Nejlepší navigace do auta

Navigační GPS jednotky jsou malá, přenosná zařízení, která vám mohou poskytnout přesné pokyny k jízdě a to i v oblastech bez mobilního pokrytí. Obecně bývají nejlepší navigace do auta mnohem lepší než smartphone navigace, protože se nepoužívají mobilní data a nezatěžují baterii mobilního telefonu.

Ručně zadáte parametry cíle, do kterého chcete dojet a přístroj vám bude poskytovat pokyny krok za krokem. U některých dražších modelů lze cíl cesty zadávat i hlasem. Kromě pokynů navigace zobrazuje také informace jako jsou aktuální rychlost, čas a vzdálenost zbývající do cíle cesty.

Navigaci lze pomocí přísavky upevnit na čelní sklo nebo palubní desku a jako zdroj energie poslouží cigaretový zapalovač. Na rozdíl od zabudovaných GPS navigací lze přenosné GPS jednoduše odpojit a přesunout z jednoho auta do jiného.

Na rozdíl od navigačních aplikací na mobilu, nemusíte být v oblasti s mobilním pokrytím, abyste dostávali přesné pokyny z navigačního systému GPS. Důvodem je, že tyto jednotky mají mapy uložené ve svých vnitřních pamětích a informace o poloze získávají přímo ze satelitů GPS, které mají lepší pokrytí, než poskytovatelé mobilních signálů. Samozřejmě i na mobilní telefony existují navigační aplikace, které nepotřebují stálé připojení k mobilnímu internetu, ale i tak mívají telefony moduly GPS s menší přesností, které bývají náročné na výdrž baterie. Pokud tedy navigaci do auta chcete pravidelně využívat, bývá zpravidla lepší volbou dedikovaná navigace.

Nejprodávanější navigace do auta pro rok 2019

Následující tabulka zobrazuje nejlépe hodnocené a nejoblíbenější navigace do auta pro rok 2019.

FotoModelHodnoceníOrientační cenaInfo
Navitel MS400 Lifetime78%889 - 1 575 KčRecenze
Garmin Drive 51S Lifetime Europe45 Plus92%2 490 - 2 999 KčRecenze
Navitel G55074%3 254 - 4 209 KčRecenze
Carneo Combo A940085%4 490 - 4 989 KčRecenze
Navitel E700 Lifetime80%1 699 - 3 144 KčRecenze
Navitel T700 Lifetime76%2 149 - 2 989 KčRecenze
TomTom Start 52 Evropa Lifetime85%3 220 - 4 805 KčRecenze
TomTom GO 620 World Lifetime89%5 990 - 8 979 KčRecenze
Mio MiVue Drive 65 Full Europe LM90%4 965 - 8 415 KčRecenze
Garmin Drive 51S Lifetime Europe4577%3 605 - 4 800 KčRecenze

Co by měla navigace do auta umět?

Mapy: Předně se ujistěte, že navigace má předinstalované mapy České republiky nebo je umožňuje dodatečné instalovat např. z SD karty. Samozřejmě pokud budete navigace využívat primárně v zahraničí, ujistěte se, že jsou podporovány mapy dané země.

Aktualizace map: Zároveň je důležité, že GPS navigace poskytuje celoživotní aktualizací map. To znamená, že zhruba každý rok, můžete na webových stránkách výrobce aktualizovat své mapy, aby se v navigaci odrážely veškeré změny na cestách.

Přepočet trasy: Automatické přesměrování trasy je základní vlastností, kterou by měla mít každá slušná auto navigace. Pokud někde špatně zahnete, jednotka by měla přepočítat vaši trasu na základě vaší aktualizované polohy.

Rychlostní omezení: Ukazatel omezení rychlosti je další důležitý rys nejlepší navigace do auta. Přístroj vám řekne nejen rychlost, kterou cestujete, ale také omezení rychlosti na silnici, na které se nacházíte. To vám může pomoci vyhnout se pokutám za nepřiměřenou rychlost. Hodné je také to, aby GPS měla vestavěnou baterii, by mohla fungovat i po odpojení od adaptéru.

Prémiové funkce

Hlasové ovládání: Nejlepší navigace GPS do auta mají celou řadu funkcí, které, i když nejsou nutné, výrazně zefektivní vaši práci s navigací. Nejdůležitější z nich je hlasové ovládání. Toto byla jedna z největších výhod smartphonů oproti dedikovaným GPS, protože zadávání cíle hlasem je mnohem rychlejší než psaní.

3D mapy: 3D mapy jsou zvlášť užitečnou funkcí, pokud často jezdíte ve městech. Vysoké budovy, mosty a další vysoké objekty jsou modelovány ve třech rozměrech. Díky tomu je mnohem snazší je rozpoznat, než na tradiční dvourozměrné mapě.

Aktuální dopravní situace: Dalším prvkem, který se u navigací občas objevuje, je vestavěný přijímač aktuální dopravní situace. To vám umožní kontrolovat dopravní podmínky, aniž byste museli kontrolovat svůj mobil.

Kvalitní dotykový displej: Kapacitní dotykový displej je další prvek, který je dobré mít, protože vám umožní snazší práci s mapou stejně jako na mobilním telefonu. S rezistentními displeji se pracuje daleko hůře.

Nejlepších 5 GPS navigací do auta

Na následujících řádcích se podíváme na nejlepší modely auto navigací dle hodnocení různých časopisů, organizací, ale i čtenářů.

TomTom GO 620 World Lifetime

TomTom 620TomTom GO 620 je navigace vyšší třídy, kterou ocení ti, kdo cestují do všech koutů světa, jelikož navigace obsahuje mapy celého světa. To vše s doživotními aktualizacemi. Oproti ostatním navigacím má výhodu i ve větším dotykovém displeji s vyšším rozlišením.

Funkce v kostce

 • 6ti palcový dotykový displej
 • Služba TomTom traffic – dopravní informace
 • Wi-Fi – aktualizace bez PC
 • Databáze radarů

Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Garmin Drive 51S Lifetime Europe45

Garmin Drive 51S Lifetime Europe45GPS navigace od Garminu je vybavena 5 palcovým displejem s rozlišením 480 x 272 bodů. Dále navigace disponuje asistentem řazení do jízdních pruhů, náhledem do křižovatek Junction View, Bluetooth, POI body zájmu. Jsme si jisti, že oceníte především funkci Kde jsem a také alarm na rychlostní, bezpečnostní kamery a na školní zóny. Samozřejmostí je hlasová navigace a slot na micro SD karty. V balení kromě samotné GPS navigace najdete také držák s přísavkou na sklo a nabíjecí kabel. Výdrž baterie je 1 hodina.

Pro

 • Mnoho doplňkových funkcí
 • Přehlednost
 • Možnost pravidelné a bezplatné změn map

Proti

 • Absence Wi-Fi

Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

TomTom Start 20 Europe Lifetime

TomTom Start 20 Europe LifetimeTomTom Start 20 je jednoduchá autonavigace, která je držitelem titulu Produkt roku 2014. Nabízí menší displej s uhlopříčkou 4,3 palců a rozlišením 480 x 272 pixelů. Součástí jsou mapy Evropy s doživotními aktualizacemi zdarma.

Funkce v kostce

 • 4,3 palcový dotykový displej
 • Kompatibilita s RDS-TMC přijímačem
 • Hlasová navigace
 • 3D zobrazení
 • Mapy 45 zemí Evropy
 • Integrovaný držák

Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Navitel MS400 Lifetime

Navitel MS400 LifetimeNavitel MS400 Lifetime je GPS s 5 palcovým, dotykovým displejem a rozlišením 480 x 272 bodů. Součástí displeje je 3D zobrazení křižovatek a budov. GPS disponuje také databází bodů zájmu – POI, která vám nabídne nejhledanější místa v okolí, například restaurace, hotely, parkoviště atd. Databáze SPEEDCAM vás upozorní na radary, zpomalovací prahy, popřípadě na dopravní kamery. Samozřejmostí je upozornění na překročení rychlosti, aktuální pozice na mapě, automatické i ruční zadávání bodů trasy, plánování trasy nebo vyhledávání objektů.

Pro

 • Rychlý start navigace
 • Aktualizace map
 • Nabídka 3 tras a 2 hlasů

Proti

 • Nepoužitelný bez paměťové karty

Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Mio MiVue Drive 65 Full Europe LM

Mio MiVue Drive 65 Full Europe LMDalší v pořadí jsme vybrali navigaci od značky Mio s 6,2 palcovým LCD displejem, který je odolný proti odleskům, s rozlišením 800 x 480 bodů. Navigace je vybavena mapou 44 evropských států. Kromě klasických funkcí, navigace disponuje také funkcemi jako QuickStart, což je zjednodušené menu pro snadnější ovládání. Funkce LearnMe Pro, která učí styl jízdy řidiče pro přesnější odhad dojezdu. Pro snadnější parkování Vám pomůže Parkovací asistent. Systém ADAS vás varuje v případě opuštění jízdního pruhu nebo hrozícího čelního střetu. Samozřejmostí je Bluetooth a možnost vložení paměťové karty.

Pro

 • Doživotní aktualizace map a rychlostních kamer – radarů
 • Kvalitní malý držák s přísavkou na sklo
 • Navigace a kamera v jednom

Proti

 • Absence možnosti měnit varianty hlasu

Najít nejnižší cenu Koupit na Kasa.cz

Líbil se vám náš test navigací do auta 2018? Neváhejte dejte ostatním vědět váš názor na auto navigae prostřednictvím komentáře pod článkem.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *