Jaký je nejlepší kávovar pro rok 2020?

V dnešní době kávovar nesmí chybět v domácnosti žádného milovníka kávy. Za dobrou kávou už nemusíte chodit do kavárny. I když atmosféru kaváren nevynahradí ani ten nejlepší domácí kávovar, to přiznáváme.

Pokud se obejdete bez kavárenské atmosféry a chcete si kávu vychutnat v teple domova, musíte se velmi dobře rozhodnout s koupí kávovaru, který vám připraví stejně dobré kafe jako ve vaší oblíbené kavárně.

Na trhu je v současné době velké množství různých kávovarů a my jsme se rozhodli, že vám s výběrem pomůžeme, abyste si mohli pohodlně vybrat ten nejlepší kávovar na českém trhu. Proto jsme pro vás sestavili jednoduchý test kávovarů. Pojďme se tedy podívat, jaké jsou možnosti na trhu.

Nejprodávanější kávovary na českém trhu pro rok 2020

Následující tabulka zobrazuje nejoblíbenější kávovary v roce 2020 dle dat ze srovnávače Heureka.cz. První místo však nemusí nutně znamenat, že se jedná o nejlepší kávovar.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
DeLonghi ECAM 22.110 B94%6 947 - 16 660 KčRecenze
DeLonghi ECAM 45.760.W96%15 199 - 28 990 KčRecenze
Krups KP100B Piccolo PF90%842 - 1 999 KčRecenze
DeLonghi ECAM 350.55.B96%13 887 - 27 588 KčRecenze
Krups Essential EA810B7093%5 979 - 10 268 KčRecenze
Krups KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini Me93%1 100 - 2 890 KčRecenze
DeLonghi ETAM 29.660.SB95%12 365 - 24 990 KčRecenze
DeLonghi ECAM370.95.T94%19 690 - 23 990 KčRecenze
Aerobie AeroPress96%549 - 1 580 KčRecenze
Silvercrest SEMS 1100 B391%1 799 KčRecenze

Typy kávovaru

Automatický kávovar

V tomto kávovaru, jak název napovídá, se káva připravuje automaticky. Stačí jen zmáčknutí jediného tlačítka na displeji a proces výroby kávy se sám spustí. V kávovaru je zabudován mlýnek kávy, tudíž v prvním kroku se káva namele, pak přichází na řadu upěchování a spaření, kde se zbavuje kávového odpadu. Dále obsahuje zásobník na vodu a zásobník na použitou kávu. Je to pohodlná příprava kávy. Navíc se připravuje vždy z čerstvě namleté kávy.

Automatický kávovar má většinou i možnost nastavení jemnosti namletí kávy, která výrazně ovlivňuje chuť kávy. Součástí kávovaru je vždy vývod trubice s tryskou pro přípravu mléčné pěny, která je nesmírně důležitá pro přípravu cappuccina a jiných druhů káv. Nevýhoda těchto kávovaru spočívá v tom, že na něj potřebujete spoustu místa. Další nevýhodou těchto kávovaru je jejich údržba, kterou je nutno provádět, neboť zbytky kávy v trubičkách kávovaru ovlivňují chuť kávy. Pokud budete takový kávovar vybírat, soustřeďte se na to, aby měl zabudované automatické čištění a funkci odvápnění. Kvalitní kávovar by měl mít zabudovanou vyhřívací desku hrníčků, aby vám káva rychle nevychladla. Není nic horšího než rychle studená káva.

Pákové kávovary

Jedná se o zmenšeninu klasického kávovaru v kavárně. Příprava kávy probíhá naprosto stejně jako v kavárně. Do pákového držáku se nasype dávka mleté kávy, upěchujete a páku vložíte do kávovaru. Obsluha tohoto kávovaru je velice snadná. Chuť kávy z pákového kávovaru se přibližuje chuti pravého italského espresa. Výhoda pákových kávovaru spočívá v jejich univerzálnosti. Můžete v nich připravovat lahodný nápoj z mleté kávy nebo porcované.

Kávovar na kapsle

Tento typ kávovaru je určen především pro domácnosti nebo firmy, kde se káva nepřipravuje až tak často. Je to nejjednodušší typ kávovaru, kdy do zásobníku vložíte kapsli a zmáčknete tlačítko. Nevýhodou těchto kávovaru, že tablety nemůžete použít vícekrát až na výjimky od značky Dolce Gusto či Nespresso. Další nevýhodou je, že nemůžete připravit dva šálky najednou.

Jak vybrat nejlepší kávovar?

Nejdříve bychom si měli ujasnit, jaký typ kávovaru chceme. Jednotlivé typy kávovaru jsme si už popsali.

 • Při koupi kávovaru se zaměřte na informaci o tom, pod jakým tlakem je káva v přístroji připravována. Jestliže toužíte si doma připravit kvalitní espresso kávu, pak by kávovar měl vyvinout tlak alespoň 9 barů. Samozřejmě, že na trhu existují i takové kávovary, které mají tlak míň jak 9 barů, ale takové kávovary vám nepřipraví silné a chutné espresso s výraznou chutí a bohatou pěnou, než ty s vyšším tlakem. Ideální tlak je však kolem 15 barů.
 • U každého spotřebiče nás zajímá především příkon. U kávovaru není zase až tak podstatný. Hodnota vám napoví pouze to, jak dlouho se bude nahřívat před samotnou přípravou kávy. Na kvalitě kávy menší nebo větší příkon nemá vliv. Pro nedočkavce ale doporučujeme kávovar s vyšším příkonem, ať vás kávovar zbytečně nezdržuje.
 • U automatických kávovarů se soustřeďte na to, aby byl vybaven časovačem. Není nic lepšího, než se každé ráno probudit s vůni čerstvě připravené kávy.

Nejlepších 5 kávovarů

DeLonghi ECAM 45.760.W

DeLonghi ECAM 45.760.WDeLonghi ECAM 45.760.W je plno-automatický kávovar s příkonem 1450 W a parní tlakem 15 bar. Součástí kávovaru je integrovaný mlýnek, na kterém si můžete nastavit hrubost mletí. Samozřejmostí je také nastavení velikosti kávy – malá, střední nebo velká a nastavení teploty vody. Co oceňujeme, je patentovaný LatteCrema systém, který připravuje krémovou, mléčnou pěnu pro vaše cappuccino stisknutím jediného tlačítka. Bonusem tohoto kávovaru je automatické čištění a automatické odvápňování. Pro přehlednost je kávovar vybavený intuitivním panelem s grafickým displejem, na kterém si můžete navolit jeden z 16 jazyků. Dalším bonusem kávovaru je nastavení tvrdosti vody, nebo úspory energie.

Pro

 • Jednoduchost
 • Velmi snadné čištění
 • Rychlá a intuitivní příprava kávy

Proti

 • V návodu není uvedeno množství jednotlivých volitelných nápojů.

Najít nejnižší cenu

DeLonghi EC 685.W

DeLonghi EC 685.WDeLonghi EC 685.W je pákový kávovar s příkonem 1450 W a parním tlakem 15 bar. Kávovar disponuje nádobkou na vodu o objemu 1 litr, dále nastavitelnou parní tryskou se kterou hravě vytvoříte mléčnou pěnu a mlýnkem na kávu. Funkce Flow-stop zajištuje nastavení velikosti kávy a následné uložení do paměti kávovaru.

Ti, kteří chtějí ušetřit energii ocení ECO provoz, což je automatické vypnutí kávovaru. Bonusem je vyjímatelný odkapávací tácek, kdy po jeho vyjmutí můžete použít až 12 cm vysoké sklenice.

PRO

 • Jednoduchá manipulace
 • Tichý
 • Nahřívá hrníčky

PROTI

 • Návod by mohl být podrobnější

Najít nejnižší cenu

Sencor SES 9020 NP

Sencor SES 9020 NPJako další v pořadí jsme vybrali plně automatický kávovar Sencor SES 9020 NP s příkonem 1470 W a parním tlakem 19 bar. Tento model disponuje mléčným systémem, se kterým si hravě připravíte lahodné cappuccino nebo cafe latte. Součástí kávovaru jsou také dvě nádobky na mléko. Kávovar je dále vybavený mlýnkem s nastavením hrubosti mletí kávových zrn a přehledným panelovým LED displejem. Kapacita zásobníku na kávu je 300 g a objem zásobníku na mléko 600 ml. Bonusem tohoto kávovaru je automatické čištění s programem odvápnění.

Pro

 • Snadné čištění
 • Malé rozměry
 • Přehledný displej

Proti

 • Absence nahřívače šálku

https://kavovary-cajovary-espressa.heureka.cz/sencor-ses-9020-np/

Najít nejnižší cenu

Krups Essential EA810B70

Krups Essential EA810B70Krups Essential je automatický espresovač s příkonem 1450 W a parním tlakem 15 bar. Kávovar disponuje kónickým mlýnkem s mlecími kameny, kde si můžete zvolit mezi 3 stupni hrubosti mletí. Dále je kávovar vybaven nádržkou na vodu o objemu 1,7 l a zásobníkem na 260 g zrnkové kávy.

S parní tryskou si hravě vyšleháte mléko na vaše oblíbené cappuccino. Výhodou je automatické čištění kávovaru. Díky kompaktnímu designu kávovaru nezabírá na kuchyňské lince velký prostor, vejde se i do té nejmenší kuchyně.

PRO

 • Snadné ovládání
 • Tryska na mléko
 • Kompaktní, nezabere moc prostoru

PROTI

 • Řadí se k hlučnějším modelům

Najít nejnižší cenu

DéLonghi ECAM 22.110 B

Espresso DeLonghi Magnifica ECAM22 110BŘíká se to nejlepší na konec. Automatický kávovar DéLonghi ECAM 22.110 B se pyšní titulem finalista PRODUKT ROKU 2014. Vyniká svou jednoduchostí podtrhnutou krásným designem. Pokud často připravujete kávu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, jistě oceníte přípravu 2 šálků najednou. Pokud máte rádi našlehané cappuccino, pak u tohohle kávovaru využijete ruční trysku k našlehání mléka. Další výhoda je samočisticí a odvápňující program.

PRO

 • Nastavitelná výška adaptéru pro různou velikost šálku
 • Velmi tichý mlýnek s 13-ti možnostmi nastavení hrubosti mletí
 • Velké množství různých nastavení pro co nejlepší přípravu kávy

PROTI

 • Chybí funkce nahřátí šálku

Najít nejnižší cenu

„Perfektní mašinka. Jsem velký milovník kávy a DéLonghi splnil moje očekávání“ – uživatel

Závěr testu

Pokud se Vám náš test kávovarů 2020 líbil, těší nás to.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *