Vybíráme nejlepší elektrické multifunkční hrnce pro rok 2019

Multifunkční hrnec je kuchyňský spotřebič, který pomáhá automatizovat proces vaření. Takový přístroj může provádět různé operace, jako je vaření, pečení nebo smažení. Hlavní myšlenkou multifunkčního hrnce je, že si vyberete recept, nakrájíte ingredience, následně je vložíte do přístroje, zvolíte správný program a hrnec za vás uvaří plnohodnotný pokrm. Jak jednoduché. Tento typ hrnce je vhodný především pro osoby, které jsou neustále ve spěchu a nemají dostatek energie a času uvařit zdravé jídlo. Taktéž je hrnec vhodný i pro osoby, které vařením nechtějí ztratit spoustu času, zatímco by se mohly věnovat jiným, důležitějším činnostem.

Elektrické multifunkční hrnce jsou novodobým objevem, které splní sny každého vášnivého kuchaře. Představte si, že máte parní hrnec, fritovací hrnec, sporák, troubu, pomalý vařič, tlakový hrnec, rýžovar, pekárnu na chleba a jogurtovač v jednom.

Nejprodávanější elektrické multifunkční hrnce 2019

V tabulce níže naleznete nejoblíbenější elektrické multifunkční hrnce k červnu 2019.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Russell Hobbs 22740-5699%609 - 1 866 KčRecenze
Bionaire CrockPot SCCPBPP 60594%2 539 - 2 842 KčRecenze
Russell Hobbs Maxicook 22750-5696%1 397 - 2 099 KčRecenze
Catler MC 801096%11 900 - 13 290 KčRecenze
Tefal Multicooker 12v1 RK70513890%1 645 - 2 499 KčRecenze
Tesla EliteCook K5096%2 488 - 3 149 KčRecenze
Tefal All-In-One CY505E30?2 689 - 4 229 KčRecenze
TESLA EliteCook K70100%1 489 - 3 035 KčRecenze
Bionaire CrockPot SCCPRC507B93%1 820 - 2 799 KčRecenze
AVAIR ELLA LUX98%2 750 - 3 172 KčRecenze

Jak vybrat ten nejlepší elektrický multifunkční hrnec?

Každý elektrický multifunkční hrnec, v závislosti na modelu nebo výrobci, může nabídnout různé funkce a výhody. V následujících odstavcích se pokusíme shrnout ty nejdůležitější body, podle kterých byste měli vybrat ten nejlepší a nejvhodnější elektrický multifunkční hrnec.

Výkon – Výkon elektrických hrnců se obvykle pohybuje v rozsahu od 200 do 1400 wattů. Stejně jako u většiny elektrických spotřebičů lze elektrické hrnce porovnávat na základě jejich výkonu. Pokud plánujete každodenní používání spotřebiče, vyberte si takový, aby měl alespoň 900 wattů a více. Nižší výkon využijete pro příležitostné použití. Vysoce výkonný spotřebič bude vařit daleko rychleji, než spotřebič s nízkým výkonem.

Kapacita – Před koupí elektrického multifunkčního hrnce si promyslete, pro kolik lidí budete vařit. Vybrat si můžete mezi malým elektrickým hrncem s obsahem cca 1,5 litrů nebo větším, jehož kapacita je 6-8 litrů. My doporučujeme pořídit si elektrický hrnec větší, i když tak velké množství jídla denně nevaříte. Je ale dobré být připravený na různé situace, například, když přijdou hosté a vy budete muset vařit velké množství jídla.

Funkčnost – U funkčnosti existuje spousta věcí na co se zaměřit. Nejprve se poohlédněte po přístroji s ovládacím panelem a digitálním displejem. Na trhu najdete jak přístroje s dotykovým displejem bez tlačítek, tak tradiční s tlačítky. Obě varianty jsou naprosto v pořádku.

Elektrický multifunkční hrnec může mít různé funkce. Některé jsou užitečné, některé však méně. Musíte si zkrátka vybrat podle svých potřeb.

Základní funkce, na které byste se měli soustředit jsou funkce časovače, funkce automatického zastavení, akustické signály a funkce udržování teploty.

Počet programů vaření se může značně lišit, od 4-5 po několik desítek programů. Jedná se o přednastavené programy, které mohou dokonale uvařit některé recepty bez nutnosti zásahu.

Přemýšlejte o tom, co obvykle vaříte, nebo co byste chtěli rychle uvařit a podle toho si vyberte.

Příslušenství – Téměř všechny elektrické multifunkční hrnce obsahují odměrku, lžíci a špachtle, ale mohou mít také různé parní nadstavce a plata. Mnoho modelů je rovněž vybaveno základní kuchařkou s recepty, které můžete v přístroji připravit. Některé nabízené recepty jsou vážně úžasné a velmi chutné.

Design – Vybrat si můžete od stylového designu elektrického multifunkčního hrnce až po nejjednodušší zařízení. Přístroje s nejvymakanějším designem budou zpravidla dražší, ale nezaručují lepší funkčnost. Některé multifunkční hrnce jsou vybaveny úchyty pro lepší přenášení.

Typ zvoleného přístroje by měl být v souladu s vašimi preferencemi a potřebami. Pokud chcete kuchyni s krásným a moderním vzhledem, pak se podívejte po takovém přístroji, jehož design je snadno integrovatelný. Pokud budete denně vařit velké množství jídla, zaměřte se na vyšší kapacitu hrnce – měří se v litrech a je uvedena na balení výrobku. Pokud multifunkční hrnec neplánujete používat často, rozhodněte se pro kompaktnější model, který lze snadno skladovat a naopak přemísťovat.

Přístroj obsahuje kromě hlavního těla také vyjímatelné nádobí, které může být vyrobeno ze skla, kovu, nebo plastu. Doporučujeme se zaměřit na kovovou pokličku, která má větší trvanlivost a lepší tepelně izolační schopnosti.

V přední části přístroje můžete obvykle najít ovládací panel. Čím rozsáhlejší bude, tím větší funkčnost elektrický hrnec bude mít.

Nejlepších 5 elektrických hrnců za rozumnou cenu

Bionaire CrockPot SCCPBPP 605

Bionaire CrockPot SCCPBPP 605Jako první naší pětici otevírá elektrický hrnec Bionaire CrockPot SCCPBPP 605, který byl v roce 2018 oceněn jako produkt roku. Jedná se o multifunkční hrnec, ve kterém můžete připravit polévky, guláše, omáčky, dušené věci, masové rolády, žemlovku, nebo marmelády. Přístroj disponuje 3 výkonnými stupni, kdy na 1 lze jídlo ohřívat. Příkon přístroje je 250 W. Dále je hrnec vybavený digitálním časovým spínačem, na kterém si navolíte dobu vaření a postupně se vám zobrazuje zbývající čas vařícího procesu. Objem nádoby je 5,7 litrů. Nádobu s poklicí lze mýt v myčce, uchovávat ji s jídlem v lednici, nebo ohřívat v ní jídlo v mikrovlnné troubě.

Pro

 • Nízká spotřeba energie
 • Intuitivní ovládání
 • Keramická nádoba, která se snadno čistí

Proti

 • Poměrně těžký přístroj

Najít nejnižší cenu

First Austria FA 5130

First Austria FA 5130First Austria FA 5130 je elektrický multifunkční tlakový hrnec s příkonem 1000 W a 6 litrovým objemem nádoby. Hrnec je určený pro rychlé a zdravé vaření. Můžete v něm ohřívat, vařit v páře, péct koláče a pomalu vařit. Přístroj disponuje přehledným displejem, nastavitelným časovačem – až 24 hod, a nepřilnavým povrchem nádoby. Velkým bonusem je nastavení počtu porcí (1-3, 4-7, 8-12). Hmotnost celého přístroje jsou 2 kilogramy. Díky nepřilnavému povrchu nádoby, kterým je potažen je čištění naprosto bezproblémové.

Pro

 • Odložený start
 • Dobrá funkčnost
 • Rychlost vaření

Proti

 • Absence českého návodu

Najít nejnižší cenu

Orava MH-03

Orava MH-03Jako další v pořadí jsme vybrali elektrický hrnec Orava MH-03 s příkonem 1350 W. Přístroj disponuje 5 programy a je vhodný na vaření, pomalé vaření, pečení, smažení, vaření v páře a grilování. Objem hrnce je 5 litrů a povrch nádoby je potažen nepřilnavým a odolným materiálem. Součástí multifunkčního hrnce je grilovací rošt a poklička. Přístroj disponuje velkým, přehledným nastavitelným LCD displejem, tepelnou pojistkou a funkcí automatického vypnutí se zvukovou signalizací.

Pro

 • Velký objem nádoby
 • Jednoduché ovládání
 • 5 nastavitelných programů

Proti

 • Velmi krátký přívodní kabel

Najít nejnižší cenu

Saturn ST-MC9203

Saturn ST-MC9203Saturn ST – MC9203 jsme si oblíbili díky velkému množství programů – je vybavený 45 programy. Příkon přístroje je 900 W a disponuje velko-kapacitní nádobou o objemu 5 litrů. Můžete v něm klasicky vařit, vařit v páře, nebo v něm připravit domácí jogurty. Ukončení vaření je oznámeno akustickým signálem. Součástí přístroje je také odměrka, lžíce na rýži, mřížka na vaření a kelímky na jogurt. Z funkcí musíme vyzdvihnout možnost změny doby vaření, odložený start nebo funkci udržování teploty.

Pro

 • Spousta programů na vaření
 • Snadné ovládání
 • Průhledné víko pro sledování procesu vaření

Proti

 • Kvalita materiálu

Najít nejnižší cenu

Russell Hobbs 22740-56

Russell Hobbs 22740-56 - nejlepší elektrické hrnceJako poslední naší pětku uzavírá multifunkční hrnec Russell Hobbs 22740-56 s příkonem 200 W. Je to menší hrnec s objemem 3,5 litrů, který se hodí pro menší rodiny. Elektrický hrnec disponuje 3 teplotami – nastavení na vysokou teplotu, nízkou a ohřívání. Dále je přístroj vybavený skleněným víkem, pro lepší přehlednost pokrmu, úchyty z odolného plastu a kontrolkou zapnutí. Váha celého hrnce je pouze 1,2 kg a bonusem jsou protiskluzové nožičky.

Pro

 • Jednoduchá a rychlá obsluha
 • Bez-problémové čištění
 • Nízká váha přístroje

Proti

 • Absence časovače a displeje

Najít nejnižší cenu

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *