Vybíráme nejlepší pečící pánve – jaro 2019

Elektrické pečící pánve jsou skvělým multifunkčním doplňkem kuchyňského nádobí. Jsou používány k přípravě jídel dušením, zapékáním, pečením, popřípadě smažením. Pokud máte zrovna nefunkční troubu, případně nemáte žádnou troubu, pečící pánev ji hravě nahradí. Jelikož je pečící pánev přenosná a skladná, můžete ji vzít na dovolenou, či na chalupu, popřípadě si určitě najde místo v menší kuchyni. Dnes se tedy spolu podíváme na to, jak takovou nejlepší pečící pánev vybrat.

Troufáme si říci, že průkopnicí mezi pečícími pánvemi je česká „remoska“. Výroba remosky začala už v roce 1926 ve Zdicích a svou oblíbenost si drží dodnes. Remosku vynalezl český elektrotechnik Oldřich Homuta, který se ve Švédsku nechal inspirovat elektrickým hrncem. Tento hrnec byl určen pouze k vaření, nikoli pečení a pana Homuta napadlo takový pečící hrnec/pánev v bývalém Československu vyrobit.

Nejprodávanější pečící pánve 2019

V tabulce naleznete nejoblíbenější pečící pánve k březnu 2019 dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Remoska R 22 Grand92%2 299 - 3 799 KčRecenze
Remoska R 22F Grand95%2 890 - 5 858 KčRecenze
REMOSKA R 21F TC ORIGINAL94%2 090 - 2 999 KčRecenze
ETA Pečenka 0133 9000086%2 400 - 3 153 KčRecenze
Remoska R 21F Original96%2 190 - 5 294 KčRecenze
Remoska R 21 original92%1 999 - 3 431 KčRecenze
ETA Pečenka Max 0133 9001092%3 190 - 3 779 KčRecenze
Bravo bravoska84%2 590 - 3 695 KčRecenze
REMOSKA R 22F TC GRAND95%2 490 - 4 299 KčRecenze
ETA Festa 016184%998 - 1 193 KčRecenze

Pečící pánve se skládají z několika částí. Z víka, které může mít průhlednou část pro kontrolu pokrmu, dále z teflonové mísy a stojánku. Některé pečící pánve bývají doplněny termostatem. Základní myšlenka pečících pánví je založena na vrchním či spodním pečení. Většinou je ve víku zabudovaná topná tyč, kde teplo sálá shora a stěnami se rovnoměrně rozprostírá po celé nádobě až na dno pečící nádoby. Můžeme se také setkat s pečícími pánvemi, kde je topné těleso umístěno ve spodní části nádoby, kde naopak teplo sálá zespod a rozprostírá se po celé nádobě až nahoru.

Jak vybrat nejlepší pečící pánev?

Velikost a tvar – Kromě rozměrů pečící pánve rozlišujeme také její tvar a především objem. Nejmenší pečící pánve mají objem většinou kolem dvou litrů. Naopak ty největší jsou o objemu 7 a půl litrů až 10 litrů. Z tvarů existují 3 základní typy. Oválné, čtvercové a obdélníkové. Před koupí se ujistěte, že máte dostatek prostoru pro zvolený tvar pečící pánve.

Styl vaření – Styl vašeho vaření je stejně důležitý jako jakýkoli jiný aspekt pečící pánve. Je pro vás důležité, abyste jídlo neustále sledovali? Nebo jen přiklopíte poklici a zkontrolujete vše po uplynutí časové doby? Pokud je pro vás podstatná první možnost, vyberte si pečící pánev se skleněnou poklicí, nebo alespoň s poklicí, která má ve víku malé skleněné okénko. To vám umožní mít kontrolu nad jídlem po celou dobu vaření, aniž byste museli neustále otevírat poklici a kontrolovat.

Snadná údržba – Snadná údržba/čištění je další důležitý faktor při výběru pečící pánve. Ne všechny pečící pánve můžete vkládat do myčky nádobí a ne každý je ochotný mýt nádobí ručně. Proto si před pořízením důkladně zjistěte, zda je možné mýt vaši vysněnou pečící pánev v myčce. Jelikož je většina pánví potažena teflonem nebo jiným nepřilnavým povrchem, nedoporučuje se mytí v myčce. Také se nedoporučuje na takové povrchy používat ostré předměty kvůli poškrábání.

Spotřeba elektrické energie/příkon – Příkon je jedním z nejdůležitějších bodů pro pořízení pečící pánve. Příkon je udáván ve Wattech ve zkratce W. U pečících pánvi zpravidla platí, čím větší pánev pořídíte, tím větší by měl příkon být. Příliš malý příkon zapříčiní dlouhou přípravu pokrmu. Nevýhoda velké pečící pánve s velkým výkonem je vyšší spotřeba elektrické energie. Pečící pánve obvykle pořídíte s příkonem 400 W až 2000 W.

Nejlepších 5 pečících pánví

Remoska R 22 Grand

Remoska R 22 Grand - recenzeJako první jsme do naší pětice vybrali kulatou Remosku R 22 Grand o objemu 4 litry. Vnitřek remosky, tzv. mísa je vyrobena z hliníku a na povrchu potažená teflonem, zatímco horní část víka je vyrobena z nerezového plechu. Remoska je doplněná o dvě plastové uši, stojan a držadlo z odolného plastu. Příkon remosky je 580 W. Bez-problému v ní uvaříte 4 standartní porce. Pokud jste zvyklí na pečící pánve, které mají částečně skleněné víko, tak u této remosky jej nehledejte. Výrobci zvolili remosku bez skla, proto, aby rovnoměrně pekla po celé ploše. U starších výrobků docházelo k nedopečení pod sklem. Průměr pečící pánve je 29 cm.

Pro

 • Nízká spotřeba energie vůči troubě
 • Velký 4 litrový objem
 • Jednoduchá obsluha

Proti

 • Absence regulace teploty

Najít nejnižší cenu

ETA Pečenka MINI 1133 90000

ETA Pečenka MINI 1133 90000Eta Pečenka je pečící pánev české značky s příkonem 380 W. Tato pečící pánev má velmi nízkou hmotnost a to pouze 2,3 kg, Objem nádoby je 3 litry. Víko pánve je opatřeno skleněným „okýnkem“, kterým můžete pozorovat aktuální fázi pokrmu. Výhodou je bezpečnostní pojistka pánve. To znamená, že pečící pánev se při chybném sestavení nezapne.

Nádoba i víko jsou potaženy teflonovým povrchem, který zajišťuje nepřilnavost pokrmu k pánvi a následnou snadnou údržbu. Bonusem jsou tepelně izolovaná držadla.

Pro

 • Úspora energie
 • Nepřilnavost povrchu
 • Skleněné „okýnko“

Proti

 • Jak název napovídá je to MINI pečenka, tudíž vhodná pouze pro jednu nebo dvě osoby

Najít nejnižší cenu

ETA Pečenka 0133 90000

ETA Pečenka 0133 90000Jako třetí jsme vybrali Etu Pečenku 0133 90000 o objemu 4,3 l. Příkon této „pečenky“ je 475 W. Vnitřní nádoba s víkem je uvnitř potažena nepřilnavým teflonovým povrchem. Samotné víko je vyrobeno z nerezu a doplněno skleněným „okýnkem“. Pánev je vybavena bezpečnostní pojistkou proti špatnému sestavení, síťovým vypínačem a topným článkem, který je zabudovaný ve víku. Výhodou je rychlé sestavení pečící pánve, snadno omyvatelný povrch a záruka na topné těleso v délce 5 let. Délka přívodního kabelu je 1,5 m.

Pro

 • Nízká spotřeba elektrické energie
 • Nepřilnavý povrch
 • Krásný design

Proti

 • Absence regulace teploty

Najít nejnižší cenu

Remoska R21TS Original

REMOSKA R21TS OriginalJako předposlední jsme vybrali R21TS Original remosku s příkonem 400 W a průměrem 22 cm. Objem této pečící pánve je 2 l, tudíž se hodí spíš pro menší rodiny. „Remoska“ je vybavena hliníkovou mísou, jejíž povrch je potažen teflonem a je doplněná praktickými uchy. Víko je opatřeno topným tělesem a zespod potaženo teflonem. Vrchní část víka je vyrobena z nerezu. Umístění vypínače je na horní straně poklopu s režimy zapnutí a vypnutí.

Pro

 • Mísa potažená teflonem
 • Český produkt
 • Úsporná příprava jídla

Proti

 • Vyšší pořizovací cena

Najít nejnižší cenu

ETA Festa 0161

ETA Festa 0161 - testJako poslední jsme vybrali pečící pánev z nižší třídy od české značky Eta, konkrétně model Festa 0161. Pečící pánev o objemu 3 litry a příkonu 1200 W je vybavena světelnou signalizací, protiskluzovýma nožkama pro lepší stabilitu a pogumovanými držadly. Pánev disponuje termostatem se sedmistupňovou regulací, který můžete dle potřeby pohodlně odejmout. Výhodou je, že se dá pečící pánev kromě termostatu umýt v myčce nádobí. Pánev je potažená antiadhesivní vrstvou Nano-Ceramic, díky které jídlo nepřipálíte a zároveň umožňuje přípravu pokrmu bez kapky tuku

Pro

 • Snadná údržba
 • Nepřilnavá vnitřní plocha nano-ceramic
 • Univerzální použití – pečení, vaření, dušení, smažení, ohřívání, rozpékání

Proti

 • Kratší kabel

Najít nejnižší cenu

Závěr

Závěrem, pokud jde o pečící pánve, existuje na trhu tolik různých typů, ze kterých si můžete vybrat. Je ovšem důležité vědět, co hledat a jaké jsou vaše potřeby a preference při nákupu. Ujistěte se, že si koupíte pečící pánev, která je především bezpečná pro přípravu pokrmu a má všechny „vychytávky“, které potřebujete.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *