Vybíráme nejlepší nafukovací vířivky pro rok 2019

Vířivé bazény alias „vířivky“ se staly součástí mnoha domácností po celém světě. Horká vana s vířící vodou může být skvělý způsob, jak se po náročném dni v práci zrelaxovat anebo způsob, jak strávit kvalitní čas s přáteli a rodinou. Vířivka však může být mimo jiné také velkým pomocníkem při snižování a uvolňování bolesti a svalového či nervového napětí.

Pokud nad koupí vířivky uvažujete, ale nechcete vířivku, co by byla někde namontovaná napevno a nastálo nebo byla moc drahá, pak jste na správné adrese, v článku se budeme totiž věnovat nafukovacím vířivkám! Nafukovací vířivka se dá jednoduše vyfouknout a složit. Můžete ji schovat v období, kdy ji nebude třeba anebo ji bez problémů přesunout na chatu, na party k přátelům a podobně.

V tomto článku se podíváme na hlavní věci, které je třeba mít na paměti, pokud uvažujete o koupi nafukovací vířivky, ale také na nejlepší vířivky dle hodnocení a recenzí uživatelů.

Nejprodávanější nafukovací vířivky 2019

V tabulce naleznete nejprodávanější nafukovací vířivky k březnu 2019.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon94%19 255 - 29 006 KčRecenze
Intex 28404 Pure Spa Bubble Massage Therapy93%10 751 - 13 900 KčRecenze
Intex 28408 Pure Spa Bubble Massage91%11 890 - 19 111 KčRecenze
Intex 28456 Pure Spa Jet & Bubble Octagon85%23 990 - 33 873 KčRecenze
Hanscraft MSpa D-AL04 ALPINE100%11 391 - 13 890 KčRecenze
MARIMEX 11400221 Pure Spa Bubble HWS99%15 690 KčRecenze
BELATRIX Mountine 12089%11 850 - 11 850 KčRecenze
MARIMEX 11400212 Pure Spa HWS92%11 999 - 13 990 KčRecenze
BELATRIX Luxury 12591%10 990 - 10 990 KčRecenze
Hanscraft MSpa M-009LS Alpine Lite91%13 390 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší nafukovací vířivku?

Výběr nafukovací vířivky se pro mnohé může stát neúspěšným a nekonečným blouděním v labyrintu nejrůznějších produktů a údajů. A není divu, na trhu je obrovské množství nafukovacích vířivek až se v tom jeden ani nevyzná. Ale nezoufejte, jsme tu my a my vám s výběrem poradíme. Především při výběru věnujte pozornost následujícím faktorům:

Rozměry – Rozměry jsou důležitým faktorem a je třeba jim věnovat náležitou pozornost. Hlavně je důležité si uvědomit, že udávané hodnoty jsou celkovým rozměrem vířivého bazénu a ne rozměrem koupací plochy. Koupací plocha pak bude mít vždy o 30 – 40 centimetrů méně. Někteří výrobci udávají přímo i rozměr koupací plochy ve specifikaci produktu.

Rozměry mohou být velmi různorodé, závisí na maximálním počtu osob, na jaký je vířivka vyrobena, ale také na jejím tvaru. Obecně, pokud mluvíme o čtverci či obdélníku, můžeme říci, že vířivky mohou mít rozměr jedné strany od 158 až do 249 centimetrů a výšku od 61 do 71 centimetrů.

Počet osob – Na trhu najdete nafukovací vířivky pro 3 až 11 osob. Výjimkou ale ovšem není ani vířivka pro pouhé 2 osoby.  Nejběžněji se lze setkat s vířivkami pro 4 až 6 osob. Což i my vidíme jako nejlepší variantu pro případ, že k vám dojdou přátelé nebo rodina.

Objem – Objem se většinou odvíjí od velikosti nebo počtu osob, pro který je vířivka vyrobena. Většinou se objem pohybuje od 550 až do 1200 litrů. 550 litrů má vířivka určena 3 osobám, vířivky pro 4 osoby pak mívají průměrně okolo 700 – 800 litrů.

Tvar – Nafukovací vířivky mohou mít podobu čtverce, obdélníku, oválu, kruhu nebo dokonce i trojúhelníku. Vybírejte podle vkusu a samozřejmě funkčnosti. Pokud víte, kam vířivku postavit, není s tvarem problém. Pokud ovšem místo nemáte vyčleněno, nedoporučujeme úplně podobu trojúhelníku ani kruhu. I tvar je potřeba před koupí dobře promyslet.

Počet trysek – Počet trysek je také důležitý údaj, zejména pokud vám jde o dokonalou hydroterapii. V tomto případě by počet trysek neměl být nižší než 100. A samozřejmě platí, že čím více, tím lépe. Důležitou roli ovšem v tomto případě hraje i jejich umístění a výkon.

Filtrace – Podobně jako u bazénů máte na výběr ze dvou základních typů filtrací. Těmi jsou filtrace písková a filtrace kartušová.

Písková filtrace je dražší, zato ale účinnější a déle vydrží (výměna písku je třeba tak jednou za 2 roky). Jak už vypovídá název, voda se čistí přes písek. Tento typ filtrace je velmi dobrý a určitě sníží náklady za různé chemikálie na čištění vody, které už nebude třeba kupovat. Ovšem je malinko dražší než druhý typ filtrace.

Kartušová filtrace je velmi levná. Vodu pročistí dobře, ale zdaleka ne tak jako písková filtrace. Doporučujeme ji zejména na vířivky menších rozměrů. Voda se čistí přes papírovou vložku. Tento typ filtrace je sice levnější, za to ale náročnější na údržbu. Vložku je třeba měnit občas i každý týden.

Funkce – Vířivé bazény mají dvě úplně základní funkce, ohřev vody a víření.

S ohřevem vody souvisí také délka ohřívání. Většina vířivek v dnešní době zvládne ohřívat vodu rychlostí 1,5 – 2 stupně za 1 hodinu.

Co se víření týče, zkontrolujte si určitě, zda vám vyhovuje počet trysek, množství a druhy programů na „bublinkování“, ovladatelnost trysek a zda vířivka disponuje třeba i vodními tryskami.

Doplňky – Určitě doporučujeme se podívat i, jaké příslušenství je součástí balíčku. Může se jednat o:

 • Kryt – skvělý doplněk, zabrání nejen znečišťování vody za vzduchu, ale pokud je i izolační, zabrání chladnutí vody.
 • Schůdky
 • Taška – Taška je dobrá pro manipulování se složenou vířivkou, poměrně dosti usnadňuje její přesouvání, neboť složené vířivky mohou mít od 38 až po 100 kilogramů a takovou váhu jen tak nějaká taška z domu neunese.
 • Podložka – Zabraňuje poškození vířivky od země. Vířivka je nafukovací a ostré kameny a podobně ji mohou poškodit.
 • Ovládací panel – Nejdůležitější příslušenství ze všech. Ovládací panel umožňuje ovládat teplotu, přednastavené vířivé programy, intenzitu bublinek a množství spuštěných trysek.

Cena – Nafukovací vířivky se pohybují v cenové relaci zhruba od 10 000 korun výše až k 30 a více tisícům. Kvalitní a vyhovující nafukovací vířivku, která úplně stačí a bude komfortní, ovšem pořídíte s přehledem do 20 000 tisíc korun.

Nejlepší nafukovací vířivky za rozumnou cenu

Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon

Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe OctagonJako první nafukovací vířivku jsme vybrali model značky Intex. Rozměr vířivky je 201 x 201 x 71 cm, tudíž je vhodná pro čtyři osoby. Vířivka nabízí dostatečnou hloubku a to 0,71 m s objemem vody 795 litrů. Samozřejmostí je filtrace, která je kartušová. Vířivka disponuje 120 vzduchovými tryskami, 4 hydromasážními tryskami, automatickým ohřevem vody, integrovaným systémem proti vodnímu kameni, integrovaným systémem slané vody nebo uzamykatelným termo-izolačním krytem. Konstrukce je vyrobena patentovanou technologií Fiber-Tech, která zaručuje nejvyšší kvalitu.

Pro

 • Ohřev vody
 • Kompaktní provedení, nikde žádné hadice
 • Systém se slanou vodou

Proti

 • Pouze černé provedení

Najít nejnižší cenu

Hanscraft MSpa D-TE06 TEKAPO

Hanscraft MSpa D-TE06 TEKAPODalší v pořadí jsme vybrali vířivou vanu Hanscraft Mspa D-TE06 TEKAPO s objemem vody 930 litrů. Díky rozměrům 1,85 m x 1,85 m je vhodná až pro 6 osob. Vířivka je vybavena 132 vzduchovými tryskami a výkon perličkové masáže je 600 W. Vnější materiál je vyroben z RhinoTech Prémiového PVC, které zaručuje odolnost a vrchní kryt s ALU folií pomáhá udržovat teplotu vody. Díky systému samo-nafukování se vířivka nafoukne za pár minut. Pro rychlé vypouštění je vířívá vana opatřena výpustným ventilem s pojistkou. Samozřejmostí je jednoduchý dálkový ovladač.

Pro

 • Funkce
 • Velikost vířivky
 • Samo-nafukovací systém

Proti

 • Absence příslušenství v barvě vířivky, jako sedák, nebo držák na nápoje

Najít nejnižší cenu

BELATRIX Mountine 120

BELATRIX Mountine 120Belatrix Mountine 120 je vířivý bazén určený pro 2 osoby dospělé osoby s objemem vody 500 l. Rozměr vířivky je 1,95 x 1,2 m, tudíž ji můžete umístit prakticky kamkoliv. Vířivka disponuje 130 tryskami, integrovaným regulovatelným ohřevem vody od 35 stupňů do 42 stupňů. Vířivka je vyrobená z odolného, vysoce kvalitního laminovaného PVC. Samozřejmostí je kartušový filtr s krycí textilií. Zárukou pohodové instalace je patentovaný vestavěný napájecí pack. Ovládací panel je zabudován na lemu vířivky.

Pro

 • Poměrně rychlé vyhřátí
 • Dobrý výkon trysek
 • Velice jednoduchá montáž a zprovoznění

Proti

 • Ovládací panel je umístěn přesně uprostřed, tudíž pro případnou kontrolu vody ve vířivce se musí rozepnout celá horní plachta

Najít nejnižší cenu

Hanscraft MSpa D-AL04 ALPINE

Hanscraft MSpa D-AL04 ALPINEHanscraft MSpa D-ALO4 ALPINE je vířivka určená pro dva dospělé lidi a dvě děti s rozměry 1,58 x 1,58 m. Výška vířivky je 0,68 m a její vnější materiál je vyrobený z Rhino Tech Prémiového PVC. Samozřejmostí je vzduchové čerpadlo o výkonu 600 W. Whisper Quiet Design zajišťuje tichý chod vířivky. Vířivý bazén je vybavený 108 tryskami, které jsou rozprostřeny po celém obvodu kruhu. Rychlost ohřevu vody trvá přibližně 2 až 2 a půl hodiny a objem vody ve vířivce je 650 litrů. Bonusem je naprosto jednoduchá instalace vířivky. Jelikož je vířivka vybavená samo-nafukovacím systémem, odpadá používání pumpičky nebo kompresoru. V balení spolu se samotnou vířivkou najdete kartušový filtr, adaptér na zahradní hadici, podložku na zem na klipsny, návod k použití a instruktážní video na DVD.

Pro

 • Tichý chod vířivky
 • Samo-nafukovací systém
 • Rychlost ohřevu

Proti

 • Pouze pro 2 dospělé lidi

Najít nejnižší cenu

Hanscraft MSpa M-031S Camaro

Hanscraft MSpa M-031S CamaroJako poslední jsme vybrali vířivou vanu Hanscraft MSpa M-0315 Camaro s objemem vody 700 litrů. Do vířivky se s přehledem vejdou 4 dospělé osoby. Vířivka je doplněná perličkovou masáži s třemi stupni regulace intenzity. Vířivá vana disponuje LCD displejem s dotykovým ovládáním, dále generátorem ozónu, který přirozeně dezinfikuje vodu a čtyřmi zabudovanými sedátky. Pro rychlé vypuštění vířivky je k dispozici výpustný ventil s pojistkou. 100% oceníte digitální zámek na kód pro větší bezpečnost.

Pro

 • LCD displej s dotykovým ovládáním
 • Zabudovaná sedátka
 • Digitální zámek na kód

Proti

 • Velká spotřeba vody

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že jsme vám pomohli získat přehled o nafukovacích vířivkách a usnadnili jejich koupi. Věříme, že jste si nějakou vybrali a bude si v ní užívat krásné chvíle pohody a klidu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *