Domů » Elektronika a počítače » Vybíráme nejlepší powerbanky pro rok 2021

Vybíráme nejlepší powerbanky pro rok 2021

Největším problémem, se kterým se majitelé chytrých telefonů potýkají, je udržovat telefon, tablet či jinou elektroniku nabitou během celého dne. Není totiž nic horšího než zjistit, že máte uprostřed dne vybitou baterii telefonu.

Naštěstí existuje snadné řešení i v případě, že nemáte k dispozici elektrickou zásuvku. Toto řešení se jmenuje powerbanka. V překladu to znamená energetická banka. Jedná se o přístroj, který si nabijete dopředu, nejčastěji pomocí kabelu a elektrické zásuvky. Powerbanky jsou v podstatě zásobou „štávy“ pro vaší baterii. Namísto toho, abyste museli telefon zapojovat do nástěnné nabíječky a následně do elektrické zásuvky, můžete jej připojit do powerbanky a tímto způsobem dobít baterii. Většina lidí si koupí powerbanku proto, že jim umožňuje jednoduše dobíjet telefony, kdykoli je to nutné, aniž by se museli spoléhat na elektrickou zásuvku. Není tedy žádným překvapením, že powerbanky se staly jedním z nejpopulárnějších nezbytných doplňků pro chytré telefony.

Protože jsou powerbanky extrémně přenosné a velmi malé, jsou oblíbeným doplňkem, který si můžete vzít s sebou na cesty. Mějte však na paměti, že pokud máte v plánu letět letadlem a chcete si vzít powerbanku s sebou do letadla, tak pamatujte, že powerbanka patří vždy na palubu letadla do příručního zavazadla, nikoliv do zavazadlového prostoru pod vámi. Za všech okolností jí musíte vzít s sebou na palubu.

Vzhledem k tomu, že powerbanky jsou velmi populární a mají tolik možností, sestavili jsme rychlého průvodce, který vám pomůže správně vybrat, co byste měli při nákupu vzít v úvahu.

Nejprodávanější powerbanky za rok 2021

V tabulce naleznete nejoblíbenější powerbanky dle Heureka.cz k lednu 2021.

Jak vybrat nejlepší powerbanku?

Kapacita

Kapacita je jedním z nejdůležitějších bodů při výběru powerbanky. Kapacita rozhoduje o tom, na kolik nabití můžete powerbanku využít. Jednotkou kapacity se uvádí mAh, neboli miliampérhodina. Zpravidla platí, čím vyšší počet miliampérhodin vidíte, tím déle můžete powerbanku používat, než jí budete muset dobít. Menší powerbanky mají obvykle kapacitu přibližně okolo 1000 mAh, středně velké jednotky přibližně 3000 až 5000 mAh a větší powerbanky mohou dosáhnout 10000 nebo dokonce 20000 mAh. Musíte také zvážit, na co powerbanku budete primárně využívat. Pokud ji chcete využívat výhradně na cestování, doporučujeme koupi powerbanky s co nejvyšší kapacitou. Pokud ji chcete používat jen na příležitostné dobití telefonu, postačí vám menší kapacita, která je zároveň i lehčí do kabelky.

Možnosti připojení a počet USB portů

Čím více možností připojení vám powerbanka nabídne, tím lepé pro vás. powerbanky jsou nezbytné v nouzových situacích a jelikož je můžete využít k nabití nejrůznějších zařízení, tak by powerbanka měla být kompatibilní se všemi běžnými přístroji. Řekněme, že když vyměníte mobilní telefon iPhone za Samsung a powerbanka zrovna Samsung nepodporuje, tak se stává pro vás naprostou zbytečností. Vzhledem k tomu, že při nákupu powerbanky se jedná o investici, tak se poohlédněte po takovém modelu, který nabízí odpovídající možnosti připojení.

Před koupi powerbanky se také zamyslete nad tím, kolik přístrojů chcete současně nabíjet. Na trhu existují powerbanky s jedním až čtyřmi USB porty. Zkontrolujte tedy počet USB portů, které jsou součástí powerbanky. Výhodou powerbanek, které jsou vybaveny několika USB porty je, že můžete nabíjet dvě až více zařízení současně, což je užitečné, pokud cestujete s několika elektronickými zařízeními nebo sdílíte powerbanku se dvěma či více přáteli.

LED indikace

Indikační LED kontrolky vám umožňují zjistit aktuální stav powerbanky. Pomocí těchto kontrolek je snazší zjistit stav nabíjení, protože kontrolky ukazují, kolik energie v powerbance zbývá. Bez LED indikátorů je obtížné zjistit, kdy se powerbanka blíží vybité baterii.

Rychlost nabíjení

Protože v tomto rychle se rozvíjejícím světě je čas nesmírně důležitý, tak i powerbanky chce každý dobít co nejrychleji. Proto byste se měli zaměřit na výstupní proud. Ten vám napoví, za jak dlouho se powerbanka dobije. Výstupní proud se značí písmenkem A (ampér) a platí takové pravidlo, že čím je číslo vyšší před písmenkem A, tím rychleji se telefon dobije.

Pro příklad: pokud vlastníte powerbanku s výstupním proudem 1 A, dobije se výrazně pomaleji než powerbanka s výstupním proudem 2 A.

Doba nabíjení telefonu souvisí jak s výstupním proudem, tak s kapacitou baterie telefonu.

Rozměry powerbanky

U rozměrů powerbanky platí také jedno pravidlo. Čím větší kapacitou je powerbanka vybavena, tím větší bude její velikost. Při cestování samozřejmě využijete větší powerbanku s vysokou kapacitou, ale na běžné denní používání vám postačí menší kompaktnější model, který se vejde i do menší kabelky.

Bezpečnost

V neposlední řadě před koupí powerbanky myslete také na bezpečnost. Lithium-polymerové baterie, kterými jsou powerbanky vybaveny jsou obecně považovány za bezpečnější, než lithium-iontové baterie v tom smyslu, že je méně pravděpodobné, že explodují, nebo způsobí požár. Vysoce kvalitní powerbanky mají vestavěné ochranné obvody (PTC), které chrání před přehřátím, zkratem, proudovými přepětími a přebíjením vašeho zařízení, jakmile je plně nabité. Dobrá powerbanka by měla mít také řadu mezinárodních bezpečnostních certifikátu. Nejuznávanějším z nich je certifikace UL.

5 nejlepších powerbank s velkou kapacitou baterie

Na následujících řádcích si představíme několik powerbanek, které se řadí mezi ty nejlepší, které lze v ČR koupit.

Xiaomi Mi Pro 3 20000 mAh černá

Xiaomi Mi Pro 3 20000 mAhPowerbanka od Xiaomi Mi Pro 3 20000 mAh disponuje 3 výstupními porty – USB-A, USBA-A duální port a USB-C. Port USB – C má možnost poskytnutí obousměrného rychlého nabíjení. Tato powerbanka je schopná nabíjet nejen telefon, ale také notebook, či MacBook s rozhraním USB – C. Doba nabíjení se pohybuje kolem 11 hodin s 5 V nabíječkou. Samozřejmostí této powerbanky je vysoce bezpečný obvodový čip, který zlepšuje celkovou efektivitu nabíjení a vybíjení a poskytuje ochranu. Líbí se nám také neomšelý design v podobě keramického celistvého pouzdra s vysokým leskem, kdy povrch pouzdra je ošetřen UV vrstvou.

Pro

 • Velká kapacita
 • Vzhled
 • Podpora rychlého nabíjení

Proti

 • Větší rozměry a vyšší váha

Najít nejnižší cenu

LAMAX 20000 mAh Fast Charge

LAMAX 20000 mAh Fast ChargeJako další v pořadí jsme vybrali powerbanku Lamax s kapacitou rovněž 20 000 mAh. powerbanka je vybavena 3 USB porty, tudíž dokáže dobíjet 3 zařízení najednou. Přístroj si rozumí i s novějšími zařízeními, jelikož disponuje také USB-C portem. Za pomocí technologie fast charge dobije váš iPhone na 50 % během 30 minut. powerbanka vyniká rovněž svou kompatibilností s ostatními zařízeními. Bezpečnost hlídají řídící čipy, které zabraňují přepětí a přehřátí. Bonusem je LED indikátor stavu nabití.

Pro

 • LED indikátor
 • Nabití až 3 zařízení najednou
 • Velká kapacita

Proti

 • Větší rozměry a hmotnost

Najít nejnižší cenu

Niceboy Powerbank 10000 mAh

Niceboy powerbanka s kapacitou 10 000 mAh je menších rozměrů s nižší hmotností, avšak plně dostačující. powerbanka je vybavena dvěma USB konektory na mikro USB a na konektor typu C. Samozřejmostí je také LED indikátor stavu baterie. Funkce Smart Power ochrání přístroj proti přetížení, či přehřátí. Co nás velice zaujalo, tak je funkce automatického vypnutí při nečinnosti powerbanky. Jsme si jistí, že oceníte menší super-slim design, který se vejde naprosto všude. Doba nabíjení se pohybuje kolem 6 hodin a hmotnost celé powerbanky je pouhých 215 g.

Pro

 • Kompaktní a pěkný design
 • Dva USB výstupy
 • LiPol akumulátor

Proti

 • Minimalistický návod na obsluhu

Najít nejnižší cenu

LAMAX 10000 mAh Quick Charge

LAMAX 10000 mAh Quick ChargeJako poslední powerbanku jsme vybrali opět model od firmy Lamax s kapacitou 10 000 mAh. Na powerbance najdete 2 klasické USB porty a jeden moderní USB-C port, který je vhodný na nejnovější modely smartphonů. Díky řídícím čipům, které zajišťují bezpečnost se nemusíte bát přepětí, či přehřátí powerbanky. Výhodou je rychlé nabíjení Qualcomm Quick Charge, které diagnostikuje rychlé, a hlavně bezpečné dobití pro různé zařízení.

Pro

 • Kapacita
 • Robustnost
 • Rychlé nabíjení

Proti

 • Absence kabelů v balení

Najít nejnižší cenu

ADATA P20000D AP20000D-DGT-5V-CBK

ADATA P20000D AP20000D-DGT-5V-CBKJako první začínáme s powerbankou Adata, která je vybavena kapacitou 20 000 mAh. Taková kapacita poskytuje několikadenní rezervu energie pro mobilní telefon či tablet. Díky dvěma USB portům lze nabíjet dvě zařízení současně. Výrobci pamatovali také na bezpečnost této powerbanky, a to v podobě odolného krytu, který eliminuje nárazy a otřesy. Vnitřní obvody pak chrání zařízení před přebitím, úplným vybitím, přehřátím či zkratováním. Bonusem powerbanky je integrovaná svítilna s LED osvětlením. Třešničkou na dortu je digitální displej, který vám ukáže, kolik powerbance zbývá šťávy, než ji budete muset dobít.

Pro

 • Vysoká kapacita
 • Displej
 • Rychlé nabíjení

Proti

 • Vyšší váha

Najít nejnižší cenu