Jaký je nejlepší kávovar?

V dnešní době kávovar nesmí chybět v domácnosti žádného milovníka kávy. Za dobrou kávou už nemusíte chodit do kavárny. I když atmosféru kaváren nevynahradí ani ten nejlepší domácí kávovar, to přiznáváme.

Pokud se obejdete bez kavárenské atmosféry a chcete si kávu vychutnat v teple domova, musíte se velmi dobře rozhodnout s koupí kávovaru, který vám připraví stejně dobré kafe jako ve vaší oblíbené kavárně.

Na trhu je v současné době velké množství různých kávovarů a my jsme se rozhodli, že vám s výběrem pomůžeme, abyste si mohli pohodlně vybrat ten nejlepší kávovar na českém trhu. Proto jsme pro vás sestavili jednoduchý test kávovarů. Pojďme se tedy podívat, jaké jsou možnosti na trhu.

Nejprodávanější kávovary na českém trhu pro rok 2018

Následující tabulka zobrazuje nejoblíbenější kávovary v roce 2018 dle dat ze srovnávače Heureka.cz. První místo však nemusí nutně znamenat, že se jedná o nejlepší kávovar.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
DeLonghi ECAM 22.110 B92%7 177 - 17 533 KčRecenze
Krups KP100BCE Nescafé Dolce Gusto Piccolo89%793 - 1 557 KčRecenze
DeLonghi ESAM 4500 Magnifica89%11 562 - 31 632 KčRecenze
DeLonghi EC 685.W96%3 761 - 5 992 KčRecenze
DeLonghi ETAM 29.660 SB96%13 834 - 24 991 KčRecenze
Catler ES 801393%14 990 - 21 768 KčRecenze
DeLonghi ECAM 23.420 SB89%9 918 - 26 608 KčRecenze
DeLonghi ESAM 300087%6 799 - 15 718 KčRecenze
DeLonghi EC 68090%3 949 - 7 248 KčRecenze
DeLonghi ECAM 45.760 W93%19 179 - 28 990 KčRecenze

Typy kávovaru

Automatický kávovar

V tomto kávovaru, jak název napovídá, se káva připravuje automaticky. Stačí jen zmáčknutí jediného tlačítka na displeji a proces výroby kávy se sám spustí. V kávovaru je zabudován mlýnek kávy, tudíž v prvním kroku se káva namele, pak přichází na řadu upěchování a spaření, kde se zbavuje kávového odpadu. Dále obsahuje zásobník na vodu a zásobník na použitou kávu. Je to pohodlná příprava kávy. Navíc se připravuje vždy z čerstvě namleté kávy.

Automatický kávovar má většinou i možnost nastavení jemnosti namletí kávy, která výrazně ovlivňuje chuť kávy. Součástí kávovaru je vždy vývod trubice s tryskou pro přípravu mléčné pěny, která je nesmírně důležitá pro přípravu cappuccina a jiných druhů káv. Nevýhoda těchto kávovaru spočívá v tom, že na něj potřebujete spoustu místa. Další nevýhodou těchto kávovaru je jejich údržba, kterou je nutno provádět, neboť zbytky kávy v trubičkách kávovaru ovlivňují chuť kávy. Pokud budete takový kávovar vybírat, soustřeďte se na to, aby měl zabudované automatické čištění a funkci odvápnění. Kvalitní kávovar by měl mít zabudovanou vyhřívací desku hrníčků, aby vám káva rychle nevychladla. Není nic horšího než rychle studená káva.

Pákové kávovary

Jedná se o zmenšeninu klasického kávovaru v kavárně. Příprava kávy probíhá naprosto stejně jako v kavárně. Do pákového držáku se nasype dávka mleté kávy, upěchujete a páku vložíte do kávovaru. Obsluha tohoto kávovaru je velice snadná. Chuť kávy z pákového kávovaru se přibližuje chuti pravého italského espresa. Výhoda pákových kávovaru spočívá v jejich univerzálnosti. Můžete v nich připravovat lahodný nápoj z mleté kávy nebo porcované.

Kávovar na kapsle

Tento typ kávovaru je určen především pro domácnosti nebo firmy, kde se káva nepřipravuje až tak často. Je to nejjednodušší typ kávovaru, kdy do zásobníku vložíte kapsli a zmáčknete tlačítko. Nevýhodou těchto kávovaru, že tablety nemůžete použít vícekrát až na výjimky od značky Dolce Gusto či Nespresso. Další nevýhodou je, že nemůžete připravit dva šálky najednou.

Jak vybrat nejlepší kávovar?

Nejdříve bychom si měli ujasnit, jaký typ kávovaru chceme. Jednotlivé typy kávovaru jsme si už popsali.

 • Při koupi kávovaru se zaměřte na informaci o tom, pod jakým tlakem je káva v přístroji připravována. Jestliže toužíte si doma připravit kvalitní espresso kávu, pak by kávovar měl vyvinout tlak alespoň 9 barů. Samozřejmě, že na trhu existují i takové kávovary, které mají tlak míň jak 9 barů, ale takové kávovary vám nepřipraví silné a chutné espresso s výraznou chutí a bohatou pěnou, než ty s vyšším tlakem. Ideální tlak je však kolem 15 barů.
 • U každého spotřebiče nás zajímá především příkon. U kávovaru není zase až tak podstatný. Hodnota vám napoví pouze to, jak dlouho se bude nahřívat před samotnou přípravou kávy. Na kvalitě kávy menší nebo větší příkon nemá vliv. Pro nedočkavce ale doporučujeme kávovar s vyšším příkonem, ať vás kávovar zbytečně nezdržuje.
 • U automatických kávovarů se soustřeďte na to, aby byl vybaven časovačem. Není nic lepšího, než se každé ráno probudit s vůni čerstvě připravené kávy.

Nejlepších 5 kávovarů

DéLonghi ECAM 23.420 SB

Espresso DeLonghi Intensa ECAM23.420SBPlnoautomatický kávovar značky DéLonghi si můžete individuálně nastavit podle vašich potřeb a možností. Má mnoho funkcí a spoustu vychytávek, pro které si jej oblíbíte. Například oceníte programovatelné vypnutí či odvápňovací a vyplachovací automatický program. Dále je vybaven nastavovací tryskou k našlehání mléka pro přípravu cappuccina či kávy latté a odkládací plochou na šálky.

PRO

 • Režim úspory energie
 • Srozumitelné ovládání – přístroj si sám o vše, co potřebuje, řekne
 • Program pro nastavení vlastního množství kávy
 • Tlak 15 barů
 • Nastavitelná hrubost mletí kávy

PROTI

 • Hlučnější
 • Nelze nahřívat šálky

Najít nejnižší cenu
 

„Kvalitní zpracování, jednoduché ovládání, výborná káva, příjemná údržba, program pro nastavení vlastního množství kávy“

Catler ES 8013

Espresso Catler ES 8013 nerezTento pákový kávovar s propracovaným designem od značky Catler je určen pro domácí nebo profesionální použití. Výhodou tohoto kávovaru je programovatelné dávkování vody – automatické nastavení, možnost vlastního nastavení, manuální dávkování vody. Další výhodou je speciální topný systém „Thermocoil“ v kombinaci s tlakem 15 barů. Šetřílci jistě ocení automatické přepnutí do režimu úspory elektrické energie po 30 min. nečinnosti a automatické vypnutí po 2 hodinách, kdy kávovar nepoužíváte.

PRO

 • Plocha na nahřívání šálků
 • Automatické mletí přímo do držáku filtru
 • Funkce Clean Me – světelná kontrolka indikuje potřebu spuštění čisticího procesu

Najít nejnižší cenu
 

„Super poloprofi stroj. Káva se dá opravdu vyladit podle individuální chuti jak je libo. Je v perfektním zpracování materiálovém, dílenskem i designovém.“ – Ctirad Juráň

Krups KP100B NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo

Krups KP100B NESCAFÉ Dolce Gusto PiccoloKdo uvažuje s koupí kávovaru na kapsle, pak doporučujeme značku Krups, model KP100B NESCAFÉ. Má naprosto jednoduché ovládání. Díky stisknutí jediného tlačítka můžete mít v momentě lahodné espresso. Zvládne vytvořit i velmi oblíbené cappuccino jako od profesionála. Díky úspornému energetickému systému se přístroj sám vypne po 5 minutách nepoužívání. Pro jeho velikost se vejde do každé domácnosti.

PRO

 • Thermoblock
 • Manuální ovládání
 • Úsporný režim: rychlé nahřátí, auto-off po 5 min.
 • Extrémně rychlý, čistý, jednoduchý a spolehlivý provoz

PROTI

 • Pouze pro kapsle Nescafé Dolce Gusto
 • Ruční regulace vody do kávy

Najít nejnižší cenu
 

„Dobrá káva, rychlá a jednoduchá obsluha“ –  Martina

Philips Saeco HD 8914/09

Philips Saeco HD 8914/09Čtvrtým kávovarem v pořadí je automatický kávovar Philips Saeco HD 8914/09, umožňující přípravu dvou šálků kávy najednou. Kávovar je vybaven keramickými mlýnky, které údajně zajišťuji lepší chuť kávy. Úroveň namletí lze nastavit v 5 různých stupních, díky čemuž si jednoduše vyladíte bohatost chuti připravované kávy.

Kávovar je vybaven filtrem vodního kamene a dle výrobce díky němu připravíte až 5000 šálku kávy bez nutnosti vodní kámen čistit.

PRO

 • Tlak čerpadla – 15 barů
 • Automatické oplachování a odvápnění
 • Lze používat i mletou kávu

PROTI

 • Chybí zásobník na mléko

Najít nejnižší cenu
 

„Jeho design i funkčnost uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta a proto po vlastním odzkoušení mohu doporučit všem“, – testerka jezi

DéLonghi ECAM 22.110 B

Espresso DeLonghi Magnifica ECAM22 110BŘíká se to nejlepší na konec. Automatický kávovar DéLonghi ECAM 22.110 B se pyšní titulem finalista PRODUKT ROKU 2014. Vyniká svou jednoduchostí podtrhnutou krásným designem. Pokud často připravujete kávu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, jistě oceníte přípravu 2 šálků najednou. Pokud máte rádi našlehané cappuccino, pak u tohohle kávovaru využijete ruční trysku k našlehání mléka. Další výhoda je samočisticí a odvápňující program.

PRO

 • Nastavitelná výška adaptéru pro různou velikost šálku
 • Velmi tichý mlýnek s 13-ti možnostmi nastavení hrubosti mletí
 • Velké množství různých nastavení pro co nejlepší přípravu kávy

PROTI

 • Chybí funkce nahřátí šálku

Najít nejnižší cenu
 

„Perfektní mašinka. Jsem velký milovník kávy a DéLonghi splnil moje očekávání“ – uživatel

Závěr testu

Pokud se Vám náš test kávovarů 2017 líbil, těší nás to. Jestliže máte nějaké dotazy a nevíte si rady s výběrem nejlepšího kávovaru pro vaše potřeby, neváhejte nás kontaktovat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *