenáročné seniory, kteří jej používají primárně k telefonování. Alcatel je vybavený 2,4“ displejem, velkými, přehlednými tlačítky a samozřejmě také SOS tlačítkem pro případ nouze. Na boční straně je umístěno tlačítko na uzamčení kláves. Velkou výhodou je baterie s kapacitou až 1400 mAh, kdy na jedno nabití vydrží telefon v pohotovostním režimu až 43 dní. Samozřejmostí je také vestavěná svítilna, budík a fotoaparát s rozlišením 2 Mpx. Uživatelé také ocení nízkou váhu a to pouhým 90 gramů.

Pro

 • Velké číslice i písmenka na tlačítkách
 • Snadná manipulace
 • Jednoduchost

Proti

 • Hůře srozumitelný návod k použití

Najít nejnižší cenu

Závěr

Na závěr doporučujeme výběr telefonu pro seniory nepodceňovat. Jednak jim tento telefon může zachránit život a jednak víme dobře, jak těžké to se seniory občas může být. Proto se s nimi určitě před samotnou koupí poraďte nebo je vezměte do obchodu, ať si zkusí telefony ohmatat. Z vlastní zkušenosti také doporučujeme napsat k telefonu krátký jednoduchý manuál nebo plánek, co se čím a jak ovládá a neškodí také navolit na čísla klávesnice rychlou volbu volání.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *