Domů » Malé spotřebiče » Vybíráme nejlepší vařiče vajec pro rok 2021

Vybíráme nejlepší vařiče vajec pro rok 2021

Není nic lepšího, než když začnete ráno dobrou a vydatnou snídani, ke které patří bezesporu vajíčka. Ať už natvrdo, nahniličko, nebo volské oko, popřípadě vaječná omeleta. Ovšem uvařit vajíčka natvrdo nebo trefit správnou dobu vajíčka nahniličko, aby bylo tak akorát je docela oříšek. U vaření vajec je třeba zvážit spoustu věcí. Patří mezi ně například poměr vajec k vodě, typ používaného nádobí, doba vaření a typ vajec.  Proto neváhejte s pořízením vařiče vajec, který vám nejen usnadní práci, ale hlavně čas. S takovým vařičem vajec neuvaříte jen vajíčka natvrdo, ale uděláte také výborné omelety, nebo volské oka.

S pořízením vařiče vajec se už dál nemusíte zajímat o to, jestli vám při vaření vejce popraskaly. Na přístroji si vyberete, jestli chcete vajíčka natvrdo nebo nahniličko a jakmile vejce bude uvařeno, přístroj se sám vypne.

Nejprodávanější vařiče vajec 2021

V tabulce níže nejoblíbenější naleznete vařiče vajec.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Sencor SEG 710BP93%349 - 523 KčRecenze
SILVERCREST SEKE 450 A198%399 KčRecenze
Sencor SEG 720BS93%399 - 449 KčRecenze
De Gusto PM-112386%349 KčRecenze
Severin EK3156100%31 - 709 KčRecenze
ECG UV 5080?499 - 759 KčRecenze
InnovaGoods Vařič na vajíčka do mikrovlnné trouby s recepty100%177 - 249 KčRecenze
Steba EK3 plus77%690 - 1 329 KčRecenze
Beper BC120?399 - 599 KčRecenze
Domo DO9142EK100%489 - 499 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší vařič vajec?

Abychom Vám pomohli vybrat ten nejlepší vařič vajec, sestavili jsme pro vás jednoduchého průvodce.

Na trhu je mnoho typů vařičů vajec a než si nějaký pořídíte, pročtěte si, na co byste se měli zaměřit před jeho pořízením. Níže jsou uvedeny faktory, které byste měli zvážit před nákupem nejlepšího vařiče vajec.

Kapacita vařiče – Jednou z hlavních výhod elektrických vařičů vajec je, že můžete vařit několik vajec najednou. Tudíž první věc, kterou byste měli zvážit je množství vajec, které vařič dokáže pojmout. Základní vařiče vajec většinou bývají uzpůsobeny k uvaření 6 kusů vajec. Pokud máte větší rodinu, zaměřte se na vařiče, které pojmou 7 a více kusů vajec.

Materiál – Vařiče vajec jsou většinou vyrobeny z plastu nebo nerezu. Často je to kombinace obou těchto materiálu, která se spojí v jeden celek. Mnohdy jsou moderní vařiče opatřeny plastovými, průhlednými víky, které umožňují sledování celého procesu vaření. Musíme uznat, že celoplastové vařiče vajec nejsou tak odolné ve srovnání s kovovými protějšky, takže nemůžete počítat, že vám vydrží stejně dlouhou dobu jako nerezové.

Funkce – Kromě základního vaření vajec natvrdo nebo nahniličko jsou vařiče vajec vybaveny také miskou na přípravu volských ok, nebo miskou na přípravu omelet. Takže musíte zvážit jakou úpravu vajec máte nejraději a tomu přizpůsobit koupi vařiče. Ne všechny přístroje umí veškeré úpravy vajec. Vařiče vajec jsou také vybaveny alarmem, čili zvukovým signálem, který vám oznámí kdy jsou vejce hotová. Pokročilé elektrické vařiče se automaticky vypnou, když jsou vejce hotová, některé vás jen upozorní zmíněným zvukovým signálem. Samozřejmostí všech vařičů by měla být odměrka s trnem k propíchnutí vejce. Dalšími doplňky vařiče vajec mohou být: automatická kontrola hladiny vody, samo-navíjení kabelu, nastavitelná teplota nebo kontrolka napájení. Některé vařiče mají také odnímatelný zásobník na vejce, což oceníte hlavně při údržbě přístroje.

Rovněž se musíme zmínit o tom, jak takový vařič vajec udržovat. Pokud si myslíte, že jej jednoduše vložíte do myčky, zapnete a tímto pro vás údržba vařiče končí, tak jste na omylu. V žádném případě nedoporučujeme vkládat vařič vajec do myčky. Může hrozit, že vysoká teplota v myčce by zapříčinila roztavení nebo deformaci plastu.

Pravidelné čištění vařiče je bezpodmínečně nutné, jinak by se v přístroji zbytečně nahromadil tuk, nebo zbytky, které by mohly ovlivnit jeho výkon. Při jeho čištění se vždy ujistěte, že je spotřebič vypnutý. Pak stačí už jen vlhký hadřík, popřípadě octová voda, vše omýt a nechat uschnout.

Vařič vajec je velmi populární přístroj pro zaneprázdněné rodiny a jednotlivce, kteří chtějí hlavně ušetřit čas. Na trhu existuje mnoho typů vařičů vajec, ale věříme, že na základě prostudování našich rad si vyberete ten nejlepší a pro vás ten nejvhodnější.

Doporučené vařiče vajec

Sencor SEG 710BP

Sencor SEG 710BPJako první vařič vajec jsme vybrali značku Sencor, model SEG 710BP, který byl v roce 2018 oceněn jako produkt roku. Ve vařiči snadno uvaříte až 7 vajec najednou a díky vyjímatelnému zásobníku máte ulehčené jak servírování, tak následné čištění. Vařič disponuje 3 režimy vaření vajec – natvrdo, naměkko a středně uvařené. Dále je vařič vybavený zvukovou signalizací, která se ozve po ukončení varu. Příkon vařiče vajec je 380 W. Bonusem už je jen jeho krásný design.

Pro

 • Krátké vaření
 • Šetří čas
 • Jednoduchost

Proti

 • Poněkud nešťastné zanesení vařiče a varné desky bílkem po vpichu

Najít nejnižší cenu

Sencor SEG 720BS

Sencor SEG 720BSSencor SEG 720BS je vařič s příkonem 380 W, který je vhodný na přípravu 7 kusů vajec. Od jeho kolegy SEG 710BP se liší pouze nerezovou poklicí. Vařič je vybavený 3 stupni vaření vajec a to: naměkko, nahniličko a natvrdo. Co oceníte je zvuková signalizace, tudíž nemusíte stát celou dobu u přístroje a čekat. Odnímatelný zásobník vám zaručí bez-problémovou údržbu přístroje. Stačí jen vyjmout zásobník a vyčistit vlhkým hadříkem.

Pro

 • Rychlost procesu
 • Zvuková signalizace
 • Přesnost

Proti

 • Horší čištění

Najít nejnižší cenu

Steba EK3 plus

Steba EK3 plusJako další v pořadí jsme vybrali vařič vajec Steba EK3 plus, který byl v roce 2015 oceněn jako produkt roku. Tento vařič vajec je poněkud těžší, než jeho konkurenti, jelikož váží celé kilo, ale aspoň má robustnější konstrukci. Vařič je vybavený vyměnitelnými pláty pro přípravu volských ok, zeleniny, párků a plátem s šesti kalíšky na přípravu vajec jak natvrdo, tak naměkko. Pro snadnější údržbu a pěknější design je vařič potažen nerezovým povrchem. Bonusem vařiče vajec je zvuková signalizace, která vám oznámí, že je vaše jídlo připraveno ke konzumaci. Přístroj se ovládá jednoduchým spínačem – zapnutí a vypnutí.

Pro

 • Mnoho-účelnost
 • Snadná manipulace
 • Příprava volských ok bez tuku

Proti

 • Absence displeje

Najít nejnižší cenu

Clatronic EK 3321

Clatronic EK 3321Clatronic EK 3321 je celo-nerezový vařič vajec s příkonem 400 W. Vařič je určen pro přípravu 7 ks vajec. Díky elektronickému nastavení  a regulátoru si můžete vybrat, jestli chcete vejce natvrdo, naměkko nebo na hniličko. Přístroj dále disponuje podsvíceným tlačítkem pro zapnutí a vypnutí. Balení vařiče vajec obsahuje kromě samotného přístroje také vyjímatelný držák na vejce, poklici a odměrný pohárek s bodcem na propíchnutí skořápek. Bonusem vařiče vajec je zvukový signál.

Pro

 • Regulátor stupně uvaření
 • Dlouhá síťová šňůra
 • Skladný, nezabere prostor

Proti

 • Sám se po zvukovém signálu nevypne

Najít nejnižší cenu

Clatronic EK 3497

Clatronic EK 3497Jako poslední vařič vajec jsme vybrali rovněž značku Clatronic EK 3497 s příkonem 400 W. Vařič je vhodný na přípravu 1-6 kusů vajec. Samozřejmostí je vyjímatelný držák vajec. Vařič disponuje akustickým signálem a také podsvíceným vypínačem. Velkým bonusem je mytí držáku vajec a poklice v myčce. Varná miska je potažena nepřilnavým povrchem a udržuje se pomocí vlhkého hadříku.

Pro

 • Vyndavací košík s uchem
 • Možnost mytí držáku vajec a poklice v myčce
 • Zvuková signalizace

Proti

 • Pouze na 6 ks vajec

Najít nejnižší cenu

Napsat komentář