Domů » Malé spotřebiče » Vybíráme nejlepší sadu hrnců pro rok 2024

Vybíráme nejlepší sadu hrnců pro rok 2024

Pokud si chcete pořídit první sadu hrnců nebo si přejete vyměnit své staré hrnce a pánve za nové, předem si položte otázku, jak by mělo vaše vysněné nádobí vypadat a co od něj očekáváte. Proto je důležité najít kvalitní sadu hrnců, která vyhovuje vašemu stylu vaření, typu sporáku a vašim konkrétním potřebám kuchyně.

V této době najdete na trhu nepřeberné množství druhů hrnců, pánví a celých sad, které jsou vyrobené z různých materiálu. Není zase až tak úplně lehké se v nich vyznat. V našem průvodci vám poradíme, na co se zaměřit před koupi hrnců a rozdíl mezi materiály hrnců. Věříme, že si následně vyberete ty nejlepší hrnce pro vaše kulinářské výtvory.

Nejprodávanější sady hrnců roku 2024

V tabulce naleznete nejoblíbenější sady hrnců dle Heureka.cz.

Jak vybrat nejlepší sadu hrnců?

Materiál

Hrnce jsou obvykle vyrobeny z hliníku, nerezové oceli, litiny, mědi nebo kombinací několika materiálu. Každý typ kovu má své výhody i nevýhody při vaření. Například hliníkové hrnce jsou obvykle levnější, ale zato méně odolné při vaření. Nerezová ocel vydrží těžší použití, ale stojí více a není moc dobrá co se týče vodivosti tepla při vaření. Proto jsou nerezové pánve často vybaveny hliníkovým jádrem. Pánve s nepřilnavou vrstvou zase mohou usnadnit čištění.

V následujících řádcích si podrobněji popíšeme vlastnosti jednotlivých materiálu.

Nerezová ocel – tento materiál je vyroben tak, aby vydržel. Je vysoce odolný proti poškrábání a promáčknutí. Povrch hrnců se neodlupuje. Pokud máte rádi deglazování, tak už víte, že abyste dosáhli správné omáčky, musíte si opatřit nerezový hrnec. Jediným mínusem nerezové oceli je její tepelná vodivost. Z toho důvodů je většina nerezových hrnců opatřena jádrem z mědi nebo hliníku.

Litina – je ideální materiál hrnců pro vaši kuchyni. Hrnce z litiny jsou cenově příznivé a vysoce kvalitní. Litinové nádobí vykazuje jedinečnou vlastnost, jedná se totiž o nepřilnavý materiál, který vyžaduje při vaření minimální množství oleje.

Hliník – hliníkové nádobí není obvykle eloxované a v důsledku toho vyžaduje další nepřilnavou texturu z vnitřní strany pro lepší čištění. Hrnce vyrobené z tohoto materiálu jsou obecně lehké a jsou vynikajícím vodičem tepla. Nevýhodu vidíme v tom, že potraviny vařené v hliníkovém hrnci mohou oxidovat, pokud pánev často přehříváte.

Měď – Hlavní výhodou měděných hrnců je nejlepší tepelná vodivost ze všech materiálů. Uvádí se, že měděný materiál hrnců škodí játrům a ledvinám, ovšem ve většině případů je dno hrnce potažené nerezovou vrstvou. Nevýhoda tohoto materiálu je vysoká cena a není doporučováno umývat měděné hrnce v myčce nádobí.

Smalt – hrnce ze smaltu si jistě každý z vás pamatuje z dětství. Vždyť prakticky na trhu nic jiného nebylo. V této době se ale smaltované hrnce vrací na scénu a stávají se zase oblíbenými. Výhodou je jejich dostupná cena a funkce udržení teploty po celou dobu vaření. Nevýhodu vidíme v možnosti mechanického poškození. Takový hrnec je dál prakticky nepoužitelný.

Teflon – teflonové nádobí je asi nejoblíbenějším typem nádobí k vaření. Teflon je speciální druh plastu – řadí se k termoplastům. Výhodou teflonového povrchu je minimální použití oleje při vaření. Jídlo se navíc k tomuto speciálnímu povrchu nepřipálí. Naopak nevýhodu vidíme ve snadnosti poškrábání teflonu. Naše rada zní, „na teflonové pánve používejte dřevěné obracečky, nebo dřevěné vařečky“.

Tepelná vodivost

Některé kovy jsou lepší vodiče tepla než jiné. Například měď je obzvláště dobrým vodičem tepla, za to nerezová ocel je naopak nejhorší vodič tepla. Čím lepší je tepelná vodivost nádobí, tím lépe, a hlavně rovnoměrněji se vaše jídlo uvaří. Pokud zapnete sporák, daleko rychleji se vám rozpálí měděné nádobí než nádobí z nerezové oceli.

Údržba

Před pořízením hrnců si ujasněte, jestli chcete nádobí mýt ručně, tzn. ve dřezu, nebo je budete chtít mýt v myčce nádobí. Jsou totiž materiály, které nesmí přijít do myčky. Například teflon apod.

Druhy varných desek

Při výběru hrnců vezměte v potaz také to, na jaký druh vařiče je použijete. Hrnce určené na indukci vám nebudou fungovat na klasickém elektrickém sporáku. Indukční varná deska potřebuje speciální nádobí, které je opatřeno feromagnetickým dnem. Na plynový sporák se rovněž nedoporučuje používat nádobí z teflonu. Pokud máte varnou desku z keramického skla, vyhněte se materiálům, jako je litina, která může poškrábat povrch vaší varné desky.

Uchýty

Úchyty neboli uši jsou další dobrou užitečnou věcí, čím by měl být kvalitní hrnec vybavený. Pozor si dejte na materiál úchytů. Některé hrnce disponují levnými plastovými rukojeťmi, které by neměly být používány v troubě nad 350 stupňů. Navíc, levná plastová rukojeť se může snadno zlomit. Nerezové úchyty se naopak rychle zahřívají. Doporučujeme manipulaci s kuchyňskými chňapkami. V neposlední řadě, hrnce, které jsou vybavené dřevěnými úchyty by se neměly dávat do myčky kvůli poškrábání.

Každý typ nádobí má své výhody a nevýhody. Konečné rozhodnutí při výběru nejlepší sady hrnců už záleží čistě na vás. Zaručujeme vám, že pokud si koupíte kvalitní nádobí, tak uvařené jídlo vám bude 100 % lépe chutnat.

5 nejlepších sad hrnců za rozumnou cenu

TESCOMA PRESIDENT Stone 8 ks

TESCOMA PRESIDENT Stone 8 ksJako první jsme vybrali sadu hrnců od Tescomy. Nadchnul nás především krásný design hrnců. Jedná se o kombinaci nerez materiálu s nepřilnavým povrchem, který má charakter přírodního kamene. Výhoda je, že při vaření můžete používat kovové kuchyňské nářadí, aniž byste hrnce poškrábali. Další výhodu vidíme v tom, že jídlo v těchto hrncích není možné připálit. Při vaření také oceníte použití minimálního množství tuku. Sada obsahuje 3 litrový hrnec, kastrol 18 cm, kastrol 20 cm a rendlík. Každé nádobí má samozřejmě svoji poklici. Bonusem hrnců jsou masivní úchyty. Celá sada je vhodná na indukční plotýnku a dá se mýt v myčce nádobí.

Pro

 • Kvalitní materiál
 • Snadná údržba
 • Možnost použití kovového kuchyňského nádobí

Proti

 • Při přenosu rozpáleného hrnce se musí použít chňapka, úchyty pálí

Najít nejnižší cenu

Kolimax Professional 12 ks

Kolimax Professional 12 ksKolimax Professional je sada 12 hrnců v nerez provedení. Tato sada je vhodná jak na indukční desku, keramickou desku, plynový sporák, tak i do trouby. Celá sada je vyrobená z kvalitní chirurgické oceli CrNi 1810. Proti lepivosti jídla při vaření výrobci třikrát obrousili vnitřní povrch. Každý hrnec má naprosto rovné, třívrstvé sendvičové dno, které je vyrobené technologií A – therm induction. Bonusem je mytí hrnců v myčce nádobí a používání v troubě do 300 stupňů. Všechny hrnce jsou vybaveny poklicí a úchyty.

Pro

 • Bytelné zpracování
 • Možnost mytí v myčce
 • Rychlé vaření

Proti

 • Po delším vaření pálí držáky poklic

Najít nejnižší cenu

Tefal 10ks Duetto G718SA74

Tefal Duetto G719SA74 10 ksTefal Duetto G718SA74 je 10dílná sada nádobí s poměrně příjemně nastavenou cenou. Součástí sady je 5 hrnců. Hrnce jsou vyrobeny z nerezové oceli a nalezneme mezi nimi velký vysoký hrnec, 3 hrnce různých velikostí a menší rendlík. Všechny hrnce včetně rendlíku jsou vybaveny skleněnými poklicemi. Samozřejmostí jsou dostatečně velká držadla. Ty jsou rovněž ocelové a tak se při vaření dost zahřívají, což je jedna z mála výtek, které mohou na tento set směřovat.

Specialitou této řady hrnců jsou vylévací hubičky, které najdeme po stranách všech hrnců.  Hubičky oceníte například při slévaní vody z uvařených brambor nebo těstovin. Slévaní je díky hubičkám daleko jednodušší a nehrozí, že si opaříte ruce jako při slévání vody u klasických hrnců.

Sada je vhodná na všechny typy plotýnek, a to včetně indukčních. S výjimkou poklic je nádobí rovněž možné používat v troubě až do teplot 250 stupňů.

Pro

 • Kvalitní zpracování
 • Vylévací hubičky
 • Možnost použití v troubě
 • Hladinové značky uvnitř hrnců

Proti

 • Madla se mohou při delším vaření dost zahřívat
 • Poklice se složitěji ukládají do myčky

Najít nejnižší cenu

Tescoma Ultima 780610 10 ks

Tescoma Ultima 780610 10 ksTescoma Ultima 780610 je 10 ti dílná sada kuchyňských nerez hrnců, které jsou vyrobené z nerezavějící ocele. Hrnce disponují sendvičovým dnem, které se pyšní vynikajícími termo-akumulačními vlastnostmi. Díky tomu, můžete sporák předčasně vypnout, protože vám jídlo v hrnci snadno dojde. Do praktických vychytávek této sady patří také odměřovací stupnice, která se nachází na vnitřních stěnách hrnců. Oceňujeme také patentovaný systém na cezení potravin, či regulaci páry. Sada je vhodná na všechny typy sporáků a dá se mýt v myčce nádobí. Celá sada obsahuje dva hrnce, dva kastroly, rendlík a k tomu odpovídající poklice.

Pro

 • Korekce páry
 • Vychytané pokličky
 • Zajímavé designové provedení

Proti

 • Hůře se leští-udržuje

Najít nejnižší cenu

Tescoma Smart COVER 8 ks

Tescoma Smart COVER 8 ksJako poslední sadu hrnců jsme vybrali 8 – dílnou sadu značky Tescoma v nerez provedení. Sada se skládá ze 4 hrnců a 4 poklic. Výrobce opatřil poklice pružným silikonem, který je obepne a vy na ně můžete pohodlně odkládat kuchyňské nářadí v podobě vařečky, obracečky apod. Výhodou je také cezení jídla, aniž byste se popálili. S touto sadou už nepotřebujete žádné kuchyňské chňapky. Hrnce dále disponují masivním sendvičovým dnem a přehlednou stupnicí. Výhodou je použití na indukci a mytí v myčce nádobí.

Pro

 • Rysky uvnitř hrnců
 • Tlusté dno
 • Otvor pro ponechání naběračky či měchačky

Proti

 • Při vaření se pokličky mlží

 

Najít nejnižší cenu