Vybíráme nejlepší nafukovací vířivky pro rok 2018

Vířivé bazény alias „vířivky“ se staly součástí mnoha domácností po celém světě. Horká vana s vířící vodou může být skvělý způsob, jak se po náročném dni v práci zrelaxovat anebo způsob, jak strávit kvalitní čas s přáteli a rodinou. Vířivka však může být mimo jiné také velkým pomocníkem při snižování a uvolňování bolesti a svalového či nervového napětí.

Pokud nad koupí vířivky uvažujete, ale nechcete vířivku, co by byla někde namontovaná napevno a nastálo nebo byla moc drahá, pak jste na správné adrese, v článku se budeme totiž věnovat nafukovacím vířivkám! Nafukovací vířivka se dá jednoduše vyfouknout a složit. Můžete ji schovat v období, kdy ji nebude třeba anebo ji bez problémů přesunout na chatu, na party k přátelům a podobně.

V tomto článku se podíváme na hlavní věci, které je třeba mít na paměti, pokud uvažujete o koupi nafukovací vířivky, ale také na nejlepší vířivky dle hodnocení a recenzí uživatelů.

Nejprodávanější nafukovací vířivky 2018

V tabulce naleznete nejprodávanější nafukovací vířivky k srpnu 2018.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon94%21 999 - 26 799 KčRecenze
Intex 28404 Pure Spa Bubble Massage Therapy93%11 989 - 19 000 KčRecenze
BELATRIX Mountine 12093%11 849 - 11 850 KčRecenze
MARIMEX 11400212 Pure Spa HWS95%10 990 - 13 595 KčRecenze
NETSPA ASPEN93%10 999 - 11 998 KčRecenze
Intex 28408 Pure Spa Bubble Massage91%13 999 - 19 000 KčRecenze
Hanscraft MSpa M-009LS Alpine Lite91%10 489 - 10 999 KčRecenze
Hanscraft MSpa D-TE06 TEKAPO95%16 989 - 21 659 KčRecenze
MARIMEX 11400217 PureSpa Bubble HWS83%10 990 - 12 199 KčRecenze
BELATRIX Luxury 12590%10 989 - 11 540 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší nafukovací vířivku?

Výběr nafukovací vířivky se pro mnohé může stát neúspěšným a nekonečným blouděním v labyrintu nejrůznějších produktů a údajů. A není divu, na trhu je obrovské množství nafukovacích vířivek až se v tom jeden ani nevyzná. Ale nezoufejte, jsme tu my a my vám s výběrem poradíme. Především při výběru věnujte pozornost následujícím faktorům:

Rozměry – Rozměry jsou důležitým faktorem a je třeba jim věnovat náležitou pozornost. Hlavně je důležité si uvědomit, že udávané hodnoty jsou celkovým rozměrem vířivého bazénu a ne rozměrem koupací plochy. Koupací plocha pak bude mít vždy o 30 – 40 centimetrů méně. Někteří výrobci udávají přímo i rozměr koupací plochy ve specifikaci produktu.

Rozměry mohou být velmi různorodé, závisí na maximálním počtu osob, na jaký je vířivka vyrobena, ale také na jejím tvaru. Obecně, pokud mluvíme o čtverci či obdélníku, můžeme říci, že vířivky mohou mít rozměr jedné strany od 158 až do 249 centimetrů a výšku od 61 do 71 centimetrů.

Počet osob – Na trhu najdete nafukovací vířivky pro 3 až 11 osob. Výjimkou ale ovšem není ani vířivka pro pouhé 2 osoby.  Nejběžněji se lze setkat s vířivkami pro 4 až 6 osob. Což i my vidíme jako nejlepší variantu pro případ, že k vám dojdou přátelé nebo rodina.

Objem – Objem se většinou odvíjí od velikosti nebo počtu osob, pro který je vířivka vyrobena. Většinou se objem pohybuje od 550 až do 1200 litrů. 550 litrů má vířivka určena 3 osobám, vířivky pro 4 osoby pak mívají průměrně okolo 700 – 800 litrů.

Tvar – Nafukovací vířivky mohou mít podobu čtverce, obdélníku, oválu, kruhu nebo dokonce i trojúhelníku. Vybírejte podle vkusu a samozřejmě funkčnosti. Pokud víte, kam vířivku postavit, není s tvarem problém. Pokud ovšem místo nemáte vyčleněno, nedoporučujeme úplně podobu trojúhelníku ani kruhu. I tvar je potřeba před koupí dobře promyslet.

Počet trysek – Počet trysek je také důležitý údaj, zejména pokud vám jde o dokonalou hydroterapii. V tomto případě by počet trysek neměl být nižší než 100. A samozřejmě platí, že čím více, tím lépe. Důležitou roli ovšem v tomto případě hraje i jejich umístění a výkon.

Filtrace – Podobně jako u bazénů máte na výběr ze dvou základních typů filtrací. Těmi jsou filtrace písková a filtrace kartušová.

Písková filtrace je dražší, zato ale účinnější a déle vydrží (výměna písku je třeba tak jednou za 2 roky). Jak už vypovídá název, voda se čistí přes písek. Tento typ filtrace je velmi dobrý a určitě sníží náklady za různé chemikálie na čištění vody, které už nebude třeba kupovat. Ovšem je malinko dražší než druhý typ filtrace.

Kartušová filtrace je velmi levná. Vodu pročistí dobře, ale zdaleka ne tak jako písková filtrace. Doporučujeme ji zejména na vířivky menších rozměrů. Voda se čistí přes papírovou vložku. Tento typ filtrace je sice levnější, za to ale náročnější na údržbu. Vložku je třeba měnit občas i každý týden.

Funkce – Vířivé bazény mají dvě úplně základní funkce, ohřev vody a víření.

S ohřevem vody souvisí také délka ohřívání. Většina vířivek v dnešní době zvládne ohřívat vodu rychlostí 1,5 – 2 stupně za 1 hodinu.

Co se víření týče, zkontrolujte si určitě, zda vám vyhovuje počet trysek, množství a druhy programů na „bublinkování“, ovladatelnost trysek a zda vířivka disponuje třeba i vodními tryskami.

Doplňky – Určitě doporučujeme se podívat i, jaké příslušenství je součástí balíčku. Může se jednat o:

 • Kryt – skvělý doplněk, zabrání nejen znečišťování vody za vzduchu, ale pokud je i izolační, zabrání chladnutí vody.
 • Schůdky
 • Taška – Taška je dobrá pro manipulování se složenou vířivkou, poměrně dosti usnadňuje její přesouvání, neboť složené vířivky mohou mít od 38 až po 100 kilogramů a takovou váhu jen tak nějaká taška z domu neunese.
 • Podložka – Zabraňuje poškození vířivky od země. Vířivka je nafukovací a ostré kameny a podobně ji mohou poškodit.
 • Ovládací panel – Nejdůležitější příslušenství ze všech. Ovládací panel umožňuje ovládat teplotu, přednastavené vířivé programy, intenzitu bublinek a množství spuštěných trysek.

Cena – Nafukovací vířivky se pohybují v cenové relaci zhruba od 10 000 korun výše až k 30 a více tisícům. Kvalitní a vyhovující nafukovací vířivku, která úplně stačí a bude komfortní, ovšem pořídíte s přehledem do 20 000 tisíc korun.

Nejlepší nafukovací vířivky za rozumnou cenu

Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe Octagon

Intex 28454 Pure Spa Jet & Bubble Spa Deluxe OctagonJako první nafukovací vířivku jsme vybrali model značky Intex. Rozměr vířivky je 201 x 201 x 71 cm, tudíž je vhodná pro čtyři osoby. Vířivka nabízí dostatečnou hloubku a to 0,71 m s objemem vody 795 litrů. Samozřejmostí je filtrace, která je kartušová. Vířivka disponuje 120 vzduchovými tryskami, 4 hydromasážními tryskami, automatickým ohřevem vody, integrovaným systémem proti vodnímu kameni, integrovaným systémem slané vody nebo uzamykatelným termo-izolačním krytem. Konstrukce je vyrobena patentovanou technologií Fiber-Tech, která zaručuje nejvyšší kvalitu.

Pro

 • Ohřev vody
 • Kompaktní provedení, nikde žádné hadice
 • Systém se slanou vodou

Proti

 • Pouze černé provedení

Najít nejnižší cenu

Hanscraft MSpa M-009LS Alpine Lite

Hanscraft MSpa M-009LS Alpine LiteTato nafukovací vířivka je produktem roku 2017. Její čtvercové provedení o rozměrech 1,58 x 1,58 je vhodné pro 2 dospělé osoby a dvě děti. Vířivka je vybavena 108 vzduchovými tryskami, bezpečnostními klipsny  a PTC systémem, který zajištuje keramický ohřev vody. Objem vody je cca 650 litrů a výkon perličkové masáže je 600 W. Bonusem je pokročilý systém samo-nafukování, který nafoukne vířivku do několika málo minut. Vnější vrstva je vyrobena z RhinoTech prémiového PVC, které je velice odolné.

Pro

 • Nenáročné sestavení vířivky
 • Hranatý tvar
 • Samo-nafukování

Proti

 • Po dvaceti-minutovém cyklu víření musí mít vířivka krátkou pauzu

Najít nejnižší cenu

BELATRIX Mountine 120

BELATRIX Mountine 120Belatrix Mountine 120 je vířivý bazén určený pro 2 osoby dospělé osoby s objemem vody 500 l. Rozměr vířivky je 1,95 x 1,2 m, tudíž ji můžete umístit prakticky kamkoliv. Vířivka disponuje 130 tryskami, integrovaným regulovatelným ohřevem vody od 35 stupňů do 42 stupňů. Vířivka je vyrobená z odolného, vysoce kvalitního laminovaného PVC. Samozřejmostí je kartušový filtr s krycí textilií. Zárukou pohodové instalace je patentovaný vestavěný napájecí pack. Ovládací panel je zabudován na lemu vířivky.

Pro

 • Poměrně rychlé vyhřátí
 • Dobrý výkon trysek
 • Velice jednoduchá montáž a zprovoznění

Proti

 • Ovládací panel je umístěn přesně uprostřed, tudíž pro případnou kontrolu vody ve vířivce se musí rozepnout celá horní plachta

Najít nejnižší cenu

MARIMEX 11400217 PureSpa Bubble HWS

MARIMEX 11400217 PureSpa Bubble HWSDalší  vířivou vanu jsme vybrali od Marimexu určenou pro 4 osoby s objemem vody 795 l. 120 integrovaných trysek zaručuje dokonalou relaxaci a uvolnění po náročném dni. Materiál vířivky je z odolného laminovaného PVC. Výřivka je vybavena systémem HWT, který změkčuje vodu a tím zabraňuje tvorbě vodního kamene. Teď něco z technických parametrů: rychlost ohřevu vody je 1,5 – 2,5 stupňů za hodinu, příkon ohřevu vody je 2200 W a příkon masážního čerpadla je 650 W.

Pro

 • Jednoduchá montáž
 • Precizní provedení
 • Instalace do 10 minut

Proti

 • Vyšší hlučnost při chodu

Najít nejnižší cenu

Hanscraft MSpa M-031S Camaro

Hanscraft MSpa M-031S CamaroJako poslední jsme vybrali vířivou vanu Hanscraft MSpa M-0315 Camaro s objemem vody 700 litrů. Do vířivky se s přehledem vejdou 4 dospělé osoby. Vířivka je doplněná perličkovou masáži s třemi stupni regulace intenzity. Vířivá vana disponuje LCD displejem s dotykovým ovládáním, dále generátorem ozónu, který přirozeně dezinfikuje vodu a čtyřmi zabudovanými sedátky. Pro rychlé vypuštění vířivky je k dispozici výpustný ventil s pojistkou. 100% oceníte digitální zámek na kód pro větší bezpečnost.

Pro

 • LCD displej s dotykovým ovládáním
 • Zabudovaná sedátka
 • Digitální zámek na kód

Proti

 • Velká spotřeba vody

Najít nejnižší cenu

Závěr

Doufáme, že jsme vám pomohli získat přehled o nafukovacích vířivkách a usnadnili jejich koupi. Věříme, že jste si nějakou vybrali a bude si v ní užívat krásné chvíle pohody a klidu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *