Domů » Elektronika a počítače » Nejlepší dětské chůvičky – aktualizováno – 2024

Nejlepší dětské chůvičky – aktualizováno – 2024

Mnoho dnešních rodičů vidí dětskou chůvičku jako nepostradatelnou součást domácnosti s malými dětmi. Jednak se stavějí větší domy, tudíž hrozí, že bychom křičící dítě ani neslyšeli a jednak žijeme v hektické době. Potřebujeme stihnout strašně moc věcí a všude vidíme života nebezpečné hrozby.

Co si budeme povídat, pro klid na duši a klidné spaní, je lepší mít dítě pod kontrolou a vědět (nebo i vidět), že je v postýlce a v pořádku.

Dětské chůvičky se dnes vyrábějí nejen v audio podobě, klasické všem dobře známé vysílačky, ale už i s monitorem. Sami si můžete tedy zvolit, která z variant je pro vás vhodnější, která vám přinese více klidu a jistoty. Chůvičky se rozmohly takovým způsobem, že se staly dostupné téměř pro každého a trh je jimi doslova zahlcen. Proto zde může nastat problém s výběrem.

Pojďte se s námi tedy podívat na faktory, na které si při výběru té nejlepší chůvičky zaměřit a zároveň se podívat na přehled nejlepších dětských chůviček dle testu uživatelů.

Nejprodávanější dětské chůvičky 2024

V tabulce naleznete nejprodávanější dětské chůvičky dle Heureka.cz.

Jak vybrat nejlepší dětskou chůvičku?

Pokud jste prvorodiči anebo jste nikdy žádnou dětskou chůvičku neměli, pak se určitě při výběru zaměřte na následující faktory:

Audio nebo video – Nejdůležitějším rozhodnutím je, zda si pořídíte dětskou chůvičku pouze s přenosem zvuku anebo i s přenosem obrazu. Pokud si nejste jistí, co chcete nebo potřebujete, pak se dá říci, že na kratší vzdálenost, což je chodba nebo pár místností, vám bude stačit audio chůvička. Pokud ovšem máte obrovský dům a býváte i na zahradě apod., pak doporučujeme chůvičku s videem.

Napájení – Dalším z důležitých faktorů je způsob napájení. Zrovna v případě dětské chůvičky by bylo velmi nepříjemné, kdyby se přístroje vybily, a vy jste o tom ani nevěděli a mysleli si, že dítě v klidu spí, zatímco by křičelo a plakalo.

Na výběr je zde hned z více druhů napájení. Existují chůvičky, které fungují na základě běžných klasických tužkových baterií. Ty někomu mohou vyhovovat, ale my bychom každopádně doporučili jiný druh napájení, s větší výdrží. A to zejména pokud má být chůvička v provozu dosti často. Na výběr pak máte z napájení přímo ze sítě anebo pomocí dobíjecí baterie. Pokrokovější modely pak mohou být dobíjeny i přes USB.

Nezapomeňte ovšem, že dětské chůvičky se skládají ze dvou částí – stran. Jedna část zůstává s dítětem, druhá pak putuje s vámi. Proto je dobré se před koupí určitého modelu i podívat, jestli náhodou nemá každá část jiný způsob nabíjení, a pokud ano, tak jaký a zda vám vyhovuje. Nejvíce možností pohybu pak získáte, budou-li oba konce napájeny bateriemi (nejlépe pak dobíjecími).

Dosah – Dosah udává, jak daleko se můžete s druhým koncem chůvičky vzdálit, aniž by se signál přerušil. Ovšem udávaná vzdálenost může být trochu odlišná od skutečnosti, neboť dosah je měřen v ideálním prostředí, ve kterém se nevyskytují žádné překážky. Dosah a kvalitu signálu pak tedy výrazně zkracují a zhoršují zdi, patra, stromy, nábytek a různé další překážky. Je tedy lepší brát chůvičku s větším dosahem, než je ve skutečnosti potřeba. Dále také počítejte s tím, že pokud žijete v panelovém domě, může být signál rušen dalšími přístroji. Obecně jsou na trhu chůvičky s dosahem od 50 až do nějakých 3000 metrů.

Počet kanálů – Jak jsme již zmínili, v panelové domě může být signál rušen jinými přístroji. Abyste tomuto předešli, můžete si pořídit chůvičku s vyšším počtem kanálu. V případě špatného nebo rušeného signálu se chůvička jednoduše přeladí na kanál jiný.

Vlastnosti a funkce – Dětské chůvičky stejně jako všechny jiné přístroje mohou mít spoustu zajímavých a užitečných funkcí navíc. Mezi ty nejužitečnější pak patří:

 • Oboustranný přenos – Oboustranný přenos umožňuje rodičům k dítěti promlouvat na dálku. Tato funkce je velmi užitečná, dítě tak na dálku lehce uklidníte popřípadě i znovu uspíte, nejedná-li se o závažný problém.
 • Kontrola ztráty signálu – Funkce ohlašující náhlou ztrátu spojení.
 • Ohlášení vybití baterií – Světelné či zvukové ohlašování vybíjení baterií.
 • VOX – Tato funkce slouží k šetření baterie, chůvička se aktivuje a zapne až na základě zvukového podnětu.
 • Noční vidění – Pokud si pořizujete chůvičku s video přenosem, pak vám tato funkce umožní dítě krásně vidět i v úplné tmě.
 • Uspávací režim – Některé dětské chůvičky disponují i pár ukolébavkami, které můžete dítěti na dálku pustit.
 • Lampička – Lampička je rovněž ovládána dálkově.
 • Čidla – Některé dětské chůvičky rovněž disponují různými čidly, která snímají podmínky v místnosti, jako je teplota, vlhkost vzduchu a podobně.

 

Cena – Cena se pohybuje zhruba od 900 až do 8000 korun. Cena audio chůviček se pohybuje do 2000 korun. Na zhruba 2000 korunách začíná cena dětských chůviček s videem. Za ty nejlepší dětské chůvičky s videem a mnoha různými funkcemi pak dáte 5000 a více korun.

Nejlepších 5 dětských chůviček

TrueLife NannyCam H32

TrueLife NannyCam H32Chůvička značky TrueLife disponuje stabilním signálem, který dosahuje až 300 metrů, v bytě je to pak 100 metrů. Pokud chcete mít přehled o tom, co vaše ratolest dělá, zajisté oceníte barevný LCD displej ve velikosti 3,3 palců, který je navíc vybavený infračervenými LED diodami pro noční snímání. Další vychytávkou je integrovaný snímač pokojové teploty. Samozřejmostí je obousměrný přenos zvuku, díky kterému můžete uklidnit dítě na dálku. Také oceníte 8 integrovaných ukolébavek, při kterých váš potomek usne během pár minut. Výhodou je USB dobíjení, díky kterému chůvičku lze dobít i přes power banku.

Pro

 • Integrované ukolébavky a teploměr
 • Dosah signálu
 • Kvalitní přenos zvuku i obrazu

Proti

 • Absence regulace hlasitosti ukolébavky

Najít nejnižší cenu

TrueLife NannyTone VM1

TrueLife NannyTone VM1TrueLife NannyTone VM1 je oblíbená audio chůvička, která nabídne obousměrný přenos zvuku až na vzdálenost 300 m. Kromě samotného přenosu zvuku nabídne tak další funkce. Mezi nejzajímavější patří monitoring teploty v pokoji a 6 ukolébavek.

Chůvička se skládá ze dvou jednotek – rodičovské a dětské. Rodičovská část je vybavena displejem a ovládacími prvky. Dětská jednotka je bez displeje. Najdete na ní dětskou lampičku, teploměr, indikační diody a ovládací prvky zvuku, lampičky nebo ukolébavek.

Rodičovská jednotka je vybavena bateriemi s výdrži až 40 hodin. Jedná se prakticky o dobíjecí AAA baterie, které jsou součástí balení. Dobíjení probíhá pomoci přiloženého adaptéru. Samozřejmě lze použít i normální AAA baterie, pokud zapomenete jednotku nabít. Dětská jednotka by měla být neustále připojena k elektrické síti s originálním adaptérem, aby mohla být garantována její plná funkčnost, nicméně v případě potřeby lze v jednotce použít alkalické baterie.

Pro

 • Detekce nízkého signálu
 • Kvalitní zvuk
 • Cena

Proti

 • Melodie ukolébavek nejspíše neoslní

Najít nejnižší cenu

Bravo B-5033

Bravo B-5033Bravo B- 5033 je dětská chůvička s dosahem signálu 800 metrů. Chůvička je vybavena LCD displejem, dále zvukovým upozorněním na ztrátu signálu nebo indikací slabých baterií. Napájení se provádí pomocí síťových akumulátoru nebo adaptéru. Výhodou je praktické malé provedení, které se případně vejde do kapsy, například při venčení psa, nebo věšení prádla. Bonusem je dlouhá výdrž na jedno nabití.

Pro

 • Nabíjení baterií přímo v chůvičkách
 • Malé a skladné
 • Velký dosah

Proti

 • Aktivují se s drobným zpožděním

Najít nejnižší cenu

TrueLife NannyCam V24

TrueLife NannyCam V24 - nejlepší chůvičkyDalší dětskou chůvičku jsme vybrali model od značky TrueLife s dosahem signálu 300 metrů, v bytě je to do vzdálenosti 100 metrů. Chůvička je vybavená barevným LCD displejem s infračervenými LED diodami, které oceníte zejména přes noc. Samozřejmostí je integrovaný teploměr, který zobrazuje aktuální teplotu v místnosti, kde váš potomek zrovna spí. Výhodou je USB dobíjení a možnost dobíjení přes powerbanku. S chytrým režimem VOX ušetříte energii. Pokud nastavíte tento režim například v noci, tak po chvilce ticha dojde k jeho vypnutí. Jakmile se v pokoji začne něco dít, chůvička se opět zapne.

Pro

 • USB nabíjení
 • Oboustranný mikrofon
 • Teploměr v chůvičce

Proti

 • Reaguje na větší impuls

Najít nejnižší cenu

Babymoov Premium digital Green

Babymoov Premium digital GreenJako poslední jsme do našeho výběru zařadili dětskou chůvičku Babymoov Premium digital Green s neuvěřitelným dosahem signálu až 1400 metrů uvnitř budov. Přístroj disponuje 3 typy alarmů a to optickým, akustickým a vibračním, dále ukazatelem slabých baterií a rodičovskou jednotkou s klipem, kterou můžete nosit za opaskem. Výhodou je nastavení hlasitosti reproduktoru a také citlivosti mikrofonu. Samozřejmostí je ukazatel teploty v pokoji dítěte s alarmem, při případném překročení spodní nebo horní nastavitelné hranice teploty. Nabíjení rodičovské základny se provádí stolní nabíječkou a k nabíjení dětské základny můžete použít bateri AAA, nebo zapojit do sítě přes adaptér.

Pro

 • Velký dosah
 • Vibrační zvonění
 • Kontrola teploty

Proti

 • Absence ukolébavek

Najít nejnižší cenu

Závěr

Typ dětské chůvičky, která je pro vás nejvhodnější udávají částečně i podmínky, ve kterých bydlíte. Doufáme, že jsme vám výběr usnadnili a že jsme vám pomohli vybrat tu nejlepší dětskou chůvičku pro vás a vaše dítko.