Nejlepší navigace do auta

Navigační GPS jednotky jsou malá, přenosná zařízení, která vám mohou poskytnout přesné pokyny k jízdě a to i v oblastech bez mobilního pokrytí. Obecně bývají nejlepší navigace do auta mnohem lepší než smartphone navigace, protože se nepoužívají mobilní data a nezatěžují baterii mobilního telefonu.

Ručně zadáte parametry cíle, do kterého chcete dojet a přístroj vám bude poskytovat pokyny krok za krokem. U některých dražších modelů lze cíl cesty zadávat i hlasem. Kromě pokynů navigace zobrazuje také informace jako jsou aktuální rychlost, čas a vzdálenost zbývající do cíle cesty.

Navigaci lze pomocí přísavky upevnit na čelní sklo nebo palubní desku a jako zdroj energie poslouží cigaretový zapalovač. Na rozdíl od zabudovaných GPS navigací lze přenosné GPS jednoduše odpojit a přesunout z jednoho auta do jiného.

Na rozdíl od navigačních aplikací na mobilu, nemusíte být v oblasti s mobilním pokrytím, abyste dostávali přesné pokyny z navigačního systému GPS. Důvodem je, že tyto jednotky mají mapy uložené ve svých vnitřních pamětích a informace o poloze získávají přímo ze satelitů GPS, které mají lepší pokrytí, než poskytovatelé mobilních signálů. Samozřejmě i na mobilní telefony existují navigační aplikace, které nepotřebují stálé připojení k mobilnímu internetu, ale i tak mívají telefony moduly GPS s menší přesností, které bývají náročné na výdrž baterie. Pokud tedy navigaci do auta chcete pravidelně využívat, bývá zpravidla lepší volbou dedikovaná navigace.

Nejprodávanější navigace do auta pro rok 2018

Následující tabulka zobrazuje nejlépe hodnocené a nejoblíbenější navigace do auta pro rok 2018.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Carneo Combo A940098%1 290 - 5 290 KčRecenze
Garmin DriveLuxe 50 Lifetime Europe4598%3 790 - 9 599 KčRecenze
Navitel MS40090%954 - 1 473 KčRecenze
TomTom Start 25 Regional Lifetime86%2 990 - 4 026 KčRecenze
Mio Spirit 8500 Full Europe Lifetime91%3 259 - 4 290 KčRecenze
TomTom Start 20 Europe Lifetime82%2 590 - 3 939 KčRecenze
TomTom Start 52 Evropa Lifetime87%3 150 - 5 390 KčRecenze
Navitel T500 3G Lifetime90%1 819 - 2 248 KčRecenze
Mio Spirit 5400 Lifetime CZ / SK75%1 577 - 3 146 KčRecenze
Garmin nüvi 58T Lifetime?2 789 - 5 155 KčRecenze

Co by měla navigace do auta umět?

Mapy: Předně se ujistěte, že navigace má předinstalované mapy České republiky nebo je umožňuje dodatečné instalovat např. z SD karty. Samozřejmě pokud budete navigace využívat primárně v zahraničí, ujistěte se, že jsou podporovány mapy dané země.

Aktualizace map: Zároveň je důležité, že GPS navigace poskytuje celoživotní aktualizací map. To znamená, že zhruba každý rok, můžete na webových stránkách výrobce aktualizovat své mapy, aby se v navigaci odrážely veškeré změny na cestách.

Přepočet trasy: Automatické přesměrování trasy je základní vlastností, kterou by měla mít každá slušná auto navigace. Pokud někde špatně zahnete, jednotka by měla přepočítat vaši trasu na základě vaší aktualizované polohy.

Rychlostní omezení: Ukazatel omezení rychlosti je další důležitý rys nejlepší navigace do auta. Přístroj vám řekne nejen rychlost, kterou cestujete, ale také omezení rychlosti na silnici, na které se nacházíte. To vám může pomoci vyhnout se pokutám za nepřiměřenou rychlost. Hodné je také to, aby GPS měla vestavěnou baterii, by mohla fungovat i po odpojení od adaptéru.

Prémiové funkce

Hlasové ovládání: Nejlepší navigace GPS do auta mají celou řadu funkcí, které, i když nejsou nutné, výrazně zefektivní vaši práci s navigací. Nejdůležitější z nich je hlasové ovládání. Toto byla jedna z největších výhod smartphonů oproti dedikovaným GPS, protože zadávání cíle hlasem je mnohem rychlejší než psaní.

3D mapy: 3D mapy jsou zvlášť užitečnou funkcí, pokud často jezdíte ve městech. Vysoké budovy, mosty a další vysoké objekty jsou modelovány ve třech rozměrech. Díky tomu je mnohem snazší je rozpoznat, než na tradiční dvourozměrné mapě.

Aktuální dopravní situace: Dalším prvkem, který se u navigací občas objevuje, je vestavěný přijímač aktuální dopravní situace. To vám umožní kontrolovat dopravní podmínky, aniž byste museli kontrolovat svůj mobil.

Kvalitní dotykový displej: Kapacitní dotykový displej je další prvek, který je dobré mít, protože vám umožní snazší práci s mapou stejně jako na mobilním telefonu. S rezistentními displeji se pracuje daleko hůře.

Nejlepších 5 GPS navigací do auta

Na následujících řádcích se podíváme na nejlepší modely auto navigací dle hodnocení různých časopisů, organizací, ale i čtenářů.

TomTom GO 620 World Lifetime

TomTom 620TomTom GO 620 je navigace vyšší třídy, kterou ocení ti, kdo cestují do všech koutů světa, jelikož navigace obsahuje mapy celého světa. To vše s doživotními aktualizacemi. Oproti ostatním navigacím má výhodu i ve větším dotykovém displeji s vyšším rozlišením.

Funkce v kostce

 • 6ti palcový dotykový displej
 • Služba TomTom traffic – dopravní informace
 • Wi-Fi – aktualizace bez PC
 • Databáze radarů

Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Garmin DriveLuxe 50 Lifetime Europe45

Tato Gps navigace je vybavena 5-ti palcovým displejem v těle z leštěného hliníku. Magnetický napájený stojánek zajišťuje snadnou manipulaci. Z funkcí musíme vyzdvihnout bezplatnou aktualizaci mapy celé Evropy, bluetooth hands – free a smart notifikace, nebo třeba funkci asistent řazení do jízdních pruhů.

Samozřejmostí je dotykový, kapacitní displej, plánování trasy, upozornění na povolenou rychlost. Výhodou je propojení s mobilním telefonem. Výdrž baterie je 1 hodina. Tato chytrá věcička váží pouze 231 gramů. Balení obsahuje přehledný návod, USB kabel, napájecí kabel, držák do auta, mapy 45 zemí Evropy a samozřejmě samotnou GPS navigaci.

Pro

 • Rychlost načtení družic a změny tras
 • Bezplatná aktualizace map Evropy
 • Propojení s mobilním telefonem

Proti

 • Tloušťka navigace

Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

TomTom Start 20 Europe Lifetime

TomTom Start 20 Europe LifetimeTomTom Start 20 je jednoduchá autonavigace, která je držitelem titulu Produkt roku 2014. Nabízí menší displej s uhlopříčkou 4,3 palců a rozlišením 480 x 272 pixelů. Součástí jsou mapy Evropy s doživotními aktualizacemi zdarma.

Funkce v kostce

 • 4,3 palcový dotykový displej
 • Kompatibilita s RDS-TMC přijímačem
 • Hlasová navigace
 • 3D zobrazení
 • Mapy 45 zemí Evropy
 • Integrovaný držák

Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

TomTom Start 25 Regional Lifetime

TomTom Start 25 je aktuálně jednou nejpopulárnějších GPS navigací do auta. Za rok 2016 zvítězila v anketě Produkt roku. Slovo Lifetime v názvu napovídá, že s nákupem obdržíte doživotní aktualizace map zemí střední Evropy.

Funkce v kostce

 • 5ti palcový displej
 • 3D zobrazení
 • Asistent jízdních pruhů
 • Databáze radarů
 • Integrovaný držák

Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Mio Spirit 5400 Lifetime CZ / SK

Mio Spirit 5400Levná, ale nikoliv špatná navigace, to je Mio Spirit 5400 s doživotními aktualizacemi. Vzhledem k nízké ceně, je navigace výbornou volbou pro, ty kteří chtějí při nákupu ušetřit.

Funkce v kostce

 • Databáze radarů – budete vědět, kde si dát pozor na měření
 • 4,3 palcový displej
 • Hlasová navigace

Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Líbil se vám náš test navigací do auta 2018? Neváhejte dejte ostatním vědět váš názor na auto navigae prostřednictvím komentáře pod článkem.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *