Domů » Malé spotřebiče » Vybíráme nejlepší parní generátory pro rok 2024

Vybíráme nejlepší parní generátory pro rok 2024

Troufáme si říci, že žehlení bývá označováno za jednu z nejhorších domácích prací. Nikdo přece nechce trávit spoustu času žehlením, než je nezbytně nutné. Někteří zase žehlení neřeší vůbec, ale pak není nic horšího, než když potkáte pěkně vypadající dámu nebo pána v pomačkaném a nevyžehleném oblečení.

Pokud chcete rychle a bezpracně vyžehlit vyprané prádlo, doporučujeme pořízení parního generátoru. Je to nejlepší volba, jak ušetřit co nejvíce vašeho drahocenného času.

Nejprodávanější parní generátory 2024

V následující tabulce naleznete 10 nejoblíbenějších parních generátorů na českém trhu dle pořadí na Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Sencor SSI 0910RS1001 999 – 2 299 KčRecenze
Tefal GV 9820 E0987 012 – 11 990 KčRecenze
Philips PSG 7040/10805 786 – 7 820 KčRecenze
Tefal SV 6115 E01002 359 – 2 421 KčRecenze
Braun IS 7286 BK CareStyle 7 Pro969 631 – 9 990 KčRecenze
Tefal GV 9620 E0977 490 – 11 091 KčRecenze
Tefal SV 8152 E0?4 199 KčRecenze
Philips PSG 6066/20?6 419 – 6 999 KčRecenze
Tefal SV 6035?1 565 KčRecenze
ETA 1290 90000791 849 – 2 599 KčRecenze

Co je to parní generátor?

Jednoduše řečeno parní generátor je robustnější, a hlavně větší než obyčejná žehlička. Jedná se o základnu s bojlerem vytvářející vysoký tlak ( až 7,5 baru) a tím i větší množství páry, která putuje hadicí rovnou přes žehlící plochu ven. Průměrná velikost nádržky na vodu se pohybuje nejčastěji kolem 1 litru. Samozřejmě na trhu existují také parní generátory, které mají menší nádržku na vodu, nebo jsou naopak objemově větší. Samotná žehlička s žehlící plochou je poměrně lehká a tvoří ji pouze plastová část s topným tělesem a žehlící plocha.

Na co se zaměřit při výběru parního generátoru?

Žehlící plocha – Při výběru parního generátoru se zaměřte na velikost žehlící plochy, tvar a materiál žehlící plochy. Obecně u žehliček platí, že čím větší žehlící plocha, tím je rychleji vyžehleno. Tvar žehlící plochy by měl být tenký, kuželovitý. Žehlící plocha, která se zužuje v přední části bude snadněji klouzat do záhybů a pod knoflíky.

V neposlední řadě nepodceňujte ani materiál žehlící plochy. Ten stanovuje s jakou lehkostí bude žehlička po materiálu jezdit. Zpravidla si můžete vybrat ze 4 druhů materiálu – hliníková žehlící plocha, žehlící plocha s nepřilnavým povrchem, plocha ze slitin s obsahem nerez oceli a keramická plocha. Nejlepší materiál z hlediska kluznosti a především odolnosti je keramika, kterou těžko poškrábete. Levnější typy mají žehlící plochu potaženou hliníkem nebo nerezovou ocelí. Jsou odolné vůči vysokým teplotám, ale snadno se poškrábou.

Parní výkon, parní ráz a tlak páry – Tlakový výkon parního generátoru by měl být při pořízení na prvních pozicích seznamu úvah. Když si porovnáme klasickou žehličku a parní generátor, tak generátor je bezpochyby výkonnější. U lepších modelů se maximální hodnota pohybuje okolo 6 – 6,5 a víc barů. Běžnější a cenově dostupnější parní generátory mají tlak okolo 5 barů. Díky vyššímu tlaku bude žehlení rychlejší a efektivnější i na odolných tkaninách.

Co byste měli brát v potaz je také kolik gramů páry je žehlička schopna vyprodukovat při trvalém výstupu páry. Průměr se pohybuje okolo 120 gramů páry za minutu. Kvalitnější modely mohou vypouštět až 180 gramů. Samozřejmě by pára měla být regulovatelná. Na méně pomačkané věci nepotřebujete maximální výkon páry.

Dalším z kritérií čím se řídit při nákupu je v tomto odstavci parní ráz. To znamená prudké vypouštění maximálního množství páry. Lepší modely vypustí až 600 g páry za minutu. U těch levnějších variant to je kolem 200 – 300 g za minutu.

Odvápňovací systém – Vodní kámen je noční můra všech parních generátorů a celkově žehliček. Pokud se chcete vyhnout flekům na oblečení od vodního kamene, vybírejte parní generátory, které mají odvápňovací systém. Některé modely nabízejí systém tzv. Samočištění v podobě příslušného tlačítka. Po stisku tlačítka vyteče na topné těleso voda a tímto šokem rozbije všechny usazeniny, které jednoduše vytečou parními otvory ven z žehličky.

Další možnosti jsou odvápňovací kazety, různé čistící prostředky na odvápnění, octová voda, nebo při žehlení nalít do nádobky místo obyčejné vody, vodu destilovanou. Ta nevytváří vodní kámen.

Příslušenství – Když si budete vybírat parní generátor, mrkněte také na to, jaké má příslušenství.

Anti Drip Systém – zabraňuje odkapávání vody a následné tvoření skvrn na oblečení

Eco režim – vám ušetří elektrickou energii.

Bezpečnostní zámek – uzamkne(uchytí) žehličku k základně, kterou pak snadněji přenesete.

Funkce automatického vypnutí – zajišťuje, že se žehlička automaticky vypne, pokud není používána po určitou dobu, nebo ponechána bez dozoru.

Délka napájecí šňůry – dlouhý přívodní kabel vám poskytne větší manévrovatelnost, díky čemuž je žehlení flexibilnější a pohodlnější.

Doporučené parní generátory

Tefal Pro Express Ultimate GV9581E0

Tefal Pro Express Ultimate GV9581E0Jako první parní generátor jsme vybrali Tefal Pro Express Ultimate GV9581EO s příkonem 2600 W. Jedná se o vysokotlaký generátor s hodnotou 8 baru a velkou úsporou času. Výkon kontinuální páry je 180 g/min a parní ráz generátoru je 600 g/m, proto je vhodný k žehlení i silných materiálů a oceníte jej především k vertikálnímu žehlení zavěšeného oblečení. Součástí generátoru je praktická vyjímatelná nádržka na vodu o obsahu 1,9 litrů. Z doplňujících funkcí vyzdvihneme bezpečnostní zámek, nebo nerezový háček na dveře, na který zavěsíte ramínka určené k vertikálnímu žehlení. Délka přívodního kabelu je 1,7 m.

Pro

 • Velký parní ráz
 • Velký objem nádržky
 • Bezpečnostní zámek

Proti

 • Absence automatického samo-navíjení

Najít nejnižší cenu

Tefal GV 9591 E0

Tefal GV 9591 E0Tefal GV 9591 EO je parní generátor s příkonem 2600 W. Tento model disponuje velko-objemovou nádržkou v rozsahu 1900 ml, dále keramickou žehlící plochou a 1,7 m dlouhým přívodním kabelem. Co oceníte je sběrač vodního kamene, který prodlužuje životnost parnímu generátoru. Přístroj je dále vybaven intenzivním parním rázem o výkonu 600 g/min a díky vysokotlakému bojleru je kontinuální pára tohoto generátoru 180 g/min. Vypíchnout musíme také Anti Drip systém, který zamezuje tvoření skvrn na oblečení z vody. Díky ovládacímu panelu, který je šikovně umístěný na rukojeti žehličky si snadno upravíte nastavení.

Pro

 • Lehká manipulace
 • Dvojí ochrana před vodním kamenem
 • 5 stupňů páry

Proti

 • Méně skladný

Najít nejnižší cenu

BRAUN IS 2044 VI

BRAUN IS 2044 VIJako další nesmí chybět v naší pětici Braun IS VI s příkonem 2200 W a hmotností 2,6 kg. Na první pohled se jedná o malý parní generátor, jehož vertikální design byl navržen tak, aby zabíral co nejméně místa. Parní ráz generátoru je 350 g/min a rovnoměrné dávkování páry je 120 g/min. Generátor je opatřen speciálním víkem proti rozlití vody a objem nádržky na vodu je 1,3 l. Bonusem je odvápňovací kazeta proti vodnímu kameni. Velké plus je uzamykatelný systém Safety Lock a speciální prostor na boku základny pro uložení kabelu.

Pro

 • Skladný
 • Speciální prostor pro uložení kabelu
 • Uzamykatelný systém

Proti

 • Při žehlení je nutné stále držet tlačítko

Najít nejnižší cenu

Braun IS 7144 WH

Braun IS 7144 WHTento parní generátor vyráběný firmou Braun disponuje parním rázem 400 g/min. Nádržka na vodu je z parního generátoru vyjímatelná a pojme až 2 l vody. Díky odvápňovacímu systému je možné bez problémů použít i kohoutkovou vodu.

Samotná žehlička je vůbec nejlehčí žehličkou firmy Braun. Vybavena je protiskluzovou rukojetí a díky technologii iCare se nemusíte zabývat nastavováním teploty pro různé druhy látek zvlášť.

Hmotnost celého generátoru se žehličkou je 4,9 kg. Tělo generátoru je vybaveno prostorem pro uložení kabelu, takže kabel nebude nikde překážet.

Pro

 • Kvalitní zpracování
 • Nízká hmotnost samotné žehličky
 • Odvápňovací systém

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu

Philips GC9640/60

Philips GC9640 60Mezi záplavou žehlících systému značky Tefal vám představíme i jeden model společnosti Philips. Konkrétně se jedná o parní stanici Philips GC9640/60 s parním rázem 480 gramů za minutu.

Stanice je vybavena vyjímatelnou nádobkou, která pojme 1800 ml vody, což je dostatečné množství vody i na 2 hodiny žehlení. Žehlička je osazena keramickou žehlící plochou a kontinuálně dokáže dávkovat až 140 gramů páry za minutu.

Pokud zrovna nepotřebujete, aby bylo generováno maximální množství páry, oceníte režim ECO, kdy se sníží spotřeba elektrické energie za cenu snížené produkce páry. Parní generátor je vybaven také systémem Easy De-Calc. Ten vás pomocí kontrolky upozorní na nutnost vyprázdnit nádržku se zachyceným vodním kamenem.

Pro

 • Vysoký výkon
 • Rychlé nahřátí
 • Odvápňovací systém

Proti

 • Vyšší cena

Najít nejnižší cenu