Vybíráme nejlepší pečící pánve – jaro 2018

Elektrické pečící pánve jsou skvělým multifunkčním doplňkem kuchyňského nádobí. Jsou používány k přípravě jídel dušením, zapékáním, pečením, popřípadě smažením. Pokud máte zrovna nefunkční troubu, případně nemáte žádnou troubu, pečící pánev ji hravě nahradí. Jelikož je pečící pánev přenosná a skladná, můžete ji vzít na dovolenou, či na chalupu, popřípadě si určitě najde místo v menší kuchyni. Dnes se tedy spolu podíváme na to, jak takovou nejlepší pečící pánev vybrat.

Troufáme si říci, že průkopnicí mezi pečícími pánvemi je česká „remoska“. Výroba remosky začala už v roce 1926 ve Zdicích a svou oblíbenost si drží dodnes. Remosku vynalezl český elektrotechnik Oldřich Homuta, který se ve Švédsku nechal inspirovat elektrickým hrncem. Tento hrnec byl určen pouze k vaření, nikoli pečení a pana Homuta napadlo takový pečící hrnec/pánev v bývalém Československu vyrobit.

Nejprodávanější pečící pánve 2018

V tabulce naleznete nejoblíbenější pečící pánve k dubnu 2018 dle Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Remoska R 22 Grand92%2 369 - 3 557 KčRecenze
Remoska R 21 original91%2 229 - 3 431 KčRecenze
Remoska R 22F Grand92%2 789 - 3 799 KčRecenze
REMOSKA R 21F ORIGINAL95%2 498 - 4 168 KčRecenze
Bravo bravoska85%2 430 - 3 499 KčRecenze
ETA Piesta 216083%1 298 - 1 679 KčRecenze
Professor EP 10186%578 - 709 KčRecenze
Remoska R 22 TS Grand96%2 799 - 3 600 KčRecenze
ETA Pečenka Max 0133 9001094%2 490 - 3 779 KčRecenze
ETA Pečenka 0133 9000085%2 000 - 3 003 KčRecenze

Pečící pánve se skládají z několika částí. Z víka, které může mít průhlednou část pro kontrolu pokrmu, dále z teflonové mísy a stojánku. Některé pečící pánve bývají doplněny termostatem. Základní myšlenka pečících pánví je založena na vrchním či spodním pečení. Většinou je ve víku zabudovaná topná tyč, kde teplo sálá shora a stěnami se rovnoměrně rozprostírá po celé nádobě až na dno pečící nádoby. Můžeme se také setkat s pečícími pánvemi, kde je topné těleso umístěno ve spodní části nádoby, kde naopak teplo sálá zespod a rozprostírá se po celé nádobě až nahoru.

Jak vybrat nejlepší pečící pánev?

Velikost a tvar – Kromě rozměrů pečící pánve rozlišujeme také její tvar a především objem. Nejmenší pečící pánve mají objem většinou kolem dvou litrů. Naopak ty největší jsou o objemu 7 a půl litrů až 10 litrů. Z tvarů existují 3 základní typy. Oválné, čtvercové a obdélníkové. Před koupí se ujistěte, že máte dostatek prostoru pro zvolený tvar pečící pánve.

Styl vaření – Styl vašeho vaření je stejně důležitý jako jakýkoli jiný aspekt pečící pánve. Je pro vás důležité, abyste jídlo neustále sledovali? Nebo jen přiklopíte poklici a zkontrolujete vše po uplynutí časové doby? Pokud je pro vás podstatná první možnost, vyberte si pečící pánev se skleněnou poklicí, nebo alespoň s poklicí, která má ve víku malé skleněné okénko. To vám umožní mít kontrolu nad jídlem po celou dobu vaření, aniž byste museli neustále otevírat poklici a kontrolovat.

Snadná údržba – Snadná údržba/čištění je další důležitý faktor při výběru pečící pánve. Ne všechny pečící pánve můžete vkládat do myčky nádobí a ne každý je ochotný mýt nádobí ručně. Proto si před pořízením důkladně zjistěte, zda je možné mýt vaši vysněnou pečící pánev v myčce. Jelikož je většina pánví potažena teflonem nebo jiným nepřilnavým povrchem, nedoporučuje se mytí v myčce. Také se nedoporučuje na takové povrchy používat ostré předměty kvůli poškrábání.

Spotřeba elektrické energie/příkon – Příkon je jedním z nejdůležitějších bodů pro pořízení pečící pánve. Příkon je udáván ve Wattech ve zkratce W. U pečících pánvi zpravidla platí, čím větší pánev pořídíte, tím větší by měl příkon být. Příliš malý příkon zapříčiní dlouhou přípravu pokrmu. Nevýhoda velké pečící pánve s velkým výkonem je vyšší spotřeba elektrické energie. Pečící pánve obvykle pořídíte s příkonem 400 W až 2000 W.

Nejlepších 5 pečících pánví

Remoska R 22 Grand

Remoska R 22 Grand - recenzeJako první jsme do naší pětice vybrali kulatou Remosku R 22 Grand o objemu 4 litry. Vnitřek remosky, tzv. mísa je vyrobena z hliníku a na povrchu potažená teflonem, zatímco horní část víka je vyrobena z nerezového plechu. Remoska je doplněná o dvě plastové uši, stojan a držadlo z odolného plastu. Příkon remosky je 580 W. Bez-problému v ní uvaříte 4 standartní porce. Pokud jste zvyklí na pečící pánve, které mají částečně skleněné víko, tak u této remosky jej nehledejte. Výrobci zvolili remosku bez skla, proto, aby rovnoměrně pekla po celé ploše. U starších výrobků docházelo k nedopečení pod sklem. Průměr pečící pánve je 29 cm.

Pro

 • Nízká spotřeba energie vůči troubě
 • Velký 4 litrový objem
 • Jednoduchá obsluha

Proti

 • Absence regulace teploty

Najít nejnižší cenu

Tefal SK5005 Uniflex

Tefal SK5005 UniflexTefal SK5005 Uniflex je multifunkční pečící pánev o objemu 4 litry a s průměrem 32 cm. Příkon pánve je 650 W. Vnitřek pánve je vyrobený z nepřilnavého povrchu „Prometal“. Díky víku, ve kterém je zabudováno topné těleso lze v tomto zařízení zapékat jídlo, péct a také vařit. Průhledným „okýnkem“ můžete sledovat průběh přípravy pokrmu. Pečící pánev je vybavena indikátorem správné teploty Thermo-spot a protiskluzovou úpravou. Pánev lze používat i na plynovém či elektrickém sporáku nebo sporáku se sklokeramickou deskou.

Pro

 • Průhledné okýnko
 • Po sejmutí víka se vypne proud
 • Rovnoměrné rozložení tepla

Proti

 • Pevné připojení šnůry

Najít nejnižší cenu

ETA Pečenka 0133 90000

ETA Pečenka 0133 90000Jako třetí jsme vybrali Etu Pečenku 0133 90000 o objemu 4,3 l. Příkon této „pečenky“ je 475 W. Vnitřní nádoba s víkem je uvnitř potažena nepřilnavým teflonovým povrchem. Samotné víko je vyrobeno z nerezu a doplněno skleněným „okýnkem“. Pánev je vybavena bezpečnostní pojistkou proti špatnému sestavení, síťovým vypínačem a topným článkem, který je zabudovaný ve víku. Výhodou je rychlé sestavení pečící pánve, snadno omyvatelný povrch a záruka na topné těleso v délce 5 let. Délka přívodního kabelu je 1,5 m.

Pro

 • Nízká spotřeba elektrické energie
 • Nepřilnavý povrch
 • Krásný design

Proti

 • Absence regulace teploty

Najít nejnižší cenu

Remoska R21TS Original

REMOSKA R21TS OriginalJako předposlední jsme vybrali R21TS Original remosku s příkonem 400 W a průměrem 22 cm. Objem této pečící pánve je 2 l, tudíž se hodí spíš pro menší rodiny. „Remoska“ je vybavena hliníkovou mísou, jejíž povrch je potažen teflonem a je doplněná praktickými uchy. Víko je opatřeno topným tělesem a zespod potaženo teflonem. Vrchní část víka je vyrobena z nerezu. Umístění vypínače je na horní straně poklopu s režimy zapnutí a vypnutí.

Pro

 • Mísa potažená teflonem
 • Český produkt
 • Úsporná příprava jídla

Proti

 • Vyšší pořizovací cena

Najít nejnižší cenu

ETA Festa 0161

ETA Festa 0161 - testJako poslední jsme vybrali pečící pánev z nižší třídy od české značky Eta, konkrétně model Festa 0161. Pečící pánev o objemu 3 litry a příkonu 1200 W je vybavena světelnou signalizací, protiskluzovýma nožkama pro lepší stabilitu a pogumovanými držadly. Pánev disponuje termostatem se sedmistupňovou regulací, který můžete dle potřeby pohodlně odejmout. Výhodou je, že se dá pečící pánev kromě termostatu umýt v myčce nádobí. Pánev je potažená antiadhesivní vrstvou Nano-Ceramic, díky které jídlo nepřipálíte a zároveň umožňuje přípravu pokrmu bez kapky tuku

Pro

 • Snadná údržba
 • Nepřilnavá vnitřní plocha nano-ceramic
 • Univerzální použití – pečení, vaření, dušení, smažení, ohřívání, rozpékání

Proti

 • Kratší kabel

Najít nejnižší cenu

Závěr

Závěrem, pokud jde o pečící pánve, existuje na trhu tolik různých typů, ze kterých si můžete vybrat. Je ovšem důležité vědět, co hledat a jaké jsou vaše potřeby a preference při nákupu. Ujistěte se, že si koupíte pečící pánev, která je především bezpečná pro přípravu pokrmu a má všechny „vychytávky“, které potřebujete.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *