Vybíráme nejlepší nafukovací vířivky pro rok 2020

Vířivé bazény alias „vířivky“ se staly součástí mnoha domácností po celém světě. Horká vana s vířící vodou může být skvělý způsob, jak se po náročném dni v práci zrelaxovat anebo způsob, jak strávit kvalitní čas s přáteli a rodinou. Vířivka však může být mimo jiné také velkým pomocníkem při snižování a uvolňování bolesti a svalového či nervového napětí.

Pokud nad koupí vířivky uvažujete, ale nechcete vířivku, co by byla někde namontovaná napevno a nastálo nebo byla moc drahá, pak jste na správné adrese, v článku se budeme totiž věnovat nafukovacím vířivkám! Nafukovací vířivka se dá jednoduše vyfouknout a složit. Můžete ji schovat v období, kdy ji nebude třeba anebo ji bez problémů přesunout na chatu, na party k přátelům a podobně.

V tomto článku se podíváme na hlavní věci, které je třeba mít na paměti, pokud uvažujete o koupi nafukovací vířivky, ale také na nejlepší vířivky dle hodnocení a recenzí uživatelů.

Nejprodávanější nafukovací vířivky 2020

V tabulce naleznete nejprodávanější nafukovací vířivky k říjnu 2020.

Jak vybrat nejlepší nafukovací vířivku?

Výběr nafukovací vířivky se pro mnohé může stát neúspěšným a nekonečným blouděním v labyrintu nejrůznějších produktů a údajů. A není divu, na trhu je obrovské množství nafukovacích vířivek až se v tom jeden ani nevyzná. Ale nezoufejte, jsme tu my a my vám s výběrem poradíme. Především při výběru věnujte pozornost následujícím faktorům:

Rozměry – Rozměry jsou důležitým faktorem a je třeba jim věnovat náležitou pozornost. Hlavně je důležité si uvědomit, že udávané hodnoty jsou celkovým rozměrem vířivého bazénu a ne rozměrem koupací plochy. Koupací plocha pak bude mít vždy o 30 – 40 centimetrů méně. Někteří výrobci udávají přímo i rozměr koupací plochy ve specifikaci produktu.

Rozměry mohou být velmi různorodé, závisí na maximálním počtu osob, na jaký je vířivka vyrobena, ale také na jejím tvaru. Obecně, pokud mluvíme o čtverci či obdélníku, můžeme říci, že vířivky mohou mít rozměr jedné strany od 158 až do 249 centimetrů a výšku od 61 do 71 centimetrů.

Počet osob – Na trhu najdete nafukovací vířivky pro 3 až 11 osob. Výjimkou ale ovšem není ani vířivka pro pouhé 2 osoby.  Nejběžněji se lze setkat s vířivkami pro 4 až 6 osob. Což i my vidíme jako nejlepší variantu pro případ, že k vám dojdou přátelé nebo rodina.

Objem – Objem se většinou odvíjí od velikosti nebo počtu osob, pro který je vířivka vyrobena. Většinou se objem pohybuje od 550 až do 1200 litrů. 550 litrů má vířivka určena 3 osobám, vířivky pro 4 osoby pak mívají průměrně okolo 700 – 800 litrů.

Tvar – Nafukovací vířivky mohou mít podobu čtverce, obdélníku, oválu, kruhu nebo dokonce i trojúhelníku. Vybírejte podle vkusu a samozřejmě funkčnosti. Pokud víte, kam vířivku postavit, není s tvarem problém. Pokud ovšem místo nemáte vyčleněno, nedoporučujeme úplně podobu trojúhelníku ani kruhu. I tvar je potřeba před koupí dobře promyslet.

Počet trysek – Počet trysek je také důležitý údaj, zejména pokud vám jde o dokonalou hydroterapii. V tomto případě by počet trysek neměl být nižší než 100. A samozřejmě platí, že čím více, tím lépe. Důležitou roli ovšem v tomto případě hraje i jejich umístění a výkon.

Filtrace – Podobně jako u bazénů máte na výběr ze dvou základních typů filtrací. Těmi jsou filtrace písková a filtrace kartušová.

Písková filtrace je dražší, zato ale účinnější a déle vydrží (výměna písku je třeba tak jednou za 2 roky). Jak už vypovídá název, voda se čistí přes písek. Tento typ filtrace je velmi dobrý a určitě sníží náklady za různé chemikálie na čištění vody, které už nebude třeba kupovat. Ovšem je malinko dražší než druhý typ filtrace.

Kartušová filtrace je velmi levná. Vodu pročistí dobře, ale zdaleka ne tak jako písková filtrace. Doporučujeme ji zejména na vířivky menších rozměrů. Voda se čistí přes papírovou vložku. Tento typ filtrace je sice levnější, za to ale náročnější na údržbu. Vložku je třeba měnit občas i každý týden.

Funkce – Vířivé bazény mají dvě úplně základní funkce, ohřev vody a víření.

S ohřevem vody souvisí také délka ohřívání. Většina vířivek v dnešní době zvládne ohřívat vodu rychlostí 1,5 – 2 stupně za 1 hodinu.

Co se víření týče, zkontrolujte si určitě, zda vám vyhovuje počet trysek, množství a druhy programů na „bublinkování“, ovladatelnost trysek a zda vířivka disponuje třeba i vodními tryskami.

Doplňky – Určitě doporučujeme se podívat i, jaké příslušenství je součástí balíčku. Může se jednat o:

 • Kryt – skvělý doplněk, zabrání nejen znečišťování vody za vzduchu, ale pokud je i izolační, zabrání chladnutí vody.
 • Schůdky
 • Taška – Taška je dobrá pro manipulování se složenou vířivkou, poměrně dosti usnadňuje její přesouvání, neboť složené vířivky mohou mít od 38 až po 100 kilogramů a takovou váhu jen tak nějaká taška z domu neunese.
 • Podložka – Zabraňuje poškození vířivky od země. Vířivka je nafukovací a ostré kameny a podobně ji mohou poškodit.
 • Ovládací panel – Nejdůležitější příslušenství ze všech. Ovládací panel umožňuje ovládat teplotu, přednastavené vířivé programy, intenzitu bublinek a množství spuštěných trysek.

Cena – Nafukovací vířivky se pohybují v cenové relaci zhruba od 10 000 korun výše až k 30 a více tisícům. Kvalitní a vyhovující nafukovací vířivku, která úplně stačí a bude komfortní, ovšem pořídíte s přehledem do 20 000 tisíc korun.

Nejlepší nafukovací vířivky za rozumnou cenu

Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe OctagonDo našeho výběru jsme zařadili vířivku Intex 28458 se 120 vzduchovými tryskami a 4 nastavitelnými tryskami. Vířivka dále disponuje solinátorem, který je schopen generovat chlór ze slané vody. Líbí se nám bezdrátové, dálkové ovládání, které vydrží až 48 hodin v provozu bez potřeby dobíjení. Z technických novinek určitě oceníte HydroAeration Technology, což je speciální provzdušňující systém, který zlepšuje filtraci vody a přidává do ní vzdušné anionty. Vířivka se kapacitně hodí pro 4 osoby a objem vody je 795 litrů. Bonusem je černá barva vnitřní stěny vířivky, která lépe absorbuje sluneční tepelné záření. Součástí vířivky jsou 2 pěnové podhlavníky, 2 dodatečné filtrační kartuše, termo-izolační kryt, podložka pod vířivku a transportní taška.

Pro

 • Bezdrátové dálkové ovládání
 • Černá barva vnitřní stěny vířivky
 • HydroAeration Technology

Proti

 • Málo pěnových podhlavníku

Najít nejnižší cenu

Hanscraft MSpa D-TE06 TEKAPO

Hanscraft MSpa D-TE06 TEKAPODalší v pořadí jsme vybrali vířivou vanu Hanscraft Mspa D-TE06 TEKAPO s objemem vody 930 litrů. Díky rozměrům 1,85 m x 1,85 m je vhodná až pro 6 osob. Vířivka je vybavena 132 vzduchovými tryskami a výkon perličkové masáže je 600 W. Vnější materiál je vyroben z RhinoTech Prémiového PVC, které zaručuje odolnost a vrchní kryt s ALU folií pomáhá udržovat teplotu vody. Díky systému samo-nafukování se vířivka nafoukne za pár minut. Pro rychlé vypouštění je vířívá vana opatřena výpustným ventilem s pojistkou. Samozřejmostí je jednoduchý dálkový ovladač.

Pro

 • Funkce
 • Velikost vířivky
 • Samo-nafukovací systém

Proti

 • Absence příslušenství v barvě vířivky, jako sedák, nebo držák na nápoje

Najít nejnižší cenu

BELATRIX Luxury 125

Belatrix Luxury 125Belatrix Luxury 125 je vířivka se 130 tryskami, určená pro 4 osoby. Vířivka je vhodná jak do exteriéru, tak interiéru. Teplotu vody je možno nastavit až do výše 42 stupňů. Vířivka je vyrobena z odolného laminovaného PVC v kombinaci s materiálem z vulkanizované kůže. Samozřejmostí vířivky je kartušový filtr s krycí textilií. Jako bonus výrobci přidali integrovaný nafukovací termokryt. Do vířivky se vejde až 600 litrů vody. Jsme si jisti, že oceníte také přehledný ovládací panel umístěný na lemu vířivky.

Pro

 • Jednoduchá montáž
 • Ovládací panel
 • Integrovaný nafukovací termokryt

Proti

 • Absence teploměru

Najít nejnižší cenu

Hanscraft MSpa D-AL04 ALPINE

Hanscraft MSpa D-AL04 ALPINEHanscraft MSpa D-ALO4 ALPINE je vířivka určená pro dva dospělé lidi a dvě děti s rozměry 1,58 x 1,58 m. Výška vířivky je 0,68 m a její vnější materiál je vyrobený z Rhino Tech Prémiového PVC. Samozřejmostí je vzduchové čerpadlo o výkonu 600 W. Whisper Quiet Design zajišťuje tichý chod vířivky. Vířivý bazén je vybavený 108 tryskami, které jsou rozprostřeny po celém obvodu kruhu. Rychlost ohřevu vody trvá přibližně 2 až 2 a půl hodiny a objem vody ve vířivce je 650 litrů. Bonusem je naprosto jednoduchá instalace vířivky. Jelikož je vířivka vybavená samo-nafukovacím systémem, odpadá používání pumpičky nebo kompresoru. V balení spolu se samotnou vířivkou najdete kartušový filtr, adaptér na zahradní hadici, podložku na zem na klipsny, návod k použití a instruktážní video na DVD.

Pro

 • Tichý chod vířivky
 • Samo-nafukovací systém
 • Rychlost ohřevu

Proti

 • Pouze pro 2 dospělé lidi

Najít nejnižší cenu

BESTWAY 54148 Lay-Z-Spa Paris

Bestway 54148 Lay-Z-Spa ParisJako další v pořadí jsme vybrali vířivku značky Bestway, která je vhodná pro 6 osob. Vířivka disponuje 87 tryskami, masážním systémem, systémem rychlého ohřevu vody a LED pod světlením. Vířivka se hodí jak do interiéru, například koupelny, tak exteriéru – na terasu, popřípadě na zahradu. Líbí se nám měkké dno, které tlumí náraz. V balení najdete samotnou vířivku, dále filtraci, pumpu, a ohřívač v jednom, elektrický panel, polyesterový kryt, podložku pod vířivku a filtr. Objem vody při naplnění se pohybuje kolem 945 litrů.

Pro

 • LED pod světlení
 • Masážní systém
 • Systém rychlého ohřevu vody

Proti

 • Chybí pěnové podhlavníky

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že jsme vám pomohli získat přehled o nafukovacích vířivkách a usnadnili jejich koupi. Věříme, že jste si nějakou vybrali a bude si v ní užívat krásné chvíle pohody a klidu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *