Domů » Malé spotřebiče » Jaký je nejlepší kávovar pro rok 2023?

Jaký je nejlepší kávovar pro rok 2023?

V dnešní době kávovar nesmí chybět v domácnosti žádného milovníka kávy. Za dobrou kávou už nemusíte chodit do kavárny. I když atmosféru kaváren nevynahradí ani ten nejlepší domácí kávovar, to přiznáváme.

Pokud se obejdete bez kavárenské atmosféry a chcete si kávu vychutnat v teple domova, musíte se velmi dobře rozhodnout s koupí kávovaru, který vám připraví stejně dobré kafe jako ve vaší oblíbené kavárně.

Na trhu je v současné době velké množství různých kávovarů a my jsme se rozhodli, že vám s výběrem pomůžeme, abyste si mohli pohodlně vybrat ten nejlepší kávovar na českém trhu. Proto jsme pro vás sestavili jednoduchý test kávovarů. Pojďme se tedy podívat, jaké jsou možnosti na trhu.

Nejprodávanější kávovary na českém trhu pro rok 2023

Následující tabulka zobrazuje nejoblíbenější kávovary v roce 2023 dle dat ze srovnávače Heureka.cz. První místo však nemusí nutně znamenat, že se jedná o nejlepší kávovar.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
DeLonghi Magnifica S ECAM 22.115.B927 195 – 8 750 KčRecenze
DeLonghi Magnifica S ECAM 21.117.B946 690 – 9 999 KčRecenze
Krups Essential EA810B70925 989 – 10 806 KčRecenze
DeLonghi Eletta Cappuccino Evo ECAM 46.860.B9614 777 – 20 490 KčRecenze
Philips Series 3200 LatteGo EP 3241/509511 819 – 15 999 KčRecenze
DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B9613 144 – 15 549 KčRecenze
Philips Series 2200 LatteGo EP 2235/40949 616 – 17 105 KčRecenze
DeLonghi Magnifica Evo ECAM 290.51.B889 222 – 11 235 KčRecenze
DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.95.T9415 827 – 22 990 KčRecenze
DeLonghi Magnifica Evo ECAM 290.81.TB9210 454 – 13 556 KčRecenze

Typy kávovaru

Automatický kávovar

V tomto kávovaru, jak název napovídá, se káva připravuje automaticky. Stačí jen zmáčknutí jediného tlačítka na displeji a proces výroby kávy se sám spustí. V kávovaru je zabudován mlýnek kávy, tudíž v prvním kroku se káva namele, pak přichází na řadu upěchování a spaření, kde se zbavuje kávového odpadu. Zbytky kávy nevyhazujte, hodí se skvěle do kompostéru nebo k přihnojování pokojovek. Dále obsahuje zásobník na vodu a zásobník na použitou kávu. Je to pohodlná příprava kávy. Navíc se připravuje vždy z čerstvě namleté kávy.

Automatický kávovar má většinou i možnost nastavení jemnosti namletí kávy, která výrazně ovlivňuje chuť kávy. Součástí kávovaru je vždy vývod trubice s tryskou pro přípravu mléčné pěny, která je nesmírně důležitá pro přípravu cappuccina a jiných druhů káv. Nevýhoda těchto kávovaru spočívá v tom, že na něj potřebujete spoustu místa. Další nevýhodou těchto kávovaru je jejich údržba, kterou je nutno provádět, neboť zbytky kávy v trubičkách kávovaru ovlivňují chuť kávy. Pokud budete takový kávovar vybírat, soustřeďte se na to, aby měl zabudované automatické čištění a funkci odvápnění.

Kvalitní kávovar by měl mít zabudovanou vyhřívací desku hrníčků, aby vám káva hned po přípravě rychle nevychladla. Není nic horšího než rychle studená káva.

Pákové kávovary

Jedná se o zmenšeninu klasického kávovaru v kavárně. Příprava kávy probíhá naprosto stejně jako v kavárně. Do pákového držáku se nasype dávka mleté kávy, upěchujete a páku vložíte do kávovaru. Obsluha tohoto kávovaru je velice snadná. Chuť kávy z pákového kávovaru se přibližuje chuti pravého italského espresa. Výhoda pákových kávovaru spočívá v jejich univerzálnosti. Můžete v nich připravovat lahodný nápoj z mleté kávy nebo porcované.

Kávovar na kapsle

Tento typ kávovaru je určen především pro domácnosti nebo firmy, kde se káva nepřipravuje až tak často. Je to nejjednodušší typ kávovaru, kdy do zásobníku vložíte kapsli a zmáčknete tlačítko. Nevýhodou těchto kávovaru, že tablety nemůžete použít vícekrát až na výjimky od značky Dolce Gusto či Nespresso. Další nevýhodou je, že nemůžete připravit dva šálky najednou.

Jak vybrat nejlepší kávovar?

Nejdříve bychom si měli ujasnit, jaký typ kávovaru chceme. Jednotlivé typy kávovaru jsme si už popsali.

 • Při koupi kávovaru se zaměřte na informaci o tom, pod jakým tlakem je káva v přístroji připravována. Jestliže toužíte si doma připravit kvalitní espresso kávu, pak by kávovar měl vyvinout tlak alespoň 9 barů. Samozřejmě, že na trhu existují i takové kávovary, které mají tlak míň jak 9 barů, ale takové kávovary vám nepřipraví silné a chutné espresso s výraznou chutí a bohatou pěnou, než ty s vyšším tlakem. Ideální tlak je však kolem 15 barů.
 • U každého spotřebiče nás zajímá především příkon. U kávovaru není zase až tak podstatný. Hodnota vám napoví pouze to, jak dlouho se bude nahřívat před samotnou přípravou kávy. Na kvalitě kávy menší nebo větší příkon nemá vliv. Pro nedočkavce ale doporučujeme kávovar s vyšším příkonem, ať vás kávovar zbytečně nezdržuje.
 • U automatických kávovarů se soustřeďte na to, aby byl vybaven časovačem. Není nic lepšího, než se každé ráno probudit s vůni čerstvě připravené kávy.

Nejlepších 5 kávovarů

DeLonghi ECAM 45.760.W

DeLonghi ECAM 45.760.WDeLonghi ECAM 45.760.W je plno-automatický kávovar s příkonem 1450 W a parní tlakem 15 bar. Součástí kávovaru je integrovaný mlýnek, na kterém si můžete nastavit hrubost mletí. Samozřejmostí je také nastavení velikosti kávy – malá, střední nebo velká a nastavení teploty vody. Co oceňujeme, je patentovaný LatteCrema systém, který připravuje krémovou, mléčnou pěnu pro vaše cappuccino stisknutím jediného tlačítka. Bonusem tohoto kávovaru je automatické čištění a automatické odvápňování. Pro přehlednost je kávovar vybavený intuitivním panelem s grafickým displejem, na kterém si můžete navolit jeden z 16 jazyků. Dalším bonusem kávovaru je nastavení tvrdosti vody, nebo úspory energie.

Pro

 • Jednoduchost
 • Velmi snadné čištění
 • Rychlá a intuitivní příprava kávy

Proti

 • V návodu není uvedeno množství jednotlivých volitelných nápojů.

Najít nejnižší cenu

Sencor SES 1710BK

Sencor SES 1710BKPákové kávovary se dlouhodobě těší velké oblibě, protože umožňují za poměrně rozumnou cenu snadnou přípravu kvalitní kávy v domácích podmínkách. Tento konkrétní kávovar společnosti Sencor patří mezi nejoblíbenější modely dle Heureka.cz a to nejen díky velmi příznivé ceně.

Kávovar disponuje bojlerovým topným systémem a tlakovým čerpadlem, které při přípravě kávy vyvine tlak až 15 barů, což je u kávovarů standard. Jako zdroj vody slouží průhledná nádoba o objemu 1,5 litrů umístěna tradičně v zadní části kávovaru.

S kávovarem můžete připravit až dva šálky kávy najednou. Na rozdíl od dražších přístrojů si tento kávovar nezapamatuje, jaké množství vody do kávy používáte. Při přípravě kávy tedy musíte vždy stát u kávovaru a ručně extrakci vypnout.

Milovníci cappuccina, latte a podobných mléčných káv jistě ocení parní trysku na našlehání mléčné pěny.

PRO

 • Nízká cena
 • Možnost použít i vyšší šálky
 • Snadná obsluha

PROTI

 • Kávovar je lehký a při utahování páky je nutné jej přidržet (nepomohou ani protiskluzové nožky)
 • Množství vody v kávě lze regulovat pouze manuálně

Najít nejnižší cenu

Krups KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini Me

Krups KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini MeA jako poslední tip tady máme malý kávovar na kapsle Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Mi. Kávovar v klasickém Krups designu připomínajícím tučňáka pracuje s parním tlakem 15 barů tak jako klasické kávovary. Nádržka na vodu pojme 0,8 litrů vody. Na jeden cyklus můžete v kávovaru připravit pouze jeden šálek. Obsluha kávovaru je jednoduchá. Stačí vložit kapsli, navolit množství vody dle druhu kapsle a spustit přípravu nápoje.

Kávovar samozřejmě podporuje celou řadu kapslí. Cena za jeden šálek kávy se sice pohybuje výše než například u pákových kávovarů, ale nabídka kapslí je tak široká a příprava tak lehká, že si kapslové kávovary své fanoušky vždy najdou.

PRO

 • Snadná obsluha
 • Bohatý výběr kapslí
 • Nízká cena

PROTI

 • Malá nádržka na vodu
 • Hlučnost
 • Červený napájecí kabel u šedivého přístroje je opravdu úlet

Najít nejnižší cenu

Krups Essential EA810B70

Krups Essential EA810B70Krups Essential je automatický espresovač s příkonem 1450 W a parním tlakem 15 bar. Kávovar disponuje kónickým mlýnkem s mlecími kameny, kde si můžete zvolit mezi 3 stupni hrubosti mletí. Dále je kávovar vybaven nádržkou na vodu o objemu 1,7 l a zásobníkem na 260 g zrnkové kávy.

S parní tryskou si hravě vyšleháte mléko na vaše oblíbené cappuccino. Výhodou je automatické čištění kávovaru. Díky kompaktnímu designu kávovaru nezabírá na kuchyňské lince velký prostor, vejde se i do té nejmenší kuchyně.

PRO

 • Snadné ovládání
 • Tryska na mléko
 • Kompaktní, nezabere moc prostoru

PROTI

 • Řadí se k hlučnějším modelům

Najít nejnižší cenu

DéLonghi ECAM 22.110 B

Espresso DeLonghi Magnifica ECAM22 110BŘíká se to nejlepší na konec. Automatický kávovar DéLonghi ECAM 22.110 B se pyšní titulem finalista PRODUKT ROKU 2014. Vyniká svou jednoduchostí podtrhnutou krásným designem. Pokud často připravujete kávu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, jistě oceníte přípravu 2 šálků najednou. Pokud máte rádi našlehané cappuccino, pak u tohohle kávovaru využijete ruční trysku k našlehání mléka. Další výhoda je samočisticí a odvápňující program.

PRO

 • Nastavitelná výška adaptéru pro různou velikost šálku
 • Velmi tichý mlýnek s 13-ti možnostmi nastavení hrubosti mletí
 • Velké množství různých nastavení pro co nejlepší přípravu kávy

PROTI

 • Chybí funkce nahřátí šálku

Najít nejnižší cenu

Závěr testu

Pokud se Vám náš test kávovarů 2023 líbil, těší nás to.