Domů » Recenze » Recenze plynového grilu Weber Q 1200

Recenze plynového grilu Weber Q 1200

Weber Q 1200 je kompaktní plynový gril, který je oproti jiným malým grilům unikát zejména díky svému netradičnímu designu. Jak byste jistě čekali od značky Weber, gril je excelentně zpracovaný a skvělé se na něm griluje. Má však i nějaké mouchy? Pojďme se na něj spolu blíže podívat.

Parametry

Výrobce:Weber
Typ grilu:Plynový - stolní
Počet hořáků:1 – nerezová ocel
Výkon:2,64 kW
Elektronické zapalování:Ano
Velikost grilovací plochy:1220 cm2
Poklop:Ano
Postranní stolky:Ano
Hmotnost:Cca 11 kg
Barva:Různé. V ČR je však k dispozici primárně v černé

Foto

Líbí se nám

  • Kompaktnost – po sklopení postranních polic zabírá malý prostor
  • Jednoduchá obsluha
  • Vynikající zpracování
  • Záchytná miska na grilovací šťávy a tuk
  • Teploměr ve víku
Nelíbí se nám

  • Vysoká cena
  • Vysoká cena originálních doplňků

Zpracování, funkce a vybavení

Hned po vybalení grilu z krabice na Vás dýchne kvalita. Co se týče zpracování, značkové grily se s grily za pár stokorun ze supermarketu prostě a jednoduše nedají srovnat. Prvotní sestavení grilu Vám zabere zhruba 15 minut, samozřejmě závisí i na Vaší zručnosti. Nicméně nic složitého nečekejte.

Gril je koncipován jako přenosný, a tudíž má poměrně kompaktní rozměry a nedisponuje ani stojanem s kolečky, jak jsme na to zvyklí u větších plynových grilů. Weber však jako volitelné příslušenství stojan nabízí, a to buď v pojízdné nebo statické verzi. Jestliže však dopředu víte, že byste takový stojan chtěli, rozhodně se vyplatí koupit tento gril rovnou se stojanem, protože tak ušetříte pár tisíc korun.

Oficiální web firmy Weber uvádí, že se jedná o ideální gril na túry. Předpokládám však, že sebou na trek nikdo nepotáhne 11 kg vážící gril. Samozřejmě pokud na Vás bude gril čekat pěkně v kufru auta nebo v campervanu, tak je to vynikající volba. Stejně tak se skvěle hodí třeba i na balkon nebo na menší terasu, kdy potřebujete ušetřit místo.

Grilovací rošt grilu Q 1200 je litinový a smaltovaný porcelánem. Podobně jako u jiných plynových grilů Weber i zde nalezneme takzvané aroma kolejnice. Ty jsou umístěný nad hořákem a zajišťuji rovnoměrnější rozložení tepla pod grilovací plochou a také ochranu hořáků před odkapávající šťávou z grilovaných pokrmů. Ta dopadá na kolejnice, kde se vlivem tepla vypařuje a dodává tak pokrmům specifické aroma.

Samozřejmostí je také poklop, díky němuž se grilované pokrmy stejnoměrněji ugrilují. V poklopu je rovněž integrován teploměr. Ve spojení s regulátorem výkonu hořáku tak můžete docílit přesně takové teploty, jakou pro danou potravinu potřebujete.

Výhodou tohoto grilu je rovněž elektronické zapalování. Nemusíte tak řešit, kde jste zase zapomněli zápalky nebo zapalovač. Energii pro zapalování dodává jeden kus AAA baterie. Pokud se náhodou baterie vybije a Vy zrovna nemáte náhradu, tak lze gril samozřejmě zapálit i zápalkou.

Po stranách grilu jsou umístěny dva odkládací stolky, což se u kompaktních grilů příliš často nevidí. Výhodou je fakt, že je možné při skladování nebo přepravě stolky přetočit dovnitř grilu, tak aby nezabíraly moc místa. Stolky je možné složit i jen částečně na poklop grilu. Po složení stolků se jejich vnitřní část promění v madla, díky nímž můžete gril snadno přenášet. Jedinou nevýhodou tohoto řešení je to, že na jedné straně se pod madlem nachází regulátor s přívodem plynu, a tak zde není tolik prostoru pro pohodlný úchop.

Údržba

Ano, nikdo z nás nejspíše nemá rád čištění grilu po grilování, ale pokud chcete, aby gril nějakou dobu vydržel a vypadal stále relativně pěkně, pak je čištění nezbytné.

O odkapávající tuk a šťávy se stará integrovaná záchytná miska umístěná pod grilem. Její čištění je snadné, ale kdybyste si chtěli práci ještě usnadnit, Webere nabízí jednorázové alobalové misky, které po grilování vyhodíte.

Po každém grilování byste rovněž měli odstranit rošt a otřít vnitřek grilu včetně poklopu. Samotný rošt je pak z hlediska čištění asi nejnepříjemnější částí. I tak se ale nejedná o nic složitého. Je však mít potřeba mít na paměti, že byste na čištění roštu neměli používat abrazivní prostředky.

Hodnocení zákazníků

Plynový gril Weber Q 1200 se těší velmi dobrým recenzím od samotných zákazníků. V době psaní tohoto článku jeho průměrné hodnocení na Heureka.cz dosahovalo hodnoty 94 %. Zákazníci oceňují především kvalitní zpracování grilu a velmi rychlé nahřátí. Jedním z mála nedostatků, který zákazníci zmiňují je pak pořizovací cena jak samotného grilu, tak i doplňků.

Naše hodnocení

Webmaster Q 1200 je stejně jako jiné grily Weber výborně zpracovaný a grilovat na něm je radost. Tento konkrétní model je vhodný zejména pro použití tam, kde potřebujete ušetřit místo nebo pokud negrilujete příliš často ve větším množství lidí. Skvělý je také jako gril na kempování – prostě gril, který hodíte do kufru auta, když se chystáte na nějaký road trip. Byť se jedná o poměrně kompaktní gril, je potřeba počítat s tím, že i tak nějaké místo v kufru auta zabere, protože jediné, co se na něm dá dále složit jsou postranní stolky.

Najít nejnižší cenu na Heureka.cz

Weber Q 1200 - plynový gril
4.5

Shrnutí

Webmaster Q 1200 je stejně jako jiné grily Weber výborně zpracovaný a grilovat na něm je radost. Tento konkrétní model je vhodný zejména pro použití tam, kde potřebujete ušetřit místo nebo pokud negrilujete příliš často ve větším množství lidí. Skvělý je také jako gril na kempování – prostě gril, který hodíte do kufru auta, když se chystáte na nějaký road trip.