Domů » Malé spotřebiče » Vybíráme nejlepší zavařovací hrnce pro rok 2024

Vybíráme nejlepší zavařovací hrnce pro rok 2024

Máte přebytek zeleniny a ovoce z vaší zahrádky a teď nevíte co s tím? Je přece škoda vyhazovat něco, co jste si pracně vypěstovali a věnovali jste tomu svůj drahocenný čas. Samozřejmě, že nejlepší ovoce či zelenina je v čerstvém stavu, ale proč ji nezkusit zavařit a uchovat na pozdější spotřebu v nejlepším zavařovacím hrnci. Není nic lepšího, než když si v zimě otevřete sklenici s domácími zavařenými okurkami, či ovocným kompotem.

Zavařování je způsob tepelné konzervace potravin, kdy se potraviny ve sklenici ( která je těsně uzavřená víčkem) ohřívají na teplotu kolem 85 stupňů a tím dojde k uvaření a následné pasterizaci. V tomto článku vám pomůžeme s výběrem vhodného zavařovacího hrnce, který vám usnadní jak čas, tak i práci.

Nejprodávanější zavařovací hrnce 2024

V tabulce níže naleznete nejoblíbenější zavařovací hrnce dle pořadí na Heureka.cz.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Silvercrest SEAD 1800931 999 KčRecenze
Silvercrest Sead 1800 A1931 999 KčRecenze
Domo DO42326PC963 188 – 3 348 KčRecenze
Domo DO 42325PC942 684 – 3 566 KčRecenze
Concept ZH0030871 920 – 3 496 KčRecenze
Concept ZH 0040892 699 – 3 499 KčRecenze
Sencor SPP 2100WH891 897 – 2 867 KčRecenze
Klarstein Biggie FP2-Biggie-Small883 009 KčRecenze
DOMO DO 42323952 489 – 2 689 KčRecenze
ETA 1127 90000912 499 – 3 799 KčRecenze

Jak vybrat nejlepší zavařovací hrnec?

Spousta lidí vám doporučí značku zavařovacího hrnce, který mají doma a o kterém si myslí, že je ten nejlepší. Věřte, že takhle jednoduše se zavařovací hrnec vybrat nedá a musíte zvážit několik faktorů, abyste vybrali ten nejlepší a hlavně pro vás ten nejvhodnější.

Pojďme si tedy podrobněji rozebrat jednotlivé faktory podle kterých byste měli vybrat zavařovací hrnec.

Velikost a objem zavařovacího hrnce – Zavařovací hrnce se prodávají v několika velikostech. Pokud máte malé děti a víte, že pro ně budete často vyrábět nejrůznější ovocné přesnídávky, džemy a domácí dětské příkrmy, pak větší zavařovací hrnec s objemem kolem 27 litrů bude pro vás ten nejvhodnější. Do takového hrnce se vejde zhruba kolem 20 – 22 sklenic.  Vyrábějí se také menší zavařovací hrnce o objemu kolem 16 litrů, které ocení jednotlivci, nebo páry, kteří nezavařují tak často a ve velkém množství.

Typ zavařovacího hrnce

 • Klasický – Jistě si jej pamatujete z dětství. Jedná se o velký plechový hrnec, doplněný poklicí s otvorem na teploměr a dvěma postranními uchy ke snadnějšímu přenášení. Nic jiného, na této klasice nehledejte. Takový zavařovací hrnec je vhodný jak na plynový sporák, tak klasickou elektrickou plotýnku, nebo sklokeramickou desku.
 • Elektrický – Je moderní automatický zavařovací hrnec, ke kterému nepotřebujete žádný sporák. Zpravidla je vybavený LCD displejem, na kterém si navolíte teplotu a čas zavařování. Většinou je také vybaven zvukovým signálem, který vám oznámí ukončení programu. Některé vylepšené verze jsou opatřeny čidlem uvnitř hrnce na přesné hlídání teploty. Převážná část elektrických hrnců se dá využít také jako várnice na čaj, či svařené víno, jelikož jsou vybaveny výpustným kohoutkem. Oproti klasickým hrncům, ty elektrické hrnce koupíte za vyšší pořizovací cenu.

Materiál – Na trhu můžete pořídit zavařovací hrnce ze dvou typů materiálu. Ten levnější je smaltovaný zavařovací hrnec, který se sice obtížněji udržuje, za to je ale cenově dostupnější. Tento typ hrnce je ovšem náchylnější k poškrábání. Druhý typ materiálu je zavařovací hrnec z nerezu, jehož pořizovací cena oproti smaltovanému hrnci je podstatně vyšší. Údržba nerez hrnce je prakticky bezproblémová, navíc nerez jako materiál na sebe neváže žádné pachy.

Výbava a příslušenství hrnců – V tomto odstavci se vůbec nebudu rozepisovat o klasických smaltovaných zavařovacích hrncích. Ty nemají téměř žádnou výbavu. Zaměříme se na druhý typ elektrických zavařovacích hrnců. K obvyklému vybavení elektrických zavařovacích hrnců patří regulátor teploty. Většina je také vybavena vypouštěcím ventilem pro snadné čepování horkého nápoje, nebo na vypouštění vody. Jako běžná výbava by měl být také rošt na zavařovací sklenice a nastavitelný časový spínač. Ty lepší, zpravidla i dražší zavařovací hrnce jsou pak vybaveny zvukovým signálem, dále čidlem uvnitř hrnce na hlídání teploty, ochranou proti přehřátí nebo přehledným LCD displejem.

Cena – Cena zavařovacích hrnců se zpravidla odvíjí od vybavenosti, funkčnosti a materiálu. Ty nejlevnější, smaltové můžete pořídit zpravidla od několika stovek korun. Naopak ty dražší hrnce vyšší třídy v nerezu pořídíte v řádu několika tisíců korun.

Pokud jsme vám s výběrem zavařovacích hrnců pomohli, tak nás to velice těší. Není nic lepšího, než mít skvělý pocit z dobře odvedené práce a hlavně z domácího produktu.

Nejlepších 5 zavařovacích hrnců

Domo DO 42325

Domo DO 42325Jako první zavařovací hrnec jsme vybrali Domo DO 42325. Jedná se o automatický hrnec v nerezovém provedení. Objem celé nádoby je 27 litrů a vejde se do něj až 22 klasických 0,75 litrových sklenic + 4 malé 0,5 litrové sklenice. Příkon zavařovacího hrnce je 2000 W a hmotnost 5,55 kg. Zavařovací hrnec disponuje přehledným LCD displejem, na kterém si nastavíte teplotu v rozmezí od 30 stupňů do 100 stupňů. Výhodou je zvukový signál, který vám oznámí konec programu. Samozřejmostí je výpustný kohoutek, díky kterému můžete v hrnci připravovat teplé nápoje. Bonusem je pojistka proti přehřátí či neúmyslnému varu na sucho.

Pro

 • Nerez provedení
 • Přehledný LCD displej
 • Snadná obsluha

Proti

 • Plastový vypouštěcí ventil

Najít nejnižší cenu

Vigan Mammoth ZH27DGB digital

Vigan Mammoth ZH27DGB digitalVigan Mammoth je zavařovací hrnec o objemu 27 litrů. Pro představu, do hrnce se vejde až 14 kusů litrových zavařovacích sklenic nebo 22 kusů sklenic s objemem 0,7 litrů. Samotná nádoba je smaltovaná. Víko hrnce je plastové.

Hrnec disponuje digitálním ovládáním s modře podsvíceným LCD displejem. Termostat je plynule nastavitelný v rozsahu 30 až 100 stupňů. Samozřejmostí je nastavení času.

Hrnec lze používat nejen na zavařování pochutin, ale i na klasické vaření. Vhodný je například na vaření většího množství svařáku, punče nebo i obyčejného čaje. Při přípravě nápojů je výborným pomocníkem vestavěný výpustný kohout. Hrnec nalezne uplatnění nejen doma, ale například i ve vánočním stánku.

Z dalších funkcí a vlastností můžeme jmenovat ochranu proti vyvaření a přehřátí, světelnou signalizaci zapnutí nebo tepelně izolované rukojeti.

Pro

 • Jednoduchá obsluha
 • Slušný objem
 • Vestavěný výpustný kohout

Proti

 • Krátká napájecí šňůra

Najít nejnižší cenu

Hyundai PC 200

Hyundai PC 200Jako třetí v pořadí jsme vybrali zavařovací hrnec Hyundai PC 200 o objemu 27 litrů. Uvnitř hrnce najdete rošt s průměrem 32,5 cm, na který můžete vyskládat až 14 litrových zavařovacích sklenic. Hrnec disponuje nastavitelným časovým spínačem v rozmezí 20 – 120 minut, nebo nepřetržitým chodem, plynule nastavitelným termostatem a tepelně izolovanými rukojetěmi. Velkým plus je zvuková signalizace při dosažení nastavené teploty. Jako u předchozích, tak i tady najdete plastový výpustný kohoutek. Bezpečnostní pojistka proti přehřátí  a chodu naprázdno je už jen třešinkou na dortu.

Pro

 • Zvuková signalizace dosažené teploty
 • Možnost trvalého ohřívání
 • Velký objem

Proti

 • Absence displeje

Najít nejnižší cenu

Sencor SPP 2100

Sencor SPP 2100Jako další zavařovací hrnec jsme otestovali Sencor SPP 2100 s příkonem 1800 W. 27 litrový hrnec pojme až 14 litrových zavařovacích sklenic. Povrch nádoby je potažen smaltovaným povrchem, který neabsorbuje pachy z jídla a nemá vliv na chuť jídla. Tepelně izolované rukojeti vás ochrání proti popálení. Výhodou jsou dva režimy zavařování a to díky nastavitelnému časovému spínači v rozmezí 20 až 120 minut a nebo pomocí funkce nepřetržitého termostatu od 30 stupňů do 100 stupňů. Zvuková signalizace vám oznámí dosažení nastavené teploty. Samozřejmostí hrnce je rošt na zavařovací sklenice o průměru 31,1 cm a výpustný kohout. Díky dvojnásobnému bezpečnostnímu jištění je tento zavařovací hrnec naprosto bezproblémovou záležitostí.

Pro

 • Časovač
 • Zvukový signál
 • Plně automatizovaný

Proti

 • Absence displeje

Najít nejnižší cenu

Vigan ZH 27

Vigan ZH 27Jako poslední jsme vybrali zavařovací hrnec Vigan ZH 27 s krásným podsvětleným modrým LCD displejem a příkonem 1800 W.  Objem zavařovacího hrnce je 27 litrů a vejde se do něj 14 litrových zavařovacích sklenic nebo 22 sklenic o objemu 0,7 litrů. Zavařovací hrnec koupíte v nerez provedení v kombinaci s černým plastem. Jako u předešlých zavařovacích hrnců i tady najdete nastavitelný termostat, nastavitelný časovač, skrytý topný článek, vestavěný výpustný kohout nebo zavařovací rošt. Co nás především zaujalo tak to je ochrana proti stříkající vodě IPX3. Výhodou jsou tepelně izolované rukojeti proti případnému spálení.

Pro

 • Výpustný ventil
 • Nastavení času a teploty
 • Zvukový signál

Proti

 • Kratší přívodní šňůra

Najít nejnižší cenu