Domů » Malé spotřebiče » Vybíráme nejlepší vařiče vajec pro rok 2024

Vybíráme nejlepší vařiče vajec pro rok 2024

Není nic lepšího, než když začnete ráno dobrou a vydatnou snídani, ke které patří bezesporu vajíčka. Ať už natvrdo, nahniličko, nebo volské oko, popřípadě vaječná omeleta. Ovšem uvařit vajíčka natvrdo nebo trefit správnou dobu vajíčka nahniličko, aby bylo tak akorát je docela oříšek. U vaření vajec je třeba zvážit spoustu věcí. Patří mezi ně například poměr vajec k vodě, typ používaného hrnce, doba vaření a typ vajec.  Proto neváhejte s pořízením vařiče vajec, který vám nejen usnadní práci, ale hlavně čas.

S pořízením vařiče vajec se už dál nemusíte zajímat o to, jestli vám při vaření vejce popraskaly. Na přístroji si vyberete, jestli chcete vajíčka natvrdo nebo nahniličko a jakmile vejce bude uvařeno, přístroj se sám vypne.

Tip: Jestliže milujete vejce a hotdogy, tak si místo vařiče vajec pořiďte hotdogovač s nástavcem na vaření vajec. Cenově to vyjde podobně a místo dvou spotřebičů vám postačí jeden.

Nejprodávanější vařiče vajec 2024

V tabulce níže nejoblíbenější naleznete vařiče vajec.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Sencor SEG 710BP90289 – 510 KčRecenze
Pronett Silikonové formy na vaření vajec 6 ks69119 – 145 KčRecenze
Silvercrest SED 400 A1 černá100399 KčRecenze
Nedis KAEB120EAL?349 – 630 KčRecenze
De Gusto PM-112387349 – 405 KčRecenze
WMF KITCHENminis 04150200111001 560 – 2 098 KčRecenze
Tescoma President 909100.00961 012 – 1 299 KčRecenze
Silvercrest SED 400 A1 bílá?399 KčRecenze
Severin EK 316392629 – 999 KčRecenze
GUZZANTI GZ 60890679 – 923 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší vařič vajec?

Abychom Vám pomohli vybrat ten nejlepší vařič vajec, sestavili jsme pro vás jednoduchého průvodce.

Na trhu je mnoho typů vařičů vajec a než si nějaký pořídíte, pročtěte si, na co byste se měli zaměřit před jeho pořízením. Níže jsou uvedeny faktory, které byste měli zvážit před nákupem nejlepšího vařiče vajec.

Kapacita vařiče – Jednou z hlavních výhod elektrických vařičů vajec je, že můžete vařit několik vajec najednou. Tudíž první věc, kterou byste měli zvážit je množství vajec, které vařič dokáže pojmout. Základní vařiče vajec většinou bývají uzpůsobeny k uvaření 6 kusů vajec. Pokud máte větší rodinu, zaměřte se na vařiče, které pojmou 7 a více kusů vajec.

Materiál – Vařiče vajec jsou většinou vyrobeny z plastu nebo nerezu. Často je to kombinace obou těchto materiálu, která se spojí v jeden celek. Mnohdy jsou moderní vařiče opatřeny plastovými, průhlednými víky, které umožňují sledování celého procesu vaření. Musíme uznat, že celoplastové vařiče vajec nejsou tak odolné ve srovnání s kovovými protějšky, takže nemůžete počítat, že vám vydrží stejně dlouhou dobu jako nerezové.

Funkce – Kromě základního vaření vajec natvrdo nebo nahniličko jsou některé vařiče vajec vybaveny také miskou na přípravu volských ok, nebo miskou na přípravu omelet. Takže musíte zvážit jakou úpravu vajec máte nejraději a tomu přizpůsobit koupi vařiče. Ne všechny přístroje umí veškeré úpravy vajec. Vařiče vajec jsou také vybaveny alarmem, čili zvukovým signálem, který vám oznámí kdy jsou vejce hotová. Pokročilé elektrické vařiče se automaticky vypnou, když jsou vejce hotová, některé vás jen upozorní zmíněným zvukovým signálem. Samozřejmostí všech vařičů by měla být odměrka s trnem k propíchnutí vejce. Dalšími doplňky vařiče vajec mohou být: automatická kontrola hladiny vody, samo-navíjení kabelu, nastavitelná teplota nebo kontrolka napájení. Některé vařiče mají také odnímatelný zásobník na vejce, což oceníte hlavně při údržbě přístroje.

Rovněž se musíme zmínit o tom, jak takový vařič vajec udržovat. Pokud si myslíte, že jej jednoduše vložíte do myčky, zapnete a tímto pro vás údržba vařiče končí, tak jste na omylu. Do myčky můžete vkládat pouze ty části vařiče, které zmiňuje návod. Za žádných okolností do myčky nesmíte dávat topno část vařiče.

Pravidelné čištění vařiče je bezpodmínečně nutné, jinak by se v přístroji zbytečně nahromadil tuk, nebo zbytky, které by mohly ovlivnit jeho výkon. Při jeho čištění se vždy ujistěte, že je spotřebič vypnutý. Pak stačí už jen vlhký hadřík, popřípadě octová voda, vše omýt a nechat uschnout.

Vařič vajec je velmi populární přístroj pro zaneprázdněné rodiny a jednotlivce, kteří chtějí hlavně ušetřit čas. Na trhu existuje mnoho typů vařičů vajec, ale věříme, že na základě prostudování našich rad si vyberete ten nejlepší a pro vás ten nejvhodnější.

Doporučené vařiče vajec

Sencor SEG 710BP

Sencor SEG 710BPJako první vařič vajec jsme vybrali značku Sencor, model SEG 710BP, který byl v roce 2018 oceněn jako produkt roku. Ve vařiči snadno uvaříte až 7 vajec najednou a díky vyjímatelnému zásobníku máte ulehčené jak servírování, tak následné čištění. Vařič disponuje 3 režimy vaření vajec – natvrdo, naměkko a středně uvařené. Dále je vařič vybavený zvukovou signalizací, která se ozve po ukončení varu. Příkon vařiče vajec je 380 W. Bonusem už je jen jeho krásný design.

Pro

 • Krátké vaření
 • Šetří čas
 • Jednoduchost

Proti

 • Poněkud nešťastné zanesení vařiče a varné desky bílkem po vpichu

Najít nejnižší cenu

Sencor SEG 720BS

Sencor SEG 720BSSencor SEG 720BS je vařič s příkonem 380 W, který je vhodný na přípravu 7 kusů vajec. Od jeho kolegy SEG 710BP se liší pouze nerezovou poklicí. Vařič je vybavený 3 stupni vaření vajec a to: naměkko, nahniličko a natvrdo. Co oceníte je zvuková signalizace, tudíž nemusíte stát celou dobu u přístroje a čekat. Odnímatelný zásobník vám zaručí bez-problémovou údržbu přístroje. Stačí jen vyjmout zásobník a vyčistit vlhkým hadříkem.

Pro

 • Rychlost procesu
 • Zvuková signalizace
 • Přesnost

Proti

 • Horší čištění

Najít nejnižší cenu

Domo DO9142EK

Vařič vajec Domo DO9142EKJako další v pořadí jsme vybrali vařič vajec Domo DO9142EK. Vařič je určený pro přípravu až 7 vajec. K ovládání slouží otočný volič s jehož pomocí si můžete zvolit stupeň uvaření. Na výběr jsou tři možnosti – naměkko, nahniličku a natvrdo. Nicméně nastavit se dají i stupně mezi, takže si můžete časem odsledovat, jaké nastavení Vám nejvíce vyhovuje.

Jakmile jsou vejce uvařena, ozve se zvukový signál a máte hotovo. Stačí vejce i s pořadačem vyjmout a nechat je zchladit ve studené vodě.

Součástí balení je odměrka na vodu. Tou samozřejmě odměříte potřebné množství vody pro chod přístroje. V odměrce najdete i speciální hrot, kterým můžete vejce před vařením propíchnout. Díky tomu nebude docházet k praskání vajec během vaření.

Pro

 • Snadná obsluha
 • Nízká cena
 • Regulátor stupně uvaření

Proti

 • Poměrně krátký kabel
 • Nenabídne žádné pokročilejší funkce

Najít nejnižší cenu

Clatronic EK 3321

Clatronic EK 3321Clatronic EK 3321 je celo-nerezový vařič vajec s příkonem 400 W. Vařič je určen pro přípravu 7 ks vajec. Díky elektronickému nastavení  a regulátoru si můžete vybrat, jestli chcete vejce natvrdo, naměkko nebo na hniličko. Přístroj dále disponuje podsvíceným tlačítkem pro zapnutí a vypnutí. Balení vařiče vajec obsahuje kromě samotného přístroje také vyjímatelný držák na vejce, poklici a odměrný pohárek s bodcem na propíchnutí skořápek. Bonusem vařiče vajec je zvukový signál.

Pro

 • Regulátor stupně uvaření
 • Dlouhá síťová šňůra
 • Skladný, nezabere prostor

Proti

 • Sám se po zvukovém signálu nevypne

Najít nejnižší cenu

Clatronic EK 3497

Clatronic EK 3497Jako poslední vařič vajec jsme vybrali rovněž značku Clatronic EK 3497 s příkonem 400 W. Vařič je vhodný na přípravu 1-6 kusů vajec. Samozřejmostí je vyjímatelný držák vajec. Vařič disponuje akustickým signálem a také podsvíceným vypínačem. Velkým bonusem je mytí držáku vajec a poklice v myčce. Varná miska je potažena nepřilnavým povrchem a udržuje se pomocí vlhkého hadříku.

Pro

 • Vyndavací košík s uchem
 • Možnost mytí držáku vajec a poklice v myčce
 • Zvuková signalizace

Proti

 • Pouze na 6 ks vajec

Najít nejnižší cenu