Vybíráme nejlepší parní generátory pro rok 2019

Troufáme si říci, že žehlení bývá označováno za jednu z nejhorších domácích prací. Nikdo přece nechce trávit spoustu času žehlením, než je nezbytně nutné. Někteří zase žehlení neřeší vůbec, ale pak není nic horšího, než když potkáte pěkně vypadající dámu nebo pána v pomačkaném a nevyžehleném oblečení.

Pokud chcete rychle a bezpracně vyžehlit vyprané prádlo, doporučujeme pořízení parního generátoru. Je to nejlepší volba, jak ušetřit co nejvíce vašeho drahocenného času.

Nejprodávanější parní generátory 2019

V následující tabulce naleznete 10 nejoblíbenějších parních generátorů na českém trhu k dubnu 2019.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Tefal Pro Express Ultimate GV9581E097%6 884 - 9 199 KčRecenze
TEFAL SV 7030 E082%2 228 - 4 194 KčRecenze
Braun IS 2044 VI96%3 389 - 4 494 KčRecenze
TEFAL SV 6040 E098%1 970 - 3 614 KčRecenze
Philips GC9640/6084%8 499 - 9 699 KčRecenze
Tefal Pro Express X-Pert Care GV9080E099%7 099 - 7 299 KčRecenze
TEFAL GV 9571100%5 994 - 7 999 KčRecenze
Philips GC9682/8088%12 499 KčRecenze
Braun IS 7043 WH100%4 688 - 7 990 KčRecenze
Tefal SV 8055 E0?4 548 - 4 990 KčRecenze

Co je to parní generátor?

Jednoduše řečeno parní generátor je robustnější, a hlavně větší než obyčejná žehlička. Jedná se o základnu s bojlerem vytvářející vysoký tlak ( až 7,5 baru) a tím i větší množství páry, která putuje hadicí rovnou přes žehlící plochu ven. Průměrná velikost nádržky na vodu se pohybuje nejčastěji kolem 1 litru. Samozřejmě na trhu existují také parní generátory, které mají menší nádržku na vodu, nebo jsou naopak objemově větší. Samotná žehlička s žehlící plochou je poměrně lehká a tvoří ji pouze plastová část s topným tělesem a žehlící plocha.

Na co se zaměřit při výběru parního generátoru?

Žehlící plocha – Při výběru parního generátoru se zaměřte na velikost žehlící plochy, tvar a materiál žehlící plochy. Obecně u žehliček platí, že čím větší žehlící plocha, tím je rychleji vyžehleno. Tvar žehlící plochy by měl být tenký, kuželovitý. Žehlící plocha, která se zužuje v přední části bude snadněji klouzat do záhybů a pod knoflíky.

V neposlední řadě nepodceňujte ani materiál žehlící plochy. Ten stanovuje s jakou lehkostí bude žehlička po materiálu jezdit. Zpravidla si můžete vybrat ze 4 druhů materiálu – hliníková žehlící plocha, žehlící plocha s nepřilnavým povrchem, plocha ze slitin s obsahem nerez oceli a keramická plocha. Nejlepší materiál z hlediska kluznosti a především odolnosti je keramika, kterou těžko poškrábete. Levnější typy mají žehlící plochu potaženou hliníkem nebo nerezovou ocelí. Jsou odolné vůči vysokým teplotám, ale snadno se poškrábou.

Parní výkon, parní ráz a tlak páry – Tlakový výkon parního generátoru by měl být při pořízení na prvních pozicích seznamu úvah. Když si porovnáme klasickou žehličku a parní generátor, tak generátor je bezpochyby výkonnější. U lepších modelů se maximální hodnota pohybuje okolo 6 – 6,5 a víc barů. Běžnější a cenově dostupnější parní generátory mají tlak okolo 5 barů. Díky vyššímu tlaku bude žehlení rychlejší a efektivnější i na odolných tkaninách.

Co byste měli brát v potaz je také kolik gramů páry je žehlička schopna vyprodukovat při trvalém výstupu páry. Průměr se pohybuje okolo 120 gramů páry za minutu. Kvalitnější modely mohou vypouštět až 180 gramů. Samozřejmě by pára měla být regulovatelná. Na méně pomačkané věci nepotřebujete maximální výkon páry.

Dalším z kritérií čím se řídit při nákupu je v tomto odstavci parní ráz. To znamená prudké vypouštění maximálního množství páry. Lepší modely vypustí až 600 g páry za minutu. U těch levnějších variant to je kolem 200 – 300 g za minutu.

Odvápňovací systém – Vodní kámen je noční můra všech parních generátorů a celkově žehliček. Pokud se chcete vyhnout flekům na oblečení od vodního kamene, vybírejte parní generátory, které mají odvápňovací systém. Některé modely nabízejí systém tzv. Samočištění v podobě příslušného tlačítka. Po stisku tlačítka vyteče na topné těleso voda a tímto šokem rozbije všechny usazeniny, které jednoduše vytečou parními otvory ven z žehličky.

Další možnosti jsou odvápňovací kazety, různé čistící prostředky na odvápnění, octová voda, nebo při žehlení nalít do nádobky místo obyčejné vody, vodu destilovanou. Ta nevytváří vodní kámen.

Příslušenství – Když si budete vybírat parní generátor, mrkněte také na to, jaké má příslušenství.

Anti Drip Systém – zabraňuje odkapávání vody a následné tvoření skvrn na oblečení

Eco režim – vám ušetří elektrickou energii.

Bezpečnostní zámek – uzamkne(uchytí) žehličku k základně, kterou pak snadněji přenesete.

Funkce automatického vypnutí – zajišťuje, že se žehlička automaticky vypne, pokud není používána po určitou dobu, nebo ponechána bez dozoru.

Délka napájecí šňůry – dlouhý přívodní kabel vám poskytne větší manévrovatelnost, díky čemuž je žehlení flexibilnější a pohodlnější.

Doporučené parní generátory

Tefal Pro Express Ultimate GV9581E0

Tefal Pro Express Ultimate GV9581E0Jako první parní generátor jsme vybrali Tefal Pro Express Ultimate GV9581EO s příkonem 2600 W. Jedná se o vysokotlaký generátor s hodnotou 8 baru a velkou úsporou času. Výkon kontinuální páry je 180 g/min a parní ráz generátoru je 600 g/m, proto je vhodný k žehlení i silných materiálů a oceníte jej především k vertikálnímu žehlení zavěšeného oblečení. Součástí generátoru je praktická vyjímatelná nádržka na vodu o obsahu 1,9 litrů. Z doplňujících funkcí vyzdvihneme bezpečnostní zámek, nebo nerezový háček na dveře, na který zavěsíte ramínka určené k vertikálnímu žehlení. Délka přívodního kabelu je 1,7 m.

Pro

 • Velký parní ráz
 • Velký objem nádržky
 • Bezpečnostní zámek

Proti

 • Absence automatického samo-navíjení

Najít nejnižší cenu

Tefal GV 9591 E0

Tefal GV 9591 E0Tefal GV 9591 EO je parní generátor s příkonem 2600 W. Tento model disponuje velko-objemovou nádržkou v rozsahu 1900 ml, dále keramickou žehlící plochou a 1,7 m dlouhým přívodním kabelem. Co oceníte je sběrač vodního kamene, který prodlužuje životnost parnímu generátoru. Přístroj je dále vybaven intenzivním parním rázem o výkonu 600 g/min a díky vysokotlakému bojleru je kontinuální pára tohoto generátoru 180 g/min. Vypíchnout musíme také Anti Drip systém, který zamezuje tvoření skvrn na oblečení z vody. Díky ovládacímu panelu, který je šikovně umístěný na rukojeti žehličky si snadno upravíte nastavení.

Pro

 • Lehká manipulace
 • Dvojí ochrana před vodním kamenem
 • 5 stupňů páry

Proti

 • Méně skladný

Najít nejnižší cenu

BRAUN IS 2044 VI

BRAUN IS 2044 VIJako další nesmí chybět v naší pětici Braun IS VI s příkonem 2200 W a hmotností 2,6 kg. Na první pohled se jedná o malý parní generátor, jehož vertikální design byl navržen tak, aby zabíral co nejméně místa. Parní ráz generátoru je 350 g/min a rovnoměrné dávkování páry je 120 g/min. Generátor je opatřen speciálním víkem proti rozlití vody a objem nádržky na vodu je 1,3 l. Bonusem je odvápňovací kazeta proti vodnímu kameni. Velké plus je uzamykatelný systém Safety Lock a speciální prostor na boku základny pro uložení kabelu.

Pro

 • Skladný
 • Speciální prostor pro uložení kabelu
 • Uzamykatelný systém

Proti

 • Při žehlení je nutné stále držet tlačítko

Najít nejnižší cenu

Philips GC8942/20

Philips GC8942/20Phillips GC8942/20 je parní generátor nabušený mnoha funkcemi a příslušenstvím. Jako první musíme vyzdvihnout vysoký tlak páry – 7,5 barů, dále parní impuls až 480 g/min a stálý výstup páry je 120 g/min. Co nás nadchlo je systém Easy De-Calc, což je funkce, která má za úkol sbírat vodní kámen do příslušné nádobky. Pokud je nádobka „plná“, světelný indikátor vás na to upozorní. Použitím Eco režimu snížíte spotřebu elektrické energie – ne všechny materiály vyžadují maximální páru. Nádržka na vodu o objemu 1,8 litrů zajistí téměř 2 hodinové žehlení bez dolití vody. Samozřejmostí žehličky je zámek a automatické vypnutí.

Pro

 • Automatické vypnutí
 • Silný parní ráz
 • Světelný signál na odstranění kamene

Proti

 • Velikost

Najít nejnižší cenu

Tefal GV 7340

Tefal GV 7340Naši pětici uzavírá Tefal GV 7340 s příkonem 2200 W. Žehlička je vybavena velkou parní silou, a to až 120 g/min a 5 barovým tlakem páry. Parní generátor dále disponuje velkou nádržkou na vodu o objemu 1,6 litrů, odvápňovacím systémem Anti-Calc s kontrolkou a Eco nastavením, kterým ušetříte až 20 % elektrické energie. Systém Lock vám zajistí bezpečné přenášení, díky uzamknutí žehličky ke generátoru. Materiál žehlící plochy je kombinace nerezu a slitiny kovu. Velkým bonusem je prostor pro uložení přívodní šňůry.

Pro

 • Prostor pro uložení přívodní šňůry
 • Anti-Calc systém
 • Velká nádržka na vodu

Proti

 • Absence systému proti odkapávání vody

Najít nejnižší cenu

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *