Domů » Dům a zahrada » Vybíráme nejlepší nafukovací vířivky pro rok 2024

Vybíráme nejlepší nafukovací vířivky pro rok 2024

Vířivé bazény alias „vířivky“ se staly součástí mnoha domácností po celém světě. Horká vana s vířící vodou může být skvělý způsob, jak se po náročném dni v práci zrelaxovat anebo způsob, jak strávit kvalitní čas s přáteli a rodinou. Vířivka však může být mimo jiné také velkým pomocníkem při snižování a uvolňování bolesti a svalového či nervového napětí.

Pokud nad koupí vířivky uvažujete, ale nechcete vířivku, co by byla někde namontovaná napevno a nastálo nebo byla moc drahá, pak jste na správné adrese, v článku se budeme totiž věnovat nafukovacím vířivkám! Nafukovací vířivka se dá jednoduše vyfouknout a složit. Můžete ji schovat v období, kdy ji nebude třeba anebo ji bez problémů přesunout na chatu, na party k přátelům a podobně.

V tomto článku se podíváme na hlavní věci, které je třeba mít na paměti, pokud uvažujete o koupi nafukovací vířivky, ale také na nejlepší vířivky dle hodnocení a recenzí uživatelů.

Nejprodávanější nafukovací vířivky 2024

V tabulce naleznete nejprodávanější nafukovací vířivky.

Jak vybrat nejlepší nafukovací vířivku?

Výběr nafukovací vířivky se pro mnohé může stát neúspěšným a nekonečným blouděním v labyrintu nejrůznějších produktů a údajů. A není divu, na trhu je obrovské množství nafukovacích vířivek až se v tom jeden ani nevyzná. Ale nezoufejte, jsme tu my a my vám s výběrem poradíme. Především při výběru věnujte pozornost následujícím faktorům:

Rozměry – Rozměry jsou důležitým faktorem a je třeba jim věnovat náležitou pozornost. Hlavně je důležité si uvědomit, že udávané hodnoty jsou celkovým rozměrem vířivého bazénu a ne rozměrem koupací plochy. Koupací plocha pak bude mít vždy o 30 – 40 centimetrů méně. Někteří výrobci udávají přímo i rozměr koupací plochy ve specifikaci produktu.

Rozměry mohou být velmi různorodé, závisí na maximálním počtu osob, na jaký je vířivka vyrobena, ale také na jejím tvaru. Obecně, pokud mluvíme o čtverci či obdélníku, můžeme říci, že vířivky mohou mít rozměr jedné strany od 158 až do 249 centimetrů a výšku od 61 do 71 centimetrů.

Počet osob – Na trhu najdete nafukovací vířivky pro 3 až 11 osob. Výjimkou ale ovšem není ani vířivka pro pouhé 2 osoby.  Nejběžněji se lze setkat s vířivkami pro 4 až 6 osob. Což i my vidíme jako nejlepší variantu pro případ, že k vám dojdou přátelé nebo rodina.

Objem – Objem se většinou odvíjí od velikosti nebo počtu osob, pro který je vířivka vyrobena. Většinou se objem pohybuje od 550 až do 1200 litrů. 550 litrů má vířivka určena 3 osobám, vířivky pro 4 osoby pak mívají průměrně okolo 700 – 800 litrů.

Tvar – Nafukovací vířivky mohou mít podobu čtverce, obdélníku, oválu, kruhu nebo dokonce i trojúhelníku. Vybírejte podle vkusu a samozřejmě funkčnosti. Pokud víte, kam vířivku postavit, není s tvarem problém. Pokud ovšem místo nemáte vyčleněno, nedoporučujeme úplně podobu trojúhelníku ani kruhu. I tvar je potřeba před koupí dobře promyslet.

Počet trysek – Počet trysek je také důležitý údaj, zejména pokud vám jde o dokonalou hydroterapii. V tomto případě by počet trysek neměl být nižší než 100. A samozřejmě platí, že čím více, tím lépe. Důležitou roli ovšem v tomto případě hraje i jejich umístění a výkon.

Filtrace – Podobně jako u bazénů máte na výběr ze dvou základních typů filtrací. Těmi jsou filtrace písková a filtrace kartušová.

Písková filtrace je dražší, zato ale účinnější a déle vydrží (výměna písku je třeba tak jednou za 2 roky). Jak už vypovídá název, voda se čistí přes písek. Tento typ filtrace je velmi dobrý a určitě sníží náklady za různé chemikálie na čištění vody, které už nebude třeba kupovat. Ovšem je malinko dražší než druhý typ filtrace.

Kartušová filtrace je velmi levná. Vodu pročistí dobře, ale zdaleka ne tak jako písková filtrace. Doporučujeme ji zejména na vířivky menších rozměrů. Voda se čistí přes papírovou vložku. Tento typ filtrace je sice levnější, za to ale náročnější na údržbu. Vložku je třeba měnit občas i každý týden.

Funkce – Vířivé bazény mají dvě úplně základní funkce, ohřev vody a víření.

S ohřevem vody souvisí také délka ohřívání. Většina vířivek v dnešní době zvládne ohřívat vodu rychlostí 1,5 – 2 stupně za 1 hodinu.

Co se víření týče, zkontrolujte si určitě, zda vám vyhovuje počet trysek, množství a druhy programů na „bublinkování“, ovladatelnost trysek a zda vířivka disponuje třeba i vodními tryskami.

Doplňky – Určitě doporučujeme se podívat i na to, jaké příslušenství je součástí balíčku. Může se jednat o:

 • Kryt – skvělý doplněk, zabrání nejen znečišťování vody prachem ze vzduchu, ale pokud je i termoizolační, zabrání rychlému ochladnutí vody.
 • Schůdky
 • Taška – Taška je dobrá pro manipulování s vyfouknutou a složenou vířivkou. Usnadňuje její přesouvání, neboť složené vířivky mohou mít klidně 30 až po 100 kilogramů a takovou váhu jen tak nějaká taška neunese.
 • Podložka – Zabraňuje poškození vířivky od země. Vířivka je nafukovací a ostré kameny a podobně ji mohou poškodit.
 • Ovládací panel – Nejdůležitější příslušenství ze všech. Ovládací panel umožňuje ovládat teplotu, přednastavené vířivé programy, intenzitu bublinek a množství spuštěných trysek.

Cena – Nafukovací vířivky se pohybují v cenové relaci zhruba od 10 000 korun výše až k 30 a více tisícům. Kvalitní a pro většinu lidí vyhovující nafukovací vířivku ovšem pořídíte s přehledem do 20 000 tisíc korun.

Nejlepší nafukovací vířivky za rozumnou cenu

Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon

Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe OctagonDo našeho výběru jsme zařadili vířivku Intex 28458 se 120 vzduchovými tryskami a 4 nastavitelnými tryskami. Vířivka dále disponuje solinátorem, který je schopen generovat chlór ze slané vody. Líbí se nám bezdrátové, dálkové ovládání, které vydrží až 48 hodin v provozu bez potřeby dobíjení. Z technických novinek určitě oceníte HydroAeration Technology, což je speciální provzdušňující systém, který zlepšuje filtraci vody a přidává do ní vzdušné anionty. Vířivka se kapacitně hodí pro 4 osoby a objem vody je 795 litrů. Bonusem je černá barva vnitřní stěny vířivky, která lépe absorbuje sluneční tepelné záření. Součástí vířivky jsou 2 pěnové podhlavníky, 2 dodatečné filtrační kartuše, termoizolační kryt, podložka pod vířivku a transportní taška.

Pro

 • Bezdrátové dálkové ovládání
 • Černá barva vnitřní stěny vířivky
 • HydroAeration Technology

Proti

 • Málo pěnových podhlavníku

Najít nejnižší cenu

Belatrix Mountine 120 Rattan

Belatrix Mountine 120 RattanHledáte-li nafukovací vířivku, která vypadá alespoň trochu stylově, a přitom nezruinuje vaši peněženku, tento model může být tou správnou volbou. Jedná se o vířivku oválného tvaru s rozměry cca 1,95 x 1,2 metrů. Díky úzkému provedení ji vměstnáte i tam, kde by se klasická kruhová vířivka nevešla – například na balkón nebo úzkou terasu.

Vířivka je určena pouze pro dvě osoby a vybavena je 130 tryskami. Integrovaný ohřev dokáže vodu zahřívat rychlostí zhruba 1,5 °C za hodinu. Ovládací panel je umístěný na lemu vířivky.

Vnější strana vířivky je vyvedena v pěkném dekoru ratanu. Pokud by se vám ratanová verze nelíbila, k dispozici jsou i další barevné varianty.

Pro

 • Kompaktnost
 • Líbivý design
 • Filtrace

Proti

 • Hrubší materiál by jistě neuškodil

Najít nejnižší cenu

BELATRIX Luxury 125

Belatrix Luxury 125Belatrix Luxury 125 je vířivka se 130 tryskami, určená pro 4 osoby. Vířivka je vhodná jak do exteriéru, tak interiéru. Teplotu vody je možno nastavit až do výše 42 stupňů. Vířivka je vyrobena z odolného laminovaného PVC v kombinaci s materiálem z vulkanizované kůže. Samozřejmostí vířivky je kartušový filtr s krycí textilií. Jako bonus výrobci přidali integrovaný nafukovací termokryt. Do vířivky se vejde až 600 litrů vody. Jsme si jisti, že oceníte také přehledný ovládací panel umístěný na lemu vířivky.

Pro

 • Jednoduchá montáž
 • Ovládací panel
 • Integrovaný nafukovací termokryt

Proti

 • Absence teploměru

Najít nejnižší cenu

Marimex 11400212 Pure Spa HWS

Marimex 11400212 Pure Spa HWSJako další zde máme vířivku Pure Spa značky Marimex. Vířivka je určena až pro 4 osoby a 2 osoby mohou využít nafukovacích podhlavníků. Vířivka je klasického kruhového tvaru s vnějším průměrem 196 cm a pojme 795 litrů vody. O bublinky se stará celkem 140 vzduchových trysek. Samozřejmostí je výkonný ohřev vody, který lze nastavit v rozmezí 20 – 40 °C, přičemž rychlost ohřevu je až 2,5 °C za hodinu.

Instalace vířivky je rychlá a jednoduchá. Stačí ji zapojit zásuvky a vířivka se rychle sama nafoukne.

Pokud se potýkáte s problémem tvrdé vody, jistě oceníte, že Pure Spa je vybavena systémem na změkčování vody, díky kterému je voda šetrnější k pokožce a zároveň nedochází k ulpívání vodního kamene v hadicích.

Pro

 • Snadná instalace – automatické nafouknutí
 • Pevný materiál
 • Snadná údržba

Proti

 • Ohřev na vyšší teploty by mohl být rychlejší

Najít nejnižší cenu

HANSCRAFT NetSpa Bohemian HC111209

HANSCRAFT NetSpa Bohemian 111209-HNetSpa Bohemian je kompaktní nafukovací vířivka určená pro 2 dospělé osoby a 2 děti, je tak vhodná pro čtyřčlenné rodiny. Na rozdíl od většiny ostatních nafukovacích vířivek má čtvercový tvar se zaoblenými rohy. Skvěle se tak hodí pro umístění do rohu terasy.

Vnější rozměry činí 158 x 158 cm objem pak 650 litrů vody. O tvorbu bublinek se stará 100 vzduchových trysek. Vodu lze ve vířivce nahřát až na 42 °C.

Pro

 • Kompaktní rozměry
 • Nízká cena

Proti

 • Podložka a kryt nejsou součástí balení a je potřeba je dokoupit zvlášť

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že jsme vám pomohli získat přehled o nafukovacích vířivkách a usnadnili jejich koupi. Věříme, že jste si nějakou vybrali a bude si v ní užívat krásné chvíle pohody a klidu.